Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) anjani182


anjani182
őstag

Sziasztok!

TV váltás miatt hangprojektor váltás is esedékes, eddig Samu H450-es szériám volt, látom itt nagyon sokan ajánlgatják a Samsungot, megmondom őszintén én ettől menekülnék!!! Egy barátom 50e Ft-os Philips hangprojektora sz*rá alázza az enyémet, dinamikában, hangzásban, mindenben, nagy csalódás, mert a Samsungot 75.000 Ft-ért vettem pár éve! Így semmi esetre sem akarok Samsungot!

Amiket kinéztem:

Klipsch RSB-8 (nincs Whathifi teszt)
vagy
Yamaha YAS-207 (Whathifi.com 2017 győztes)

Van ezekről valakinek véleménye, tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4102) ftt válasza anjani182 (#4101) üzenetére


ftt
tag

Klipschet MM-ben hallottam, engem nem győzött meg, de simán lehet, hogy szarul volt bekötve. Az LG SJ7-t először mélyláda nélkül demózták ugyanott.

(#4103) anjani182 válasza ftt (#4102) üzenetére


anjani182
őstag

És mi volt akkor az LG-ről a benyomásod? (bár kizárt hogy LG-t vegyek!) Ugyan azon okokból, mint a Samsung, nem profi audio cucc gyártók, így nem gondolnám,hogy 120-130-at kiadnék értük!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4104) zsoika válasza anjani182 (#4103) üzenetére


zsoika
addikt

:C végre, valaki !

szerk: Itt néznék szét a helyedben!

[ Szerkesztve ]

(#4105) vasmacs válasza zsoika (#4090) üzenetére


vasmacs
csendes tag

Sajnos ez a JBL nem ARC-os és szerintem a TVm sem, így marad az optikai kábel.
Köszönöm a segítséget és a linket a fázisállításhoz is! :-)

(#4106) zsoika válasza vasmacs (#4105) üzenetére


zsoika
addikt

Szívesen!
A TV-t könnyen ellenőrizheted hogy ARC-s e....csak meg kell nézned hátul/oldalt a HDMI bemenetek mellé oda van e írva (ARC). ;)

(#4107) ftt válasza anjani182 (#4103) üzenetére


ftt
tag

Audiofil elvárásokkal rossz topikban nézelődsz, a soundbarok nem erre lettek kitalálva... nagyon nem .

Samsung, LG és társaik kommersz gyártók, átlagos készülékeket készítenek, átlagos igényekre, átlagos áron. 60 eFt körül egész tisztességes gépeket lehet kapni, _átlagos_ gépeket persze.

120-130 eFt-ért hangcuccokra szakosodott gyártótól is max. belépő szintűt ( = kommersz) kapsz.

Ha ennyiért találsz a belépőnél jobb ajánlatot a spec. gyártóktól, írd már be ide lécci, sokan ugranánk rá.
Előre is köszi.

(#4108) Tommmysun válasza vasmacs (#4083) üzenetére


Tommmysun
senior tag

A különböző szabványoktól függetlenül is (CEC, ARC, stb) a legjobb minőséget HDMI-n éred el (igaz egy egyszerű sondbaron nehéz kihallani a különbséget) és ha van BD lejátszód érdemes abba csatlakoztatni közvetlenül így a TV "nem nyúl bele" a hangba.

(#4109) Tommmysun válasza anjani182 (#4103) üzenetére


Tommmysun
senior tag

120-130E-ért sajnos még a "nagy nevektől" sem kapsz csodát, az sokkal feljebb kezdődik. De ha az 50E Philips szerinted jól szól, akkor a YAS-207 is jó lesz, csak ugyanolyan körülményke között próbáld ki, ugyanolyan anyaggal.

És az említett típusok illetve árkategóriák sem tartoznak a hangprojektor kategóriába, ezek soundbarok, hangprojektort 200E fölött kapsz.

(#4110) espi38 válasza Elux (#4089) üzenetére


espi38
őstag

Én kétlem,hogy a k551 LEHET KAPNI 60 EZER KÖRÜLI ÁRON :Y :Y :Y

(#4111) wierra válasza Tommmysun (#4108) üzenetére


wierra
senior tag

Ennél alapszintűbb a kérdésre a válasz.
- optikai kábelen keresztül csak alap jelfolyamok tudnak közlekedni (stereo, DD5.1, DTS)
- HDMI kábelen szofitsztikáltabb jelfolyamok is küldhetők (TrueHD, HD Master Audio)

A minőség ott érhető talán tetten, hogy az optikai kábelen küldött jel kezdetéből - a technológiából adódóan - ~0,5-2 sec néma lesz. Ennyi idő kell, amíg a küldött jel hatására passzív üzemmódból aktivizálódik a Toslink.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#4112) Laca19 (a) válasza ftt (#4107) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

"120-130 eFt-ért hangcuccokra szakosodott gyártótól is max. belépő szintűt ( = kommersz) kapsz."

Pont erről írtam nemrég ide. A "nagynevű" gyártók ennyiért csak teljes belépőszintet adnak, lehet hogy egy kommersz gyártónak tartott Samsung, LG-nek ez az ár már inkább középkategória vagy felsőhöz közelít, és többet ad érte. Én mondjuk nem vennék egy gyártónak a legalsó kategóriájából terméket...

http://www.diesel.com

(#4113) Elux válasza espi38 (#4110) üzenetére


Elux
tag

Anthony001 írta, hogy a K551-et az Emagon most 60eFt körül lehet kapni, de én sem találom, pedig megvenném.

(#4114) Laca19 (a) válasza Elux (#4113) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Akcióban ha jól emlékszek 66 ezer Ft volt. Már visszament az ára sajnos.

http://www.diesel.com

(#4115) Anthony001 válasza Laca19 (a) (#4114) üzenetére


Anthony001
senior tag

66 volt igen, de csak nagyon rövid ideig láttam.

(#4116) espi38


espi38
őstag

66 ezer forintért az Emagon nagyon baráti áron lenne.
100 ezer alatt szinte sehol nincs:(((
Ennyire ár alatt max black fridayon lehetett venni soundbart és 50 ezerért vettem tavaly náluk a HWK-450 e

(#4117) Tommmysun válasza wierra (#4111) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Meg ott, hogy az optikán kétszer alakítják át a jelet!

A korlátozottabb formátum támogatást korábban már más is részletezte neki, ezért én ezektől függetlenül szigorúan csak a hangminőségre tértem ki.... de utaltam arra is, hogy ezt a minőségbeli különbséget aligha fogja kihallani egy 100E-s soundbaron.

[ Szerkesztve ]

(#4118) wierra válasza Tommmysun (#4117) üzenetére


wierra
senior tag

Az a komment nekem kimaradt az életemből. :B

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#4119) ftt


ftt
tag

emagon egész jók vannak, pl. jbl sb450 120 e

(#4120) wierra válasza ftt (#4119) üzenetére


wierra
senior tag

Addig nincs gond az emaggal, amíg nem kell RMA ügyintézéssel foglalkozni. Merthogy a hozzáállásuk nem túl felhasználóbarát.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#4121) madgie válasza wierra (#4120) üzenetére


madgie
titán

Egy átlag magyar webshop szintjét röhögve hozzák.

(#4122) wierra válasza madgie (#4121) üzenetére


wierra
senior tag

Amennyiben?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#4123) madgie válasza wierra (#4122) üzenetére


madgie
titán

Már mit kell ezen részletezni? Hazai cégeknél is botrányos sok esetben a garanciális ügyintézés, most ültek három hónapot az egyik garis fényképezőgépémen, az elég releváns példa?

(#4124) wierra válasza madgie (#4123) üzenetére


wierra
senior tag

Például azt, hogy konkrétan melyik céggel volt ilyen tapasztalatod.
Egyébként miért vártál rá 3 hónapot? Mi volt a folyamat kronológiailag?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#4125) madgie válasza wierra (#4124) üzenetére


madgie
titán

Most soroljam, mennyire sz@r a Camera Kft, vagy a TMX szerviz itthon? Ezerféle jó és rossz tapasztalatom van, a lényeg az, hogy semmivel nem rosszabb az emag, nekik is küldtem már vissza cuccot, pénzvisszafizetés lett a vége.

Hogy miért vártam a Fujira 3 hónapot? Mert nem tudtam mit tenni, angliai központba ment vissza a gép.

(#4126) hibavissza válasza anjani182 (#4101) üzenetére


hibavissza
veterán

A soundbar arra való, hogy feljavítsa a tv hangszóróit. Bármelyik integrált erősítő és hifi hangfal páros körberöhögi még a legjobb soundbarokat is.
Másrészt egy soundbar-t nem lehet kizárólag a hangminőség alapján megítélni. Ez nem hifi. Kinézet, kezelhetőség sokkal fontosabb.

A hangminőséget pedig a helyén kell kezelni. Egy közepes házimozi erősítő 150 ezer, hozzá egy családbarát Bose Acustimass szett 250. Tehát 400 ezerért kapsz az enteriőrhöz jól illeszthető és a soundbároknál lényegesen jobban szóló cuccot. Bár ez a 400 ezres cucc sem hifi kategória még! Innen nézve a 100-150 ezer körüli, elfogadhatóan megszólaló sounbarok ára szerintem egész baráti.

[ Szerkesztve ]

(#4127) anjani182 válasza hibavissza (#4126) üzenetére


anjani182
őstag

Megvettem a JBL Bar 5.1-et. Ez már akkor micsoda??? :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4128) Alex91 válasza anjani182 (#4127) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy! :D Csak meselj egy kicsit rola! Milyen? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4129) Elux válasza anjani182 (#4127) üzenetére


Elux
tag

A JBL Bar 5.1-el én is szemezgetek, de elriaszt az ára. De tetszik, hogy valódi 5.1-et tud. Megköszönném, ha egy kicsit bővebben írnál a tapasztalataidról. A hátsó hangszórók akkumulátorait nem macerás tölteni?

(#4130) hibavissza válasza anjani182 (#4127) üzenetére


hibavissza
veterán

Te vetted, nem èn. Amúgy egy soundbar mèlyládával ès háttèrsugárzókkal. Nem azt kaptad a dobozban? Én a Bose cuccát nèztem, de kiesett az ARC gondjai miatt. Samsung tv-t nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#4131) anjani182 válasza hibavissza (#4130) üzenetére


anjani182
őstag

Tehát, akkor még mindig nem 5.1 rendszert vettem, hanem hangprojektort? :DDD Megírnád azt a BOSE-t melyik az? Köszi!

Alex91: fogalmam sincs, most értem haza, épp csak a TV adás megy rajta, még be kell hangolni!

Elux: az az igazság, hogy nagykerből szereztem jóval olcsóbban kaptam meg, a 220-230e szerintem is sok érte! Van itt a fórumon egy Harmannál dolgozó srác, ő előre utalva kér a 150 ropit, nagyon távol áll a gondolkodásom tőle, össze is vesztem vele, én tuti nem utalnék előre olyan cuccért, amit majd utána rendel meg, én sem sokkal többért vettem, ennyit elárulhatok...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4132) hibavissza válasza anjani182 (#4131) üzenetére


hibavissza
veterán

Mitől lenne ez 5.1? Kettő hiányzik. Persze ettől mèg te hívhatod 5.1-nek.
Bose soundtouch. Annak is vannak kiegészítői. Ha mindent megveszel 630 ezer forint. A tesztek alapján a hangja ennek is fos egy belèpő hifi szetthez kèpest, de már nem annyira. :D
Szal vettem egy 170 ezres Samsungot 100-èrt. Ha már szar, legyen olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#4133) zsoika válasza hibavissza (#4132) üzenetére


zsoika
addikt

Ha "olcsón jót " akarsz venni akkor ár/érték (itthon) arányban a harman kardon a legjobb.
Egy használt hkts 16 50eFt, a hkts 60-65 100-120eFt és hozzá egy belépő-alsó/közép hm erősítő 60-100eFt. Szerintem

(#4134) Draken válasza hibavissza (#4132) üzenetére


Draken
őstag

yamaha yas306-hoz is vannak hátsók, no meg múltkor volt szerencsém meghallgatni az 5600-t, na az már valami! Sőt, brutál volt, no de ~560ért lehet már elég jó 5.1et összeállítani!

(#4135) Elux válasza anjani182 (#4131) üzenetére


Elux
tag

Anjani! Kíváncsi vagyok az első tapasztalatokra. A hátsó akkukat mindig tölteni kell? Milyen hangzása van?
Hol lehet ilyen kedvező áron hozzájutni?

(#4136) anjani182 válasza Draken (#4134) üzenetére


anjani182
őstag

Igen, a 306-hoz is vannak, de mire megvan a rendszer 270e Ft :C És ugyanúgy "csak" 5.1...az SW-50 SUB meg megint nem hasonlítható, sem méretben, sem teljesítményben, 20 cm vs 25 cm JBL. Nem lesz annyira ütős! A hátsókon annyira látszik hogy univerzális hangfalak, "kiesik" a rendszer képéből nekem... :F

Elux: Majd írok! Én nagykerből vettem...aki nem járatos marad a PH-s biznisz :(

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4137) hibavissza válasza Draken (#4134) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez az ami előtt én is értetlenül állok. 500 ezerért soundbar-t venni...nekem egyáltalán nem tűnik racionális dolognak. Mikor először láttam, nem is hittem el, hogy létezik ez a szegmens. Én egy Tannoy 5.1 + Pioneer belépő erősítőről váltottam Samsung 650-re. Nem lehet egy lapon említeni a két rendszert. A tesztoldalak is kompromisszumként kezelik még a legdrágább barokat is hangminőség tekintetében. Fura világot élünk.

(#4133) zsoika: én kimondottan soundbar-t akartam venni. Az a házimozi szett ami kinézetileg belefért volna az anyagilag nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4138) anjani182 válasza hibavissza (#4132) üzenetére


anjani182
őstag

Mitől lenne 5.1? Hát attól, hogy a csatornák számát jelzi ez a szám, nem a hangfalakét! Ezt vágod amúgy? :F Pár napja követem itt a fórumot, de elég nagy butaságokat írsz, erre már rájöttem :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4139) anjani182 válasza hibavissza (#4137) üzenetére


anjani182
őstag

Tannoy cucc van 100-ért is, meg 700-ért is! Köszönjük megint a szokásos okoskodós félinformációid :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4140) hibavissza válasza anjani182 (#4139) üzenetére


hibavissza
veterán

Èn csak arra várok, hogy az 5.1-es! 😂 sounbarodrodról mennyi okosságot fogsz mèg megosztani.

(#4141) goe1 válasza hibavissza (#4137) üzenetére


goe1
csendes tag

Én például Onkyo 807 Dali Iconról váltottam költözés miatt Bose Soundtouch 300-ra, és nem érzem visszalépésnek, vagy hogy hú de nagy kompromisszum kötöttem volna, pont hogy azt szerettem volna ha normális hangja legyen.Kb. 28 nm nappaliban van, több mint elegendő, halkan is szépen szól, ha megküldöd, ott sem vall szégyent számomra.

(#4142) anjani182 válasza hibavissza (#4140) üzenetére


anjani182
őstag

Eddig sem véleményeztem az 5.1-es barokat -maximum az ár/teljesítményt firtattuk, tehát nem tudom miről beszélsz! :F

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4143) zsoika


zsoika
addikt

anjani182 & hibavissza
Na Én hozom a popcornt! :D

(#4144) anjani182 válasza zsoika (#4143) üzenetére


anjani182
őstag

Én megyek ebből a topikból, nem hiányzik ez nekem, mivel más nem szól hozzá érdemben! Viszlát! :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4145) zsoika válasza anjani182 (#4144) üzenetére


zsoika
addikt

Csak viccnek szántam és hogy vegyétek észre a felesleges vitát. Köszi az infókat és a Te véleményed is fontos. :R

(#4146) hibavissza válasza goe1 (#4141) üzenetére


hibavissza
veterán

Én Tannoy MX-ről váltottam. Ahhoz képest egy rakás szar amit a Samsung 650 zenén tud. Mivel évek óta nem hallgatunk zenét, filmet is csak este nézünk felesleges volt kerülgetni a dobozokat. A Samsung 650 pedig bőven jó arra amire használjuk. Tv hangjának picit élvezhetőbbé tételét és némi háttér rádiózást bőven kiszolgál. Ha feltekerem, ha leveszem a hangerőt akkor is szépen, tisztán szól, de nincs rendes színpadkép és részletek ami egy hifi hangkeltő sajátja. Ennek ellenére én abszolút elégedett vagyok vele és bárkinek merem ajánlani.
Én is a Bose-t néztem. Amiért nem azt választottam: megbízható teszt oldalakon lehúzták :F , Samsung tv-vel nem működik (dött) rendesen az ARC, drága. Akkor már inkább ARC képes belépő erősítő + Bose Acoustimass 6.
Direkt nem mentem el meghallgatni a Bose-t, nehogy elcsábuljak :D

(#4144) anjani182: zsír :K

[ Szerkesztve ]

(#4147) attiati


attiati
veterán

tudtok valahol kiállított Samsung HW-J355-t, hogy meghallgassa az ember?

vagy hasonló árkategóriájú 35e ft-os soundbart?

[ Szerkesztve ]

(#4148) Elux válasza anjani182 (#4144) üzenetére


Elux
tag

Anjani! Én még mindig nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Milyen a mindennapi használat során? Milyen a hangzásvilága? A hátsó hangszórókat csak akkuval lehet üzemeltetni, vagy hálózatra is lehet kötni fixen?

(#4149) Alex91 válasza Elux (#4148) üzenetére


Alex91
félisten

A hatsokat sima telefon toltovel is lehet tolteni, hasznalni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4150) Bbeatrix78


Bbeatrix78
csendes újonc

Sziasztok. Jbl SB450-et használok, lenne lehetőségem Jbl bar 5.1 cserére. Aki esetleg hallotta, vagy használta már mindkettőt, tudna segíteni érdemes e lecserélni? Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.