Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) szanyi20


szanyi20
tag

Hali!

Na hát én is Scythe tulaj lettem, méghozzá egy MUGEN 2-vel karöltve.

X6-os 1090T-t próbálok kordában tartani vele. A hozzá adott pasztát használom egyelőre és úgy néz ki, hogy 22 fokos szobában egy 12-es ventivel (ami 500at forog) 36 fokon tartja a CPU-t :D

(#5002) umnapista válasza sestertius (#5000) üzenetére


umnapista
csendes tag

Szia!

Szerszám használata nélkül fel lehet rakni. AM2 esetében a lefogató keret középső füleibe kell beakasztani a cooler leszorítóját.

(#5003) Vigneau válasza sestertius (#5000) üzenetére


Vigneau
félisten

Olvastam, hogy Te is vettél OC-től, csak nekem addigra már megvolt a Noctua. Előtte Titan TTG-S104-t használtam. Hozzá képest 4-5°C-ot nyertem én is - de inkább terhelésnél jön ez ki.
Milyen lefogatásra gondolsz? Mezei Scythe cserélhető "klipszes" - nem kell hátlapot cserélni az alaplapon hozzá, hogy felhelyezd.
Nálam a Yasya azért nem lett volna jó, mert AMD-s révén keresztben lett volna a RAM-okon. Ezért akartam Rasetsu-t venni inkább, mert a formai kialakítása viszont megfogta a fantáziám. De közbeszólt a Matterhorn...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5004) DoubleFe válasza sestertius (#5000) üzenetére

Én MX2 pasztát használok, kb 3-4fokot lehet vele nyerni. :)

[ Szerkesztve ]

(#5005) N_A_S


N_A_S
veterán

Üdv mindenkinek!

Scythe tulaj lettem :C

Kép: [link]

https://tinyurl.com/phnas

(#5006) sestertius válasza Vigneau (#5003) üzenetére


sestertius
őstag

Pontosan erről a "mezei klipszes" megoldásról kérdezek - én ugyanis határozottan nem vagyok megelégedve vele. Kisebb súlyú kis hűtőnél beválhat, de nagyobb súlyúnál szeretem, ha oda van erősítve úgy, ahogy kell. Ezért szerettem a Mugen 2-t is!
A Yasya volt egyedül a formája miatt, ami engem is rögtön megfogott, de miután megláttam ezt a felfogatást, lemondtam róla... valamiért sosem volt szimpatikus egyébként sem, már az AC Freezer Pro 7-nél megelégeltem... :U

N_A_S: korrekt hűtő, na meg a táp se rossz, a jelenlegi előtt olyat nyúztam én is! :R

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#5007) N_A_S válasza sestertius (#5006) üzenetére


N_A_S
veterán

Thx!

Tápot tegnap vettem itt aprón 12-ért. Ennyit szerintem megért. (előtte 500-as OCZ MXSP volt). Sajnos sok negatívumot olvastam róla Corsair topikban (pl túl alacsonyan pörög a venti), de remélem azért hosszú életű lesz.

https://tinyurl.com/phnas

(#5008) sestertius válasza N_A_S (#5007) üzenetére


sestertius
őstag

Én egy másik topikban beszéltem egy gyerekkel, aki már a harmadikat nyúzta, mert folyamatosan leégett neki az övé, de az enyémmel abszolút semmi gond nem volt soha, aztán tavaly adtam el 18-ért!! Tehát jól vásároltál! :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#5009) Flashget válasza N_A_S (#5007) üzenetére


Flashget
félisten

itt leírják mi a megoldás rá

Realme GT Master Edition

(#5010) sestertius válasza Flashget (#5009) üzenetére


sestertius
őstag

Ez oké, nekem is rémlett valami hasonló, de a baj, hogy csak gar. nélküli tápok esetén járható út - mert ugye szét kell kapni az egészet, és vagy kicserélni a ventit, vagy megoldani a meglévő szabályzását...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#5011) N_A_S válasza Flashget (#5009) üzenetére


N_A_S
veterán

többek közt ezt is olvastam :)

azért kösz! :R

https://tinyurl.com/phnas

(#5012) Vigneau válasza sestertius (#5006) üzenetére


Vigneau
félisten

Amennyire eddig tapasztaltam, 700-750g-ig nincs probléma ezzel a felfogatási módszerrel. A Mine-om is igen erősen tudta fogni, nem volt vele gond. Viszont az is igaz, hogy a Matterhorn erőteljesebb rögzítése biztosabb kapcsot képez a hűtő alja és a proci felülete között.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5013) Vigneau válasza N_A_S (#5007) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is ilyen tápom van - immár több, mint 2 éve. 2. tulaj vagyok, pár hónaposan vehettem - de azt kell mondanom, nagyon megérte. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5014) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Azoknak segítenék, akik Scythe Yasha-t használnak és nem elégedettek az AMD-s, egyirányú rögzítéssel.
A Xigmatek ATI775 Montage-Kit nevezetű okossággal ez a probléma kiküszöbölhető. [gyári oldal]
Én jelenleg egy Scythe Ninja hűtővel használom és teljesen frankó, emellett gányolni sem kell.
Képek: a keret felszerelve - LGA775-ös lefogató műanyag pöckei eltávolítva - hűtőre felszerelve
Ezután annyi a dolgunk, hogy a hűtőt a helyére rakjuk -tetszőleges irányba forgatva- és a 4db rugós anyával rögzítjük.

Remélem segítettem :R

[ Szerkesztve ]

...

(#5015) DoubleFe

Szerintetek mennyire van lényege hogy a felfogatásnál a csavarokat teljesen meghúzzam?Eddig nem igazán mertem csak félig. Mugen II-ről van szó. :)

(#5016) sestertius válasza DoubleFe (#5015) üzenetére


sestertius
őstag

Én úgy emlékszem, a Mugen 2-nél végig kellett húzni - nekem a sima volt .A Rev. B-nél nem tudom, mi a helyzet...

[ Szerkesztve ]

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#5017) umnapista


umnapista
csendes tag

Sziasztok!

A Rasetsu-val van egy kis gond. Vagy lehet nem gond, csak én vártam tőle többet. Egyrészt, szerintem hangos, másrészt pedig a hűtési teljesítményével sem vagyok megelégedve. Olvastam teszteket, ott azt írták, hogy valóban van hangja nagy teljesítménynél, de szerintem alapjáraton is elég hangos pedig nálam X2 6400+-t hűt, és ennél sokkal brutálisabb procikkal is el kellene bánnia. Írtátok pár nappal ezelőtt, hogy próbáljam ki a AC mx2 pasztáját. Rendeltem is belőle, ha megjön kipróbálom és remélem tényleg hozni fog pár fokot. Bármilyen hozzászólást szívesen fogadok! Köszi!

(#5018) Vigneau válasza mrbig25 (#5014) üzenetére


Vigneau
félisten

Honnan szedted ezt az ötletet? Ha saját kútfőből jött, akkor minden elismerésem. Nagyon leleményes vagy. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5019) mrbig25 válasza Vigneau (#5018) üzenetére


mrbig25
őstag

Még tavaly év elején [vagy előző évbe...már nem emlékszem pontosan] volt egy Xigmatek HDT-S1283-as hűtőm és ahhoz vettem a fentebb említett ATI775 Montage Kit-et, mert az a hűtő is csak egy irányban szerelhető fel gyárilag AM3-ra [alulról-fölfelé vagy fentről-lefelé fújó ventivel].
Aztán most, hogy szereztem egy Scythe hűtőt + olvasgattam a fórumot, hogy többen kritizálják a Yasha rögzítését -> beugrott, hogy ez a Xigmatek lefogató biztos jó lenne, mert csak annyi szükséges, hogy a hűtőnek legyen LGA775-ös lefogatója...innentől meg már sikersztori :DDD
Egyébként saját célból kezdtem el törni a fejem a dolgon, mert a régi Ninja-m AMD-s rögzítője iszonyat merev és elég nehéz emiatt fel,-és lepattintani a hűtőt. Így viszont a négy rugós anyával könnyű a szerelés nagyon.

...

(#5020) N_A_S válasza mrbig25 (#5019) üzenetére


N_A_S
veterán

Rspct! :R

Szerintem megérne egy logout bejegyzést is, sokaknak segíthet ez a későbbiekben. Nekem is van szétszórva pár topikba egy két OC $ vMod leírásom amit jó ideig vissza linkelgettek de egy idő után feledésbe merűl. Ma elhatároztam hogy erre fogom használni a logout-ot, .

https://tinyurl.com/phnas

(#5021) Vigneau válasza mrbig25 (#5019) üzenetére


Vigneau
félisten

Épp a rögzítésen gondolkodtam tegnap - kicsit tufa is voltam már. Mert csak a Ninja-ra csavarozást láttam a képeiden és nem esett le, hogy miként rögzíthetnénk azt a Yasya-ra. Aztán most esett le, hogy a "klipszekből" kiütjük a műanyag pöcköket és már mehet is a helyére a rugós rögzítés. Szuper gondolat volt Tőled, csak ismételni tudom magam. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5022) mrbig25 válasza Vigneau (#5021) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen-igen, csak az Inteles rögzítés műanyag pöckeit kell eltávolítani és utána mehet a rugós anya.
Próbálva nem volt ugyan, de valószínűleg más gyártók hasonló megoldásait is ki lehet ezzel váltani. Szerintem jól működne pl. az Alpenföhn Brocken-el is, mert az is csak a Yasha-hoz hasonlóan szerelhető fel AMD-re.

N_A_S:
Köszi :R
Elképzelhető, hogy írok egy rövid bejegyzést róla.

...

(#5023) Vigneau válasza mrbig25 (#5022) üzenetére


Vigneau
félisten

A Brocken-nél erre gondoltam én is. Be is dobtam még reggel a postod, hátha felkelti valakinek az érdeklődését. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5024) mrbig25 válasza Vigneau (#5023) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen látom, csak későn vettem észre, hogy Te már megemlítetted az Alpenföhn topikban...

Közben néztem, hogy a Scythe csinált egy új univerzális rögzítést:
Scythe Universal Retention Kit 3
De ahogy a képeket elnézem, az AMD-s rögzítési irányon nem igazán változtatnak, csak a műanyag keret helyett kapnak egy fémkeretet meg egy univerzális hátlapot...

[ Szerkesztve ]

...

(#5025) Vigneau válasza mrbig25 (#5024) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, maradt minden változatlan az irányon. Max. annyi az előnye, hogy talán stabilabb a rögzítés és nem kell attól tartani, hogy eltörik a műanyag rögzítő fül. Viszont hihetetlen, hogy Scythe-éknál nem tűnik fel, hogy a RAM-okra keresztben rálóg a borda... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5026) mrbig25 válasza Vigneau (#5025) üzenetére


mrbig25
őstag

Gondolom úgy vannak vele, hogy ha valaki ilyen termetesebb hűtőt vesz, akkor számol a méretekkel és alacsony bordás,-vagy borda nélküli ramot használ...
Én jelenleg Ninja-t használok, ami szélességre és mélységre is 11cm [szóval lényegtelen, hogy van forgatva], viszont ha akarnék se tudnék magas bordás ramot használni, mert ventivel együtt mind a 4db ram foglalatot bőven eltakarja. [és még így, a borda nélküli Kingmax rammal is csak 3-4mm hézag van a venti alja és a ram teteje között...]
Szóval a lényeg az, hogy vásárlás előtt érdemes ezeknek utánanézni, nehogy otthon érjen minket kellemetlen meglepetés.

szerk: egyébként a Ninja szépen kitölti az mATX-es CM Elite 342-es házat :K

[ Szerkesztve ]

...

(#5027) Vigneau válasza mrbig25 (#5026) üzenetére


Vigneau
félisten

Így viszont elvesztenek jó pár AMD-s kuncsaftot.
Nekem is sima Kingmax-aim vannak, a Matterhorn-ra tett Swif2-es venti épp belelóg az első RAM slot-ba, de függőlegesen van kb. 11-13mm szabad hely kettejük között.

Csinos belső, de épp a nagysága miatt tettem le a Ninja-ról anno. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5028) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok ha esetleg valaki valamely oknál fogva :) megválna esetlegesen hőn szeretett Quiet drive jától akkor jelezze nekem privátban vagy ha tud valahol 3.5est köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#5029) wolf523


wolf523
csendes tag

Sziaztok!

Szerintetek Mugen 2-t vagy ninja 3-at vegyek mind a 2nel ugy tervezem hogy dupla venti lessz rajta.

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#5030) Moddingboy válasza wolf523 (#5029) üzenetére


Moddingboy
Modder

Szia!
Én a Ninja 3-at venném mivel újabb technológia és ráadásul nagyon jól is néz ki. :) Hűtés terén szinte egyenlő a Mugen 2-vel. Ventiből pedig sztem bővel elég egy is... nem gyenge hűtők ezek. (persze ez csak az én egyéni véleményem)

A lényeg, hogy bármelyiket is veszed jól nézd meg a méreteikre vonatkozó adatokat! Kényelmesen elfér-e... nem ütközik-e semmibe... stb...

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5031) wolf523 válasza Moddingboy (#5030) üzenetére


wolf523
csendes tag

az a gáz hogy neztem teszteket es 1-iknel mugen a jobb masiknel a ninja akkor most melyik??:D

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#5032) Moddingboy válasza wolf523 (#5031) üzenetére


Moddingboy
Modder

Lehet, hogy egyszer az a jobb egyszer pedig az..., de ha az átlagot nézed, akkor kb. egyformán teljesítenek. Az meg a másik, hogy ha az egyik jobban is teljesít nem hiszem, hogy eget verő különbség lenne az előny. :)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5033) Sdi válasza wolf523 (#5031) üzenetére


Sdi
addikt

Az olcsóbbat vedd, nem sok különbség van köztük.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#5034) Moddingboy válasza wolf523 (#5031) üzenetére


Moddingboy
Modder

Ezek a tesztek alátámasszák amit mondtam:
[link] [link]

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5035) wolf523 válasza Moddingboy (#5034) üzenetére


wolf523
csendes tag

akkor te ninja 3-at javaslod?
es nem bannam meg?
am AMD phenom 2 965 be re vennem

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#5036) Moddingboy válasza wolf523 (#5035) üzenetére


Moddingboy
Modder

Nem fogod megbánni, de még egyszer mondom, hogy vásárlás előtt mindenképp nézd meg, hogy elfér-e a gépedben. :) [link]

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5037) wolf523 válasza Moddingboy (#5036) üzenetére


wolf523
csendes tag

raidmax sagitta házam van

de am lemértem lazán befer elv:D

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#5038) Moddingboy válasza wolf523 (#5037) üzenetére


Moddingboy
Modder

Igen szerintem is elfér, mert 16cm magas a házad pedig 20cm széles. (+1-1,5cm alaplap+távtartó csavarok)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5039) wolf523 válasza Moddingboy (#5038) üzenetére


wolf523
csendes tag

hát megrendeltem remélem nem banom meg:(

Élj úgy, hogy a saját világodat éld!

(#5040) TaaT válasza wolf523 (#5039) üzenetére


TaaT
veterán

nem hallottam még olyat hogy vki ninjara mondta volna hogy ej ez nem hűt rendesen :C
jól szellőző házban passzívan is elmegy :B

Give them hell Ukraine!

(#5041) Moddingboy válasza TaaT (#5040) üzenetére


Moddingboy
Modder

Ez így van :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5042) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Azt szeretném kérdezni hogy a Zipangot fel lehet tenni AM2 es lefogatóval AM3 ra egy Asrock 890 Extreme 3 ra elfér Fet hűtőtől.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5043) DoubleFe válasza Boogie33 (#5042) üzenetére

AM2-es felmegy AM3-ra. :)

(#5044) szepsy válasza wolf523 (#5035) üzenetére


szepsy
senior tag

Nekem is 965-ön van, 3.9 GHz 1.46 volt 52 fok.

(#5045) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt egy AMD-s gép tulaja lettem,amihez adtak egy Mugen 2 rev-b,tehát most az hűti az x4 955-öt.
Viszont a hűtőhöz nem kaptam semmit.....

A kérédsem az lenne hogy az a lefogató amivel most az amd-n van alkalmas-e arra h később s1366-ra is rárakhassam a hűtőmet?

vagy külön lefogató kitet kell vásárolnom?

THX

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#5046) Balu972


Balu972
aktív tag

Sziasztok!

Van egy hülye kérdésem: e-sataként tudnám használni a scythe quiet drive-t?
(inkább ne kérdezd, hogy miért :U )

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#5047) Boogie33 válasza DoubleFe (#5043) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali. Csak felmenne, de nem fér el, egyszerűen nem találok olyan hűtőt ami jó, halk , elfér a házamba, és nem 20k. :F :F :F :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#5048) DoubleFe válasza Stukker1987 (#5045) üzenetére

Az a lefogató csak AMD-hez jó,az 1156/1366-hoz teljesen más lefogató van.

(#5049) Moddingboy válasza Stukker1987 (#5045) üzenetére


Moddingboy
Modder

Ha nem kaptál más lefogatót, akkor mindenképpen kitet kell vásárolnod.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5050) ST06


ST06
csendes tag

Sziasztok! Jó az oldal!
Lassan 1 éve tervezem hogy ha hütő, akkor Scynthe, mert tetszik és kész, ez olyan mint hogy tápban nekem corsair tetszett mindent beleértve.!
igy épitem nem kapkodok, Azóta proct is cseréltem..
X4 810 (89w) 2600mhz- re mewlyik tipust ajánjlanátok, ha nem huznám sose, és 95 százalékban power save ba vagyok, ergo halkságra törekednék és/ vagypedig széles fordulat tartományra.
és még 1 féligmeddig idetartozó kérdésem lenne, ha ugyanigy X4 (905e azthiszem) csak 65 wattos verzió (2500mhz)
hötermelése mennyire lenne kevesebb érzésre, és tejlesitményben mennyire érzödne(?) ha hogy 90 watt helyett 65 , 2,6 helyett pedig 2,5....
nagyon köszi
u.i: sokat adok a PH tagok véleményére (pontosabban csak a TI véleményetekre adok) :)
esetleg ha valaki tud választékot szegeden, az még jól jönne, és vagy rendelést honnan érdemes? köszi!
éljen a kasza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.