Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) danielgalaxy válasza Dwatti (#5148) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Amúgy az LG honlapon egy elég alapos használati útmutatót lehet letölteni, ne legyünk szégyenlősek élni a lehetőséggel :D

(#5152) Dwatti válasza danielgalaxy (#5151) üzenetére


Dwatti
addikt

OK utána nézek mart amint látom amit adtak hozzá abban nem sok minden van :)
De lehet nálam a UPC set top box kavar be mert azt kezeli a TV távirányítója be és ki kapcsra is.

(#5153) Laca19 (a) válasza Dwatti (#5148) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Azt hiszem írja a használati, hogy a SIMPLINK funkció bekavarhat, azt ki kell kapcsolni.
Az Auto On/Off funkciónak működnie kell.
De enélkül is a készüléknek 10-15 perc múlva ki kell kapcsolnia, ha nem kap jelet, ma már mindegyiket ilyenre csinálják.

"Magas hangok sehol" - lehet nincs is benne magas, sőt valószínű...
Amúgy nagy szemétségnek tartom, hogy a soundbarok elejét ma szeretik eltakarni, nehogy meglásd mit is tartalmaz, hány közepet illetve magasat. Láttam soundbart 100+ ezerért, aminél szintén nem látszottak a hangszórók, használati szerint mindössze 2 magasat tartalmaz a központi rész, semmi közép.
Az meg még durvább, hogy a használati sem tartalmazza ezen adatokat :(

http://www.diesel.com

(#5154) Rocko007


Rocko007
aktív tag

100-150k kozott milyen soundbart erdemes venni? Egy Samsung NU7402-es 55-os 4k TV-hez lenne, a JBL TV boostert valtana. Film/Zene/TV felhasznalasra keresek megoldast.

(#5155) Risard


Risard
aktív tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene.
Adott egy samsung hangprojektor s szeretném felrakni a falra vagy a tvre csak egy bökkenő van hogy ez egy tetőtér s ugye a tv mögött döntött a fal/tető ilyen helyre tudtok ajánlani egy tartót ami jó lehet? Segítséget előre is köszi

(#5156) ftt válasza Risard (#5155) üzenetére


ftt
tag

ha nincs más, először szerelj fel a ferde plafonra egy háromszög profilú lécet, és akkor már arra függőlegesen rá tudod tenni a bart

(#5157) Dwatti válasza Laca19 (a) (#5153) üzenetére


Dwatti
addikt

Köszi a segítséget mindenkinek, kellet 1 nap mire kiismertem minden beállítást. Most már jó kezeli a távirányító és ki és bekapcsol magától :)
Azért a véleményem az hogy teljesítményhez képest nagyon túl vannak árazva ezek a soundbárok.
Direkt nem a legolcsóbb kategóriát választottam (egyel feljebb ) De hangzásilag nem vagyok elragadtatva.
15 éve a képcsöves Grundig tv-m tudta ezt .Igaz abban több hely volt a hangtechnikának.
Amit hiányolok az magas hangok és a loudness mert így csak nagyobb hangerőnél jön ki némi mély .
Lehet ezért a + 50 ezerért inkább TV-t kellett volna jobbat venni.

(#5158) pauliboy23 válasza Rocko007 (#5154) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Ha a márka mindegy akkor szerintem:

Yamaha ats 2070. 118.000ft

Jbl sb450. Alza.hu most 120.000 ft

Sony xf 9000

130.000 körül van.

(#5159) Laca19 (a) válasza Rocko007 (#5154) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Esetleg Jamo SB40.
Teszt.
Vélemény.

http://www.diesel.com

(#5160) pauliboy23 válasza Laca19 (a) (#5159) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Igaz, ezt el is felejtettem.

Mondjuk én most egy Panasonic SC-HTB690EG-et rendeltem, ha nem jön be, visszaküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#5161) Laca19 (a) válasza pauliboy23 (#5160) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Amit kapásból ellenőriznék, hogy halk jeleneteknél csendben van-e. Én egy 200 ezres Pana 5.1 szettet küldtem vissza, mert halk jelenetek/párbeszédek alatt hallottam a sziszegést a hangszórókból. A Panasonic hifi-m szintén sziszeg, de csak analóg bemenetnél, így nem küldtem vissza, mert USB-ről tűrhető hangja van. A Panasonic soundbarokra szintén jellemző ez a sziszegés, árukeresőn is több ilyet lehet olvasni, hogy a harmadik, negyedik lett a jó, ami csendben van.
SC-HTB690EG
Magas hangszórót nem tartalmaz: "Hangsugárzó egység: Teljes tartomány: 6,5 cm-es, kónuszos típusú"
Ettől még nem állítom, hogy rossz a hangja, de úgy, hogy nem hallottam, nem vállalnám be.

http://www.diesel.com

(#5162) pauliboy23 válasza Laca19 (a) (#5161) üzenetére


pauliboy23
senior tag

“Jó áron” volt. Kedd szerda magasságába megjön és akkor megnézem. Legfeljebb megy vissza, vagy mást választok.

(#5163) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Egy hangprojektort milyen módon tudom összekötni az asztali pc-mel?

(#5164) benvolio válasza Dwatti (#5148) üzenetére


benvolio
őstag

"Magas hangok sehol szinte", ilyenekről mindig ez jut eszembe: [link] :DDD . Elejétől is érdemes megnézni. ;]

(#5165) pauliboy23 válasza apple87 (#5163) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Ha van az alaplapon optikai akkor azzal, ha nincs akkor jack-el.

(#5166) RudY válasza apple87 (#5163) üzenetére


RudY
addikt

Ha az alaplap és a VGA is támogatja, akkor HDMI is lehet, de ebben esetben a soundbar korlátozza a felbontást (ha nem 4K passtrough).

(#5167) Risard válasza ftt (#5156) üzenetére


Risard
aktív tag

Ha nem lesz más opció akkor lehet az lesz

(#5168) Dwatti válasza benvolio (#5164) üzenetére


Dwatti
addikt

:DD

(#5169) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok!

HDMI kábellel szeretném összekötni a soundbart a 4k TV-vel.
Nem tudom van-e jelentősége, dolby digitalt és DTS-t tud a tv HDMI ARC-ot is (XE90).
Tudnátok ajánlani megbízható HDMI kábelt a soundbar és TV összekötésére? Vagy teljesen mindegy milyen kábelen megy a hang a soundbarhoz (LG Sj4)?

Köszönöm a segítséget!

(#5170) benvolio válasza Borosp87 (#5169) üzenetére


benvolio
őstag

Például innen bármelyik.

(#5171) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok!
Melyik kimenet nyújt jobb hangzást a sima Rca vagy a digitális koax Rca?

Elöre is köszönöm a választ!

(#5172) szabi__memo válasza jocoka75 (#5171) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Digitálisnál nem a kábel számít, nem úgy mint simánál

(#5173) Alex91 válasza szabi__memo (#5172) üzenetére


Alex91
félisten

Ott majd a DAC szamit... ha a soundbarban jobb, akkor ok, de ha amit rakotottel abban jobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5174) szabi__memo válasza Alex91 (#5173) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan:)

(#5175) jocoka75 válasza Alex91 (#5173) üzenetére


jocoka75
tag

A számítógépre volt rákötve a soundbar , régi az alaplapom így csak a 3,5 Jack kimenettel tudtam rákötni úgy hogy a két vége a kábelnek Rca ment bele a soundbarba .
Most egy média lejátszóra van rákötve koax digitális kábelel ,de mintha dinamikusabban szólna.

(#5176) pauliboy23 válasza jocoka75 (#5175) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Mivel ahogy írtad, digitális.

(#5177) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Soundbart keresnék, egy kicsit jobb hangot szeretnék a tv-nek.
Van két szépen szóló Sony hangfalam, de az új tv-n csak optikai és HDMI arc van, így az analóg erősítő kiesett. (Amúgy sem túl nagy teljesítményűek)
Volt egy régi Samsung kommersz 5.1-em amin volt optikai bemenet, de a tv nem tudja passthroughban átengedni a hangot ami HDMI-n erkezik.
Olyan kérdésem lenne, hogy azokon a hangprojektorokon amin van HDMI arc, lehet csak a tv távirányítójával állítani a hangerőt? Sajnos optikain nem lehet, még egy távirányítót nem szeretnék így főleg az olcsóbb típusok kiesnek. Nem hátrány ha van Bluetooth is, néha telefonról hallgatnék zenét. Mélyláda lehet vezetékes is.
Milyen típusokat tudtok ajánlani?

(#5178) danielgalaxy válasza flegga92 (#5177) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Euronicsban vannak most jó áron soundbarok. Minden attól függ, mennyit szánnál rá. Én pár hete vettem egy LG SJ4-et 49-ért. Pont az a kategória, ami már nem a legalja, High-Res sound, HDMI, USB, Optikai, Bluetooth, a TV távirányítójára is hallgat, és nekem a hangja is megfelel. 50 környékén szerintem ez a legjobb választás, a kicsit jobbak olyan 70 körül indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#5179) flegga92 válasza danielgalaxy (#5178) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Egyik barátomnak is ilyen van azt hiszem. Valami EQ szerű van rajta? Nála nem voltam kibékülve a hangzással, túl sok volt a mély, magas nuku. (Nála minden hagcucc a lehető legtöbb mély hanggal szól...)

(#5180) pauliboy23 válasza flegga92 (#5177) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Én a régi soundbart tudtam optikain a tv irányítójával vezérelni, igaz mindkettő Lg volt.

Írj egy árat, úgy könnyebb ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#5181) pauliboy23 válasza flegga92 (#5177) üzenetére


pauliboy23
senior tag

LG SK5 69.900 pl.

(#5182) flegga92 válasza pauliboy23 (#5180) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálam Samsung tv van (KU6000), Samsung házimozinál nem lehetett állítani sajnos. Viszont a házimozi távirányítója tudta a tv-t kezelni, de pár gomb hiányzott róla.

(#5183) Borosp87


Borosp87
csendes tag

Sziasztok!

Meg rendeltem egy LG SJ4 soundbart, az lenne a kérdésem, hogy megéri-e esetleg LG SK5-re cserélni inkább?

18nm2-es szoba, nem akarom bömböltetni sem a panelban, az a kérdés, hogy ad e bármi pluszt, esetleg "térhatást" az SJ4-hez képest?

(#5184) Dwatti válasza Borosp87 (#5183) üzenetére


Dwatti
addikt

LG Sj4 ,Sj5 ,SK5 Összehasonlítás

(#5185) Borosp87 válasza Dwatti (#5184) üzenetére


Borosp87
csendes tag

Én is látom a tulajdonságokat azzal nincs gond, csak ha valakinek van személyes tapasztalata akkor az érdekelne.

(#5186) pauliboy23 válasza Borosp87 (#5183) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Az sk5 tudja a dts virtual x-et és 2018-as modell. Egyiket sem hallottam még, ebben nem tudok nyilatkozni, viszont van aki vett itt sj4-et.

(#5187) Dwatti válasza Borosp87 (#5185) üzenetére


Dwatti
addikt

SJ4 nem tudja a dts virtual x-et, nincs egyéni hangszín sem.

(#5188) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Nekem csak ilyen mélynyomó nélküli hangprojektor kellene, digitális bementettel, a TV hangszórók helyett. Milyen ajánlott modellek vannak 30-40k-ig?

[ Szerkesztve ]

(#5189) Dwatti válasza pinnacle (#5188) üzenetére


Dwatti
addikt

Nézd meg a Xiaomi cuccát, egész jó ebben az árban.

[ Szerkesztve ]

(#5190) flegga92 válasza Dwatti (#5189) üzenetére


flegga92
senior tag

Van fent egy ilyen jófogáson, ha nem akarnál kintről rendelni. (Nem én árulom csak belefutottam)

[ Szerkesztve ]

(#5191) pinnacle válasza Dwatti (#5189) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Dwatti, flegga92! Van valakinek ilyen? Jó lenne, ha már kipróbált termék lenne. BlitzWolf is jónak tűnik, csak ugye ez reklám oldal, a valós felhasználói tapasztalat az igazi. :)
Fene ezekbe a TV gyártókba. Amikor először vettem LCD TV-t, a hangja gyengébb volt, mint a CRT-nek, de megszoktam, a mostani meg kész katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#5192) Dwatti válasza pinnacle (#5191) üzenetére


Dwatti
addikt

Budapest Lurdy házban nyilt egy MI Store. Lehet hogy ott van is.

(#5193) goe1 válasza Sanya (#5132) üzenetére


goe1
csendes tag

Szia!

Attól függ mekkora szobában használod, 30-35 nm-ig nem kell aggódnod, könnyedén betölti a szobát mélynyomó nélkül is.

(#5194) pinnacle válasza Dwatti (#5192) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Xiaomi mélyben jobb, viszont nincs távirányító, (állandóan kézzel állítani, elég macerás), illetve Csak PCM hangokat tud fogadni, a Dolby és a DTS néma marad rajta (vagy épp sistereg). Nem tudom, hogy az ilyen kódolású filmeknél mi lesz, van-e PCM is, illetve a TV SPDIF kimenetnél a PCM-et választva, átalakítja-e a jelet.
Mi a legolcsóbb ajánlott soundbar, aminek távirányítója is van, és a különböző hangformátumokkal sem lesz probléma?

[ Szerkesztve ]

(#5195) danielgalaxy válasza pinnacle (#5188) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Samsungnak van egy mélynyomós 40-ért, én azt javaslom inkább, mint egy mélynyomó nélkülit. HW-K335, ha minden igaz. Távirányítója is van. LG SJ4 előtt az volt tervben, de végül LG lett.

[ Szerkesztve ]

(#5196) pinnacle válasza danielgalaxy (#5195) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! TV nézéshez kellene a soundbar. Film nézésre, média lejátszóról, van még régről Genius 5.1 rendszerem. Filmekre tökéletes, de a TV-vel valahogy nem jó.

(#5197) girátor


girátor
csendes tag

Sziasztok,
Abban tudnátok segíteni, hogy a JBL soundbar <-> sub kompatibilitás mennyire rugalmas?
Egy JBL sb400 sub ládám van, soundbar hiányában nem tudom életre kelteni. Viszont Sb400-as soundbar-t már sehol se találni. Van esetleg rá lehetőség, hogy másik JBL soundbar-ral kompatibilis lehet a subláda?

Köszi előre is!

(#5198) jodamester


jodamester
tag

Sziasztok,
a jamo sb40 szimpatikus cuccnak tűnik, nekem a szürke varians dizajnba is bejön.
Az hogy nincs beépített dts, az mennyire szívás?
Filmeket néznék, jobbára dts hangsávval, a lejátszó egy asrock beebox (vagy vmi egyéb mini pc lesz). Ilyenkor a lejátszó dekódolja?
Ebben az árkategóriában (max. 150e) van vmi bestbuy ajánlat?

(#5199) ftt


ftt
tag

emagon 3 napos akció, a Samu HW-K450 58,900

(#5200) dugesz77


dugesz77
őstag

Üdv. Ti melyiket vennétek inkább a Samsung HW-K450 vagy a LG SJ4-et? Árban most nincs nagy különbség a Samu is belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.