Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hali!
Úgy néz ki lecserélem a vizhűtésemet légre. Kérdésem, hogy melyiket válasszam?
- Scythe Ninja
- Coolink U8
- Coolink Bat
- ASUS Silent Knight II
- Arctic Cooling Freezer 7 PRO

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1402) Des1gnR válasza Des1gnR (#1401) üzenetére


Des1gnR
őstag

Azt hiszem hogy megtaláltam az igazit de az nincs közöttük Skythe Infinity ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1403) smiti válasza Des1gnR (#1402) üzenetére


smiti
addikt

Úgy látom csak rájöttél mi a legjobb megoldás a számodra :C Csak arra figyelj oda, hogy megfelelő szélességű legyen a házikód ;)

(#1404) Des1gnR válasza smiti (#1403) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sztm nem lesz vele gond, de azért köszi :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1405) Martin2004 válasza [CM]Crusher (#1400) üzenetére


Martin2004
tag

a kérdés a visszarakásra vonatkozott, of course :)

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1406) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Megvettem az Infinityt mostmár én is Skythe tulaj vok :B
már csak a vizet kel elpasszolnom :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1407) cowboy_bebop válasza Des1gnR (#1406) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Scythe, nem Skythe. :P

(#1408) Des1gnR válasza cowboy_bebop (#1407) üzenetére


Des1gnR
őstag

ezer bocs mester :P :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1409) cowboy_bebop válasza Des1gnR (#1408) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Nem kötekedni akartam, csak már annyira szúrta a szemem. :R

(#1410) [CM]Crusher válasza cowboy_bebop (#1409) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD

(#1411) Des1gnR válasza cowboy_bebop (#1409) üzenetére


Des1gnR
őstag

értem én :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#1412) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

UP a topiknak! :)

(#1413) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Sziasztok
Scytehe Ninja taljdonos vagyok és passzívan használom de nagyon bevált,több mint egy éve.
Az lenne a kérdésrm h mi különbség van az alábbi venti szabályozók között:
Scythe Kama Meter Multifunktions LC-Panel
Scythe Kama Panel SCKMPN-1000-BK Black
Scythe Kama Panel SCKMPN-1000-SL Silver
Jah még használok egy Kama Bay-t de a ventije nekem hangos egy kicsit
Üdv rénszarvas :DD

(#1414) [CM]Crusher válasza rénszarvas (#1413) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Kama Meter:

- 4 hőmérséklet mérés
- 4 ventilátor vezérlés
- 3 színű előlap mellékelve
- 7 színű kijelző

Scythe Kama Panel

- Csatlakozók:

2 x USB Cables
1 x S-ATA Data
1 x S-ATA Power
1 x Line-In
1 x Mic-In
1 x Audio-Out
1 x IEEE1394

- Kártyaolvasó:

SD Card, miniSD Card, MMC Card, RS-MMC Card, Compact Flash, Micro Drive, xD Card, Smart Media, Memory Stick (Including PRO, DUO, PRO-DUO.

- Ventilátor vezérlés 6db

- Slim optikai drive fogadása

(#1415) G@ß! válasza [CM]Crusher (#1333) üzenetére


G@ß!
őstag

Ninja copper? Vagy a rev B.? Apa :DDD

(#1416) [CM]Crusher válasza G@ß! (#1415) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha pénz nem számit pár fokért akkor réz, de ár/teljesítmény arányban szerintem sima elegendő. ;) :)

(#1417) G@ß! válasza [CM]Crusher (#1416) üzenetére


G@ß!
őstag

Csak mert azt irtad, hogy passzivan viszi a tuningolt quadodat, igaz?
Akkor a rev.B is elegendő?

(#1418) [CM]Crusher válasza G@ß! (#1417) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen viszi, nekem is tuningolt quad van és sima ninja rev. b-s hűtőm van passzív módba. Összesen 2 venti van a házban egy hátul és 1 a tápban. Mind a kettő 12cm-es.

[link]

(#1419) G@ß! válasza [CM]Crusher (#1418) üzenetére


G@ß!
őstag

Huhúúú , nem semmi :DDD
Szép réz felületek!
Látom az Abit Quad GT elég jó lap, ha 3.6ig tolod neki! :B
Vagy csak szimplán jó típust fogtál ki? :U

(#1420) Thom7 válasza [CM]Crusher (#1418) üzenetére


Thom7
csendes tag

A sok réz hűtőhöz illene a réz Ninja :)
Meg most azon gondolkodom hogy ha a te tuningolt quadodat viszi a ninja venti nélkül akkor az én tuningolt E6300-omat miért nem?
3D Aurora-m van és abban van elöl 1 + hátul 2 venti + tápban is és a ninja-n is(12cm-esek mind).
Így terhelve 68 fokon megálltak a magok(3150mhz 1.296V), ezért is inkább nem próbálkozom a passzív használattal. :(

(#1421) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Sziasztok
A segítségeteket kérnem evvel kapcsolatosan:Scythe Kama Meter Multifunktions LCD-Panel.
Kinek milyen tapasztalata van a szabályózóval kapcsolatosan,mindenki írjon föleg aki használt vagy használ mert én is gondolkozok rajta h vegyek egy ilyet.
Köszönöm Rénszarvas

(#1422) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Hali
Nálam a 2160-ast 3.00-án passzívan vitte a ninja és terhelés alatt is jól viselte a hőmérsékletet úgy h én teljesen meg vagyok elégedve de azért néha a ventijét is használom és az elég csendesen jár 600-800 RPM között(ezt intelligensen kezeli a lap)

(#1423) G@ß! válasza G@ß! (#1419) üzenetére


G@ß!
őstag

Ismént felmerült egy probléma, ugyebár amikor tuningolsz, félreméri a hőfokot...
Szerintem ha teheted, akkor mérd meg valami pontos műszerrel.
Kiwi vok rá! ;)

(#1424) [CM]Crusher válasza G@ß! (#1419) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Vinné a lap és proci a 4Ghz+ fölött is, 4.0-4.1-et ki tudtam hozni belőle egy teszt erejéig, de ott már csúnyán kellett neki feszt emelni. Meg ott már a pwm-ek is iszonyat melegedtek. Teszt idejére kapott a gép oldala egy 30cm-es szobaventit padlón. :DDD

(#1425) [CM]Crusher válasza Thom7 (#1420) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Gondolkodtam rajta sokat, hogy az összképbe illene. Nagyon függ az alaplaptól és a cpu-tól is. Pl 6600 Quad-ban is nagy a szórás. Van ami csak nagy fesz emeléssel éri el akár a 3,5-et de láttam már olyat is ami ment 3,8 környékén és csak 1,4125 volt ha jól emlékszem.

Érdemes quadnál G0-t választani illetve nézni az FPO számot a VID fesz miatt. Minél kisebb a vid-e annál jobban tuningolható. Persze mit sem ér egy jó proci ha nincs alatta jó lap.

(#1426) [CM]Crusher válasza rénszarvas (#1421) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Komoly vezérlő egyik személyes kedvencem. De mióta piacon van a Scythe Kaze Master és tudja azt, hogy 0-12V között állítot, szerintem az egyik legkomolyabb vezérlő lett. De amúgy mind a 2 minőségi. Egyik ezért jó a másik pedig más miatt. Izlések és pofonok.

(#1427) G@ß! válasza [CM]Crusher (#1425) üzenetére


G@ß!
őstag

FPOszám?
Ez nincs ráírva a dobozra, igaz? :DDD
Milyen FPO-számúak jól tuningolhatók?

(#1428) sz.j válasza [CM]Crusher (#1426) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, de Te nem a ComputerMode-től vagy?
Mert a [CM] mintha arra utalna ....

:U

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1429) [CM]Crusher válasza sz.j (#1428) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Talált, süllyedt ;)

(#1430) [CM]Crusher válasza G@ß! (#1427) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

De, minden dobozon van FPO

A product code-nál meg ha nézed akkor ha a sorozatszám vége az hogy SLACR akkor az tuti G0 a proci, és akkor jön az hogy ok G0 de akkor minél kisebb vid-est kereseni.

(#1431) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

[OFF] Nézd meg Itt, találsz infókat.

Nekem ilyen a procim: stepping G0 (SLACR) / FPO L726A173 - VID 1.2375v [/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#1432) [CM]Crusher válasza [CM]Crusher (#1431) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hmm, nem akarja OFF-nak venni, na mind1 :)

(#1433) G@ß! válasza [CM]Crusher (#1431) üzenetére


G@ß!
őstag

Okés!

Szóval ha majd megyek be a boltba, előtt irjam le egy papirra a FPO-vid értékeket, és nézegessem végig mindet? :U
Vagy emailben kérdezgessem? :DDD
Köszi a linket!

(#1434) [CM]Crusher válasza G@ß! (#1433) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Legelőször is az SLACR-es procikat keresd, de jó esélyel találsz mert mostanság már az van többségben gyártás alatt. FPO meg kérdéses mert nem mindent találsz meg neten, odaadni meg nem fogják nagy valószínüséggel, hogy nézd meg aztán ha nem jó akkor hozd vissza. Annyi viszont érdekességként, hogy amivel találkoztam újabban, azok elég magas vid feszesek voltak. Lehet most már gyártásban csak ilyenek vannak, de a fene tudja.

(#1435) Hurkaleves válasza [CM]Crusher (#1434) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Szerintem Q6600-ot már nem is gyártanak..

(#1436) [CM]Crusher válasza Hurkaleves (#1435) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ez jó kérdés, de az még biztos, hogy raktárakban hegyekben áll.

(#1437) Hurkaleves válasza [CM]Crusher (#1436) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Oda kéne beszabadulni! ;] :D

(#1438) [CM]Crusher válasza Hurkaleves (#1437) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD

(#1439) RyanPT


RyanPT
csendes tag

Sziasztok itt egy cikk a himururol:
http://www.dexgo.com/index.php?site=artikel/view.php&id=273&rubrik=Hardware&seite=1
Nemértek németül de a végén aztirja hogy :
Überraschendes Potenzial zur Geräuschreduzierung
ami ha minden igaz valami ijesmit jelent(megkérdeztem egy havert):
meglepő potenciál a zajcsökkentésére

szal bizakodva várom hogy megjöjjön:)

(#1440) S.Y.S. válasza RyanPT (#1439) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

[itt] olvashatsz róla személyes tapasztalatokat is.

[ Szerkesztve ]

(#1441) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1440) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Azért tudnák vitázni az ott elhangzottakkal. Napi szinten építek olyan gépeket amikbe Quiet Drive illetve Himuro kerül és nem volt egyáltalán jellemző, hogy ilyen 45-47 fokok legyenek mint ami elhangzik. Ritka ha 40-42 fölé megy a hőmérséklet. Legyen az akár raptor. Persze mindez házfüggő is. Mert ha pl egy nem jól szellőző házba szerel az ember ilyen vagy bármilyen más hasonló zajcsökkentő, hűtő ezközt akkor ne várjunk csodát tőle.

(#1442) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy zipang hűtőt és azt szeretném tudni,hogy egy Phenom 9750 procit menyire tud lehűteni. Még egy kérdés rá lehet rakni a zipangra 12 centis ventit?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1443) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1442) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Azt nehéz megmondani, mennyire hűti le de abban biztos lehetsz, hogy azt halkan fogja tenni. Mivel 12cm-es ventilátort is fogad, így te bármikor bármilyen 12-es ventit rárakhatsz, ezáltal növelve akár a hűtőteljesítményt.

(#1444) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Egy kicsit fura/béna kérdés,de hogy kell kiejteni a gyártó nevét? Nem akarom,hogy kiröhögjenek a boltban. :B

Üdv, Balázs

(#1445) [CM]Crusher válasza Antibazsi (#1444) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

"Szájt"

(#1446) Antibazsi válasza [CM]Crusher (#1445) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Köszi! :R (én "szkájt"-ra tippeltem)

Üdv, Balázs

(#1447) [CM]Crusher válasza Antibazsi (#1446) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szerintem megértik mit akarsz kérni ;)

(#1448) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1441) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Van 2db QD-m és ismerem minden pozitiv és negativ tulajdonságát. Himuro-m nincs, de nem is mondtam róla, se jót se rosszat. Erre van a fórum, hogy megismerje az ember mielőtt megveszi :F Ha meg van infód, amivel cáfolni tudod az ott elhangzottakat, akkor ne tartsd visszza magad, oszd az észt. :)

(#1449) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1448) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Persze, mindenképp fontos hogy mindenki leírja a saját tapasztalatait és ez így is van rendjén. Személy szerint ezzel nem értenék egyet:

"Nyah há beszereltem a kicsikét.
Akkor.: Hűtés 0, zajcsillapítás 20%.
Röviden ennyi. Nem egy forrófejű vincsim van benn, csak egy egytányéros seagate, de terhelés nélkül lazán felmegy 44 fokig. Ami szerintem elég sok.
Ellenben még mindíg jobban hűt mint az SQD, mert az 47 fokig engedi fel a vincsit.
Mitmondjak szép, de értelme nem sok van, mivel se a zajt nem csillapítja se a hőfokot."

És továbbra is csak ezt tudom mondani erre:

"Napi szinten építek olyan gépeket amikbe Quiet Drive illetve Himuro kerül és nem volt egyáltalán jellemző, hogy ilyen 45-47 fokok legyenek mint ami elhangzik. Ritka ha 40-42 fölé megy a hőmérséklet. Legyen az akár raptor. Persze mindez házfüggő is. Mert ha pl egy nem jól szellőző házba szerel az ember ilyen vagy bármilyen más hasonló zajcsökkentő, hűtő ezközt akkor ne várjunk csodát tőle."

Amire gyanakodni tudok, az vagy házszellőzés, vagy nincs megfelelően összehuzatva, vagy vékonyabb a merevlemez annyival, hogy ne érjen hozzá neki körbe rendesen se a quiet drive sem a himuro ezzel csökkentve a hőátadó felületet.

(#1450) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv.
Van egy problémám,és lehet hogy az apróhirdetéseket nem mindenki olvassa,szóval:Ninja-hoz keresek LGA 775-ös lefogatókeretet,mivel az enyémen megadták magukat a pöckök (talán van valami köze a gyakori fel-leszereléshez :) ) Szóval fanatikus AMD-sek,vagy akárki,akinek van ilyen kerete ,privizzen.
Köszöntem.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.