Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Elhatároztam hogy leváltom a jó öreg SB live 5.1 digital hangkártyámat.
A topikot olvasgatva az X-fi Xtreme gamer mellett döntöttem.
Meg is látogattam a helyi számtek boltot ahol a sima Xtreme gamer kerül 25k forintba, kicsit sokalltam olyan 20k küröli összegre számítottam max. De végső soron nem ezért nem vettem meg ugyanis mondott egy másik fajta gamert is az Mx-es fajtát.
Na és itt a bökkenő mi a különbség a 2 között? Az mx-es miben tud többet? Azért többet kértek.
Még 1 kérdés: Aki már váltott sb live-ot gamere leírhatná a véleményét röviden, hálás lennék érte. A hangrenszerem is creative amúgy de azaz olcsóbb fajtából (20k alatt)

(#1802) bzoley válasza Stalker-2572 (#1800) üzenetére


bzoley
veterán

Először is , ne várj(tőlem) szakszerű megfogalmazást :)
Az Alchemy nem helyettesíti a hangkártya driver-ét, ez egy kiegészítés Vistára. Ennek segítségével(és némi szerencsével) újra élvezheted a támogatott játékok EAX effektjeit.
Nekem trükközés nélkül települni sem volt hajlandó(Dell oem) :U

De majd valaki értelmesen is elmagyarázza:)

(#1803) Stalker-2572 válasza bzoley (#1802) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ok, akkor szimplán felmegy... :))

All Black...

(#1804) Vistaboy válasza Stalker-2572 (#1803) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az Alchemy a DirectSound3D-s játékokat ''konvertálja'' át OpenAL-ba, mivel a Vistából kimaradt a támogatás. Így lesz EAX és 3D-s hang a régi játékokkal Vista altt. Eddig csak X-Fi-vel működött, de most már van egy csomó Audigy-hez is. Akkor érdemes használnod, ha régebbi játékokkal játszol. Az újabb játékok már OpenAL-t támogatnak.

Mod: Nemsokára jelenik az Auzentech X-Fi Prelude 7.1: [link] :C

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1805) Stalker-2572 válasza Vistaboy (#1804) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Legalább mostár értem mit fog csinálni :DDD Thx :R

All Black...

(#1806) Blaise


Blaise
veterán

üdv!

Az alaplapi hangkártyám megadni készül magát, ezért szeretnék valami ''rendes'' hangkártyát venni a gépbe. Ezt néztem ki: SB X-Fi mX Xtreme Audio

Mennyire jó ez a kártya ? 10k-nál többet nem nagyon szeretnék érte kiadni, ennyi pénzért mit érdemes venni ? :R

(#1807) Vistaboy válasza Blaise (#1806) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia!
Játszani szoktál? Mert ha igen, akkor felejtsd el az Xtreme Audio-t, az ugyanis nem támogatja a hardveres gyorsítást. Vegyél Xtreme Gamer-t, ha X-Fi-t akarsz, az alá ne nagyon menjél. Inkább vegyél egy Audigy-t. Ha Vistán akarsz játszani, akkor meg kell az X-Fi, mert ugyan van Alchemy Audigy-hez is (DS3D-OpenAL-fordító), de nem ingyenes.
Persze, ha csak zenehallgatáshoz és filmnézéshez kell, akkor jó az Xtreme Audio is.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1808) Raymond válasza Stalker-2572 (#1800) üzenetére


Raymond
félisten

Szerk: Megvolt...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1809) Raymond válasza Xbean (#1801) üzenetére


Raymond
félisten

''Na és itt a bökkenő mi a különbség a 2 között? Az mx-es miben tud többet?''

Nincs kulonbseg, csak az egyikhez odairjak hogy mX. Mar volt rola itt szo parszot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1810) Raymond válasza Vistaboy (#1807) üzenetére


Raymond
félisten

''Ha Vistán akarsz játszani, akkor meg kell az X-Fi, mert ugyan van Alchemy Audigy-hez is (DS3D-OpenAL-fordító), de nem ingyenes. ''

Azert ezt meg lehet oldani :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1811) Vistaboy válasza Raymond (#1810) üzenetére


Vistaboy
veterán

Persze, előbb-utóbb, vagy így-úgy, mindent ''Meg lehet oldani...''. :DDD
Kérdés, hogy kell-e?

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1812) Blaise válasza Vistaboy (#1807) üzenetére


Blaise
veterán

Játszani már nagyon keveset játszok, azt is régi dolgokkal (Cod, CS), nagyrészt zenét hallgatok és filmet nézek. Egy ilyen X-Fi-vel vagy egy Audigy-vel járnék jobban ?

(#1813) Vistaboy válasza Blaise (#1812) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, ha nagyon keveset játszol, akkor jobb az X-Fi, azért az újabb chipre épül. Biztosan szebb a hangja, mint az Audigy-nek. Én egy Xtreme Music-ot vettem egy Audigy 2 ZS után, és érezhetően szebben szól.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1814) Blaise válasza Vistaboy (#1813) üzenetére


Blaise
veterán

Érdemes megvenni az Xtreme Audio-ból a dobozos verziót ? Milyen szoftvereket adnak hozzá ? (a dobozos 2000ft-al drágább mint az OEM)

(#1815) Vistaboy válasza Blaise (#1814) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem a Dobozos Xtreme Music-ban csak egy driver CD és egy használati útmutató volt + a kártya. Képzelheted, marha nagy doboz, teljesen üres, csak a közepén volt a kártya egy akkora kis papírtartóban, amiben éppenhogy elfért. Úgyhogy szerintem, hacsak a dobozt nem akarod kitenni a pocra, nem éri meg a dobozért 2000 Ft.-ot kifizetni.

Mod: Ja, a driver CD-t megkapod az OEM mellé is (Legalábbis meg kellene), de ha nem, le tudod tölteni.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1816) Blaise válasza Vistaboy (#1815) üzenetére


Blaise
veterán

Ahogy utánaolvastam neten eléggé leszólják az Audio-t. Lehet hogy jobban járnék egy Audigy SE-vel feleannyiért ? :U

(#1817) Baldrick


Baldrick
csendes tag

Szerintetek mitől van az, hogy digitális kimeneten windows indulás után ki be kell kapcsolnom 1x az ''enable digital I/O '' opciót, hogy megszólaljon.

X-Fi XtremeMusic kártya
Yamaha RX-V757 erőlködő
Creative® Digital I/O Module -val van összekötve [link]

(#1818) vedini válasza Baldrick (#1817) üzenetére


vedini
őstag

ugyan ez van nálam is k@rva idegesítő, mindig el kell játszanom, ha a digital out-ot használni akarom :O
nekem viszon fatality pro-m van, szal én valami szoftveres gondot sejtek a háttérben :((

workworkwork...

(#1819) Vistaboy válasza Blaise (#1816) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát erre Én csak azt tudom mondani, hogy amennyiben csak zenét hallgatsz, szerintem jobb az Audio, mert azért az csak újabb fejlesztés. De hát Te tudod, ha drágállod, akkor vedd meg nyugodtan az Audigy-t.

(Inkább úgy fogalmaznék, hogy ha már lenne egy Audigy-d, akkor totál felejtős lenne az Audio, de mivel még nincsen semmilyen karid, szerintem jobb lenne Neked az.)

Mod: Baldrick: Régen Nekem is csinálta, de az új driver-rel már nincsen ilyen gond (2.15.002).

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1820) Blaise válasza Vistaboy (#1819) üzenetére


Blaise
veterán

Emiatt írtam [link]

Itt kvázi egy újracsomagolt Audigy SE kártyaként említik az Audio-t :F

[Szerkesztve]

(#1821) horvathkrisz válasza Vistaboy (#1819) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szia!
Nekem Audigy 1-em van, és le szeretném cserélni X-Fi Gamer-re. Véleményed szerint érdemes?

(#1822) Vistaboy válasza horvathkrisz (#1821) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia! Mint fentebb írtam, Én egy Audigy 2 ZS-t cseréltem le az Xtreme Music-ra. Mivel az Xtreme Gamer majdnem ugyanaz, mint az Xtreme Music, így Neked is nyugodt szívvel állíthatom, hogy megéri lecserélni.

Blaise: Hát ez csak annyit változtat a dolgokon, hogy amennyiben tényleg semmi különbség nincsen a két kártya között, akkor nem éri meg az Audio a plusz zsét.
De azt majd egy jobban hozzáértő kifejti Neked, hogy mi a különbség konkrétan a kettő között? Technikai részletekben nem vagyok annyira otthon.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1823) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Tegnap új verzió jelent meg az X-Fi-hez való Alchemy-ből: [link]
Ha már volt, akkor bocs.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1824) Sheol


Sheol
aktív tag

Üdvözlöm a szakértőket!

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy vettem én egy XtremeGamer Fatal1ty Pro Seriest, és az entertainment résznél nem található a Dolby Digital és a DTS beállításai opció.
A driver a legfissebb mert auto update megvolt, mindez XP alatt.

(#1825) Blaise válasza Vistaboy (#1822) üzenetére


Blaise
veterán

milyen hangrendszert használsz vele ?

(#1826) horvathkrisz válasza Vistaboy (#1823) üzenetére


horvathkrisz
addikt

mire jó ez az alchemy? :F

(#1827) bzoley válasza horvathkrisz (#1826) üzenetére


bzoley
veterán

#1804

(#1828) Vistaboy válasza Blaise (#1825) üzenetére


Vistaboy
veterán

Cambridge SoundWorks MegaWorks THX 250D. :D
Igaz, hogy csak 2.1-es, de THX-es, digitális bemeneten használom. Elég szépen szól, és a teljesítménye is jó (300W), de jövőre akarok venni egy Logitech Z-5500 Digital-t, itt az ideje az 5.1-nek a gépen (És a plusz kakaónak is, a szomszédok örömére ;] ).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1829) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok, Guruk!

Lenne egy kérdésem: Megéri-e lecserélni az Auzentech X-Fi Prelude 7.1-es kártyára az X-Fi Xtreme Music-ot? Mármint tud annyival többet, amennyivel többe kerül?

Ui.: Nem kell technikai zsargonba belemenni, csak személyes véleményeket kérek.

Mod: Lehet hogy vak vagyok, de nem találtam topikot a kártyáról... :B

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1830) Vistaboy válasza Sheol (#1824) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia!
Feltetted a CD-ről a programokat is hozzá? Ha igen, akkor ott lesz az, valamelyik almenüben (Az ikonok jelzik őket), most így fejből nem tudom, mert Nekem Vistám van és perpillanat csak a driver van fent.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1831) Anthony28 válasza Sheol (#1824) üzenetére


Anthony28
őstag

Entertainment mode-> speaker settings->THX->digital I/O.
Vagy:
Entertainment mode->digital I/O ;)

[Szerkesztve]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1832) szjoci válasza Vistaboy (#1829) üzenetére


szjoci
őstag

ha csak a a hátlapi kivezetéseket nézed már akkor megéri szvsz... semmi 3-in-1 flexijack baromság, külön van a mic-in, line-in, + még kapsz s/pdif ki- és bemenetet is. Jah, és természetesen van rajta 10 pines előlapi kivezetés ami szintén pirospötty. És még csak a csatlakozókról beszéltünk...
Ha itt sem lesz sokkal több a beharangozott 199,99 dolcsinál akkor el fogok gondolkodni a beszerzésén. Főleg ha oem kiszerelésben is felüti a fejét :R

szerk.: itt egy picit off a hsz, megérne majd egy külön topikot a kártya szerintem ;)

[Szerkesztve]

(#1833) Sheol


Sheol
aktív tag

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat, de ha lenne ilyen beállítás én is megtaláltam volna, ;)
Inkább arra lennék kíváncsi, hogy miért nincs?
Tessenek egy pillantást vetni erre a képre: [link]

Az a fura, hogy csak a THX és a DVD audio logo van a képen is, sehol DTS és DDL.
A CD-ről mindent feltettem ami csak rajta volt, még regisztráltam is, és auto update-et is megcsináltam.
Minden zökkenőmentesen zajlott.
Az a gyanúm, hogy ez a fatal1ty extreme gamer nem is tudja ezeket.
Remélem sikerült jól beszopnom akkor egy 38.000 Ft-os kártyával, köszönöm Creative!

(#1834) vedini válasza Vistaboy (#1819) üzenetére


vedini
őstag

szia
2.15.002-es driver csak vistára jó nem?

jelenleg 2.00.05-ösöm van fent, de szerintem ennél újabb xp-driver nincs, akkor most addig kell szórakoznom a digital out-tal, amíg nem váltok vistára? :(((

workworkwork...

(#1835) Anthony28 válasza Sheol (#1833) üzenetére


Anthony28
őstag

A képeden ott vannak a beállítások amiket írtam. :F Kis négyzetekben a kék felületen. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1836) Sheol válasza Anthony28 (#1835) üzenetére


Sheol
aktív tag

Entertainment mode-> speaker settings->THX->digital I/O. <-- [link]
Vagy:
Entertainment mode->digital I/O <-- [link]

Én nem látom hol van itt DTS, légyszi mutasd meg!

(#1837) punish3r válasza Sheol (#1824) üzenetére


punish3r
aktív tag

ezeket a ''sima'' Xtreme Gamer és/vagy Music is tudja elvileg? :R

Már a jövő sem a régi...

(#1838) Anthony28 válasza Sheol (#1836) üzenetére


Anthony28
őstag

Ott nincs kimondott DTS,de nem is kell hogy legyen.Ott a Digital out beállítás van.Összedugod oszt annyi.Nem is értem mit akarsz állítgatni a DTS-nél. :F Ha a kártya nem tudja akkor nem fog szólni DTS hangnál.Ha tudja akkor meg szólni fog.... :U Nálam szól. :D

De ha nekem nem hiszel itt éktelenkedik nagy piros betűkkel a lap alján a DTS felirat :U :

http://creative.com/products/product.asp?category=209&subcategory=669&product=15854

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1839) Anthony28


Anthony28
őstag

Kicsit könnyelmű kijelentés volt részedről hogy szar a kártya.Mert ha ez szar akkor nem tudom mi számít jónak... :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1840) Sheol válasza Anthony28 (#1838) üzenetére


Sheol
aktív tag

Szerintem Te nem érted, hogy mi a problémám a kártyával.

(#1841) Anthony28 válasza Sheol (#1840) üzenetére


Anthony28
őstag

Üdvözlöm a szakértőket!

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy vettem én egy XtremeGamer Fatal1ty Pro Seriest, és az entertainment résznél nem található a Dolby Digital és a DTS beállításai opció.
A driver a legfissebb mert auto update megvolt, mindez XP alatt


Ez a gondod nem? Folyamatosan erre az alap kérdésre válaszoltam.
Ezért nem értem mit is szeretnél pontosan a DTS-en beállítani. :U


Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1842) Sheol válasza Anthony28 (#1841) üzenetére


Sheol
aktív tag

Bekarikáztam, hogy mit hiányolok az én kártyámnál: [link]
Ez egy extreme musicnál van, ezért gondolom, hogy az én kártyámon lévő chip kevesebbet tud, vagy csak a driver szar, vagy fogalmam sincs...

(#1843) Cifu válasza Sheol (#1842) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyfelől nem teljesen vágom mi a problémád? Az, hogy a lejátszónál nincs ott az a két jel? Szvsz mellékes, próbáld ki egy DD EX filmel (pl. SW Special Edition DVD), ha szól rendesen térhangzással, akkor működik a DD EX dekódolás, és kész.

Amúgy a Dolby Digital EX és a DTS-ES 6.1 illetve 7.1-es hangfalredszerekre használatos, csak ott jelenik meg erősítőknél például, 5.1-es hangfalrendszernél csak DD illetve DTS van erősítőknél is.

[Szerkesztve]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1844) Sheol válasza Cifu (#1843) üzenetére


Sheol
aktív tag

Creative gigaworks s750-em van az meg 7.1-es.
Miért lenne mellékes, hogy nem tudom állítgatni a DTS és a DDL dolgait?

(#1845) Oliverda válasza Sheol (#1844) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit akarsz rajtuk állítani? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1846) Anthony28 válasza Sheol (#1844) üzenetére


Anthony28
őstag

Milyen dolgait? :F Nekem is 7.1 van, de frankón nem értem mit akarsz ott állítgatni azon felül hogy kiválasztod a 7.1-et.
Részemről befejeztem ezt a témát, úgy érzem nincs értelme folytatni. :O :O :O

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1847) Vistaboy válasza szjoci (#1832) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké. Meglátjuk, mennyi lesz, és hogy lesz-e belőle olcsóbb kiszerelés (A sok csicsa Engem sem érdekel). Ha olyan 35K környékén lesz, akkor cserélek. :)

vedini: Nem hiszem, hogy XP-hez jó lenne. Nálam Vista alatt csak az utolsó driver jó ilyen szempontból. A korábbi driverek-kel Nekem is ugyanez volt. Minden újraindításnál visszaálltak a default beállítások. Elég idegesítő volt mindig újra állítgatni.

Sheol: Tegyél be egy DTS-es DVD-t, és indítsd el. Ha van hang, és szól mind a 8 csatorna, akkor nem kell állítgatni semmit. (Szerintem). Ha pedig a Logókat hiányolod, akkor tegyél fel egy olyan Skin-t a lejátszódra, amin van... :D

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1848) Sheol válasza Oliverda (#1845) üzenetére


Sheol
aktív tag

Azt még nem tudom, de biztos nem véletlenül van ott másik kártyáknál. :DD

(#1849) Sheol


Sheol
aktív tag

A creative oldalán ez van:

ExtremeMusic: Enjoy the latest cinematic technologies for the ultimate PC movie experience!
Experience incredible audio with THX certified quality and unbeatable movie sound with DTS-ES™1 and Dolby® Digital EX1 decoding!
1 Supported in Windows XP only.
2 Supported in Windows Vista via

X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series: Enjoy the ultimate PC movie experience with the latest cinematic technologies
The Sound Blaster X-Fi sound card delivers THX® certified surround sound and includes Cyberlink's PowerDVD software with DTS™ and Dolby Digital®-EX decoding via free download for an unbeatable DVD movie watching experience. (Internet connection is required)

Szóval nagyon nem ugyanaz.
Szerintem ez a gamer butább ebből a szempontból.
Na de mindegy, látom ez nem érdekel titeket túlságosan, működjön oszt kész, igaze? ;)

(#1850) Oliverda válasza Sheol (#1849) üzenetére


Oliverda
félisten

Cseréljünk, én adok egy XtremeMusic-ot a Fatal1ty Pro helyett. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.