Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) kzrca


kzrca
tag

Így már csak a falra rögzítést kell valahogy megoldanom.
Ebben tud egy Q90R tulaj segíteni?

(#9002) Sys85 válasza kzrca (#9001) üzenetére


Sys85
veterán

Nem kifejezetten olcsó,de van hozzá amazonon [link]

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9003) user01 válasza kzrca (#9001) üzenetére


user01
aktív tag

Én nagyon egyszerűen oldottam meg! Vettem a Praktikerben két szegletvasat, felfúrtam a falra és azokra fektettem a SB-t (Sony). A vas felül kilógó részét a fal színével egyező (nálam fehér) szigszalaggal bevontam, így semmi sem látszik belőle.
Szegletvasból többféle méret van. Akár középre is lehet venni egyet, ha félsz, hogy behajlik a Bar.
Ha később lecseréled a SB-t, nem kell új lyukakat fúrni az új tartóknak! Egyszerű hozzáférni a csatlakozókhoz! :)

(#9004) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Sziasztok, megjött Médiából az swa 9000s surround hangfalaim, parositottam hw q80r soundbarhoz,de semmi hang hátul,a kis hangfalakon....mi lehet a baj?

(#9005) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Egyből megtalálták egymást a soundbarral,csak éppen a hátsó hangszórók nem szólnak.
Kis ideig megszólalt az egyik hátsó, és azóta semmi

(#9006) aerosmith válasza Marcus047 (#9005) üzenetére


aerosmith
őstag

firmware update megvolt?

(#9007) Marcus047 válasza aerosmith (#9006) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Hűha, nem. Lehet az a gond....
Hogy kell frissíteni a surround hangfalakat?
Illetve soundbaron vmit állítani?
Erre gondoltam még 🤔

[ Szerkesztve ]

(#9008) Funthomi válasza Marcus047 (#9004) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Olyan videót indítottál el, aminél szólnia kell a hátsóknak? Nem minden esetben szólalnak meg.

YOLOska

(#9009) Marcus047 válasza Funthomi (#9008) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Igen,erre gondoltam én is, próbáltam zenét, meg különböző teszteket youtubeon, kapcsoltam Standard és surround módba,illetve Dolby Atmos netflixen.

(#9010) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Soundbart próbáltam frissíteni smarthingsen keresztül,ezt a verziót nem engedi.
1010.5 van fent.
Beépülő modul verzió 2.2.70
Ez lenne a legújabb?
Swa 9000s t fogalmam sincs, hogy kell frissíteni 🤔

[ Szerkesztve ]

(#9011) Funthomi válasza Marcus047 (#9010) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Külön a 9000s-t én sem tudom hogyan kell frissíteni (ha lehet). A hátsó hangszórók értékeit meg tudod nézni a többi beállítás mellett SmartThingsben, az SB távirányítójával vagy ha Samsung TV-d van, akkor abban, de nem hiszem, h az lenne a ludas. Kábelprobléma ki van zárva? Esetleg szedj le teszt videókat, amik 7.1-es hangsávval rendelkeznek. Dolby Atmost lejátszva a bar ki is írta ezt amúgy?

YOLOska

(#9012) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Előbb végigment a tesztüzemmód, minden sistergett, ahogy kell,mikor a rearhez ért, teljes csend.
Ki be kapcsolasnal kapcsolja a surround hangfalakat is, tehát csatlakozva vannak, csak nem szólnak.

(#9013) Marcus047 válasza Funthomi (#9011) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Smarthingsben :O
Melyik menüben? :O
Tv és soundbar megvan, kapcsolódtak.
Tvm q82r

(#9014) Gino20 válasza Marcus047 (#9012) üzenetére


Gino20
őstag

Nem gondolnám, hogy itt segít, de próbáld meg, hogy áramtalanitod az SB-t és SWA-t legalább 10-20 másodpercre (TV esetén néha beragad egy ,,bug" és ez segít)
Próbáld meg (ha eddig nem tetted volna meg) elölről kezdeni, vagyis a leírás szerint újra párosítani. Ha ez sem segít, akkor val garanciális probléma lesz.

(#9015) kzrca


kzrca
tag

Egy hétnyi barátkozás után azt kell hogy mondjam, a Samsung HW-Q90R nagyon jó, de nyilván nem tökéletes.
A hangzás megfelelő tartalom mellett pazar. A két oldalirányba vetítő hangfal meglepően jól teszi a dolgát, mondjuk jelenleg csupasz falra vagy nyílászáróra szórja a hanghullámokat. Ez gondolom kevésbé fog működni ha felkerül függöny a nyílászáróra illetve könyvespolc kerül a fal elé.
Szoftveresen nem atomstabil a cucc. Spotify-tól könnyen meggajdul és csak az áramtalanítás segít, néha a SmartThings se tud csatlakozni.
Illetve (ez mondjuk Windows gond) a Windows HDMI-n keresztüli hangkezelése szintén kicsit bugos. Egy hangforrás indulásakor hajlamos reccsenni egyet, stereo jel kiterjesztése akár csak a mélynyomóra is gyakran problémás (nem tudom ezt ti mennyire tapasztaltátok, vannak e bevett dolgok amiket be kellene állítani).

Jaigen, a rögzítés. Végülis szereltem egy polcot a TV alá, azon terpeszkedik a SB központi egysége. Arra jutottam hogy ez a legjobb megoldás. User01 javaslatát vittem tovább annyival, hogy került egy polc is a két sarokvasra, inkább esztétikai megfontolásból.

Összességében elégedett vagyok az eszközzel. Köszönöm a kapott ötleteket, tanácsokat.

(#9016) Marcus047 válasza Gino20 (#9014) üzenetére


Marcus047
csendes tag

Minden szétszed, kihuz,ujraparosit és működik!
El se hiszem :D
Fogalmam sincs mi történt...de megjavult,ez a lényeg.

(#9017) Zsootii


Zsootii
csendes tag

Üdv. Mai nap kaptam meg az LG SJ2-es hangprojektoromat, és kaptam hozzá egy vasmagot, az pontoson miért kell, mire jó?

Üdv. Zsolt.

(#9018) mbaker


mbaker
tag

Üdv.!Nincs véletlenül Szekszárd-Pécs környékén valakinek Q70R vagy jbl bar 5.1 meghallgatás céljából?Volt JBL SB400 az nem tetszett a párbeszéd miatt,főleg este...Elmennék meghallgatnám stb..Köszi

(#9019) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok! A Sony termékei vágták ki a biztosítékot.
Néhány éve vásároltam Sony HT-CT60 2.1 -et. Két éves korában elromlott. Partner szervíz (Miskolc) széttárta a karját, miszerint nem hogy gariztatni (mert az 1 év) de vezérlést sem tudnak beszerezni hozzá.
Írtam a Sonynak, hogy mi ez a support? Felajánlottak egy 30%os kedvezményt amit a Westendben tudok érvényesíteni csak Sony hangcuccra. Ekkor vettem meg a HT-CT290 -et ami tegnap, másfél évvel a vásárlást követően - elszállt. A közép henger üzemszerűen müködik optika (tv) és BTval (mobil) is, de wirless subon, nem jelzi a led, hogy kapna áramot. Nincs mély.
Hívom a szervizt. Ismerik a hibát. Elszállt a tápja. Kb 20-30e Ft a szervíz.
Most öntötte el a szar az agyamat! Két év alatt 110ezret kidobok két Sonyra!
Dühítő!!! Pláne, hogy egy tápon elmegy egy bizti vagy egy kondi amit 30ért javítanak... :W

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#9020) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Sziasztok, ki tudja mit takar Samsung hw q80r soundbaron a virtual beállítás?
Ha vannak surround hangfalak, akkor is érdemes használni?
Beleolvastam külföldi forumokba,ott is teljes a tanácstalanság

(#9021) SZKEBE75 válasza Marcus047 (#9020) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Bekapcsold,kipróbálod,ha tetszik úgy hagyod.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#9022) Funthomi válasza Marcus047 (#9020) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Huhh még régen olvastam utána, de mintha szimpla zenehallgatáshoz lenne köze, igaz én nem játszottam igazán a beállításával.

YOLOska

(#9023) Sys85 válasza Funthomi (#9022) üzenetére


Sys85
veterán

Általában kicsit széthúzzák minden irányba a hangot,nem annyira 1 pontból hallod a hangokat,szélesebb a hangkép.
Tud javítani kicsit a hangon főleg sztereó hangnál (zene,tv adás),bár az gyártónként és típusonként változik,hogy ez javít vagy ront a hangon.
Yamahámnál javít,de szüleim LG SK5 sb-jénél inkább rosszabb lesz tőle a hang.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9024) pauliboy23 válasza Marcus047 (#9020) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nekem sony-m van, azon nem az igazi. Próbáld ki, és majd eldöntöd.

(#9025) Marcus047


Marcus047
csendes tag

Na probalgattam, és virtual modeban mintha jobban szólna, a mélyláda is jobban dübörög,és igen, jól szetszorja a hangot, mindenhonnan jönnek a hangok. :D Ezzel együtt, kicsit elnyomja a hatsokat,pedig maxira (6) vannak téve.
Virtual nélkül, kicsit olyan sterilnek tűnik,ha leveszem 🤔
YouTube zenénél egyértelműen jobban szól, ha bevan kapcsolva!
Még játszom majd vele....

(#9026) Csandi


Csandi
őstag

Sziasztok!

Egy hete vásárolt Sony XH90 TV mellé szeretnénk egy Dolby Atmos-os Soundbart. A TV jelenleg ARC-ot tud, de firmware update-el eARC lesz majd belőle, így lehetőleg (feltételezhetőleg?) ilyen Soundbar kéne. Olvasom a teszteket, olvasok hideget meleget és egyre inkább tanácstalan leszek. Inkább leírom mi a helyzet, és segítsetek választani légyszi.

- A Soundbar nem fog falra kerülni, TV alatta szekrényen fog pihenni.
- Különálló hangfalakat a kanapé mögé helyezni LEHETETLEN (nem megyek bele, itt nem lehet megoldani semmiképp)
- Filmhez, zenéhez és játékhoz (PS) is jó lenne ha jó lenne

Na most ott vagyok, hogy Sonos Arc + Sonos Sub Gen3 vagy Sony HT-ST5000

Tisztában vagyok vele, hogy hátsó hangszórók nélkül nem lesz az igazi a surrond, de azért a semminél gondolom többet tud egy Soundbar ami minden irányból pattogtatva a hangot próbálja ugyanazt a hatást elérni (jelenleg a TV hangszóróit használjuk).

Valaki bármi input erre, vagy esetleg egy tök másik modell? Mint mondtam, a 2 extra hangszóró ami alapvető lenne itt nem tud a nézők mögé kerülni, viszont ha pl egy minimális értelme lenne annak, hogy a Soundbar 2 oldalára legyenek elhelyezve, ugyanúgy szemből szólva, akkor jöhet olyan is amihez jár extra hangszóró (tudom ez a surround-on nem javít, de a teljes hangzáson esetleg javíthat).

Köszi :R remélem nem kértem lehetetlen :D

(#9027) fPApi


fPApi
őstag

Akinek van JBL Soundbar BAR 9.1-e attól kérdezném: ha úgy kapcsolom be, hogy a hátsó hangszórók nincsenek a fő egységen, akkor automatikusan bekapcsolnak azok is, vagy külön be kell kapcsolni őket?

(#9028) aerosmith válasza Marcus047 (#9020) üzenetére


aerosmith
őstag

szerintem rosszabb lesz tőle a hangtér én nem használom

(#9029) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Új lakástulajdonosként szeretnék kialakitani egy mozis sarkot, de számomra teljesen új a téma, a hely kb 10 m2 lenne, mennyire adnak vissza minőségi hangzást a soundbarok ? pl valid az 5.1? Ha igen melyikek most a legjobbak?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#9030) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok?van valakinek tapasztalata Q60T-ről?köszi

(#9031) aerosmith válasza cucumber87 (#9029) üzenetére


aerosmith
őstag

Attól függ mennyit szánsz rá. 3x3 m2-en dedikált hangfalakkal elég kevés hely maradna, ebben jobb a soundbar.

Alap olcsó setek nem tudnak 5.1et, a középkategóriásak bővíthetőek hátsó párral, a drágák meg tartalmazzák a hátsó párt is.
Az 5.1 térhangzás ezeknél megvan, a drágábbaknál ATMOS is, annak érzékelhetősége általában vitatéma.

Hangzásminőség mozira nagyon jó, az árcímkével többnyire arányosan emelkedik de audiofil zenehallgatásra még mindig a külön hangfalak jobbak (általában drágábban).

Nekem Samsunggal van tapasztalatom, az nekem bevált.

(#9032) aerosmith válasza mbaker (#9030) üzenetére


aerosmith
őstag

100ezer ft körül áron túl sokat nem lehet tőle várni, egy sima mélynyomós soundbar.
A kisebbik 6,5"os mélynyomó láda van hozzá, az nem túl acélos bass de szól.

Nem tudom miért 5.1 setként reklámozzák, nem az.
Nincs benne ATMOS, nincs benne oldalsó hangsugárzó, a térhatást virtuálisan keveri ki, DTS virtuallal meg Acoustic beammel.
Plusz pénzért bővíthető wireless hátsó hangfalpárral, SWA-8500S, akkor lesz 5.1.

Csak 1 HDMI be és 1 HDMI ki van rajta vagyis egyszerre konzolt, meg mediaplayert vagy PCt nem tudsz rákötni.

(#9033) mbaker válasza aerosmith (#9032) üzenetére


mbaker
tag

Ok.köszi.Esetleg tudsz ajánlani valamit 160-180e ft-ig?Q70R?

(#9034) Gino20 válasza cucumber87 (#9029) üzenetére


Gino20
őstag

Sarkot?, vagyis egy nagyobb helyiségről van szó ha jól értem. Samuról van tapasztalatom. Korábban volt HW-Q60R-em. Nagyon elégedett voltam a hangképpel, a közép és magas hangokkal, de nálam a ~25 m2-es helyiségben (ahonnan még egy ugyan ekkora helyiség nyílik egy ~3m-es átjáróval) elvérzett a SUB teljesítménye (más Q60R tulaj pl itt a topikból nem tapasztalt ilyet). Ha nagyobb a helyiség, akkor nagyobb SUB-ot javasolnék. a 2019-es HW-Q70R már atmos képes és a nagy SUB-al van szerelve (pont azzal mint pl a HW-Q90R). Ugyan ez a 2020-as sorozatról már nem mondható el, vagyis még a Q70T-hez is a kis SUB jár. Amúgy Q70R a napokban MM-ben 120k volt.
Ahogy, írták valós térhangzást igazából szatellit hangfalakkal lehet elérni, vagyis még egy Q80R (,,ilyenem" is volt) oldalsó és felső hangszórós hangprojektor esetén sem éred el azt a hatást, mintha lennének dedikált hátsó hangfalaid, de persze attól még próbál varázsolni és térhangzás szerű dolgot létrehozni. Ha érdekes lehet számodra a samu, akkor ezzel: SWA-8500s vagy SWA-9000s-el lehet kiegészíteni, [9000s] 8500 meg ha jól látom jelenleg nem kapható csak MM outlet-ben csomisérültként [link] . Az SWA-k meg pl könnyedén és kulturáltan elhelyezhetőek akár ezen [link]
Ha ez a megoldás nem teszik, akkor JBL BAR 5.1 vagy 9.1 az a hangprojektor, aminek levehető aksis hátsó hangfalai vannak.
De mivel a legjobbat írtad, akkor szerintem ez egy nagyon jó outletes vétel lehet viszonylag emberi áron [link] (gyakorlatilag HW-Q90R csak nem 19-es hanem 18-as és nem fog kapni EARC-t) főleg elnézve, hogy menyire durván túl vannak árazva az idei (samu) modellek [link]

De akár egy kis alkuval ez is jó vétel lehet pár hónaposan [link]

[ Szerkesztve ]

(#9035) aerosmith válasza mbaker (#9033) üzenetére


aerosmith
őstag

A Q70R az ugyanez csak múlt évi. Én már nem vennék az R sorozatból (max Q90R-t) csak a Tből.

(#9036) Gino20 válasza mbaker (#9033) üzenetére


Gino20
őstag

Csak, hogy legyen kontra egy Q800T hirdető, de valójában Q90R tulajra ;]

Viccet félre téve. A samu felvásárolta a harman kardon-t, de abszolút meghagyta ,,külön csapatnak" és 18-ban jött ki az első N850 (Q80R) / N950 (Q90R) és azóta a harman szerintem semmit nem tett hozzá (pl a 20-as modellen már nem is szerepel a neve). Gyakorlatilag N850-et cseréltem Q90R-re. Ezek, vagyis valós, de persze szubjektív véleményem alapján az N sorozat smart mód klasszisokkal jobb volt vegyes (film + zene) használatra, mint a Q sorozat adaptív módja. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy lényegében folyamatos ,,minőségi" romlás tapasztalható, főleg sorozatszám alapján. Q70T kicsi SUB-al van szerelve (ami R-nél csak a Q60-nál volt), + ha nem is hajszál pontos az összehasonlíts, de kb a Q70R 3.1.2 ~ = Q800T csak van köztük ~90 papír különbség, meg persze a Q-Symphony varázslás :D , ami megint csak azt mutatja, hogy mennyire vannak túlárazva az idei modellek :)
[Q950T] meg nevetségesen sokba kerül. Ennyiért tényleg összerakható egy atmosos szett [link] egy ,,olcsóbb" 7.1-es atmos AVR-el, ami minden bizonnyal keresztbe pisálná a Q950T-t is :) (persze ha a kábelezés megoldható).
Az általad írt Q70R [link] 150-ért szerintem egész jó választás (A 70T-nél már csak a SUB miatt is klasszisokkal jobb, igaz nekem az egész T sorozat anyaghasználata is gagyibb érzetet keltett az MM-ben) és ha akarod vagy tudod ezek a samuk kiegészíthetőek SWA8500s/9000s hátsó hangfalakkal.

Samu a TV-ivel is pontosan ezt csinálta, vagyis a tavalyi pl Q70R-nek kb a mostani Q80T a megfelelője, de mondjuk még Q90T is 8 bit + FRC még a Q70R csak szimplán 10 bit :) (persze egyéb tényezők miatt nyilván jobb a 90T, mint a 70R, de egészen más az ára is)

(#9037) mbaker


mbaker
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Azt hiszem marad az 5.1 házimozim...

(#9038) aerosmith válasza Gino20 (#9036) üzenetére


aerosmith
őstag

Összegzésül annyit, hogy lehet romantikával tekinteni a múlt évre, hogy mennyivel jobbak/olcsóbbak voltak a Samsung TVk és soundbarok, de azokat a (Q60R-Q70R kivételével) már újonnan nem kapod meg, max használtan vagy felújítva és hacsak nem tudod megszerezni nagyon nyomott áron, nem érdemes velük foglalkozni.
A Q60R a Q70Tnek felel meg, a Q70R meg a Q800Tnek.
Rtingsen van róluk összehasonlítás, ott az látszik hogy az áremelés mellett azért fejleszettek is valamennyit.

(#9039) EasyLife válasza aerosmith (#9038) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Elég gáz, hogy a tavalyi Q90R szinte mindenben veri a Q950T-t :U

(#9040) aerosmith válasza EasyLife (#9039) üzenetére


aerosmith
őstag

Én pont emiatt vettem meg idén talán az utolsó Q90Rt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9041) ReveLo


ReveLo
kezdő

Sziasztok, van valakinek Samsung HW-S60T soundbarja?
Egy HW-MS650-en van és upgrade miatt érdeklődnék, mik a tapasztalatok.

Mélynyomót esztétika miatt semmiképp sem szeretnék, ezért maradnak ezek a verziók.

Köszi!

(#9042) gondoni


gondoni
csendes tag

Kedves Közösség!

Belebotlottam egy ilyen ajánlatba, elgondolkoztatott az ára:
Lidl újság, hétvégi akciós Silvercrest hangprojektor 26e-ért

Ha esetleg valakinek van véleménye (előítélete) vagy tapasztalata róla, megköszönném, ha megosztaná. Pl. valaki nem ismer rá másik ismertebb modell "klónjaként" a kinézet/specifikációk/távirányító alapján? Ha nem kifejezetten ellenjavallt, akkor lehet, hogy hazahozok egyet tesztelni, ez a bolt úgyis ügyfélbarát módon kezeli a visszáru témát. :K

A "marketinges" számok persze nem valami beszédesek ebben a műfajban, de a 2x17W + 35W-os teljesítmény már elég lehet egy hálószobába, csak hát milyen lehet a hangkaraktere?

(#9043) Sys85 válasza gondoni (#9042) üzenetére


Sys85
veterán

Mivel ez egy teljesen ismeretlen termék,így a puding próbája az evés.A lidl nem szokott szívózni ha valamiért nem tetszik egy termék,tehát nagy vesztenivalód nincs a próbával.
Mondjuk nagy tüzijátékot nem várnék,kb úgy szólhat mint amit az ára is sugall.A tv hangszóróinál biztosan jobban szól,de filmezős/zenehallgatós élményt nem várnék tőle,bár alapvetően nem olyan rosszak a Silvercrest cuccok.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9044) gondoni válasza Sys85 (#9043) üzenetére


gondoni
csendes tag

Igen, esélyes egy próba. Közben találtam róla mindenféle infót, használati útmutatót, de úgyis csak a fülem fogja tudni majd, hogy megfelelő-e.

Hát, nagy csodára és áll-leesésre én sem számítok, de ebben az árkategóriában a használt piacról (tudom-tudom, de számomra ez is alternatíva) elérhető több ismertebb készülék is, pl. itt a HA-t túrva:
- Xiaomi Mi TV Soundbar (25-ért)
- JBL Bar 2.0 all-in-one (most 35-ért, de láttam már 30-ért is)

Az is tény, hogy eddig nem sok (főleg jó) soundbar-hoz volt szerencsém. Egy JBL 2.1-es egészen meggyőző volt, és egy másik JBL: egy kicsike kis TV Boost a méretét hazudtoló produkciója lenyűgözött, viszont a nappalimban egy egészen komoly sztereó szett formájában azért elég magas a léc.

Most inkább az lenne a cél, hogy nem nagy összegből a tévé szánalmas, lapos, élettelen hangját minél kényelmesebben és minél kevesebb kerülgetni való technikával, dobozokkal, kábelezéssel a "fájdalomküszöböm" fölé vinni. :)

(#9045) frecska


frecska
újonc

Sziasztok. Vettem a hálóba egy Q70R-t ott egy LG C8 tv-vel van összekötve csatornaváltáskor (de csak visszafele) két csatornánál is egy pukkanó hang jön a soundbarból. Mindkettő HD csatorna a többinél nem hallható ilyen illetve ha előre megy a csatornaváltás nem csinálja még ennél a két csatornánál sem. A soundbarhoz kapott HDMI kábellal van összekötve ARC-on keresztül. Kábelcsere valami jobb minőségűre segíthet-e? Vagy valaki tapasztalt már ilyet?

(#9046) Gino20 válasza aerosmith (#9038) üzenetére


Gino20
őstag

Összegzésül, amíg 100-150k-s kerettel éppen samsung és éppen Q70R felől érdeklődnek, akkor nem értem ,,a jelentős indoklással bíró" Én nem vennék már R-t max 90-est főleg, hogy nincs szó romanticizálásról, hisz a 70R sok forrásból elérhető, így nem kérdés, hogy azonos áron 70R és nem pedig 70T. ;)

(#9047) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!Esetleg van valakinek samsung HW-T 650/EN-ről véleménye?esti filmezéshez kellene valami....köszi

(#9048) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztott!
Adott egy Sharp HT-SBW182 hangprojektor.
Kérdésem az lenne hogy HDMI vagy optikai csatlakozással érhető el jobb minőség? HDMI mellett szól a CEC, van valami ok ami optika mellett szól?

:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#9049) Sys85 válasza MadMancs (#9048) üzenetére


Sys85
veterán

Ha van a tv-n is hdmi (arc),akkor semmi.
Hangra nincs különbség,csak a plusz extra funkciók miatt jobb a hdmi (ki- bekapcs,hangerő szab. a tv távval)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9050) MadMancs válasza Sys85 (#9049) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszönöm szépen a választ. Igen van ARC/CEC. Működik a hangerő allitás TV-távval, illetve a TV-vel együtt ki/bekapcsolás. Akkor marad így, nem veszek optikai madzagot.
:R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.