Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) [CM]Crusher válasza Joccy88 (#1950) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Akkor van ilyen ha a biosban az van beállítva hogy fordulatszám nem érzékeléskor tiltson le az alaplap védelmi szempontból. Ezt kellene kikapcsolnod ami általában a hardware monitor vagy pc health rész alatt van.

(#1952) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Musashi 4850 re jó? Egy ref hűtős Gigabyte van kiszemelve.
A cooler ára ismert?
Kapható valahol?

:R

(#1953) [CM]Crusher válasza Pepe78 (#1952) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Itt találsz árat is.

Kompatibilitás:

Ati: Radeon 9*** / X*** / X1300 / X1600 / X1650 / X1800 / X1900 / X1950 / HD2600 / HD2900XT / HD3650 / HD3850 / HD3870 / HD4850 / HD4870
*nem kompatibilis az ATi RADEON 9550/9600 szériával

nVIDIA: GeForce FX5900 / 6600 / 6800 / 7300 / 7600 / 7800 / 7900 / 8500 / 8600 / 8800GT / 8800GTS / 9600 / 9800GT / 9800GTX / 9800GTX+
*nem kompatibilis az nVIDIA GeForce 6600 AGP szériával

(#1954) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Scythe Kama Angelről készült egy kis cikk, ami választ ad arra, miért is olyan a borda kialakítása.

(#1955) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Kama Angle, bocsi az elírásért :)

(#1956) elfelejtette válasza elfelejtette (#1887) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Beszereltem a hátlapi felfogatót a Gigabyte EP35C-DS3R-re, de teljesen fellazított csavarokkal is annyira feszült, hogy alig tudtam beakasztani a 478-as rögzítő kampóit úgy, hogy a rézlapot még nem is raktam a Ninja alá, mivel így is érintkezik a hűtő procival.
Így viszont 4GHz-en az eddigi 50 fok helyett 5 perc után már 60 fok volt a proci. Mi lehet a baj? Csak kellene a rézlap? Ha igen, hogyan rakjam be a hűtő alá úgy, hogy be is tudjam a kampókat akasztani?
A másik baj az, hogy az északi hídra felrakott Noctua hőcsöves borda sem hozza azt, amit elvártunk tőle, mivel a gyári hűtővel kapott 63 fok helyett 68 fokig melegedett a híd. Igaz, hogy a borda forró volt, tehát a hőt átadja, csak nem ezt vártam.
Tudom, hogy nem Noctua topic, de erre a kérdésre is várnék válaszokat.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1957) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1956) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Ha a fém kampós részt csavaroztad a hátlapi panelhez akkor réz lappal teljesen jól fel kell hogy menjen.

Chipset bordát meg hiába cseréled akármilyenre, ha nem jár rendesen a levegő akkor szinte semmit nem ér az hogy cseréled a bordát.

(#1958) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1957) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ok, csak rézlap nélkül is már hajlította a lapot, olyan nehezen tudtam hajtani a Ninját a procira. Az északi híd hűtőről pedig azt hittem, hogy a jó szellős házban a 85mm magas hűtőtorony jobb lesz, mint az 1cm magas alaplapi réz borda.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1959) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1958) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ninja és a chipset borda is passzívan van neked?

(#1960) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1959) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen.
CM Centurion534-es ház.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1961) Gorneck válasza elfelejtette (#1956) üzenetére


Gorneck
titán

3 fok helyett 68 fokig melegedett a híd Ezt mivel mérted? Vmi hőmérővel?

Gorneck#1239

(#1962) Torky


Torky
csendes tag

üdv!

szerintetek az új Scythe Musashi felül tudja múlni az Accelero Twin Turbomat?

eladó cuccaim: http://www.teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=11391343

(#1963) [CM]Crusher válasza Torky (#1962) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Találtam neked 2 tesztet, ezekben választ kapsz hőfokra és zajszintre egyaránt.

Teszt1

Teszt2

(#1964) Torky válasza [CM]Crusher (#1963) üzenetére


Torky
csendes tag

áhh ez fasza, köszke :DD

eladó cuccaim: http://www.teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=11391343

(#1965) [CM]Crusher válasza Torky (#1964) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

;)

(#1966) #72042496 válasza elfelejtette (#1956) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy olvasom, Te is Universal Kitet használtál. Én is éppen ezzel kapcsolatban írok, bár én Mugent fogok felszerelni.
Nekem nagyon nem szimpatikus az átalakítós megoldás, ezért kicsit átszabom a dolgot. :)

A Kitben van ugye backplate, ami egy elég agresszív ragasztószalaggal van borítva. Namost ezt, ha alányúl az ember, s körömmel határozottan megcsípi, le tudja húzni, s alatta szépen megmarad a puha szivacs. Ez az első lépés.
A második az lesz, hogy a nem metrikus menettel ellátott furatokat feltágítom, hogy az M4-es csavar átmenjen rajtuk.
Majd elmegyek a Baross utcába, ott van egy öreg aki rugókat árul. :) Veszek négy megfelelőt, mellé csavart, alátétet. A Mugen eredeti S775-ös, pattintós felfogatóiból kitöröm a műanyag vackokat, s helyettük a házi rugós-csavaros rögzítést fogom alkalmazni.
A kapott SlipStream helyett pedig egy 1200-as S-Flex-et teszek rá.

Ez a terv, ha minden jól megy, hétfőn akár kész is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1967) jenei92 válasza #72042496 (#1966) üzenetére


jenei92
senior tag

Erről egy képet majd az off topicba! :K

(#1968) #72042496 válasza jenei92 (#1967) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK, megy majd, bár a gép egyéb területen is készülőben van, most nem szép belülről. :)

(#1969) [CM]Crusher válasza #72042496 (#1968) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szívesen látnák én is 1-2 képet az átalakításról. :R

(#1970) #72042496 válasza [CM]Crusher (#1969) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendben, linkelek majd ide is! :)

A folyamatról nem merem megígérni, hogy készítek képet, de a végeredményről minden további nélkül! :K

(#1971) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1959) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egyébként így néz ki a gép.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1972) elfelejtette válasza Gorneck (#1961) üzenetére


elfelejtette
veterán

63 helyett 68 fok.
Az alaplap alsó sarkában az a chip, amit a P35 topicban linkeltetek, a mellett kivettük a hátlapi takarólemezt, ventit is irányítottunk rá, feleslegesen, mivel még langyos sem volt. Az északi-híd hűtő viszont forró. Akkor most hol is mér az a szenzor?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1973) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1972) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Északi hidat szokta mutatni a szenzor. Tegyél rá ventit a Noctua chipset bordádra

(#1974) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1973) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azért vettük a bordát, hogy hűvösebb legyen. Ha ventit teszek rá, akkor oda a gép némasága.
Akkor inkább visszarakom a gyári 1cm magas réz bordát. Úgy látszik, hogy az is jobban tud hűteni.
4000 HUF feleslegesen kidobott pénz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1975) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1974) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Próbáld meg javítani akkor a ház szellőzését, sajnos ha nincs jó légmozgás a házban akkor bármilyen chipset bordát használsz hasonló eredmények lesznek.

(#1976) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1975) üzenetére


elfelejtette
veterán

A légmozgás OK, amint a Ninja is mutatja (4GHz passzívan 50 fok).
A kérdésem még mindig adott: muszáj beerőltetni a rézlapot a Ninja alá? És ha igen, hogyan?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1977) elfelejtette válasza elfelejtette (#1976) üzenetére


elfelejtette
veterán

További képek a gépről:
kép1
kép2
Amikor az oldallapra a vidkari magasságában felszereltem a Ninja 12-es ventijét úgy, hogy az északi-híd is kapott levegőt, akkor is mindössze annyit értem el, hogy a híd hőfoka 68 helyett stabil 65 fok lett. Az alaplap gyári réz bordájával az oldallapi venti nélkül is 63 fok volt a max hőfok.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1978) zsák válasza elfelejtette (#1977) üzenetére


zsák
tag

Hi!
Már nem azért, de a képek alapján, főként a kábelezésnek köszönhetően szerintem nincsen légmozgás. Egyedül a hátsó venti szív gondolom kifelé, de az is csak a ninja által termelt hőt viszi ki.
Az első venti befújása már rögtön elenyészik a HDD-k nél, és csak a langyos levegő kerül a VGA-hoz, ami meg fel is fűti.
Az északi hídon lévő borda sem szerencsés, mert kicsi a lamellák távolsága, és csak oldal irányban tud a hő távozni. Felülről nem fogod tudni lehűteni soha.
Másik oka a hőmérsékletnek a tuning. 4GHZ-en azért már jelentős hő termelődik, és hiába van rajta "mega borda", akkor is a foglalat körül, már jelentősen melegednek az alkatrészek, és ez is befolyásolja a chip melegedését.

Megoldások:
1. Egyértelmű tehát, hogy kezdj valamit a légáramlással, én a helyedbe kipakolnám a hdd-ket, és felraknám távtartóval a 3,5-ös fakkokba, azt az alsó hdd tárolót kikapnám a házból, és máris lenne légmozgás a házba. Régi gépem Ki van véve az alsó hdd tároló.
2. Vagy ráraksz az északi hidat hűtő bordára egy Scythe Mini-Kaze 40mm-es csendes ventilátort. Jelentősen javulna, a helyzet úgy gondolom. 14dBA!!!
3. Keveset nyerhetsz vele, de feltétlen megcsinálnám a kábelek elrendezését.

Nem kell a rézlap a ninjád alá.
A felfogatással nekem is volt gondom bár én a réz ninját használom, de nekem se akart felmenni ugyan úgy, mint neked a LGA 775-ös GA-P35-DS3 lapomra, mégpedig azért, mert a kondikhoz hozzáér a lefogató alja, és nyomja őket.
Ennek az egyetlen hátulütője a pasztázás, mert nagyon kevés jutott a cpu és a hűtő talpa közé, szó szerint kisajtolja, ezzel is emelve a cpu mag hőfokot. Javaslok egy pasztát, amit hétfőn én is beszerzek. Neve: Arctic Silver 5

Jut, eszembe van paszta az északi híd hűtője alatt, vagy az eredeti maradványa van ott?
Ha nincs, vagy csak maradvány, akkor kéretik újra pasztázni! Arctic Silver 5-tel lenne a leghatásosabb.
Üdv! zsák

(#1979) elfelejtette válasza zsák (#1978) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Köszi a reagálást.
A Ninja nekem is hozzáér a kondikhoz. Ha be enne erőltetve a rézlap, akkor vajon nem emelné meg annyiraa Ninját, hogy ne érjen hozzájuk?
A HDD box-ot elforgatva nem lehet valahogy beszerelni?
Vagy esetleg ha távtartóval felszerelem az 5,25-ös helyekre a vinyókat, és onnen fújatom meg az első 12cm-es ventivel, akkor úgy vajon a Ninja és az északi-híd hűtő több levegőt kapna-e?
Az északi hidat alaposan lesikáltam, és Titan Silver Nano pasztát tettem rá (mivel ez volt itthol).
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1980) zsák válasza elfelejtette (#1979) üzenetére


zsák
tag

Bocsi elírtam az előző szövegbe én is a 5,25-ös tartókra gondoltam a 3,5-ös helyett.
3,5-ösből egyébként is 2 van csak a gépedbe, amiből 1 már foglalt is, szóval lehetetlen.

Kérdéseidre válasz:
1. Tudtommal a réz lap egy másik tokozáshoz kell, szóval meg se próbáld.
2. Életembe nem is próbáltam oda beforgatni, de szerintem nem is férne be, rögzítésről, meg nem is beszélve.
De próba szerencse, eléggé költségkímélő megoldás lenne, és gyors.
3. Légáramlás szempontjából nem lenne éppen rossz, csak ár szempontjából nem tudom, mennyibe fájna neked, mert olyan távtartó nem sok van, amire még 12cm-es ventit is lehet szerelni + alulra is kéne a venti már csak a VGA miatt is, mert az is fel tudja fűteni a gépet, bár nem tudom milyen erős vga van benne.

(#1981) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Réz betét a 775-ös alaplapokhoz kell magasítás miatt.

(#1982) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Egy kis újdonság :)

Scythe Kaze Master Ace 3.5"

Scythe Kaze Master Ace 5.25"

[ Szerkesztve ]

(#1983) elfelejtette válasza zsák (#1980) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Utána nekem is leesett, hogy az 5,25-ös helyekre gondoltál. Ha távtartókkal beraknám oda a vinyókat, akkor még akár kábelkötegelővel is meg tudom oldani ott egy venti rögzítését. Így az északi-híd, és a Ninja is több levegőt kapna. Bár talán akkor már érdemesebb lenne visszatenni a Ninjára a ventit, abból a légáramból talán az északi-hídnak is jutna egy kicsi.
A rézlap a 775-ös tokozáshoz kell, ahogyan [CM]Crusher is írta, csak azt nem tudom, hogy hogyan fér be.
A beforgatást azért írtam, hátha esetleg próbáltad már. Persze elég macerás összehozni, de sok munkával biztosan sikerülne.
Arra én is gondoltam, hogy alulra is kell a venti, mivel egy GF9600GT van a gépben, ami iszonyatosan zavaró, még 25%-ra letekert ventivel is, úgyhogy még azt is le kell valahogy halkítanom.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1984) zsák válasza elfelejtette (#1983) üzenetére


zsák
tag

Mindenesetre, ha a kábelezést megcsinálod, feltétlen kérek új képet! :DDD
Hát nem tudom akkor ezt a réz lapos dolgot. :F
Elég nagy kételkedéssel tekintek erre a réz lapra, mert nem csak hogy, nincs túl sok értelme, de ezzel szerintem csak rontottak a hűtési teljesítményen.
Scythe-tól nem ezt vártam volna el, hanem inkább a lefogatást tervezték volna meg jobban. :((( De még így is majdnem, hogy tökéleteseket alkotnak.

A vga-ra szerintem ruházz be egy Musashi-ra, én is ma fogom megrendelni a HD4870-re.
Halk, és elég jól hűt. Tesztek alapján. by Crusher

Crusher: Nekem nem tetszik az a fémes keret a kijelzőnél. Így kicsit "eke" az összkép.
Ma már megrendelem a cuccokat, kíváncsi vagyok, milyenek lesznek a drágaságok. :D
Egy kérdés lenne ezzel kapcsolatba, van a Roccat Sense, meg a Taito, és a kérdés az lenne, hogy melyiknek simább a tapintása? Mert oda van írva, hogy "Hőkezelt, delfinbőrre hasonlító felszín." a Taito-hoz. De ez mit jelent, hogy ultra sima? Nem tapiztam még delfint. :DDD

(#1985) [CM]Crusher válasza zsák (#1984) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ment PÜ

(#1986) zsák válasza [CM]Crusher (#1985) üzenetére


zsák
tag

Ment 2 PÜ vissza.

(#1987) [CM]Crusher válasza zsák (#1986) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ment válasz is. :)

(#1988) zsák válasza [CM]Crusher (#1987) üzenetére


zsák
tag

Ment egy új PÜ! :DDD :DDD :DDD

Hogy értelme is legyen a hozzászólásnak, linkelek Scythe Concept gépről egy képet:
Mega
Azt hiszem, hogy az a hűtő, ami a gép teljes oldalát befedi, magáért beszél. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1989) [CM]Crusher válasza zsák (#1988) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Lesz nemsokára reményeink szerint egy cikk melyben szerepelni fog minden MTH-s gép és ott lesz a gépem is mint Scythe gép.

(#1990) zsák válasza [CM]Crusher (#1989) üzenetére


zsák
tag

Örömmel hallom, mert nem túl sok MTH-s gépet láttam képről. :C
Tiedet már, úgy ahogy fújom kívülről, hogy mi van benne. :D
Elment amúgy a megrendelés. :R

(#1991) [CM]Crusher válasza zsák (#1990) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ment PÜ

(#1992) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Sziasztok
Na én is bele szolók a rézlapos dologba,nekem is GB P35 DS3 lapom van és nekem a proci és a Ninja közzé kényelmesen bement a rézlap,jah és nem ront hűtési hatásfokon úgyan úgy viselkedik mintha Ninja érne a procihoz.
:))

(#1993) zsák válasza rénszarvas (#1992) üzenetére


zsák
tag

Gondolom rev.2-es mert ott máshol van már a kondi, és sok más is.
Amúgy honnan tudod, hogy ugyan úgy hűt, mint rézlap nélkül?
Próbáltad? Függetlenül elhiszem neked, mert én még nem láttam ilyen réz lapos dolgot, csak a mostani Musashi-mnál, ami ma jött meg.

(#1994) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Scythe Shuriken...

erről mi a vélemény? Van egy E8500-as c2d-m, ezt szeretném húzni, de csak viccből. :) jó ez hozzá?

Öntörvényű Sünmalac

(#1995) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Scythe Shuriken szóval ez.

Öntörvényű Sünmalac

(#1996) rénszarvas válasza zsák (#1993) üzenetére


rénszarvas
csendes tag

Szia
Igen rev.2-es lapom van.Hát onnan tudom hogy a Ninját használtam 775 ös lefogatókkal és így van összehasonlítási tapasztalatom.Evvel kittel jobb mert nem kiszerelnem a lapot házból,mer
t a másiknak ez a hátrénya.A 775 öst 8 hónapig használtam a kit-et pedig 4 hónapja használom.

(#1997) zsák válasza {Zodiac} (#1994) üzenetére


zsák
tag

Nem ismerem annyira ezt a hűtőjét a scythe-nak, de e szerint a teszt szerint nem teljesít túl jól, már csak a magassága miatt is.
Teszt
Én a zipang-ot választanám, ha fontos a magasság.

(#1998) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Shuriken az annak lett kitalálva aki helyhiánnyal küszködik. Ideális hűtő pl HTPC-be. Akár a megszokottnál vékonyabb 9cm-es házban is tökéletesen elfér.

(#1999) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

köszi a válaszokat, megnézem a zipang-ot! nem égető fontosságú a magasság, csak szerettem volna, ha "ránézésre" szellős marad a gépem bele... :)

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#2000) smiti válasza {Zodiac} (#1999) üzenetére


smiti
addikt

Szerintem nagyon jól jársz a Zipang-al, én is ezt használok és elégedett vagyok vele!
Jobban mint az Infinity-vel :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.