Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Totó002


Totó002
csendes tag

Hello mindenki!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem egy Xtreme Music OEM hangkártyát, de semmit nem adtak hozzá, így CD-t sem.Letöltöttem a drivert netről, és ezután vettem észre, hogy az a bizonyos kék hátterű panel,amin mindenféle beállításokat el lehet végezni, az nincs sehol. Utánanéztem neten-sehol... THX konzol-szintén sehol... Szóval emiatt kérném a segítségeteket- esetleg egy linkkel, valami hasznos infóval, vagy akinek van ilyen CD-je, azzal privátban jelentkezzen plz, ha tud valahogy segíteni (pl. FTP) Köszönöm előre is!

(#252) szjoci válasza Totó002 (#251) üzenetére


szjoci
őstag

priv ment ;)

(#253) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Az lenne a kérdésem hogy egy spy márkájú 2.1-es hangfal-al azért érzékelhető lesz a különbség egy xtreme music és egy audigy 1-es között?

Original's never fit - Socket 370

(#254) G.A. válasza <MZ/X> (#253) üzenetére


G.A.
aktív tag

Én egy A4 Tech hangfalon (2.0) is éreztem az eltérést audigy live!/2/4 és X-Fi között. Főleg ha a crystalizert is bekapcsolom 100%ra... Ajánlom ezt a krátyát, feltéve hogy müxik, nem úgy mint manapság nálam.

Ha kiveszem a kártyát és visszateszem, utána van hang win felállásig és még 30sec zenét is tudok hallgatni. Szerintem a 2MB X-RAM töltődik túl azt ezért adja meg magát.
Holnap átteszem egy másik gépbe azt megnézem mi sül ki belőle.

(#255) szjoci válasza G.A. (#254) üzenetére


szjoci
őstag

szerintem az x-ramot max játékok használhatják, szóval egy mp3 nem valószínű hogy megfogná a kártyát. Én újrapakolnám a windowst helyedben, lehetőleg integrált sp2-est. ;)

(#256) Lord Myn válasza G.A. (#250) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Fogalmam sincs, nem volt ilyen lap soha a kezemben, de mint írtam sokszor előfordul kompatibiltási probléma különböző lapokkal és az X-Fi-vel...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#257) Lord Myn válasza <MZ/X> (#253) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ha leírnád a hangfal paramétereit, akkor könnyebb lenne válaszolni...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#258) Lord Myn válasza G.A. (#254) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az Xtreme Music-ban (*elvileg*) nincs X-RAM, hanem 2MB Cache van, csak a 64MB-os verziók X-RAM-osak. És ahogy a kolléga is írta az előbb, csak játékoknál használja a kártya. Ha van lehetőséged, a másik gép, az jó ötlet...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#259) <MZ/X> válasza Lord Myn (#257) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Ezt nem tudom hol lehet megnézni. Annyit tudok róla hogy Spy és hogy 2.1-es.
Tudnál segíteni hogy hol nézzem meg?

Original's never fit - Socket 370

(#260) gofry


gofry
senior tag

Senkinek nem szórakozik azzal a kártya, hogy serceg DVD lejátszás alatt...? Kissé irritáló tud lenni. Ráadásul a második szériás kártya, és i945 ös lapkészlet

(#261) Raymond válasza reaper44 (#98) üzenetére


Raymond
félisten

Upsz...elneztem :)

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#262) gofry


gofry
senior tag

megoldva. Az audigy4 bekavart kissé, de miután szórakoztam a driverekkel plusz némi letiltás engedélyezés és ment.

(#263) skorBooT válasza gofry (#262) üzenetére


skorBooT
tag

Nekem is EM kártyám van. A kérdésem ez lenne: Rálehet kötni valahogy egy fejhallgatót meg a hangfalakat egyszerre?Esetleg előlapi kivezetés vagy ehhez mindenképp keverőpult kell? Genius 5.1 HT-m van.

(#264) Száni válasza skorBooT (#263) üzenetére


Száni
tag

Rá. Legegyszerűbb, ha fogsz egy minijack elosztót és abba helyezed a füles és a Genius fronthangszórójackjét. X-Fi-n nincs a nyákon audiokimenet amire rá lehetne kötni az előlapi audiot? (SB live 5.1-n sajna nincs, csak barkácsolással lehet)

Egyébként is nem is mükszik a géped :P

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#265) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Xtreme Music OEM-ből kijön az analóg 5.1? (fornt-rear-center/sub) Tehát Genius HT rá lehet dugni, hogy az 5.1-et lehessen tolni rajta?

A térerő legyen veletek!!!

(#266) Raymond válasza Száni (#264) üzenetére


Raymond
félisten

''X-Fi-n nincs a nyákon audiokimenet amire rá lehetne kötni az előlapi audiot?''

Van. Ugyanaz mint az A2ZS. Kabelgyartas sajat felelossegre.
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#267) Száni válasza Raymond (#266) üzenetére


Száni
tag

Tehát átlagjúzer számára nincs ;) (ez már erősen barkácsüzem)

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#268) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy X-Fi Xtreme Gammer Fatal1Ty Pro hangkarit!
A problémám az lenne vele hogy amikor kikapcsolpm a gépet és ujra bekapcsolom akkor nem
Talál jelet a hangfal a coaxról ekkor a beállításoknál visszakapcsolom analógra majd ismét digitalra és már jó is!
Nemtudja valaki mért csinálja ezt?

[Szerkesztve]

(#269) skorBooT válasza Száni (#264) üzenetére


skorBooT
tag

Az rendben van. Tudom hogy van előlapi kivezetés. A kérdésem hogy nem akad e össze a genius meg a füles. És a kérdés hogy hogy tudom program közben kihasználni ,hogy egyszer az egyiken aztán a másikon jöjjön ki hang. :)

Ja most nincs gép dehát készülni kell,hogy mire lesz nekem az jólegyen. :)

(#270) Melak03


Melak03
tag

Hali!

Hamarosan venni fogok egy x-fi xtremegamer-t, a simát nem a fatalityt. Nos az lenne a kérdésem h egy MSI K8T Neo2-F(via)-ben működni fog-e, nem lesz-e inkompatibilis.
A másik kérdésem meg az h lehet e az alaplapi realtek retek miatt olyan hiba h a zsír új creative p5800-som magától lehalkul majd megint visszatér a hangerősség, és olyan h már a 3. genius fülhallgatóm küldte az örök vadászmezőkre.

(#271) Raymond válasza skorBooT (#269) üzenetére


Raymond
félisten

Automatikusan detekalja a fules van bedugva es elnemitja a hangszorokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#272) Melak03 válasza Raymond (#271) üzenetére


Melak03
tag

Nincs olyankor bedugva a füles :DD.

(#273) Raymond válasza Melak03 (#272) üzenetére


Raymond
félisten

Azt ugye lattad hogy nem neked valszoltam....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#274) Raymond válasza skorBooT (#269) üzenetére


Raymond
félisten

A #271 akkor mukodik ha az elolapi kivezetest hasznalod. Y elosztoval termeszetesen ez lehetetlen :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#275) Lazsa Boy válasza Lazsa Boy (#265) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

A mostani X-Fi kártyák már kompatibilisek az nforce4-es lapokkal?
Olvastam, hogy majd gyártják az ''új'' kártyákat. Kérdés, hogy hazánkban már azok kaphatóak-é?

A térerő legyen veletek!!!

(#276) Lord Myn válasza Melak03 (#270) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem is P5800-om van, ne a realtek-ben keresd a hibát, hanem a P5800-as távirányítójában, ugyanis ez kontakthiba (állítólag szériahiba, nemcsak az 5800-asok, hanem az egész Inspire sorozatban, kb. a 60%-uk meghibásodik egy idő után, nekem kb. fél év után jött elő a jelenség). Több megoldás létezik:

1. Visszaviszed gariba, ez egy kicsit macerás, mert nem csak a távirányítót kell visszavinni, hanem az egész hóbelevancot.

2. Lehet hozzá venni zsínór-nélküli távirányítót, ez még macerásabb, ugyanis nálunk nem lehet kapni, csak külföldről lehet rendelni (különben már rég vettem volna én is).

3. Hozzászoksz, ha egy kicsit játszol a hangerőszabályzóval a minimum környékén (''majdnem kikapcsolod''), akkor meg szokott gyógyulni...


[Szerkesztve]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#277) Lord Myn válasza Lazsa Boy (#275) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem nForce4-es lapom van (ld. konfig) és megy vele vígan (kopp-kopp).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#278) Melak03 válasza Lord Myn (#276) üzenetére


Melak03
tag

Igen énis ezzel trükközve tudom csak megcsinálni:D.

[Szerkesztve]

(#279) Melak03 válasza Lord Myn (#276) üzenetére


Melak03
tag

Kétszer ment:S. Vkinek van via chipsetes lapja(k8t800 pro) x-fivel h segítene h menni fog-e a hangkártya hibátlanul? :DDD

[Szerkesztve]

(#280) Melak03 válasza Raymond (#273) üzenetére


Melak03
tag

Jah bocsi raymond félreértettem :B

(#281) szabopatyo


szabopatyo
csendes tag

Használja valaki a szoftverként kapott Creative DVD-AUDIO PLAYER-t mert nálam nem müködik.Egyetlen fáljt sem birok vele megnyitni és ezt irja:
An empty or invalid DVD-AUDIO media.
Mi lehet gond,segitsetek légyszives. :F :O

(#282) Raymond válasza szabopatyo (#281) üzenetére


Raymond
félisten

Azt csinalja amit a neve is mond. Ha nem DVD-Audio-t akarsz vele lejatszni az nem megy. Arra ott a MediaSource Player.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#283) Lord Myn válasza Raymond (#282) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, csak jó lenne, ha a MediaSource le tudna játszani (Video) DVD-t is... Nem értem miért nem tudja, hiszen a .VOB file-okat gond nélkül megnyitja, úgyhogy darabokban meg tudom nézni a filmet, de nincs se menü, se a hangot/feliratot nem tudom kiválasztani...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#284) szabopatyo válasza Lord Myn (#283) üzenetére


szabopatyo
csendes tag

Tehát a DVD filmet egyik sem játsza le?
Akkor milyen progit ajánlotok helyette?
:F

(#285) Száni válasza szabopatyo (#284) üzenetére


Száni
tag

PowerDVD. Szerintem.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#286) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

#268 senki sem tud segiteni?

Arra már rá jöttem hogy csak digitálison csinálja, analógon szól ujrainditás után, da ha digitalon hagyom akkor elöbb át kell kapcsolni anlogra majd ismér digitálra ,és akkor jó!
Már állitgattam mindent de nem segit semmit!
Szerintem ez valami driever vagy program hiba lehet!
A hangkari még nagyon ujj széria, és gondolom ez az egyetlen driever hozzá ami idáig megjelent!

(#287) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
Köszöm mindenkinek a segítséget! :R :C Hosszas szenvedés után (2hó) sikerült működésre bírni a kártyát ismét.
Hozzá kell tennem, hogy az ég világon semmi különöset nem tettem. Csak feltettem a 2.09.0007es drivert azt volt hang, mint sokszor, pár másodpercig azt hangos sípolás és recsegés mellet megszünt a hang. Kártyát kivettem átvittem másik gépbe, ott is hosszas szenvedés után végleges működésre bírtam. Ennek örömére visszahoztam ide, beraktam és el akartam kezdeni a másik gépen használt driver telepítését, ám már volt hang és azóta is van! Ja :R WinXP+SP1!!! :R nem :W SP2 :W ... :P
Ha nem lett volna hang, adtam is volna vissza öcsémnek, hogy kezdjen vele amit akar.
Boldog vagyok, de meddig :F

(#288) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok !

Nekem egy elég lama kérdésem lenne :B
Van nekem egy zalman 5.1-es fejhallgatóm.Szeretnék hozzá egy Xfi hangártyát vételezni.
A fülesnek 4 db jack csatlakozója van(center(sub),rear,front,mikrofon)
Ezt hogyan tudom csatlakoztatni a hangkártyához ha annak ilyan csatijai vannak:

* Speaker and Headphone connections for stereo to 7.1 (Line Out via three 3.5mm mini jacks)
* Line In / Microphone In / Digital Out1 / Digital I/O2 (shared 3.5mm FlexiJack)
* Auxiliary Line level Input (via 4-pin Molex connector)
* Intel HD Audio Compatible Front Panel Header (2x5pin)

tudom hogy tudatlan vagyok de nem értem.
Ha jól látom akkor out csak 1 van(3.5mm) akkor most ebből hogyan lesz 5.1?

hujjujjj már előre is szégyenlem magam :B :B :B :B

kösy sép

(#289) Vamp


Vamp
senior tag

Nekem annyi lenne a kérdésem, hogy felvételeknél hogy funkcionál a kártya egy live-hoz képest? Vmi háttérzaj, recsegés stb fellép?

(#290) Raymond válasza chadi (#288) üzenetére


Raymond
félisten

Harom analog kimenete van a kartyanak (''Speaker and Headphone connections for stereo to 7.1 (Line Out via three 3.5mm mini jacks)''), a negyedik jack-et pedig a multi-dugoba teszed (''Line In / Microphone In / Digital Out1 / Digital I/O2 (shared 3.5mm FlexiJack)'').

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#291) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Hello!
Valaki írta hogy neki egy x-fi (oem) meg egy audigy 4 is van a gépében. A 2 együtt megy akkor gond nélül?
UGyanis az a problémám, hogy rávan kötve digitálisan egy logitech z5500ra, +sztereó erősítőre. Viszont ha játszani akarok akkor dugdossam át az egészet? :S És akkor még mikrofont nem is használtam :(
Így arra gondoltam, hogy a zenét meg a filmet a x-fivel a gamét meg a audigy4 el tolnám, vagy ez hülyeség?

Öné a híd Egyes!

(#292) janee_


janee_
tag

halika srácok valamelyikötöknek van valami tipje miért van az hogy az xfi music hangkari csak zug a p5b deluxe lapba volt bios frisités a p5b-nek most már fingom sincs mit csináljk vagy ez hibás lenne vigyem vissza? :F

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#293) janee_ válasza janee_ (#292) üzenetére


janee_
tag

egy felvetés az nem lehet mivel a fülesem speed-link sl-8755 és nem birnák egymást vgy valami másra nem tudok gondolni jövö héten megy vissza a boltba ha addig nem jövök rá :O

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#294) gerjus válasza janee_ (#293) üzenetére


gerjus
aktív tag

Probaldd masik slotban es masik gepben es akkor kiderul ... :U

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#295) punish3r


punish3r
aktív tag

Lord Myn! Írtam pm-et! Nagyon megköszönném ha segítenél! :R
THX dologban láma voltam, igazad volt, megtaláltam már! :F A többiben várom a hozzászólásod!:

[Szerkesztve]

Már a jövő sem a régi...

(#296) punish3r


punish3r
aktív tag

Nézegettem képeket az XM-ről és ezeket találtam
- [link]----> rajt van az X-Fi felirat
- [link]---->itt csak a Creative felirat
Mi lehet a különbség köztük? Hűtőbordákat nem igazán látok egyiken sem? :F
Bocsi, ha nagy hülyeségeket linkeltem be :F
Ez alapján a cikk alapján akkor az általam először linkelt az Elite Pro a második meg az XM?
[link]
Már teljesen összezavarodtam!

[Szerkesztve]

Már a jövő sem a régi...

(#297) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Nekem is csak a creative felirat van rajta, ezen én is csodálkoztam..

Öné a híd Egyes!

(#298) gofry válasza NoName?! (#297) üzenetére


gofry
senior tag

Szia! Nekem megy együtt a kettő, csak először az audigyt telepítsd fel minden javítással együtt és utána húzd rá az x-fi t és így megy tökéletesen. Én főként zenekeverés miatt használok kettőt, de megoldható h winapmben beállítod h zene az audigyn szóljon:) simán megy

(#299) muris


muris
tag

Sziasztok!

Tud valaki számomra elérhetővé tenni egy driver CD-t egy OEM X-Fi Xtreme Music kártyához? Azt nadon megköszönném!

Egyébként használja valaki P5B Delux-al? Mert nekem egyenlőre meg sem nyikkan! Felismeri, de nem szol semmit... :( Esetleg a BIOS-ban valamit állítani kellene? :F

http://www.youtube.com/codwwar

(#300) Raymond válasza muris (#299) üzenetére


Raymond
félisten

Ha fel van telepitve hiba nelkul es nincs hang akkor nezd meg mi van beallitva mint kimeneti eszkoz a Vezerlopult-on. Lehet meg mindig az onboard. Es nezd at meg egyszer jo helyre dugtad e a kabeleket :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.