Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Calibos válasza Trak (#700) üzenetére


Calibos
addikt

Azt te is tudod gyári CD-én elavult Driverek szoktak fent lenni, Sound-al mindenkinek van kisebb-nagyobb problémája a Vistán!

(#702) Newyorker válasza Harti (#699) üzenetére


Newyorker
addikt

A vistat én még nem eröltetem :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#703) Harti válasza Newyorker (#702) üzenetére


Harti
senior tag

Most ugy néz ki jó lesz a dolog!
Kivettem az audigy-t a gépből, engedélyeztem az alaplapit és megy minden, mp3, dvd, divx!
Az 5.1et nem volt időm kiprobálni mert a legnagyobb rohanás közben raktam csak fel!
Majd ma ha hazaértem akkor esek neki!
Remélem minden oké lesz!

(#704) Trak válasza Calibos (#701) üzenetére


Trak
addikt

Tudom, ezért nem merem felrakni. Viszont elmegy a Creative a francba, hogy az egyik legdrágább, legújabb kártyájukhoz nem képesek több hómap alatt kiadni egy jó, teljes drivert :(

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#705) Newyorker válasza Harti (#703) üzenetére


Newyorker
addikt

Áhhh, én ezért nem veszemn ki :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#706) Harti válasza Newyorker (#705) üzenetére


Harti
senior tag

Minden hang tökéletesen müködik 5.1ben alaplapival!
Viszont a mikrofont nem tudom használni!:(

(#707) regent válasza Harti (#706) üzenetére


regent
aktív tag

Keress vissza, mikrofon-ra, volt itt már szó róla, vagy ha nem itt, akkor a fejhallgató, fülhallgató topikokban. Ugyanezeket e tüneteket már sokan észlelték. Megvan a megoldás is, valahol, csak lusta vagyok keresni. Bocsi. :R

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#708) Harti válasza regent (#707) üzenetére


Harti
senior tag

Rákerestem de nem igazán lelem!
Megszánhatnál! :B

(#709) Motion_Blur válasza Harti (#706) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sokan vagyunk így ezzel :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#710) regent válasza Harti (#708) üzenetére


regent
aktív tag

A milyen fejhallgatót topicban, az 1123-1127-ig volt róla szó. Itt van, talán segít.[link]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#711) Harti válasza regent (#710) üzenetére


Harti
senior tag

Váááá működik!
Semmi gond nem volt a kábelek bedugásával!
Egyszerűen az volt a gond hogy az okos alaplapi hangkari szoftvere alapértelmezettnek az előlapi mikrofonbemenetet alkalmazta!
Olyan 5 kattintás mélyre elvolt dugva egy opció ami két különböző eszköznek kezeli őket!
A szétválasztás után már könnyedén betudtam állítani az elsődlegest!
Minden megy tökéletesen mostmár Vista alatt!
Köszi a helpet mindenkinek! :C :R

(#712) hossszú


hossszú
őstag

Ma lecseréltem a jó öreg Audigy2 Platinumomat egy X-FI platinumra. :D
Leszedtem a Creative honlapról a legújabb drivert és azonnal minden tökéletesen működött :DD pedig NF4-es alaplapom van.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#713) Harti válasza hossszú (#712) üzenetére


Harti
senior tag

Grat a kártyához!
Gyári buheráló szoftvere is megy tökéletesen?

(#714) hossszú válasza Harti (#713) üzenetére


hossszú
őstag

Eddig amiket néztem minden tökéletesen működik, idő kell hozzá hogy minden opciót átnézzek.
Csak a drivert raktam fel a legújabbat a szoftvereket a CD-ről tettem hozzá.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#715) Calibos válasza hossszú (#712) üzenetére


Calibos
addikt

pedig NF4-es alaplapom van.

Ezt nem értem! Nforce4 alatt nem kellene működnie :F

(#716) #56474624 válasza Calibos (#715) üzenetére


#56474624
törölt tag

Üdv! :)
Tudod volt ez a dolog, hogy az nforce4 miatt recseg az x-fi, meg lefagy... [link]

Én mondjuk már nem tapasztaltam ilyet, úgy néz ki ő sem, hálistennek! :)

(#717) Calibos válasza #56474624 (#716) üzenetére


Calibos
addikt

Tényleg! :U Pedig olvastam is, csak elfelejtettem!


[Szerkesztve]

(#718) Calibos válasza #56474624 (#716) üzenetére


Calibos
addikt

Ha majd a mostani hangkaridat eladod, szólj előtte, mert megvenném ;)

(#719) #56474624 válasza Calibos (#718) üzenetére


#56474624
törölt tag

OKs, te leszel az első, akinek szólok. ;)

(#720) Harti


Harti
senior tag

Valaki ír nekem egy listát arról hogy mik azok a hangkártyák amik Vista alatt tudják a térhangzást, a CPU helyett dolgoznak, és a gyári programjaik is használhatóak?

(#721) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok. Ma megvettem életem első hangkártyáját X-Fi XtremeGamer és 6-7 év integrált hallgatást után egyszerüen hihetetlen élmény fogadott mind Fülessel (Azona HS 2. legdrágább) és egy Auchanban vett 8k-s 5.1es szettel (Btech BSS 2500 Dolby Surround [link])
Bekapcsoltam minden élményjavítót Crystalizer-t, CMSS-3D-t (Surround módban jobban szól fülessel, 5.1hangrendszerrel meg nem vettem észre különbséget). Nos nagyon nem bántam meg ezt a kártyát. Az mp3 számok szinte ujjászülettek, a hangok teltek, tiszták. A mély nagyon a helyén van és éppen megfelelő erősségü. A telepítés gond nélkül zajlott: Beraktam az X-fi gamert, leszedtem netről a legujabb októberi drivert és restart.

A hangfalrendszerről mi a véleményetek? Tudom nem valami márkás darab, de ebből is olyan tónusokat sikerült kihozni, amit eddig nem hallottam :) Egyelőre ennyi, játékokkal késöbb tesztelem.

[Szerkesztve]

(#722) #56474624 válasza Tombi (#721) üzenetére


#56474624
törölt tag

Integrált után tényleg egyfajta megváltás. De korántsem tökéletes: tompa mély (alapból a Creative cuccával az, én nem is azzal használom már), idegesítő és túl sok magas, vékony hangzás (persze lehet mondani, mihez képest... integrálthoz képest tudom, nagy fejlődés, de ez relatív, mert bakelithez képest vagy egy jó CD-lejátszóhoz képest ez bakfitty a köbön). A Crystallizer még jobban beüt.
Persze a többi Creative hangkártya sem szól jobban. Ez van. A hangfalszettről nem tudok sokat mondani, én a saját fadobozos Genius-ommal sem vagyok teljesen megelégedve, ami meg előtte volt Maxxtro csoda... Na hát azt hagyjuk. :)
Amire érdemes odafigyelni, hogy (saját tapasztalatom szerint) a master hangerőt belül a gépben érdemes 80%-ra belőni, mert különben - bár tagadhatatlanul tisztábban szól alacsonyabb beállításnál -, de nagyon erőtlen lesz az egész, nem lesz benne igazán dinamika, és ezáltal élvezhetetlenné teszi a zenét.

[Szerkesztve]

(#723) Tombi válasza #56474624 (#722) üzenetére


Tombi
senior tag

Én is 80%-on használom, pöpec is

[Szerkesztve]

(#724) #72042496 válasza #56474624 (#722) üzenetére


#72042496
törölt tag

Milyen driverrel használod? Én csak a kx-et ismerem az alternatívak közül, de annak mintha évekkel ezelőtt leállt volna a fejlesztése. :(

(#725) #56474624 válasza #72042496 (#724) üzenetére


#56474624
törölt tag

A Creative driverrel, mert kx tudtommal még nincs rá vagy nem is lesz, de szivesen kipróbálnék egyéb alternatívákat. Amit nem használok egyáltalán zenehallgatásnál az a Bass Management és a CMSS. CMSS-t azért, mert nem jól működik Surround módban: xtreme audioval már hallottam, hogy kellene működnie normál esetben, ehelyett kb ugyanaz, mint az XPand beállítás, szerintem hiba; és idegesítő is, hogy egy-egy rosszabb minőségű felvételnél majd mindent a centerre küld, illetve hogy külön választja a hangokat elcseszve ezzel a sztereó hatást. A Bass Redirection meg egyszerűen pocsék. Foobar2000-rel hallgatok zenét és a channel mixer pluginnal, sokkal jobb, többféle beállítási lehetőség, sztereó szélesítés (bár ezt én nem használom) stb.

(#726) zsolesz8881


zsolesz8881
tag

Sziasztok! Van 1 kérdésem vettem 1 Creative Gigaworks S750-es hangfalat.Ez ugye 7.1-es,van hozzá egy X-FI Xtreme Music hangkártya mely szintén 7.1-es.Namost mikor beüzemeltem a cuccot a hangkátyabeállítást 7.1-re raktam és a hangfal vezérlőjén mindent hagytam ugy mint mikor bekapcsolják tehát nem nyomtam be a vezérlőn a 5.1-7.1 es átkapcsolót.Így lehetett-e olyan hiba hogy némelyik hangszóró időnként nem szólt?Mert akitől vettem sokadik hívásra eljött és azt mondta hogy a hangkártyát tegyem 5.1-re a hangfal vezérlőjén pedig kapcsoljam be az átkapcsolót 5.1-7.1-et és elmúlik ez az idegesítő hiba.Kérdés ez igaz??????? Ha igen várom itt az értelmes válaszokat!!! A lejátszott filmek mind 5.1-esek. :R :R

(#727) germanh


germanh
senior tag

hi
miben különbözik ez a három változat:
xtreme music
xtreme gamer
xtreme audio

előre is köszi a választ :R

Enjoy the pain!

(#728) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Nem igazán vagyok jártas a hangkártyák világában, de mivel Vista barátunk nem szereti az SB Live!-ot, ezért vennék hangkártyát.

25K lenne a felső határ, akár használtan is vennék. Plz világosítsatok fel, hogy mik a lehetőségek! Logitech X-530-es rendszerem van, és inkábbb a zenehallgatás, filmnézés számít...tervben egy Logi Z-5400 :B

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#729) #56474624 válasza germanh (#727) üzenetére


#56474624
törölt tag

Első 2 gyakorlatilag semmiben (kivéve ha tervezed ilyen külön külső egység használatát, amit pl. Platinum-hoz adnak és a Music-hoz lehet csatlakoztatni,míg gamerhez nem, na meg musicnak digit kimenete van, míg gamer-nek ''csak'' sztereó optikai), a harmadik viszont egészen más. Harverileg Audigy SE, szoftverben X-Fi, előbbi nyílván behatárolja a képességeit is valamennyire.

[Szerkesztve]

(#730) #56474624 válasza Motion_Blur (#728) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pillanatnyilag és most rögtön (Vista alá) akkor csak X-Fi-ben tudsz gondolkodni, erről gondoskodtak a ''fejesek''. :( Az xtreme gamer újonnan 22-23k. Bár nagy hátránya, hogy csak sztereó optikai kimenete van. XtremeMusic-ot pedig mostanra már csak használtan kapni, azt hiszem...

(#731) germanh válasza #56474624 (#729) üzenetére


germanh
senior tag

thx :R

Enjoy the pain!

(#732) bebar


bebar
aktív tag

Még jóhogy tavaly októberben megvettem! :)
Gyorsan kivégezték..

(#733) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!

SB X-FI Gamernél ha 5.1-es hangrendszert használok, de időnként fejhallgatót is használok, akkor elosztót teszek a front kimenetre. ha váltok, mindig át kell állítani a szoftvert, vagy tudtok valami egyszerű megoldást?
köszi

(#734) Raymond válasza HellGreg (#733) üzenetére


Raymond
félisten

Mas megoldas nincs elosztoval. Hasznalhatod az elolapi kimenetet ha van ilyen a hazon, a kartyan van szobvanyos csati (az a feher a felso reszen) amire rakotheted a hazadon levo Mikrofon bemenetet es fules kimenetet. Ekkor elmeletileg magatol is attvalt majd.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#735) HellGreg válasza Raymond (#734) üzenetére


HellGreg
őstag

Értem, köszi,

vagy akkor venni kell egy 5.1-es fülest :)

(#736) Raymond válasza HellGreg (#735) üzenetére


Raymond
félisten

Hat szerintem inkabb egy jo sztereo fules + CMSS3D Headphone. Az olcso 5.1-es fulesek minosege csapnivalo egy ugyanolyan aru vagy meg olcsobb sztereohoz kepest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#737) HellGreg válasza Raymond (#736) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát én egy Sennheiser HD457-est használok, szép hangja van, csak gondoltam, azért talán egy 5.1-es zalman se lehet olyan rossz.
köszi

(#738) Calibos válasza #56474624 (#730) üzenetére


Calibos
addikt

Műkődnek már az EAX effektek Vista alatt?

(#739) Calibos válasza #56474624 (#722) üzenetére


Calibos
addikt

Akármilyen drága Hangkártyát veszünk, normális zenehallgatáshoz kénytelenek minőségi vagyunk fülest és vagy normális hangfalakat beszerezni!

Én ezzel a sok új tecnologiával nem is foglalkozom. ha zene akkor a 200wattos Onkyo erősítő és a 2X200 wattos Stereo hangfal.


ez az egész Creative arra jó ha folyamatosan játszunk állandó gépfejlesztés mellett és a legújabb hangeffektusokat hallani akarjuk…




(#740) szjoci


szjoci
őstag

valaki vistával próbálta már a hangkarit? Nem találom hol lehet belőni a bass redirection-t... :B

Help pls :R

(#741) Raymond válasza Calibos (#738) üzenetére


Raymond
félisten

Csak az ALchemy-vel: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#742) #56474624 válasza Calibos (#739) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, nem a hangszórórendszerrel van a baj, ha az másról meghajtva tud jól szólni, márpedig ez a helyzet. Amúgy egy másik topicban írottakkal értek teljes mértékben egyet: [link].
Ja és a bass, treble állítási lehetőségnél levettem a treble-t 35%-ra, így már jobb, bár azért így sem az igazi, de azért jobb. :D

Vistát amúgy én nem raktam fel, és nem is tervezem egyenlőre így csak 1 GB memóriával. :)

(#743) Trak válasza Raymond (#741) üzenetére


Trak
addikt

Nem teljesen értem ezt az Alchemy-t. Felraktam, de utána kell még valamit állítanom?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#744) Raymond válasza Trak (#743) üzenetére


Raymond
félisten

A file-okat kell a jatek konyvtaraba felrakni. Ekkor a jatek azt hiszi itt az igazi DirectSound3D es azt fogja hasznalni ahelyett ami a rendszerkonyvtarban van. De amit valojaban felraksz a jatekhoz az a wrapper ami OpenAL-re forditsa a DS3D hivasokat. Ennyi.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#745) bebar válasza szjoci (#740) üzenetére


bebar
aktív tag

Szerintem nincs, úgy mint az EQ!
Így nemsokat ér..

Meg maga a ''kék'' vezérlőpanel sincs, csak egy tök alap.

(#746) Trak válasza Raymond (#744) üzenetére


Trak
addikt

Nekem 6 filet rakott fel a program files/alchemy mappába:

alchemy.chm
ALchemy.exe
uninstall.exe

alchemy.ini
dsound.dll
dsound.ini


Ezekből az utóbbi hármat másoljam be a jájék könyvtárába és kész?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#747) Raymond válasza Trak (#746) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

De szerintem az ALchemy oldalt nezegesd mert vannak jatekok amik mennek megha hivatalosan nincs is tmaogatva. A forumban eleg sok user submitted info van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#748) Trak válasza Raymond (#747) üzenetére


Trak
addikt

Oh, kössz, ezt eddig még nem láttam :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#749) hossszú


hossszú
őstag

Ma délután újraraktam a windowst és azóta nem tudom felrakni a hangkari (X-FI Platinum) driverét.Tápcsati rá van dugva a karira.Új hardverként megjelenik de semmilyen drivert nem akar elfogadni.Win telepités előtt tökéletesen működött.
Valakinek ötlete? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#750) #56474624 válasza hossszú (#749) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tápcsati? :F

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.