Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) [CM]Crusher válasza Fel (#1850) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha megoldható és Pesten jársz akkor ha hozod a lapodat rápróbálom neked.

(#1852) Fel válasza [CM]Crusher (#1851) üzenetére


Fel
addikt

Köszönöm a felajánlást, de sajna nem járok BP-en...

Lapom meg még nincs is (de a Halkancpuhőtgyilkolós 2 hűtő már megvan :) ), csak a felsoroltak között nézegettem... de már van valami fény az alagút végén: [link] Ez a hírdetés vezetett (úgy néz ki) félre.

Köszönöm még egyszer :R !

(#1853) Chosen


Chosen
addikt

Hello! egy rev B-s ninja felmegy egy Msi P45 Neo3-fr re?

(#1854) Fel válasza Chosen (#1853) üzenetére


Fel
addikt

Ezen méretek alapján tudsz méricskélni: [link] [link]

(#1855) Henk


Henk
veterán

Nos tegnap megjött az Orochi és beépítettem.Gondoltam beszámolok róla kicsit hátha más is arra vetemedik,hogy ilyet vesz.
Első körben a hűtő nagy,de ez nem volt meglepetés számomra,ez volt a fő szempont amiért meg vettem.Összehasonlítás képpen egy kép a TR HR-01 Plus mellett az Orochi.Eddig remek ez volt a cél.
Az,hogy a lapra csak úgy tudom felszerelni,hogy kiveszem a házból szintén nem lepett meg.A felfogató kapcsok beakasztása már némi munkát jelentett,főleg azért mert a 2 első kampó beakasztása csak úgy lehetséges,hogy a hűtőt teljesen előre billentem,így csúsznak be a helyükre.Ezzel mindössze annyi gondom volt,hogy a ramoktól nem tudtam a hűtőt elbillenteni..Ram ki,hűtő felszerelése majd ram vissza.Erről is csináltam egy képet,érdemes megnézni mekkora hely van a ram és a hűtő között.A ramokat úgy tudtam berakni a helyére,hogy oldalról végigcsúsztattam az egyes slotokban majd bepattintottam.De ez is úgy történt,hogy a dominator hűtőbordái közé becsúszott az orochi lamellája,máshogy nem fért be.Ja a másik komoly dolog,hogy a hűtőt lefogó csatok meglehetősen közel estek a lapon a kondi és a hűtőborda tetejéhez.(ez elég rossz kép lett,de azért remélem látszik a lényeg).Konkrétan összeér,sőt azt a kis bordát nyomja is rá a lapra.De ekkor már ott tartottam,hogy ez fel sem zaklatott különösebben.Végülis a lapon már fenn volt csak a házba kellett bevarázsolni.Egy Antec Ninehundred házam van,ami előny vagy hártány ez nézőpont kérdése.Előny,hogy felül van egy 20-as venti és a teljes teteje levehető a háznak ugyanis az alaplap felső rögzítő csavarjait csak ezek a lyukon keresztül tudtam becsavarni ugyanis máshonnan nem fértem hozzá.Igaz a ház tetejét a bepattintós füleken kívül fogja két csavar amiből csak az egyik került vissza mert a cpu hűtő miatt a másikat sehogy nem tudtam visszatenni.A háznak a hátrány az én esetemben az volt,hogy alul van a táp benne így a lep teljesen a tetejére került.Ezáltal a hűtő teteje és a ház kerete között még 1mm hely sem maradt.Itt eldőlt a dilemmám is,hogy passzívan használjam vagy feltegyem rá a ventit.Esélyem sem volt a venti felszerelésére,esetleg a hűtő oldalára bár oda sem biztos,hogy odafér,viszont az nem is tetszett volna.Emellett a cpu fan csatit is elfelejthettem mert azt is eltakarja egy az egyben a hűtő.
Még egy dolog feltűnt mikor raktam össze.A hűtő alján van egy alu tömb.Ennek a teteje és a felette lévő lamellák alja éppen összeér ami azt eredményezi,hogy iszonyatos nyekergést ad mivel a lemez a lemezhez súrlódik.Szerencsére ez működés közben nem hallatszik(biztos eret vágnék),de szerelés közben ahogy mozgattam a gépet ez mesés hangot adott.A hőfok javulásról nehezen alkotok véleményt mert akármelyik progival mérem az a procira 20 fokot ír,terheletlenül.Gyanítom rosszul mér a lapom.Bár ez ennyi volt a TR-el is csak azon volt egy 12-es venti 500-as fordulaton.Tehát hőfokban kb annyi mint elötte,bár most passzívan.
Mindent egybevetve a hűtő jól néz ki,jól hűt.Ellenben iszonyat szívás volt beszerelni,szűkös lett a hely a gépben tőle és nem olcsó.Remélem szétszednem nem kell egy darabig mert a ram cseréhez is kikell vennem a lapot és teljesen szétszedni a gépet.(tetejét,elejét levenni)
Aki ilyen hűtő vásárlásán gondolkodik,hasonló kaliberű házban mint az enyém azért gondolja át alaposan,hogy szüksége van e egy ilyen kalandra.
Végül még egy kép,így mutat a gép teljesen összeszerelve az új hűtővel. :C

[ Szerkesztve ]

(#1856) Chosen válasza Fel (#1854) üzenetére


Chosen
addikt

:R

(#1857) smiti válasza Henk (#1855) üzenetére


smiti
addikt

Grat, ez nagyon komoly :C :C :C

(#1858) S.Y.S. válasza Henk (#1855) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ez gyönyörű, öröm ilyet látni! :D
Tervben van egy ilyen monster beszerzése, de még nem jutottam dűlőre, hogy tényleg akarom-e.
Tuninggal sem változik a hőmérséklet?

(#1859) Henk válasza S.Y.S. (#1858) üzenetére


Henk
veterán

Hát még beszerelni milyen öröm. :DDD
Én is nagyon nehezen szántam rá magam,jó pár hónapja terveztem már.
3,6-on megy a proci,tovább nem húztam.Így ennyi a hőfok.
smiti:Thx

(#1860) zsák válasza Henk (#1855) üzenetére


zsák
tag

Grat! Végre nem csak én izzattam meg a beszereléssel. :DDD De megéri!

Nekem is hasonló problémám volt a NINJA CU-nál, hogy a felfogatásnál a kondikhoz ért az a lefogató, sőt addig be se tudtam pattintani a hűtőt, amíg ki nem csavaroztam a merevítőnél a csavarokat. Utána bepattant, majd visszacsavartam a csavarokat.
Azóta a kondik érdekesen álnak, és picit meghajlott a lap is. :U

Mi van, ha kijön ez a 20 hőcsöves monstrum? Azt hogy fogják az emberek bepakolni? :DDD Mega One

(#1861) Henk válasza zsák (#1860) üzenetére


Henk
veterán

Így ahogy a mellékelt ábra mutatja.Az én házamban nincs annyi hely az Orochi-val mint ebben a plexiben ezzel a batár ninja-val.Egy nagyobb házban gondolom nincs ennyi vesződés,de nálam elég sok minden összejött.Jól ki volt számolva a hely mindenhol,de beletiportam. :DDD

(#1862) [CM]Crusher válasza Henk (#1861) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na, örülök hogy végül is sikerült a művelet :DDD Látom nem volt könnyű. Lehet hogy forgatnod kellett volna a 2 kampós alaplapra rögzített rúdon, és akkor nem a borda és a kondi fölött lett volna az áthidaló. Bár a képekből nem derül ki, hogy azzal előrébb lennél-e.

(#1863) Henk válasza [CM]Crusher (#1862) üzenetére


Henk
veterán

Megmondom őszintén bennem felsem mertül,hogy 90 fokkal eltudom forgatni a rögzítő keretet. :DDD
Bár nem biztos,hogy többre mentem volna vele mert ha jól emlékszem ott is végig vannak kondik.Mindegy felment az a lényeg.
Azt néztem meg,hogy a hűtőt elforgatni sehogy sem tudtam volna.Lefele állítva beleért volna a vga-ba,másik irányba meg eleve lehetetlen.Ez így volt megtervezve. :)
Thx mégegyszer.

(#1864) [CM]Crusher válasza Henk (#1863) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Először úgy raktam én is, hogy lefele álljon, nekem elfért a stacker-be, de itt a heat pipe lefele állása miatt azt tapasztaltam, hogy a hő nem megy el rendesen, amibe belegondolva logikus is. Így most nekem is úgy áll ahogy neked. Legjobb az lenne ha felfele állna, de úgy még nekem sem fér el. Csak akkor mi az a ház ahol elfér :DDD Mert Stackerbe elég sok hely van az alaplap és táp között.

(#1865) Henk válasza [CM]Crusher (#1864) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem úgy semmilyen házba nem lehet berakni,hogy felfele álljon.Talán még a nagy toronyházakba sem férne úgy be.Nekem viszont nagyon kicsi lett a hely az egész gépbe.
A másik meg,hogy a ventit nem tudom feltenni.Legalább nem használódik el. :DDD

(#1866) [CM]Crusher válasza Henk (#1865) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Pedig úgy lenne a menő, hogy felfelé áll mert a tesztek szerint pár fokkal jobb mikor úgy áll.

(#1867) Henk válasza [CM]Crusher (#1866) üzenetére


Henk
veterán

Ahhoz vagy kell barkácsolni otthon egy spéci házat,esetleg ház nélkül elférne.
De amennyit javulna nem hiszem,hogy megérné a vesződséget.

(#1868) [CM]Crusher válasza Henk (#1867) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, itt pár fokról van csak szó.

(#1869) zsák válasza Henk (#1867) üzenetére


zsák
tag

Vagy Cooler Master HAF 932-es házat kell vásárolni!
Abba biztos elfér, ha nem raksz ventit felülre.

(#1870) Henk válasza zsák (#1869) üzenetére


Henk
veterán

Hát ahogy elnézem felfele állítva ebben sem férne el.
De végül is az enyémbe is befért,csak nagyon sarkos a dolog.De ennek is megvan az előnye,úgy elment a kedvem a gép szerelésétől,hogy egy darabig biztos nem veszek bele semmi új cuccot,nehogy szét kelljen szednem. :DDD
Így aztán nem költök annyit a gépre.
Függőknek jó leszoktató program egy ilyen hűtő.

(#1871) Chosen válasza Henk (#1870) üzenetére


Chosen
addikt

"Függőknek jó leszoktató program egy ilyen hűtő." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1872) Chosen


Chosen
addikt

Ninja rev b melyik hűtővel van egyszinten kb, kik a versenytársai teljesítményben?

(#1873) Fel válasza Chosen (#1872) üzenetére


Fel
addikt

Thermalright HR-01/HR-01 Plus, CoolerMaster Z600.

(#1874) gothic20


gothic20
aktív tag

Egy újabb Scythe Musashi teszt ez utal egy Asus Radeon X1900XTX hűtenek vele.[link]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1875) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Újabb Scythe Musashi teszt.

(#1876) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Még 1 teszt a nagyvilágból

(#1877) gothic20


gothic20
aktív tag

4870-en egész jól teljesít. Remélem minél előbb nálunk is kapható lesz. [CM]Crusher nem tudod mikor lesz nálunk is?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1878) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1877) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hét végén vagy jövő héten. De valószínűbb a jövő hét. Reméljük addig az Euro is csökkenni fog.

(#1879) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Készült egy kis bemutató a pár utoljára érkezett Scythe termékről.

(#1880) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Scythe Infinity vásárlását tervezem.
Az alaplap pwm szabályozza?????
Olvastam olyat, hogy nem. De ez nem lenne ésszerű.
Valaki?

(#1881) gothic20 válasza Pepe78 (#1880) üzenetére


gothic20
aktív tag

Hali.

Az alaplapodon a pwm szabályzás akkor fog működni ha pwm-es ventit kötsz rá (szóval pl. ilyet: [link] )A Mugen-hez szerintem nem pwm-est adnak hanem simát de az se lesz valami hangos mivel Scythe :)

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1882) Fel válasza Pepe78 (#1880) üzenetére


Fel
addikt

Sőt mi több, mivel Giga lapod van, ezért azzal elég jól lehet szabályozni a nem pwm-es ventiket is. A BIOS-ban a CPU fan controll opciót Voltage-re kell állítani, szerintem ez jobb megoldás, mint a pwm (saját tapasztalat alapján, voltage beállítás mellett egy pwm-es ventit terhelés nélkül alacsonyabb fordulaton járat, mint pwn beállításnál).

(#1883) Fel válasza [CM]Crusher (#1879) üzenetére


Fel
addikt

Helló!

Mint szakértőt, Téged kérdeznélek, hogy az Universal Retention kittel hogyan lehet rögzíteni lga775 alaplapra egy Ninja 2-t? Látok a csomagban egy hátlapot, de azt mihez kell csavarozni, mit kell használni a hűtő felőli oldalon?

(#1884) ent


ent
őstag

Cs!

A Silent Eagle 1000 80mm ventinek mekkora a légtömeg / óra menyisége? 11,4 CFM értéket látok, de ez mennyi légtömegben?

Kérdem én, mert láttam egy SilenX iXtrema 30,6 m3/h, 9 dBa ventit ami 2x drágább ennél.

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1885) [CM]Crusher válasza Fel (#1883) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Hátlapi panel értelem szerűen hátulra, majd 775-nél a 2db-ból álló fém rögzítőt kell használni és ahhoz csavarozod hozzá a hátlapi panelt. Hűtőre felszereled a 478-as kampós rögzítőt majd a borda és a cpu közé berakod a képen látható réz lapot, persze úgy hogy bezsírozol minden oldalt.

(#1886) [CM]Crusher válasza ent (#1884) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

1 CFM = 0.028 m3/perc

11,4CFM = 0,3192 m3/perc

0,3192 m3/perc * 60 perc = 19,152 m3/óra

(#1887) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Újabb részeredmények a Ninja2-vel kapcsolatban:
E8200@4GHz(8x500): 50(!)fok passzív hűtéssel, 1.344V (bios: 1.425V) feszültséggel. :C
Sajna az északi híd 63 fokos, így kénytelen leszek lecserélni egy Noctua NC-U6-ra. (Már itt van a táskámban! :D )
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1888) Fel válasza [CM]Crusher (#1885) üzenetére


Fel
addikt

Köszönöm a részletes választ!

Erre a megoldásra nem gondoltam, hogy s478 foglalatot kell imitálni lga775-nél... Az a közbeillesztett rézlap nem ront a hűtési teljesítményen? (értem én, hogy réz, de akkor is egy újabb hőátadási lépcsőt jelent)

(#1889) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Szia Fel
Én is 775 es re szereltem fel a 478 kampóit,csak sima Ninja Rev B változatra,de nem ront a hűtési hatásfokon a közbe iktatot rézlap nekem körübelül ugyan azon a hőmérsékleten tartja a procit mint amikor 775 ös pöcköket használtam,én is nagyot néztem amikor szereltem h mire kell a rézlap.
:))

[ Szerkesztve ]

(#1890) Fel válasza rénszarvas (#1889) üzenetére


Fel
addikt

Köszönöm az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#1891) ent válasza rénszarvas (#1889) üzenetére


ent
őstag

A rézlap mindkét oldalát bekented?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1892) rénszarvas válasza ent (#1891) üzenetére


rénszarvas
csendes tag

Szia Ent!
Jót kérdeztél tőlem!Nem vagyok kezdő,igen mindkét oldalát bekentem a saját pasztájával mivel azt is mellékeltek a csomagban érdekes szürke színe van de jól vezeti a hőt igaz három hónapja szereltem és azuta nincs gond vele nem is akarom még piszkálni sem mert annyira fasza h csak és a ninját passzívan használom.
:))

(#1893) zsák


zsák
tag

Crusher miért nincs nálatok 1900rpm-es S-Flex? :U
Amúgy mikor jön a Musashi? Úton van már? :DDD

(#1894) [CM]Crusher válasza zsák (#1893) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jó kérdés :DDD Minek neked olyan nagy rpm, ajánlom az ultra kaze 3000-et akkor :DDD

Igazság szerint mára vártam, de úgy látszik holnap lesz belőle, de az a biztos majd mikor a kezemben fogom.

(#1895) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok.

Scythe Infinity-t találtam 4 hónaposan gyári ventivel, minden tartozékkal.
6k-t érne?
Gigabyte Aurora 570 kuckóba elfér?

Scythe hűtők között az infinity hol foglal helyet?

előre is thx.

Sziasztok.

:C

(#1896) [CM]Crusher válasza Pepe78 (#1895) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Egy jól szellőző házban az egyik legerősebb Scythe hűtő ha raksz rá ventit. Amennyiért meg tudnád venni, szerintem megéri.

(#1897) zsák válasza [CM]Crusher (#1894) üzenetére


zsák
tag

Mert S-FLEX és "halk", és mert nyáron lehet, hogy jobb lenne az 1900rpm, és akkor nem kéne visszavenni a Q6600-osom órajeleit 3,2-ről 2,4-re. :W
Amúgy nem cserélünk pár cuccot? :U
Én adok neked egy Ninja CU-t, meg egy RÉZ Kama Wing-et.
Te megdobsz egy Ninja 2-vel, és 2db ALU Kama Wing-el + Artic Silver hőpasztival is.
Áll az alku? :DDD
Csak mert nem akarok egy alu Musashi mellé réz cuccokat. :B
/Meg kinéztem egy GA Ultra Durable 3-as lapot, amin nincs réz hűtés./
/Ninja mellé adott ventit, még nem használtam egyszer sem, szóval friss, egyedül a hőpaszti nincs meg, mert kinyomtam./

(#1898) [CM]Crusher válasza zsák (#1897) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Add fel hirdetésbe :)

Holnap lesz a Musashi, de amint megjön szólok egyből.

(#1899) gothic20 válasza zsák (#1897) üzenetére


gothic20
aktív tag

Én adok a réz Ninja-ért egy alu intel hűtőt. Áll az alku? :D

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1900) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1899) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szerintem kihagyhatatlan ajánlat :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.