Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Elux válasza forest_ns (#4699) üzenetére


Elux
tag

Meg fogom keresni a srác elérhetőségét és privátban megírom. Ő nem kért előre pénzt. Én személyesen vettem át, és ha akarod, akkor előtte bontod ki, és próbáljátok ki. Ha nem működik, akkor el sem kell vinned, és nem is kell fizetned. Ha egy éven belül meghibásodik, nem neked kell postázni Amsterdamba, hanem ő vállalja az egész lebonyolítást. Szállító levelet ad a termékről. Szerintem korrekt rendezés volt.

(#4702) AMD Power válasza ftt (#4700) üzenetére


AMD Power
titán

Én is azt várom! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4703) mj1981 válasza BaLee (#4695) üzenetére


mj1981
tag

Hát nekem a Jbl bar 3.1 van és azt is alig tudtam 138 e ft-ért megszerezni.

(#4704) forest_ns válasza mj1981 (#4703) üzenetére


forest_ns
tag

Listára tettem már azt is. Eredetileg amúgy is 2.1 volt a cél. Csábító, hogy 50 ezerrel olcsóbb, majd élőben megpróbálok arra is ráhallgatni.

(#4705) Inferno1988


Inferno1988
csendes tag

Sziasztok!

Nem is olyan rég érdeklődtem, hogy 70-80 e forint körül milyen soundbart javasolnátok a tv hangerejének felturbósítására.

Itt a Samsung m450 jött többször szóba, viszont azt láttam, hogy ez már nem sok helyen kapható, gondolom bejött az idei modell és el fog fogyni.

Amennyiben a nyár folyamán szeretném beszerezni a soundbart, szerintetek mit csináljak? Jelenleg lehet még kapni egy-két helyen az m450-et 70 e-ért, csak gondoltam először, hogy hátha lesz még akcióban. Viszont így már lassan lehetséges, hogy nem is lesz. Vagy menni fog le hamarosan az új típusnak az ára? Vagy esetleg hasonlóan jó alternatíva? :)

A k450 egyébként hangzásilag itt többek szerint jobb is, más funkcióit tekintve visszalépés lenne? Mégis egy 2015-ös modell.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4706) zsoika válasza Inferno1988 (#4705) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Ha jól látom az m450 nem tud 4K-t és HDR-t átengedni......erre érdemes odafigyelni ha érdekelnek ezen funkciók és külön MP-t használsz forrásként (nem a TV a lejátszó). Az újabb típusok egyre újabb szabványú HDMI portokkal jönnek ki (így időtállóbb) ,de hangban korántsem jelent feltétlen javulást....sőt.

[ Szerkesztve ]

(#4707) Elux válasza AMD Power (#4702) üzenetére


Elux
tag

Szia! Küldöm az adatokat privátban, hogy a srácot ne hozzam kellemetlen helyzetbe.

[ Szerkesztve ]

(#4708) Elux válasza AMD Power (#4702) üzenetére


Elux
tag

Hú, ezt majdnem elrontottam. Először a nyilvánosra küldtem az adatokat, de sikerült kijavítani.

Ha valakit még érdekel JBL Bar 5.1 kedvező áron, garantáltan biztonságos beszerzéssel és 1 év garanciával, annak tudok segíteni és privátban elküldöm az elérhetőségeket.

(#4709) mj1981 válasza Elux (#4708) üzenetére


mj1981
tag

Engem érdekelt volna de már mind1 bar 3.1-et vettem.

(#4710) ftt válasza Inferno1988 (#4705) üzenetére


ftt
tag

én meg írtam, hogy a pólus mm-ben van egy db sony ht ct790-es 69990-rt

ez 160 eft-tel indult, aztán 120 e köról volt a stabil ára

wifi, bt, 4k hdr, 4 hdmi - ls még szép is

hívd fel őket megvan-e még

(#4711) Elux válasza mj1981 (#4709) üzenetére


Elux
tag

Sajnálom, hogy lekéstél róla, de biztos vagyok benne, hogy a JBL Bar 3.1-ben sem fogsz csalódni. Hatalmas moziélmény, gyönyörű basszussal. Egyedül a valódi 5.1 hangzás marad el, de térhangzása annak is lesz.

(#4713) RetroJack


RetroJack
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, van egy LG43LF5400 tv-m, nincs rajt optika kimenet, csak HDMI.
Létezik hozzá valamilyen hangprojektor ?

(#4714) Alex91 válasza RetroJack (#4713) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a hdmi nem arc kompatibilis, akkor nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4715) ftt válasza RetroJack (#4713) üzenetére


ftt
tag

Az LG honlapján keresztül küldj üzenetet a supportnak és kérdezz rá

(#4716) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Üdv,
Egy PlayStation 4 Pro-hoz milyen 2.1-es soundbart ajánlotok?

(#4717) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok! Ez a Sony HTCT80 megéri 30ezerért?

(#4718) Laca19 (a) válasza pingu22 (#4717) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Látom mindenhol 44.000 Ft körül van, egy helyen kapható 30.000 Ft-ért.
Van optikai bemenet, illetve mélynyomó (elnézést, de sokat nem nézek belőle ki).
A tv-nél a mélynyomó miatt biztosan erőteljesebb.
Szóval így talán rámondhatom, hogyha nincsenek nagy elvárásaid, akkor jobb lehet a tv-nél.

Én mondjuk ha a legkevesebb pénzből kellene a legtöbbet kihozni, biztosan várnék egy Logitech Z625-ös akcióra, a MM néha-néha hétvégére a webshopban szokta akcióban adni 40.000 Ft-ért. Biztosra veszem, hogy jobb, mint bármelyik hasonló (illetve magasabb) árkategóriában lévő sb és feláldoznám a sb kényelmét ezzel szemben.

(#4716) danielgalaxy

Árkategória?
Olcsón jót kategóriában többen a Samsung 450-es modellt választották. 100 ezer környékén JBL bar 2.1, LG SJ7, Magnat SBW250.
150 ezerért JBL bar 3.1, Jamo SB40.
Efelett meg már 5.1-es JBL illetve Yamaha modellek vannak.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#4719) AMD Power válasza Laca19 (a) (#4718) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is M450 Samsung lesz! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4720) simonjoe


simonjoe
őstag

Sziasztok!!

Valaki szedett már szét LG NB4530A-t?? Leesett, megsérült a rács az elején. Megvettem az újat hozzá, de sehogy sem sikerül szétbontanom, hiába csavarom ki a hátuljából az összes csavart, nem jön szét. :W

THX!!

Joe

(#4721) Vitee válasza Laca19 (a) (#4718) üzenetére


Vitee
aktív tag

+1 a Magnat SBW250-re. Nekem sima PS4 van, de ez tudja a 4K átvitelét is. Én nagyon elégedett vagyok vele ;)

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#4722) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!
Segítsetek!
Kaptam egy 10 hangszórós hangprojektort, aminek egy jack dugós kábele van, semmi más. Ha a tv fejhallgató bemenetébe dugom, szól, csak nagyon halkan. Állitólag ha alapból erősitős lenne a tv-m nem lenne semmi gond.
Tudtok esetleg konkrét megoldást arra hogy hangra keltsem ezt? Fejhallgató erősitő megoldhatja a problémát? Vagy egy aktiv sub?
Nagy összegeket nem akarok erre költeni

Köszi a válaszokat

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4723) zsoika válasza Henker2 (#4722) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. Ha a tv -nek van optikai kimenete próbálkozhatsz egy d/a konverterrel
[link]

(#4724) Henker2 válasza zsoika (#4723) üzenetére


Henker2
addikt

Azt esetleg leirnád, hogy mit tudnék vele elérni? Illetve mi várható?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4725) Alex91 válasza Henker2 (#4724) üzenetére


Alex91
félisten

Imho semmi, ha a fules se tudja meghajtani, akkor vonali kimenet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4726) zsoika válasza Alex91 (#4725) üzenetére


zsoika
addikt

És vonali kimenetet honnan szed?
Esetleg akkor ez ?
[link]

Henker2: a Tv-t felhangosítottad amikor próbáltad és akkor is halk volt? Tipusa?

[ Szerkesztve ]

(#4727) Henker2 válasza zsoika (#4726) üzenetére


Henker2
addikt

Fullra vettem a hangot és éppen csak hallottam benne valamit...

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4728) Alex91 válasza Henker2 (#4727) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan mid van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4729) Alex91 válasza Henker2 (#4727) üzenetére


Alex91
félisten

Imho lehet, hogy eleve xar a soundbar. Masra dugva hogyan szol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4730) Henker2 válasza Alex91 (#4729) üzenetére


Henker2
addikt

Sajnos nincs márka ráirva. Kipróbálni szinte semmin sem tudom. Van a közepén egy nagy power gomb.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4731) Alex91 válasza Henker2 (#4730) üzenetére


Alex91
félisten

A telon sincs jack dugo... :)?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4732) zsoika válasza Henker2 (#4730) üzenetére


zsoika
addikt

Se egy típus? Csinálj fotót akkor és töltsd fel ide .
Kíváncsi vagyok ...mi ez a szerzemény. :F

[ Szerkesztve ]

(#4733) Henker2 válasza zsoika (#4732) üzenetére


Henker2
addikt

Holnap feltolom. Arra gondoltam, hogy fülhallgatóerősitővel jó lenne-e?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4734) Henker2 válasza Henker2 (#4733) üzenetére


Henker2
addikt

Egyébként nem egy kis valami. 10 hangszórós 1m hosszú

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4735) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok,

4k tévém van, de többnyire szinkronos filmeket nézünk, így nincs szüksegem truehd - t és egyéb nyalánkságokat tudó soundbarra. Jól gondolom, hogy így nem kell nekem 4k - s soundbar, elég egy sima amit hdmi-arcon keresztül rá tudok kötni a tévére?

(#4736) L4ck091


L4ck091
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sony HT-GT1-es hangprojektorom, aminek a kábel hosszúságával meggyűlt egy kicsit a bajom.
A mélynyomó hátulja így néz ki, a Front R és Front L speakers-be kell a közép és magas hangszórónak a kábeleit bedugni, ami így néz ki egyben.

Kérdésem az lenne, hogy tudnátok segíteni valamilyen megoldással, hogy a kábel hosszúságát megnöveljem?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#4737) zsoika válasza Joke21 (#4735) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Kicsit zavarban vagy.
Tök mindegy hogy 4K-s e a SB ha ARC-t használsz, mert az ARC nem támogatja a tömörítetlen hangformátumot......majd az új eARC már tudni fogja.
A "sima" ARC szabvány megegyezik az optikai S/PDIF szabvánnyal(hangban), PCM és sima DD,DTS -t tud.
A 4K tudás az SB nek akkor kell ha külső MP a lejátszó és a SB-n keresztül akarsz átküldeni 4K képet és hangot...... ilyen esetben ha nem tudja a 4K-t akkor nem lesz kép, mivel a hangot leveszi róla, de a képet nem képes átengedni/továbbítani.

[ Szerkesztve ]

(#4738) zsoika válasza L4ck091 (#4736) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
Csinálhatod szépen és macerásan, vagy csúnyán és egyszerűen....hangban nincs különbség!
1., A speciális hsz csatlakozóból (piros, fehér) kis csavarhúzóval kiszeded a sarut és a SB -t is szétszedve onnan is kiforrasztod (vagy saruzod, nem tudom hogy van ott csatlakoztatva) a hsz kábelt ....majd kicseréled egy 1,5mm2 OFC réz kábelra ,a kívánt hosszúságban.

2., Egyszerűen elvágod a vezetéket ott ahol a toldás nem fog látszani és forrasztással +zsugorcső megtoldod.

[ Szerkesztve ]

(#4739) Joke21 válasza zsoika (#4737) üzenetére


Joke21
aktív tag

Nem vagyok zavarban, maximum félreérthetően fogalmaztam. Szóval a lényeg az lenne, hogy ha én külső médialejátszóval szinte csak magyar szinkronos 4K filmeket nézek, ahol még nem találkoztam tömörítetlen hangformátummal, akkor nekem bőven elég lehet a sima sb, nem kell a 4k-s, hiszen az arc - on keresztül átmegy az a hangformátum, amiben a magyar szinkronok vannak. Gondolon mostanában nem is lesz tömörítetlen szinkron hang.

(#4740) zsoika válasza Joke21 (#4739) üzenetére


zsoika
addikt

Nem személyeskedésnek vagy beszólásnak szántam csak a kérdéseidből nekem az jön le hogy nem jól érted az ARC mire is való.
Az ARC =Audio Return Channel egy HDMI funkció ami egy vezetéket használ a hang továbbítására a Tv felé és vissza (a TV ből) ....szóval ha Te külső MP-t használsz akkor nem az ARC -t használod.
Ha a TV lejátszóját használnád akkor választhatod az ARC funkciót (vagy toslink/optika/koax), ahol ez esetben a SB HDMI kimenete egyben bemenet is.
Mivel Te MP-t használsz , az SB egyik HDMI bemenetére kell hogy csatlakoztasd és a SB HDMI kimenetét szintén HDMI kábellal a TV HDMI bemenetére. Mivel ilyenkor az SB kimenetén csak "előre" megy a jel(kép/hang), nem visszafelé(return) ....így nem beszélhetünk ARC-ról.
Tehát ha 4K Tv-re szeretnél 4K-s tartalmat küldeni a 4K-s MP-eddel...akkor ahhoz hogy az át tudja engedni a képi jelet bizony 4Ks SB kell. Ez abban mutatkozik meg hogy milyen HDMI protokolú csatlakozó van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4741) Alex91 válasza zsoika (#4740) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha az MP-t HDMI-n TV-hez csatlakoztatja, aztan a TV-rol viszi vissza a hangot a SB-ra? Szerintem igy akarja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4742) vkrisz


vkrisz
csendes tag

Igen, így van. Ha a media player a TV-be megy, és max. DTS hangsávval szeded le a filmeket akkor nem szükséges a 4K-s soundbar. Azonban ha most van rá keret akkor érdemes lehet 4K-s SB-t venni, hiszen nem 1-2 évre veszi az ember. Én már láttam olyan netflix anyagot ami csak egy DD+ hangsávot tartalmazott, na az már nem jön át ARC-on, csak stereo PCM-ben, élvezhetetlen hangminőségben.

(#4743) zsoika válasza Joke21 (#4739) üzenetére


zsoika
addikt

Vagy Te úgy gondoltad hogy a MP HDMI-vel a TV re kötve és egy második HDMI a SB-ba ARC -n vinné a hangot?
Hát ez jó kérdés ....nem tudom hogy lehet e így beállítani a TV-t.

Alex91: igen , közben rájöttem :R

vkrisz: Ha újat vesz akkor Én tutira olyat vennék ami minél újabb HDMI szabványú csatlakozóval rendelkezik

[ Szerkesztve ]

(#4744) vkrisz válasza zsoika (#4740) üzenetére


vkrisz
csendes tag

ARC esetén (szerintem) nincs TV felé menő hang. Az ARC arra jó, hogy a TV-ből jövő hangot a HDMI-n küldje vissza a SB felé, és ne kelljen egy plusz (pl. optikai) kapcsolat.
Egyébként külső media player-t sem kötelező az SB-n keresztül a TV-re kötni mehet közvetlenül a TV-be is, de ekkor valóban le kell mondani a nagyfelbontású hangról, mert az ARC és/vagy az optika is max. DTS-t tud átküldeni az SB-nek.

zsoika: igen működik, nekem pont így van bekötve. MP a TV-be és ARC-on megy a hang. Így nem kell a bemenetekkel zsonglőrködni az SB-n, elég csak a TV-n kiválasztani az MP-t és mehet a mozi. Kisgyerek miatt ez is egy szempont.

[ Szerkesztve ]

(#4745) zsoika válasza vkrisz (#4744) üzenetére


zsoika
addikt

"ARC esetén (szerintem) nincs TV felé menő hang" Igen így van ....a HDMI kábelre értettem hogy mehet ugyanazon a kábelen oda és ARC-vel vissza is. Kösz a kiegészítést ha nem volt elég érthető. :R
Na akkor örülök ha megy így is a dolog! :C Legrosszabb esetben beköti optikán és kész ...csak ott meg bukja a CEC-t is.
Nekem HM-em van nem SB , így egyértelmű számomra az alábbi sorrend (MP-HM-TV), mert amúgy az ARC-vel a TV beleszólhat a hangba....ami az SB -nál elhanyagolható, de a HM -nél bizony nem megengedett.
Ráadásul Én eredeti hangon és felirattal mozizok...oda pedig nekem kell a HD hang.

[ Szerkesztve ]

(#4746) Joke21 válasza zsoika (#4740) üzenetére


Joke21
aktív tag

Nem vettem semminek a hozzászólásod, azért is írtam hogy akkor biztos félreérthető voltam. Viszont egy valamit tényleg nem értek. Ha az mp-t összekötöm a tv-vel, átküldi a 4k jelet hanggal együtt ugyebár. Ha a tv hdmi arc csatlakozóját rákötöm az sb-re, akkor nem az lenne a lényege, hogy a tv továbbküldi a hangot? Leegyszerűsítve, mint ha optikán kötném össze, csak az optika korlátjait kikerülve?!

(#4747) zsoika válasza Joke21 (#4746) üzenetére


zsoika
addikt

De! Ezt már kitárgyaltuk lentebb a többiekkel és működik is a dolog.....csak nekem magától értetődő volt a MP-SB-TV bekötés és emiatt nem értettük egymást.

[ Szerkesztve ]

(#4748) Joke21 válasza zsoika (#4747) üzenetére


Joke21
aktív tag

Valahogy elkerülte a figyelmemet s többiek hozzászólása, lehet mert mobilról vagyok, de lehet hogy ez csak egy ilyen nap...

A lényeg, hogy megkaptam a választ a kérdésemre, köszönöm mindenkinek a segítséget.

A kábelek miatt sem nagyon akarok 4k-s soudbart. Most két vékonyka kábel megy a tv-be, ami a falon lóg, egy áram, meg egy samsung speciális kábel. Az sb-be, ami a tv alatt lenne ugyan úgy a falon, menne egy hdmi azt kész. De ha 4k-s sb-t veszek, akkor rá kell kötnöm még az mp-t, az xboxot, a szgépet, meg később ki tudja mit, majd onnan ki egy kábel, aztán megint kábelrengeteg lenne csak.

(#4749) RudY válasza Joke21 (#4748) üzenetére


RudY
addikt

Ha 4K képes soundbar-t veszel, akkor ebből egyetlen HDMI kell a TV-be.
A soundbar-hoz érdemes egy HDMI switcher (4K/60Hz) és így gyakorlatilag erre csatlakoztathatsz mindent (konzol, mp stb.) úgy, hogy a TV-be továbbra is egyetlen HDMI kábel megy pluszba.

(#4750) L4ck091 válasza zsoika (#4738) üzenetére


L4ck091
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Reméltem, hogy van egy egyszerűbb csatlakozós megoldás, de akkor megkérek majd valami szakit, nem akarom elrontani.
Köszi még egyszer! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.