Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) dorika87


dorika87
őstag

A Samsung M450 újabb típus mint a K450 és általában drágább is, viszont most MM-ben nagyon jó áron van. Olcsóbb mint a K450. Többen mondtátok, hogy a K450-nek szebb a hangja, így picit elbizonytalanodtam melyiket vegyem. Panel nagy szobába kellene (18nm). Előtte még sosem volt hangprojektorom, így tulajdonképpen nem is tudom miért kézitáska, biztos megfelelő az M verzió is.
Már csak az a kérdés, hogy LG tv-vel jól kommunikál?

(#4902) dorika87 válasza dorika87 (#4901) üzenetére


dorika87
őstag

Kézitáska = hezitálok (csak telefon kijavította)

(#4903) ftt válasza dorika87 (#4901) üzenetére


ftt
tag

( nálam igen )

(#4904) dorika87 válasza ftt (#4903) üzenetére


dorika87
őstag

Milyen Lg tv-d van? Nekem egy 2017-es UJ6517. Az érdekelne, hogy tv távirányítóval lehet irányítani a hangprojaktort, és annak minden funkciója működik vele?

(#4905) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Nekem egy UJ 6307 LG tv-m van és ahhoz a sj2soundbar teljesen passzol. A tv távirányítóval is megy.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4906) dorika87 válasza kbyte1024 (#4905) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi. LG tv-vel biztos kompatibilis az LG soundbar. Engem az érdekelne, hogy LG tv (2017) mennyire van jóban Samsung hangprojektorral?
Megrendeltem MM-ből az M450-et (63 ezerért szerintem most bestbuy)
Maximum ha valami nem tetszik benne vissza viszem.

(#4907) kbyte1024 válasza dorika87 (#4906) üzenetére


kbyte1024
veterán

Aha,en is neztem nagyobbat,csak nekem felesleges mert kicsi helyre kell. 16nm-be nem akartam az sj4-et.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4908) kepler8


kepler8
csendes tag

Ha veszek egy Samsung K360-as soundbart, akkor szerintetek ezt tudom a Samsung TV-hez adott One Remote távirányítóval használni?

(#4909) kbyte1024 válasza kepler8 (#4908) üzenetére


kbyte1024
veterán

Igen! Az biztos!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4910) ftt válasza dorika87 (#4904) üzenetére


ftt
tag

47LB650V

a tv távval a hangot tudom fel-le, némítani, illetve ki és bekapcs

(#4911) zsolt0638 válasza norbert400 (#4887) üzenetére


zsolt0638
tag

Ja hogy ott laknak a rokonok, meg minden olcsóbb, így már értem. Meg warantykard kell...sima ügy.

(#4912) #32368896 válasza 0Li (#4900) üzenetére


#32368896
törölt tag

Mire frissítetted? A legújabb az 2017-es FW a 1005.0 illetve a MICOM verzió 1006.0
:U

[ Szerkesztve ]

(#4913) dorika87 válasza kbyte1024 (#4907) üzenetére


dorika87
őstag

Ez is egy 18nm-es nappaliban lesz, annyi különbséggel, hogy innen ajtó nélkül juthatunk a 10nm-es étkezőbe és így már majdnem 30nm-es területet fog kiszolgálni. Remélem ki tudom használni a nagyobb teljesítményt.
Majd ma este kiderül... :)

(#4914) kbyte1024 válasza dorika87 (#4913) üzenetére


kbyte1024
veterán

Király;) majd szamolj be a tapasztalatokról. Én még ezt se tudom kihasználni,kiprobaltam max hangeron és nagyot szol igy is.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4915) simico válasza norbert400 (#4867) üzenetére


simico
aktív tag

Teljesen természetes, hogy HDMI forrásra állítva nincs TV hang, ez ugyanis a soundbar másik HDMI portjára (HDMI IN) kötött eszköz (például konzol, BD lejátszó, stb) kiválasztására szolgál. A TV hangjához a D.IN forrást kell választani. Szerintem elég egyértelműen benne van a leírásban.

(#4916) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy TV-m, aminek a hangja borzalmas. Szeretnék valami hangeszközt venni mellé.

Ami fontos:
- vagy a HTPC és a TV közé tudjon beékelődni HDMI-n keresztül, vagy fogadjon optikai bemenetet a TV-ből.
- legyen alkalmas a filmek élvezhető megszólaltatására.
- nem tervezek rajta zenét hallgatni, de a filmek zenéje azért szóljon szép dinamikusan
- bluetooth támogatás

Előny, de nem feltétel:
- örülnék, ha subwoofer nélküli lenne és így is lenne értékelhető (nem kell dübörgő, mert panel lakásba lesz) basszusa, nem dobozhanggal
- tudjon normálisan dekódolni mindenféle formátumot, mert a TV-nek nem megy minden esetben; néha a centeren lévő hang halkabb, a háttér túl hangos, stb.
- valami csekély térhangzásnak örülnék, de ez is csak hab a tortán

Ár: hát, ez nehéz kérdés, mert nem tudom, hogy mennyiért milyeneket vesztegetnek. Ha 50-ért nem kapok olyat, amiért megéri annyi pénzt kiadni, akkor újragondolom a kompaktság iránti igényeimet, és lehet, hogy maradok a hagyományos régi sztereó erősítő + hangfalaknál.

Még valami: Egy JBL Flip 4 cuccot hallottam szólni, és ennél határozottan jobb hangot szeretnék elérni.

Kössz, előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4917) BaLee


BaLee
addikt

Most dobta fel a FB: New BlitzWolf SDB2

Érdekesnek tűnik ennyiért, mondjuk HDMI nincs rajta.

(#4918) Breki válasza BaLee (#4917) üzenetére


Breki
veterán

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#4919) BaLee válasza Breki (#4918) üzenetére


BaLee
addikt

Upsz read only voltam. :B

Ahogy nézem a subwoofer külön van, úgy már annyira nem bomba az ár. Bár BW márkanév alatt kiváló termékeket szoktak kiadni, de azért ehhez kell némi tapasztalat vagy lemásolni valami ismert gyártó termékét és az alapján építeni egyet, bár olyat a kínaiak sosem szoktak.

Szerk.: bár nem értem, mert az oldalon meg írják, hogy subwooferrel együtt van....

[ Szerkesztve ]

(#4920) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Megvan a Samsung HW-M450. Beuzemeltük, minden működik optikán és Bluetooth-on is. Egy valami szomorít el.... sajnos a hangerőszabályozás nem működik tv távirányítóval (LG tv)
Ha hdmi-vel lenne összekötve van rá esély, hogy működjön?
Van tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?

(#4921) Laca19 (a) válasza dorika87 (#4920) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Szerintem HDMI ARC-al fog működni.

Optikai csatlakozón eddig csak én írtam, hogy LG soundbar-LG TV estén nálam működik, amit persze többen nem hittek anno el, megpróbáltak mindent belemagyarázni, hogy tévedek. Na mindegy, próbáld meg HDMI-vel, úgy szerintem működni fog.

http://www.diesel.com

(#4922) s7evcsenko válasza Laca19 (a) (#4921) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezt az optikai dolgot szerintem azóta se tudtad reprodukálni, nincs igazam? :B
Ez kicsit tényleg hihetetlenül hangzik.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4923) Laca19 (a) válasza s7evcsenko (#4922) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Mit szeretnél? Azóta is működik...vegyem videóra? :F
Utána, most nem olvasok vissza, hogy egy vagy két ember, de egy legalább jelezte utánam, hogy bizony LG-nél nála is működik :). (de ha nem jelezte volna senki, nálam akkor is működik és én magamnak jobban hiszek )

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#4924) s7evcsenko válasza Laca19 (a) (#4923) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Oks :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4925) dorika87


dorika87
őstag

Most azon agyalok, hogy szintén webshopos rendelésben megveszem az LG SJ4-et. Kíváncsiságból megnézném, hogyan működik az Lg tv-vel a Samsung M450-hez képest.
Ha netán jobban tetszik (bár nem hiszem) mint a Samu akkor az M450-et vinném vissza 14 napon belül.

Jól tudom, hogy az Lg-nek nincs kijelzője, mert a Samsungban az tetszik, hogy van. Persze még kérdés, hogy ha hdmi-vel ki tudom próbálni este és úgy működik a tv távszabályzójával a hangerő állítás akkor minden további nélkül a samsung marad. Hacsak nem tud produkálni jobbat az SJ4, de ahogy olvastam a tapasztalatokat nem fog.

Samsung mozi élményben nagyon tetszik, főként arra is van kitalálva. Zenében már kevésbé jól produkál. Magas hangok néha torznak tűnnek, mélyekkel meg vagyok elégedve, de amilyen célra vettük, hogy a tv hangjának minőségén javítson, azt hozta. Még teljes filmet nem sikerült megnézni rajta, csak teszteltem részletekkel, de szerintem akkor fogja hozni az igazi élményt ha végig megnézek egy filmet, amit korábban a sima tv hangszóróval néztem.

(#4926) norbert400


norbert400
tag

Hali.

Beadtam gariba a még a múltkor említett új hangprojektort. Nála szólt gond nélkül mindegyik platformon a subwoofer.

Az létezhet, hogy az LG tv miatt nem menne? nem értem én ezt. maga a hangprojektor pedig megy..

(#4927) kbyte1024 válasza dorika87 (#4925) üzenetére


kbyte1024
veterán

Nekem sj2 van 1hete. Megvagyok elégedve vele

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4928) dorika87 válasza norbert400 (#4926) üzenetére


dorika87
őstag

Szia, én tegnap vettem egy M450-et és Lg tv-vel használom. Nem hiszem, hogy a két típus között olyan sok különbség lenne. Én a hozzá adott optikai kábellel kötöttem össze a tv-vel, és kipróbáltam BT-vel is, mert a tv-ben van Bluetooth. Gond nélkül megy a subwoofer is.
Ma tervezem HDMI-vel is kipróbálni, mert a hangerő szabályozás eddig nem megy a tv távirányítójával és kíváncsi vagyok, hogy hdmi-vel összekötve mit produkál.

Írtad te is LG tv-vel használod/használnád... neked működött a tv távszabályzójával a hangerő állítás hdmi-n?

(#4929) Bici válasza Bici (#4916) üzenetére


Bici
félisten

Sziasztok!

A JBL Bar Studio 2.0-rol van valakinek tapasztalata?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4930) norbert400 válasza dorika87 (#4928) üzenetére


norbert400
tag

igen sikerült gond nélkül. A tvn engedélyezned kell a hdmi-cec funkciót a hangbeállításoknál.

(#4931) #32368896 válasza norbert400 (#4926) üzenetére


#32368896
törölt tag

A szervizben működik a subwoofer nálad meg nem?

Ha így van akkor nem zavarja nálad valami a jelet? :U

(#4932) norbert400 válasza #32368896 (#4931) üzenetére


norbert400
tag

Nem tudom mi zavarhatna. Wifit kinyomtam a tvrol de ugy se ment.

Ha hazaviszem es nem megy akkor inkabb felrakom ide aztan veszek vmi mast..

(#4933) #32368896 válasza norbert400 (#4932) üzenetére


#32368896
törölt tag

Lehet hogy hülyeség, de a routered kapcsold ki (húzd ki a francba :) ), meg minden vezeték nélküli cuccost a lakásban és próbáld meg úgy. (Telefon wifi, tablet, termosztát, sütő stb...)

[ Szerkesztve ]

(#4934) RudY válasza norbert400 (#4926) üzenetére


RudY
addikt

A TV-n nem kell esetleg még beállítani valamit az audio opcióknál? Talán érdemes lenne az LG topikjában is rákérdezni.

(#4935) #32368896 válasza RudY (#4934) üzenetére


#32368896
törölt tag

De a subwoofernek akkor is csatlakoznia kell, ha nem is lenne TV-je. Mobilról is megy BT-n keresztül, nem kell hozzá TV.

(#4936) norbert400


norbert400
tag

hazaértem, kipróbáltam és isten tudja miért de működik. Viszont ami szomorú, hogy semmivel se jobb mint a Logitech Z533 hangfalam és a logi mély ládája 1 szinttel fentebb van, úgy hogy 3x olcsóbb.

(#4937) Laca19 (a) válasza norbert400 (#4936) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Na, végül csak megoldódott :)
Kíváncsi leszek később előjön-e a probléma, én is arra tippelnék, mint AxlZoli, valami a jelet zavarhatta.

Pedig a K450-es már azért nem a legolcsóbb kategória...pár nappal ezelőtt nem véletlenül ajánlottam itt 40.000Ft körül mini HiFi-t egy kérdezőnek...ilyen árban főleg jobb választás, mint soundbart venni...
Amit korábban linkeltem, nekem egy ilyen 2.1-em van a számítógéphez, ezek nem kicsit szólnak jobban, mint egy soundbar, és anno 47.000 Ft volt egy ilyen. Most jelenleg kétszer ennyi pénzért kapok egy sokkal rosszabb hangú soundbart.

http://www.diesel.com

(#4938) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Aki számitogéppel hasznalja a soundbart, van kulombség beepitet hangkartyával es dedikaltal pl?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#4939) Pubi78


Pubi78
csendes tag

Sziasztok. Kis segítség kéne. Van egy xiaomi soundbar és egy 2015ös lg smart tv. Van benne optika kimenet,de csak akkor kapcsol be ha arra kapcsolom a tv-t. Szóval ha simán rádugom a soundbart optikai kábellel akkor nem szól,bemegyek a beállításokba átrakom a hangkimenetet és akkor szól,de akkor meg hangerőt nem tudok állítani a távirányítóval. Valakinek van ilyen kombója? Vagy tud megoldást erre? Köszönöm

(#4940) Alex91 válasza Pubi78 (#4939) üzenetére


Alex91
félisten

Ennek szerintem igy kell mukodnie...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4941) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

Remelem valaki tud válaszolni a kérdésemre. Előre is bocsi ha baromságokat fogok írni, nem értek hozzá, ezért kerdezek :)
Adott egy Magnat SBW250 ami optikaival van csatlakoztatva a TVhez. Egy Xiaomi Mi boxot használok média lejátszónak Kodival.
Ugye a SB nem tudja a DTS hangsávokat kezelni, csak a DD meg a DD+ amit kezel. Ettől függetlenül a DTS variáns hangsávokat megszólaltatja de PCM módba rakja. Kiírja a SB, ilyenkor átvált erre. Ez ilyenkor mit jelent? Hogy lekeveri stereóra ezeket a hangokat? Kodi-ban van lehetőség PCM esetén csatorna számok állítására, ilyenkor mit állítsák be? 2.0 vagy 2.1 ahogyan szól a SB ebben az esetben? A PCM tud 5.1 csatornát is? Mert a DD hangok azok 5.1-ben szólnak ez pedig akkor stereo? Kicsit kusza nekem ez az egész és nem teljesen értem ilyenkor hogyan, milyen módon szólal meg a SB és melyik lenne a megfelelő beállítás!?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#4942) kbyte1024 válasza Pubi78 (#4939) üzenetére


kbyte1024
veterán

Szerintem csak akkor működne a tv távirányítóval ha a sounbar is LG lenne.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4943) Norbi0224


Norbi0224
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, van egy Samsung 4k smart tv-m és hozzá szeretnék egy soundbar-t vásárolni. Nézegettem hozzá samsungot meg jbl -t néztem de abból a bar 3.1 150 ezer...ha esetleg lenne 1-2 tippetek, hogy miből válogassak tapasztalatok alapján azt megköszönném.

(#4944) Laca19 (a) válasza Norbi0224 (#4943) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Esetleg szóba jöhet még a Jamo SB40.
Teszt.
Vélemény. Én nem hallottam amúgy, de nagyon jók a vélemények.

http://www.diesel.com

(#4945) ftt válasza Norbi0224 (#4943) üzenetére


ftt
tag

ha még kapsz valahol SONY HT CT790 vagy HT CT 800-t, hallgasd meg, jó gépek, csak már kifutottak

(#4946) norbert400 válasza kbyte1024 (#4942) üzenetére


norbert400
tag

nope.

HDMI-CEC kompatibilitás kell és megy az.

(#4947) ftt


ftt
tag

Sonynál keddig soundbar akció van -15%

(#4948) junior11


junior11
veterán

SONY HT-ST5000 soundbar review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4949) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni: van egy Sony XE9005 televízióm, HTXF9000 Soundbarom és egy AC Ryan médialejátszóm. A Soundbar tökéletesen működik, ha Netflixet nézek vagy PS4-en játszom, viszont ha a médialejátszóról játszok le zenét vagy filmet, akkor nem tudom rávenni a rendszert, hogy annak is a Soundbaron keresztül jöjjön a hangja.

Milyen beállítást kellene alkalmaznom, hogy működjön!

Köszi szépen előre is!

Üdv,

Különc

(#4950) goe1 válasza Bici (#4929) üzenetére


goe1
csendes tag

Szia!

Igen van, szüleimnél van egy, Samsung tévével van összekötve optikai kábellel, a tévé távirányítója vezérli a soundbart, egy kb. 20 nm-es szobában használják, kellemesen megtölti a teret, annyi hogy ezzel nem fogsz
szobát bontani, a hangereje véges.

Egy negatívum, hogy egy héten egyszer biztos, hogy elkezd a soundbar torzítani, kell neki egy ki-be kapcsolás és megjavul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.