Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) DaV!D válasza CsaBully (#1150) üzenetére


DaV!D
csendes tag

hello itt tudsz venni asszem ebbe a csomagban van felfogató :K [link]

bár ha jobban megnézem nem biztos hogy van benne...sry :DDD

[ Szerkesztve ]

...one team, one united...

(#1152) CsaBully válasza DaV!D (#1151) üzenetére


CsaBully
aktív tag

beszéltem a comp mod-osokkal,sajna ők se tudnak felfogatót külön..csomagba meg..az drága lenne azért venni még egy cooler-t.. :(

lehet az lesz a vége,hogy szerzek vmi acél drótot és megpróbálok hajtogatni magamnak..
:B

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#1153) zsák válasza CsaBully (#1152) üzenetére


zsák
tag

Én eddig csak befőttes gumival láttam, de a te ötleted jobb. :DDD :DDD

(#1154) [CM]Crusher válasza CsaBully (#1152) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Miután beszéltünk telefonon, kicsit keresgéltem és találtam neked. :)

(#1155) emre33 válasza [CM]Crusher (#1154) üzenetére


emre33
addikt

áááá bakker.. :Y

Nem ér :O

Jó én majd odagumizom a második pwm-es FAN-t

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1156) [CM]Crusher válasza DaV!D (#1151) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ebben sajnos nincs. Ha volna akkor ilyen lenne. [link]

(#1157) CsaBully válasza [CM]Crusher (#1154) üzenetére


CsaBully
aktív tag

:C

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#1158) Hebry válasza emre33 (#1130) üzenetére


Hebry
senior tag

A dragon nagytoronyban elfér.
Legalábbis nekem lazán, és még az oldalsó hűtőt (9.2) is a helyén maradt.

(#1159) emre33 válasza Hebry (#1158) üzenetére


emre33
addikt

Kösszi mester. megnyugtattál :R

Akkor már csak a Ninja OCZ XTC memory cooler párosítástól félek kicsit

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1160) [CM]Crusher válasza CsaBully (#1157) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ment válasz. :)

(#1161) [CM]Crusher válasza CsaBully (#1157) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jössz egy sörrel. :DDD

(#1162) DaV!D


DaV!D
csendes tag

hello! ilyet valaki tud szerezni???

vagy esetleg tud vki helyet ahol lehet venni?thx :R

[ Szerkesztve ]

...one team, one united...

(#1163) emre33 válasza DaV!D (#1162) üzenetére


emre33
addikt

én is jelentkeznék egyre :R
[CM]Crusher - Esetleg tudtok rendelni?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1164) smiti válasza emre33 (#1163) üzenetére


smiti
addikt

Ha emberi áron lenne engem is érdekelne sztem, ha más nem azért, hogy kipróbáljam az Infinity-m 4 hűtővel :DDD
Na meg persze nem ártana tartaléknak is lenni :R

(#1165) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Próbálunk szerezni, rendeltünk már töbször csak nem jött. :)

(#1166) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Ha valaki eladja az aláírásomban lévő házat (25.000), vagy becseréli egy WD Raptor 74gb-s ADFD hdd-re az kap egy kampót. :DDD

(#1167) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni: most újítok egy kicsit a gépemen, de még nincs meg a megfelelő hűtő. Egész pontosan egy Scythe Ninja Plus-t szemeltem ki, annál az egyszerű oknál foggva, hogy igen hatékonynak tűnik, és ennél többet nem szeretnék egy léghűtésre költeni. Szóval a gondom ott van, hogy nem tudom, elég lesz e ez a hűtő, ha egy E8200-es procit szeretnék majd 4 GHz környékén járatni???

(#1168) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1167) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia! Ha ventivel használod akkor el kell hogy vigye, bár nem kis húzás a 4ghz "E8200 2,6GHZ 1333 6MB 45nm" Amit még ajánlani tudnák neked az

Pl.: Scythe Zipang

[ Szerkesztve ]

(#1169) garfield-r válasza [CM]Crusher (#1168) üzenetére


garfield-r
tag

Elvileg bírnia kell majd, csak hűtő kérdése. Az segít még rajta, hogyha két venti van rajta?

Azt viszont meg kell hagyni, hogy nagyon jól néz ki a Zipang. Csak az a nagy bajom, hogy még nem találtam egy épkézláb tesztet róla...

(#1170) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1169) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Segít, de amivel még sokat nyerhetsz az a hűtőzsír és polír.

(#1171) CsaBully válasza [CM]Crusher (#1161) üzenetére


CsaBully
aktív tag

viszem a sört.. :) üveges vagy dobozos?

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#1172) [CM]Crusher válasza CsaBully (#1171) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD Mindegy :DDD

(#1173) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Nem akarok foodolni, ezért már csak linkelem inkább, de mivel ide is tartozik, ezért így ajánlom elolvasni a következő linket, és hozzászólásomat:

Léghűtés topik - halkan de hatékonyan

(#4957) Veriakilis

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1174) emre33 válasza CsaBully (#1171) üzenetére


emre33
addikt

rekeszes :D

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1175) [CM]Crusher válasza Veriakilis (#1173) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ezek szerint akkor veled beszéltem telefonon tegnap. Örülök, hogy kreatívan belevágtál a kis merevlemez nagy quiet drive-ba való építésének. Amitől tartottam, hogy a nem teljesen jó kontaktus miatt, ami a méretkülönbség miatt adódhat hőátadás szempontjából az probléma lehet, de ahogy látom szerencsére ez se lett gond végül. Örülök, hogy te is beléptél a néma üzemű gépek klubjába. :R

Annyi még a többieknek infóként, mielőtt megkérdeznék, miért nagyba raktad a kicsi merevlemezed, akkor arra az a válasz, mert már volt egy nagy és nem akarta kidobni. Természetesen, akinek még nincs Quiet Drive-ja és vásárol egy 2,5"-os merevlemezt annak érdemes egyből a kis 2,5"-os Quiet Drive-ot vennie, azzal a hőmérsékletet is lejjebb tudja tornázni, hisz akkor nem lesz lég üres tér, és egyből át tudja adni a hőt a hdd a dobozkának.

[Kép 1]
[Kép 2]

[ Szerkesztve ]

(#1176) [CM]Crusher válasza emre33 (#1174) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:DDD

(#1177) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1175) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Velem beszéltél telefonon :) Veriakilis adta meg a kezdő löketet :R Hétvégén valószinű beépitem és mehet a teszt, majd beszámolok én is a fejleményekről.

(#1178) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1177) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Bocsi :) Várjuk a visszajelzést tapasztalataidról.

(#1179) Veriakilis válasza [CM]Crusher (#1175) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Én korábban vettem nálad a Scythe Quiet Drive-ot.
Én voltam az, aki kiválogatta magának a legszebb dobozosat,- ha így emlékszel rám.

Szerintem egyébként 2 darab 2,5"-os Samsungot is hűsen tudna tartani a Scythe doboz, meg bele is férnének,- maximum akkor az egyiket az egyik lapnak, a másikat meg a másik lapnak kéne nekiszorítani valami rugalmas anyaggal: pl. radírral.
5-55 C fokot ad meg a Samsung a 2,5"-os hdd-nek üzemi hőmérsékletnek.
Szerintem 2 db sem menne fel 55 C fokig.
Most 20 C fokos szoba hőmérséklet mellett 1 óra használat után 32 C fokos a kis Samsung HDD.
25 C fokos szoba hőmérséklet mellett 40-42 C fokos szokott lenni.
Nálam egyenlőre ráadásul egy CD-RW van közvetlenül a Scythe doboz alatt, ami némileg rontja a hőleadást.
Lehet, hogy ha teszek bele még egy Samsungot, akkor egy emelettel feljebb költöztetem.
A két 2,5"-os HDD-t RAID 5-be kötve sebesség terén sem maradna alul egy átlagos 7200-as asztali HDDvel szemben a rendszer.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1180) [CM]Crusher válasza Veriakilis (#1179) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, most már eszembe jutott, a dobozról. Ment válasz a PÜ-re. Majd még egyeztetünk a késöbbiekben.

(#1181) garfield-r válasza [CM]Crusher (#1168) üzenetére


garfield-r
tag

Helló!
Ismét zavarnálak pár kérdéssel, Scythe Zipang-ról lenne szó:
1: a méretekhez oda van írva, hogy 145 x 148 x 112 mm, a magasság érdekelne, hogy ez már a hűtővel ilyen magas vagy ehhez jön még a 25 mm.
2: az nem jelent gondot hogy majd egy kiló a hűtő
3: olvastam pár tesztet erről a hűtőröl, és több helyen azt hozták fel negatívumnak, hogy a hűtő az alaplapra fúja vissza a levegőt, ez mennyire jelent gondot???

(#1182) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1181) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia! Írj csak nyugodtan, bármikor, bármi kérdésed volna. Szerintem ez a méret a ventivel együtt lévő méret, de holnap majd megmérem a biztonság kedvéért. Az, hogy az alaplapra fúja a levegőt, az érdekes mint negatívum, mert ha alaplapra fújja, akkoregyben hűti a chipsetet, mosfetet stb. így a tuning szintje még magasabb lehet, így inkább pozitívumnak mondanám a fújás irányát. Súlya még nem gond, 1kg fölött problémás, de azokhoz a hűtőkzöz adnak már hátlapi merevítőt is. De ha nem bízol a gyári szerelékben, akkor van a Scythe-nak univerzális lefogató szetje, amiben van hátlapi merevítő is.

(#1183) garfield-r válasza [CM]Crusher (#1182) üzenetére


garfield-r
tag

Thx :R
Azt nagyon megköszönném, ha holnap megnéznéd nekem, hogy mekkora is pontosan a Zipang hűtővel.

(#1184) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1183) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:K

(#1185) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Scythe Kama-Flex folyadékcsapágyas 8cm-es és 9cm-es ventilátorok.

Ma majd kipróbálom őket, kíváncsi vagyok mit produkálnak a gyakoratban.

(#1186) Egzee válasza mcwolf79 (#98) üzenetére


Egzee
őstag

Jujj... ez naon mellé ment...

[ Szerkesztve ]

(#1187) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1183) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

112mm a ventilátorral együtt lévő mérete.

(#1188) garfield-r válasza [CM]Crusher (#1187) üzenetére


garfield-r
tag

:R :R :R Thx :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1189) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1188) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs mit ;)

(#1190) Verdák


Verdák
csendes tag

Sziasztok!

Igazából lehet, hogy a léghűtéses topikba kellene írnom, de azért először a szakértőket kérdezem! :R

Scythe Mugen hűtő :DD E6400, 1.3V-al, 8*400 FSB, core temp:41-42C (23-24C a szobában) Terhelve 61-62C-ig megy fel. Ez jó érték, vagy sem. :F Kérdezem a hűtés szempontjából!

Előre is köszi!

(#1191) Egzee


Egzee
őstag

Sztem ilyen hűtőtől kicsit sok... Próbáld újrapasztázni... Vagy a gyári pasztával adták??? Mármint azzal a ráragasztott fajtával?

(#1192) garfield-r válasza [CM]Crusher (#1182) üzenetére


garfield-r
tag

Üdv Mester!
Összeszedtem még két kérdést, ha nem bánod:
Most lett meg az új alaplap + proci párosom amit majd hűteni kellene, és nem tudom hogy rá tudom e majd rakni a hűtőt a procira mert a foglalat köröl végig ott fut az alaplap hűtése + a memória modulok is elég közel vannak. Ahogy néztem kb 4 cm magas lehet a legmagasabb pontja a bordáknak, szóval azt nem tudom, hogy ütközni fog e a Zipang-al.

A másik dolog ami nagyon érdekelna az az, hogy szerinted mennyivel tud ez a hűtő többet mint egy CoolerMaster Hyper TX2, mert többen ezt a hűtőt javasolták, mivel egész jó az ára, és azt nem tudom hogy megéri e inkább ez helyett a Zipang-ot megvenni???

(#1193) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1192) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Képek alapján nem tartom valószínűnek, hogy gond lenne a körben lévő bordákkal. Ha Pesti vagy és megoldható, nyugodtan ha behozod hozzám a lapot, rá tudjuk próbálni, és akkor egyértelmű választ kapunk. Szerintem egy CoolerMaster Hyper TX2 semmiképpen nem a csúcshűtők közé sorolható, viszont ára valóban barátságos, és teljesítményben sem olyan rossz. Zipangért cserébe viszont egy jól hűtő, hangtalan hűtőt kapsz. Nyílván, ha a tuning lenne a fő cél, akkor szerintem egy mugen jobb választás lenne, pláne ha egy erősebb 12-es ventit raksz a hűtőre. :R

(#1194) garfield-r válasza [CM]Crusher (#1193) üzenetére


garfield-r
tag

Ha pesti lennék már mennék is :O :O :O de jelenleg Kecskeméten töltöm napjaimat, így ez nem megoldható sajnos...
A héten elnézek itt egy számtech boltba, hátha tudnak nekem Scythe hűtőket szerezni, ha nem akkor ismét megkeresnélek egy igen erős vásárlási szándékkal :DDD

(#1195) Bagira01 válasza Verdák (#1190) üzenetére


Bagira01
veterán

Hát figy. Nekem e4300 8x400-on 1,312v-l Scythe infinity, terhelve 61 fok volt :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1196) [CM]Crusher válasza garfield-r (#1194) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Amiben csak tudok, segítek, Bármikor írj nyugodtan. :)

(#1197) zuhi_


zuhi_
senior tag

Megérné venni s478-as 3GHz-es NW magos procira egy Scythe NCU-2005-öt szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1198) [CM]Crusher válasza zuhi_ (#1197) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Már csak a kompatibilítás miatt is Ninja-val jobban járnál, mert ha késöbbiekben cserélsz procit, más foglalatod lesz akkor nem biztos, hogy jól járnál NCU-val.

(#1199) ANT válasza zuhi_ (#1197) üzenetére


ANT
őstag

Tulajdonképpen neked van valami elképzelésed? Bedobod több topikba is ennek-annak a hűtőnek a nevét, hogy érdemes-e megvenni? :( A 3GHz-es NW procidat szvsz az az Arctic Cooling is elvinné, amit a cpu hűtős topikba linkeltem neked. De ha nem írod le, hogy mit is akarsz, úgy kicsit nehéz javasolni bármit is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1200) zuhi_ válasza ANT (#1199) üzenetére


zuhi_
senior tag

Azért zárnám ki az AC SuperSilent 4-et, mert ha esetleg váltok s478-ról pl. lga775-re, magyarul mondva b*szhatom azt a hűtőt. Tehát, fingom sincs melyik hűtő lenne a legjobb, nagyon sok tesztet/forumot elolvastam már, de még mindig nem tudom melyik lenne az ideális.
Meg hát eléggé hely szűkében állok sajnos ezzel a konfiggal, így pl. egy Ninja-t be sem tudok rakni, max. ha szétvágom a házat, amit meg nem nagyon akarok...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.