Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) [CM]Crusher válasza Turmoil (#1349) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jó lett! Még jó hogy létezik shuriken, nem sok helyed volt. :)

(#1352) [CM]Crusher válasza Mauzes (#1340) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Gond nincs vele, ugyan azt a lefogatórendszert használja mint bármi más 775-ös hűtő. Csak van aki többszőr cserél procit és előfordul, hogy a pöcök kikopik, nem marad bent rendesen és kiugrik. Ezért van ez a kit, hogy minden olyan hűtőhöz, de nem csak Scythe-hoz megoldást nyújtson hogy ki lehessen váltani a 775-ös lefogatót a jól bevált beakasztós 478-as rögzítésre.

Asus Silent Knight már jó párszor volt kezem alatt, gép halkítás miatt (Cserélték Ninja-ra). Ha az azon lévő venti felpörög, nem kis hangja van maxon.

(#1353) Turmoil válasza [CM]Crusher (#1351) üzenetére


Turmoil
senior tag

Jaja, bár végszükség esetén a gyári hűtő is befért volna, az sincs 8 cm magas, csak nem néz ki olyan jól:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1354) emre33


emre33
addikt

Hát aki egy Dragon nagytoronyba egy Scythe Ninja Copper (réz) bordát 2 percen belül be tudja akasztani a klipszet, az egy isten.

Rettenetes ez az akasztásos módszer. :((

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1355) [CM]Crusher válasza Turmoil (#1353) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na meg hűteni sem hűtött volna úgy mint a shuriken. Hangilag meg vagy elégedve?

(#1356) [CM]Crusher válasza emre33 (#1354) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Gyakorolni kell :) Legalább stabilan fogja.

(#1357) emre33 válasza [CM]Crusher (#1356) üzenetére


emre33
addikt

Stabilnak stabil, az tuti. Hütése is elképesztő, jó vétel volt.
Senki kedvéért le nem szedem ezt a bordát mégegyszer :)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1358) [CM]Crusher válasza emre33 (#1357) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ne is add senkinek. 20 ember egyike vagy akinek adni tudtam kis hazánkban. :)

(#1359) Turmoil válasza [CM]Crusher (#1355) üzenetére


Turmoil
senior tag

A Shurikent nem hallom, a Sapphire hangos nagyon, pedig RivaTunerrel lenyomtam 25%-ra alapjáraton (eredetileg 40-50 körül ment, az rettenetes volt).
Erősen elgondolkodtam, hogy szerzek rá egy passzív hűtőt. Függőlegesen áll a kártya, fölötte a táp szívja ki a meleget, szóval megfőni biztos nem fog. De csak valami egyoldalas megoldás jöhet szóba, mert nincs hely a kártya fölött a hőcsöveknek, meg az álló helyzet miatt talán nem is lenne hatékony a másik oldalra vezetni a hőt...

Aztán kiderül, hogy a ház is elviselne valami halkabbat, akkor azt is le fogom cserélni. Bár a régi gépnél már így is jóval halkabb:)

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1360) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Megjött az Orochi szerdán, Himuroval együtt. Ez az Orochi élőben mondhatni böszme nagy dög. :DDD

(#1361) Turmoil válasza [CM]Crusher (#1360) üzenetére


Turmoil
senior tag

Erre gondolsz: Heatsink & Fan Dim: 180x194x120mm ???
A gépem alig nagyobb ennél :))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#1362) [CM]Crusher válasza Turmoil (#1361) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DD :K

(#1363) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Sikerült szert tennem egy Infinityre, mondhatni jó nagy.
Viszont a hozzá adott venti csak 1200 rpm-en megy, így a proci 47 C idle-ben.
Hozzá kell tenni, hogy sajna csak a keskenyebbik felére tudtam ráapplikálni a cuccot.

Milyen ventit tudnátok ajánlani rá, ami halk is, de pörög rendesen.

Köszönöm

(#1364) cowboy_bebop válasza cowboy_bebop (#1363) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Azóta át tudtam szerkeszteni a nagyobbik oldalára a cuccot.

Ventire ötlet? Scythe S-Flex, SilenX iXtrema, és Noiseblocker SX2 között vacillálok.

(#1365) [CM]Crusher válasza cowboy_bebop (#1364) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha engem kérdezel akkor S-Flex :)

(#1366) tts válasza [CM]Crusher (#1365) üzenetére


tts
addikt

dehogy is - venni kell mind a háromból aztán otthon lesz idő eldönteni melyik a legmegfelőbb :D

de azért a 3 közül én is azt venném

[ Szerkesztve ]

(#1367) [CM]Crusher válasza tts (#1366) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:K :DDD

(#1368) cowboy_bebop válasza [CM]Crusher (#1365) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Akár téged is, köszi a tippet.

tts: :DDD

(#1369) Henk válasza cowboy_bebop (#1368) üzenetére


Henk
veterán

Én a helyedben a 11dBA-es Silenx Ixtrema-t (120x25mm) biztos nem venném.Beruháztam egy ilyenre a napokban,nem mondom mekkora csalódás.Olyan búgást rendez,hogy halknak egyáltalán nem nevezném.Én is procihűtőre akartam egy csendeset.Most még az s-flex és a noctua nf-s12-800 közül akarok választani,hátha több sikerrel járok.
Nem is raktam fel a silenx-et,így most passzívan megy a thermalright hr-01 plus.De lassan arra hajlok,hogy nem is teszek rá ventit. :D

(#1370) [CM]Crusher válasza Henk (#1369) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

A nincs venti a legjobb megoldás, az biztos nem lesz hangos. :)

(#1371) Henk válasza [CM]Crusher (#1370) üzenetére


Henk
veterán

Az biztos,csak meleg se legyen neki. :)

(#1372) [CM]Crusher válasza Henk (#1371) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Most hány fokos a CPU ami miatt gondolkodsz ventilátorban?

(#1373) Henk válasza [CM]Crusher (#1372) üzenetére


Henk
veterán

Hát bajban vagyok ezzel a hőmérsékletméréssel mert ahány program annyi érték szinte.
A HW Monitorral terheletlenül:
cpu:22 fok
core:47 fok
core1:45 fok
Orthossal 10 perc után:
cpu:46 fok
core:66 fok
core1:59 fok
Ha real temp-el nézem akkor 10 fokkal kevesebb a mag hőmérséklet.
Ja 3,6-on megy egy E8400.Gameban még nem próbáltam.

(#1374) Henk válasza Henk (#1373) üzenetére


Henk
veterán

Megpróbáltam a cod4-el,lőttem egy fél órát.
cpu:35 fok
core:62 fok
core1:54 fok
Lehet tényleg nem rakok rá ventit,így csendes. :D
Szerinted magasak ezek a hőfokok?

(#1375) [CM]Crusher válasza Henk (#1374) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha passzívan használod akkor teljesen jó értékek. Progikkal meg az a baj, hogy mindegyik a BIOS-ból olvassa ki, ha pedig az rosszúl méri akkor minden program azt a félremértet fogja mutatni. Legjobb pl erre mikor egy 25 fokos szobában 8 fokos a proci és dicsekszenek az emberek, hogy mennyire király xy hűtőjük. Aztán biosfrissítés és máris a 8 fok megugrik 48-ra :DDD

(#1376) Henk válasza [CM]Crusher (#1375) üzenetére


Henk
veterán

Ezek az értékek most passzív hűtővel vannak.Az az érdekes,hogy mikor a zalman 9700-et használtam ugyanilyenek voltak az értékek(csak jó hangos volt,azért is cseréltem le).Nekem a mag hőmérséklet tűnt magasnak,alapban is 45-47 fok.Vagy az is természetes?
Mondjuk léggel egy 8 fokos procihőmérséklet az kicsit sántít szerintem,hacsak nem valami ipari turbina van ráfabrikálva. :D

(#1377) [CM]Crusher válasza Henk (#1376) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Teljesen jó értékek akkor. Magok azok mindig valósabbak valahogy mint a cpu-n mért érték. Nekem most 18 fokot ír ki a cpu-ra viszont a magokra helyesen 36-38 fokot.

(#1378) Hoek


Hoek
tag

A Himuroról tud valaki mondani jót/rosszat?
Lehet már kapni egyátalán?

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#1379) Henk válasza [CM]Crusher (#1377) üzenetére


Henk
veterán

Nekem a cpu-ra 22 fokot ír.Te milyen progival mérted ezeket az értékeket?(mag=36-38)

(#1380) Henk válasza Hoek (#1378) üzenetére


Henk
veterán

Múltkor olvastam róla teszteket ott jókat írtak róla.
Kapható már,pl itt:[link]

(#1381) [CM]Crusher válasza Henk (#1380) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én is csak alátámasztani tudom hatékonyságát.

(#1382) [CM]Crusher válasza Henk (#1379) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Core Temp illetve Everest Ultimate

(#1383) Henk válasza [CM]Crusher (#1382) üzenetére


Henk
veterán

Ja azzal is annyi,45-47 fok.
Minden program ennyit mutat kivéve a real temp az 10 fokkal kevesebb.
De bármilyen procihűtőt használok mindegyikkel ennyi,már 4 félét kipróbáltam.Úgyhogy akkor gondolom így jó lesz. :)

(#1384) Hoek válasza Henk (#1380) üzenetére


Hoek
tag

Meg tudnád adni a cikk címét, nem találom.
Mindenhol csak eladni akarják, csak nem írnak róla.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#1385) Henk válasza Hoek (#1384) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom már melyik volt pontosan,de itt is írnak róla ezt-azt:
1,[link]
2,[link]
De a google-be beírod kidob párat,szemezgess belőle.

(#1386) Hoek válasza Henk (#1385) üzenetére


Hoek
tag

Köszi. Jó lenne egy tényleges teszt valahol, de gondolom túl új hozzá.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#1387) Henk válasza Hoek (#1386) üzenetére


Henk
veterán

Ja valószínű.
Bár én csak magyar oldalakon néztem,lehet amúgy létezik már.
Vagy még várni kell rá kicsit lehet.De gyanítom elég jó lehet a hatásfoka ezzel a sok bordával.Az ilyen hűtők akkor is jók ha sima a házuk.

(#1388) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Megjött az F-es S-Flex, nagyon durva.
570rpm-en tudja ugyanazt, mint a gyári 1200-on. :)

(#1389) [CM]Crusher válasza cowboy_bebop (#1388) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én D-et használok 12V-on :)

(#1390) Henk válasza [CM]Crusher (#1389) üzenetére


Henk
veterán

Hadd kérdezzem meg mennyire halk az a venti és milyen a légszállítása?
Én is ilyenben gondolkodok most.

(#1391) [CM]Crusher válasza Henk (#1390) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

800-as hangtalan, légszállítása pedig egy ház szellőztetésére tökéletesen megfelel. Van az 1200-as, annál egy minimális motorhang már hallható de még a csendes ventilátorok közé tartozik, viszont a légszállítás ott már nem mondható kevésnek. 1600-as az már fúj rendesen, de ott már azért a hang is megjön.

(#1392) Henk válasza [CM]Crusher (#1391) üzenetére


Henk
veterán

Én most azon vagyok,hogy a lehető leghalkabb ventiket szerezzem a gépembe(persze azért a lehető legjobb légszállítással).
A 800-as s-flexet sokan ajánlották.Meg néztem, a 800-as slip stream-et de arról nem nagyon van tapasztalata senkinek.
Nem akarok gyorsabb ventit mert a 1100-as silenx-el mellényúltam.

(#1393) [CM]Crusher válasza Henk (#1392) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Slip stream hasonlóan halk, a maga olcsó kategóriájában elég jó ventinek mondható. Viszont későbbiekben jóval előbb fog behangosodni csapágyazásának köszönhetően mint egy folyadékcsapágyas. Rengeteg gépbe építettem S-Flex-et és soha egyikre sem volt még olyan visszajelzés sem, hogy azóta behangosodott volna. És nem 1-2 hónapos múködésről beszéltek ilyenkor.

(#1394) cowboy_bebop válasza [CM]Crusher (#1391) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Viszont az 1600-as marha jó procihűtőnek. Idle-ben 5-600 rpm-en síri csend, amikor pedig játszik az ember, megkapja a teljesítményt.

(#1395) Henk válasza [CM]Crusher (#1393) üzenetére


Henk
veterán

Aha.
Most nézegettem,hogy a slip stream az csúszó csapágyas?
Akkor asszem ez eldőlt az s-flex javára.

(#1396) Martin2004 válasza [CM]Crusher (#1360) üzenetére


Martin2004
tag

szia, én vettem egyet a napokban tőletek. tuningolt q940-hez is elég lesz venti nélkül, mert ha nem, akkor házat kell cserélnem :) Milyet ajánlanál hozzá? Ha felrakatom a ventit a borda tetejére, elég lenne egy 205 mm- szélességű ház?

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1397) [CM]Crusher válasza Martin2004 (#1396) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Mindenképp teszteld le venti nélkül és várjuk az eredményeket! Egy 20cm-es háznak elégnek kell lennie. Mikorra lesznek eredmények?

(#1398) Martin2004 válasza [CM]Crusher (#1397) üzenetére


Martin2004
tag

Most a procira várok. Szerintem a hét vége előtt nem lesz kész az új masina. Milyen értékekre vagy kiváncsi? :)

Ja, kinéztem egy Cooler Master satcker 830-ast :-)

És lenne egy technikai kérdésem! A hűtő - ahogy elnézem - be fog lógni a ram-ok fölé. Namármost, fizikailag lehetséges ramot cserélni ilyen esetben a hűtő eltávolítása nélkül?

A lap ASUS P5E lesz.

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1399) [CM]Crusher válasza Martin2004 (#1398) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Majd CPU tesztre passzívan és ventivel és esetleg egy másik erős ventivel megtámogatva :)

Jó kis ház, nekem 832-es van. Biztos, hogy semmi pénzért nem cserélném le.

(#1400) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Elméletileg ki tudod venni a ramot a hűtő alol bár sosem próbáltuk. Majd erről is jó lenne valami infó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.