Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#836) haarmaan válasza sebgutkopf (#835) üzenetére


haarmaan
tag

"Néhány kellemes újítás, hibajavítás és az F5 máris olyan közel lesz az álomgéphez, hogy az 5n tulajok fele mégis elgondolkozik, hogy cseréljen rendszeren belül."

Hát igen és ezen a cserén bukik is majd legalább 50-60 ezer forintot. Úgyhogy a F5-öt kihagyom de valószínűleg az utána következő modellt is.
Azon az 50-60 ezer forinton inkább veszek egy obit hozzá, és majd később cserélek, ezért is vettem három év garanciával a gépet a Sony Centerben.

Egyébként a Sony Centerben pozitívan csalódtam. Vettem egy SLT-A57-et náluk, a gép számomra óriási csalódás volt a Nex 5N után. Ezért három nap használat után visszavittem hogy nem vált be, és ha van rá lehetőség, vennék helyette egy másik fényképezőgépet vagy HD videokamerát.
Kicsit tartottam tőle hogy elküldenek az anyámba, hogy mit képzelek (mert megtehették volna, mivel nem internetes rendelés volt és csak ilyen esetben létezik a vásárlástól való elállás joga) de nem így történt.
Megkérdezték, hogy mi a gondom a géppel hátha tudnak segíteni és csak bealítási probléma.
Miután tisztáztuk hogy az SLT-A57 nél az A,S,M, módokban nem működik az autófókusz videó alatt, ami nekem nagyon fontos lenne, és nem beállítási problémáról van szó. Ráadásul ezt ők sem tudták, mivel ha elindítod a videó felvételt az A,S,M módokban ugyanúgy van autófókusz csak éppen a gép sunyin feltűnés nélkül átvált P üzemmódra. Ezután elmondtam hogy egyszerűen többet vártam ettől a géptől, a gépnek számomra vannak olyan korlátai hiányosságai, ami egy olcsóbb gépben megtalálható (pl Nex-5N).
Amit ezután mondott az üzletvezető azon nagyon meglepődtem

„természetesen visszavesszük a fényképezőgépet, és mindenben segítünk, hogy olyan készüléket tudjon választani, ami a legközelebb áll az igényeihez, ha olcsóbb készüléket választana, mint az SLT-A57 akkor természetes a különbözetet visszafizetjük”

Így hát vettem újra egy Sony-Nex 5ND gépet (két obis kiszerelés) három év garanciával, 205000 forintért.
A különbözetet nem volt pofám már visszakérni, úgyhogy azt is levásároltam. A keresztlányom kapott ballagási ajándékként egy SonyEricsson Xperia Mini telefont.

Nem tudom, hogy menyire jellemző ez a hozzáállás de gyanítom, hogy nem gyakori.
Úgyhogy ezek után csak dicsérni tudom a Sony központi szalonját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.