Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) BÜDÖSLÁB válasza csƵ (#15999) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

Most találtam egy oldalt, ahol lehet vásárolni 40-80€- ért, szövetet a symfoniskra, plusz postaköltség. Akinek fontos a lakberendezés az meg fogja venni, akinek nem annak marad az eredeti design. Valaki azt mondja a One-t kivezeti a Sonos.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16002) csƵ válasza BÜDÖSLÁB (#16001) üzenetére


csƵ
őstag

A Play 1 a One elődje, kb. 10 éves, de még mindig támogatott az appban.

(#16003) dao02 válasza Apaf3j (#15989) üzenetére


dao02
csendes tag

Szerintem Neked egy Samsung HW Q700, vagy Samsung HW Q800 megfelelő lenne.
Nekem egy Q600A, és egy Q990B van, mindkettő nagyon jó. A kisebbhez vannak hátsó hangszóróim is, de azok nélkül is szépen teszi a dolgát.

(#16004) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Elmentem meghallgattam a Sonos Beam 2-t.
Csak zenét tudtam rajta hallgatni, a videónak nem volt hangja. Tetszett a zene,( több műfajt.lejetett lejátszani) a hátsó hangszóró szépen teszi a dolgát, tiszta kellemes, számomra meggyőző hangot produkált.

Beszéltük a One-ról, és a onesl -ről, ezeket is kipróbáltam. Nekem a onesl sokkal jobban tetszett, így nagy valószínűséggel ez a kombináció lesz.

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16005) Gino20 válasza Apaf3j (#15989) üzenetére


Gino20
őstag

Alapvetően nem szükséges márkán belül maradnod a HDMI szabványok miatt.
Ebben az árkategóriákban általánosságban az a mondás/tapasztalat, hogy a samsungoknak "jobb" a hangjuk, mint pl az LG-nek, így nyugodtan nézelődhetsz ilyet is. ~25m2-re Én megpróbálnám a már "nagy" SUB-al szerelt Q800B-t vagy akár a Denon-okról is jó véleménnyel vannak. Úgy rémlik itt is van 1-2 Denon felhasználó.
Amúgy ha emag-ról rendelsz, akkor ott egy elállás esetén, ahogy hozza a futár, úgy el is viszi (M.M.-nél, Mall-nál biztosan nincs így)

[ Szerkesztve ]

(#16006) Gino20 válasza BÜDÖSLÁB (#16004) üzenetére


Gino20
őstag

Mennyibe kerül egy ilyen komplett szett mire megveszel mindent (front, háttér, sub)?
Csak azért kérdezem, hogy ha sok-sok százezer, akkor egy komolyabb házimozi nem merült fel, mint opció?

[ Szerkesztve ]

(#16007) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Samsung q800b soundbarhoz vásárolnék 9500s hátsókat. Gyakran hallgatok zenét rajta (sima stereo jelforrásról). A kérdés az lenne hogy mennyire venném hasznát a hátsóknak zenehallgatáshoz, megszólalnak e egyáltalán stereo jelforrás használatakor vagy csak 5.1 vagy több csatornás jelforrás esetén? De minden egyéb tanácsot, tapasztalatot is szívesen vennék a 9500s-el kapcsolatban. :R

(#16008) Sys85 válasza fanci (#16007) üzenetére


Sys85
veterán

Hangmódtól függően megszólalnak a hátsók is sztereo forrás esetén,de szerintem ront az zenei élményen.A sztereó direkt úgy van keverve a stúdióban,hogy elölről 2 oldalról szóljon,így mutatja meg a sztereó színpadteret (már amennyire egy soundbar meg tudja mutatni...),ha beleugat a hátsó is,akkor borul az egész.Egyszer kétszer jó poén így hallgatni zenét (főleg psy-t és trance-t),de hosszú távon szerintem nem jó,legalábbis szerintem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16009) csƵ válasza BÜDÖSLÁB (#16004) üzenetére


csƵ
őstag

A One és SL között az a különbség, hogy az SL-nek nincs hang asziszt.

16006Gino20: Én a Beam1-ből refurbishedet vettem 105-ért. A One SL pár 120 volt.
A Sub már húzós, azt még nem láttam külföldi oldalon se 170 alatt.

(#16010) BÜDÖSLÁB válasza csƵ (#16009) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

Ezek szerint akkor tegnap a fülem becsapott. Mert a Sonos specifikáció szerint, és szerinted is így van, de személyes élményem szerint a hangzás teljesen más volt.
Ugyanaz a szám one - onesl- en hallgatva.
Elég ha a beam tudja a hang asszisztens funkciót, nem?

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16011) Mátésum válasza BÜDÖSLÁB (#16010) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Illetve, én továbbra is szívesen ajánlom az IKEA hangfalakat. Szerintem nagyon szépen szólnak, több összehasonlítást is olvastam (tudom, hogy ezek részben feleslegesek), és sokan ajánlják a One és a one sl helyett őket. A sub meg tényleg nem létkérdés, főleg kisebb helyen. Egyébként én viszonylag nagy nappaliban raktam össze a beam gen 2-t a két Symfoniskkal, teljesen jól megtölti a teret.

(#16012) csƵ válasza BÜDÖSLÁB (#16010) üzenetére


csƵ
őstag

Elvileg elég egy olyan készülék a csoportba rakott hangszóróknál, ami tudja a asszisztot.
Én nem használom, azért vettem 2 SL-t. De tökre felesleges 2 One, mert azokat úgyis sztereóban használjuk és a másik lehet SL.
Én a Bookshelfet azért nem vettem meg, mert jóval nagyobb, mint a One vagy a Lamp. Ha Ikea, akkor már inkább a lámpát nézd meg. Le lehet műteni róla a villanykörtét és tök jól néz ki egy fedővel.

[ Szerkesztve ]

(#16013) sdex000


sdex000
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Adott egy Samsung HT DS400 5.1 Eltűnt a távirányítót ja ès semmivel nem tudom párosítani van már vagy 5 db univerzális ès egyik sem viszi tud valaki esetleg egy frekvenciát vagy trükköt? Üdv Norbi

(#16014) Apaf3j


Apaf3j
tag

Köszönöm szépen a válaszokat. Közben itt (és máshol is) utánaolvastam egy kicsit, és végül a Sonos Beam 2 mellett döntöttem -- részben azért, mert itt is annyit dicsérik. Rájöttem, hogy a padlórengető basszus nem létkérdés számomra, árban még éppen jó, és elég szimpatikus cucc. :)

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#16015) BÜDÖSLÁB válasza Mátésum (#16011) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

De te melyiket vetted a festmènyszerűt, aminek cserélhető a frontja? Ez most 80ezerbe kerül+ ha nem tetszik vehetsz hozzá plusz pénzért másik előlapot. Ennyiből kijön a One és a onesl is. Te panelba laksz, ahol közös falon van a hangfal?

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16016) BÜDÖSLÁB válasza Apaf3j (#16014) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

És hol fogod megvenni? Használtan vagy újonnan? Én nézegettem az amazont meg az ebayt is de kb ugyan annyi mint itthon.
Én az alzába tudtam meghallgatni, ha még nem sikerült neked menj el ahol tudod tesztelni.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16017) Mátésum válasza BÜDÖSLÁB (#16015) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Én a könyvespolc hangszórót vettem, könyvespolcon tartom 😀családi ház egyébként, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. A lámpa és a könyvespolc között gondolkoztam, de végül adtam esélyt az olcsóbbnak. Egyébként, ennek is cserélhető a szövet.

(#16018) Apaf3j válasza BÜDÖSLÁB (#16016) üzenetére


Apaf3j
tag

Emag-ról, ott tűnik a legolcsóbbnak (ahol kapni is lehet feketében). Gyakorlatilag ahány tesztet olvasok vagy videót nézek, mindenhol csak dicsérik a hangját. Nem tökéletes, nem lesz abszolút szuper Dolby Atmos, nem fogja kitépni a gyomromat a basszus, de ezzel azért együtt tudok élni. Viszont sok helyen emelik ki, mennyire természetesen szól. Volt tesztelő, aki B&O és más high-end cuccokkal összevethetőnek mondta (NEM azt mondta, hogy ugyanolyan jó, csak hogy nem olyan sokkal marad el tőlük.) Szóval igazából elhiszem én meghallgatás nélkül is, hogy jó. Személyes okokból elég nehézkes lenne számomra elmenni meghallgatni. Egy picit még várok (hogy megjöjjön a... ööö, "kedv"), aztán megrendelem. Újat veszek, egyszer nagyon ráfáztam használt holmival (egészen másféle eszközről volt szó), azóta kerülöm. Igaz is, az Emagon volt egy bontott, csomagolássérült darab kis karcolással, jóval olcsóbban. Csak mondom...

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#16019) Mátésum válasza Apaf3j (#16018) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Abszolút egyetértek. A hangja nekem is pont a természetessége miatt tetszik.

(#16020) Pug válasza Sys85 (#16008) üzenetére


Pug
veterán

Izlesek es pofonok, en pl kifejezetten szeretek a hatsokkal egyutt zenet hallgatni.

(#16021) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!
Egy samsung 930b vásárlásán gondolkodok. A hátsó hangfalakat mennyire fontos hátrább tenni, mint ahonnan a filmet nézzük? Csak azért, mert a kanapé teljesen falig van tolva, így mögé nem tudom tenni, csak mellé. Ez így problémás lehet? A másik kérdésem, hogy Sony kdl43w808c TV-vel is kompatibilis a készülék?
Alex

(#16022) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!
nem tudom jó helyen járok-e, remélem igen :)
Adott egy PC-->Q80T(HDMI)-->Samsung HW-A650 + Rear SWA9100S(HDMI-earc) bekötés. A TV hiába állítom a PCM / Auto / Passthrough jelátvitelt egyszerűen Stereo 2.0 megy át a HDMI-n.
Kodi-val szerettem volna PC->TV->Soundbar 5.1-et lejátszani (John Wick), de sehogysem tudom 5.1-re bírni PC oldalról.
Telepített Netflix / HBO MAX / Disney a TV-n azonnal 5.1-ben szólaltat meg így gondolom a Windows oldalról kell keresni a hibát.
Mit javasoltok beállításnak Windows 10-en?
Legfrisebb Nvidia HD Audio software fent van és a Realtek Audio Driver V6.0.9238.1.
Optikán sem megy ki a SoundBar felé az 5.1. csak a Stereo
Próbáltam a Kodi beállításában is a Passthrough-t de nem

(#16023) voros12


voros12
csendes tag

Sziasztok,

Van egy LG SN5Y soundbarom, az a bajom vele hogy jelenleg nem működik a subwoofer. A hátulján lévő LED egyáltalán nem világít, nem is villog. Próbáltam resettel megoldani a dolgot (VOL - gomb és sound effect), de az sem sikerült. Próbáltam kihúzni mind kettő egységet az áramból és 5-10 perc múlva visszadugni, maga a subwoofer nem csinál semmit.
Valakinek nincs valami ötlete, hogy lehetne életre kelteni?

(#16024) Gino20 válasza voros12 (#16023) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor végül is a lehetőségeidhez képest megtettél mindent szóval milyen válaszban reménykedsz?
Párosítás nem segített, áramtalanítás nem segített és a led nem világít, így gyanítom nem kap feszt.
Ha azt mondanám, hogy szereld szét, mérd ki a hibás alkatrészt, akkor van hozzá kompetencia és neki is állnál?
Egy szaki (műszerész) kellene, aki szétszedi, kiméri és lehet kicserélni a 200Ft-os kondit, ellenállást,....., igaz attól még valószínűleg +2 nullát rátenne és lehet elköltenél rá ~20-25e Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#16025) AlexDaywalkr válasza AlexDaywalkr (#16021) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Erre tudna nekem válaszolni valaki?

(#16026) Pro!Petya válasza AlexDaywalkr (#16025) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nekem is így van szerelve a Q930B és tökéletes hangzása.

[link]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#16027) Sys85 válasza AlexDaywalkr (#16025) üzenetére


Sys85
veterán

Jobb ha hátrébb vannak a hátsók,de ha nem tudod hátrébb rakni akkor is elég sokat hozzáad a hanghoz,ebben a helyzetben is jó élményt ad csak jobban be kell forgatni a hátsókat a hallgatói pozícióhoz (nem kell teljesen,csak ne full előre nézzenek).

A 930-hoz az a tv kicsit csirke lesz mivel nem egy mai darab az a tv a maga 8 évével.
Alapvetően 5.1 meglesz,de az Atmos még tömörítetten is egy nagy kérdőjel,de én inkább azt sejtem hogy egyáltalán nem lesz.
Ha biztosra akarsz menni az Atmos-szal,akkor veszel egy külső médialejátszót/streamer boxot is és azt közvetlen kötöd a soundbarba.Már ha fontos az Atmos.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16028) AlexDaywalkr válasza Sys85 (#16027) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Köszönöm a válaszokat! Mivel új TV-t nem tervezek venni, ezért inkább egy médialejátszót tennék be. Jól gondolom, hogy az olcsó kis boxok/stickek nem sokat érnek? Van esetleg ajánlott ezek közül ami nem horror áron van és jól szól vele az Atmos is?
Amúgy lehet, hogy elengedem a Q930B-t mert elég húzós áron van és helyette most egy Edifier B700-at néztem ki, de ennek nincsenek hátsó hangszórói. Ezzel is jól szólhat az Atmos? Van esetleg valaki akinek van ilyen rendszere?

(#16029) Sys85 válasza AlexDaywalkr (#16028) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem eleve vannak fenntartásaim az ilyen visszaverődéses elven működő Atmos rendszerekkel,de az szerintem pláne túlzás amikor a hátsókat is imitálni akarja.
Szerintem akkor már inkább egy mezei valós 5.1 (pl Samu B650+hátsó szett),főleg ha valaki jobbára szinkronos filmeket néz,mivel magyar Atmos nagyon kevés van.A magyar szinkronok 99%-a DD 5.1/7.1.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16030) AlexDaywalkr válasza Sys85 (#16029) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Értem, akkor viszont az Atmost is elengedem. Az említett Samu mellett van esetleg más ajánlott 5.1-es rendszer jó áron? Max 200k-ig.

(#16031) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Sonos Beam Gen 2+ 2 db Onesl, holnaptól nálam :)
Kíváncsi vagyok, hogy muzsikál.

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#16032) johnny82


johnny82
őstag

Samsung HW-B650-nél néha egy pillanatra elmegy a hang. Hdmi-vel van összekötve a tv-vel. Mi okozhatja ezt? Soundbart a legfrissebb firmware-re frissítettem és így is csinálja néha. A tv Samsung 55Q80B.

(#16033) toompa válasza johnny82 (#16032) üzenetére


toompa
őstag

Én megpróbálnám egy másik hdmi kábellal.

(#16034) johnny82 válasza toompa (#16033) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi, azt még nem próbáltam.

(#16035) Apaf3j válasza BÜDÖSLÁB (#16031) üzenetére


Apaf3j
tag

Jól fog :) OneSL-ek nélkül is faxa

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#16036) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!
A TV-men úgy nézek videókat és hallgatok zenét (youtube, plex, netflix, tidal, spotify, stb.), hogy HDMI-vel van összekötve az erősítő és ARC-on megy ki a hang az erősítőre. Szerintetek létezik, hogy különböző TV-k (Sony vs Samsung) más minőségben/hangerőben küldik ki a hangot HDMI-n? Tudtommal ott még digitális az adat nem szabadna, hogy befolyásolja semmi, a DAC az erősítőben van (2ch PCM-et használok, mert stereo az erősítő). Az erősítő és a hangfal is messze-messze van a belépő szinttől. TV csere után úgy érzem sokkal dinamikátlanabbul, gyengébben muzsikál a rendszer, mint azt a régi TV-vel tette. :F

(#16037) Apaf3j


Apaf3j
tag

Sziasztok! Evés közben jön meg az étvágy, úgy tűnik. Azon agyalok, hogy a Sonos Beam mellé esetleg vennék két hátsó hangszórót is (nem most rögtön). Viszont nem vagyok biztos abban, hogy megoldható-e úgy, hogy a térhatás élvezhető legyen. Az ábrán látható szobáról van szó. A piros a TV, a zöld a kanapé, a kék körök mi vagyunk a feleségemmel :) A szoba átrendezése nem játszik. El lehet itt helyezni két surround hangszórót úgy, hogy abból mindkettőnk számára jó térhangzás legyen?

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#16038) Sys85 válasza Apaf3j (#16037) üzenetére


Sys85
veterán

Én személy szerint ilyen elrendezés esetén nem eröltetném a hátsó szettet.Nincs az a szobakalibráció ami akárcsak egy jobb házimozinál is rendbeteszi ezt.
Az még nem is lenne akkora probléma hogy a kanapé a falon van,viszont az hogy átlóban van a tv (és a soundbar) már problémásabb.
Ha mindenáron kellene a hátsó szett és a tv-nek is fix helye van,akkor a kanapét kellene a tv-vel pontosan szembe fordítani (esetleg kicsit előrébb is húzni),mert akkor mind2 emberrel párhuzamosan lenne a 2 hátsó.A soundbartól is egyenlő távolságra lennének,de még így is macerás lenne megtalálni a kanapé és a hátsó szett ideális (a helyzethez képest) helyét.
Jelenlegi elrendezés mellé nem tudom ajánlani a hátsókat.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16039) Apaf3j válasza Sys85 (#16038) üzenetére


Apaf3j
tag

Köszönöm szépen, én is ezt gyanítottam.

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#16040) Robbertho


Robbertho
aktív tag

Halihó, van valakinek tapasztalata egy olyan speciális kombóval, mint
XBOX Series S, Sonos Beam Gen 2 és Plex videolejátszás?
Azt szeretném elérni, hogy TrueHD és DTS menjen a Plex-en lejátszott tartalommal a soundbar-on, passthrough segítségével (mert a Samsung TV ezeket nem támogatja natívan). A TV-n passthrough beállítva, az Xbox-on Passthrough bekapcsolva, a soundbar eARC-on van csatalakoztatva, de sajnos a Plex-en belül nincs passthrough opció sehol (pedig úgy olvasom, kéne lennie), és így a TrueHD és DTS tartalmakat enkódolni akarja a plex szerver, ami miatt nem játszhatóak le.
Azt is olvastam, hogy a DTS passthrough sosem fog működni ezzel a Samsung TU8 szériás TV-vel, de a Dolby TrueHD-nak mennie kéne.
Mit csinálok esetleg rosszul, van valami ötlet? Egyébként ha feldolgozás nélkül küldi a digitális bitfolyamot az XBOX a TV-n keresztül a soundbar-nak, miért ne mehetne a DTS is?

Legtöbb esetben a TV-n natív Plex klienst használva mennek a filmek, Atmos is (DDP). Érdekes módon egy DTS és DTS-HD MA filmet próbálva az is ment natívan a TV-n, bár a Sonos app DDP-t írt arra is. Lehetséges, hogy itt volt valami kódolás.

(#16041) szjoci válasza Robbertho (#16040) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nálam van a plex kliensben hdmi passthrough, a settings/advanced sorban.

Üdv, Joci

(#16042) Robbertho válasza szjoci (#16041) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Nekem sajnos nincs ilyen az advanced menüben, de egyébként teljesen máshogy néz ki az app. :(

(#16043) Cöletibi


Cöletibi
tag

Sziaztok!Egy kis tanácsot szeretnék kérni!Néztem egy JBL partybox 310-et és egy JBL soundbar 500-ast.Az ár hasonló, soundbar picivel drágább.Inkább zenehallgatásra kellene de ha a soundbar is hasonlóan szól persze az jobb lenne tv-hez is.Melyiket ajánlanátok?

(#16044) Sys85 válasza Cöletibi (#16043) üzenetére


Sys85
veterán

Két külön kategória,nem is érdemes összehasonlítani őket.
A Partybox arra van hogy egy kerti partyt,vagy házibulit akár akkuról is bezenéljen,filmezésre teljesen alkalmatlan (még normális sztereo hatás sincs,na meg se hdmi,se optikai csatija nincs),de normálisabb zenehallgatásra se igazán jó.Ahogy a neve is utal rá,party hangszóró.
Bár nem hallottam még a JBL Bar500-at,de meg merem kockáztatni hogy szól úgy,vagy megközelítőleg úgy mint a PB310 (ilyenem már volt),főleg beltérben és filmekhez meg sokkal jobb,meg van valamennyi sztereó hatás is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16045) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok! Azt meg tudja valaki mondani, hogy a Samsung hangprojektoroknál mit jelent a számozás elötti és utáni betű jelölés? (Pl.: S800B - Q800B - Q800A - Q800T) Miben különböznek egymástól ezek?

(#16046) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Hali ! Adott egy Samu Q700A soundbar , win 11 pc-vel csúszik a hang bt-n . Lehet ezzel kezdeni valamit ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16047) falabu88 válasza AlexDaywalkr (#16045) üzenetére


falabu88
aktív tag

Az utolsó betű a modellév, C az idei, B 2022, A 2021, T 2020, R 2019 stb.

(#16048) falabu88 válasza viperabácsi (#16046) üzenetére


falabu88
aktív tag

Nemigazán, ezek a hangprojektorok nem tudják az aptx-et, így filmezésre nem túl alkalmasak bluetooth-on.

(#16049) Pug válasza viperabácsi (#16046) üzenetére


Pug
veterán

Milyen BT adaptert hasznalsz?

[ Szerkesztve ]

(#16050) vidra1221


vidra1221
tag

Vásárlás előtti dilemma:
Polk Signa S4
Denon DHT-S517
Sonos Beam 2 (később bővíthető, igaz még drágábbá téve)
Az első kettő mélynyomóval ellátott szett ugyebár és még olcsóbbak is a Sonosnál. De! Egyértelmű, hogy ebből kifolyólag jobbak is mint a Sonos, vagy nem feltétlen? Sonos Beam tulajokat kérdezem továbbá, hogy pl. egy család (3-4 v. akár hány fő) esetében akár mindenki külön tudná vezérelni a saját telefonjáról (saját kis zenéivel stb.) a soundbar-t vagy csak egy eszköz lehet a kizárólagos "távirányító"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.