Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1648) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szivacsból is van annyi rossz a piacon... Neked milyen van?

(#1652) zsák válasza [CM]Crusher (#1650) üzenetére


zsák
tag

Nem tapiztam, csak hőt mértem a kezemmel. :DDD Szidol :F ez nekem szakszó, hol lehet kapni? :DDD

(#1653) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1651) üzenetére


Gorneck
titán

Bequiet...

Gorneck#1239

(#1654) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1653) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Az még a jók közé tartozik szerencsére.

(#1655) [CM]Crusher válasza zsák (#1652) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Tisztító szer, réz felületekre.

(#1656) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1647) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Csak az S-Flex-ek mozognak, akkor ezek a hangosak :DDD

Jaa, még valami, a hangszigetelésnek tényleg csak akkor van értelme, ha nincs ventinyilás, de létezik ilyen ház :F Ha pedig van nyilás és van venti, akkor onnan ki is kell hogy jöjjön valami hang, vagy szélzaj vagy motorhang.

[ Szerkesztve ]

(#1657) szacsee válasza [CM]Crusher (#1646) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz, meglesem elfér-e.. :R :R

(#1658) [CM]Crusher válasza szacsee (#1657) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs mit ;)

(#1659) Gorneck válasza S.Y.S. (#1656) üzenetére


Gorneck
titán

A ventinyílást is le kell szigetelni...mondjuk Én a hátsókkal nem tettem ilyet...de ott semmi nem jön ki...legalábbis aminek ventihez lenne köze...hdd csak de az nem csoda...raptorról van szó...

Gorneck#1239

(#1660) S.Y.S. válasza S.Y.S. (#1644) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az 1.0-ás teszt megérkezett. :D

(#1661) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1660) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jó kis írás! Akkor ha jól értelmeztem nálad is az S-Flex a nyerőbb.

(#1662) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1661) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Trónkövetelő híján, igen ez a befutó. :D
Kész a végleges forma, sajna belejavítani nem tudok, mert nem megy a progi amivel csináltam. Tessék rajta csámcsogni!

(#1663) gothic20 válasza S.Y.S. (#1662) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szépen sikerült írás! Remélem a jövőben is írsz hasonló teszteket.

Lenne azonban egy kérdésem: az 1600 S-Flex ventit ha leszabályzom 1200 fordulatra akkor hangosabb lesz 1200 S-Flex nél?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1664) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1663) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia, ezt S.Y.S-el teszteltük, és arra jutottunk, hogy 1600-os 1200-on még olyan mint az 1200-es gyári, de mondjuk 700-on már hangosabb mint egy 1200-as vagy 800-as levezérelve 700-ra

(#1665) gothic20 válasza [CM]Crusher (#1664) üzenetére


gothic20
aktív tag

Ez a Kama FLEX szériára is igaz?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1666) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1665) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Kama flexeket ne keverjük ide, mert azok teljesen más fordulatszámokon mennek és ráadásul azok jelenleg 8 és 9cm-es verzióban érhetőek el.

(#1667) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia Crusher!
Tegnap voltam a boltotokban, respect mindenért! :)
Gyönyörű kis CPU hűtő ez az N2 :DD
Sok sikert kívánok a vállalkozás bővítéséhez ;)

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1668) [CM]Crusher válasza Habzsi-Dőzsi (#1667) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Nincs mit, én köszönöm! :R Lappal mi a helyzet, minden okés? Vagy még nem próbáltad rá?

(#1669) Habzsi-Dőzsi válasza [CM]Crusher (#1668) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia!
Sajna még nem tudtam kipróbálni, mindenképpen beszámolok róla, h mi történt, de ránézésre énis megvizsgáltam és szerintem, ha minden jól megy pont bele fog passzolni. Ahogy te is mondtad a magas felépítése miatt. Nagyon remélem, hogy menni fog. Neked van valami lap javaslatod? Pici tuningra, megbízhatóságra....?

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1670) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Scythe Ninjám jelenleg egy S754 A64-en.
Hamarosan jön egy A64 X2 S939 a gépembe és az volna a kérdésem, hogy mindenféle farigcsálás nélkül át tudom majd tenni-e az új jövevényre?
Azt láttam, hogy kompatibilisek az X2-vel, de elég régóta a piacon van már ez a cooler, az enyém spec már két éves, nem tudom, hogy a felfogatásán változtattak-e ez idő alatt vagy sem.
A választ előre is köszönöm!

-- end of transmission --

(#1671) [CM]Crusher válasza SaNyEe (#1670) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Ugyan azzal a lefogatóval ami jelenleg is van a hűtődőn, fel kell hogy tudd rakni a 939-re.

(#1672) S.Y.S. válasza gothic20 (#1663) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Köszi, igyekszem. Ha lesz rá módom és lehetőségem, folytatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1673) d@minator válasza [CM]Crusher (#1671) üzenetére


d@minator
addikt

Látok nálad 12V-7V átalakítót. Gondolom ez úgy működik, hogy a pozitív a 12V-ra a negatív az 5V-ra van kötve. Venti zárlat esetén ez nem vágja haza a tápot?
A másik a Himuro. Mennyire hatékony? Érdemes megvenni? Nálam a motorhangot és a rezonanciát kellene megszüntetni. A Quiet Drive annyival jobb, mint a Himuro amennyivel drágább?

(#1674) [CM]Crusher válasza d@minator (#1673) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Így van, a 12V és az 5V-ból lesz a 7V ha összekötöd. Nem fog rövidzárlatot okozni. Itt van is egy kis leírás, ha valaki szeretne házi barkács módon csinálni ilyet. [link]

Himuro csökkenti a rezonanciát és a motorhangot is, de nem olyan mértékben mint a quiet drive.

(#1675) 04ahgy válasza [CM]Crusher (#1674) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A linken szereplő átalakítást nagyon nem javaslom, ugyanis még egy elektronikai szakmabelinek is komoly fejtörés kibogarászni. Nem véletlen színkódoltak a vezetékek a számítástechnikában.

Körbevág, szigetelés ráhúz, ráforraszt, zsugorcső fel. Csak ezt tudom javasolni. Továbbá a tápos valamint a hobbi elektronikás topicban is megbeszéltük, hogy léteznek olyan tápvédelmek, amik lekapcsolják a tápot, ha a földág összárama nem egyezik a pozitív ágakéval. És itt a venti áramfelvételének épp kétszerese a különbség, 12V-on több, 5V-on kevesebb. A legtöbb tápot természetesen nem érinti ez a jelenség.

Másrészt, pontosítsuk, hogy nem a 12V-ból és az 5V-ból lesz 7V, másrészt nem is összekötöd. A 12-5 = 7V relatív potenciálkülönbséget tudod kihasználni.

Személy szerint jobban javasolnám egy feszültségszabályozó beiktatását a ventilátor elé.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1676) [CM]Crusher válasza 04ahgy (#1675) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Megoldás még: Elektrotechnikai boltba sima mezei potméter, pár 100Ft-ért vagy egy előlapi többcsatornás vezérlő.

(#1677) zsák


zsák
tag

Chruser olyan kérdésem lenne, hogy ha a házamban a hátulsó ventit megfordítanám, hogy kifele fújjon, akkor lehet, hogy lejjebb menne a hőfok a házamban? 1642.hsz-ben ott van a gépem képei is, ha segít. :DDD Logikusnak én úgy tartottam, hogyha mindkettő befele fúj jobban hül, mert az AMMO oldalán, meg felül is kijön a meleg.

(#1678) S.Y.S. válasza zsák (#1677) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A standard az, hogy az első venti befele a hátsó kifele fúj, így csinálnak kereszthuzatot a házban. De 4 csavar és kiderül, hogy nálad is működik-e ez a felállás. :) Valószínű a tápod is jobban fogja komálni, ha hamarabb távozik a meleg levegő és nem neki kell kitolni az összeset.
Az elrendezés hasonló, mint nálad. Nálam a hátsó kifele fúj ezzel nincs is gond, az első befele, de hőfokban semmit nem számít, ha megy ha nem. :DDD

(#1679) zsák válasza S.Y.S. (#1678) üzenetére


zsák
tag

De ha azt vesszük alapul, hogy a szívó hatása elenyészőbb mint a fúvó, akkor hogy fogja a meleg levegőt kiszopkodni a NINJA-ból? + nekem az oldalán a gép ugye perforált, és félek, hogy onnan fog csak levegőt szopkodni. :(

Szeretném magam megkímélni a szereléstől, mert ahoz ki kéne kapni az egész alaplapot, hogy megfordítsam a ventit! Kicsi házak átka :W , de mégis kicsi és ez számít nekem. :B

(#1680) S.Y.S. válasza zsák (#1679) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az előző házam nem lehetett nagyobb mint a tiéd a képekek alapján, addig nem tudtam kivenni az alaplapot mig ki nem szedtem a ventit. Egy próbát azért megérne. :))
A ventilátorok tulajdonságairól meglehetősen hiányos az adatbázisom, de a CFM a Cubic Feet per Minute rövidítése. Ha jól elmélkedem, akkor az A-ból B-be egységnyi idő alatt szállított levegő mennyiségét lehet ezzel kifejezni. Ezen a vonalon haladva, ami az egyik oldalon + ként jelenik meg, a másik oldalon - ként kell hogy legyen. Biztos van némi veszteség, de ettől most tekintsünk el. Ha tehát kifele fújja a levegőt, akkor bentről el is kell hogy 'szopkodja'. tetszik ez a kifejezés :DDD

(#1681) zsák válasza S.Y.S. (#1680) üzenetére


zsák
tag

Nem is azzal van a gond, hogy kiszedni a ventit, mert azt most is ki tudom, csak vissza már nem megy, mert a venti és a házlap között ott a revoltec szilikon csoda, amit nem tudok rendesen felrakni, ha ott a NINJA csoda, és sokat kell szarakodni vele, ha nem veszem ki a lapot.
De most nekiállok megfordítani a lap kiszedése nélkül. Hátha! :U

Jó mi, a 'szopkodja' kifejezés. :D
Másik amin behaltam az az volt, amikor megjelent az Eee-Stick erre beír az egyik, hogy "Eee-zmi?". Leestem a székről :DDD :DDD

Ja és még valami ha azt vesszük, a táp is hideg levegőt kap befújásnál, mert a cpu hőt, így a gép belselye felé tolja, ami oldalt ki is jön a perforált résznél. Ha meg megfordítom, akkor meleget fog szívni a táp is.

[ Szerkesztve ]

(#1682) zsák


zsák
tag

Na siker! Megfordítva majdnem mindenből lefaragott 1-2°C-ot.
Szoba: 27°C---27°C
LAP: 38°C---37°C
Mag1: 46°C---45°C
Mag2: 40°C---39°C
Mag3: 39°C---38°C
Mag4: 46°C---45°C
HDD: 44°C---42°C
De a VGA borda melegedett 2°C-kal! És halkabb lett a gép, de nem tudom miért. :D

(#1683) S.Y.S. válasza zsák (#1682) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ilyen volt és ilyen lett, amire számítottam az alacsonyabb hőfokok és hallkabb üzemód mind teljesült, pedig csak helycsere volt.
Így szopkodnak a ventik :DDD , és ilyeneket produkálnak: 2+3-as venti, 1+2+3-as venti és ha megy az összes.

(#1684) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Na végre be tudtam szerelni a Scythe Kaze Master 5,25-ös ventiszabályzó panelt. :K Eddig sajna egy hónapig a szekrényben pihent, mert nem volt házam, amibe beletegyem........ Egy rövidke véleményt írok róla, hátha segít valakinek a választásban:

Kinézet:
Nagyon pofás kis darab, teljesen feldobja a ház elejének kinézetét. Egyszerű, letisztult formája van, szerencsére nem olyan csicsás szar, mint a sok más panel. A 4 hőmérséklet érték kéken, míg a 4 fordulatszám érték zölden világít. Így jól elkülönülnek egymástól, és könnyen le lehet olvasni.

Képességek:
Alapvetően 4 ventit tud szabályozni, szüksén esetén ki is tudja kapcsolni őket, és 4 alkatrész hőmérsékletét tudja kijelezni, érzékelő-kábelek segítségével. A hőmérsékletet Celsius-ban és Fahrenheit-ben is tudja mutatni, ezt egy jumperrel tudjuk egyszerűen állítani. Van rajta egy "beep speaker" (olyan mint a házaban szokott lenni), és ez riaszt, ha egy venti megáll, vagy túl magas a hőmérséklet (T>75fok), ezen kívül akkor is riaszt, ha egy hőmérséklet érzékelő szenzor elromlik, és 0 fokot mutat. Szerencsére ez a csipogó kikapcsolható szintén egy jumper segítségével, de a riasztási funkcióról ekkor sem kell lemondanunk, hiszen a panel vizuálisan is tudja velünk, ha valami probléma van, és ilyenkor az adott egység kijelzője villogni kezd.
Nagyon nagy öröm számomra, hogy a ventik alacsony fordulatra letekerve sem kezdenek el zúgni, pedig ez a jelenség sok olcsó és gagyi szabályzó-panelnél előfordul. (Revoltec meg hasonló csöves paneleket senki se vegyen, tapasztalatból mondom !!! :W )

"User-friendly"-ség:
Ennél a terméknél a Scythe nagyon törekedett arra, hogy minden apró részlet megfelelő legyen, és ez sikerült is neki. Az összes kábel és a panelen a csatlakozók is matricával meg vannak jelölve, így egyértelmű számunkra, hogy melyik légkavarót melyik gombbal állíthatjuk. A ventikábelek 3pin-esek, bőven elég hosszúak (kb 40 cm), és a csatlakozójuk úgy van kialakítva, hogy akár akár 4pin-es PWM-es ventiket is rá tudjunk dugni, de értelemszerűen a PWM funkció nem fog működni, mivel mi magunk szabályozzuk a ventiket a panel segítségével. Ugyanezek mondhatók el a hőmérsékletérzékelő-kábelekről is, elég hosszúak, és szintén meg vannak jelölve matricával. Apró figyelmesség, hogy 4 helyett 6 darab kábelt kapunk, és mindegyikhez külön vékony matricát, így van tartalékunk is, és majdnem bárhova fel tudjuk rögzíteni őket.
Az egész panel áramellátásáról egy molex csatira dugható vezeték gondoskodik, természetesen ez is csomga része, valamint a négy csavar is, amivel magát a panelt rögzítjük.

Csomagolás:
A csomagolás nagyon praktikus, már a doboz is sokmindenről tájékoztat, belül pedig a egy szivacsdobozban vannak a tartzékok, maga a panel és kábelek két külön szeparált részben. Az érzékelő kábelek sérülékeny végei külön be vannak burkolva, így eléggé lehetetlen, hogy a termék szállítás közben sérüljön.

Negatívumok:
Természetesen semmi sem lehet tökéletes, pár apró negítvumot találtam a terméken. Az első, hogy a potméterek tekerői kicsit lötyögnek, így nem tűnnek túl strapabírónak. Monduk nem is ez a feladatuk, úgyhogy normális használat mellett nem valószínű, hogy megsérülnének. a második dolog, (bár ez inkább csak kukacoskodás), hogy a panel hátulján a csatlakozók elág kicsik (olyanok, mint a VGA-kon lévő venticsatik), és elég közel is vannak egymáshoz, így a kábelek csatlakoztatása kissé körülményes, és adott esetben igénylik egy nagyobb körömmel rendelkező anyuka vagy barátnő/feleség segítségét is. :D De ez a kompakt méretből adódik, hiszen mindennek rá kell férnie az egytelen 5,25-ös helyre.........

Összegzés:
Összességében nekem nagyon tetszik a termék, minden tulajdonsága megfelelő, és minden részletében nagyon igényes. Nem vagyok nagy Scythe hívő, de ez a termék tényleg nagyon jól sikerült. Ára kicsit magas (bruttó 11-12ezer Forint), de úgy gondolom, hogy megéri. Ajánlom mindenkinek !!! :C

[ Szerkesztve ]

(#1685) d@minator válasza S.Y.S. (#1683) üzenetére


d@minator
addikt

Ettől már csak az lenne jobb ha a VGA-t el lehetne szeparálni a CPU légterétől. Amikor az Auras-on lekapcsolom a ventit akkor lehet érezni mekkora hőt termel a 8800GT. (gondolom a 9600-os is)
A 3-as ventid az mit hűt és hova tolja a hőt?

(#1686) S.Y.S. válasza d@minator (#1685) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

A proci és a vga hőmérsékleteivel nincsenek gondjaim, szerintem teljesen normális értékűek, annak ellenére, hogy nem aktív hűtésűek. A 9600 nem is melegszik annyira talán, mint a 8800. Gondolom itt szerepet játszik az is hogy nagy ház, sok levegő, mire felfűtené addigra le van cserélve frissre. :)
Ami jobban aggaszt az a táp, jól elszeparálták és ha ventis lenne nem is lenne bajom, de mivel passzív, nincs ami cserélje ott a levegőt, ha nem lenne a 3-as venti szerintem hamar lefőne a kávé. :(
Hogy hova tolja a levegőt azt nem tudom, gondolom a burkolat lyukain keresztül kifele a házból.
Majd az 1-es ventit akarom kb. 10centivel beljebb rakni, hátha akkor érzékelhető lesz a jelenléte.

ImI87 - hasonló a véleményem a KM-ről, minden szép és jó, de a potméter az elég gagyis hatást kelt, nem ezen kellett volna spórolniuk. Még annyit, hogy a 'kis tesó' kijelzője sokkal szebb. ;)

(#1687) d@minator válasza S.Y.S. (#1686) üzenetére


d@minator
addikt

Így már világos a 3-as venti jelenléte, máshol is írták, hogy a zen-t nem árt hűteni. (Sajna nem látok rendesen csíkos a képernyőm, mert behalt a GT-m.) Én is ilyen elrendezést szeretnék de passzívban nem akarom a 8800GT-t az Auras-szal hűteni (80-85fok sok) hanem úgy ahogy neked van oldalról megfúvatni de elszeparálnám a procitól és a levegő hátul távozna. (ehhez el kell távolítani a kitörhető lemezeket)
Most a VGA venti 5V-ról megy, a procihűtő meg 6V-ról egy 7806 -os stab IC-ről. Nagyon halk, egyelőre tesztelés alatt van a dolog csak a vinyóval kellene valamit csináni.
Neked Scythe Quiet Drive-od van?

(#1688) S.Y.S. válasza d@minator (#1687) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ha fönt van a táp akkor nincs szükség a hűtésére, simán bírja a strapát. De ez az elrendezés nem kedvez a passzív rendszernek. :W
Igen QD-van benne egy laptop hdd.

(#1689) Kroni1


Kroni1
veterán

Scythe Zipang tulajok vannak errefelé?! Tudnátok tapasztalatokat a hűtő teljesítményéről, hangjáról, stb?! :R

(#1690) [CM]Crusher válasza Kroni1 (#1689) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Csendes hűtő, ami a tesztet illeti pedig, nézd meg az oldal alján lévő linkeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1691) Gorneck


Gorneck
titán

Kaze Master-t tesztelte már vki 2eres ventivel? A hőszenzor kábelei milyen hosszúak?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1692) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1691) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha más nem akkor csütörtökön kipróbálom, aztán írom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1692) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen ventivel tudod megnézni? AC 12ese? Zalman MFC2 nem szabályozza...rpm alapú a szabályzása...

Gorneck#1239

(#1694) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1693) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Azt még nem tudom, amiket találok :DDD

(#1695) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1694) üzenetére


Gorneck
titán

Végülis mind1 csak rpm szál ne legyen... :)

Gorneck#1239

(#1696) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1695) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Megnéztem 2 eres ventikkel:

Sharkoon, Thermaltake, Raidmax, Aerocool

Ezek voltak amik 2 eresek, többi ami kéznél van mind 3 eres.

A 2 ereseket tökéletesen vezérli, egészen a maximális fordulatszámtól a kikapcsolt állapotig.

(#1697) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1696) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#1698) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1697) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

;)

(#1699) ent


ent
őstag

Szia

Újból bővítés hűtés/zaj terén! :)
Memóriához réz vagy alu?

HDD: SCH-1000 vagy SQD-1000 est? Itt inkább a hő hatásfoka érdekelne? Van egy SQD-m, hangszigetelésben verhetetlen, hőfok 500gb Seagate esetén 38°C, átlag jó. De miben különböznek, mert árban naon.

G92GTS re melyik bordát? (venti tuti Sfelx 90mm)

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1700) [CM]Crusher válasza ent (#1699) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Memória hűtésnél nincs akkora jelentősége a réznek mint egy cpu hűtőnél. Persze ha maximalista akarsz lenni akkor réz Kama wing.

Himuro és QD között hőfokban pár fok különbség van csak, viszont hangban a quiet drive tényleg verhetetlen. Ha a zajszint nálad a legfontosabb akkor megéri azt a pénz többletet a QD.

Bordailag G92-re szerintem Thermalright HR-03 GT.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.