Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) Raymond válasza Cifu (#1497) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy nem fut ala es ez a valoszinubb a kb. 200 EUR-os ar miatt. Ne tevesszen meg a sok neten kiabalo ember, a DDL-re vagyok szama nagyon alacsony. Azok ki is adjak majd erte a penzt a tobbi meg marad a 70-90 EUR-os XtremeGamer kartyaknal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1502) Cifu válasza Raymond (#1501) üzenetére


Cifu
nagyúr

Soha nem is gondoltam arra, hogy a DDL és a DTSC tömegbázist jelent. De azért kicsiit kellemetlen, hogy a Creative a 200EUR-os csúcskártyáiba se tett DDL v. DTSC támogatás még, miközben a ''noname'' C-Media chipes kártyák 70EUR-os árért lassan 2 éve tudják ezt...

Jó, tudom, az év végére igérték.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1503) Zoli329 válasza Raymond (#1495) üzenetére


Zoli329
addikt

Ez mekkora hátrányként jelentkezik? Ill ez az átalakítós módszer mennyire jó? Próbálta valaki?

(#1504) Raymond válasza Zoli329 (#1503) üzenetére


Raymond
félisten

Szinte semmi. Csak a DS hivasokat forditja OAL-re. Par ezren mar probaltak :)
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1505) Kelevra


Kelevra
csendes tag


Sziasztok!

Szerintetek nem pénzkidobás venni, egy X-Fi Extreme Music-ot, amit zenehallgatásra vennék, és legikább fejhallgatóval hallgatnék? A fejhallgatóm egy Sennheiser HD205-ös.

(#1506) Oliverda válasza Vistaboy (#1496) üzenetére


Oliverda
félisten

1. a Prelude 7.1 mennyivel lesz olcsóbb a Creative X-Fi hangkártyáinál,
2. hangminőség terén el lesz-e maradva a technológiai alapot adó cég termékeitől vagy sem,
3. Magyarországon kapható lesz-e?


4. a driver-ek vajon milyenek lesznek hozzá? :U

Amúgy elég komolynak látszik a kép alapján. Az meg hogy a Creative az X-Fi -be nem volt képes belerakni legalább a DDL-t, egy vicc. :( Biztos nem lett volna képes ellátni a tömörítési feladatot a chip. :DDD

A következő Creative kártyában benne lesz már legalább a DDL? Erről van hír? :U

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1507) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egy érdekes válasz arra a kérdésre, hogy mivel jobb a Creative kártyájánál az Auzentech:

Q: That card is based around the Creative X-Fi chip -- so this changes things how?

1. Dolby Digital Live support.
2. The potential for non-shitty drivers.
3. Not having to buy a product from Creative... :D

Árak:
1. Auzentech HDA X-Plosion 7.1 DTS Connect Sound Card: $139.99,
2. Sound Blaster X-Fi Fatality FPS: $166.74 - $269.00,
3. Sound Blaster X-Fi Extreme Gamer: $84.36 - $116.95,
4. Diamond Multimedia Xtreme Sound: $26.83 - $46.95.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1508) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Az Auzentech oldalán van egy érdekes kérdés. Ilyet tehetnének a Creative oldalára is:

What would you most like to see in Auzentech's next product development?
1. Support for HDMI 1.3,
2. Support for USB 2.0,
3. Support for PCI Express.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1509) Vistaboy válasza Oliverda (#1506) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Tom's Hardware fórumán valaki DDL-os hangkártyák iránt érdeklődik:

I think that the reviews says it all. Auzentech have the best cards for DDL and DTS. If you are looking only for DDL, than go for the X-Mystique.

You will not be able to find any information in Creative site, because, their focus is to develop their own chip, and than? than, you will need to buy their sound card...and than, their decoder, and than, their speakers...all in one to enjoy their sound card... :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1510) Cifu válasza Oliverda (#1506) üzenetére


Cifu
nagyúr

A következő Creative kártyában benne lesz már legalább a DDL? Erről van hír?

A Creative az év végére igérte a DDL / DTSC támogatást. Ennyi hírt hallottam róla. Hogy valami firmware frissités elég a jelenlegi X-Fi hangkarikhoz, vagy egy teljesen új termékcsaládról lesz-e szó, arról semmi info... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1511) Cifu válasza Vistaboy (#1507) üzenetére


Cifu
nagyúr

2. The potential for non-shitty drivers.

Ennek ellentmondanék. Az Auzentech például a C-Media chipes hangkariknál is a C-Media drivereit használja fel alapnak, ugyanúgy mint a többi gyártó. A Vista támogatás a C-Media esetében is enyhén szólva problematikus, jelenleg egyetlen C-Media chipes kártyán sincs DDL / DTSC támogatás Vista alatt (elvileg be lehet kapcsolni, de gyakorlatilag ebben az üzemmódban is PCM sztereo jelet küld ki).

Azt azért el kell ismerni, hogy a C-Media driverjei esetén nem voltak olyan problémák, mint X-Fi-nél (amit többen írtak már, hogy teljes reinstall kellett, hogy minden hangfal szóljon például).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1512) Cifu válasza Vistaboy (#1507) üzenetére


Cifu
nagyúr

Előre is elnézést kérek a részleges offért.

Auzentech have the best cards for DDL and DTS. If you are looking only for DDL, than go for the X-Mystique.

Elnézést, de ez baromság, vagy minimum erős marketinghúzás. Az Auzentech kártyái ugyanazt tudják, mint a többi C-Media chipes kártya. Legyen az Sondigo, Terratec, Thrust, vagy akár Razer gyártmány. Igen, a Razer Barracuda AC-1 is C-Media 8788 chipre épül, ugyanarra, mint az Auzentech X-Meridian...

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1513) Vistaboy válasza Cifu (#1512) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mivel ezt a Tom's Hardware-en írták, ezért inkább erős marketinghúzás (Lehet, hogy baromság is, nem tudom :D ). Csak Ők tudják.

Amúgy Én pedig azért kérek elnézést, hogy nem tettem idézőjelbe, ugyanis ezeket csak beillesztettem, nem Én írtam... :)

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1514) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Sziasztok, ezzel az alaplappal (DFI Infinity NF UltraII-M2 ) szerintetek recsegne az Xfi ExtremeGamer-em ??!!

Csak ezért mert igaz NF4-es, mégis inkább gyártó függő a cucc.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#1515) Oliverda válasza Vistaboy (#1509) üzenetére


Oliverda
félisten

Amúgy ha jól sejtem akkor mivel a chip ugyanaz lesz, talán egy kis trükközéssel rá lehet majd tenni az Auzentech driver-eket a Creative X-Fi kártyákra is. Mellesleg valami vállalkozó szellem igazán csinálhatott már volna hekkelt Creative drivert DDL támogatással az X-Fi kártyákhoz. :D A nyakamat rá hogy csak a driver-en múlik. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1516) Vistaboy válasza Oliverda (#1515) üzenetére


Vistaboy
veterán

Reggel, miközben kutattam, valahol olvastam olyasmit is, hogy azért lesznek jobbak az Auzentech kártyái, mert nem követik a referencia-kialakítást, és csak hi-tech alkatrészekből fognak felépülni. Hogy most ebből mi az igaz... :U

Mod: Ha tényleg csak a driver-en múlik a DDL, akkor biztosan lesz hekkelt driver az X-Fi-hez is, bár a Creative fórumán a moderátor többször is leírta, hogy az X-Fi-nek nem ''feature''-je a DDL. Egy biztos, a chip tudja, hiszen akkor az Auzentech kártyán nem X-Fi chip lenne... :D

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1517) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ezt a ''kis'' mod-ot próbálta már valaki? Állítólag nagyon megdobja az X-Fi hangminőségét:
[link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1518) Cifu válasza Vistaboy (#1516) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elképzelhető, hogy valami olyasmi van a háttérben, hogy az X-Fi esetén egész egszerűen nem képes a kártya a lekódolt DD / DTS adatfolyamot kiküldeni az optikai kimenetre, az Auzentech meg ezt a hiányosságot megoldotta, meg a driverbe beépítette a DDL / DTSC modult, és kész.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1519) Lord Myn válasza Oliverda (#1515) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Vigyázz Jamie, még odalesz a nyakad... :DDD Kétlem, hogy a DDL támogatás csak szoftveres úton megvalósítható lenne. De egyébként tényleg jöhetne valami hackelt driver, mert az alap driver, alig használ ki valamit a DSP-ből. Pl.: Jó lenne 0ms ASIO (vagy legalább az 1ms működne rendesen), mind a 10 effektet lehetne MIDI csatornára használni egyszerre stb.stb.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1520) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Az Auzentech egy kicsit flame-gyanús összehasonlítása a Creative-kártyákkal: [link]

Mod: Auzentech X-Meridian: [link]
(Ha már volt, bocs.)

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1521) Oliverda válasza Vistaboy (#1516) üzenetére


Oliverda
félisten

A Creative eléggé ellustult...sajnos. Szerintem nem lesz nehéz jobb kártyát építeni a chip köré. A driver kompatibilitástól tartok kissé, konkrétan leginkább a játkékok esetében.

''bár a Creative fórumán a moderátor többször is leírta'' - Na persze...ezt kellett mondania. :D Amúgy ez marha nagy szemétség. Gondolom szándékosan nem rakták bele az X-Fi -be a DDL-t, hogy majd el tudják valamivel adni a következő kártya családot. :( Aztán majd az azt követőben már benne lesz a DTS Connect is. Hurrá!!! Mindezt sikerül majd nekik elérni 5+ évvel aztuán, hogy megjelentek ezek a szabványok. Gratulálok... :W

Ha 25-30K körül hozzá lehet majd jutni valahol az Auzentech kártyához, én lehet hogy benevezek egyre. Már csakazértis.... :))

mod: szép ez a Meridian [link]

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1522) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Pár hsz-el feljebb panaszkodtak hogy nem tudnak driver-t feltelepíteni, mert nem ismeri fel a hangkártyát. Lehet hogy megvan a megoldás:
A Creative fórumán írta Valaki, hogy ugyanez történt vele is. Pár válasz:

1. ''Go check device id(subsys) @ device manager and if its 00201102 then is drivers problem and u cant fix it.(blame creative with no support for this id in drivers)'',

2. ''Hi,
I was having the same exact problem. Make sure your plug in that floppy power connector, even though it isn't mentioned anywhere(i think it is only required for outside bay). I plugged it in and voila - drivers installed no problem. Before windows was detecting it, but creative drivers wouldnt install.

I guess if you have a lot of pci devices, MB can't provide adequate power.''

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1523) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Remélem, jó helyen kérdezem: megoldható az, hogy egy gépről egyszerre 2 külön hangforrást hallgassak? Pl.: a család mozizik, én pedig fejhallgatóval játszok, esetleg zenét hallgatok?
Köszi a választ!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1524) Cifu válasza Játékos (#1523) üzenetére


Cifu
nagyúr

Természetesen, de egy kicsit összetettebb a dolog.

Először is a felvázolt mozi + játék könnyen megoldható, ha a DVD-ről vagy olyan videóról van szó, amelynek a hangja Dolby Digital (AC3) vagy DTS hangsáv, és a mozihoz van külön optikai bemenetes hangfalrendszer (házimozi rendszer vagy pl. Logitech Z-5500). A mozik digitális hangja (Dolby Digital v. DTS) ugyanis ez esetben csak átmegy a hangkártya optikai kimenetén, az nem is csinál vele semmit.

Ha nem Dolby Digital v. DTS hangsávos moziról van szó, akkor már vagy két hangkeltő, vagy olyan hangkeltő kell, amely két kimenet is megoldható, ilyen pl. az alaplapi Realtek ALC883, ALC888 széria, itt a hátsó kimenetek és az előlapi kivezetések külön-külön is meghajthatóak. Ez esetben az egyik kimenetet beállítod a videolejátszóra, a másikat meg a alapértelmezetnek (ez fog szólni a játékok alatt).

A harmadik megoldás a legmókásabb: veszel egy USB-s fejhalgatót. Ezek teljesen különálló hangkeltőknek számítanak, ha rádugod őket a gépre, máris megjelennek a hangkeltők között (Vista esetén nálam egyből ő is lesz az alapértelmezett hangkeltő) és kész. Olyan 10e Ft-től lehet kapni ilyeneket.

A végső megoldás, hogy két hangkeltő lesz a gépben, ez lehet alaplapi hangkártya + PCI hangkártya akár.

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1525) Játékos válasza Cifu (#1524) üzenetére


Játékos
addikt

Tehát lehetséges, hohy az alaplapi az egyiket, az Dudigy a másikat adja? Ezt hogy állíthatom be? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1526) Cifu válasza Játékos (#1525) üzenetére


Cifu
nagyúr

Feltelepíted mindkettőt (az alaplapit és az Audigy-t akkor a te esetedben), majd Vezérlőpult -> Hangok -> és itt Hang ill Audio fül alatt az alapértemelmezett eszköznél több is fel lesz sorolva, itt kiválasztod ami neked kell: [link]

Vistáról most per pill nem tudok képet csinálni, de ott is a hangok menüpont a vezérlőpultnál, majd fel lesz sorolva az összes kimeneti lehetőség, kiválasztod az egyiket, és alul az ''alapértelmezett'' gombal jelölöd ki, hogy melyik legyen az, amire alaphelyzetben kiküldje a hangot.

Ezután a videolejátszó programod setup részében a kimeneti hangeszköznek meg kiválasztod a másikat, Media Player Classic esetén ez így néz ki: [link]

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1527) Játékos válasza Cifu (#1526) üzenetére


Játékos
addikt

Hálás köszönet! :R
Egy hangkártya is meg tudja ezt oldani?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1528) Zoli329 válasza Játékos (#1527) üzenetére


Zoli329
addikt

Nem.

(#1529) Játékos válasza Zoli329 (#1528) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi, ebben nem volt sok mellébeszéd!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1530) Lord Myn válasza Játékos (#1527) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Megtudja oldani magában az Audigy is, csak nem a creative, hanem a kxProject driverekkel, ugyanis ez 4 különböző sztereó kimenetet csinál az egy 8 csatornás helyett.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1531) Cifu


Cifu
nagyúr

Az újabb Realtek alaplapi zajkeltők (ALC882, 883, 885 és 888) esetén a front kimeneti sztereo független a hátoldali 7.1 kimenettől, tehát két külön hangeszköznek minősülnek.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1532) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!
Zenehallgatásra, játékra, filmre, 2.1-es hangrendszerhez melyiket ajánljátok?

Hangfal:
http://www.alteclansing.com/product_details_intl_update.asp?pID=FX6021&lid=english
(csak analóg bemenetek vannak ratja)



Creative SB X-Fi Xtreme Music 7.1 BOX 24k
Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer BOX (PCI) 19k

Mintha a képen a music kicsit igényesebb kártyának nézne ki, megér +5k-t?
Most egy Realtek ALC888 8 Channel Audio Codec alaplapi hangkártyám van, egetverő lesz a különbség?


Köszi!

(#1533) Zoli329 válasza shouryuken (#1532) üzenetére


Zoli329
addikt

Igazából teljesen mindegy, ugyanaz a kettő lényegében. Én az olcsóbbat venném..

(#1534) Cifu válasza shouryuken (#1532) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de mi probléma van az ALC888-al? Zajos, sistereg, gondod van a drivereivel, vagy van valami hasonló probléma?

Szigorúan saját vélemény, de 2.1 hangfalrendszernél nem hiszem, hogy akkora előrelépés lesz az X-Fi.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1535) shouryuken válasza Cifu (#1534) üzenetére


shouryuken
senior tag

nem sok igazán de nem vagyok elájulva a hangoktól a játékokban, valahogy hiányzik a dinamika és nem túl részletgazdag az audio. kb ennyi.

(#1536) Zoli329 válasza shouryuken (#1535) üzenetére


Zoli329
addikt

Azért az X-Fi (nem audio) lényegesen jobb főleg ha minőségi a hangfalszett.

(#1537) shouryuken válasza Zoli329 (#1536) üzenetére


shouryuken
senior tag

talán ez az altec egy jó darab az aktívok között, nem? :)

Kicsit elkeseredtem, nem akarok ''kidobni'' 18k-t az ablakon, csak azért, hogy egy kártyával több legyen a gépben ^_^

Van valaki aki integráltról váltott x-fi re?

(#1538) Cifu válasza shouryuken (#1537) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha van az ismerőseid közül olyan, akinek van X-Fi-je, akkor vidd el hozzá a hangfalszetted, és próbáljátok ki, ott jobban szól-e.

Nem vitatom el, hogy jobban szólhat adott esetben egy jó hangkártyára rákötve, de én személy szerint semmi változást nem tapasztaltam a hangminőség terén, amikor anno az nVidia Soundstorm helyett egy Audigy került be a gépbe egy rövid időre (hangfalak: elől Altec Lansing ACS-45, hátul ACS-43). Jelenleg pedig egy ALC883 hajtja meg ugyanezeket...


[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1539) Lord Myn válasza Cifu (#1538) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, mert NV Soundstorm egy elég jó minőségű alaplapi hang volt. Én viszont tapasztaltam hangminőségbeli változást az Audigy 2 ZS és az X-Fi XMusic között egy közepes hangfalszettel is (Inspire P5800).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1540) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Letöltöttem a Vistához való X-Fi telepítő CD-t. Elég jó, működik vele, bár egy pár funkció még hiányos, de előbb-utóbb biztosan kijavítják.

#1494, ha érdekel valakit... :D

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1541) Tobika1 válasza Vistaboy (#1540) üzenetére


Tobika1
senior tag

Üdv! Ezt honnan szedted le? Tudsz adni 1 linket? vagy te arról a driverről beszélsz ami a creative oldalán van most fent? 2.15.0002? jah és gondolom ez nem hivatalos ugye?

[Szerkesztve]

(#1542) Vistaboy válasza Tobika1 (#1541) üzenetére


Vistaboy
veterán

Beírtam az előbb már, de azért leírom még egyszer (#1494): [link]

Amúgy azt nem tudom hogy hivatalos-e, mindenesetre benne van az egész Creative keretprogram, regisztrációval, mindennel. Persze hiányzik egy pár dolog, ami XP alatt volt, de benne van a Volume Panel, Diagnostics, THX Console, Equalizer, Mixer, stb.
Nem az a driver van benne, sztem egy kicsit régebbi, de gond nélkül működik az újjal is. Én nem néztem a verziószámot, hanem ráraktam az új driver-re (ne telepítsd fel a lemezen lévőt).

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1543) Tobika1 válasza Vistaboy (#1542) üzenetére


Tobika1
senior tag

ok köszi kipróbálom

(#1544) Oliverda


Oliverda
félisten

Hó végén jön az Auzen X-FI™ Prelude [link]

Support for Dolby® Digital Live real time encoding for Vista is scheduled for Q4 of this year. - Ejnye...hát ezek sem képesek normális driver-t csinálni Vista alá... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1545) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy kis spec.: [link]

Azt hiszem hogy specifikációk alapján tökéletes (legalábbis nekem). A külön egység nélküli X-Fi elsunnyoghat ki és bemenetek tekintetében.

Hopp, itt azt írják hogy a Creative drivereket fogja használni: [link]. Hmmm...

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1546) Vistaboy válasza Oliverda (#1545) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát ha tényleg a Creative írja a drivert hozzá és tudni fogja a DDL-t, akkor elmehetnek a p***ába! Akkor le sem tagadhatják, hogy ezt szándékosan hagyták ki az X-Fi-ből... :((
Miért nem lehetett úgy összerakni a kártyát, hogy tudja? Az Auzentech megcsinálja ugyanazzal a chip-pel, amivel a Creative (A legnagyobb gyártó, ugye? ;] ) nem tudja?

Itt már erős marketingfogás-szagot érzek, csak az a kérdés hogy Nekik melyik éri meg jobban: ha a kártyájuk fogy vagy a chip-jük?

Mod: Ne csodáld, hogy Vista alá nincsen normális driver. Ha a Creative csinálja... ;]

Ui.: na jó, nem gonoszkodok tovább... :R

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1547) Cifu válasza Oliverda (#1544) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valószinüleg arról van szó, hogy ők is simán csak átveszik a Creative driverjeit, majd a kezelőfelületet szépen átszabják, és voilá, kész a ''saját'' driver (ugyanez a helyzet a C-Media chipes Auzentech hangkarikkal). ''Érdekes'' módon a Creative szintén az év végére jelezte a DDL támogatást. A kérdés csak az, hogy a jelenlegi X-Fi kártyák kapják meg driverfrissités útján, vagy új termékcsaládot jelent esetleg ez?

Szerk.: Hopp, egyel tovább kellett volna olvasnom, no mind1. :DDD

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1548) Vistaboy válasza Cifu (#1547) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha a mostani X-Fi-hez kiadnak olyan drivert, amivel tudni fogja a DDL-ot, akkor kíváncsi vagyok a magyarázatukra, hogy miért nem csinálták meg eddig? :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1549) Cifu válasza Vistaboy (#1546) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mod: Ne csodáld, hogy Vista alá nincsen normális driver. Ha a Creative csinálja...

Sajnos a C-Media sem jobb, annak sincs DDL / DTSC támogatása Vista alatt jelenleg. :((

Ha a mostani X-Fi-hez kiadnak olyan drivert, amivel tudni fogja a DDL-ot, akkor kíváncsi vagyok a magyarázatukra, hogy miért nem csinálták meg eddig?

Volt olyan, hogy a Creative valami hiányosságnak vagy hibának a kijavításáért magyarázkodott, elnézést kért, vagy valami? ;]

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1550) Oliverda


Oliverda
félisten

Ma reggel meghozta a postásbácsi az X-Fi XtremeMusic kártyámat. Eddig tetszik. :) Szerencsére az egyetlen nagy félelmem nem igazolódott be, pontosabban attól féltem hogy a hülye FlexiJack miatt majd nem tudom rákötni egyszerre a mikrofont, és digitális úton az erősítőt. Szerencsére az Audigy 2-höz kidolgozott megoldás itt is működik. :C

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.