Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) mj1981 válasza ftt (#4649) üzenetére


mj1981
tag

Néztem de tudván milyen kényes vagyon e téren únkabb vettem dupla ennyiért a jbl bar3.1 et
De amugy árarányba tuti jo meg a Sony htr3 is

(#4652) ftt válasza mj1981 (#4651) üzenetére


ftt
tag

Én csak az SB450-t ismerem, az egy fantasztikus gép, gondolom a Bar 3.1 még annál is jobb.

A kolléga 50 e-ig keresett vmit, arra javallottam a 60 e-s Samut.

(#4653) misi021


misi021
tag

Van nekem egy MSI Z270 Gaming M7-es alaplapom, rajta ott az Optikai bemenet, szoftveresen hogyan tudnám állitani a Sony HT-RT3-as rendszeremet ? Előzőleg ami volt nekem 5.1 azt lehetett viszont az jackes megoldású volt. Valaki tudna nekem ebben segíteni?

(#4654) mj1981 válasza ftt (#4652) üzenetére


mj1981
tag

Fuuu sztem iszonytok ezek a jbl-ek igaz nem a belépő kategória.
Amugy tavaly vettem egy 120 e Ft Philipset
még aznap visszacsomagoltam hihetetlen hogy termék és termék (márka -márka) között mekkora különbség van.
Kb 60e ft-os kategoriát tudott

[ Szerkesztve ]

(#4655) Laca19 (a) válasza misi021 (#4653) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nekem USB-s hangkártyám van, telepítéskor kitesz egy ikont és ott vannak beállítások. Ott tudom változtatni, hogy 2.1-ként vagy 5.1-ként akarom-e használni.
Filmnézéskor, ha MPC-HC-t használsz AC3 filterrel kitudod [választani] , hogy melyik hangformátumot akarod az erősítőnek adni dekódolás nélkül. Más egyebeket nem szoktam változtatni.
Mi a konkrét problémád? 5.1-ed szerintem csak DD5.1-es filmek esetén lesz kizárásos alapon:
-PLII nincs
-DTS nincs
-PCM--be használati útmutató szerint csak 2.1-et támogat

Nézd meg egy DD5.1-es filmnél van-e hátsó hang, persze ha ez a gond, hogy nem szól a hátsó.
Többet nem tudok segíteni szerintem, én egy 2.1-es LG [házimozit] használok optikai csatlakozón keresztül számítógép hangfalnak.

http://www.diesel.com

(#4656) ftt


ftt
tag

Most jövök a Pólus MM-ből. Polcon van 1 db Sony HT-CT790 leárazva 69.990-re.
Mivel kiállítási db, szerintem ez még alkudható is.
7990-ért még plusz két év gari is vásárolható hozzá.

3 HDMI, wi-fi, BT, 4K HDR pass through - ez egy igen jó gép, ennyiért "ajándék"

(#4657) ftt válasza ftt (#4656) üzenetére


ftt
tag

Természetesen 1 év gyári gari van rá, ezt lehet 3 évre bővíteni.

(#4658) Lavidaloka


Lavidaloka
aktív tag

Sziasztok.
Nemrégiben eladtam a Samsung Hw-K 450 et..mert megmondom őszintén hogy sehogysem éreztem azt a 300W-ot.
A mélyláda az olyan volt szinte mintha nem is lenne.
Most csak úgy poénból vettem egy [Hama] multimédiás hangszórót.
És hát igaz hogy erre csak 80w van ráírva,meg hát csak egy huszasba fájt...de esküszöm hangzásban körberöhögi a Samsungot.Nah és végre ezen hallom a basszust is a mélynyomóból endesen.Tv.re ugyan úgy ráköthető..szóval szól rendesen.
Ui:Nem fikázni akarom a Samut csak gondoltam leírom a tapasztalatom...

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#4659) ftt válasza Lavidaloka (#4658) üzenetére


ftt
tag

Szia, ilyesmi Samum nekem is van (még az F sorozatból) és annak olyan a mélye hogy ihaj.
Majdnem hogy lelöki a képet falról, ha azt akarom.

Jó a bar kapcsolata a mélyládával?

Emelted - akár a maxig - a basszus szintjét a távirányítóval?

[ Szerkesztve ]

(#4660) Laca19 (a) válasza Lavidaloka (#4658) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Jól összevan párosítva a mélynyomó a főegységgel?
Nem lehet, hogy hibás az a Samsung? :F
Esetleg nagyon rossz az akusztika/elhelyezés? Nagyon sokat jelenthet hova helyezed el a mélyet. Nálam régen amikor rossz volt az elhelyezés többet számított az hogy a mélynyomót előre-hátra teszem fél méterrel, mintha menüben állítgattam -6 és +6 db között az erősségét.
Nem védem a Samsungot, de azért furcsa...persze elhiszem amit írsz.

http://www.diesel.com

(#4661) Lavidaloka válasza Laca19 (a) (#4660) üzenetére


Lavidaloka
aktív tag

Mindent feltekertem maxra de a mélynyomó akkor sem volt soha az igazi.Nem azt mondom,hogy nem szólt csak hát olyan gyengének tűnt.Felül kéken világított..szoval a kapcsolat az megvolt.
Hallottam már másoktól is meg tele van a net ezzel a hibával kapcsolatban...lehet az enyém is hibás volt.Valami szoftvare frissítést mondtak hogy talán azzal megjavul..de én már ezzel nem foglakoztam.

[ Szerkesztve ]

ホンダシビッククーペ

(#4662) Laca19 (a) válasza Lavidaloka (#4661) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Szerintem hibás darab lehetett...Én egy 5.1-es Samsungot akartam venni régebben, de ott amúgy pont ez volt, mintha nem is lett volna mélynyomó csatlakoztatva. Hogy hibás volt vagy az összes ilyen volt azt nem tudom, de nem is foglalkoztam vele. Nem is szeretem a Samsungot hangban, de pont az utóbbi időben a 450-est vették többen a 100 ezer alatti kategóriában, és tetszett az embereknek.

Szóval már nincs is meg?

http://www.diesel.com

(#4663) mj1981


mj1981
tag

Optikai kábelel öszekötve valyon mehet a távirányitás a tv távrol? Vagy ez nagyon hülye kérdésvolt....hmm.

(#4664) Laca19 (a) válasza mj1981 (#4663) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ezen régebben nagy vitatkozás ment itt. Ugyanis 1-2 ember, köztük én is állítottuk, hogy mehet. Miközben a "hozzáértők" állították, hogy ez lehetetlen, nincs rá szabvány. Persze itt csak hangerő beállításról beszélünk, amit nem hittek el h nálam működik.
Mindenféle lehetőség szóba került, hogy az optikai adatátvitel csak egyirányú, illetve valójában a TV csökkenti az optikai jelszintet, vagy kiad a TV egy BT jelet és az csökkenti a hangerőt a soundbaron vagy éppen a TV a távirányítójával csökkenti a soundbar hangerejét is. Szóval nem fogadták el tőlem, hogy lehet a TV-vel szabályozni a soundbar hangerejét. Pedig nálam lehet, illetve úgy mondanám, hogy LG TV-LG soundbar között lehet. Mások szerint ez lehetetlen. Nálam ha optikai kábelen keresztül egy 5.1-es házimozit kötök rá, akkor a hangerőváltoztatási ikon 5.1-es kis hangszóróábrává alakul a TV-n, ha soundbart kötök optikai kábelen keresztül, akkor kis soundbar ikon lesz belőle a TV-n. Persze ezt sem hitték el, hogy érzékeli....(de azért a saját szememnek jobban hiszek )
Szóval talán maradhatunk annyiban, hogy szabvány nincs rá, de pl. az LG megoldotta.

http://www.diesel.com

(#4665) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Sony HTC-390 projectort összelehet kötni Notebookal?

(#4666) Laca19 (a) válasza K Norbi (#4665) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ha van a notebookodon fejhallgató kimenet, akkor analóg csatlakozással igen. Tudnod kell, hogy a fejhallgató kimenet minősége a notebookokon nem a legjobb. De pl. csinálhatod azt is, hogy veszel a notebookhoz egy legolcsóbb optikai kimenettel rendelkező USB-s hangkártyát és így elérheted a legjobb minőséget, amit abból a Sonyból kilehet hozni.

http://www.diesel.com

(#4667) mj1981 válasza Laca19 (a) (#4664) üzenetére


mj1981
tag

Igen én is halottam ilyenről.
Nemsokára hazamegyek és kiprobálom.
Augy előszőr optikaival kötöttem, de a jdl valami erorrt irt.
Most hdmi- vel van.

[ Szerkesztve ]

(#4668) K Norbi válasza Laca19 (a) (#4666) üzenetére


K Norbi
addikt

Ilyenről még nem is halottam :)
Linket tudnál küldeni hogy néz ki az USB-s cucc.
Van rajta HDMI ki, és fejhallgató kimenet is. :)

Ha a notimból HDMI kábel a tv be, a tv ből meg optikaival vagy HDMI vel hangprojector összeköt.
És külső forrásként szólna nem?
A tv képjét meg kikapcsolom.
Elvileg így jobb lenne? Vagy ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

(#4669) K Norbi válasza K Norbi (#4668) üzenetére


K Norbi
addikt

Ilyen? [link]

(#4670) Laca19 (a) válasza K Norbi (#4668) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

A notebookomat még nem kötöttem össze a TV-vel, szóval erre nem tudok pontos választ adni. Valószínűleg működne. Ha HDMI-vel kötöd a TV-t a soundbarra, akkor a TV-dnek HDMI ARC képesnek kell lennie. Mondjuk szerintem nem a legjobb megoldás, hogy csak ezért menjen a TV, akkor is, ha leveszed a képet.
Én ilyet [link] használok, de nagyon sok féle van. Ha csak az optikai kimenetet használod, akkor nem érdemes drágát venni.
Jobb biztos nem lesz, ha közbeiktatod a TV-t, sőt egyesek szerint a TV pont hogy beleszól a hangminőségbe, és nem pozitív értelemben.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#4671) K Norbi válasza Laca19 (a) (#4670) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm a segítséget. :R
Az a lényeg hogy megoldható majd, hogy összetudjam kötni.

[ Szerkesztve ]

(#4672) zsolt0638 válasza Laca19 (a) (#4664) üzenetére


zsolt0638
tag

Samsung tv-m és samsung soundbarom van, bármilyen kapcsolaton keresztül szabályozza a tv távirányítója a soundbar hangerejét. A tv-n látom hogy nem a sima hangerő ikonok mennek fel hanem kiírja hogy k 550 hangerő és a soundbar kijelzőjén is látom hogy teszi rá a hangot. Szerintem bluetooth.... nyilván ha hdmi akkor CEC, de hdmi nélkül is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#4673) zsolt0638 válasza Lavidaloka (#4658) üzenetére


zsolt0638
tag

Nekem hw k550 van , nagyon tud szólni, van mély is rendesen, de azért azt háromszázpárwattot fenntartással kell kezelni. Ha bekapcsolom a retro videotont 2 x 50 wattal, gyári hangfalakkal, felcsavarom majdnem teljesen akkor a többszáz wattos soundbar már nem is hallatszik. Persze a külső táp 40 wattos, a mélynyomó meg vagy 30 lehet és ez a felvett teljesítmény, ebből lejön a kisegítő áramkörök teljesítménye plussz a veszteségek, stb... a fizikát meg nem lehet megb...ni! Ettől függetlenül gratulálok a samsungnak mert tényleg nagyon szól, nekem 25 nm.-re hibátlan.

(#4674) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy hangprojektort venni, de amilyen egyszerűnek tűnt elsőre, olyan bonyolult lett, mire utánaolvastam a rengeteg paraméternek. Nem vagyok sem szakértő, sem audiofil, és nem is akarok az lenni.
Egy 55mu7000 alá lenne, ps4, filmek és némi zenéhez. Kényelmes legyen a használat (ha lehet, akkor egy távval kezelhető, az egységek vezeték nélkül csatlakozzanak lehetőleg).
A keret 200 ezer. De a lényeg,hogy megérje a pénzét egy hétköznapi felhasználásban. Néztem többet 65 körül, de olyan dogok hiányoznak, amikre nem is tudom, szükségem lehet; 4k továbbítás, DTS.

Mit ajánlanátok?

(#4675) Alex91 válasza forest_ns (#4674) üzenetére


Alex91
félisten

[link], kicsit dragabb, de nekem szimpatikus :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4676) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

YAMAHA YSP1600B és LG SJ8 közül melyiket érdemesebb használni?
Ha jól tudom a Yamaha mellé nincs mélyláda míg az LG-hez alapból jár.

Mivel a Yamahát csak úgy tudnám megvenni, hogy nincs hozzá láda úgy mit gondoltok sokat veszítek az LG-vel szemben ahol van?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#4677) Morris válasza Ra's al Ghul (#4676) üzenetére


Morris
veterán

A mozi hatás miatt mindenképpen kellene mélynomó :U

(#4678) Laca19 (a) válasza Ra's al Ghul (#4676) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Csak megjegyzem, hogy az LG (2017) SJ8 újabb változata kapható LG SK8 (2018) néven. Bár több, mint 40 ezer Ft-al drágább, de cserébe kapott egy jóval nehezebb mélynyomót: SJ8: 4.3kg, SK8: 7.6 kg.
Nem hallottam egyiket sem, és nem tudom mennyit számíthat a jóval nehezebb mély, de számomra meggyőzőbb.

http://www.diesel.com

(#4679) Vitee válasza Ra's al Ghul (#4676) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia!

Pár hete vettem én is egy SB-t. Itt nézegettem az ájanlottakat, ez leszűkűlt a Yamaha yas-207, Yamaha yas-306 ami láda nélküli, illetve ami érdekelt még az a Magnat SBW 250.
Tudom nem mérvadó de Média Marktos körülmények között néztem meg mindet. A 207-et es a Magnatot először a 306-ot többször is megnéztem már.
207 lett volna az első de féltem attól a hibájától amire sokan panaszkodnak.
Kis 36nm-es panel lakás nappalijában kellett, így úgy voltam vele elég lesz a 306 láda nélkül , legalább nem ölnek meg a szomszédok.
Tetszett amit hallok, egészen addig amíg meg nem néztem ott ugyan akkor a Magnatot. Egyszerűen kell a láda, a mély, a basszus. Nagyon szépen szól, a 207-et is meghallgattam mellette az nem tetszett annyira mint a Magnat SB, ezt egyből tudtam, hogy kell.
306-ot benyomtam utána megint és egyszerűen semmi mély nem érzékelhető a ládások mellett, sokszor olyan dobozhangja volt és ezt a barátnőm mondta, aki úgy ért a műszaki cikkekhez mint a legtöbb lány :D
Movie módba nem is állítom, még úgy se hogy leveszem minimumra a basszust mert megölnek a szomszédok :D
Szóval mindebből azt akartam kihozni , hogy én is láda nélkülit akartam, de nagyon megbántam volna. Arra meg szerintem draga, hogy valamivel több öblösséget kapjál a tv hangja helyett.
Ez szigorúan az én véleményem, nem vagyok audiofil, mindenkinek más jön be, mi barátnőmmel ezt választottuk ;)

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#4680) ftt válasza Alex91 (#4675) üzenetére


ftt
tag

Ez akcióban volt már 200e alatt, lesz is még. Bitang jó gép kellene hogy legyen.

Egy valamikor upgrade-nél abszolút a versenyzők között lesz!

(#4681) forest_ns válasza Alex91 (#4675) üzenetére


forest_ns
tag

Köszi, de a 200 a határ. Valamint nem látom benne, hogy háromszor annyit tud, mint egy 60-70 ezres.

(#4682) Morris válasza forest_ns (#4681) üzenetére


Morris
veterán

Sony HT-XF9000?

Én erre gyűjtök most.

[ Szerkesztve ]

(#4683) Alex91 válasza forest_ns (#4681) üzenetére


Alex91
félisten

Azt nem tudom, hogy megeri-e a penzet, de tapasztalatom szerint azert sokszor nem veletlenul kerul annyiba a cucc, amennyibe.

Azert az akksis hatso sugarzok szerintem sok helyen jol jonnek. Nem kell kabelezni, de megis 5.1...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4684) forest_ns válasza Morris (#4682) üzenetére


forest_ns
tag

Jól hangzik ez az Atmos-os, 7.1.2-es dolog. Kérdés, minél tudnám kihasználni az előnyeit? A 4K átvitel és LPCM milyen előnyökkel jár?

(#4685) Morris válasza forest_ns (#4684) üzenetére


Morris
veterán

Ne csak a extrákat nézd. A hang minőségét tartsd szem előtt.

(#4686) RudY válasza forest_ns (#4674) üzenetére


RudY
addikt

A 4K továbbítás PS4-nél csak jól jöhet, ezt nem érdemes kihagyni. Atmos pedig lehet, hogy bekerül a PS5-be, ahogy az Xbox one X-nél is, bár nem túl sok játék szólal meg így (jóval több a DTS), de amelyik igen, az elég kellemes. Filmeknél nyilván inkább csak eredeti hangsávval fogsz találkozni. Egyébként tényleg a hangzás legyen a döntő a 4K átvitel mellett.

[ Szerkesztve ]

(#4687) forest_ns


forest_ns
tag

Köszi mindenkinek, akkor marad a vásárlás előtti meghallgatás. A kérdések azért voltak, mert nem vagyok tisztában az alapfogalmakkal, és nem is akarok, ezt vállalom. Pl ez a 4k-s dolog miért jó? Ha nem tudja, felejtős e a kütyü? Ez csak egy példa volt, mivel annyi paramétert megadnak már, hogy nehéz jó döntést hozni egy mezei felhasználónak. Ezért fordultam hozzátok, mielőtt rám melegíti az eladó, tudjam, hogy alapszintű elvárásoknak milyen árkategóriában érdemes keresni (az elején megadott 200e a keret, de nem feltétlenül akarok annyit adni érte, legfontosabb az ár-érték arány számomra).

(#4688) RudY válasza forest_ns (#4687) üzenetére


RudY
addikt

Ha ezt az összeköttetést szeretnéd HDM kábellel: PS->soundbar->TV, akkor csak FHD kép lesz (vagy az sem).
A 4K áteresztés ebben a felállásban ugye elég fontos és a soundbar a gyenge pont, ha erre nem alkalmas.
Ez kikerülhető úgy, hogy a PS közvetlenül legyen HDMI-vel a TV-re kötve, és a TV optikaival a soundbar-ra, ítt viszont az optikai kimenet lehet a korlát, mivel DTS HD, Dolby TrueHD, Atmos stb. nem megy át rajta, ez már a HDMI kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

(#4689) forest_ns válasza RudY (#4688) üzenetére


forest_ns
tag

Köszönöm, így érthető nagyjából. De ha jól gondolom hang még lesz optikai esetén, csak gyengébb minőség? Persze, Ez alapján kompatibilitási problémák elkerülése érdekében csak 4K-st érdemes.
Végre egy jó keresési alap, még egyszer köszönöm!

(#4690) mj1981


mj1981
tag

Ha pl a Jbl hangprojektoromba kötöm a 4k-s xboxot nem történik minőség romlás mivel + egy eszközön megy át hiába 4k átengedéses a hangprojektor?

(#4691) Elux válasza forest_ns (#4687) üzenetére


Elux
tag

A JBL Bar 5.1 valóban egy nagyszerű készülék. Minden szempontot és igényt kielégít. Nekem is ez van, és elégedett vagyok vele. Hallgasd meg, ha van rá lehetőséged. Film nézésre verhetetlen a valós 5.1 és a kiváló basszus, úgy hogy a beszéd is tisztán érthető.

Az ára pedig...? 150eFt alatt is meg lehet venni. Kitűnő választás.

(#4692) Draken válasza Elux (#4691) üzenetére


Draken
őstag

innen a fórumról, valakitől, garival?

(#4693) RudY válasza mj1981 (#4690) üzenetére


RudY
addikt

Semmi probléma nem lehet, de mindenképp normális kábelt használj a 2.0 szabványnak megfelelően:
Compliant with HDMI standard 2.0/2.0 A/B, 4 K @ 60Hz – 28AWG – High Speed 18GBPS. HDMI Cable A Male To A Male: Support for Ethernet, 3D, 4 K Ultra HD 2160p/Full HD 1080p/HDR/HDTV video playback and audio return channel (arc)
Valami ilyesmi is jó lehet: [link]

(#4694) Elux válasza Draken (#4692) üzenetére


Elux
tag

Egy srác Amsterdamból hozza, gyári csomagolású, bontatlan, 1 év garanciát vállal rá. Meg voltam elégedve vele, és egy barátom is vett tőle.

(#4695) BaLee válasza Elux (#4691) üzenetére


BaLee
addikt

150 alatt? Hol? Az még az új netto áránál is kevesebb.

(#4696) vkrisz válasza BaLee (#4695) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Hardveraprón nézz körül. 1-2 hónapja még ketten is árultak Hollandiából behozott vadiúj cuccot.

(#4697) BaLee válasza vkrisz (#4696) üzenetére


BaLee
addikt

Nem szeretek kockáztatni, egy ekkora cuccot hogyan postázol vissza ha gond lesz vele?
Gatyáját ráfizeti az ember.

(#4698) vkrisz válasza BaLee (#4697) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Hát azt te tudod, hogy mit tudsz bevállalni. Kb. 80000 Ft a különbség a hivatalos magyar árakhoz képest. Cserébe egy magánszemélytől veszel egy nagy értékű műszaki cikket, és csak remélheted, hogy ha garanciális problémád van akkor segít az eladó. Nálam annyival volt súlyosabb az ügy, hogy előreutalást is kért az eladó, de hála istennek nem volt probléma (persze szerződést írtunk előtte, meg több száz pozitív értékelése is volt, de nem tudom mennyit ért volna ha eltűnik a pénzzel). Mindenesetre a cucc tényleg vadi új volt, és azóta is hibátlanul üzemel, de ebben a topicban is volt olyan, akinek a mélyláda elvesztette folyton a kapcsolatot a főegységgel. Szóval van benne kockázat, de sokan vesznek telefont is ennyiért apróhirdetésből ott is meg tudod szívni.

(#4699) forest_ns válasza Elux (#4691) üzenetére


forest_ns
tag

Köszi, listára tettem már, egyelőre gyűjtöm a szóba jöhető típusokat. Viszont csak magyarországi nagy áruházas vásárlás lehetséges.

(#4700) ftt válasza forest_ns (#4699) üzenetére


ftt
tag

csak lesz egy black friday egyszer ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.