Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) zsolesz8881 válasza Mozso26 (#450) üzenetére


zsolesz8881
tag

Az a gond hogy az ac3 nem 7.1-es ha felrakom ugrott a 7.1! Ha létezik 7.1-es ac3 adj linket azt megköszönöm! Én is codek problémára gondolok! Igen Dvd film lejátszásánál is fennáll ez a gond de fingom sincs miért! Lehet hogy az ac3 segítene csak kéne egy 7.1-es! THX előre is az ötletekért!!! :R

(#452) szjoci válasza zsolesz8881 (#449) üzenetére


szjoci
őstag

7.1-re van állítva pl a powerdvd-be is a hang? Bár gondolom igen ha szól az összes csatorna :F

Csak 5.1-es tapasztalataim vannak és semmi gondom nincs vele ;) . Nincs feltelepítve semmilyen codec-pack, össz-vissz az xvid-et raktam fel ha netalán arra vetemedek hogy divx-es filmet nézzek.

(#453) zsolesz8881 válasza szjoci (#452) üzenetére


zsolesz8881
tag

Az a gond hogyha az ac3 nem 7.1-es kéne egy 7.1-es audiocodec mert így nagyon szar a hang!!!! Ha van ötleted kérlek írj!

(#454) szjoci válasza zsolesz8881 (#453) üzenetére


szjoci
őstag

5.1-be is xarul szól?

egyébként a powerdvd ultra kapásból supportálja a 8 csatornás hangot, hangbeállításoknál kiválasztod a 7.1-et és szólnia kellene szépen, nem kell hozzá codec szvsz. lásd [link]

próbáld meg lekapkodni a fölösleges codeceket


[Szerkesztve]

(#455) zsolesz8881 válasza szjoci (#454) üzenetére


zsolesz8881
tag

Köszi a tippet kipróbálom! 5.1-ben nincs ilyen gond asszem! :R

(#456) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Erről a ''Refurbished'' X-Firől tudtok valamit? [link]

Felmerült egy elmélet, miszerint ez még az első, hibás (?) széria Creative által javított változata...ennek lehet realitása?

Azért kérdezem, mert az egyik bazáros listában nagyon olcsón van X-Fi, csak nem tudom, az milyen változat lehet, s nem szeretnék ráfaragni...

(#457) szjoci válasza #72042496 (#456) üzenetére


szjoci
őstag

a bazárosoknál azért olyan olcsó, mert zacsis. De van egy jópár emberke itt a fórumban akik vásároltak ilyen oem x-fi-t (ismertetőjegyeik: install cd-ért sikítottak :DDD ), ők tudnának nyilatkozni hogy bevált-e a kari (de szvsz semmi baja nincs)

ez a ''refurbished, quality approved'' meg nemtom mi lehet....

[Szerkesztve]

(#458) #72042496 válasza szjoci (#457) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs ott, hogy OEM lenne...mindenesetre még nem rendeltem belőle. (Igen, az install CD-s dolog rémlik, igaz, még az audigy-s időkből... :D :()

A javított verziónak lehet valami hátránya az ''eredetivel'' szemben? Vagy inkább előnyös, ha ilyet vesz az ember?

(#459) szjoci válasza #72042496 (#458) üzenetére


szjoci
őstag

tudnál dobni linket a cuccról? (akár privben is)

nem hiszem hogy hátrányod származna a ''javított'' verzióból (már ha tényleg ezt takarná ama szöveg)

(#460) Raymond válasza #72042496 (#458) üzenetére


Raymond
félisten

Az a hivatalos Creative eBay Store. A ''Refurbished'' annyit jelent, hogy hasznalt a cucc. Vegfelhasznalotol, eladotol vagy PC gyartotol jott vissza a ceghez. Le lett tesztelve hogy nem hibas es el van adva roviditett garanciaval.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#461) szjoci válasza Raymond (#460) üzenetére


szjoci
őstag

én is valami javított cuccra gondoltam (mint Balika911), de így megen okosodtam picit :R


[Szerkesztve]

(#462) #72042496 válasza Raymond (#460) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oh, köszönöm, tehát akkor Magyarországon engem ez valószínűleg nem érint... :)

szjoci: A #456-ban ott a link, ha viszont a remek vétel érdekel, az sem titok: BandiT bazárjában 12K alatt van az XtremeMusic: [link]

(#463) Lord Myn válasza #72042496 (#462) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Gyanúsan olcsó, még ha OEM akkor is, ha tényleg Xtreme Music és nem Xtreme Audio vagy ilyesmi, akkor le kell csapni rá, nagyon megéri...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#464) Raymond válasza #72042496 (#462) üzenetére


Raymond
félisten

Van egy europai eBay Store is, de a kinalat meglehetosen gyer es az arak sem valami jok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#465) #72042496 válasza Raymond (#464) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem, köszönöm!
Ha ''Refurbished'' verziót kap az ember, azt feltüntetik a dobozon, vagy valahol a kártyán? Azt írtad, korlátozott garancia jár ezek mellé...amit én néztem, arra 1 évet adnak...mennyire valószínű, hogy ''Refurbished'' változatról van szó?

Lord Myn: Még várok a rendeléssel: kellenek a tapasztalatok. :B

(#466) Raymond válasza #72042496 (#465) üzenetére


Raymond
félisten

Latod a rendeleskor, szamlan is rajta van. Van hogy csak egy barna doboz kartyaval es CD-vel, van hogy mas is jar hozza. A #456-ban linkelt viszont eleg draga.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#467) gerus1981


gerus1981
csendes tag

X-Fi Xtreme Audio:
ha jól értelmeztem a hozzászólások alapján, ez csak szoftveresen tudja kezelni az EAX 3.0-át, ami ugye megterheli a processzort?
Milyen hangkártyát tudtok javasolni 15E Ft-ig, ami már hardveresen is tudja legalább az EAX 4.0-át?
Válaszokért előre is köszi!

(#468) Raymond válasza gerus1981 (#467) üzenetére


Raymond
félisten

Audigy4 OEM ha meg talalsz. Vagy hasznalt Audigy2 es Audigy2ZS.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#469) Bazsa$


Bazsa$
tag

Sziasztok!

Végigolvastam ezt a szuper topicot, okosodtam is rendesen. De lenne egy-két kérdésem.

1, Ha nincs X-RAM az X-FI -n akkor az játék közben mekkora terhet ró a procira?

2, Az Extreme musicon illetve a Fatality professiaonal series -en gondolkodom. Ez a rendes fatality kártya csak előlap meg távirányító nélkül). Nekem az előlap meg a távirányító nem kell, mert egy Logitech Z-5400 -as rendszerre kötném.

Melyik jobb választás a Fatality vagy a Extreme music? Árban hasonló a kettő.

köszi. :R

[Szerkesztve]

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#470) #56474624 válasza Bazsa$ (#469) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem Xtreme Music. Tudtommal pedig az XRam nem sokat számít, sőt.
De ne húzd sokáig a döntést ha venni akarsz, mert újonnan egyre bajosabb hozzájutni...

[Szerkesztve]

(#471) Bazsa$ válasza #56474624 (#470) üzenetére


Bazsa$
tag

Hülye kérdés, de mivel tud többet a music mint a fatality. A táblázatot és is tanulmányoztam, tudom hogy csak az X-ram a külömbség. Mégis mi az érv a music mellett?

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#472) szjoci válasza Bazsa$ (#471) üzenetére


szjoci
őstag

csak annyi különbség van. + még a kiegészítők (előlapi panel + távirányító) ;)

(#473) regent válasza Bazsa$ (#471) üzenetére


regent
aktív tag

Nem tud többet, sööt kevesebbet, mert nincs rajta X-RAM, csak egy azt hiszem 2 Mb-os puffermemória, amúgy minden porcikája ugyanaz. Viszont kevesebbe kerül, és sok okos ember szerint (tesztelöök), nem ér annyi pénzt az X-RAM, mint amennyi teljesítménynövekedést okoz. (elég keveset, ha engem kérdezel, de én sose értettem, miért jobb a 124 fps, mint a 118 ) Fööleg, mert jelenleg tudtommal csak két darab játék képes kihasználni igazán a Doom3, meg a BF2.

Azaz manapság a music a best-buy, de ha sok pénzed van és sokat játszol, esetleg megérheti a fatal1ty.

Nekem tegnap jött meg a mucic-om, még tesztelgetem, aztán majd értékelem is, mindenki okulására. :)

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#474) Newyorker


Newyorker
addikt

Full láma vagyok X-Fi ügyben!

Szval ez a kari jobb mint az Audigy?
Miben?

Mivel nagyrészt játszom, ezért erre kellene hangkártya.Melyiket ajánljátok?

X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series
X-Fi XtremeGamer
Ezt a kettőt néztem ki, bár az első nagyon drága, de mivel tud többet?

Ha nem X-Fi-ben gondolkozom, akkor milyet vegyek, ha csak gámára kell?
X-Fi miben tud többet a sima kártyáknál?

Köszönöm a válaszokat és bocsi, de láma vagyok ilyen téren!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#475) Mozso26


Mozso26
senior tag

Hi all

Nézzétek már meg az én problémámat , egy kicsit lejebb van. Más tegnap láttam a gamestarban egy uj hangkarit Razer Barracuda nagyon komolynak tünt ugyanis valos idöben kodol(az ára viszont huzos. Ha nem lesz megoldás az én problémámra lehet h egy ilyenre befizetek.

(#476) regent válasza Newyorker (#474) üzenetére


regent
aktív tag

Akkor itt egy link kezdésnek:[link]
a höön szeretett PH-ról.

Ez magyar. Kb. ugyanilyet találsz a HWSW-n is, ha jól emlékszem. Az is magyar. Meg egy csomót idegen nyelveken, ha tudsz rajtuk olvasni.
SZVSZ mindegyik ugyanazt írja, nagyon kis változtatásokkal, ha ezt a két magyart elolvasod, már tudni fogod, hogy a világon a megmondóemberek mit mondtak ezekröl a kártyákról.
Aztán rágd magad át ezen a fórumon, legalább nagy vonalakban, hogy legyen fogalmad arról is mik lehetnek a buktatók.

Nekem ugyanis úgy tüünt, mintha a tesztelöök, a világ minden pontján, egy központilag kiosztott reklámanyagból dolgoztak volna. Ugyanaz a tagolás, ugyanolyan táblázatok, ugyanaz az ömlengés. (kevés kivételtööl eltekintve). Persze nyilván ugyanazt a hardvert elemezték, de azért mégis.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#477) punish3r


punish3r
aktív tag

Számítástechnikai boltban dolgozók, vagy vki esetleg tudja hogy előreláthatólag mikor fog( ha egyáltalán fog-e) csökkenni az XtremeMusic ára? Kiváncsiságból kérdem!

Már a jövő sem a régi...

(#478) Newyorker válasza regent (#476) üzenetére


Newyorker
addikt

Uhhh, azt nézem, hogy ezek a karik PCI-E-sek?
Há milyen alaplap kell ide?
SLI, vagy hogyan van ez? :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#479) szjoci válasza Newyorker (#478) üzenetére


szjoci
őstag

sima PCI csatolóval van ellátva ;)

majd a közeljövőben fog kijönni PCI-E 1x-es csatolóval is x-fi: [link]

szerk: punish3r: szerintem már csak max bentragadt készletű x-fi extreme musicot találsz boltokban, azoknak meg nemigen fog lemenni az áruk... (szerintem!)


[Szerkesztve]

(#480) Newyorker válasza szjoci (#479) üzenetére


Newyorker
addikt

Akkor én vakon vagyok, mert a X-Fi Xtreme Gamert annak láttam, de akkor ez is sima PCI-s!

OK, köszi!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#481) Raymond válasza punish3r (#477) üzenetére


Raymond
félisten

Nem fog. Lassan elfogy ami van es nem lesz tobb. Az X-Fi XtremeGamer van helyette valamivel alacsonyabb aron. Vagy annak az OEM/Bulk valtozata meg olcsobban. Nemeteknel lattam 66 EUR-ert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#482) Newyorker válasza Raymond (#481) üzenetére


Newyorker
addikt

Ez az OEM/Bulk változat gondolom sima zacsis, aztán ennyi!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#483) punish3r


punish3r
aktív tag

köszi a válaszokat!

Már a jövő sem a régi...

(#484) Raymond válasza Newyorker (#482) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, ezek kartya antisztatikus zacsiban es egy telepito CD. Van hogy az elado nem ad hozza CD-t, pedig kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#485) Newyorker válasza Raymond (#484) üzenetére


Newyorker
addikt

Oksa, akkor erre figyelnem kell majd!
Akkor felesleges is a dobozost venni, elég egy ilyen OEM-et beszerezni!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#486) #56474624 válasza punish3r (#477) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bizony nem fog. Örülj, ha hozzájutsz még. Én épp ma vettem, és bizony nem egy boltba telefonáltam, nem egy honlapot megnéztem, mire ráakadtam egyre, ahol még lehetett rendelni, de csak a dobozos verzióból már ott is. Így kiadtam 30k-t rá. Egy xtreme gamer-rel nyílván bejjebb lettem volna 8-10k-val, de így sem bánom, hogy ezt vettem.
Egyébként semmi összeakadást nem tapasztaltajm egyenlőre az nforce4-gyel, lekopogom. :)

(#487) #56474624 válasza #56474624 (#486) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az meg külön meglepett, hogy Hynix memóriákat találtam rajta, hiszen én eddig csak samsungosról láttam képeket. Lehet megérezték tudatalatt, hogy valahogy nem szeressem a Samsungot? :U

[Szerkesztve]

(#488) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Hi! Én XtremeGamer-en és XtremeMusic-on gondolkoztam. Melyik éri meg jobban ? Játékra használom a gépemet de örülnék ha a zenék is jól szólnának :)
Előre is köszi

(#489) #56474624 válasza Sev!er (#488) üzenetére


#56474624
törölt tag

Xtreme Gamer-rel is jól fog szólni szerintem. Nem azért gamer a neve, mert az csak játékokra ajánlott, ahogy a music sem azért music, mert csak zenére jó.
Bár jó kérdés, miért az lett a nevük, ami... :)

[Szerkesztve]

(#490) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Ok köszi a válaszod :)

(#491) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok! Na rendeltem az EXmusic mellé egy I-trigue 3220 as 2.1-es szettet kiváncsi vagyok rá:)

(#492) lacisank


lacisank
csendes tag

Szeretném megkérdezni,hogy tudja e a kártya a valös idejü Dolby Digital AC3 dekódolást.Az SB honlapon van róla valami, de sajnos nem tudok angolu.A PC-ben lévö DVD lejátszóval,és egy 5.1-es hangfalszettel tudok e házimozizni? Előre is kösz a segitséget.

(#493) burzum


burzum
tag

Jelenleg egy Audigy 2 ZS-t hasznalok rakotve egy hi-fi erositore allo hangfalakkal. Erdemes ezt lecserelni egy X-Fi Extreme Music-ra? Erezheto minosegbeli kulonbseg zenehallgatasnal? Elsosorban erre hasznalom meg neha filmek. Analog modon van osszekotve a sztereo kimenten.

(#494) Raymond válasza lacisank (#492) üzenetére


Raymond
félisten

Tud, minden mukodni fog a konfigoddal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#495) Raymond válasza burzum (#493) üzenetére


Raymond
félisten

Van kulonbseg, de hogy erdemes e lecserelned az kerdeses. Ha zenehallgatas a fo tevekenyseg akkor hagyd ahogy van szerintem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#496) #56474624 válasza burzum (#493) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hogy van-e különbség, annak a megítélése elég változó, ahogy eddig olvastam. Valaki szerint szebben szól az Audigy2 ZS, megint más szerint meg az x-fi. Sokan vannak akik ''csalódtak'' az x-fiben (talán mert túl sokat vártak a nagy pr-től :U ), és kb. ugyanennyien akik ellenkezőleg gondolják. Azt is hallottam, hogy kimondottan zenehallgatásra pl. a Terratec-nek jobb ár/teljesítmény szintjű cuccai vannak hasonló árban. Vagy az Audiotrack-ről hallottam még jókat e tekintetben. Bár ezekhez kicsit nehezebb hozzájutni, de azért hozzá lehet...

(#497) burzum válasza #56474624 (#496) üzenetére


burzum
tag

Ertem. Nos engem az audigy-ben egy dolog idegesit nagyon, a pirceges. Nem tudom, hogy ezt az x-fi-ben kijavitottak-e mar. Igazabol ha szebben szol, akkor az nalam ki fog jonni, leven eleg jo az erositom, de ha nincs hallhato kulonbseg, akkor nem cserelek, vagy legfeljebb nem creative-ra :) Terratec-bol melyik tipus? Mert van eleg sokfele. Driver tamogatottsaga milyen?

(#498) #56474624 válasza burzum (#497) üzenetére


#56474624
törölt tag

Terratec-ből az Aureon sorozat tagjai pl. Bár abból sem nyílván a 10k alattiak, hanem leginkább 20k fölött. Pl. ezen belül a Space-re mondják, hogy hangminőségben nagyon jó, főleg normál stereo módban (és nem 5.1-re/7.1-re kikeverve) hallgatva. A drivereik mostanra már, azt olvastam, rendbejöttek, csak eleinte voltak gondok... Olvasgass picit utána szerintem még, vannak még zenehallgatásra más jó karik pl. M-audiót is sokan dícsérik stb. Ha nem fontos a játék, akkor nyugodtan gondolkozhatsz Creative-on kívűl is. :) Na meg a hangminőség megítélése elég szubjektív sok esetben. Sokan vannak, akik bakeliten jobban szeretnek zenét hallgatni, mint cd-n, hiába jobb a cd-knek pl. jel/zaj aránya, ha egyszer a hangja túl ridegnek hat a bakelittal szemben.

(#499) bebar


bebar
aktív tag

Az X-Fi Music és a X-Fi Xtreme Audio között mi a különbség?

(#500) szjoci válasza bebar (#499) üzenetére


szjoci
őstag

leglényegesebb különbség a hardveres gyorsítás

bővebben: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.