Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) bebar


bebar
aktív tag

Köszi!

A voice-nál a 128/64 az mit takar?

(#502) szjoci válasza bebar (#501) üzenetére


szjoci
őstag

nincs mit ;)

hát ezt sajnos nem tudom, hülyeséget nem akarok mondani. :B Sok játékban lehet ezt az értéket is állítani (tipp: talán a csatornák száma lehet, ennyi hangot tud egyszerre kezelni :F )
majd kijavítanak ha baromságot írok :U

[Szerkesztve]

(#503) Raymond válasza bebar (#501) üzenetére


Raymond
félisten

Annyi hangot tud egyszerre megszolaltatni egy jatekban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#504) regent válasza burzum (#493) üzenetére


regent
aktív tag

Az audigy-t nem ismerem, én egy SB Live-ról váltottam Xtreme Music-ra, de az elsöö benyomásom a csalódás volt. Többet vártam.
Sennheiser HD 555 fülessel hallgattam zenét, foobar2000 lejátszóval, pluginokkal, mifene.
Szépen szólt Live-al is, és nem nagyon éreztem a különbséget az X-fi-nél. Az X-fi 3D-s fülhallgatós fícsörje pedig szerintem rosszabbul szól, mit a foobar crossover pluginja. Ráadásul a plugint agyonállíthatom, a beépített hardveres 3D-n meg egy csúszkával állíthatom csak a mértéket, és pl. a fúvósokat ugyan szépen elteszi a térben, de cserébe elveszi belöölük a zengést. Tudom-tudom, ha zenét hallgatok akkor sztereózzak, de a fülesnél azért jól jön egy kis crossover, hogy ne a fejem tetején játsszon a zenekar.
Szóval ez nem jött be, a crystalizer pedig nem sokat dob (sööt) a lossless flac formátumon amiket jellemzööen hallgatok.
Azaz csak zenehallgatásért SZVSZ nem éri meg lecserélni az audigyt, ha különben nincs vele gondod. Fööleg, mióta megjelent a PCIe-s kártya, és az újabb alaplapokból meg tüünik el a PCI slot. Lehet, hogy megéri megvárni mi lesz a vége, és mondjuk másfél év múlva venni egy olyan kártyát amit még a következöö két alaplapodba is átköltöztethetsz.

A játékok és filmek már más tészta, ott egyértelmüü a javulás. Ha már itt tartunk, szerintetek nem lehet, hogy az X-fi drivere lecseréli a windows alap hangjait valami felturbózottra? Mert pl. már a bejelentkezöö hang, vagy a kattintás hangja is olyan jól, olyan, gazdagon, telten szól, hogy az csoda. (Persze emiatt senki ne rohanjon a boltba :) )

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#505) kale


kale
csendes tag

Celeron D 2,66-tal magy a gépem.

Szerintetek ez elég az X-Fi audióhoz, vagy pedálozzazzak Xtreme Music-ért, amin van plusz hardveres segítség, így gondolom kevésbé terheli a procit?

Más: egyébként jobb vagy rosszabb az Audio a Musicnál? Zenére, filmre kellene, nem játékra.

[Szerkesztve]

Celeron D 2.66/ Abit IS7-E/ 512 MB RAM / Sapphire ATI Radeon 9200SE video/ ASUS CD-R+RW /LG 1915s monitor

(#506) Newyorker


Newyorker
addikt

Üdv!

X-Fi XtremeGamer kártyánál a mikrofont hova kell bedugni?
Illetve hogyan kell beüzemelni, mert a fejhallgató szól, de sajna a mikrofon nem :(

Valaki segítsen!

köszönöm

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#507) Raymond válasza Newyorker (#506) üzenetére


Raymond
félisten

A legfelso kimenetbe amit a leirasban Flexi-Jack-kent jelolnek. Be kell a Creative szoftverben allitanod mikent mukodjon (LineIi/Microphone/SPDIF).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#508) Newyorker válasza Raymond (#507) üzenetére


Newyorker
addikt

Az az optokai out is ugye?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#509) Newyorker


Newyorker
addikt

Hogyan tudom tesztelni, h műxik é a mikrofon?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#510) PhoenixK válasza Newyorker (#508) üzenetére


PhoenixK
őstag

A kártyán nincs optikai kimenet. Azt csak a kiegészítő panelen v az external box-on találod meg.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#511) Newyorker válasza PhoenixK (#510) üzenetére


Newyorker
addikt

Pedig világít vörösen, mint gép!
Hol tudom megnézni, h műxik a mikrofonom?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#512) kale


kale
csendes tag

1. Tudja valaki, miért állították le az XtremeMusic gyártását?

2. Mit vegyek helyette? Gamert vagy Audio-t? Vagy vadászszak Musicra?
Zenéhez kellene.

[Szerkesztve]

Celeron D 2.66/ Abit IS7-E/ 512 MB RAM / Sapphire ATI Radeon 9200SE video/ ASUS CD-R+RW /LG 1915s monitor

(#513) Raymond válasza kale (#512) üzenetére


Raymond
félisten

1. Mert van helyette Gamer
2. Lasd 1.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#514) PhoenixK válasza Newyorker (#511) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az ExtremeMusic-on még nem találkoztam optikaival... De most látom, hogy te az ExtremeGamer-ről beszélsz, szal kussoltam.

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#515) #56474624 válasza kale (#512) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mert a félmagas nyákra épülő gamer-nek olcsóbb a gyártása, mint a music-nak. Ezértis olcsóbb valamivel nyílván.

[Szerkesztve]

(#516) Newyorker válasza PhoenixK (#514) üzenetére


Newyorker
addikt

Jaja, nekem gamer van, én erre értettem a mikrofonos dolgot!
Ezen van optikai out és ha minden igaz ez egyben a microfon in!

Már csak a mikrofont kéne letseztelnem csak nem tudom, hogy hol! :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#517) Raymond válasza Newyorker (#516) üzenetére


Raymond
félisten

''Már csak a mikrofont kéne letseztelnem csak nem tudom, hogy hol!''

Skype, MSN, Microsoft Recorder.....

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#518) kale válasza #56474624 (#515) üzenetére


kale
csendes tag

De a Music jobb zenéhez mint a Gamer?

Jobban néz ki, aranyozott, erre optimalizálták, ezért gondolom. De lehet, hogy tévedek. Az Audio lebutitott gamernek látszik. Igaz ez? Én játszani meg nem akarok.

[Szerkesztve]

Celeron D 2.66/ Abit IS7-E/ 512 MB RAM / Sapphire ATI Radeon 9200SE video/ ASUS CD-R+RW /LG 1915s monitor

(#519) #56474624 válasza kale (#518) üzenetére


#56474624
törölt tag

A Music ''elsőkiadású'' X-Fi. Aztán (gondolom) idővel rájöttek, hogy ez nem annyira éri meg nekik, így kiadták pl. az xtreme gamer-t, ami ugyanazon képeségekkel bír, csak félnyákra épül, kevésbé ''tetszetős'' külsőre, de minőségben szvsz hozza ugyanazt a szintet. Egyiket sem optimalizálták csak játékra vagy csak zenére. Mindkettő ugyanolyan jó játékra is, zenére is. Csak ez lett a nevük egyszerűen vmi oknál fogva.

mod:
Az Xtreme Audio nem lebutított gamer. Az is a gamer-rel együtt jött be, de az egy teljesen másik kártya. Az az Audigy SE/LS/stb-nek felel meg, csak szoftveresen ''válik'' X-Fi-vé, ezértis van ha megnézed a Creative honlapon, hogy jóval nagyobb gépigénye van, mint bármely másik sb kártyának.

[Szerkesztve]

(#520) #72042496 válasza #72042496 (#462) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most derült ki, hogy korai volt az öröm: 11K-ért ez nem XtremeMusic, hanem Xtreme Audio...így mindjárt más a leányzó fekvése!

(#521) bebar


bebar
aktív tag

Az Audio karihoz vajon fel lehet a Music driver-ét/szoftver-ét rakni?

(#522) regent válasza bebar (#521) üzenetére


regent
aktív tag

Esetleg igen, de mit érsz vele? Teljesen más a hardver. Nem tudod feljebb moddolni.

Newyorker-nek: Ne hinném, hogy az optikai kimenetbe belepasszol a mikrofon. Ez esetben ugyanis a mikrofonnak optikai kábellel kellene rendelkeznie.
Amirööl te beszélsz, az inkább a digitális kimenet lehet. Ami a flexijack féle technikai megoldás miatt háromféle funkciót tud ellátni. Digitális kimenet, mikrofon bemenet, a hamadikat elfelejtettem :)
Ezek között te tudsz váltasztani.

[Szerkesztve]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#523) Raymond válasza bebar (#521) üzenetére


Raymond
félisten

Nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#524) szjoci válasza regent (#522) üzenetére


szjoci
őstag

a gamerekben a flexijack csatlakozó már optikai kimenettel rendelkezik, nem digitálissal. A többi funkció ugyanúgy megmaradt (vonal- és mikrofonbemenet)


[Szerkesztve]

(#525) Blézs


Blézs
csendes tag

Szevasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 5.1 Live-hoz képest, mennyivel szólna jobban egy X-fi musik?
Jelenleg egy elég jó hangrendszer kapcsolodik a hangkártyáhóz( Tehnics házimozis erősítő, és hangfalak.Én csak sztereóban használom a rendszert, nem érdekel hogy hánypontegyes a hangkártya!! Játszani pedig keveset szoktam.Tehát érdemes-e váltani a sima live-ról, egy X-fi-re, vagy nagy különbséget a hangzásban nem fogok tapasztalni?? :F

(#526) #56474624 válasza Blézs (#525) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha zenére kell főképp, akkor creative-on kívül is van élet.

(#527) Newyorker válasza szjoci (#524) üzenetére


Newyorker
addikt

Jaja, én is erre gondoltam :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#528) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Még mindig erőteljesen gondolkodom egy X-Fi XtremeMusic-on...
Valaki le tudná írni, hogy miket adnak a dobozos változathoz?

A zacskósnak kedvezőbb az ára, s nem biztos, hogy a dobozoshoz jár valami olyan, hogy megérje nekem a plusz pénzt... OEM-nél csak arra kell odafigyelni, hogy telepítőlemezt adjanak hozzá? (A netről töltött driverek még mindig csak frissítések?)

(#529) Angelo69 válasza #72042496 (#528) üzenetére


Angelo69
senior tag

+doboz :DDD
(komolyan) ;)
Igen a telepitolemezert verd a fejuket ha az kell.

[Szerkesztve]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#530) szjoci válasza Angelo69 (#529) üzenetére


szjoci
őstag

neeeeem, egy matrica is belefért abba a böszme dobozba :DDD

PhoenixK: nekem teszt cd nem volt benne... :F

[Szerkesztve]

(#531) PhoenixK válasza #72042496 (#528) üzenetére


PhoenixK
őstag

A dobozoshoz elvileg jár:
- 1db telepítő CD
- 1db teszt CD (vagy DVD? még nem is néztem...)
- 1db domború X-Fi matrica
- 1db matrica a kivezetésekhez
- sok db papír

szjoci megelőzött a lényeggel...

MÉG MINDÍG VENNÉK X-Fi DOMBORÚ MATRICÁT REÁLIS ÁRON!!!!

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#532) #56474624 válasza #72042496 (#528) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egy remek tépőzáras dobozt, meg plusz egy dvd-t, ami igyekszik bemutatni a kártya isteni mivoltát, sőt nekem még játék-demo is van rajta, komoly. :D Ja meg egy csodaszép matricát persze. Plusz egy ilyen quick start guide. Ennyi, nem több. Ja igen, egy matrica is a hátsó panelra. De én nem teszem föl, minek csúfítsam el...
De egyébként lehet még kapni valahol oem-es kártyát újonnan? :U

[Szerkesztve]

(#533) #72042496


#72042496
törölt tag

OK, köszönöm mindenkinek! :R
Az Audigy 2-höz legalább adtak két teljes játékot, az hasznos volt...arről a lemezről játszottam végig a Hitman 2-t. :)

A telepítőlemez mindenképpen szükséges a kártyához? Ha netről is le lehet tölteni a kellő cuccokat, akkor nem verem az asztalt, ha esetleg nem adnának hozzá.

A Ph!-s bazárokban van még ilyen kártya, talán tudnak hozni. :)

(#534) PhoenixK válasza szjoci (#530) üzenetére


PhoenixK
őstag

A Demo lemezre gondoltam, ami DVD. Csak államvizsga előtt egy nappal kicsit nagyon káosz-hangulatban vagyok! :DDD :B :Y

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#535) szjoci válasza #72042496 (#533) üzenetére


szjoci
őstag

netről is le lehet tölteni, találsz linket is hozzá ha visszább olvasgatsz egy picit ;)

Itt a [link], by Csepy

[Szerkesztve]

(#536) #72042496 válasza szjoci (#535) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy a 300. hozzászólásig átfutottam a topicot, de vagy átsiklottam felette, vagy még előbb lesz a link. :B Ez nem is olyan lényeges most, fő az, hogy telepítőlemez nélkül sem vesztek semmit. :)

Még egy kérdésem maradt: Az újabb XtremeMusic minden esetben bordás?

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

szerk.: És a linket! :R

[Szerkesztve]

(#537) szjoci válasza PhoenixK (#534) üzenetére


szjoci
őstag

tök mindegy, mert olyan se volt a dobozomban... :W csak az install cd. Pedig boltban vettem, nem volt felbontva (elméletileg...)

(#538) #72042496 válasza szjoci (#537) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megrendeltem a zacskós változatot. :)

Audigy 2 ZS-ről váltok, s egy Logitech Z-5500-as rendszert fog hajtani...nem tudom, mekkora különbséget fogok tapasztalni.
Az az igazság, hogy kíváncsi vagyok erre az X-Fire, megaztán ahogy olvastam a Vista vs. HAL ügyről ([link]), még az is lehet, hogy jól fog jönni az XtremeMusic. :)

A bordával ellátott, ill. borda nélküli változatok különbözőségéről tudtok valamit? A bordával szerelt lenne az újabb?

[Szerkesztve]

(#539) szjoci válasza #72042496 (#538) üzenetére


szjoci
őstag

Nem fogsz csalódni a kártyában ;)

Szerintem már borda nélküli nem igazán van forgalomban. Legalábbis itt a fórumban eddig senki nem reklamált hogy nem lett volna rajta borda

jó a hangcuccod, nekem is ilyenre fáj a fogam :R

(#540) regent válasza PhoenixK (#531) üzenetére


regent
aktív tag

Csak érdeklöödésképpen, mi lenne számodra reális ár? Merthogy még nem ragasztottam fel a matricát, és eddig nem nagyon veszem észre a hiányát. :)

Akár privátban is. Sööt, inkább ott.


Más:

Nem is tudtam, hogy a gamernek optikai kimenete van a flexijack-en. Milyen fajta optikai dugasz megy bele?

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#541) szjoci válasza regent (#540) üzenetére


szjoci
őstag

rám is az újdonság varázsával hatott, úgy sasoltam rá a creative honlapján amikor Newyorker megemlítette a dolgot.

gondolom valami ilyesmi :
[kép]

[link]

[Szerkesztve]

(#542) #72042496 válasza szjoci (#539) üzenetére


#72042496
törölt tag

Majd beszámolok, ha nálam lesz a kártya!
Köszönöm...valóban jó cucc, merem ajánlani! ;)

regent: 3.5 mm-es mini jack végű: [link] :)

Látom, szjoci közben már képet is tett be róla. :) Nekem volt olyan optikai kábelem, melynek az egyik vége Toslink, a másik pedig ilyen 3.5 mm jack. Utóbbi végződés éppen úgy nézett ki, mint ez: [link]
(Valamelyik Media Marktban vettem.)

[Szerkesztve]

(#543) Newyorker válasza szjoci (#541) üzenetére


Newyorker
addikt

Jaja, nekem sima jack van benne a mikrofon miatt, de optikai is egyben, csak optikában out, jackben meg a miki miatt in :)

Van vkinek még ilyen gamer X-fi-je?
Csak kérdezném, h a driver installon túl még mit állítsak rajta :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#544) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv mindenkinek!

A következő probléma miatt kéne a segítségetek. Beújítottam egy X-FI Xtreme Audio karit. A Pinnacle PCTV Stere TV-tunerem nem akar megszólalni, bármit csinálok vele, pedig össze van kötve kábellal a kettő. Tunernek belőve, hogy Aux-ra adja a hangot, hangerőszabályzóban nincs némítva, mégsincs hangg. Ezen kívül minden szól. ? Mi lehet a baj?

(#545) Endless


Endless
aktív tag

Sziasztok a Sound Blaster Audigy 7.1-hez hol tudok drivert letölteni?Köszi a segítséget mindenkitől!!

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#546) #56474624 válasza gyurczy (#544) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mixer-ben a REC-nél nézd meg, hogy mi van beállítva. Azt hiszem ''What U Hear''-re vagy ''Aux''-ra kell tenni ott is, és akkor lesz hang (talán).

(#547) #56474624 válasza Endless (#545) üzenetére


#56474624
törölt tag

Például:
[link]

(#548) gyurczy válasza #56474624 (#546) üzenetére


gyurczy
őstag

Sajna nemmegy... egyéb ötlet? :(

(#549) #56474624 válasza gyurczy (#548) üzenetére


#56474624
törölt tag

Próbáld meg akkor 2 hangszórós módra átállítani. Úgysem fogja 5.1-re kikeverni, nekem egyáltalán nem hatott a tv-re sem a cmss, de még a crystallizer sem. Ha így sem megy, akkor próbáld meg a legújabb driverral (előbb linkeltem). Más ötletem nincs. Alaplapi hangkártyát letiltottad egyébként? Eszközkezelőben vagy bios-ban kapcsold ki ha még nem tetted volna meg, mert az is bezavarhat.

[Szerkesztve]

(#550) gyurczy válasza #56474624 (#549) üzenetére


gyurczy
őstag

Alaplapi hangkari letiltva, driver eltávolítva. A hangkártya 2/2.1 módban van. Driver a legfrissebb, nem is a CD-ről telepítettem, hanem egyből letöltöttem.

Egyszerűen semmi ötlet. Kábelnek elvileg nem lehet baja, mert az alaplapi hangkártyával működött az egész.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.