Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Clever0 válasza Salak (#998) üzenetére


Clever0
senior tag

Azt írta, hogy az LG tévé és a Samu hang valószínűleg nem fog menni Bluetooth kapcsolaton keresztül. A Samu hang ettől még felismer telefont, tabletet Bluetooth-on.

(#1002) #94529552 válasza Jaygab (#1000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagy a LG LAS453B-t, ez még egy kicsit hangosabban is szól, de drágább is.

(#1003) Jaygab válasza #94529552 (#1002) üzenetére


Jaygab
tag

Kérdés, hogy megér-e plusz 18 ezer forintot a wireless subwoofer és a +80watt?
Nekem szerintem (hálóba, társasházban) elég lesz a 120watt is.
Meg nekem nem tetszik az sem, hogy a drágább modellen nincs semmi hangszórórács? Semmi védelem?

[ Szerkesztve ]

(#1004) Clever0


Clever0
senior tag

Ha nagyobb hangszórók vannak benne, lehet, hogy a hangja kiegyenlítettebb, mint a másiknak. Ahogy tévét sem technikai adatok alapján kell venni, hanem látni kell, úgy hangfalat is hallgatni kell. Tényleg fura, hogy nincs hangszórórács rajta. Vinni kell pendrájvon minta zenét és meghallgatni a tévé saját hangszóróival és többféle hangládával.

(#1005) Jaygab válasza Clever0 (#1004) üzenetére


Jaygab
tag

Igen, de egy bazi nagy áruházban nem úgy fog szólni, mint egy 20nm-es szobában. Ami az áruházban gyengusznak tűnik, az otthon bőven lehet megfelel az igényeknek.

(#1006) Salak válasza #94529552 (#1002) üzenetére


Salak
tag

Köszönöm szépen, megnézem ezt is :)

"Winners never quit and quitters never win."

(#1007) Clever0 válasza Jaygab (#1005) üzenetére


Clever0
senior tag

Azt nem érzed, hogy betöltené-e a szobádat, de a hangszíneket azért hallani. Azt is, hogy mi a különbség a tévé és a soundbar hangja között. Én találtam olyat, ahol a tévének több magas hangja volt, mint a pót kütyünek és egy teremfoci zsivaja teljesen másképp szólt a különböző eszközökön.

(#1008) Mauzes


Mauzes
őstag

Ekkora elb*aszást, mint amit a Samsung csinál! Ezek a mérnökök mit szívtak?

Ha a Samsung soundbar-t optikai kábelen kötöd össze, akkor a TV bekapcsolásával a soundbar is automatikusan bekapcsol (TV kikapcsolás után pedig 20 perc tétlenség után ki is kapcsol), de a TV távirányítójával nem tudsz hangerőt állítani, ahhoz a soundbar-é kell.

Ha a Samsung soundbar-t (nálam J550) HDMI-n keresztül kötöd össze CEC-képes Samsung TV-vel + Anynet, akkor a TV távirányítójával tudod a soundbar hangerejét állítani, és a TV kikapcsolásakor kikapcsol a soundbar is. De ha a TV-t bekapcsolod, NEM KAPCSOL BE automatikusan a soundbar, a saját távirányítójával kell bekapcsolni.

Ez utóbbi azért epic facepalm, mert neten azt találtam, hogy pl. LG vagy Sharp TV-k esetén bekapcsol a soundbar magától, csak a Samsung CEC nem támogatja ezt.

(#1009) Mauzes válasza Mauzes (#1008) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát ez fasza, most meg nem szól HDMI-n keresztül. Kibontás után egyből HDMI-vel kötöttem össze a TV-vel, és szólt, próbálgattam, jó volt minden. Majd kipróbáltam optikaival is, úgy is szólt. Majd most vissza HDMI-vel, és nem ad hangot a TV-ből (bluetooth-on keresztül pl. szól). A soundbar automatikusan forrást vált, és kiírja, hogy TV ARC, de nem jön ki belőle hang.

Erre valakinek ötlet? :W

(#1010) Jaygab válasza Mauzes (#1009) üzenetére


Jaygab
tag

Tv és soundbar restart? 220bol kihúzod, vársz 5 percet, majd próba.

(#1011) Mauzes válasza Jaygab (#1010) üzenetére


Mauzes
őstag

Megvolt. Már elég sok mindent próbáltam. Volt akinek úgy javult meg, hogy rádugta a PS4-et a soundbar HDMI in-be, ezután valamiért felismerte a TV-t is. Volt aki mindent kihúzott a soundbar-on kívül, majd egy 5 perces "reset" / áramtalanítás után csak a TV-n próbálta van-e hang (pl. youtube app), volt, ezután már a set top box/egyéb cuccoknak is volt hangja. Volt, akinek a TV-n a hangbeállítások gyári visszaállítása segített.

Próbáltam firmware update-et is, de azt írja a soundbar az USB-re, hogy NODATA, pedig hivatalos Samsung leírás alapján akartam.

Most optikain van, de én a TV távirányítójával akarom a hangerőt állítani, úgyhogy nem tudom, mi lesz...

Basszus az elején úgy örültem, hogy simán összedugva azonnal működik valami (mert sokszor beszopom ezeket a tech cuccokat), aztán meg beszarik.

(#1012) m4csk4fogo válasza Mauzes (#1011) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Szia,

Nekem egy J450 van hdmi-n keresztül összekötve egy Samu Tv-vel. Ha a TV-t bekapcsolom, nekem sem kapcsol be magától a soundbar, külön kell bekapcsolni, a többi funkció működik a tv távjával.

Ha jól emlékszem, nekem is volt olyan beállítás kombinációm, mikor nem szólalt meg hdmi-n keresztül :)
A tv-ben kellett a hangbeállításoknál valamit visszaállítanom, már nem emlékszem mit, mert az online support segítségével már minden kombinációt kilöttünk előtte :)

Szerintem egy hang alapbeállítás majd utána egy újracsatlakoztatás lesz a megoldásod.

(#1013) GSzilárd


GSzilárd
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy LG 42LB580V típusú tévém, soundbar-t szeretnék venni hozzá.
20 m2-es szobába kellene, maximum 60k lenne rá a keret. Tudom, hogy ennyiért nem kell csodát várni, nem is ez a cél, filmnézésre használnám.
Kinéztem már két típust: - Samsung HW-H430
- LG LAS453B
Az lenne a kérdés, hogy ezek közül melyik lenne jobb választás, illetve ha egyik sem akkor tudnátok-e ajánlani másik termék(ek)et.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#1014) RCTiv válasza Mauzes (#1011) üzenetére


RCTiv
tag

ezt én is bexoptam, samsung tévém van, optikai kimeneten nincs hangerő szabályzás. mondjuk nem kizárt, hogy ez a kimenet sajátja, többiek nektek hogy van ez?

(#1015) Mauzes válasza m4csk4fogo (#1012) üzenetére


Mauzes
őstag

Próbáltam azt is, nem jött rendbe.

RCTiv: igen, ez optikain elvileg minden eszköznél így van. Nekem nem is ez a gondom, hanem hogy HDMI-n sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#1016) Mauzes válasza Mauzes (#1015) üzenetére


Mauzes
őstag

Ja és mikor már azt hittem, csak jobb lehet majd, kiderül, hogy nem. :(((

Most ugye optikain van összekötve, így nézek filmet. Kb. 10-15 percenként egyszerűen kimarad a hang egy pár tized másodpercre. Mondanom sem kell, elég kellemessé teszi az élményt...

(#1017) Jaygab válasza RCTiv (#1014) üzenetére


Jaygab
tag

Lg- nél működik optikan is a hangerő szabályzás.

(#1018) Clever0 válasza Mauzes (#1016) üzenetére


Clever0
senior tag

Az Anynet+ (HDMI-CEC) beállításánál van olyan, hogy Automatikus kikapcsolás.
A Soundbaron az AUTO POWER LINK-et kell bekapcsolnod.
Nekem akkor hülyül meg a HDMI ARC, ha előbb kapcsolom be a műholdvevőt, mint a tévét, de akkor nekem marad a D. IN, nem vált át ARC-ra. Még a tévé hang beállításainál is nézd meg, hogy mik vannak!

[ Szerkesztve ]

(#1019) Clever0 válasza Jaygab (#1017) üzenetére


Clever0
senior tag

Mivel az optikai összeköttetés egyirányú, ez csak akkor lehet, ha a tévéből kijövő digitális jelben csökken a hangerő. A Soundbar-t biztosan nem lehet így vezérelni.

(#1020) Beni2360 válasza GSzilárd (#1013) üzenetére


Beni2360
félisten

Mindenképp a kezelhetőség szempontjából a LG LAS453B nekem is hasonló van és nagyon meg vagyok elégedve vele.
Esetleg ha Samsung HW-J450 kellene.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1021) GSzilárd válasza Beni2360 (#1020) üzenetére


GSzilárd
újonc

Köszönöm a választ Beni2360!
Akkor most neked LG LAS453B-d van, vagy nem, mert a "nekem is hasonló van"-ból számomra nem derült ki egyértelműen...

(#1022) Jaygab válasza Clever0 (#1019) üzenetére


Jaygab
tag

Kollégámnak van és ő mondta, hogy optikaival van összekötve és tudja állítani a hangerőt. Jövő héten megérkezik a las350b és akkor majd én is kipróbálom.

(#1023) GSzilárd


GSzilárd
újonc

Sziasztok megint!
LG NB300-at már nem lehet sehol kapni, vagy csak én nem találtam?
A gyártó honlapján láttam ezt a típust. 3D Surround Processzorral ellátott, ez a régi szériánál meg volt az alacsonyabb árfekvésű készülékeknél is, de mára már luxus lett??? LAS453B-ben sincs... nem értem.

(#1024) Beni2360 válasza GSzilárd (#1021) üzenetére


Beni2360
félisten

Hasonlóságot a 300w miatt írtam az enyém LG NB3530A.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1025) #94529552 válasza Clever0 (#1019) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az optikaival összekötött hm erősítőnél is lehet a hangerőt a tévé (Magic Remote kell hozzá) távjával vezérelni. Akkor a hasonló módon működő Soundbart miért ne lehetne? Szerintem lehet.

(#1026) Clever0 válasza #94529552 (#1025) üzenetére


Clever0
senior tag

Akkor, ha a hangerő szabályozás az optikai kimenetre is hat digitálisan megváltoztatva azt. A műholdvevőm ilyen, a tévém (emlékeim szerint) nem. Vagy a Magic Remote-nek be lett tanítva a hm erősítő távjának jele valahogyan.

(#1027) Beni2360 válasza Clever0 (#1026) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem is LG TV -LD sund. és összedugva optikai kábel és simán tudom bármelyik távval a hangot állítani semmi cicó nélkül.Még az LG Blu ray lejátszó is vezérli.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1028) Mauzes válasza Clever0 (#1018) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, ez mind be van állítva. És látszólag működik is, hiszen a tévét bekapcsolva automatikusan átvált (D.IN-ről TV ARC-ra), de nem jön belőle hang. És mondom, legelső összekötésnél működött, tehát nem bírom felfogni, mi a kínja ennek a szarnak (illetve hogy mi szar, a tv vagy a soundbar).

(#1029) Mauzes válasza Mauzes (#1016) üzenetére


Mauzes
őstag

Ilyen random hang "kimaradást" egyébként tapasztalt már más is? TV nézésnél még nem vettem észre, de Plex alatt igen. Arra is gondoltam, esetleg a hálózati lejátszás miatt lehet (mondjuk a TV soha nem csinálta), de ugyanazt a médiát pendrive-ra írva is csinálta ezt.

Gondoltam, esetleg egy firmware frissítést bepróbálok, de nem ismeri fel a ROM-ot vagy nem tudom, de azt írja az usb-re, hogy NODATA. Erre van valakinek ötlete?

(#1030) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!

Kíváncsiságból a Sony hangprojektorra optikán kiküldtem 24/192kHz-es zenét Chromecast Audio-n keresztül. Az eszköz ezzel van összekötve. Normál esetben a 192kHz nem szólal meg a hangprojektoron. A linkelt kapcsolóval el kell kapcsolnom (pl tv ágra) majd vissza és kb 2mp múlva megszólal. Ha ilyenkor berakok egy sima 16/44,1kHz-es zenét akkor az úgy szól mint ha egy 64kbps-es mp3 lenne. Fátyolos mintha víz csobogna. Ilyenkor a 192khz azonnal megszólal. De a sima 44,1 csak akkor javul meg ha analógra kapcsolok majd vissza optikára vagy a kapcsolóval elkapcsolok és vissza.
Ez szerintetek miért van? A hangprojektor saját dekóderének a 44,1->192khz-es üzemmód váltása ez? Illetve azért szól rosszul olyankor a sima "cd minőség" mert 192-ben így szól a gyengébb minőség?

(#1031) Clever0 válasza tomp (#1030) üzenetére


Clever0
senior tag

Először próbáld meg kiiktatni a kapcsolót!

(#1032) tomp válasza Clever0 (#1031) üzenetére


tomp
félisten

Kiiktatva is jelen van ez a dolog. Ha először adnék 192khz-et a hangprojektornak és a projektort átkapcsolom analóg bemenetre majd vissza optikaira akkor az első 2mp-ben hallani halkan kis zajokat a hangszórón(ha oda hajolok) mintha a dekóder kapcsolgatna valamit. A normál(azt hiszem 48khz) üzemmódról nem tud felkapcsolni? Mivel ugye ha már rögtön 192-t kap akkor halk "kapcsolgatás" után szól.
Csak kíváncsiság miatt próbáltam ki.

(#1033) Clever0 válasza tomp (#1032) üzenetére


Clever0
senior tag

Kérdezz rá a Sony ügyfélszolgálatánál vagy szervizénél! Ennyire speciális problémára lehet, hogy hamarabb tudnak megoldást.

(#1034) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

18 nm-es szobánkba szeretnék hangprojektort, semmi komoly, csak jobb tv hangot, ill. filmezésnél jobb hangzást szeretnék. 40ezernél többet nem is akarok rákölteni.

3 terméket néztem ki, ti melyiket ajánlanátok? Esetleg valamelyikkel tapasztalat?

- Sony HT-CT 80 [link]
- SAMSUNG HW-J355 [link]
- Thomson SB300B [link]

Válaszotokat előre is köszönöm!

--Trance 4ever--

(#1035) bl4ze válasza joker55 (#1034) üzenetére


bl4ze
veterán

Talán az utolsó, a Thomson.

.:. bl4ze .:.

(#1036) #94529552 válasza joker55 (#1034) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen tévéhez kell,? Mert pl. nem mindegy a csatlakozások miatt sem.

(#1037) joker55 válasza #94529552 (#1036) üzenetére


joker55
tag

Egy Philips 32HFL5870D
[link]

Köszi előre is! @bl4ze, neked is! :)

--Trance 4ever--

(#1038) Ateszpapa válasza joker55 (#1034) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Nekem a SAMSUNG HW-J355 van és meg vagyok elégedve vele.
Bőven elég, remek hangzása van.

Optikai kábellel van összekötve a TV-vel (jár hozzá)

Pedig Samu F6400-as TVm van, valamiért nem ismeri fel, de optikain remek a hangja.

Bluetoothon a szifonomat hamar össze párosítottam és arról szoktam mostanában zenét is hallgatni.

(#1039) #94529552 válasza joker55 (#1037) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jóó régi. :R Úgy látom, hogy annak optikai hang kimenete van, tehát így ezek közül bármelyik jó lehet. A Thomson kicsit komolyabbnak látszik, de nagyjából hasonló a linken a többi is.

[ Szerkesztve ]

(#1040) joker55 válasza #94529552 (#1039) üzenetére


joker55
tag

Köszönöm a tippeket! :R
@Ateszpapa : Neked is köszönöm!

Szerintem a Samsung vagy a Thomson lesz, ezt még kigondolom :)

--Trance 4ever--

(#1041) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Jelenleg Stereo erősitőt használok 2 hangfallal a TV hangositására. Nagyon ritkán zenét is hallgatok rajta, leginkább komolyzenei koncertfelvételeket. Elgondolkodtam rajta, hogy kicsit kompaktabbá tehetném a dolgot egy hangprojektorral.. Tudná pótolni a stereo élményt és zenére alkalmas lehet egy JBL SB400 mondjuk? Vagy van más alternativa ilyen árkategóriában? :U

(#1042) Jaygab válasza Bull Boss (#1041) üzenetére


Jaygab
tag

Ez már egy komolyabb darab, és nem lehet rossz. Jókat is írnak róla. Szerintem csak akkor tudod meg, ha elmész egy boltba és kipróbálod. Ilyen összegű vásárlás és dilemma esetén én mindenképpen ezt tenném. Vagy neten rendeled és ha nem tetszik akkor visszaküldöd 14 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#1043) hoffman187


hoffman187
csendes tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdésem, de a következő problémám adódott:

Egy JBL SB250 -est használok és sokszor kihagy a hang, főleg akkor ha a filmben műsorban elhalkul a zene/hang, ilyenkor olyan mintha teljesen kikapcsolna(1 mp-nél rövidebb időre). Optikai kábellel kapcsolódik a Soundbar a TV-hez. Annyira már rájöttem, hogy a gond valószínűleg a TV és a soundbar közötti kapcsolatban van, mert akkor is csinálja ha normál TV műsor (set top box kapcsolódik HDMI-on keresztül a TVre) szól rajta és akkor is ha számítógépről megy a kép és a hang a TV-re HDMI-on keresztül és onnan a hang tovább a soundbarra. A két esetben nem ugyanaz az HDMI kábel. Ha valaki meg tudja mondani mi lehet a gond, azt előre is köszönöm.

Nem tudom számít e, de a TV típusa: Sony kdl43w755.

Üdv
Hoffman

(#1044) Mauzes


Mauzes
őstag

Na, megérett bennem az elhatározás, hogy visszaküldöm a Samsung J550-est. Sajnos több dolog hibázik, úgyhogy a Samsung cuccokat én személy szerint egyelőre hanyagolni fogom.

Pozitívumok:
+ jobban szól, mint a TV (micsoda meglepetés), főleg a mélyek miatt, maga a front nem valami nagy szám
+ nem csicsás, észre sem veszed, hogy ott van
+ a led pár másodperc után teljesen elhalványul (kikapcsol), így este sem zavaró
+ vezetéknélküli a mélynyomó

Negatívumok:
- HDMI ARC összeköttetéssel a projektor nem kapcsol be automatikusan, amikor a TV-t bekapcsolom (Samsung TV)
- optikai kábellel összekötve a projektor hangerejét nem tudom a TV távirányítójával kezelni
- a HDMI ARC összeköttetés csak a gyári összeszerelés után működött, egyetlen alkalommal. Ezután kíváncsiságból kipróbáltam az optikait, viszont ezt követően beszart a HDMI, már nem adott hangot semmilyen módon, ilyen-olyan reset-ek, áramtalanítás, stb. sem oldotta meg (minden más, BT stb. jó, csak a HDMI-n nem szól)
- 5.1-es médiák lejátszása alatt a hang bizonyos időközönként (mondjuk 15-30 percenként) kihagy kb. egy fél másodpercre, ami tök zavaró. Ezt úgy lehetne kiküszöbölni, hogy a TV beállításainál átállítjuk PCM módra, viszont ezt minden egyes médiánál és minden indításnál meg kellene tenni, ráadásul így sokkal halkabb lesz a cucc.
- firmware-t nem tudtam frissíteni, egyszerűen nem ismerte fel a ROM-ot a pendrive-on
- ez ugyan szubjektív és helyszíne válogathatja, de a mélynyomó valahogy furcsa, egyszerűen nem tudtam olyan helyre tenni, hogy tényleg jól szóljon. Próbáltam a sarokban, szoba közepén, itt-ott, de sehol nem szólt úgy, ahogy szerintem kellett volna. A TV mögé a polcra helyezve volt talán a legjobb. Ez azért furcsa, mert volt már több fajta mélynyomó ugyanebben a szobában, amelyek teljesen máshogy viselkedtek, pl. sarokba téve szépen finoman betöltötték a szobát a mélyek, míg ennél nem.

Azt szeretném jelezni, hogy a mélynyomón kívül minden egyes negatívumnak próbáltam utána járni interneten, és ezek nem egyedi problémák sajnos. Nem azt mondom, hogy minden cucc ugyanezeket produkálja, de hogy sok, az biztos, és több fajta Samsung modellre találtam ugyanilyen beszámolókat a neten.

(#1045) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Nem teljesen témába vágó, de segítségre lenne szükségem...

Adott egy LG 55WS10-es készülék, ami egy raktárban porosodott úgy 2-3 évig. A napokban beüzemelték, amikor is rájöttek, hogy a készüléken nincs gyárilag hangszóró.
A neten keresgélve megtaláltam, hogy van rajta jobb és baloldali audio kivezetés, de nem derül ki a számomra, hogy erre milyen csatlakozót kell dugnom illetve milyen hangszórót köthetek rá? (aktív vagy passzív)
Nincsenek nagy igények, promóciós reklámok futnak rajta, ennek a hangját kellene megszólaltatni...
A másik feladat az lenne, hogy erre a "monitorra" a tőle, 30-40 méterre lévő gépről valahogyan tartalmat jelenítsünk meg. (youtube, online TV adás, stb.)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#1046) Angelo69


Angelo69
senior tag

Segítségeteket szeretném kérni, hogy egy JBL SB200-at mennyiért lehetne reális áron eladni?
Bemutató darab volt.

Előre is köszönök minden segítséget! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1047) calvin76


calvin76
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Adott egy Samsung H6400 TV és egy Samsung HW-H430 soundbar, és annak ellenére nem látják egymást, hogy elvileg mindkettő tudja a soundconnect-et. A soundshare-nél nem jelenik meg mint device.
Bluetooth-on amúgy mindkét eszköz elérhető.

Előre is köszi a segítséget!

(#1048) Kobold666


Kobold666
tag

Sziasztok. Van egy Sony Ht-Gt1-esem és amikor dlna-n keresztül néznék filmet nincs hang code1-et ír ki. Mi lehet a gond? Mi a megoldás?

(#1049) Kobold666 válasza Kobold666 (#1048) üzenetére


Kobold666
tag

Most próbálom ha usb-n nézek valamit a tv-n akkor sincs hang code 1 hibakód.

(#1050) Flashget válasza calvin76 (#1047) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is ez a soundbar van F6640-hez és nincs gond vele.
tv-ben a Hang-Hangszoró beállítások-Soundshare menüben engedélyezve van az új eszköz? Be opcióra van állítva?

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.