Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) Sheol válasza Oliverda (#1850) üzenetére


Sheol
aktív tag

Rendben, majd mondd, hogy hol tudjuk megejteni a cserét!
Ráfizessek esetleg valamennyit? :DDD


[Szerkesztve]

(#1852) Oliverda válasza Sheol (#1851) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, majd én adok mellé egy tábla csokit meg egy sört, csak mondd meg hogy milyet. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1853) Vistaboy válasza Sheol (#1851) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem kérhetsz mellé két sört is, egyébként pedig majdnem ugyanolyan a két kártya. Hidd el, Nekem is Xtreme Music-om van, és ott volt a DD/DTS beállítás a menüben. Inkább próbálj ki egy másik programot (Tölts le egy Lemezképfájlt valamelyik ''T''-oldalról). Ne bagózz el egy jó kártyát. Nem a kártyával van a gond, hanem szoftveres. A kártya biztos hogy tudja mindkettőt, ebben nem különbözik az Xtreme Music-tól.

Oliverda: Nem lesz túl sok egy sör és egy csoki? :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1854) Vistaboy válasza szjoci (#1832) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rövid életű lett az Auzentech topikja... :DDD Pedig beírtam a keresőbe, és nem talált semmit. Pedig: [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1855) szjoci válasza Vistaboy (#1854) üzenetére


szjoci
őstag

:DDD hát igen, még csak ''hír'' értékű a kártya, várnod kellett volna topiknyitással legalább a megjelenéséig, akkor lehet nem piszkálják ;) . Addig fordítsd le a kezdő hsz-t ;]

(#1856) Vistaboy válasza szjoci (#1855) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben. Majd veszek egyet a megjelenéskor, és beszkennelem a manual-t... :DDD (De félek, hogy az sem lesz magyarul). Majd bekopizok egy tesztet egy magyar oldalról. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1857) Atis18


Atis18
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy audigy 2nx-et vagy X-Fi Xtreme Audio Notebook-ot vegyek?(valószínűleg egy logitech z5500 vagy z2300-at fog meghajtani)
Melyiket tartjátok jobbnak és miért? (Audigy 2zs pcmcia nem jöhet szóba mert csak express van a notimban)

(#1858) deZo`


deZo`
csendes tag

Hellosztok! A kérdésem az lenne, hogy most van egy SoundBlaster Audigy 4-es hangarim és valamiért ha pont a hátam mögött történik valami játékban akkor semmit sem hallok. 2.0 fejhallgatóm van és van mellé bekötve 4 hangszoró, igy 5.1re állitottam a softwareben. PLS heLp:)

''Bármely program, ha egyszer gépre került, elavult.''

(#1859) szjoci válasza deZo` (#1858) üzenetére


szjoci
őstag

csövi

amikor pont történik valami a hátad mögött kapd le a fejedről a fejhallgatót mert szerintem nem hallod tőle ;]

szerk.: ha fülessel játszol állítsd sztereóra a hangkarit vagy vegyél egy 5.1-es fejhallgatót ;)

szerk2.: nem audigy topik, de úgy látom ott is feltetted a kérdést, ide felesleges volt :U

[Szerkesztve]

(#1860) deZo`


deZo`
csendes tag

ok:D:D:D thx, ja és az elöbb emlitett kártyát érdemes lecserélni egy X-Fi-sre?

''Bármely program, ha egyszer gépre került, elavult.''

(#1861) szjoci válasza deZo` (#1860) üzenetére


szjoci
őstag

szerintem érdemes

(#1862) Mozso26


Mozso26
senior tag

Bocs mindenkitöl de nem olvasok vissza.Nekem x-fi extreme music-om van és vista alatt használhatatlan kimaradnak hangok és recseg is.Mi lehet a gond?A creative honlapon lévö drivert töltöttem le.(aszem csak ez az egy driver van vista alá.) :F :R

(#1863) Vistaboy válasza Mozso26 (#1862) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia! Úgy telepítetted, hogy ''Futtatás Rendszergazdaként''? Ha nem, az a baj.
Nekem is az van, a driver is ugyanaz, és semmi baja a hangnak. Próbáld ki egy másik gépben, és ha ott is recseg, akkor a kártyát nézesd meg.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1864) Mozso26 válasza Vistaboy (#1863) üzenetére


Mozso26
senior tag

Köszönöm a segitséget meg fogom probálni. :R
Nem ugy telepitettem de azt tudom hogy alapbol nem vagyok rendszergazda. :R

(#1865) Vistaboy válasza Mozso26 (#1864) üzenetére


Vistaboy
veterán

Minden driver-t és programot, még a Vista-kompatibiliset is ajánlott így telepíteni, mert hajlamosak ''nem megfelelően települni''. Jobban nem tudtam meghatározni, Valaki talán jobban elmagyarázza. Lényeg, hogy így kell... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1866) Tirexi


Tirexi
addikt

Helló.

Érdeklődnék erről a kártyáról:
Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty 7.1 hangkártya BOX

Ez ugye PCI-os?
Állítólag van 64MB belső memóriája.
Ez mit takar?
Mennyivel szebb a hangja mint az Audigy SE-nek?

Köszi előre is.

(#1867) cadgers válasza Tirexi (#1866) üzenetére


cadgers
aktív tag

1. Igen, PCI-os
2. A 64 Mbyte memóriája (amit mellesleg X-RAM-ként hívnak) saját hangpufferként szolgál, tehermentesítve ezzel a CPU-t meg a memóriát. (bár még nincs nagyon játék, ami kihasználná)
3. Audigy SE-nek nem tudom milyen hangja van, de mivel az egy erősen butított kártya, gyanítom hogy nem kicsi lesz a különbség.

(#1868) Dr. GeNy@


Dr. GeNy@
csendes tag

Sziasztok!

Nagy házimozi fan vagyok, egy X-Fi hangkari beszerzése előtt állok, eddig egy AU4-em volt, ami tökéletes volt/van, de meghallottam havernál az X-Fi Elit Pro-t éééééés háááát táááátott száj! (ugyanaz a hangfalszettünk van [Creative GigaWorks s750] )

A kérdésem, mivel nem vagyok olyan full pénzes, mint haver, de szeretném a hasonló élményeket: Mi a különbség AMI HALLHATÓ is a 2 kártya között??? :F

X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series VS X-Fi Elite Pro

Az előlapi panel mindenképpen kell és a táviránytó is (szörnyű lusta ember vagyok :D )
DE mi visz + 30-35E-t a két kártya között??? Végigolvastam már számtalan tesztet, EZ ezek szerint üzletpolitika lenne? Zenére és Mozizásra kell a kártya, zenét nem szerkesztek...

A ''kissebbik'' testvér is produkálja azt a hangzásvilágot és részletességet, mint a BigBrother?
Remélem tudtok segíteni és nem fogok vacilálni végre... :F :R

Előre is köcce...

(#1869) Mozso26 válasza Vistaboy (#1865) üzenetére


Mozso26
senior tag

Ugy telepitettem ahogy mondat és egy fokkal jobb de még mindig néhol recseg.Viszont xp alatt meg tökéletesen jo. :F

(#1870) Vistaboy válasza Mozso26 (#1869) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát ez van, sajnos még egy kicsit kiforratlanok a Vistás driver-ek, de ki fogják javítani a hibákat előbb-utóbb.

Próbáld meg letölteni hozzá a Driver CD-t, ami fent van a '' T ''-oldalon. Abban már vannak működő keretprogramok az X-Fi-hez Vista alá is. Fentebb már lett linkelve, olvass vissza!

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1871) Lord Myn válasza Dr. GeNy@ (#1868) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hali!

Elvileg a legnagyobb X-Fi kártya és a többiek között van különbség, az Elite Pro jobb minőségű ADC/DAC-val van ellátva. Gyakorlatban ez nem hiszem, hogy annyira hallható lenne (még ilyen THX-es szettel sem ami nektek van). Az árkülönbség nem csak ebből adódik, az Elite Pro-hoz külső egység van és sokkal több szoftvert mellékelnek hozzá. Ha zenét nem készítesz IMHO felesleges a legnagyobbat venned.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1872) Atis18


Atis18
csendes tag

Hea!
Légyszíves segítsetek eldönteni, hogy Xfi extreme audio notebookot, vagy audigy 2 nx-et vegyek a Logitech z-2300-as hangfalaimhoz, föleg zenehallgatásra, egy kevés játékra és kevés filmnézésre használnám!
Remélem tudtok vmi okosat mondani, mert nem tudok dönteni!

Előre is köcce..

[Szerkesztve]

(#1873) Anthony28 válasza Tirexi (#1866) üzenetére


Anthony28
őstag

Audigy SE vs. Gamer Fatal1ty? Össze se lehet hasonlítani a 2 kártyát.Még csak ''white'' fülűnek sem kell lenned hogy egy MEGFELELŐ hangredszeren halld a különbséget! ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1874) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hi

Szeretnék venni egy új hangkártyát, ami között vacilálok, X-FI Xtreme Gamer vagy XtremeGamer Fatal1ty Pro, a kettő között 10000Ft külömbség van, azt tudom, hogy a Fatal1ty-n van 64MB X-ram, ami tehermentesíti a processort, de van még valami amivel többet tud a kissebbik társánál?

(#1875) Andris05


Andris05
tag

Sziasztok!

Vettem egy extreme music-ot, de szörnyen sistereg xp alatt. Nem tudtok valamilyen megoldást? A régi Live!-om ugyanitt nem sistergett. Lehet, hogy a kártya hibás?

András

(#1876) Anthony28 válasza Andris05 (#1875) üzenetére


Anthony28
őstag

Valószínű hogy hibás, nem sistereghet.Azért biztos ami biztos telepíts egy xp-t és nézd meg úgy is hátha csak összeakadtak a driverek.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1877) horvathkrisz válasza Sz.Miki (#1874) üzenetére


horvathkrisz
addikt

kíváncsi lennék én arra a tehermentesítésre, szerintem inkább parasztvakítás-szaga van a dolognak, mintsem tehermentesítés...

(#1878) vedini válasza horvathkrisz (#1877) üzenetére


vedini
őstag

persze, hogy az, battlefield ide vagy oda, semmi előnye a 64mb-nak

workworkwork...

(#1879) Sz.Miki válasza vedini (#1878) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Tehát a 64MB ramon kívül semmi külömbség az Xtreme Gamer -től??

Nagyobb nyákon van, és több kis kondi van rajta..

[Szerkesztve]

(#1880) Lord Myn válasza Sz.Miki (#1879) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Annyi a különbség, mint az Xtreme Music és a Gamer között plusz még az X-RAM, tulajdonképpen a csatlakozási lehetőségek mások, illetve az aranyozott hátlap.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1881) horvathkrisz válasza Lord Myn (#1880) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ez az aranyozott csatlakozó meg hátlap akkora de akkora állatság.
mi értelme van, hiszen egyrészt BELSŐ hangkártyáról van szó, ami -aranyozás ide, aranyozás oda- beszedi a zajokat, tehát nem audiofileknek találték ki. még ha egy kétmillió forintos onkyo vagy mittudomén milyen hi-fi berendezésnél aranyozzák a csatlakozókat, nade egy 20-30ezer Ftos hangkártyánál? röhej... :W
megasztán van, aki megveszi, mert húde aranyozott, aztán ráköti a maxxtro, még '92-ben a 286-os gépéhez vásárolt alminium jack-csatis számítógép-zörejketlőit.
de mi van akkor, mint mondjuk az én esetemben? van 1pár 3utas régi orion hi-fi hangfalam, ill. 1 pár szintén 3 utas akai, mindegyikhez oldschool STK-végfokos erősítő. megmondjam?
semmi. akkor meg?
miről is beszélünk, cedves creative? ;]

(#1882) vedini válasza Sz.Miki (#1879) üzenetére


vedini
őstag

még van két fontos különbség, a fatality-t jó jagy dobozban kapod piros felirattal, és a hangkarin van egy piros F jel ami világít a sötétben :DDD
anno én egész olcsón vettem a fatalityt, de most eléggé felugrott az ára
ha most kellene választanom lehet a sima gamert venném

workworkwork...

(#1883) horvathkrisz válasza vedini (#1882) üzenetére


horvathkrisz
addikt

én azt is fogom! :R

(#1884) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

És a Music és a Gamer között mi a külömbség? Mert a creative honlapján nem sok derül ki... Viszont a Music az olcsóbb.

(#1885) szjoci válasza Sz.Miki (#1884) üzenetére


szjoci
őstag

music-on digitális kimenet van, a gameren optikai (de csak sztereó)
a gameren van Intel HD Audio kompatibilis csatlakozó (előlapi kivezetéshez), a musicon ez csak barkácsolással vagy a creative előlapi paneljével lehet megoldani.

nagyjából ennyi a különbség

na meg az aranyozott csatik a musicon.. ;]

[Szerkesztve]

(#1886) Sz.Miki válasza szjoci (#1885) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm, tehát akkor érdemes az X-Fi XtremeGamer-t venni.. Amúgy a Musicot, ha jól tudom meg is szüntette a Creative, már nem nagyon lehet kapni! Helyette van AUDIO viszont az nagyon butított!


Lehet, hogy én vagyok vak de hol van rajta a mikrofon Kimenet???

[Szerkesztve]

(#1887) szjoci válasza Sz.Miki (#1886) üzenetére


szjoci
őstag

a gamer lett az music helyett ;)

(#1888) Sz.Miki válasza szjoci (#1887) üzenetére


Sz.Miki
őstag

A mikrofon kimenet az melyik rajta? mert az a fehér csati nem az...

(#1889) szjoci válasza Sz.Miki (#1888) üzenetére


szjoci
őstag

a creative forradalmi újításának köszönhetően beleszuszakolta egy csatiba a vonalbemenetet, mikrofonbemenetet és az optikai kimenetet, és elnevezé flexijack-nek ezt a ''remek'' dolgot.... vagyis eldöntheted szoftverből hogy felveszel valamit külső eszközről, mikrofont használsz, vagy meghajtasz egy erősítőt... Vagy még marad az előlapi kivezetés alternatívaként

a felső csati lenne a flexijack

[Szerkesztve]

(#1890) X@b3e


X@b3e
addikt

Persze, semmi különbség nincs a kártyák közt.. Az Audio szar, de a Music meg a Platinum ugynaz, csak az egyiket a hülye gazdagnak szánták a másikat meg az ''okosan vásárlónak''. Persze.. Azért ezek elég éles sarkítások, ennek ellenére 1000x benne vannak a topikban. Még a sima Gamer és a Fatal1ty közt is bőven van különbség. Azért a Creative sem hülye, hogy legyártassa kétfajta nyákon ugyanazt a kártyát... Aki használta már mind a kettőt, az mondja ezt és lesz hozzá alapja.

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1891) Sz.Miki válasza X@b3e (#1890) üzenetére


Sz.Miki
őstag

És mi az sok küömbség?

(#1892) szjoci válasza X@b3e (#1890) üzenetére


szjoci
őstag

a music meg a platinum ugyanaz a kártya, csak a platinumhoz kapsz még előlapi panelt, távirányítót
a fatality-nél pedig az x-ramot és a nevet kell megfizetni... szerintem ;)

[Szerkesztve]

(#1893) Sz.Miki válasza szjoci (#1892) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm a segítséget, szerintem jövőhéten beruházok egy XtremeGamer-Be eddig egy Audigy 2 ZS-m volt, most egy Realtec ALC888 :):):) úgy, hogy ég és fold lesz a külömbség.

(#1894) szjoci válasza X@b3e (#1890) üzenetére


szjoci
őstag

jah, és még egy dolog a más nyákról ;)

music: [link]

és a fatality: [link]

(#1895) X@b3e válasza szjoci (#1892) üzenetére


X@b3e
addikt

[link] és [link] - én erről a két nyákról beszéltem.. ;) Hallod, úgy ferdítessz, mint a jobb sajtószóvivők ;]
Az X-Ram pedig nem véletlenül került rá a kártyára, még ha jelenleg nem is használod ki. Ilyen erővel felesleges DX10-es VGA-t is venni. :U



[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1896) vedini válasza X@b3e (#1895) üzenetére


vedini
őstag

ennyit az x-ramról:
[kép]


[kép]

aztán, milyen parasztvakítás volt, hogy a battlefield mennyivel gyorsabb x-rammal

workworkwork...

(#1897) szjoci válasza X@b3e (#1895) üzenetére


szjoci
őstag

pont ennél a példánál beszélhetünk a gazdaságosságról és költséghatékonyságról, mivel félmagas nyákra került kártya és eltűntek az aranyozott csatik. De tudásában ugyanazt nyújta mindkét kártya, kivéve a picit lejjebb taglalt apróságok

szerk.: és nem ferdítettem szvsz, mert ezeket a termékeket pároztattad, a nyákra meg csak hoztam egy költséghatékony példát, mivel nem vagyok gondolatolvasó :P

[Szerkesztve]

(#1898) X@b3e


X@b3e
addikt

Ennek a jelentőségét úgyis az idő fogja eldönteni, én zenehallgatás oldaláról nézve is véltem felfedezni különbség a gamer és a fatal1ty közt. Bár lehet, hogy ez csak a sárgára leneoluxozott csatlakozók miatt volt, nemtom :o
HTPC-be biztos a sima gamert tenném, oda jól jöhet a low-profile. Gépben nekem hülyén néz ki, de ez már tényleg elég szubjektív ok.

mod: szjoci: ''Még a sima Gamer és a Fatal1ty közt is bőven van különbség. Azért a Creative sem hülye, hogy legyártassa kétfajta nyákon ugyanazt a kártyát'' - nem látom itt a music kártyádat :B

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#1899) Anthony28


Anthony28
őstag

Én igazából majdnem gamer árban vettem a gamer fatal1ty-t.Szóval jó ez a kari,X-ram ide vagy oda! :D :D Mondjuk egy harmad akkora nyákon harmad annyi alkatrész nem tudom hogy szólhat ugyanúgy... :Y :U

[Szerkesztve]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1900) Lord Myn válasza horvathkrisz (#1881) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát az tény, hogy egyáltalán nem biztos, hogy jobb hangminőséget produkál az aranyozott csati, de azért nem állatság. Mert ennyi erővel állatság a színes neon a gépben, állatság a Chieftec tápokon az aranyozott védőrács, sőt állatság a 20k+-os gépház is, mert minek? Szerintem az aranyzott hátlapnak ebben az esetben az a funkciója, hogy valami minőségi cucc van a kezedben, mint pl. az autókon a faberakásos műszerfal. Btw, az X-Fi-nek IMO egész jó zajszűrői vannak, mert nálam gyakorlatilag nincs is alapzaj, pedig még az AU2ZS-en is volt eléggé. Aki pedig maxxtro és egyéb f*sza hangfalakhoz vesz X-Fi-t, az meg is érdemli, bár nem hinném, hogy sok ilyen van...

"War does not determine who is right - only who is left."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.