Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) Lord Myn válasza snoopy (#200) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Jah, hát akkor ez a probléma: rakd csak szépen azt fel, de előtte szedd le a régit (csak a drivert, a programokat ne!).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#202) snoopy válasza Lord Myn (#201) üzenetére


snoopy
aktív tag

lecseréltem, továbbra is 30s mire inputról átvált multichanell fülre. mind1. 1x belövöm jól magamnak azt úgyhagyom.

(#203) Lord Myn válasza snoopy (#202) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Akkor ott valami más baj lesz... :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#204) PuFFoK válasza bozont (#197) üzenetére


PuFFoK
tag

Köszi srácok, mostmár semmi lelkiismeret furdalásom nincs a költségek miatt :),meg a választás miatt. Még egy hét és remélem megjön....

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#205) Jó ISTEN?!


Jó ISTEN?!
csendes tag

HEllo!
Váltott már valaki Audigy 4 ről- X-fi extreme musicra?
Megéri váltani, sok zenét hallgatok (mp3), meg film, kevés játék?
Tényleg olyan csodát művel az mp3-akkal?
Ugyanis most vettem egy komolyabb sztereo cuccot...

(#206) gofry válasza Jó ISTEN?! (#205) üzenetére


gofry
senior tag

Szia! Én most vettem az audigy mellé egy x-fi EX musicot. Határozottan szebben szól a kártya, csodát nem tesz azt ne várjuk, mp3mal csodát cska akkor teszel ha újra mastereled, de jó határozottan jó a kártya. Amúgy ami feltűnt, hogy felettébb lassan állítja le a windos a creative drivereket mióta X és AU4 együtt benne van, megjegyzem friss install...érdekes

(#207) Lord Myn válasza gofry (#206) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ne csodálkozz, néha az X-Fi egymagában is lassan állítja le a drivereket (még enyhén bugosak a driverek!). A másik meg az X-Fi nem nagyon szeret együttműködni más hangkártyákkal, én pl. EMU 0404-est szerettem volna venni mellé (az is Creative), de lebeszéltek róla, hogy egyáltalán nem fog működni az X-Fi-vel...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#208) gofry válasza Lord Myn (#207) üzenetére


gofry
senior tag

Már működik együtt is meg mindenhogy, sikerült megoldani (tény h lehet jobban jártam volna két audigy 4gyel, de ez van legfeljebb eladom) driverre megoldás: DMLL.exe és a CT elejű dolgok kikapcsol az automatikus indításból (enélkül is futtatja őket a háttérbe) valamint az nvidia contol panel nv desktopnál külön szabályt kell megadni 3 X-fi komponensenek (Creative Forum) és műkdik pillanatok alatt áll le a win :C

(#209) paix


paix
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám az X-FI-vel:

Miután megvettem a kártyát minden rendben volt, de mostanában néha egyszercsak megáll egy mp3 lejátszása közben, majd össze-vissza sípol kattog... Nem igazán tudom, h mi lehet a baj.. :F Az alaplap Asus p5ld1 se. Ezen van integrált hangcucc, de azt már letiltottam a biosban.. lehet h mégis akad valahol? Az eszközkezelőben mit kéne látnom a hangeszközöknél?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

PaiX

(#210) Lord Myn válasza paix (#209) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ott 'Creative SB X-Fi' szerepel. Mit csináltál azelőtt, hogy már nem működött? Lehet, hogy vmit feltettél és összeakadt vele. Legújabb driver van fent? Van olyan is, hogy ''megfárad a driver'' :D, úgyhogy próbáld ki, hogy leszeded és újrarakod. Egyelőre ennyi jut eszembe.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#211) paix válasza Lord Myn (#210) üzenetére


paix
tag

sajnos pont ez a baj, h nem emlékszem, h mikor jött elő a hiba.. :( igen a legújabb driver van fenn.. a creative sv y-fi nálam is ott van, de mellette minek kell lennie/mi lehet még ott?
köszi a gyors segítséget! :)

paix



szerkesztés:

Van még egy tünet:

néha, ha megy valami zene és én kattintgatok a gépen (pl váltok két futó program között), akkor serceg a cucc.. csak egy pillanatra sercen meg mindig.. kb olyan, mintha az egérkattintáshoz/valamilyen feladathoz hangot rendelnék.. :) :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#212) aeroxr


aeroxr
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Abit Kn8 sli lapot, az alsó sima,régi pci slot-okat nem tom használni mert kell a hely a vízhűtésnek.Ugyanakkor az integrált hangkari kegyetlen rossz.Szeretnék venni egy Creative hangkártyát (kb 20-25k) amit a pci ex 1x slot-ba tok helyezni, melyik kártya az ideális?Nem találtam egyetlen olyan karit sem aminek ilyen rövid csatlakozója lenne.
Előre is köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

The truth is out there.

(#213) gofry válasza paix (#211) üzenetére


gofry
senior tag

Lehet windows hiba, vmi driver vkivel összeakadt ez elég vlaószínűnek látszik, vagy vmi olyan program van fent ami zabálja a memóriát

(#214) gofry válasza aeroxr (#212) üzenetére


gofry
senior tag

Egyelőre elég ritka a PCI-e hangkártya, nem fogsz így szerencsével járni valószínű. Max külföldről ha be tudsz szerezni egy két vmi extra darabot akkor már jó vagy. Mondjuk azt nem értem milyen vízhűtés lehet az ilyen:) ami miatt kiesenek a PCI slotok. Elég szarul lehet megépítva már ne haragudj. Az meg a másik ,hogy ez a kérdés nem tudom, hogy jön az X-fi topikba. :(((

(#215) paix válasza gofry (#213) üzenetére


paix
tag

a memóriával nincs gond.. inkább a windows hiba lesz... komplett reinstallon kívül van más megoldás a problémára? hogyan tudnám megállapítani, h mivel ütközik?

paix

(#216) Dr. GeNy@


Dr. GeNy@
csendes tag

Sziasztok!

Egy X-Fi hangkari vásárlása előtt állok, de nem tudok dönteni. Amire kell: játék, zene (klasszikus is) és Film-film-film...(a hangokra elég kényes vagyok, szeretem a lágy tiszta mélyeket és a kristálytiszta hangzást) a 2 kiszemeltem az X-Fi Fatala1ty és az Elite Pro.
a kettő között 20E különbség van, nemtom megéri e az Elite Pro, mivel tudhat többet és ha többet tud is...kihasználnám-e és hallanám-e?
Cucc már van hozzá: egy Logitech Z-5500D THX

Köszi előre is!

(#217) Raymond válasza Dr. GeNy@ (#216) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg lesz egy Xtreme Music. Hangzasban csak az Elite Pro ter el kicsit a tobbiektol, de jatekokhoz es filmekhez az felesleges penzkidobas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#218) Lord Myn válasza aeroxr (#212) üzenetére


Lord Myn
senior tag

PCI-E hangkártyát még én sem láttam, de léteznek USB-s hangkártyák (bár fehér holló), esetleg ilyennel lehet próbálkozni...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#219) Lord Myn válasza paix (#215) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ha ütközne valamivel, akkor lenne sárga felkiálltójeled, viszont az eszközkezelőben meg tudod nézni, hogy az IRQ osztozik-e vmivel, célszerű egyedi IRQ-ra rakni a hangkártyát (és a videókártyát is) problémák elkerülése végett. Egyébként 1 próbát mindenképp megérne az X-Fi driver újratelepítése, úgy hogy előtte leszeded a régit (csak a drivert!), esetleg vmi Registry Cleaner-t is használni és utána újra rakni, esetleg átteni másik PCI slotba, ha az előbbi nem oldja meg a problémát és csak végső esetben a Win Reinstall.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#220) Lord Myn válasza Dr. GeNy@ (#216) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Egyetértek Raymond-dal, ha elsősorban film és a zene a fontos, akkor elég a Xtreme Music. Ha sok mindent szeretnél 'rádugdosni', akkor érdemes a Platinum-ot venni. Fatal1ty csak HC Gamer-eknek (de SZVSZ még akkor sem éri meg a különbözetet, bőven elég a játékokhoz a 2MB Cache is, egyébként is nagyon ritka az a játék, ami kihasználja az EAX 5.0-t, pedig az XMusic is tudja), az Elite Pro meg inkább félprofesszionális zeneszerkesztéshez/hangmérnöki dolgokhoz való. Ja, és természetesen a Xtreme Music is THX-es, úgyhogy már az is kihasználja a hangcuccodat.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#221) number666


number666
tag

Nem tudom mennyire tarozik ide a következő hozzászólásom, de hátha tudtok nekem segíteni (örülnék neki :))), úgyhogy ide is beillesztem.
HELP! Egész eddig abban a tudatban voltam, h veszek egy Audigy 4 OEM-et és jajde jó lesz nekem. Egy problémám van: sehol nem lehet kapni :S, ugyanis már jóformán egyik nagyker sem szállítja. Helyette javasolták az X-Fi XtremeAudio-t vmi 10k-ért (lásd: aliencomputers). De, amennyire én tudom, ez ugyanúgy terheli a procit, mint a mostani integrált (hadd ne minősítsem milyen) hangkártyám. Köv. lépcsőfok az X-Fi XtremeMusic viszont ez 21k :S:S.
Ami érdekel:
- miben jobb az Music az Audio-nál annyival, hogy 2*es ára legyen?
- tényleg nem lehet Audigy 4-et kapni OEM kiszerelésbe?
- miben tér el az Audigy az X-Fitől, attól eltekintve, h újabb technológia?
- melyik mennyire terheli a processzort?

Ehhez az egészhez hozzá tartozik, hogy elsősorban játékok miatt akarok új hangkártyát egy Sennseiser PC160 mellé. Minden építő jellegő vélemény érdekel! PLS HELP!

(#222) Raymond válasza number666 (#221) üzenetére


Raymond
félisten

Az XtremeAudio-t javasolni az A4 helyett nem volt jo otlet (szoftver vs. hardver). A kovetkezo lepcso az Audio utan az XtremeGamer amely ara a Music alatt van. Erre kerdezz ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#223) number666 válasza Raymond (#222) üzenetére


number666
tag

Thx!

(#224) szabopatyo


szabopatyo
csendes tag

Most vettem egy X-Fi XtremeMusicot.A procin van egy passziv hűtő.Miért rakták rá tudja valaki? Sehol nem láttam ilyen változatot.Segitsetek. :F

(#225) Raymond válasza szabopatyo (#224) üzenetére


Raymond
félisten

Mind ilyen a par elso heten legyartottakon kivul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#226) szabopatyo válasza Raymond (#225) üzenetére


szabopatyo
csendes tag

Kösz a választ.Már azt hittem átvertek. :)

(#227) Lord Myn válasza number666 (#221) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Kicsit szemétség volt, XAudio-t ajánlani AU4 helyett... (Vagy hozzánemértés vagy üzleti megfontolásból történhetett), ami inkább a Live! 7.1-nek az alternatívája, max EAX3-t tud, azt is csak szoftveresen (azaz nagy CPU terhelés mellett). Az XMusic viszont egy teljes értékű X-Fi kártya, aranyozott hátlappal, 2MB Cache-sel, csak a külső/belső perifériák hiányoznak hozzá.

Hogy AU4-et lehet-e kapni OEM kiszerelésben azt nem tudom, de a PH!-n biztos árulnak ilyesmit, nem tudom mennyire ragaszkodsz az újhoz...

A legjelentősebb különbség az X-Fi és az Audigy között az a DSP, ami egy 400 MHz-es EMU20k1-es proci, ami hatalmas számítási kapacitással bír (elvileg több mint 10milliárd utasítás/mp) és amit a meghajtóprogramok finomitásával, egyszer majd talán ki is lehet használni...

Az Audigy is meg az X-Fi is csekély mértékben terheli a CPU-t, ebben olyan egetverő különbség nincs, esetleg annyi, hogy az X-Fi 128 csatornás és (hardveresen) EAX 5.0 és OpenAL 1.1 kompatibilis (Game módban), míg az Audigy 64 csatornás és ''csak'' EAX 4.0-t tud.

Emellett egyébként még sok újdonság van az X-Fi-ben, de a játékok szempontjából nagyjából ennyi.

Ahogy Raymond is írta, létezik még Xtreme Gamer kártya is, ez egy low-profile kártya, aranyozott cuccok nélkül, de ismertetője szerint ezen már van EMU20k1-es proci, úgyhogy elvileg ''tud mindent''.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#228) Lord Myn válasza Raymond (#225) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Úgy tudom, nem mindegyik 2. szériás X-Fi-n van hűtőborda, hanem amolyan ''random'' módon...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#229) L4D1K


L4D1K
őstag

Hy!
Srácok most kaptam kézbe futárgyerektől az OEM X-fi Xtrem music -ot, de ehhez már nem jutott CD...valaki tudna segíteni? esetleg győri embernek van CD-je? Valaki segítsen könyörgöm...nekem nem csak a driver kell, mert azt már leszedtem, hanem az az új csili-vili kezelőfelület is :O

# ANTAL Tuning #

(#230) Raymond válasza Lord Myn (#227) üzenetére


Raymond
félisten

Az Audigy kartyak (marmint a hardveres, ''igazi'' Audigy kartyak) is OpenAL1.1 kompatibilisek.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#231) Raymond válasza Lord Myn (#228) üzenetére


Raymond
félisten

Per pillanat mar nem kene hogy borda nelkuli legyen, de meglehet alojon meg valami. Egyebkent lenyegtelen van e rajta vagy nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#232) szjoci válasza L4D1K (#229) üzenetére


szjoci
őstag

szerk: privbe akartam, ment is :B

[Szerkesztve]

(#233) Lord Myn válasza Raymond (#230) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igaz... :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#234) Lord Myn válasza Raymond (#231) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem se sokat számít a borda... Inkább csak olyan marketing. Bár, lehet eljön az az idő, amikor ventillátor is kerül vmelyik SB-re. :D (Mondjuk annak jobban örülnék, ha a drivereket + a szoftvereket írnának meg rendesen, nem állandóan újabb és újabb HW-t fejlesztenének...)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#235) Mindless


Mindless
tag

Sziasztok!

Hétfőn tervezem új kártya vételét. 4 kártya jöhet szóba beszerzési gondok miatt, mert csak egy helyen vehetem meg. Audigy 4 OEM, X-fi Xtremegamer, X-fi Xtremegamer Fatal1ty, X-fi Xtrememusic. Inkább az X-fi ben gondolkozom, csak az a kérdés hogy van e hangzásban akkora különbség az X-fi és az audigy4 között? Leginkább zenehallgatásra használnám, néha játék is de az nem mérvadó. A hangzása melyiknek a legszebb mert 2 x 140W os kenwood erősítővel és 2 x 160W os hangfallal hajtanám, fontos a jó hangzás mert szegény live! om megadta magát és az alá nem akarom adni:(
20k alatt van e vmi 5.1es füles ami tényleg jól szól. Vagy mind csak parasztvakítás? Vegyek inkább egy 2 csatornás sennheisert?? Pls segítsetek dűlőre jutni a témában mert nincs lehetőségem kipróbálni se kártyát se fülest. Látatlanba pedig nem akarok szart venni. Előre is köszi a helpet..

(#236) nRu3 válasza Mindless (#235) üzenetére


nRu3
addikt

az audigy 2 zs is szépen szól, persze valamivel az audigy 4 és az x-fi állitolag szeben szól de egy kicsit parasztvakitás is van az egészben, az x-fi néha macerás a beáliásaival a tökéletes hangzáshoz.

mindenesetre nekem x-fi Xtrememusic van.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#237) Mindless válasza nRu3 (#236) üzenetére


Mindless
tag

Ha macerás azt szeretem:) Napokig el tudok tökölni egy jó beállítással, hogy utána kapjak egy pár ''hubazmegdejolszol'' jelzőt a rendszerre:) Szóval akkor te is az X-fi mellett teszed le a voksodat. Rosszul biztos nem fogok vele járni!?:) Igazából az Xtremegamer Fatal1ty és az Xtrememusic közti különbség érdekelne. Az Xtrememusic jobb zenére vagy mindkettő ugyanolyan jó? Mert lehet hogy csak ilyen Xtremegamer Fatal1ty lesz a cégnél meg az alap Xtremegamer de van esély még Xtrememusic-ra. Gondolom mindenféleképpen jobb a Fatal1tys verzió az arany csatik miatt.

[Szerkesztve]

(#238) nRu3 válasza Mindless (#237) üzenetére


nRu3
addikt

a két kártya közt igazábol a kivezetések és a hozá járó köritésel különbözik, de azt most pontosan nem emlékszem menyire. az enyémen is aranyozot a csatizás de aszem mindegyiken. A teszteket nem olvastad ott levan irkálva a különbség.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#239) Mindless válasza nRu3 (#238) üzenetére


Mindless
tag

Hol van teszt?? Én csak 1 tesztet találtam a ph-n amiben az Xtrememusic van és az Elite Pro.

[Szerkesztve]

(#240) nRu3 válasza Mindless (#239) üzenetére


nRu3
addikt

gondolom ezt nézegeted [link] és ez a másik [link] de itt egy fatálos [link] de ez már angolul van.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#241) Mindless válasza nRu3 (#240) üzenetére


Mindless
tag

Köszönöm ez nagy help volt! :R :DD

(#242) G.A.


G.A.
aktív tag

Hy!
Kéne segítség. Itt van nekem 2 x-fi kártya. Az egyik biztos rossz, még fel sem ismeri a gép, akár mint idegen/ismeretlen eszköz. A másikakt fel lehet telepíteni, win szerint megfelelően, hibátlanul müxik, de nincs hang. Driver 2.09.0001 amit használok, a 2.09.0007et próbáltam, de az sem jó, ill nem tudtam vele feltelepíteni. Tapasztalatom szerint nem kedveli az ACE mega codec packet. Elsőként a divert telepítem és utána a codecet akkor elvben müxik (már ment). Jelenleg csak egy winamp intro ment utána kész hangot többet nem ad.
Ha valakinek van egy install cd valahogy el kéne küldeni nekem, mondjuk msn.

(#243) gerjus válasza G.A. (#242) üzenetére


gerjus
aktív tag

A floppy tap kabel jol illeszkedik ? Nekem akkor csinalt ilyet regebben amikor rosszul erintkezett a floppy kabel mert a sok fol le rakasrol kicsit kigorbultek a pinek ... azota utalom a floppy tap kabelt :DDD

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#244) Lord Myn válasza Mindless (#237) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az Xtreme Music-on is aranycsatik vannak, zenére egyforma jó mindkettő, annyi összvissz a különbség, hogy az Xtreme Gamer Fatal1ty-n 64MB X-RAM van, az Xtreme Music-on 2MB Cache (amit néhány teszter szintén X-RAM-nak hív, de úgy tudom ez nem igaz). Szóval, ahogy írtam zenére/filmekre teljesen egyformán jó mindkettő, úgyhogy szerintem az XM a jó választás!

[Szerkesztve]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#245) Lord Myn válasza G.A. (#242) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Milyen X-Fi kártyák ezek?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#246) G.A. válasza Lord Myn (#245) üzenetére


G.A.
aktív tag

Xtreme Music kártyák. Igaz közben rájöttem egy hibámra: SP1es win... Ráraktam most SP2t azt meglátom mi lesz így belőle... ACE MCP inkompatibilitás másnál is van?

(#247) G.A. válasza G.A. (#246) üzenetére


G.A.
aktív tag

Újabb nap újabb tesztek... SP2 eredménye: semmi... már a 3. x-fivel szenvedek itt még 2 van amit kipróbálhatok. A 3ból 1 szar fel sem ismeri, a 2. az ment ma kb 1-2 percet adott hangot de utána hirtelen maiden alatt csak úgy meghalt. A 3. kari meg driver ellenére is csak egy multimédiás audiós eszköz marad... Éljen a winfos!
Ez már a lehetetlenséget súrolja...

(#248) Lord Myn válasza G.A. (#247) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem hiszem, hogy a winfos hibája... Szerintem inkább a lapodat nem szereti az X-Fi, előfordul az ilyen.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#249) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok! Felbukkant egy érdekes hiba az x-fi extreme musicomnál. Pl windows media player 11 vagy cyberlink power cinema alatt érdekes percengő hangot ad időnként dvd nézés vagy mplayerben zenehallgatás közben is. Nem mintha sokat használnék mplayert de azért meglehtősen bosszantó.

(#250) G.A. válasza Lord Myn (#248) üzenetére


G.A.
aktív tag

DS3?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.