Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) #56474624 válasza Zoli329 (#1300) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát ha bit-matched playback-et bekapcsolod, akkor van rá esély. :)

(#1302) Zoli329 válasza #56474624 (#1301) üzenetére


Zoli329
addikt

Az micsoda? :F

(#1303) #56474624 válasza Zoli329 (#1302) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgy lehet kikapcsolni a Sample Rate Converter-t, azaz nem konvertálja át a zene eredetileg 44.1 kHz-es (nagyrészt azért ilyet hallgat az ember 99.9%-ban) mintavételezési frekvenciáját 48-ra.
Bár X-Fi-ben állítólag sokat javult az SRC az ezt megelőző SB hangkártyákkal szemben, így hangminőség romlás bekapcsolt SRC-vel sem feltétlen észrevehető, de egy jobb fülessel, hangfallal kijöhet azért különbség.
Én azért kikapcsoltam, végülis minek legyen bekapcsolva, ha ki is lehet. :DDD

[Szerkesztve]

(#1304) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Sziasztok!
Most készülök X-fi vásárlásra. :B
A kinézett példányom a Xtreme Gamer Fatal1ty PRO series esetleg van valakinek tapasztalata h. mennivel jobb ez a sima Xtreme Gamer nél?
Vagy egyéb tanácsokat is szívesen veszek!

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#1305) Zoli329 válasza Pocok9b (#1304) üzenetére


Zoli329
addikt

Kb az X-ram a különbség.

(#1306) vedini válasza Zoli329 (#1305) üzenetére


vedini
őstag

meg a pirosan izzó Fatal1ty jel :DDD

workworkwork...

(#1307) Zoli329 válasza vedini (#1306) üzenetére


Zoli329
addikt

Komolyan észre se vettem volna, ha nem mondod... :)

(#1308) Pocok9b válasza Zoli329 (#1305) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

És ez megéri a különbséget??? :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#1309) Zoli329 válasza Pocok9b (#1308) üzenetére


Zoli329
addikt

Az ár dönt sztem. Mennyivel több? 5ezret megér.

(#1310) #56474624 válasza Pocok9b (#1308) üzenetére


#56474624
törölt tag

A dolgok jelenlegi állása szerint pénzkidobás. Az X-Fi így is messze túlteljesíti egy-egy játék támasztotta igényeket. X-Ram nem ér meg semennyi plusz ezrest. Abból inkább menj el sörözni! :DDD

(#1311) Raymond válasza Pocok9b (#1308) üzenetére


Raymond
félisten

Nem eri meg a Fatal1ty. Keresd meg a legolcsobb OEM XtremeGamer kartyat es azt vedd meg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1312) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Hát figyeljetek az az igazság h. 23k-ért lenne fatal1ty karim...
Ennyit sztem meg lehet megérne vadonat új.
Vagy NEM???
És köszi szépen a segítséget mindnekinek! :R

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#1313) #56474624 válasza Pocok9b (#1312) üzenetére


#56474624
törölt tag

19 500 Ft-ért van XtremeGamer.
[link]

(#1314) Pocok9b válasza #56474624 (#1313) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Az az igazság h. 3500ft a különbség annyit meg nem sajnálok 1x szeretnék normálisat venni és remélem nem fogom megbánni de ha esetleg meg tudnál győzni akkor tényleg felesleges lenne a megvétele de én ezzel a hangkarival hosszú távra gondolkodnék :R
Légyszives te sztem sokkal okosabb vagy ebben a témában mint én és a tapasztalatokat tanácsokat jószível fogadom :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#1315) Zoli329 válasza Pocok9b (#1314) üzenetére


Zoli329
addikt

Annyit megér, ki tudja, mit hoz a jövő. Lehet szükség lesz majd a 64mb xramra. Főleg ha nem túl erős a procid.
Ja és a piros Fatal1ty led-et ki ne hagyjam! :D

[Szerkesztve]

(#1316) Pocok9b válasza Zoli329 (#1315) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

A procival soha nem volt gond :DD
Ja és a piros Fatal1ty led szépen mutat? :DDD

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#1317) villanyie


villanyie
csendes tag

sziasztok
Hangkartyat keszulok venni es elgondolkoztam az x-fi xtreme audion, mert az ara ok lenne.Zenehalgatasra, 5.1 filmezesre es jatekokhoz hasznalnam, szoval semmi profeszionalis zeneszerkesztes meg ilyesmi. Olvastam valamit hogy ha 5.1 es hangzast akarok elerni vele akor kel 1 soft hoza vagy valami,nem nagyon ertek a dolgokhoz.A Lenyeg hogy erdemes ezt a kartyat venni 10ezerer?Foleg filmezesre kel hogy jol menjenek az 5.1 efektek, mar ha vannak, es jo minosegu zenehalgatasra.Genius sw-hf 5.1 5000el hasznalnam.

(#1318) #56474624 válasza villanyie (#1317) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát játékokhoz el is felejtheted akár...
Szerintem használt Audigy2zs vagy Audigy4 sokkal jobb befektetés.

(#1319) vedini válasza Pocok9b (#1316) üzenetére


vedini
őstag

túl sokat ne várj, de azért jól mutat

Zoli329: :DDD

workworkwork...

(#1320) Pocok9b válasza vedini (#1319) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Ma este nálam a kártya kíváncsi vagyok mit tud BF 2142-be :DD :R

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#1321) Loha válasza Pocok9b (#1320) üzenetére


Loha
veterán

Ugyan azt amit az OEM XtremeGamer ;]

(#1322) #54715584 válasza #56474624 (#1318) üzenetére


#54715584
törölt tag

egyetertek, au4-re szavazok, ha lehet meg kapni

(#1323) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok. Van egy fogós kérdésem. Aki keni-vágja a témát, annak nem lesz az :)
Jelenleg van egy kb 5 éves Leadtek Winfast 6X Sound 5.1-es hangkártyám. Ha vásárolnék egy Xtreme Audio 7.1-et, az mennyivel lenne jobb, hangzásban különbözne-e. Tehát érezném-e a 10e forintot? :) Nem vagyok abszolút hozzá nem értő, de a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi, legfőképpen azokéra, akik jártasak a témában.
Lenne, illetve van mellé egy Genius Home Theater 5.1-es hangfalrendszerem.
És akkor már azt is megkérdezem, hogy miért olyan iszonyat halkak a DVD filmek? Milyen programot érdemes használni? Hogyan szól tényleg 5.1-ben. Mert most a frontban van egy jack elosztó, és oda dugtam be a mély+centert is, ugye hogy a mindennapokban a zene közben is szóljon az összes hangszóró.
Kössszöm szépen :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1324) #56474624 válasza Loha (#1321) üzenetére


#56474624
törölt tag

:DDD

(#1325) csövi


csövi
tag

Helló,
szeretnék venni 1 x-fi gamert 1 775-ös asus p5b alaplapba
összejönne ez nem utálják 1mást? :B van valaki aki azt használja?
irjatok! :))

(#1326) Fatal1tyUSER válasza jolti05 (#1323) üzenetére


Fatal1tyUSER
csendes tag

Nekem is Genius Home Theater 5.1-es hangfalrendszerem volt még 2 nappal ezelőttig.

''most a frontban van egy jack elosztó, és oda dugtam be a mély+centert is''
Ez hülyeség, ilyet nem szabad...
Ha szeretnéd, hogy minden hangszóróból szóljanak rendesen a dolgok, akkor a következőt tedd:

Bedugsz mindent a saját helyére (elosztó nélkül). Aztán a hangkártya tesztprogramjával (ha van benne, de biztos) csinálsz tesztet, hogy minden hanszóró külön magában akkor szól e amikor neki kell.

Vezérlőpultban Hangoknál Speciális alatt megnézed 5.1 van-e kiválasztva.

Ha ezzel megvagy, feltelepíted az AC3 Filter nevű progit.[link]
Aztán bemész a C:\Program Files\AC3Filter mappába, elindítod az ac3config.exe-t.
Rögtön legelső sorban az Output értéket átállítod erre: ''3/2+SW 5.1 channels''. Ennyi. Majd írd meg működik-e.

A többi kérdésedre nem tudok válaszolni, majd más. :U

[Szerkesztve]

(#1327) jolti05 válasza Fatal1tyUSER (#1326) üzenetére


jolti05
őstag

Szia :)

Miért hülyeség? Tehát..nem azt állítom, hogy nem az, csak egyszer régen ez tűnt a legképzenfekvőbbnek, és azóta így müxik. Szóval ezzel tulkép. mi a probléma? Hangzásban elmarad? Vagy miért? Azon kívül, hogy elég sufnimegoldás. :)
Én meg akkor asszem most fogom magam, és megcsinálom, amit írtál, aztán válaszolok +int :)
Más nem hiszem, hogy nagyon írna, de azért neked köszönöm, hogy reagáltál az irományomra :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1328) jolti05


jolti05
őstag

Közben 1 kis helyzetjelentés. Minden a helyén, Winamp-ban zenénél csak a frontok és a rearek szólnak, no mély, no center. (Ez így természetes?)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1329) jolti05


jolti05
őstag

Hát igen, működik, köszönöm :) Teljesen jó. A centerből is csak mély jön, semmi más, de gondolom ez így rendeltetésszerű. Mintha egy kicsit több lenne a mély mint ezelőtt. Viszont a láda az nagyon dübörög, szóval ez már nem az a szép tiszta basszus. Eddig sem volt az, asszem. Ez ellen lehet valamit tenni? Gondolom csak belenyúlni egy kicsit, mint ahogy olvasgattam krila művét. És ha már itt tartunk nem tudsz valamit az utódjáról? Az 5000-res modellről. Csak mert gondolkodom egy ilyen beruházáson. A mostani meg kikerülne nappaliba asztalihoz.
Te miért váltál meg a kicsi Geniustól?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1330) Fatal1tyUSER válasza jolti05 (#1329) üzenetére


Fatal1tyUSER
csendes tag

Biztos válaszolnak majd a többi kérdésedre is, csak még várnod kell egy hozzáértő fórumba nézéséig. :)

Nekem rendesen működött, azaz szépen szólt a mély is, és a centerből magas jött, minden a helyén, ahogy kell, szóval nem tudom nálad miért így viselkedik... :(((
Talán egy hangkari reinstall és újra beállítása, de ha úgyis új hangkártyád lesz akkor sztem megoldódik majd!

Nem tudom milyen az új Genius modell, én is csak neten láttam azt. De biztosan jobb kell legyen, főleg a régi modellnek a mélye gyenge, és az újba már erősebb hangszórót építettek ahogy olvastam, szóval sztem már csak emitatt is megéi váltani.

Azért váltam meg amúgy tőle mert már kinőttem. :D :D Ütősebb házibulikra már nem igazán volt alkalmazható, igaz mások szerint faszán adta neki, de azért nem lehetett rá olyan hangerőt adni, hogy leessen a háztető. :))
Meg a mélyével egyáltalán nem voltam megelégedve az utóbbi időkben. Így keresgéltem milyen újabb és erősebb alternatívák vannak a piacon, majd a Logitech Z-5500 mellett döntöttem. Igaz nem olcsó játék, de már az döngetni nálam a falakat. Többet nem tudok egyelőre mondani róla, mert még nem volt időm letesztelni, még csak a ''bejáratás'' folyik, a hangerőt majd csak 1-2 nap múlva tekerem fel neki.

(#1331) jugeen válasza csövi (#1325) üzenetére


jugeen
addikt

szeretni fogják egymást! összeillő páros :)

(#1332) jolti05


jolti05
őstag

Nekem most a mély van nagyon rendben, azt leszámítva, hogy dübörög, tehát nem szép van :) Úgyhogy ezzel nem ártana valamit kezdeni, talán egyszer tényleg nagyon nekiesni és belenyúlni, csak félek, hogy kifektetem szegénykét.
A center az no comment. Csak mély jön, vagyis jönne belőle, de nem nagyon bírja, puffog az egész :(((
Tegnap pakoltam újra oprendszert, ennek ellenére is telepítsem újra a hangkártyadrivert? Próba cseresznye? :)
Ja meg még volt a cuccal egy kis probléma, mostanában ugyan nem tapasztalom, de nem felejtettem el. A bal hátsó sugárzó elhalkult olykor-olykor, aztán visszahangosodott. De mostanában már nem csinálja. Gyanakodtam az erősítőre, a cucc és a gép közötti kábelre, és a hangkarira. Mire oda jutottam volna, hogy tesztelem, melyik is lehet, ''abbahagyta''. Egy ideje nem csinálja ezt. Úgyhogy most zip-zár a szájra, és csöndben mosolygom, csak ez a mély nem mély dolog oldódna meg. Bár a dübörgéssel software-esen úgysem lehet mit kezdeni, csak hardware-esen :)
Én egyébként a kis kb 15négyzetméteres szobámban teljesen meg vagyok vele elégedve, zenére és filmre használom, életemben egyszer volt fél hangerőn, pedíg lassan 2 éve megvan, és az a humor, hogy 23ért vettem :) A legtöbb helyen jóval efölött van az ára még mindig :)
Ha lenne rá vevő, eladnám mondjuk 18ért, és beújítanék egy 5000-sel, csak nem tudom kinek kellene...Meg hol érdemes 25 kilós cuccot kínálni. Szóval ilyen apróságok. Mert most anyagilag mégsem fog menni, hogy megveszem azt is, és akkor 2 cucc van itthon. Inkább eladom a moncsim, és veszek egy 21''-os widescreen tft-t.
Tudom, talán untatlak, meg másokat is, de mit gondolsz? Mit érdemes csinálni?
Most nagyon összezavartam magam, hogy mit érdemes, és mit nem. Mert kint van egy 72centis tv, lesz egy sarokheverő, és az olyan feelinges, ha van mellette egy 5.1-es hangfalrendszer, viszont megér nekem a feeling 24k-t? A tv úgyis tudja a virtual sorroundot. Nameg csak akkor néznék kint filmet, ha nincs itthon édesanyám. Az meg ritka, mint a fehér holló. És tényleg ennyire ritka... Szóval talán jobban megérné hangfal helyett a szomámban egy moncsicsere. Árban kb ugyanott vagyok, monjuk. 23 lenne az új hangfal, és kb ugyanennyibe fájna, ha a 17''os tft-met el tudnám adni 30ért.
Ááá...nem tudom :F :F Persze...tudom, most úgy néz ki ez az egész, mintha valami újgazdagi spúr köcsög lennék, de csak annyi a nagy ''wasistdas'', hogy jól tanulok, kapok ösztöndíjat, és azt költeném olyasmire, ami hosszútávon biztosan megéri, és tudom használni. Nagyon meg kell gondolni...szerintem.
Köszi, hogy végigolvastál, akárki is vagy :)
Ha valaki lenne olyan kedves és jóindulatú, várom a tanácsokat, javaslatokat tapasztalatokat, bármit, amit -lehetőleg- építő jellegű, szal pls ne oltsatok, hogy mekkora sz*r vagyok :)) Köszönöm :)

UI: Az Xtreme Audio is meggondolandó, mert nem tudom mennyivel szól jobban, mint a mostanim, lehet az sem éri meg. Simán ütközhetek hangfal limitbe, és akkor megvehetem a húdejó hangkarit, hogyha a hangfalból ugyanannyit tud kihozni, mint a mostanim. Na és erről mi a véleményed/véleményetek?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1333) StefaN_


StefaN_
csendes tag

Vennék XtremeMusic hangkártyát, ha vki tud bármiben segíteni, jelezze vhogy. Köszi! :R

(#1334) StefaN_ válasza StefaN_ (#1333) üzenetére


StefaN_
csendes tag

Már találtam :D

(#1335) Fatal1tyUSER válasza jolti05 (#1332) üzenetére


Fatal1tyUSER
csendes tag

Tévedtem. Tényleg úgy néz ki, hogy mégsem válaszolnak rá a többiek... :(

De ha ilyen hosszúakat írsz, akkor tényleg nem fognak sokan, mert mire végére ér az ember (ha elolvassa egyáltalán...) addigra elfelejti a fele kérdésed. :DDD

Ha nem szól jól a mélyed annak szerintem lehet szoftveres beállítása is, de úgyis veszel majd X-Fi karit, és akkor újra lövöd majd. Lényeg, hogy akkor próbálgasd majd, hogyan szól legjobban... De nem árthat az a Genius tuning sem, amit valamelyik témában írnak. Én is meg akartam csinálni, csak aztán mégis új (Logitech) hangfal beszerzése mellett döntöttem. Szerintem egyik haveroddal megcsináhatnád, nem hinném, hogy elrontanátok valamit benne, nem olyan bonyolult művelet...

Az, hogy elhalkul néha egyik hangfal, nem tudom mitől van de megigazítanék minden csatlakozást. Esetleg kihúzni összes többi hangfalat, vagy elnémítani és csak az szóljon, eközben meg mozgatnád mindenütt a vezetéket, csatikat, hogy hol hibás az érintkezés. De mivel lehet h a hangkártyabemenetnél, így mivel úgyis újat veszel.... :U

Xtreme Audio-ra viszont semmi pénzt nem adnék ki. Akkormár valami normális X-fi-t (minden más az). (Nem véletlen drágábbak is vmivel...)

Én amúgy nem olyan monitort vennék, hanem ezt a [link] 22''-os widescreent, az jobban megéri szerintem. Egész jó árban van. Igaz nem ismerem, csak most nekem is le kéne cserélnem a monitort, azért nézegetem ezeket, és hosszú távra ez tűnik legjobb megoldásnak. Szóval inkább ezt vedd mint feleslegesen mégegy házimozit amit sose használna senki...

(#1336) jolti05 válasza Fatal1tyUSER (#1335) üzenetére


jolti05
őstag

Úgy kb végigolvastam a témát. Érdekes volt megtudni néhány dolgot az Xtreme Audio-ról. Csak az a nagy helyzet, hogy ennél többet aztán már tényleg nem tudok rákölteni egy hangkarira, ezért gondoltam, hogy viszonylag olcsón megúszom a kristálytiszta hangzást. Azért csak szép az a 3.0-ás EAX is...a mostanim egyáltalán nem tudja...
Az elhalkulás egy ideje -szerencsére- nem áll fenn, most müxik rendesen, csak ugye ez a mély dolog, meg az ac3filter nem stimmelt, ezért visszaraktam a jack elosztót.
Úgyhogy sajna bajna ez van, nem engedhetem meg magamnak, hogy 30e forintos hangkártyám legyen. Audigy SE volt az eredeti tervem, de amikor megláttam, hogy van ien is (Xtreme Audio), akkor meggondoltam magam. Biztos nem lesz az jó nekem? :F

A moncsit köszi, de megint csak pénzhiány. Amit meg tudok majd venni, ha minden igaz, az a Samsung 205BW. Elég olcsó, 20''(~50cm átmérő), nekem szerintem jó. Ez van b@ssza+ :)

A hangfal-sufnituning-ot meg majd valamelyik haverral, ahogy írtad...tényleg bízom benne, hogy menni fog, és ha már egy hangyányit szebben szól, megérte...

Más nem tudom miért nem ír, ennyire sz@r ember lennék? :Y

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1337) Zoli329 válasza jolti05 (#1336) üzenetére


Zoli329
addikt

17 körül már kaphatsz normális x-fi-t.

(#1338) jolti05 válasza Zoli329 (#1337) üzenetére


jolti05
őstag

az lehet, de annyim sajnos nincs rá :W

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1339) Zoli329 válasza jolti05 (#1338) üzenetére


Zoli329
addikt

Akkor inkabb Audigy2 zs vagy 4

(#1340) Pallli válasza jolti05 (#1323) üzenetére


Pallli
tag

Kedves Zsoci!

Én annyit tudok mondani, hogy egy Audigy2-t cseréltem le még 2 éve egy X-FI XtremeMusic-ra. Akkor ez az akcióm 20e ráfizetéssel működött(33e-ért vettem), de maximálisan nem bántam meg a mai napig sem. Akkor még 1 HIFI volt rákötve, amire 2 db 3 utas vmi német hangfal, de érezhetően dinamikusabban szólt, és a jobb DAC-ok miatt a magasak is jobban szóltak mint eddíg, még a 128-as MP3-nál is, a Crystalizer bekapcsolása nélkül(Azt nem is használom). Aztán jött egy Creative Gigaworks S750, ez megint egy teljesen más dimenziókba emelte a zene/játék/film élményeket, de ez már nem ez a rovat.

Szóval annyit tudok mondani, hogy az ExtremeAudio-t nem ismerem, de talán az EAX 5-ön kívül nagyjából hasonló lehet hangminőségben, úgyhogy egy jó minőségű szettel, vagy fejhallgatóval sztem érezni fogod a különbséget(Havernak is Genius 5.1-e van, sztem árához képest nagyon jó).
A kábelekkel meg ne babrálj, nem éri meg, úgy sem fogja azt a hatást visszaadni mint amit kellene neki. Mindent a rendeltetési helyére.(Inkább fejhallgató akkor).

Ha kedvet csináltam a vásárláshoz, illetve valami kérdésed lenne, nyugodtan írj!

Üdv: Pallli

We like our RAM like we like our women - fast and cheap

(#1341) mcmike


mcmike
őstag

Hi all!

Kérdésem a következő lenne X-Fi tulajokhoz: érdemes-e egy Audigy 4-et lecserélni mondjuk egy X-Fi Xtreme Music-ra vagy Xtreme Gamer-re? Szerintem a végberendezések lehetővé tennék az észrevételt, ha van egyáltalán hangzásbeli különbség:
- füles: Sennheiser HD-555
- hi-fi: Yamaha RX-V550 + Eltax hangfalak

:F

Melyik a jobb? Music vagy Gamer? BF2142-t tolom rendszeresen, kevesebbet hallgatok zenét... :U

[Szerkesztve]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1342) Lord Myn válasza mcmike (#1341) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A Music és a Gamer tudásban ugyanaz a kártya.

A különbségek:

A Gamer low-profile kártya, nincsnek rajta aranyozott csatik és optikai kimenet, viszont kompatibilis a ház előlapi kivezetésekkel, de nem kompatibilis a különféle Creative upgrade cuccokkal. A Music leváltására született, tudtommal a Music-ot nem is gyártják már.

Hogy érdemes-e azt neked kell eldöntened, én az Audigy 2 ZS-emet cseréltem le és nem bántam meg.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1343) Lord Myn válasza Pallli (#1340) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Azért az XtremeAudio nem csak az EAX 4/5-ben tér el a többi X-Fi-től, hanem az egész EMU20k1-es DSP hiányzik belőle (ezért nem is tudja az EAX-ot, 3-tól lefelé is csak szoftveresen, azaz jelentős CPU használat mellett). Azért ne feledjük, hogy ez a DSP, nem csak az EAX-os játékok használatára van...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1344) #56474624 válasza Pallli (#1340) üzenetére


#56474624
törölt tag

A DAC tudtommal ugyanaz. :U

(#1345) Raymond válasza mcmike (#1341) üzenetére


Raymond
félisten

Ha jatekok a fo irany es azok kozul is a BF sorozat akkor erdemes lehet egy OEM XtremeGamer-t beszerezni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1346) hossszú


hossszú
őstag

Végre visszakaptam gariból a X-FI Platinum karimat, igazi megváltás az integrált Realtek szörnyűség után :DDD

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1347) jolti05 válasza Pallli (#1340) üzenetére


jolti05
őstag

Szia. A mai nap alkalmával megvettem a karit. Xtreme Audio lett, erre volt pénzem. Kicsit paráztam az nForce4 miatt, előtte még bios-t is frissítettem. Formatáltam (már kellett), felraktam az xp-t, szép sorban mindent telepítettem. Szerencsére működik.
Egyetlen dolgot kifogásolok, de tényleg csak egyet. Kérdéssel mondom el:
-Hol a basszus? Bepipáltam a Bass Redirection-t, ráadtam +15dB-t, felhúztam 200Hz-re a csúszkát, de nem üt a mélynyomó. Pont ezt szerettem benne, hogy halkan is képes volt akkorát rúgni, hogy beremegjen minden. Van ugyan mély, de ez nem ua. És nekem úgy tűnik, hogy ahogy hangosítom a cuccot, úgy hangosodnak a közép és magas hangok, de a mély nem. Minden rendesen a helyén van, mármint minden jackdugesz.
Aztán lehet, hogy csak megőrültem, de nekem valahogy a basszus nem stimmel.
Egyébként a Crystalizer nagyon pro, és csúcsszuper a Stereo Sorround is. Rendesen felkeveri. Modjuk az furcsa, hogy PowerDVD alatt 2.0ára kell beállítanom a hangot, mert különben nem szól minden hangfal. Ez természetes? Most azt hiszem így hirtelen ennyi. Talán még megkérdezném, hogy egy integrált hangkari, vagy az Xtreme Audio húzza vissza jobban a CPU teljesítményét? Érezhető lesz majd, ha játékra vetemedem?

Köszi szépen :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1348) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok ,
hangkártyavásárlás elött állok,

Audigy 4

vagy

Xfi xtrem audio?

nem tudok dönteni plz help,
Bem

(#1349) VaniliásRönk válasza jolti05 (#1347) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Software-es Creative, ne is várj tőle rendes mélyet, nem lesz, az Audigy SE-mnek sem volt semmi mélyhangja, a KN9-em alaplapi Realtek szemete egy kis zajtól eltekintve (amit viszont a hangrendszerem szinte teljesen csillapít) még jobb is, az NF8-am SoundStormja meg agyonveri...
Egyébként nem tudom miért volt sürgős elverni a zs-t egy ilyen parasztvakítás kategóriájú szemétre, ha vársz és félreraksz még egy kicsit, akkor vehettél volna olyat is ami nem pénzkidobás...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1350) jolti05 válasza BemAnyó (#1348) üzenetére


jolti05
őstag

Mien hangfalhoz 1általán?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.