Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) EmThor válasza he7edik. (#850) üzenetére


EmThor
addikt

Aqua, 48k, 1 év gari, dobozos, csak hozatni kell, és legkorábban csak jövő hétre jön meg :(

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#852) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Megvettem az adataimnál szereplő X-Fi kártyát...a dolgok jelenlegi állása szereint azt mondom, bárcsak ne tettem volna. :(
Remélem tudtok segíteni a gondjaim megoldásásban.

Az Audigy drivereket leszedtem, X-Fi drivereket feltettem. Működött minden szépen, azt az anomáliát leszámtva, hogy Entertainment módban a tekrős hangerőszabályozót ''csavarva'' a % előtt nem arab számok, hanem mindenféle kínai írásjelekre emlékesztető kriksz-krakszok jelenetek meg. :(

Nosza, frissítsük a software-t...Auto Update indít, leszedi a 2.09.0007-es drivert, valamint a 5.10.38-as MediaSource-ot. Ezek után nem ismeri fel a program a kártyát! :(

Mikor indítanám az Audio Console-t, az egy ''The audio device supported by this application is not detected.'' hibát dob, s nem indul el. A THX Console is ilyesmit ír ki.

Visszatettem CD-ről az eredeti drivereket + programokat, de semmi eredmény. :( Érdekes, hogy maga a kártya szól...

Jövő héten még próbálkozok vele, egy új Xp is már régóta érik...remélem sikerül megoldani a problémát!

A 2.09.0007-es driverrel mik a tapasztalatok?

[Szerkesztve]

(#853) Lord Myn válasza #72042496 (#852) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Sanszos, hogy valami előző driverrel akad... Audigy-hez gyári drivert használtál vagy valami tuningost? Mindenesetre egy registry clean sokat segíthet (vagy ahogy írtad XP újrapakolás), esetleg a szokásos procedúra (más slotba rakás stb.). Én is a 2.09.0007-es drivert használom, eddig még ez a legjobb.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#854) Cane válasza szjoci (#840) üzenetére


Cane
őstag

A #835-ös hozzászólásodban adott linkre vadásztam, köszi. :R
(Viszont a doksiban a 6-os pont alatti csatlakozóról van szó ha jól nézem a két linket?)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#855) Tibi KNIGHT


Tibi KNIGHT
csendes tag

Üdv!

Én is rendeltem egy Creative SB X-FI Xtreme Music hangkártyát hétfőn, eddig sajnos nem érkezett meg :( valszeg az ünnep miatt. Nos írtam mailt az Icsmedia-nak(itt rendeltem) csak valszeg rossz címre mert válasz nem jött, (ma javítottam, másik címre is ment mail), tehát ezt rendeltem [link] egyszerű kérdésem lenne (mivel nincs feltűntetve az oldalon) dobozos vagy sem:F

Mert ha OEM akkor a fejem a falba verem :W

[Szerkesztve]

(#856) #56474624 válasza Tibi KNIGHT (#855) üzenetére


#56474624
törölt tag

A link valószínűleg csak a te gépeden működik, mert nekem egy ''Az ön kosara még üres.'' tartalmú oldal jön be. Ettől függetlenül kis ügyes módjára feltaláltam magam :B , megnéztem, miket lehet rendelni, és az ára alapján ez csakis a dobozos változat lehet szerintem.

(#857) Tibi KNIGHT válasza #56474624 (#856) üzenetére


Tibi KNIGHT
csendes tag

ó igen erre nem gondoltam, sorry [link]

Kösz én is ebben reménykedem :U :)

[Szerkesztve]

(#858) Onizuka


Onizuka
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy valami trükkel meg lehet e berhelni, hogy az extrem audio kártya is menjen game modban. Vagy végérvényesen elcsesztem a vásárlást? Ha bekapcsolom az eax effekteket csak minden viszhangzik tőle, még a felugró ablakok is, hát remek, én nem pont erre gondoltam első körben... Úgy különben szép a hangja, meg sokat mozizom, de azért nem lenne rossz játék közben is kihozni belőle valamit

'am 22 years old and single!

(#859) #56474624 válasza Onizuka (#858) üzenetére


#56474624
törölt tag

A probléma csak az, hogy az Xtreme Audio kártyának valójában nem sok köze van a többi X-Fi-hez (tehát nem egy butított X-Fi). Ugyanaz a DSP van rajta, mint az Audigy SE-n és társain. A hozzáadott szoftver egyedül, ami X-Fi. :(

Amúgy én is elcsesztem a vásárlást, nekem is volt egy xtreme audióm, de inkább eladtam. :DDD

(#860) #72042496 válasza Lord Myn (#853) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legfrissebb gyári drivert használtam,.

Szerintem is akadás lesz a háttérben. Vasárnap leszek ismét a szóban forgó gép előtt, a registry tisztításra még megnézem, mit lép rendszer.bHa nem segít, akkor marad az új Xp, amire úgyis szükség lesz már, remélem ez helyrehoz mindent. :)

Ahogy elnéztem az Audio Console-t, sok jópofa újítás elérhető ezzel a kártyával, kár hogy a driverhiba miatt nem tudtam elmélyedni bennük. :B

(#861) Onizuka válasza #56474624 (#859) üzenetére


Onizuka
tag

Szerinted akkor mit éri meg vennem, ha főleg mozizom meg zenét hallgatok (majd veszek erősítőt, meg 5,1 hangszórószettet) és néha még játszani is szeretnék?

'am 22 years old and single!

(#862) #56474624 válasza Onizuka (#861) üzenetére


#56474624
törölt tag

Attól függ, mennyire fontos a játék.
Például X-Fi XtremeGamer nem rossz választás e célokra.

(#863) Onizuka válasza #56474624 (#862) üzenetére


Onizuka
tag

Csak, h nehogy megin' elcsesszem:

[link]

ez az?

'am 22 years old and single!

(#864) #56474624 válasza Onizuka (#863) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen. Ő is félmagas, de egyes csatlakozók hiányát leszámítva ugyanazt tudja, mint az XtremeMusic.Amúgy nem fogod összetéveszteni az XtremeAudióval, ugyanis ennek szürkés-fekete a nyákja, míg az audiónak, mint láthattad, kék.

(#865) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Hi!

Ezekben a felsőbb kategóriás Creative cuccokhoz csatolt software körítésben benne van már a Dolby Headphone? És ha igen, honnan kezdődik?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#866) Lord Myn válasza #72042496 (#860) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az biztos is, nagyon sok mindent lehet állítani, de az igazi ínyencségek Audio Creation módban vannak. Sok sikert a kártya beízzitásához! ;)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#867) #72042496 válasza Lord Myn (#866) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, úgy látszik sikerült működésre bírni + drivert frissíteni! :C
Ami előtt értetlenül állok még mindig: [link]

Ilyet tapasztalt már valaki? :F

szerk.: Így már persze, tetszik a kártya, de még igencsak ki kell tapsztalnom...valószínűleg fogok még írni. :)

[Szerkesztve]

(#868) #72042496 válasza #72042496 (#867) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ma reggelre a fenti probléma is megoldódott! :D [kép]

(#869) #72042496 válasza #72042496 (#868) üzenetére


#72042496
törölt tag

Behalok, eltelik negyed óra, s megint nem jó. :(

(#870) #72042496 válasza #72042496 (#867) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, hogy belőlem áll a topic, de rájöttem, hogy csak akkor írkálja ezt a furcsaságot, mikor fut a Logitech SetPoint...nem tudom, mitől lehet így, mindenesetre ez okozza a galibát!

(#871) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,
mi a kulonbseg az xtremMusic es xtremeAudio kozott?
a creative oldalan talalhato leiras szerint az xtremeAudio-ban nincsen eax5 :F

(#872) Gabás válasza #54715584 (#871) üzenetére


Gabás
addikt

szegény bacylus, sajnállak ilyenkor, tudod miért :DDD
visszaolvasás sokat segít ám :U

az Xtreme Audio: csak rá kell nézni egy nem miniatűr képre: ugyanaz, mint a AudigySE, csak szofveresen megbuherálva. így az Audio hangminőségre rosszabb, Vista alatt nincs eax stb. a kettő között árban ott a Gamer, inkább azt vedd, ha nincs szükséged digitális kimenetre

[Szerkesztve]

(#873) #54715584 válasza Gabás (#872) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi az infot :) az arukereso szerint egy arban van a music a gamerrel :)
csak info kellett, nem tervezek kartyat meg jo ideig, jo az au4 egyelore :)

(#874) Gabás válasza #54715584 (#873) üzenetére


Gabás
addikt

hüm, megnéztem, egy helyen 21e, és ott sincs készleten ;] a többi helyen már valósabb az ár

(#875) Raymond válasza #54715584 (#873) üzenetére


Raymond
félisten

A Gamer a Music-ot valtotta le alacsonyabb aron. Ha mindketto ugyanannyiba kerul ahol nezted akkor vagy a Gamer a draga vagy a Music utolso darabjait sutik meg el. Egy elonye a Gamer-nek hogy van rajta standard Intel HD Audio kompatibilis elolapi panel kivezetes.

egyebkent igazad van, A4-et nem erdemes levaltanod. Foleg ha meg lesz hozza rendes Vista meghajto par het/honap mulva akkor vegkepp nem.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#876) #54715584 válasza Gabás (#874) üzenetére


#54715584
törölt tag

hat megneztem en is par oldalt, sok helyen az audio, gamer es elite pro karikat nyomjak, keves helyen van music vagy gamer fatality :)
de nem is baj, en meguszom most a hangkari vasarlast es nyuglodest meg bizonytalansagot ;]
csak nezegettem a karikat es nem volt minden tiszta :)

(#877) Gabás válasza Raymond (#875) üzenetére


Gabás
addikt

ha jól tudom, nem lesz teljes értékű vistás meghajtó, EAX csak OpenAL-ban van és lesz, ami ugye x-fiken kívül nincs nagyon elterjedve. kényszeres dolog, az biztos

(#878) #72042496 válasza Gabás (#877) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is az OpenAL miatt váltottam, nomeg kíváncsi is voltam az X-Fi-re. :B

Most már - hogy működik - tetszik, meg vagyok elégedve. :)

(#879) Raymond válasza Gabás (#877) üzenetére


Raymond
félisten

OpenAL evek ota letezik. Audigy sorozat ugyanugy tamogatja mint az X-Fi. Az egyetlen kulonbseg a jelenlegi OAL1.1-es driver problema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#880) #54715584 válasza Raymond (#875) üzenetére


#54715584
törölt tag

jesszum, kihagytam a hsz-ed :) bocsi
itt lattam [link]
21.600 a music es 19.900 a gamer, 1700 a kulonbseg csak :)

szeretem az au4-et, amire nekem kell tokeletesen megfelel, a gyari driver cd mukodik hozza, igaz, mindig frisstiem on-line a creative autoupdate-jevel

csak meg arra kell rajonnom, hogy adhatok kakaot a hatso hangfalakra, mert sztem kicsit halkan szolnak
de majd vegigbongeszem a progikat, azt a rengeteget, amit adtak hozza :)

lehet a speaker calibration-nel kell allitani picit? mert ott jol szolnak... vagy ac3filterben?

a windowsnak nincsen ilyen hangfalkalibralo progija?

(#881) #56474624 válasza #54715584 (#880) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az arukereso.hu naprakészségét azért én nem venném készpénznek... :U

(#882) #72042496 válasza #72042496 (#878) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért annyira mégsem fenékig tejföl... :(

- Tehát ha megy a SetPoint, akkor a Volume Panelen kriksz-krakszok jelennek meg a hangerő %-os kijelzése helyett.
- Coaxiális kimenetet használva az Xp indlásakor nincs hang, mindig egy klikk a Mic-In-re, majd újra a Digital I/O-ra, így lesz hang. Azért ez nem kicsit gáz.
- Aux bemenetet használva (TV kártya) az összes többi hangerőn dob egyet, maga az Aux viszont nagyon halk marad... :(
- A dekódert sehol nem látom, hol lehetne bekapcsolni, ill. S/Pdif Passthrough-ra állítani.

A Crystallizer tényleg jópofa, mindazonáltal ha a fentiek nem oldódnak meg, visszarakom az Audigy 2-t, az X-Fi-t pedig eladom, s legalább elmondhatom, hogy ilyenem is volt. :D

(#883) #56474624 válasza Gabás (#872) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát ez van. :DDD De tényleg olyan jól használható a kereső. Beírja az ember a két említett kártya nevét (vagy csak az audióét, mert az ritkábban kerül szóba), kiadja a hsz-okat, és lehet böngészni. ;]

(#884) szjoci válasza #72042496 (#882) üzenetére


szjoci
őstag

én is használom a setpointot (van pár logitech cuccom) de nekem nincs ilyen gondom. Windowst végülis újraraktad vagy nem? (szerintem megérné úgy kiprószálni)

(#885) #72042496 válasza szjoci (#884) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még mindig nem...ez a ''nyomi'' lapom nem szereti a PATA-s olvasókat, így éppen egy SATA-s példányra vadászom, s lehet, hogy két héten belül új rendszerwinchestert is újítok...no majd akkor kap új Xp-t...

Az is lehet, hogy megnézem egy másik SetPoint-al...3.15-ös bétát használok, lehet, hogy ezzel a verzióval nem stimmel valami.

(#886) Lord Myn válasza #72042496 (#885) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én is használok SetPoint-ot, verziószámot nem tudok mondani, mert most nem az otthoni gépről írok, de egy biztos: nem béta. Nekem nincs összeakadás. Ezenkívűl van a gépben PATA és SATA vinyó is.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#887) #72042496 válasza Lord Myn (#886) üzenetére


#72042496
törölt tag

Majd meg tudnád nézni, hányas SetPointról van szó? Felteszem azt, s megnézem, ahhoz mit szól a Creatice driver.
Azért használom a bétát, mert bluetooth-os Logitech billentyűzetem van, s ezt csomagolták az egyetlen működőképes bluetooth vezérlőjük mellé... :( :((

szerk.: HDD és ODD probléma biztos nem lesz, holnaptól végleg szakítok a PATA-val! :B

[Szerkesztve]

(#888) EmThor


EmThor
addikt

Na ott tartok, hogy 2 hete Aqua-tól rendeltem egy X-Fi Fatal1ty kártyát, de se híre, se hamva, ma már az oldalukon sem találtam a cuccot. Lehet visszamondom a rendelést és keresek egy másik helyet...

Van valami tippetek? Mivel a Platinum és a Fatal1ty ugyanaz, utóbbi jöhet a +64mb ram miatt...

bluefish-t, vagy 3t-t megpróbálom, utóbbival van jó tapasztalatom, előbbi is közel van melóhelyhez...

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#889) Bonyi


Bonyi
csendes tag

A kérdésem a következő: jelenleg egy olckúl SoundBlaster Live! 5.1 kártyám van, és most készülök új konfigot összeállítani. Érdemes ezt lecserélni a tizenezres X-Fi Xtreme Audiora, vagy azt a pénzt inkább tegyem hozzá a videókártyához? :)

(#890) P.Robi87


P.Robi87
tag

Sziasztok..

Megszeretném kérdezni, hogy a X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro kariban is van X-ram?.. ha van, akkor mennyi (is)? X-Fi Fatal1ty-ben ha mindenigaz 64 mb?.. melyiket vennétek meg...Előre is köszi a helpet..

(#891) Calibos válasza #56474624 (#881) üzenetére


Calibos
addikt

kiskerárak.hu se kutyfasza, miután a digitálmind már vagy egy 1 éve tőnkre ment még mindig szerepelt az adatbázisukban... :D

(#892) Calibos válasza Bonyi (#889) üzenetére


Calibos
addikt

Neked kell tudnod. Ha fontos a jó hangzás és EAX effektus és jó hangfalad vagy fülesed van akkor megéri, nem fogod vissza sírni a Soundblastert ;]

Én az alaplapi Sound után nem bántam meg hogy Audigy SE-re váltottam

(#893) Tibi KNIGHT válasza EmThor (#888) üzenetére


Tibi KNIGHT
csendes tag

én is rendeltem az Icsmedia-tól 8 napja, de nem érkezett meg az Xtreme Music-om így ma visszamondtam, ha nekik nem kell a pénzem, meg ráér akkor megszerzem máshonnan :(

(#894) #56474624 válasza Bonyi (#889) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak a 858, 859-es hozzászólásokig kellene visszaolvasnod. :(

[Szerkesztve]

(#895) Core2duo6600 válasza Bonyi (#889) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a kéősbbi vista támogatás miatt érdemes cserélned
ha nem akarsz vistat akkot tedd bele a vga ba vagy más hw elembe
a vista a live sorozatot már nem támogatja
azaz a creative nem csinál drivert hozzá
így pontos

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#896) EmThor válasza Tibi KNIGHT (#893) üzenetére


EmThor
addikt

Tibi KNIGHT, bluefish.hu-n láttam még x-fi music-ot! kérdezd meg őket emailben, van 3 üzletük Budapesten

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#897) Fatal1tyUSER válasza #72042496 (#870) üzenetére


Fatal1tyUSER
csendes tag

Nálam is fut a SetPoint (legújabb ver. 3.30), mégsem láttam még szerencsére sosem ilyen krix-kraxokat.

(#898) Fatal1tyUSER válasza P.Robi87 (#890) üzenetére


Fatal1tyUSER
csendes tag

Igen persze, hogy van. 64MB.

(#899) Loha


Loha
veterán

Beszereztem én is egy XtremeGamert.

Nagyjából elégedett vagyok a kártyával, szépen szól, de ez ugye ennyiért elvárható, szerencsére nem hallatszik bele semmilyen zaj a gépből...

Ami még pozitív, hogy a játékokban nem recseg a hang, szebben is szól, és tényleg érezhetően gyorsabb mint az ac97-es megoldások...

Driveren kívül, az egyéb szoftvereket gyorsan elfelejtettem ;]

Az üzemmód állítgatás sztem a vicc kategória, nehogymár mindig kapcsolgatni keljen, nem tudom miért nem lehetett ez megoldani autómatán... szóval beállítottam gamerre oszt' jóvan...

Jó dolog a kártyán az előlapi kivezetés, kár hogy ha rádugom, akkor ugrik a mikrofon bemenet a kártya hátulján, de lehet hogy elöl is, szóval eddig nem vettem hasznát...

Másik vicc, hogy max hangerőn recseg a hang...
Ez enyhén szólva is nevetséges, még a leggagyibb ac97 sem csinálja...

Crystalizer szintén vicc, de ez ugye nem ért meglepetésként... ;] Gondolom a CMSS-3D sem egy nagy durranás... ;]

FlexiJack is biztos jó dolog, kár hogy nem tudom állítani, hogy éppen Line in vagy Mic legyen, de legalább a mikrofonom működik ;]

Összességében remek kártya játékokhoz, rengeteg hardveres tartalékkal, ugyanakkor a drivere tele van bosszantó bugokkal, és ahogy a Creative-ot ismerem egy jó ideig még tele is lesz.

(#900) Fatal1tyUSER válasza Loha (#899) üzenetére


Fatal1tyUSER
csendes tag

Hát igen, ez a mód-kapcsolgatás kicsit bosszantó tud lenni sokszor annak aki zenét hallgat és játszik felváltva (mint én is).

Folyton úgy van, hogy elindítom a játékot, aztán fél perc múlva leesik, hogy hoppá Entertainment módban vagyok, úgyhogy lépek is ki rögtön, hogy váltsam Gamé-ba. Hozzá kell szokni... Bár tényleg az lenne a jó megoldás, ha érzékelné a szoftver, hogyha elindul a játék, olyankor arra az időre átváltana. Akár úgy, hogy manuálisan adnánk meg a játék indítófájlját, és akkor aktivizálódna a Game mód. Végülis nem elképzelhetetlen... jó lenne, és bízom benne, hogy valamikor megvalósul ez a fejlesztés...

Szerintem Game módban zenét hallgatni és filmezni élvezhetetlen. Viszont a játékokban meg sokkal sokkal jobb a hangzás ebben. Annyira mondjuk nem zavaró a kapcsolgatás, csak figyelni kell rá.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.