Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Drenadar válasza Henk (#1300) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát nálam a coretemp terheletlenűl 50 fokot mutatott, csak simán ... a bios 28 fokot. a windows maga (XP) nehogy már +22 fokot jelentsen! Vagy ha tényleg 50 fokos terheletlenűl, és a reatlemp a sz...rossz, akkor ez a proci selejt ahogy van.
Everest, aida, nem is mutatja nálam a cpu hőfokát, csak az alaplapét... nemtom miért van ez. Milyen hőmérő progi van még?

(#1302) Henk válasza Drenadar (#1301) üzenetére


Henk
veterán

A bios nem is méri a magot külön nem?Csak cpu hőmérsékletet mutat.A régebbi everest nekem sem mutatta cpu-t,de leszedtem a legújabbat és ezzel már megy.De ugyanúgy 45 fokot ír mint a hw monitor,core temp,hardware sensors monitor.Egyedül a real temp mér 35 fokot.Azért kérdeztem,hogy melyik lehet a valós akkor.De nekem ez a 45 fok nem a cpu hanem a core hőmérséklet.A cpu értelemszerűen alacsonyabb azért.(21 fokot ír az everest)

(#1303) darkarthur válasza Drenadar (#1301) üzenetére


darkarthur
senior tag

Én valódi ezüsttartalmú pasztát hazsnálok, nekem több fokot jelenttett ez is anno a hűtőhöz adott fehér paszat után. Egyszer próbáltam hűtőhöz adott pasztát, sztem nézz vmi ezüstöset, ezzel si lehet nyerni pár fokot, és elég 1mm vékonyan fennlennie, valóban nem kell telenyomni :)
Ez a nagy eltérés azonban lehet h valóban nem hűtési gond lesz!

Samsung S23 Ultra 5G

(#1304) fanofmanu válasza Drenadar (#1301) üzenetére


fanofmanu
tag

pl. speedfan és hw monitor is mér hőmérsékletet (pontosan hardwer sensors monitor)

[ Szerkesztve ]

(#1305) [CM]Crusher válasza thommypl (#1299) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

MFC1 ledjeinél kisebb a fényereje. Kis szolid megvilágítása van.

[ Szerkesztve ]

(#1306) thommypl válasza [CM]Crusher (#1305) üzenetére


thommypl
tag

Ez egész jól hangzik, köszönöm!

(#1307) [CM]Crusher válasza thommypl (#1306) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs mit! ;)

(#1308) emre33


emre33
addikt

Pasztázás:

Hogy kell jól csinálni? Mennyi kell rárakni? cpu-ra vagy inkább a bordára?
Mivel szoktátok egyenletesen elkenni?
Hozzávalók: Q9450, Arctive Silver 5. Ninja réz

Csináltam már ezerszer, de kíváncsi vagyok hogy mi az ideális, hátha én csinálom rosszul, és az uj gépemet nem szeretén szétszedni. kösszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1309) [CM]Crusher válasza emre33 (#1308) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Rányomsz egy kicsit a cpu kupakjára, majd egyenletesen, vékonyan elkened. Majd amikor kenegeted és látszik hogy nem takar rendesen akkor rányomsz még egy kicsit. Artic Silver-t tükör fényesre el lehet simítani. Lényeg, hogy semmiképp se sokat nyomj. Én személy szerint újjal szoktam, nyílván előtte érdemes jó alaposan megmosni, hogy ne menjen szennyeződés a zsírra. Újjammal sokkal szebben el tudom igazgatni mint pl egy müanyag lapocskával vagy bármilyen tárgyal.

(#1310) Henk válasza [CM]Crusher (#1309) üzenetére


Henk
veterán

Én pontosan ugyanígy szoktam! :D

(#1311) darkarthur válasza [CM]Crusher (#1309) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nekem megy gyönyörűen az ezüst műanyag lapkával, jó vékonnyal :) Újjal nem szeretem nyomni, mert nagyon nehezen jön le, meg lehet h ügyetlen vagyok, de nem tudom olyna jól elkenni ujjal!

Samsung S23 Ultra 5G

(#1312) emre33 válasza darkarthur (#1311) üzenetére


emre33
addikt

újjas módszer szerintem nem az igazi, emberi börön kicsi szennyeződés (zsír) mindig van.

hm-- ilyen spéci lapám nincs...

Valami finom ecset kellene

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1313) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!
Megtudnátok mondani, hogy a Mini Ninja mennyivel gyengébb mint a nagy?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1314) ANT válasza emre33 (#1312) üzenetére


ANT
őstag

"hm-- ilyen spéci lapám nincs..."
Dehogy nincs! Használt telefon/feltöltőkártya. Az tökéletesen megfelel a célnak.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1315) emre33 válasza ANT (#1314) üzenetére


emre33
addikt

őőő

ezer éve nem volt feltöltős, vagy 6-7 éve előfizetéses vagyok.

De valami műanyag lap akad itthol.

Kösszi a segítséget. :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1316) [CM]Crusher válasza anonymus89 (#1313) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem sok, pár fok.

(#1317) anonymus89 válasza [CM]Crusher (#1316) üzenetére


anonymus89
addikt

Csak a hőmérséklet kisebb?
Hangban, hogy teljesít esetleg?
Azért köszi a választ!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1318) [CM]Crusher válasza anonymus89 (#1317) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hangban valamelyest hangosabb a venitje, de ez betudható a 8cm-es ventinek. Viszont ha megteheted akkor a nagyobb ventilátoros és főleg passzív módban is azért jobb mint a kis tesó.

(#1319) anonymus89 válasza [CM]Crusher (#1318) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben köszi a késői választ!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1320) [CM]Crusher válasza anonymus89 (#1319) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

;)

(#1321) smiti válasza [CM]Crusher (#1320) üzenetére


smiti
addikt

http://www.computermode.hu/ cím, melyet meg akart nyitni, jelenleg nem elérhető- nem tudod mi a baj vele? :O

(#1322) [CM]Crusher válasza smiti (#1321) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Karbantartás, kb 13:00 fele lesz visszakapcsolva. :)

(#1323) smiti válasza [CM]Crusher (#1322) üzenetére


smiti
addikt

Azt akartam megnézni, hogy a Scythe Zipang hűtőn mekkora venti van, de most már működik az oldal és látom 140mm-es :Y Erre rámegy normálisan egy 120-as Kaze White LED :F

(#1324) [CM]Crusher válasza smiti (#1323) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Aham :)

Optional 120mm Fan:
An optional 120mm fan can be attached to the Zipang CPU Cooler using the Scythe 12cm Fan Clips.

(#1325) smiti válasza [CM]Crusher (#1324) üzenetére


smiti
addikt

Áááá vágom a borsót, köszi :R Be kell szereznem egy ilyet ;)
Egyébként sok külünbség van a Zipang és az Andy Samurai Master teljasítménye között?

(#1326) [CM]Crusher válasza smiti (#1325) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs olyan nagy különbség, pár fok, viszont a nagy méret miatt kisebb ventilátor fordulatszám is elegendő a jó hűtéshez. Annyi, hogy Zipang egyenlőre kicsit hiánycikk európában, Így nehéz lesz szerezned.

(#1327) Acus


Acus
tag

Szia Crusher!
Tőled szeretném elsősorban kérdezni, meg azoktól is akiknek van tapasztalata a kérdésemmel kapcsolatban. Melyiknek jobb a hűtési teljesítménye, egy kis hajszálníi is számít! A Ninja-nak vagy a Mugen-nek? Ezekehez járnak lefogatók? Mert valami olyasmit olvastam hogy utólag kell venni?:S

(#1328) [CM]Crusher válasza Acus (#1327) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Amennyiben mindenképp ventilátoros módban szeretnéd használni akkor Mugen, ha passzívban akkor Ninja. Mindegyikhez van lefogató így külön nem kell vásárolnod, hogy használni tudd őket. Amit lehet venni az csak arra jó, hogy pl. a gyári 775-ös lefogatót kiváltsuk a jól megszokott beakasztós rögzítésre. Scythe, Universal Retention Kit

(#1329) Acus válasza [CM]Crusher (#1328) üzenetére


Acus
tag

Csúnya kérdés lesz.
Jobb egy Thermalright U120E mint a Mugen? :B

(#1330) Gorneck válasza Acus (#1327) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen procihoz? Milyen feszen? Hyper212-t látok az aláírásodban ami elég szinte bármilyen rendszerhez...

Gorneck#1239

(#1331) Acus válasza Gorneck (#1330) üzenetére


Acus
tag

Ez a hűtő nem nekem lesz. Én bőven megvagyok elégedve a CM teljesítményével is.
Egy Q6600. Jelenleg 3,2Ghz-en megy 1,34V-al azt hiszem. Lényegében a legjobb kellene hogy ne a hűtő legyen a gyenge láncszem, tudom hogy akkor ne ezek között keresgéljek, de a vízhűtés sajnos többe kerűl. :K

(#1332) [CM]Crusher válasza Acus (#1329) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egy jó ventivel megtámogatva erősebb hűtő az U120E.

(#1333) [CM]Crusher válasza Acus (#1331) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nekem 1,4 mellett meg 3500-on a Q6600 passzív ninja hűtővel.

(#1334) Acus válasza [CM]Crusher (#1333) üzenetére


Acus
tag

Hány fokon? 75?

(#1335) [CM]Crusher válasza Acus (#1334) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1336) Acus válasza [CM]Crusher (#1335) üzenetére


Acus
tag

Ejha! Nem samedli :D

(#1337) [CM]Crusher válasza Acus (#1336) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

THX ;)

(#1338) Thom7 válasza [CM]Crusher (#1335) üzenetére


Thom7
csendes tag

Szép hőfokok :)
Bárcsak nekem is ilyen hőmérséklete lenne a procimnak.
Nekem is Ninja-m van és terhelve 64-65 fokos 2 ventivel az E6300(3150mhz 1,312v)-as procim. Próbáltam passzívan is de 80 foknál visszakapcsoltam a ventiket.

(#1339) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv mindenkinek! ASUS P5K PREMIUM lapom lesz ha minden igaz, a kérdésem az lenne hogy a NINJÁmmal kompatibilis-e :U Előre is :R

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#1340) Mauzes válasza [CM]Crusher (#1328) üzenetére


Mauzes
őstag

Hallottam, hogy sokan nem szeretik a A Rev.B. esetén a 775-ös pöcökszerű lefogóját. Mi vele a baj valójában?
Nem fogja oda rendesen a felületet, és emiatt kisebb a hűtőteljesítmény? Nehéz beszerelni? Vagy veszélyes, mert kieshet belőle?
Érdemes-e még rákölteni egy ilyen kit-re az amúgy sem olcsó Ninja mellé?

Azért gondolkodom a Ninján, mert passzívan szeretném használni egy E8200 vagy Q6600 mellett (a másik lehetőség egy Asus Silent Knight II leghalkabb üzemben, csak jobb lenne, ha cserélhetném a ventit, ha akarom).

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1341) Turmoil válasza [CM]Crusher (#1335) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ez tényleg szép. Nemrég láttam egy ilyen hűtőt élőben, kb. fele ekkorának tippeltem volna látatlanban :DD
Mindenesetre aki kitalálta ezt a rögzítési mechanizmust, azt teleszúrkálnám ilyesmivel. Ha eljutokvégre odáig, teszek fel képeket: G33M-DS2R lap, és Scythe Shuriken hűtő. Az, hogy a hűtő és a kondenzátorok között kb. fél mm távolság van, az egy dolog, de hogy a négy tüskéből kettő olyan helyre kerül, hogy kb. 20 percbe (nem mértem, lehet, hogy több) telt, mire sikerült lenyomni és beforgatni a helyére...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1342) Turmoil válasza Turmoil (#1341) üzenetére


Turmoil
senior tag

Vagy ha jól tippelek, akkor a [CM] a computermode és akkor nálatok láttam :R

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1343) [CM]Crusher válasza Turmoil (#1342) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, és szinte biztos, hogy én mutattam neked. :)

(#1344) [CM]Crusher válasza Turmoil (#1341) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Képeket ha tudsz majd rakj fel, sokan kíváncsiak szerintem. :)

(#1345) Turmoil válasza [CM]Crusher (#1343) üzenetére


Turmoil
senior tag

:))

Ott nem volt rádírva a nicked.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1346) [CM]Crusher válasza Turmoil (#1345) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD

(#1347) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Valaki az 1339-re :F

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#1348) [CM]Crusher válasza bandras0226 (#1339) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Gyári oldal ezeket jelöli kompatibilisnek:

ASUS P5K3 Deluxe
ASUS P5K Deluxe
ASUS P5k-E/WiFi-AP
ASUS P5K

Ahogy néztem a Premium fotóit és a többbi P5K-t úgy láttam nem kell hogy gond legyen vele.

Ha esetleg pesten járnál és a lapod nálad lenne, szívesen rápróbálom nekek a ninja-t és más hűtőket is.

(#1349) Turmoil válasza [CM]Crusher (#1344) üzenetére


Turmoil
senior tag

Tettem fel pár képet, adataimnál van link, meg a "Hogyan néznek ki gépeink" topicban is.
Már csak azt kell kitalálnom, hogy miért nem működik az előlapi mikrofon és fejhallgató csatlakozó...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1350) Mauzes válasza Mauzes (#1340) üzenetére


Mauzes
őstag

Még érdekelne a válasz.

Lehet, hogy érdemesebb megvenni a régi fajta Ninját, akár használtan, és mellé egy ventit (ha kell)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.