Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) danielgalaxy válasza zsoika (#5235) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Nálam ugyanez a helyzet. SJ4-et optikain kötöttem össze a TV-vel, így a filmek és a PlayStation hangja is a soubdbarba érkezik, nem kell átdugdozni minden alkalommal. Így viszont megvan a tizedmásodperces késés kép és hang között. Nem zavaró, csak ritkán venni észre, de ha ki lehetne kerülni, így lenne az igazi. Mindenképp mediaplayer közbeiktatása kell hozzá (filmek esetén)? HDMI ARC-ot nem tudja a TV és nem is 4K-s.

[ Szerkesztve ]

(#5252) Dwatti válasza danielgalaxy (#5251) üzenetére


Dwatti
addikt

"tizedmásodperces késés kép és hang között. "
TV-n az LG Sound Sync beállítás nem segít rajta ?

[ Szerkesztve ]

(#5253) zsoika válasza danielgalaxy (#5251) üzenetére


zsoika
addikt

A PS is tud lejátszani filmet nem?

(#5254) danielgalaxy válasza zsoika (#5253) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

A PS-ből jövő film hangja is késik. Hogy kellene összekötni?

Dwatti: Samu TV-m van.

[ Szerkesztve ]

(#5255) zsoika válasza danielgalaxy (#5254) üzenetére


zsoika
addikt

Ps-sb-tv hdmi vel.

(#5256) danielgalaxy válasza zsoika (#5255) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Köszi, kipróbálom!

(#5257) danielgalaxy válasza zsoika (#5255) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Első HDMI kábel: Ps --> Hdmi in Sb
Második HDMI kábel: Hdmi out Sb --> TV
És így se kép se hang.

[ Szerkesztve ]

(#5258) dugesz77 válasza danielgalaxy (#5257) üzenetére


dugesz77
őstag

Nem 4k-n akarod hajtani? Azt nem engedi át az LG.

(#5259) danielgalaxy válasza dugesz77 (#5258) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Nem 4K a TV, egy Full HD-s Samsung.

(#5260) dugesz77 válasza danielgalaxy (#5259) üzenetére


dugesz77
őstag

Lehet hülye kérdés de az SB-n a helyes bemenet van kiválasztva?

(#5261) danielgalaxy válasza dugesz77 (#5260) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Hehh... Ott a pont.

[ Szerkesztve ]

(#5262) danielgalaxy válasza danielgalaxy (#5261) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Bár így meg valami miatt szakadozik a kép, pár másodpercenként elmegy, majd visszajön... Sőt, most kompletten el is ment szegény. Hang marad. Hmm... Lehet az egyik kábel a hibás?

[ Szerkesztve ]

(#5263) Dino69


Dino69
aktív tag

[link]ilyet találtam, szerintem ez sem lehet rossz, függetlenül hogy nem ivelt a tv-m :)

(#5264) danielgalaxy válasza Dino69 (#5263) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Azt hiszem, ez egy régebbi típus, én a HW-K450-et venném inkább, vagy az LG SK5-öt. Mindkettő ugyanebben az árban van.

[ Szerkesztve ]

(#5265) Dwatti válasza Dino69 (#5263) üzenetére


Dwatti
addikt

Én meghallgattam párat mielőtt választottam
Samsung kicsit dobozhangú ,tompa dübörgő mély - Samu Fanoktól sorry !
L
G SJ 4 vs Sony HTC 290 kb egyszintűen van kicsit a magasabb hangok a Sony javára de mivel azaonos árban volt és LG TV-m van ezért SJ4 lett a befutó.
De az LG Sk5 volt szerintem a legjobb csak akkor nem volt akcióban.

JBL Cinema 250 is jó szólt csak az már 70 e

[ Szerkesztve ]

(#5266) szabi__memo válasza Dwatti (#5265) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez az sk5 nekem is szimpatikus de f@sok megvenni a Samsung mellé (esetleges cec inkompatibilitás miatt)

(#5267) zsoika válasza szabi__memo (#5266) üzenetére


zsoika
addikt

Interneten megveszed és óvatosan kicsomagolod, a fóliákat rajtahagyod és ha nem jó akkor visszaküldöd.

[ Szerkesztve ]

(#5268) szabi__memo válasza zsoika (#5267) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondoltam rá, még nem csináltam ilyet.. :N

(#5269) pauliboy23 válasza zsoika (#5267) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Neten rendeltem egy pana SC-HTB690EG-t, pénteken megyek érte, ha nem jó megy vissza.

(#5270) zsoika válasza szabi__memo (#5268) üzenetére


zsoika
addikt

Én sem!
Mindig jól körbejárom a témát vásárlás előtt, de kompatibilitási gondoknál mit lehet tenni.

(#5271) ftt válasza szabi__memo (#5266) üzenetére


ftt
tag

nekem lg tv-m van, korábban samu, most sanyi (na jó, sony) sb-ral

no problem

(#5272) szabi__memo válasza ftt (#5271) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez jó, de nálam fordított a helyzet, ráadásul még a márkákon belül is máshogy van a cec implementálva:(

(#5273) zsoika válasza danielgalaxy (#5262) üzenetére


zsoika
addikt

Igen valószínűleg a kábel a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#5274) Joke21 válasza szabi__memo (#5272) üzenetére


Joke21
aktív tag

Nálam samsung tv van lg sj7 - tel, működik a cec.

(#5275) q2w3


q2w3
senior tag

Valakinek van Samsung N650-e? Esetleg tapasztalata róla? Film nézés plusz játékra keresek egy soundbart, max 130-ig mennék fel árban. Néztem 5.1et is, de nekem a Sony HT RT5 annyira nem jött be, sztereóra gyenge.
LG SK8ról reviewban nem írnak jókat azt boltban nem tudtam kipróbálni.
Samsung XF9000 elmegy szódával, a Dolby atmos-t nem próbáltam rajta.
Yamaha YAS 207 nagyon jól szólt, az tűnik eddig a legjobbnak, de nem tudom hogy egy akciós N650el kapnék e pluszt.

Sony-t akartam mert Sony TV-m van, de ez az XF9000 nem tűnik olyan nagy eresztésnek. Mintha inkább a DTS:X meg Dolby Atmos licenszre fizettek volna anyag helyett.

Néztem még a Samsung MS 650et de jó lenne dedikált mélyláda, hiába kapott baromi sok díjat.
Mondjuk tesztek alapján iszonyat nehéz döntést hozni, hiszen kint nagyon nagy különbségek vannak árban és gondolom emiatt más szinten is kezelik a termékeket, de itthon azért nagyjából mind ilyen 100-135 között hozható.
Nektek tipp erre az árkategóriára DTS meg 4k HDR passthrough támogatásra?
Próbálok olyat keresni amiben sok az anyag, talán azok jobban szólnak mint egy xf9000 két hangszóróval ( virtuális 7.1, na persze :DD )

(#5276) pauliboy23 válasza q2w3 (#5275) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Esetleg jbl sb450? Akciós volt alzan.

Vagy jamo sb40.

(#5277) ftt válasza q2w3 (#5275) üzenetére


ftt
tag

Sonyban merem ajánlani a HT-CT790 vagy a HT-CT800-as gépeket, sok szolgáltatásuk van, 4K pass, wi-fi, 3 HDMI, stb.

és még szépen is szólnak

kifutott szériák, de hátha elcsípsz valahol egyet, akár garis használtat

(#5278) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok!

Sony XE9005 lesz összekötve nálam egy LG SK5-el, és lenne egy kérdésem.

Euronicsben vettem meg a hangprojektort és hdmi kábelt akartam hozzá, de azt mondta az eladó hogy sokkal jobb az optikai kábel hozzá. Neten meg azt olvastam, hogy nem engedi át a magasabb minőségű dolby és dts hangzást. Ennek ellenére rajta van a dobozán, hogy dolby és dts meg hogy soindbarhoz való. A TV tudja a DTS-t és szeretném is kihasználni ha van rá lehetőségem. A TV távirányítóval szeretném a soundbart is vezérelni azt mondta az eladó az is rendben lesz. Még nem kötöttem a TV-re költözés miatt így nem tudtam kipróbálni. Segítsetek benne kérlek, hogy akkor most mi a helyzet, kell-e hdmi kapcsolat vagy jó az optikai?

Köszönöm előre is!

(#5279) danielgalaxy válasza Borosp87 (#5278) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Dolby és DTS megy optikain is, 4K viszont csak HDMI-n. Szerintem HDMI-vel próbáld első körben. Nem néztem meg, de a TV-d valószínűleg CEC meg ARK meg minden képes, szóval felismeri egymást, nem lesz gond, csak a megfelelő HDMI aljzatba kell majd dugni a TV-n a bart.

[ Szerkesztve ]

(#5280) Chal válasza Borosp87 (#5278) üzenetére


Chal
addikt

A DTS menni fog, de sok értelme nem lesz se optikán se hdmi-n. Gondolom azzal nem mondok újdonságot, hogy egy darab TV alá rakott kis rúdból nem fog térhangzás jönni. A formátumok támogatása csak arról szól, hogy legyen egyáltalán hang, aztán azt majd a soundbar lekeveri arra a pár darab hangszórójára ami benne van (ezt egyébként meg lehetne tenni a lejátszóban is jobb esetben, de végül is ha tudja a soundbar, akkor ez kb. mindegy). 200-300eFt körül találsz olyanokat, amikben már van valami normálisabb DSP, és megpróbálnak valamiféle térhangzást kiadni magukból (persze ezekben tisztességesebbek a hangszórók is, és több is van belőlük), több kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel.

Aminél nem ez a helyzet, és tényleg van térhangzás, annál nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni (300-400eFt-s vagy jóval magasabb árcédula).

[ Szerkesztve ]

(#5281) q2w3 válasza pauliboy23 (#5276) üzenetére


q2w3
senior tag

Köszi, megpróbálok őket kipróbálni valahol!

(#5282) Rocko007 válasza q2w3 (#5275) üzenetére


Rocko007
aktív tag

MS 650-et hasznalok, 20 nm-es szobaban boven eleg a melye. Ha netalantan keves, akkor tudod boviteni dedikalt sub-bal illetve surround hangszorokkal. Hallgasd meg mediaban, BT-n se rossz a hangja, de ha megtamogatod jobb minosegu anyaggal, ott mutatja ki igazan a foga feherjet.

(#5283) pauliboy23 válasza q2w3 (#5281) üzenetére


pauliboy23
senior tag

ExtremAudio-ban...elvileg van nekik raktáron.

(#5284) Dino69


Dino69
aktív tag

Már csak ebayon találok 60 körül HW-K450 -est.

Be merjem vállalni?

Ez lenne az

Vagy 50 ért LG SJ4 :))

Többet nem tervezek érte.

Vagy akkor már inkább várjam meg a Black Fridayt?? :D

[ Szerkesztve ]

(#5285) fredczg


fredczg
csendes tag

sziasztok!
érdekelne hogy a sony ht-ct290 ct390 között az áron és a kis dizájnon kívül van esetleg más különbség is
köszönöm

(#5286) ftt válasza fredczg (#5285) üzenetére


ftt
tag

a 390-es MM -ben épp akciós, 51e

(#5287) ftt válasza Dino69 (#5284) üzenetére


ftt
tag

rengetegen kuponoznak ezen a hétvégén EX, MM, stb, glamúr napok ...

(#5288) fredczg válasza ftt (#5286) üzenetére


fredczg
csendes tag

Innen támadt a kérdésem is, hogy most melyik érné meg

(#5289) Dwatti válasza fredczg (#5288) üzenetére


Dwatti
addikt

Amelyik olcsóbb.

(#5290) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok!

LG B8 OLED-hez szeretnek venni majd soundbart, 4K tartalomhoz. 5.1-et akkor szeretnek venni ha nagyon megeri a 2.1, 3.1-el szemben mert nehezkes lenne a hatso hangszorok elhelyezesenek a megoldasa. (nincs konnektor)

Ezeket neztem eddig:

Denon HEOS HomeCinema HS2
Polk MagniFi MAX 3.1 vagy 5.1
JBL Bar 5.1 (ez a vezeteknelkuli hatso hangszorok miatt lehetne jo opcio ha jobban teljesit a tobbinel)
JAMO SB 40
Yamaha YAS-207

Ezekrol mi a velemeny, melyik az ajanlott? Esetleg mas eszkozok? Koszi!

(#5291) ftt válasza fredczg (#5288) üzenetére


ftt
tag

csak gyanítom, hogy 51-ért a 390-es jobb vétel, mint 50-ért a 290 -es ...

(#5292) Draken válasza KERiii (#5290) üzenetére


Draken
őstag

Bár nekem YAS-207 van, de bátran mondom, hogy sem a jbl bar 5.1ben sem a polk max sr 5.1ben nem csalódnál. Ha teheted, hallgasd meg mindkettőt az extreme audioban. Ha esetleg nincs rá lehetőséged, az biztos, hogy ennyi pénzből az utóbb felsorolt kettőnél jobbat nem fogsz találni! Esetleg ami még szóba jöhet, az már hangprojektor, yamaha ysp-2700

(#5293) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok!

HDMI ARC csatlakozással lesz összekötve nálam egy XE9005 TV és egy LG SK5 soundbar. Most azt olvastam, hogy a DTS:X hangformátumot a HDMI ARC nem tudja kezelni, csak a legújabb eARC. Ha sima HDMI portba dugom akkor sem fog működni?

(#5294) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sima (arc nélküli sb) hdmivel működik ezzekkel a mai cuccokkal hangátvitel)?
Player->sb in sB out-->->tv in útvonalon?
Vagy arc nélkül a HDMI nem játszik?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5295) Elux válasza KERiii (#5290) üzenetére


Elux
tag

A JBL Bar 5.1-et én is tudom ajánlani. Elégedett vagyok vele, jól összerakott kütyü, szép hangja van, sok szolgáltatással. Sosem volt kapcsolat vesztése a ládával, vagy a hátsó hangszórókkal. HDMI ARC-al szépen működik.

(#5296) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

Van esetleg tapasztalat arra, hogy Samsung H szériás TV-hez HTC291 Sony hangprojektort hogyan érdemes csatlakoztatni? Optikai kábel vagy HDMI? Gondolok itt egyrészt a hangminőségre, bár gondolom mindkettő ugyanazt át tudja átvinni.
Illetve a távirányító használatára. Ha átállítom a kimentet TV hangszóróról a hangprojektorra, akkor lehet a TV távirányítóval szabályozni a hangot, esetleg aktiválva az Anynet+ funkciót?

(#5297) ftt válasza szabi__memo (#5294) üzenetére


ftt
tag

sztem igen, csak mindkét távir kelleni fog

(#5298) szabi__memo válasza ftt (#5297) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi, én is így gondoltam, bár vannak kétségeim, jó lenne ha valaki biztosan tudná

(#5299) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok.
Sikerült vennem egy Lg Sj4 et, Samsung tv hez ( látja is a CEC). Olyan kérdésem lenne, hogy hdmi arc al van összedugva mind a 2, de nincs hang.
Ha a ps4 et is bedugom az Lg be, akkor hibátlanul működik, de a telekomos tv box jelét nem hallom ami a tv be van kötve..
Azon gondolkodtam hogy optikán kötötöm össze, a tv boxot vagy a tv- vel, vagy a bar -ral.
Valakinek voltar ilyen gondja?

(#5300) Dino69 válasza Dino69 (#5299) üzenetére


Dino69
aktív tag

Bocsi a dupláért..
Hdmi csere és a gondok elszállltak :))

(Teljesen használható hangja van egyébként az LG SJ4 nek, 20 nm szobában bőven sok is )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.