Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) rooland


rooland
senior tag

Magyarán mondjátok már meg légyszi, hogy !! Audigy1 !! -ből melyiket vegyem (SE, value, mittomén még mik vannak...) ??? A lényeg hogy hardveres legyen, ne egye a CPU-t és minnél olcsóbb!
plíz help!!!

(most adtam el 2500ért az SB Live!-omat és kéne valami helyére olcsón)

(#1602) Vassili_Zait válasza rooland (#1601) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Üdv! Az extreme audio az nem csak szoftveresen különbözik az audigy se-től, hanem X-fi chip van benne ami azért nem ugyan az mint az Audigy. Csak jellegében hasonlít az se-re.
Vegyél használtan valahol egy audigy 1-es vagy 2-es kártyát, azok minden igényt kielégítenek, ha meg ''szoftmodolod'' őket, ha nem akarsz 20ezerrel többet kiadni az elfogadható kategóriás x-fi-kig...
Ha audigy 4 es szoftverrel telepíted fel az 1 2 és zs 2 es kártyákat akkor minimálisan ugyan de jobban szólnak, és a szoftvercsomag az sokkal jobb a 4 esnek mint a régebbieknek. Szerintem 5000 ft-ért már kapsz egy jó állapotú audigy 1, est vagy platinumot. Ha meg azt akarod hogy ne egye a cpu-t akkor vegyél egy x-fi elit pro-t :))

(#1603) Raymond


Raymond
félisten

@1600, 1601 es 1602

Ohhh isten f*szat....Not this shit again!

Live! 24bit = Audigy SE = XtremeAudio es senki nem allit mast, eleg ezt a topic-ot atfutni. Szoftverben kulonboznek es egyik sem ad hardveres DirectSound es EAX gyorsitast.

Audigy1-et ne vegyel, A2 vagy A2ZS minimum, de szvsz az XtremeMusic a jobb valasztas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1604) rooland


rooland
senior tag

Köszi az infót!
Akkor az a tanulság, hogy hardveres hangot (hogy ne használja a CPU-t), csak egy ku*va drága kártyával tudnám elérni? Fasza...... :(((
( Jó hogy még egy pöcsöm Audigy is használ CPU-t, az lenne a kártya feladata szvsz, hogy dolgozzon magától és hagyja békén a CPUt :P )

[Szerkesztve]

(#1605) Oliverda


Oliverda
félisten

Egy kis érdekesség az Auzen X-fi Prelude kapcsán:

Updates: June 11, 2007
I asked about supported standards on the card and was sent this list.
Here is what will be supported and not supported:

DolbyR Digital Live: Yes
DolbyR Pro LogicR IIx: No
DolbyR Virtual Speaker: No
DolbyR Headphone: No
DTS InteractiveT: Yes
DTS Neo: PCT: Yes

However, these driver will be updated in Q4 of 2007 and Q1 of 2008.
Main features such as Dolby Digital Live and DTS connect will be added
through driver updates. All features of the X-fi processor will also be
available to the user such as CMSS3D for Headphones. The main Digital
standards everybody loves such as Dolby Digital Live and DTS-Connect
will be alive and well on this new flagship card.


[link]

Hmmm........ :))

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1606) Vistaboy válasza Oliverda (#1605) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor (Ha jól értem), itt is driver-frissítéssel kapja meg a kártya a DDL és DTS-Connect támogatást. Akkor elvileg az X-Fi-re is el lehetne készíteni, nem?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1607) Oliverda válasza Vistaboy (#1606) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, konkrétan ezt írta ott ez a valaki. 100% hogy X-Fi -re is meg lehetne csinálni. Ne próbálják már bemesélni hogy egy 10.000 MIPS-es APU nem képes enkódolni DD vagy DTS jelet on the fly. Mondjuk (sajnos) nem a Creative-ra vallana ha egy sima driver frissítéssel megoldanák ezt a dolgot. :))

Viszont mivel elvileg ugyanaz lesz a driver, könnyen lehet majd egy kicsit ügyeskedni. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1608) Vistaboy válasza Oliverda (#1607) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez egy kicsit off, de szerintem ugyanolyan ez a DDL-támogatás, mint a Microsoft-féle közhely, amikor azt mondták hogy nem lehet az XP alá DX10-et írni... :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1609) Oliverda válasza Vistaboy (#1608) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, valóban hasonló. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1610) Vistaboy válasza Oliverda (#1609) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mindegy, várjuk ki a végét. Még lehet reménykedni, hogy a nemrég vásárolt X-Fi Xtreme Music-unk fel lesz ruházva driverek által mindennel, ami hiányzik belőle. Vagy ha a Creative ezt nem teszi meg Nekünk, akkor az Auzentech driver-ét Valaki majd átmoddolja, és kész... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1611) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

sziasztok.Logitech Z 2300 hangszettem van,most egy abit ab9 quad gt alaplapon lévő hangkeltővel hallgatom.szerintetek lenne hangzásbeli különbség ha vennék egy hangkártyát ?max 30 ezrem lenne rá.ja és milyet kéne vennem?sokat ülök gép elött mindig zenét hallgatok főleg jazz ill prog rock zenét.a válaszokat előre is köszönöm :R

(#1612) Raymond válasza bendeguz 76 (#1611) üzenetére


Raymond
félisten

Kosd ra SPDIF-en keresztul egy jo kulso erositore es hangfalakra. Kartya nem kell hozza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1613) vedini válasza Vistaboy (#1610) üzenetére


vedini
őstag

remélem kitalálnak valamit, nekem ráadásul van 64Mb ramom is, oda lehetne kesselgetni mellesleg :)

workworkwork...

(#1614) bendeguz 76 válasza Raymond (#1612) üzenetére


bendeguz 76
tag

a két rendszert nem akarom keverni.van sztereo erősitőm zenehallgatásra de az nem ott van ahol a gép.pont az a baj,hogy megszoktam egy minőséget vele,tudom azt nem tudom elérni de közeliteni szeretnék hozzá.ezért kérdezem lenne-e javulás egy komolyabb nem alaplapra integrált hangkártyával?

(#1615) Raymond válasza bendeguz 76 (#1614) üzenetére


Raymond
félisten

Lenne javulas de ehez nem kell X-Fi. Mondjuk egy Emu 0404 jo valasztas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1616) Vistaboy válasza vedini (#1613) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én is bízom benne, hogy nem kell ez miatt majd új kártyát venni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1617) Vitus


Vitus
őstag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy van nekem egy extreme audio 5.1-em ami nekem tökéletesen meg is felelne, csak! A windows hangokat gyorsan játsza le! Vistás használok de xp alatt is ez van csak ott ha a consolba beállítom, hogy fülest használok vagy a hangrendszerre van kivezetve akkor megjavul de vista alatt nem. Egyébbként játékok alatt meg zene, video lejátszásnál nincs semmi gond. Csak a windwos hangokat és amik azt használják felgyorsítva játsza le.
Valami 5let?

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#1618) vedini válasza Vistaboy (#1616) üzenetére


vedini
őstag

az a gond, hogy kb egy hónapja vettem, szal nem kellett volna sokat várni

workworkwork...

(#1619) Vistaboy válasza vedini (#1618) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem pedig az, hogy jövőre tudok csak újat venni, függetlenül attól, hogy mi lesz... :D
Én még tavaly vettem, amikor megjelent. Akkor nem is gondoltam rá hogy mást vegyek, mint Creative-ot. De jövőre lehet, hogy benevezek egy Auzentech-re, hacsak a Creative meg nem embereli Magát és ki nem ad egy normális driver-t (Vagy hangkártyát... :DDD ).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1620) snoopy


snoopy
aktív tag

lehet én vagyok a béna de a line in bemenet az ugyan az mint a mic bemenet?

(#1621) Oliverda válasza snoopy (#1620) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen kártyáról van szó?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1622) snoopy válasza Oliverda (#1621) üzenetére


snoopy
aktív tag

extrem music

(#1623) Oliverda válasza snoopy (#1622) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nem vagy béna, vagy mic vagy line in.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1624) snoopy


snoopy
aktív tag

hát ez de béna megoldás már. istenem.

(#1625) Oliverda válasza snoopy (#1624) üzenetére


Oliverda
félisten

Elméletileg egy elosztó megoldja a problémát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1626) snoopy válasza Oliverda (#1625) üzenetére


snoopy
aktív tag

majd megprobálom de szerintem meg fogja felezni a jelet. tehát nem lesz stereo a bemenet.

(#1627) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
Ismét a sírba visz az X-Fim. Nem képes egy hangot se kiadni magából nyers XPre. Igaz, hogy SP2vel használatos a driver a leírás szerint, de ha már vagy 1 éven át képes volt SP1el üzemelni, akkor ez nem indok. Ja és a legjobb, már driver install után jön a kék halál. Ilyen hülyeségeket tanácsol, mint pl: a BIOSban a memóriakezelésben a gyorsírótárazást letiltása, VGA csere, új BIOS beszerzése... Hát ja persze a haszontalan tanácsok sorozata. Mi a f..z van ezzel? Ha megy, akkor megy gond nélkül, ha meg nem akkor az istennek se akar beindulni.
Minden drivert kipróbáltam: letöltött X-Fi CD, majd 2.07.xxxx driverek meglévő fél tucat verzióját. Volt BIOS update(965PDS3.F12). Szal ha ez így meg tovább lehet megválok a kártyától.

(#1628) Raymond válasza G.A. (#1627) üzenetére


Raymond
félisten

Igy vaktaban nem mondja meg senki hogy mi van, max slot cseret tudnak ajanlani.

''...driver install után jön a kék halál.''

Ott van leirva mi hibazott esteleg azt bemasolhatnad ide.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1629) rooland


rooland
senior tag

Az Audigy SE ( ~ 5000FT ) hardveres ( nem használja a CPU-t) ???

Lééécci valaki akit biztosan tudja csak egy rövidke választ dobjon!!!! ( igen / nem )

Kösziiiiii

[Szerkesztve]

(#1630) Raymond válasza rooland (#1629) üzenetére


Raymond
félisten

A #1601 -> #1603 -> #1604 hozzaszolassorozat olyan regen volt hogy nem emlekszel?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1631) rooland válasza Raymond (#1630) üzenetére


rooland
senior tag

Értem köszi! Szóval nem.... :(((
Akkor X-fi Music-ot kéne venni, de az meg drága :O min. ~ 20000Ft

Nincs valakinek egy eladó olcsóért ??????? :) ( komolyan)

(#1632) Raymond válasza rooland (#1631) üzenetére


Raymond
félisten

Esetleg XtremeGamer OEM? Azok olcsobbak mint a Music.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1633) rooland válasza Raymond (#1632) üzenetére


rooland
senior tag

Igen? köszi, minnyá utánanézek...

(#1634) vedini válasza rooland (#1633) üzenetére


vedini
őstag

asszem itt a ph-n láttam 18-ért egy eladó musicot, a gamert se kapod meg sokkal olcsóbban, igaz az a music lehet használt

workworkwork...

(#1635) rooland válasza vedini (#1634) üzenetére


rooland
senior tag

Jaja, gamer is 18K körül van.... :(

(#1636) Rocko66 válasza rooland (#1631) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hali!
Innnen tudsz rendelni musicot újonnan!
http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=66449

(#1637) rooland válasza Rocko66 (#1636) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi a tippet!!!

(#1638) Gr3ddy válasza Vitus (#1617) üzenetére


Gr3ddy
tag

Szia!

Igaz hogy nekem audigy hangkártyám van, nekem gondom volt vele mert néha fél percenként előjött sercegő hang, már X-fi - gondolkodtam.
Találtam valahol olyat hogy codecpack megold nagyon sok problémát. [link]
Ezt próbáld megnézni, nekem bevállt. ;)

win7 élményindex 7.3 :)

(#1639) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kijött az új Creative Alchemy: [link]

Mod: Ha már Valaki linkelte, akkor bocs... :R

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1640) mcmike válasza rooland (#1637) üzenetére


mcmike
őstag

Én is c7pbubu-tól vettem az Xtreme Music-omat, OEM kiszerelésben. Korrekt eladó, csak ajánlani tudom... :R

A kártya meg önmagáért beszél. Inkább egy Music mint egy low profile Gamer...sztem... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#1641) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziszatok!

Tudtommal az X-Fi Music hardweresen csalja elő a hangot. A kérdésem: számottevő (egyáltalán van? :F ) a sebességnövekedés pl. spiel alatt (hisz elvileg levesz némi terhet a prociról :U )?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem, de nemigen vagyok otthon a hangkari témában :U

Üdvv

Modi

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1642) Muton válasza Moddingfan (#1641) üzenetére


Muton
addikt

[link]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1643) Moddingfan válasza Muton (#1642) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hát, engem ez nem igazán győzött meg arról, hogy kell nekem ilyen :F

Mindenestre köszi szépen a segítséget :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1644) Muton válasza Moddingfan (#1643) üzenetére


Muton
addikt

nincs mit :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1645) Raymond válasza Moddingfan (#1643) üzenetére


Raymond
félisten

Van egy ujabb ahol a C-Media megoldasokhoz hasonlitjak (ilyen lesz az Asus is):
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1646) CriticalHit válasza Raymond (#1645) üzenetére


CriticalHit
őstag

Jól látom, hogy az X-Fi Extreme Gameren nincs gameport?

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#1647) Vistaboy válasza CriticalHit (#1646) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jól. [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1648) Raymond válasza CriticalHit (#1646) üzenetére


Raymond
félisten

Egyik X-Fi-n sincs Gameport. Sot mar az Audigy4 vagy Audigy 2 ZS kartyakon sincs...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1649) Oliverda válasza Raymond (#1648) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Audigy 2 ZS-n még van, csak kell hozáá egy ilyen [link].

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1650) Raymond válasza Oliverda (#1649) üzenetére


Raymond
félisten

Egyszoval nincs rajta ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.