Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) PhoenixK válasza chadi (#400) üzenetére


PhoenixK
őstag

Moddolt??? Ezt kifejtenéd egy picit részletesebben?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#402) Chryst


Chryst
csendes tag

Átraktam másik PCI-ba, még mindig nem jó.

Hamarosan (amint lehetőségem lesz rá) átrakom más gépébe, hogy ott mit alkot.

Amúgy most gondolkoztam olyanon, hgoy régebben volt baja az X-Fi-knek és az... asszem nVidia kártyáknak.
Mert nekem FX5200-esem van, csak azért.
De ez úgytudom már megszünt ez a probléma, eddig azért nem gondoltam rá. Ugye így van?

(#403) chadi válasza PhoenixK (#401) üzenetére


chadi
csendes tag

hát őőőőőő.....:)

olyan driver ami nem a hivatalos hanem mint pl a vga-hoz az omega
olvastam olyat hogy ilyen moddolt driverrel szebb hangzás + speaker config sokkal több funkció. vagy mi de lehet hülyeségeket beszélek :B

(#404) [G@B] válasza #56474624 (#399) üzenetére


[G@B]
tag

Thx a választ!
Mondjuk a CMSS nekem nem igazán jött be...vagyis lehet h hangszóróknak jót tesz , meg térhangzásnak, de a sennheiser hd 202 vel nem igazán jó....:)elrontja a hangzást...de a crystalizer biztos jó lehet :P

VR6 // by vw vento

(#405) Chryst


Chryst
csendes tag

Na! Átpattintottam a kártyát hawer gépébe, és a CD-ről a driver ott sem ment fel, ugyanazzal a hibaüzenettel, mint nálam:

Setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed befor running this Setup.

És a többi CDn található progit sem tudtam föltenni nála sem.

A továbbiakban tényleg nem tudom, hogy mit tegyek.
Még egy olyan ötletem van, hogy talán ha valaki el tudná küldeni a föltelepített C.C.Launchert, THX Console-t vagy bármi egyebet, akkor azt hátha el tudnám indítani a gépemen, és azokkal hátha jelet tudnék varázsolni a mélyládának.
Bár tudom, nem kell mondani, hogy elég kicsit az esély rá, hgoy így ezzel bármit is elérhetek, de azért egy próbát csak megér... hátha... :(

Szóval ha valaki küldene nekem ilyeneket, akkor az szóljon, és utána majd megbeszéljük, hogy mit meg hogy. Előre is köszönöm...

(#406) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv Mindenkinek!
Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni:a ''sima'' gamer vagy a Fatality változatot. Főleg játékra használnám,néha filmnézésre.Megéri a +10 k-t az X-RAM?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#407) szjoci válasza Chryst (#405) üzenetére


szjoci
őstag

elküldtem az adataidnál lévő emilcímre a telepített THX Console-t. Ha műxik küldöm a többit is ;)

[Szerkesztve]

(#408) Mozso26


Mozso26
senior tag

csákény

senki nem reagált a problémámra. Ez azért van mert elolvastátok de nem tudjátok a megoldást , vagy le se szarjátok az ujoncok leveleit? Remélem az elöbbi.Röviden a problémám:x-fi van és ha a szubwofer(bass redirection) megy a frontokon nincs mély hang házimozi erösítövel van összekötve multi ch in-nel.

(#409) Chryst válasza szjoci (#407) üzenetére


Chryst
csendes tag

WÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!! Működik!!!!

:R :R :R Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! :R :R :R

Húúúúúú!
Nagyon zsír!!!
Örök hálám :D

Akkor elküldenéd a többi progit is? Akár egybe bezippelve az egész Creative mappát :D
Ha meg úgy túl sokat foglal, akkor mehet óriás e-mail-ben is.
Van egy ugyanolyan kezdetű citromail-em is, mint amire az előbbit küldted, az biztos fogadja az óriásmail-t, a freemail nemtom

:D:D:D Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget MINDENKINEK :R

(#410) Chryst válasza Mozso26 (#408) üzenetére


Chryst
csendes tag

Mozso26

Nyugi, szerintem elolvasták, csak eddig nem tudtak rá mit reagálni.
Hidd el, hogy ezen a fórumon nagyon jófej, és segítőkész emberek vannak :D Úgyhoyg biztos nem azért enm érkezett válasz, mert újonc vagy. Nekem is segítettek még régebben is

Amúgy a problémádra:
Mivel csak most bírtam jelet varázsolni a mélyládámra, én eddig azért nem szóltam hozzá a dolgokhoz.
Nekem csak THX Consolom van, én ott kapcsoltam be a Bass Redirection-t, és a frontokon tényleg kevesebb mély lett...
De jópofa levágja a fronttól a mélyet, és odaadja a ládának, hogy kímélje a frontot... de buzi... És mi van, ha olyan frontom van, ami lazán lemegy 40Hz-ig is?

Most már nekem is van egy ilyen kérdésem, hogy nem lehet belőni, hogy a mélyládán, és a frontokon is legyen egyaránt minden mély, nepedig szétvágja?

(#411) Chryst válasza Chryst (#410) üzenetére


Chryst
csendes tag

Jaa, időközbenm megvan a válsz a saját problémámra:

Úgy vettem érszre, hoyg ha THX Consolban (mivel nekem még csak az van:)) belövöm a Front Left/Right-ra a Small helyett, hogy Large, akkor az is kapja ugyanúgy a mélyet, mint előtte, Bass Redirection nélkül.
Próbálgattam egy párszor, de szerintem így van, ha tévednék szóljatok :)

(#412) szjoci válasza Chryst (#410) üzenetére


szjoci
őstag

külön lehet az entertainment módban állítani a magasat és a mélyet, ami szvsz a satellitekre vonatkozik. Valamint nézd meg hogy large-ra vannak-e állítva a hangszórók a THX console-ban
260MB bezippelve a creative mappa, picit sok :DDD Viszont örülök hogy legalább így működik ;) Torrentezni szoktál? Esetleg nekem van 40MB tárhelyem ahova fel tudom darabokban rakni. Dobj privt vagy vegyél fel msn-en, megdumáljuk

Mozso26: sajnos nem házimozi erősítőt hajt a hangkártyám, de erre rásasolhatsz te is

szerk: látom már rájöttél a problemra :B


[Szerkesztve]

(#413) Chryst


Chryst
csendes tag

Széép, úgylátszik magammal beszélgetek :D
Csak azért írok, mert rájöttem, hogy ez így se jó, mert akkor meg a mélyláda lesz lényegesen halkabb, amit az alsó +15dB-es kiemeléssel lehet korrigálni, de ígysem az igazi...

Szóval akkor a probléma továbbra is megoldásra vár...

(#414) szjoci válasza Chryst (#413) üzenetére


szjoci
őstag

nah, most megnéztem és szvsz megvilágosodtam: a small azt jelentheti hogy csak közép/magas sugárzóid vannak a large pedig hogy van benne mély is, szóval large-nál mélyet is küld ki azon a kimeneten

(#415) PhoenixK válasza szjoci (#412) üzenetére


PhoenixK
őstag

sztem regelj egy ingyenes tárhelyet (pl atw.hu, de vannak sokkal használhatóbbak is... de 500MB alapból)
mod: off...

[Szerkesztve]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#416) szjoci válasza szjoci (#414) üzenetére


szjoci
őstag

mégsem világosodtam meg, hülyeséget beszéltem előző hsz-emben :DDD

ott van a THX Console helpjében: Your speaker is small if the speaker height is less than 30 cm (1 foot), and large if it is higher

szerk: PhoenixK: már megoldottuk, azért köszi a segítséget :R


[Szerkesztve]

(#417) Mozso26


Mozso26
senior tag

Emberkék több mint fél éve ba....tom ezt a dolgot és még sehogy sem sikerült. Természetesen largera van állítva a front.egyébként én ugy tom h a mélyet akkor is kiküldi ha smallra van állítva.De FIGYELEM amikor elöször default után állítom be a bass redirectiont akkor jo!!!!!!!!!!Csak akkr baszodik el mikor ujraindítom.MIét? utána meg valahogy a sub láda sem az igazi a frontok pedig kopognak mikor a szomszéd jön át élesztöt kérni vörös fejjel.

(#418) Mozso26


Mozso26
senior tag

és ha véletlenül mükszik az aktiv subwofer +15db-vel csak 59%-os hangeröig engedi, nagyobb hangerö fölött leveszi a mélyet a subról.

(#419) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy SoundBlaster X-Fi XtremeMusic hangkártyán, ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Van rajt egy combo-jack aljzat, ami több funkciót is ellát: ezek közül számomra a digitális kimenet, ill. a mikrofonbemenet a fontos.
A mikrofonbementre a tunerkártyám csatlakozik, az S/PDIF-re pedig a hengrendszert kötöttem.

Össze lehet hozni a kettőt úgy, hogy veszek egy ilyen adaptert? [link]
Ezzel meg tudom azt oldani, hogy az S/PDIF-en keresztül küldje ki a TV adás hangját, miközben a mikrofonbemenet is aktív?

Van olyan sejtésem, hogy nem, de mégis...hátha... :B

[Szerkesztve]

(#420) Száni


Száni
tag

Sziasztok!
Van köztetek olyan, aki SB Live 5.1-ről váltott X-Fi-re? Ha igen, akkor milyenek a tapasztalatok?
Thx! Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#421) Chryst válasza Mozso26 (#417) üzenetére


Chryst
csendes tag

Mozso26 :

Sajnálom, nem tudom mi lehet, nálam most minden jó (hála szjoci-nak :R )

(#422) Mozso26 válasza Chryst (#421) üzenetére


Mozso26
senior tag

A subwofer is jo és a frontok is szolnak rendesen?Ujraindítás után is?
Ha igen elmondhatnád nekem a beállításaidat. mindent a cmss-t a 24-bitet mennyin van?
Thx beállításokat hogy mivel van öszzekötve gondolom nem a digittel ,mert ugy nekem is jo.Game mod? Entertainment mod? Milyen subfofered van? Automatikusan bekapcsol?
Mondj el mindent kérlek, elöre is hálás vagyok.!!!!!!!!!!!!!!! :R :R

(#423) Mozso26


Mozso26
senior tag

Milyen drivered van?Miket tettél föl a gyári cd-röl?A +15db be van löve?Milyen hangerön van?59% fölött nem kapcsol ki a subwofer?HÁLA HÁLA HÁLA

(#424) szjoci válasza Mozso26 (#423) üzenetére


szjoci
őstag

én azt nem értem hogy miért kapcsol le nálad a sub 59%-os hangerőnél. Nem lehet hogy a házimozi erősítőddel van valami bibi?

mód.: a többi problemhez sajnos tényleg nem tudok hozzászólni, mert még nem tapasztaltam hogy újraindítás után elvesznének a beállításaim. Esetleg egy komplett újratelepítés segíthet :U


[Szerkesztve]

(#425) Mozso26


Mozso26
senior tag

Az erösitöm biztos nem rossz mivel az alaplapit használom jelenleg a digit kimenetét és ordít minden nem kiscit veri a suond blasteret igy hát gariba visszem vissza mert szeritem szar.

(#426) szjoci válasza Mozso26 (#425) üzenetére


szjoci
őstag

ez lett volna a következő tippem :R

(#427) Mozso26


Mozso26
senior tag

Srácok ugye az nem lehet h az alaplapi jobban szol mint egy sound blaster x-fi? Pedig nálam igy van, tehát biztos rossz volt nem?(Mármint hardweresen)

(#428) szjoci válasza Mozso26 (#427) üzenetére


szjoci
őstag

tuti hogy egyetlen integrált hangkari se szól jobban mint az x-fi. Ha minden rendesen össze van dugva, fel van telepítve, és nem működik rendesen akkor a kártya lesz rossz.

(#429) Mozso26 válasza szjoci (#428) üzenetére


Mozso26
senior tag

köszönöm a válaszodat, pár hét mulva kiderül mikor majd visszakapom a karit. Remélem jo lesz.

(#430) #56474624


#56474624
törölt tag

Olvastam valahol, hogy puccos, friss windows-ra feltelepítve a hangkari drivereit,
jóval jobb lesz a hangminőség. Merthogy a többi kodek bezavar a képbe...
Igaz lehet ez? :U

(#431) gofry válasza #56474624 (#430) üzenetére


gofry
senior tag

megerősítem a dolgot. sokat foglalkozok zenekeveréssel és hasonló dolgokkal és szerintem a sok kodek képes elaszni a hangzást sajnos :( ráadásul a ha monitorozok egy audigy 4gyel a friss windows esetében nem volt egy szál delay sem a két kártya között most meg kb ütemben számolva van h 1/32 is van:S

(#432) Chryst


Chryst
csendes tag

Mozso26:
igazad van, újraindítás után engem is szívat: a frontokról leveszi a mélyet. A mélyládával viszont semmi változás, nekem mindig úgy szól, ahogy kéne.
Beállítok neki mindent, ahogy gondolom, és amíg be van kapcsolva a gép, addig jó is. Aztán újraindítom, megnézem THX Console-ban, ránézésre semmi sem változott, de az erősítőn hiába minden mélykiemelés, a frontokkal akkor sem tudom kiverni az ablaküvet, ahogy újraindítás előtt...
Próbálkoztam azzal, hogy hátha írásvédett a Creative mappám, és az miatt csinálja ezt, de hiába, miután levesze az írásvédést, újraindítás után akkor sem kap már mélyet a front.
(Pedig Large-ön van)

(#433) szjoci válasza Chryst (#432) üzenetére


szjoci
őstag

sajnos ezt kipróbálni sem tudom mert nekem a szubból szól a mély, a maradék 5 hangszóró csak középmagasat tud sugározni

hogyha már kettőtöknek is előjött ez a dolog akkor szoftveres hiba lehet. Egyébként nem százas a creative szoftverszinten, lehet hogy majd egyszer ezt is kijavítják...

próbáltátok már úgy is hogy kikapcsoltátok a bass redirection-t? Úgy szólnia kellene szerintem a mélynek is mindenhol.

[Szerkesztve]

(#434) gofry válasza szjoci (#433) üzenetére


gofry
senior tag

Srácok lehet, hogy megérne az ügy egy creative tech support levelet, hátha előbb utóbb kijön vmi javított meghajtó, hozzá

(#435) Chryst válasza szjoci (#433) üzenetére


Chryst
csendes tag

Úgy, hogy kikapcsolom a Bass Redirection-t úgy jó, úgy nincs gáz, csak ha bekapcsolom, akkor tűnik el a frontról, de akkor is csak újraindítás után.
És ekkor már hiába próbálom visszahozni, hogy a Bass Redirectiont ki-be kapcsolgatom, nem lehet, csak úgy, ha átállítom a hangfalakat 2-re, majd vissza 5.1, akkor jó. Vagyis valamit a Bass Redirection-nel még így is kell szórakázni, de azt most pontosan nem tudom.
A lényeg, hogy csak így jön vissza újraindítás után a frontokon a mély, ha mélyládát is akarok

[Szerkesztve]

(#436) Mozso26 válasza Chryst (#435) üzenetére


Mozso26
senior tag

Basszus én meg már vissza vittem gariba.Tudod mi a szomoru h az alaplapi szétviszi a házat jelebtösen le kellett halkitani az x-fi-hez képest. Tehát mivel nekem fontos a mély hang ezért az alaplapival össze se lehet hasonlítani.SOKKAL JOBB. Na midegy. Még annyi hogy ha defaultot nyomsz akkor is vissza jön a mély a frontokra visszont ott ugyebár nincs bass redirection.(ÉS nem mindig kapcsolja be a subládát hiába van bepipálva). Asszem lesz egy elado X-FI extreme szarom.

(#437) #56474624 válasza Mozso26 (#436) üzenetére


#56474624
törölt tag

Normál esetben X-Fi-ben van mély dögivel. Már alapból is jóval több, mint annak előtte az Audigy SE-mben. (És itt ugye nem +12, hanem +15 dB-t lehet ráadni ''erősítésképp'', bár abszolút semmi szükség rá, legalábbis nálam, az én hangszóró-rendszeremmel, sőőt...)
Az alaplapinál szintúgy több, bár az alaplapinál sem kevés, mert amögé próbálják ''leplezni'' az iszonyú vékonyka, száraz, gyenge hangzást.

(#438) Chryst


Chryst
csendes tag

Nálam sokkal hangosabb az X-Fi az alaplapinál:
Amíg alaplapit használtam a hangerőszabályzót mindig csutkára föl kellett tolni, hogy ne kellejen az erősítőt teljesen föltekereni, X-Fi-vel meg kb. olyan 60 %-ra le kell venni, hogy az erősítőn a tekerőt ne csak kimozdítani kelljen ahhoz, ha halkan akarok zenét hallgatni.

A lényeg, hogy nekem az X-Fi az kb. 60-70%-nál olyan hangos, mint a régi alaplapi 100%-on...
Szóval a te kariddal szerintem tényleg lehet valami gáz... dehát majd kiderül mit mondanak

(#439) Raymond válasza #56474624 (#430) üzenetére


Raymond
félisten

Ez marhasag. A softver kodekek mennyisege vagy minosege nincs kihatassal a hangkartya sem meghajtoira sem a kartyara magara. Ami lehet az az, hogy egy masik kodeket hasznal a windows kesobb ugyanannak a dekodolasara es az nem olyan jol vegzi a dolgat mind kellene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#440) Raymond válasza gofry (#431) üzenetére


Raymond
félisten

Ez attol van hogy a latency magasabb lett mert a friss telepites ota egy csomo marhasag van a gepre rakva es fut a hatterben. Hasonlitsd ossze a Task Manager-ben mennyi process es thread fut egy szuz windowson meg egy olyanon ami mar mondjuk egy eve hasznalva van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#441) #56474624 válasza Raymond (#439) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ami lehet az az, hogy egy masik kodeket hasznal a windows kesobb ugyanannak a dekodolasara es az nem olyan jol vegzi a dolgat mind kellene.

És azt a ''másik'' kodeket hogyan tudnám ''kiiktatni''? Prioritásmódosítás megteszi, gondolom... Csak azt nem tudom, melyek ezek... :U

(#442) Mozso26


Mozso26
senior tag

Kedves Raymond olvasd el az én problémámat is. Amugy nekem semilyen kodek pack nincs fönn a gépemen, csak az AC3 filter és az ffdshow van fönn.

(#443) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én úgy vettem észre, hogy sokat lehet sz*pni a különböző hangfalrendszerekkel, na meg az X-Fi driverei sem a legstabilabbak, nekem volt olyan Game módban, hogy valamiért összekeverte a hangfalakat és mondjuk a bal első helyett a jobb hátsó vagy a center szólt (driver reinstall segített). Subwoofer dolgokkal akkor szenvedtem, amikor még nem-Creative hangfalszettem volt, igaz akkor még Audigy 1-gyel, de nekem is volt ez a ''holszól-holnemszól'' a woofer dolog, aztán lecseréltem Creative Inspire hangfalszettre a cuccot azóta nincs ilyen probléma.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#444) golyani


golyani
addikt

emberek érdemes spórolni az Xtreme audion az Xtreme musichoz képest?
mert én főként zenét hallgatok gépről játéknál a sok.1 me igazán játszik. filmeknél si beárem a 4.1-el. vagy stereoval.
illetve h érdems-e megvárn ia PCI-E-est avgy maradjak a PCI-nál?

(#445) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok! olvasgatom itt a bass redirection gondokat, én meg pont mos töröm a fejem egy hangfalszett vásárlásán...csak 2.1, mert 5.1 et nem tudom hová rakni, és zenélésre, mixek készítésére nekem ez a tökéletes választás. Eddig a logitech x230 volt képben, de nézegetve itt a gondokat lehet vegyek egy hasonló árú creative-ot?

(#446) Lord Myn válasza golyani (#444) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ha egyáltalán nem játszol vagy zenélsz, csak filmek és zenehallgatás, akkor szerintem maradhaszt az XAudiónál is (az is tudja a 7.1-et, szóval a 4.1/Stereo-val nem kell beérni). Azt hogy mikor jön Mo.-ra PCI-E-s változat azt nehét megmondani, úgyhogy te tudod mennyire sürgős.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#447) Lord Myn válasza gofry (#445) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én úgy vettem észre, hogy a Creative cuccokat jobban szeretik (pl. egyáltalán nem kell Bass Redirection-t használnod, hogy szóljon a Woofer), úgyhogy SZVSZ jobban jársz, ha valami jó minőségű 2.1-es Creative szettet veszel...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#448) gofry válasza Lord Myn (#447) üzenetére


gofry
senior tag

Köszönöm

(#449) zsolesz8881


zsolesz8881
tag

Sziasztok! Óriási gondom van most egy hete vettem egy S750-es cuccot nagyon jó szépen szól de bármilyen 5.1-es filmet indítok a hangkártya ugyan kikeverei a 7.1-et de a beszédhangok csak makognak olyan mintha egy dobozból szólna és még torzít is! Próbáltam pár dvd lejátszó programot pl. power dvd,win dvd de a helyzet ugyanaz!A hangkártyám X-FI Xtreme music! Várom az ötleteket!!!!

(#450) Mozso26 válasza zsolesz8881 (#449) üzenetére


Mozso26
senior tag

Szerintem kodek probléma lesz. dvd filmeknél is szar a hang? Nálam csak az ffdshow és az ac3 filter van fönn.Meg kellene nézned milyen dekodert használ lejátszás közben az aktuális filmhez.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.