Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) ftt válasza Elux (#4500) üzenetére


ftt
tag

... sorry, látom, nemigen jön válasz, sajnos segíteni nem tudok, nem volt még ilyen gépem.

(#4502) Laca19 (a) válasza Elux (#4498) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Nincs ilyenem, szóval csak a szokásos dolgokat tudom írni:
teljes áramtalanítás 40-50 percre, gyári beállítások visszaállítása, ha HDMI-t használsz, akkor másik csatlakozóba dugd, esetleg nézd meg optikai csatlakozóval is csinálja-e. Vagy éppen ha nincs semmi eszköz rádugva, úgy is nézd meg bekapcsol-e.
" esetleg a telefon kapcsolja be Bluetooth..." - nézd meg, hogy kikapcsolod a BT-t.
TV-n vannak egyéb HDMI beállítások: LG-n SIMPLINK funkció és automatikus tápszinkronizásás, más gyártó nem tudom hogy hívja.

Nálam egy időbe a régi TV-m egyszer csak elkezdte elfelejteni az internethez használt jelszót, minden bekapcsoláskor bekellett manuálisan írni...megvolt az áramtalanítás, gyári reset, már úgy voltam, hogy nincs megoldás...a lényeg h a router gyári resetelése oldotta meg a problémát. Szóval amiről azt gondolnád, hogy úgysem megoldás, azt is próbáld ki, sosem lehet tudni. :)

Amúgy nincs az eszközön olyan Auto off funkció, ami érzékeli ha nem kap jelet és kikapcsol magától 20-30 perc után? Talán nincs is olyan audio eszközöm, amibe ilyen ne lenne. Persze nem megoldás ez sem, hogy ki-be kapcsolgat az eszköz, de legalább nem megy órákon keresztül.

" akkor egész nap 15W-ot fogyaszt."
Én mondjuk nem a kis 15W fogyasztás miatt aggódnék, hanem hogy maga az eszköz melegszik, használódik feleslegesen.

http://www.diesel.com

(#4503) Elux válasza Laca19 (a) (#4502) üzenetére


Elux
tag

Köszönöm a sok hasznos tippet. Ki fogom próbálni.

(#4504) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! A JBL Bar 2.1 milyen lehet szerintetek? 100.000 Ft az ára. Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4505) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!Olyan problémám lenne,hogy vettem jbl sb400 soundbart és nem szól.rákapcsolódott a telóm(kiírja hogy connected)nem szól.Rákötöm a tv-t optikai kábellel odakapcsolom a soundbart nem szól.a hangerő kijelzője mutatja hogy max-on van,de semmi!!!Gondolom hibás,szerintetek?köszi

(#4506) Anubis_9 válasza mbaker (#4505) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ha két különböző forrás alatt se szól, az utalhat arra, hogy rossz. Ettől függetlenül nézd át a kezelésihét, hátha te nyomtál el valamit rajta.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#4507) mbaker válasza Anubis_9 (#4506) üzenetére


mbaker
tag

Köszi!Átnéztem...a telón sb400 médiahangja(csatlakoztatva)nincs hang,soundbar ikonja kéken folymatosan világít tehát connected,nincs némitva a soundbar.tv-n automatikus és pcm mód váltva nincs hang...szóval ennyi!szóltam,kicserélik....de mikor????nehéz ügy :W

(#4508) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretnek venni egy soundbart. Egy ideje olvasgatom a topicot. A "nagyszoba" nem nagy, olyan 17-18nm lehet.
100-120k ft korul nezelodok. Mediaba meghallgattam egy JBL SB450-et, annak nagyon durvan sok volt a melye, egy ilyen panelba mar tulzas szerintem. Yamaha Yas-306-ot neztem meg. Ilyen Media korulmenyek kozott nem tudtam eldonteni mennyire tetszene.
Ami a legszimpibb netes tesztek alapjan az a Yamaha Yas-207, ez nem volt, nem tudtam meghallgatni. Errol eleg sok panasz van, hogy halk hangeron kikapcsol a melylada, nem szol. Igy este halkabb hangeron nem tudjak elvezni lada nelkul a filmeket. Ez minden darabnal igy van, vagy ez valami hiba ami egyes darabokat erint?
Amit itt linkeltetek Cambridge audio TVB2 meg a Magnat SBW 250 amik szoba johetnek, es teszt alapjan szimpatikusak,.bar ezeket se hallottam meg.
Akinek van ezekkel tapasztalata melyiket ajanlana ezek kozul? Vagy van jobb ajanlat ebben az arkategoriaban?
Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#4509) ftt válasza Vitee (#4508) üzenetére


ftt
tag

Megfontolandó lehet még az LG SJ7, vagy egy árkategóriával lejjebb (ha nem kell a drágább gépek összes szolgáltatása) a Samsung HW-M 450.

Ha valahol elcsípsz még egy Sony HT CT790 vagy HT CT800-ast, azok is remek gépek.

(#4510) benvolio válasza Vitee (#4508) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem érdemes inkább most várni a vásárlással! Lassan befutnak az új modellek. Ékezik például az LG SK5, vagy már 150 alatt itt van új Sony. Hátha a hangminőségen is javítottak valamit, majd kiderül.

(#4511) Laca19 (a) válasza Vitee (#4508) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Azok igazából mind jók amiket említettél, illetve amiket ftt írt. Az SB450 helyett én a JBL Bar 2.1 -t említeném inkább. Nekem az jobban tetszett. Az első zenénél is szépen szólt mind a két része a rendszernek, csak úgy éreztem "külön" szólnak, nincs egybe. Utána a többi zenénél már jobban tetszett.
Megkellene hallgatnod őket, mert ott van pl. a Cambridge audio: elolvasod tesztet, amiből az jön le, hogy részletes a hangja, zenére kifejezetten ajánlott. Itt meg ha rákeresel pont azt írta aki hallotta, hogy "sem dinamikát, se tiszta hangzást, se magas tartományt, se megfelelő mélyet nem tapasztaltam"..."Zene tényleg nem erőssége ennek a setnek". Szóval a tesztnek teljesen ellent mond ez a vélemény.

(#4510) benvolio
"Hátha a hangminőségen is javítottak valamit" - az eddigi tapasztalatokból kiindulva inkább folyamatos visszabutítás történik sajnos.

http://www.diesel.com

(#4512) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

BlitzWolf BW-SDB1

Xiaomi Mi Soundbar

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#4513) zsoika válasza Laca19 (a) (#4511) üzenetére


zsoika
addikt

" elolvasod tesztet" az egy vélemény...."azt írta aki hallotta" ez meg egy másik.
Igazából mindenkinek el kell menni hallgatózni hogy megtudja attól jobbat vagy rosszabbat ...ne adj isten pont olyat szeretne. Itt a fórumon csak azt tudjuk leírni hogy ki-ki mit tart (saját véleménye szerint) jónak...sajnos nem látunk bele az ide tévedő kérdező fejébe és sokszor szerintem még Ő sem tudja mit szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#4514) Laci.M válasza Agent T (#4512) üzenetére


Laci.M
senior tag

Mélynyomó nélkül ne várj csodát. Én inkább megvenném a legkisebb mélynyomós szettet.

Aláírás

(#4515) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Samsung M450 mi a tapasztalat, velemeny?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4516) ftt válasza AMD Power (#4515) üzenetére


ftt
tag

Nekem egy régebbi sorozatú van (F-es), az teljesen jó.

(#4517) Laci.M válasza AMD Power (#4515) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én is meg vagyok elégedve vele teljes mértékben. Sajnos nincs összehasonlítási alapom. Hallgasd meg egy Mediában, én is úgy tettem.

A TV egész nap megy (49"-es monitorként) kvázi multimédiaközpontként ü, úgyhogy zene, játék, film minden van rajta hajtva.

Társasházba bőven elég, családi házba rendes hangfalat vennék azért.

Aláírás

(#4518) AMD Power válasza Laci.M (#4517) üzenetére


AMD Power
titán

Eg kb 20-25nm szobaba lenne majd. Neztem a 450 kb 75e Ft meg az 550-t de az majdnen 45e tobb. Es a Samsungos szerint annyival nagyon nem jobb. Sot....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4519) Laci.M válasza AMD Power (#4518) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nem hogy 45, szerintem 5ezerrel sem ér többet. Amikor én is kerestem mit vegyek én úgy néztem, hogy a kettő ugyan az, csak a "center" is benne van a soundbar hosszú részében. Ezeknél még nem olyan úgysem a térhatás, hogy számítson az az egy kicsike hangszóró. Még a sztereó sem igazán hallatszik.

A mélynyomó, és a két oldalsó hangszóró ugyan az én úgy néztem. Szerintem az esetek 95%-ában felesleges az az egy plusz hangszóró.

Ha nincs igazam kérem valaki cáfoljon meg!

Aláírás

(#4520) AMD Power válasza Laci.M (#4519) üzenetére


AMD Power
titán

Erre a kovetkeztetesre juttottam en is ahogy a specifikaciot atneztem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4521) ftt válasza AMD Power (#4518) üzenetére


ftt
tag

Ha nem sürgős, az M 450-est akcióban 60e körül elcsípheted.
Ha nem rosszabb az F 450-esnél, akkor annyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#4522) AMD Power válasza ftt (#4521) üzenetére


AMD Power
titán

Boven raer! Harman Kardon SB20 javasoltak meg nekem. Meg JBL-t.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4523) AMD Power


AMD Power
titán

Ez egy jó kis teszt a D450-ről.

Ez volt a M450 elődje, ugye?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4524) ftt válasza AMD Power (#4523) üzenetére


ftt
tag

Szerintem a K, H, J az F ... és ezeké a lehetett a D.

Érdemes az apróhirdetéseket is nézni itt a ProH-n

[ Szerkesztve ]

(#4525) ftt


ftt
tag

A hétvégén az MM-ben 15% kedvezmény egyes Sony, 12% egyes LG soundbarokra.
Nem csak a kifutó modellekre, hanem a vadonatújak közül is.

[ Szerkesztve ]

(#4526) AMD Power


AMD Power
titán

Ha úgy érzem ,hogy kevés a M450 hatása fogok venni még mellé egy ilyen 2 Ch Vezeték nélküli hangszórók SWA-8500S. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4527) Laca19 (a) válasza AMD Power (#4526) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ha minden igaz az M450 elődje a K450 nem támogatta "teljes értékűen" az 5.1-et. Legalábbis korábban espi38 írt erről a problémáról. Szóltak neki a hátsó hangszórók, de ugyanaz szólt rajta, mint a főegységen, nem a hátsó effektek. Ezért cserélte le a "K5**"-ös szériára. Az támogatta a rendes 5.1 hangzást. Nem tudom az újabb M450-et érinti-e ez a probléma. Csak gondoltam szólok, nehogy ugyanígy járjál, ha már volt szó róla.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#4528) Alex91 válasza Laca19 (a) (#4527) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem inkabb csak az volt, hogy a Soundbar csak 2.1 volt, es hianyzott a center...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4529) Laca19 (a) válasza Alex91 (#4528) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

espi38:
"Szól is meg minden de az istenért nem tudom beállítani úgy mint egy házimozi rendszert.
Tehát a mélynyomóból és a hátsó sugarzókból is ugyanaz a hang jön mint elölről."
Válasz
Anthony001:
"Ugyanez volt nálam is, M450-el kezdtem, vettem hozzá hátsó hangfalakat, jobb lett, de nem volt az igazi. Cseréltem M550-re, így már megvan a valós 5.1 hangzás."

AMD Power majd esetleg ha gondolja megbeszéli velük privátban, hogy mi is volt a pontos hiba.

http://www.diesel.com

(#4530) AMD Power válasza Laca19 (a) (#4527) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi. Ez alapján működnie kell!

Wireless Surround Kit* lehetővé teszi, hogy kibővítsd már meglévő hangrendszered – mindezt a bosszantó kábelrengeteg nélkül.** Hozd létre saját hangrendszered a valódi térhangzásért!

*A Samsung Wireless Rear Speaker Kit külön vásárolható meg. (Kiegészítő modell: SWA-8500S). ** A vezeték nélküli modul tápkábelt igényel. A hátsó hangszórók a tápkábel segítségével csatlakoztathatóak a modulhoz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4531) zsoika válasza AMD Power (#4530) üzenetére


zsoika
addikt

A másiknál is ezt a marketnig szöveget nyomták és nem lett 5.1.
Ök úgy gondolják a "valódi térhangzást" ,hogy ha hátulról is szól a hsz akkor az már 5.1.

[ Szerkesztve ]

(#4532) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok!

20ezer környékén van valami soundbar amivel picit meglehet dobni egy nevenincs tévé dobozhangját, vagy hagyjam mert ilyen árért nem kapok olyan alternatívát ami megérné? :U

(#4533) Alex91 válasza pingu22 (#4532) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4534) demmer123


demmer123
őstag

2.0 Hangprojektoron van értelme 5.1 hangzású filmet nézni?Vagy elég a 2.0 hangzás is?

Format.........: AC3
Language.......: Hungarian
Bitrate........: 640 Kbps
Channels.......: 6 (5.1)

Vagy

AUDiO1........: Hungarian AC3 2.0 @ 192 kbps

Észrevehető a különbség egy 2.0 hangprojektoron?

(#4535) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!

Van egy Bose cinemate 15 soundbarom amit 3 hónapja vettem. A tesztelés során nálam kiválóra vizsgázott.
Gyönyörűen szól filmmel és zenével egyaránt , brutális mélye és dinamikája nagyon tetszik .
Esti filmezésnél kis hangerőnél is érthető a beszéd és szépen dolgozik a mély is.Csak ajánlani tudom. :K

(#4536) kkoornel


kkoornel
csendes tag

Sziasztok,
Keresnék LG 55SJ850V tvmhez soundbart a keret kb 500€ eddig ketto szimpatikus lehetőség van az egyik a JBL bar 3.1 a másik az Lg Sk8 3.1-es szett lenne. Kinek mi a véleménye esetleg valami más ötlet?

(#4537) RudY válasza AMD Power (#4515) üzenetére


RudY
addikt

Üdv itt is... ha az Xbox-ot is erre kötnéd, akkor csak optikai csatlakozást tervezz, HDMI a 4K miatt kilőve. Ez sem probléma, csak gondoltam szólok. ;)

(#4538) AMD Power válasza RudY (#4537) üzenetére


AMD Power
titán

80% főleg ez miatt , igen! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4539) xmercedesx


xmercedesx
csendes tag

üdv van olyan hangprojektor amiben van beépített mikrofon? választ köszi

(#4540) ftt


ftt
tag

MM-ben 12-20% engedmény 21-ig.

[link]

(#4541) AMD Power válasza ftt (#4540) üzenetére


AMD Power
titán

Jol lattam,hogy a Samsung M450 nincs benne? :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4542) ftt válasza AMD Power (#4541) üzenetére


ftt
tag

pont az az egy nincs benne

(#4543) AMD Power válasza ftt (#4542) üzenetére


AMD Power
titán

.... mind1 tuti lesz a VB allatt meg ilyen akcio.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#4544) LucentTwo


LucentTwo
tag

Sziasztok,

Az Lg SJ5-öt nézegetem, hogy lecserélném egy kb 15éves Aiwa márkájú hifi-t, ami jelenleg a tv-hez van kötve. Tudom, hogy nem kell sokat várnom tőle, de jelenleg nem tudnék a szobába egy komoly rendszert telepíteni. (5.1 lesz majd a cél későbbiekben)

Kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint milyen szintű ugrás lenne, megérné-e a váltás?

(#4545) Laca19 (a) válasza LucentTwo (#4544) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Mindenképpen hallgasd meg előtte, hogy mire számítsál. Szerintem összességében "házimozisabb" lesz az élmény a HiFi-hez képest. Filmre valószínű jobb lesz a soundbar, zenénél gyatrább.
Az Aiwa is gyártott anno elég brutális hangrendszereket, nem tudjuk Neked milyen van.
Példa, itt egy [kép]
Mindkét hangszóró egy LG egybeszett center hangszórója. Egy 5.1-es LG-ről mindenkinek a jobb oldali hangszóró jut eszébe. Pedig a bal oldali is egy LG rendszer centere, olyan súlyú, mint egy mai 200 ezres házimozi mélye :) Na nem mindegy kinek melyik van.

http://www.diesel.com

(#4546) Olderg


Olderg
csendes tag

sziasztok! van egy samsung mu6102 tv m mit ajánlanátok hozzá 50 e ft ig bezárolag de inkább 40 körül?

(#4547) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Mi a véleményetek egy LG LAS260B soundbar -ról?
Érdemes ilyet venni?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#4548) ftt válasza Olderg (#4546) üzenetére


ftt
tag

sztem nézz egy garis használtat

(#4549) ftt


ftt
tag

MM-ben audió hét van, egyes sounbarok 10-25% kedvezménnyel

[link]

(#4550) Tommmysun válasza LucentTwo (#4544) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Szerintem ne várj ugrást ... inkább visszalépés lesz kicsit! Kevésbé lesznek teltek a hangok, típustól függően esetleg a legmélyebb tartományra jobban "rá fog játszani" valami "movie" vagy hasonló hangképpel a soundbar, így ettől a robbanások, meg a hasonló effektek élethűbbnek fognak talán hatni, de a közép tartomány gyérebb lesz és valószínűleg a magasak sem lesznek olyan tiszták. Illetve elképzelhető, hogy a híradó, meg a barátok közt kevésbé lesz "fárasztó" (mivel ha kicsit mély-orientáltabb a hangzás, akkor az ilyen műsorok lehetnek kicsit zavaróak egy alapvetően zenére tervezett hifi-n pl.).... De persze tényleg attól függ, hogy pontosan milyen az a 15 éves aiwa hifi, mert nekem is van egy kb ilyen idős aiwa-m és én abból indultam ki.... annak nagyon szép hangja van, de az nem is egy műanyag hangfalas darab, egyenként kb akkorák a dobozok, mint a soundbarom mélynyomója.
A soundbar inkább hely kihasználásban és szolgáltatásokban jelent előrelépést (HDMI-ARC, Bluetooth, netes stream, több HDMI, Multiroom, ilyesmik).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.