Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) Oliverda válasza Raymond (#1650) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont van rá lehetőség hogy egy ilyen egyszerű kivezetéssel legyen, tehát a képessége megvan. Az X-Fi kártyák esetében már az a tulajdonság sincs meg, hiányzik a csatlakozó a nyákról.

mod: Ez megintcsak kib@szás (bár engem nem érint), mert akinek mondjuk van egy MIDI billentyűzete, az veheti a Platinumot hogy csatlakoztatni tudja a kártyához. Micsoda üzletpolitika... :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1652) Muton válasza Oliverda (#1651) üzenetére


Muton
addikt

az elmegy egy pc bontóba, és vesz 200 forintért egy olyan kártyát (hang vagy háló), amin van game port ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1653) Oliverda válasza Muton (#1652) üzenetére


Oliverda
félisten

Hálókártyán még nem láttam ilyen portot, régebbi hangkártyán valóban van, ha van hozzá driver meg van +1 szabad slot ahová be tudja dugni. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1654) Muton válasza Oliverda (#1653) üzenetére


Muton
addikt

nekem van egy pci-os hálókártyám, amin van utp, bnc és gameport. pont az utóbbi 2 miatt tartottam meg, hátha sos-ben kellhet valamikor. de remélem sohasem lesz rá szükség. illetve asszem lehet kapni simán game-portos i/o kártyát is.

az viszont tényleg igaz, h plussz helyet foglal el.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1655) Als


Als
tag

Üdv Néktek,

Egy kérdésem lenne:

Van egy X-fi platinum kártyám, rákötöttem a koax bemenetére egy digitális keverőt (Pioneer Djm-800).
A hang kb 0.5 másodpercet késik.
Ez így rendben van? Gyárilag így kellene működnie?

Köszönöm az építő jellegű válaszokat.
Als

(#1656) G.A.


G.A.
aktív tag

Nos még egy párszor megpróbáltam, de a................................................................................................................................................................................... életbe se akar működni. Ez az ami minden driver install után megjelenik. [kép]
[link]
Valami értelme van a szövegnek a civil ember számára?


[Szerkesztve]

(#1657) vedini válasza G.A. (#1656) üzenetére


vedini
őstag

sztem egy másik gépben is kipróbálhatnád, ha a slot csere nem segített
lehet vmi egyéb hardverrel ütközésed van

workworkwork...

(#1658) G.A. válasza vedini (#1657) üzenetére


G.A.
aktív tag

A probléma összetettebb, hiszen működött, majd nem majd megint majd megint nem majd ismét egyszer ment utána nem utána megint.... Minden install kész kínzás. Amióta megvan csak probléma van ezzel, Már más X-Fiket is próbáltam,(régebben) de azok se mentek. Más PCI kártyák meg gond nélkül mennek a slottokban. Már telepíteni se lehet mert ERRORt ír ki: You have previously installed drivers without rebboting. Please reboot and try again. 3 reboot után már idegesítő.
Már nem is tudom mióta ugyan azokat a progikat használom. Volt ütközés az X-Fi és az ACE MCP között, de ezt azzal orvosoltam, hogy elsőnek a drivert és utána tetem fel a codecet azt ment is.
Lehet ismét írok a gyártónak... (Amire segítettek volna már működött is.)

(#1659) Vitus válasza Gr3ddy (#1638) üzenetére


Vitus
őstag

Hi!

Tuti nem az a gond mert codecek nélkül alap beállításokkal is ezt csinálja és film, játék, zeneformátumok minden rendben van. Viszont a windows alaphangokat sokszor gyorsabban játsza le mint az normális lenne. Ezt csinákja xp alatt is csak ott ha állítok valamit a beállításoknál akkor megjavul itt meg semmi nem történik.

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#1660) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A legújabb X-Fi hangkártya PCIe x1 csatolóval érkezik. Egyenlőre csak az Xtreme Audio-t adják ki, a többiről semmi hír: [link]

Megjegyzés: Inkább egy normális drivert írnának, vagy akkor már inkább az Xtreme Music-ot adták volna ki PCIe-re, DDL-el megspékelve...

Mod: Nagyon nyomják ezt az Xtreme Audio-t, pedig egyedül ez az ún. ''butított'' X-Fi. Vajon így akarják elősegíteni, hogy fogyjon?

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1661) Lord Myn válasza Moddingfan (#1643) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem igazán az az előnye a X-Fi-nek, hogy több fps lesz játékok alatt, hanem az, hogy különleges/realisztikus hangeffekteket tud (pl. EAX 5.0) anélkül, hogy lassulna a játék. Pl. a Colin McRae: DIRT iszonyatosan jól szól X-Fi-vel (natívban támogatja).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1662) vedini válasza Lord Myn (#1661) üzenetére


vedini
őstag

sőt továbbmegyek, a beépített 64MB ram a fatality-n, lófüttyöt sem ér, még battlefield-ben sem
jaja, a colin dirt az nagyon jó szól

workworkwork...

(#1663) Lord Myn válasza Oliverda (#1651) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az újabb (pár éves) MIDI eszközök már USB-sek, nekem is ilyen MIDI billentyűm van (EMU XBoard). A régebbi eszközöknél igazad van, de azoknál meg gyakran probléma merül fel már az XP alatt is, a Vistanál meg gondolom meg sem nyikannának.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1664) Lord Myn válasza vedini (#1662) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A 64MB szerintem csak parasztvakítás, nekem X-RAM nélküli verzióm van, így sem lassult be soha és semmilyen tesztben nem láttam, hogy a 64MB-os verzió valami komolyabb előnyt élvezne a támogatott játékokban.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1665) Lord Myn válasza G.A. (#1656) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mi lenne ha mégis próbaképpen felraknád az SP2-t? Slot-csere már megvolt?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1666) vedini válasza Lord Myn (#1664) üzenetére


vedini
őstag

jaja, parasztvakítás, de úgy látszik bejön, mert az új auzentech kártya 128MB-al lesz szerelve :Y

workworkwork...

(#1667) rooland


rooland
senior tag

Na sziasztok!
Az utóbbi napokban sikerült meghallgatnom egy Xtreme Music prüntyögését, gondolom nem nagyon érdekel titeket, de azért megosztom csalódásom. Hát nem tudom, igazából egy 5-10 percet hallgattam egy Genius Home Theatre 5.1 (az az elég erős fadobozos 5.1 cucc, azzal tényleg nem lehet probléma), de hát nem nagyon nyűgözött le az Xtreme Music. A crystalizer mondjuk tényleg segít,de hát az olyan mint egy magashangerő kiemelés. Szóval nemtudom, nekem most csak egy alaplapi nyöszörgőm, van de azzal kísérleteztem vagy 1 órát és a hangkártya + a winamp equ-jával szebb hangázt élvezek mint amit hallottam havernál. Lehet tényleg felületes voltam, meg nem volt elég az 5-10 perc, a beállításokat is néztem, de nemsokat javult! Nem tudom milyen beállítást rondottam el :(
Na csak ennyi....
( Kicsit kiábrándultam 20ezer forintért ennyi a hangkari, tényleg nem rosz,de többet vártam...)

(#1668) Raymond válasza vedini (#1666) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor te biztosan tobbet tudsz mint a gyarto, mert ott az irak 64MB RAM lesz:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1669) vedini válasza Raymond (#1668) üzenetére


vedini
őstag

igazad van, piszkosul benéztem, pedig tökre arra emlékeztem, aztán most minden kontextusban kerestem a google-ben de sehol nincs 128MB-os kariról még csak szó se
köszi a javítást

workworkwork...

(#1670) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Creative SB X-Fi mX Xtreme Gamer, retail 19 269 Ft
Az mX jelölés itt mit takar?
Sztetek ezt lenne érdemes venni? Mennyivel jobb ez egy Audigy1-nél? Hardveresen jobban dekódol? Itt a proci tehermentesítésére gondolok...

(#1671) vedini válasza horvathkrisz (#1670) üzenetére


vedini
őstag

állítólag semmit nem jelent az mx jelölés, csak így jelenik meg az árlistában
már elmondtuk, hogy nem a proci tehermentesítését kell figyelembe venni, egy ilyen karinál, hanem a támogatott szabványokat, hardveres gyorsítást, és hangminőséget
ha lassan váltassz vistára az xtreme gamer mindenképpen jobban megéri

workworkwork...

(#1672) Raymond válasza horvathkrisz (#1670) üzenetére


Raymond
félisten

''Az mX jelölés itt mit takar?''

Semmit.

''Sztetek ezt lenne érdemes venni?''

Ez a legolcsobb ''teliver'' X-Fi.

''Mennyivel jobb ez egy Audigy1-nél?''

Marmint miben mennyivel? Szebben szol, arra nem lehet szamot tenni hogy mennyivel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1673) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Kösz a véleményeket Srácok!

Pár különbséget írnátok, mit támogat a gémer az au1hez képest hardveresen?
ill. még arra lennék kíváncsi, hogy az xtreme gamer vagy xtreme music miben más, ha jól tudom, ez a két kari nagyjából 1 árban van, ugye? 20-20K

(#1674) Lord Myn válasza horvathkrisz (#1673) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Részletesen leírtam már egyszer (1-2x). Keress vissza a topicban...

Help: #1342

[Szerkesztve]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1675) mcmike válasza horvathkrisz (#1673) üzenetére


mcmike
őstag

Na ja, én is ugyenezzel a döntési problémával szembesültem korábban. Lord Myn :R válasza alapján nekem Xtreme Music lett... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1676) vedini válasza horvathkrisz (#1673) üzenetére


vedini
őstag

nekem az xtreme gamer pl. azért nem tetszett mert félnyákos, és kicsit úgy éreztem biztos lespóroltak róla vmit, viszont musicot nem tudom, hogy kapsz-e valahol

workworkwork...

(#1677) CriticalHit válasza Vistaboy (#1647) üzenetére


CriticalHit
őstag

Szívás.
A Fatal1ty-n mi az ami olyan mintha gameport lenne? [link] ,de mégsem az.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1678) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Ha beteszem a régi de gameportos Sound Blaster Live!-ot az X-fi mellé, csak a gameport használata miatt, ez gondot okozhat a hangzásban?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1679) vedini válasza CriticalHit (#1678) üzenetére


vedini
őstag

hacsak nincs hardver ütközésed, akkor nem
arra figyelj, hogy mindig x-fi-t válaszd elsődleges hangkeltőnek a progikban

workworkwork...

(#1680) horvathkrisz válasza Lord Myn (#1674) üzenetére


horvathkrisz
addikt

1342:
''A Music és a Gamer tudásban ugyanaz a kártya.

A különbségek:

A Gamer low-profile kártya, nincsnek rajta aranyozott csatik és optikai kimenet, viszont kompatibilis a ház előlapi kivezetésekkel, de nem kompatibilis a különféle Creative upgrade cuccokkal. A Music leváltására született, tudtommal a Music-ot nem is gyártják már.

Hogy érdemes-e azt neked kell eldöntened, én az Audigy 2 ZS-emet cseréltem le és nem bántam meg.''


''low-profile kártya'': ezt hogy érted?
''nem kompatibilis a különféle Creative upgrade cuccokkal'': milyen cuccokkal? más driverekkel pl.? :F

Előlapi kivezetése hogy néz ki, milyen? Mert ez viszont nagyon fontos lenne nekem, sokat használnám, csak a ház előlapi csatija 2*4soros műanyag(asszem 1es pin be van ''tömve'', mint pl. alaplapi USB...

(#1681) Raymond válasza horvathkrisz (#1680) üzenetére


Raymond
félisten

A Gamer-en van intel HD Audio kompatibilis elolapi kivezetes ugyhogy ha a hazadon van ilyen akkor hasznalhatod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1682) horvathkrisz válasza Raymond (#1681) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Van valamilyen HD feliratú csati, de ennek mi köze az intelhez?

(#1683) haky


haky
senior tag

Na basszus beszart az X-Fi Fatal1ty-m:(
Viszem vissza. 1,5 hetet bírt...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1684) haky


haky
senior tag

Na basszus beszart az X-Fi Fatal1ty-m:(
Viszem vissza. 1,5 hetet bírt...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1685) vedini válasza haky (#1684) üzenetére


vedini
őstag

nah, mi lett vele?
hogyan, voltak előjelei?

workworkwork...

(#1686) haky válasza vedini (#1685) üzenetére


haky
senior tag

XP alatt vettem észre (párhuzamosan használok xp-t és vistát), hogy elment a hang egy indítás alkalmával . Egyszerűen nemvolt hang. Utána újraindítottam és volt. Na most akkor elindítottam a vistát, már induláskor 1-2 tüzijáték szerű pattogó hang. Majd amint bejött éktelen sistergés meg recsegés, és megfagyott a hangkártya. XP alatt hol jó hol nem, van, hogy a mikrofon nem megy. Vista alatt meg ha megy akkor is induláskor pattog, stb. Kipróbáltam egy másik gépben is és ott nem azt csinálta de a tüzijáték megvolt:). Behalt. Sztem még húzta volna 1 darabig. Szomorú egy 36eFt-os hangkártyánál. Az audigymet kezdem visszasírni....
Pedig a dobozán rajta van, h vista ready:)

[Szerkesztve]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1687) CriticalHit válasza vedini (#1679) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszi

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1688) vedini válasza haky (#1686) üzenetére


vedini
őstag

hát sajnálom, dühítő, hogy egy ilyen drága karinál ez előfordul, dehát az ördög sosem alszik
az előjeleket azért kérdeztem, mert nekem is fatality-m van

CriticalHit:
nincs mit ;)

workworkwork...

(#1689) haky válasza vedini (#1688) üzenetére


haky
senior tag

Mikor megkérdezted megnéztem a konfigod.. :)

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1690) Vistaboy válasza CriticalHit (#1677) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az előlapi I/O-Panel csatlakozója. Egyébként minden X-Fi-n rajta van (Az Xtreme Audio-t kivéve): [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1691) Zoli329 válasza haky (#1686) üzenetére


Zoli329
addikt

Még egy ok, hogy ne használjunk Vistát. Megöli az x-fi-t :DDD

(#1692) Vistaboy válasza rooland (#1667) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor a haverod egyedien szar kártyát foghatott ki, ha a Te alaplapi hangkártyád szebben szólt! Vagy Te fogtál ki egy bitang jó alaplapi hangkártyát! :D

Mod: Zoli329: Nekem már Február óta van Vistám és semmi baja az X-Fi-mnek... Akkor Én is jó Vistát fogtam ki... :C

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1693) horvathkrisz válasza horvathkrisz (#1680) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Lord Myn: kapok választ? :B

(#1694) Lord Myn válasza horvathkrisz (#1680) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A Low-profile azt jelenti, hogy kb. fele akkora a kártya magassága, belemegy a microATX-es gépekbe is.

Nem a driverekkel nem kompatibilis a Gamer, hanem upgrade hardverekkel, mind pl. a platinum 5.25''-ös panelja vagy az Elite Pro külső egysége (erre van az a csatlakozó, ami úgy néz ki, mint egy gameport, de mégsem az). Szóval ezekkel csak az XMusic kompatibilis.

Mod: kis türelmetlen...

[Szerkesztve]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1695) Lord Myn válasza Vistaboy (#1692) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ízlések és pofonok különbözőek...

Bár az nekem is furcsa, hogy az alaplapi és az X-Fi között nem hallott különbséget, én még az Audigy 2 ZS után is hallottam egy közepes hangfalszetten.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1696) Vistaboy válasza Lord Myn (#1695) üzenetére


Vistaboy
veterán

Anno Én egyszer használtam alaplapi hangkártyát, egy nforce4-esét (Akkor volt, amikor eladtam az Audigy 2 ZS-t és vettem az Xtreme Music-ot), de alig vártam már hogy végre megjöjjön a kártya. Bár csak 2.1-es rendszerem van, de az nem gagyi (Cambridge SoundWorks MegaWorks THX 250D), és még ezen is hallható volt igencsak a különbség. Nem csak az alaplapi, hanem az Audigy 2 ZS-hez képest is.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1697) Raymond válasza horvathkrisz (#1682) üzenetére


Raymond
félisten

Igy hivjak a standardot. Nem mint regen hogy ahany haz annyi fajta tukiosztas. Ha a hazadon az van akkor mukodni fog rendesen a mikrofon es a fules is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1698) Raymond válasza Vistaboy (#1690) üzenetére


Raymond
félisten

Az XtremeGamer-en sincs rajta.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1699) rooland


rooland
senior tag

Hát nekem egy Realtec AC'97 rettenetem van Gigabyte Sound Technoligy hangbeállítással :D :)) :)) :)) :D
És ez verte a Music-ot, ha a magashangot, a tisztaságot nézzük.
Tudom, hogy nem reális hogy egy alaplapi verje, de hallottam na. Amúgy zenész vagyok én is,csak hallom a különbséget és a részleteket! (a zenész szó alatt tényleg nem nagyzolásra gondolok, csak mondom, hogy azért van tapasztalat e téren)
Amúgy gondolom csak több időt kell tölteni az Xtreme beállításával... nemtudom....

(#1700) Cifu válasza Vistaboy (#1696) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense, de ez így, hogy nForce4-esé, nem mond semmit. Az alaplapi hangkari nincs integrálva az nForce4 chipsetbe, az alaplap gyártója rak valamilyen Realtek vagy C-Media chipet a deszkára.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.