Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) [CM]Crusher válasza Egzee (#897) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Terhelés mellett, órák múltán áll be ennyire. Csak tudnám, hogy miért bántja az emberek szemét a 40 fok. Nekem évek óta minden merevlemezem ilyen eszközbe van zárva, soh nem hibásodott meg egy merevlemezem sem. Cserébe viszont mit kapunk? Csendes gépet, értem ez alatt, hogy abból tudod, hogy megy a géped, hogy égnek a ledek, vagy sem. (Persze ehhez a többi alkatrésznek is olyannak kell lennie: CPU hűtő, rendszerhűtő stb.) Ára kétségtelenűl nem a legolcsóbb, viszont a végső lépés azoknak akiknek már csak a merevlemez hangos a gépükben és célúl egy csendes gép építését tűztek ki.

(#902) [CM]Crusher válasza Egzee (#900) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ninja esetében oldalról fújás nem feltétlen jó ötlet, mert a lamellák nem úgy állnak, hogy közéfújhasson. Másrészt bizonyított, hogy egy keresztbe szellőző ház (elől be, hátúl ki) kialakítás a leg hatékonyabb a belső alkatrészek hőmérsékletét nézve (Pl: 800-as S-Flex venti légszállítása is elegendő ház szellőztetésére).

[ Szerkesztve ]

(#903) quby válasza Egzee (#900) üzenetére


quby
őstag

Én ezzel teljesen elégedett vagyok! Ezt pont arra irtam! Hamarosan a táp is passziv lesz ugyhogy mindenképp bekerül a ház oldalába elüre egy 12-es venti ami kitolja a meleg levegöt, és a hütöhöz valo veti is menni fog félgözzel...jaaa, és ez a 60 fok a radiátortol 15 centire van ,ami füti a szobát :C :DD

Mellesleg az a "kis" hütö 1 icipicit nagybbacska csak mint az 50-es robogóm hengere! :DDD És pont ugy is néz ki! (asus laplap 1 hengeres kétütemü! :C)

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#904) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Sziasztok. Most akarok venni egy Ninja Plus rev.B-t, egy Abit KN8 Sli lécre menne.
Viszont a gyártó honlapján olyan kompatibilitás infó van hogy "heatpipes interfered".
Ebből számomra nem derül ki hogy rámegy-e vagy sem.
A kérdés ilyenkor tipikus."Megvegyem-e?" Ill. ha vki tud vmit mondani a Ninja + Abit kn8 sli párosításról, annak THX :R

(#905) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#904) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia! Nekem most egy Abit KN8 ultra lapom van, arra tökéletesen rámegy. Az SLI-s lap nem sokban tér el ahogy nézem, így jó esélyel rámehet. Ha esetleg Pesten jársz, akkor ha bejössz hozzánk a lapoddal, gépeddel, be tudunk próbálni egy Ninja-t, hogy elfér-e rendesen. :)

(#906) SzutyokMatyi válasza [CM]Crusher (#905) üzenetére


SzutyokMatyi
tag

Köszi a választ. Igazából azért aggódom mert a gyári honlapon sem egyértelmű az infó [link], itt azt írja hogy "heatpipes interfered". Ezen fórumon meg részletesen beszámol egy arc a problémáról (képet is mellékelve). [link]
Amúgy néztem én is hogy az Ultra meg Sli között szinte semmi hardverkülönbség sincs a procitok körül, szóval remélem neked lesz igazad :)

(#907) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#906) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Értem mi van a képen, az az emberke gondja, hogy a heatpipe elnyomja a kondit. Ez valóban így is van, én esetemben is ez történt, mert a 2-2 oldal között kijellebb illetve beljebb van a heatpipe. De szerencsére nincs gond, mert amikor felszereled a lefogatót, akkor elforgatva csavarozod fel a lefogatót a hűtőn.

(#908) SzutyokMatyi válasza [CM]Crusher (#907) üzenetére


SzutyokMatyi
tag

:K oké
igy fogok tenni. THX a helpet :R Hamarossan itt a ninja, majd jelentkezem mire jutottam :))

(#909) hétalvó


hétalvó
addikt

Volt nekem régen egy ninja-m, most van egy infinity-m, mind a 2-vel meg vagyok/voltam elégedve. Most éppen quite drive-on gondolkozom. A kérdés az lenne, hogy a sustorgós HDD alaphangot elnyeli? Ezt jobban nem tudom megfogalmazni, aki szenved vele tudja miről beszélek.
Volt nexus disktwin és drive-a-way-em is, de egyik se váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#910) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#908) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Rendben, várjuk a visszajelzést. :) és nagyon szívesen! :R

(#911) [CM]Crusher válasza hétalvó (#909) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nexus Disktwin annak jó aki szeretné hűteni HDD-t és a háznak átadott rezgést csillapítani. Aki a motorhangot, "kerregést" szeretné eltüntetni annak jó a Quiet Drive. Nekem a merevlemezeim mióta ilyenben vannak azota az alap hang eltünt, egyedűl akkor hallom őket ha nagyon "rág" a merevlemez, de azt a hangot is sokkal tompábban hallom mint amikor csupaszon voltak.

[ Szerkesztve ]

(#912) hétalvó válasza [CM]Crusher (#911) üzenetére


hétalvó
addikt

Kerregést nem hallani a gépeből se remegést. Nekem az alap sistergő mototrhanggal van már csak bajom. Chieftec ház, becool hangszigeteléssel. Samsung T szériás hdd-k.
CSak az a fránya alap sistergés nem múlik el.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#913) SzutyokMatyi válasza [CM]Crusher (#907) üzenetére


SzutyokMatyi
tag

szia. Bocs hogy bénázom :B , de ezt a "lefogató fordítva felcsavarozást" el tudnád mondani még egyszer, akár vmi képpel illusztrálva :R köszi

(#914) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#913) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Van itt egy kép: [link]

A képen a felső sorban, középen látható lefogatón, ami majd neked is kelleni fog, azon minden oldalon van rögzítő lyuk, így bárhogy elforgatva felcsavarozható a leszorító.

Aztán van ez a kép: [link]

Ezen ha jól megnézed akkor az egyik oldal illetve a vele szemközti oldalon is a heatpipe ijelebb van, és ez az ami beleérhet a kondiba. Viszont ha te a lefogatót pont úgy raknád fel, hogy a hűtőd a kondiba érne, akkor nincs más dolgod mint a leszorítót elforgatni 90 fokkal és így mivel elfordult 90 fokkal a Ninja is, így máris a szűkebb heatpipe oldali rész fog esni a kondikhoz és akkor már nem ér bele. Remélem lehet érteni a lényeget. :)

(#915) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

igen. Minden világos :) . Köszi hogy időt szakítottál a válaszra és elmagyaráztad :R

(#916) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#915) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nagyon szívesen, segítek amiben csak tudok. :R

(#917) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Teljes kétségbeesés :O Itt van előttem a ninja, a szerelőcsomagja, az alaplap, a hűtésfelfogató műanyag keret. 3 óra szenvedés, és helyben 3 hozzáértő ember közreműködésével ezennel feladtam/feladtuk. Ez bizony nem megoldaható..
Keretforgatás igy-ugy, egyszerűen nem jó/kicsi a hely/beleakad....stb..
Még kinlódok vele egy darabig aztán eldöntöm ebből fogyasztóvédelem lesz-e vagy csak egy levél a gyártónak
Abit KN8 Sli + Scythe Ninja Plus rev. B = Cumi :W

[ Szerkesztve ]

(#918) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#917) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Kép esetleg a problémáról?

(#919) SzutyokMatyi válasza [CM]Crusher (#918) üzenetére


SzutyokMatyi
tag

Nah, ez [link]az Abit KN8 Sli alaplapom, rajta a (dobozban hozzá adott) hűtésfelfogató műanyag keret. (nincs összecsavarozva az aljával ami az alaplap alatt van, mert a szemléltetéshez ennyi is elég). Az általad mutatott képen [link] felső-középső elemet próbáltuk. A probléma hogy bárhogy forgatva ([link] ill. [link]) egyértelmű hogy fennakad a fekete műanyag keretben. a ninjának esélye sincs a procifelülethez simulnia. Meg nemigazán értem hogy ez a felfogató meg ez a keret [link] bárhogyan is forgatva hogyan akadhat egymásba.....A hagyományos s939-eshez adott felfogató elem ugye a bal alsó. Ezt nem lehet 90 fokban forgatni, egyféleképpen lehet felrakni (Ekkor paszírozza oldalra a kondit)....Amúgy a official scythe forum-on ennyit szólt hozzá ehhez az s939-es problémához egy "Marketing and Support"-os emberke:"After all only AM2/939 clip is not compatible to be turned and screwed, that's something we can not change, sorry. "
Hát akkor ki tud te (ide egy csúnya szó amiért moderáltak volna :D )...Miért irják rá a ninja dobozra hogy "754/939/940/AM2 & Intel LGA775/478 ready" amikor ez NEM IGAZ, ez nem fedi a valóságot! Mert nekem is 939-em van és nekem nem jó. Miért hazudik a doboz? miért hazudnak? Miért nem irják hogy "supporting AMD s939, except Abit KN8 Sli, x,y,z....blablabla)...röviden ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#920) [CM]Crusher válasza SzutyokMatyi (#919) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Két érdekességet vettem észre a lapodon. Az egyik az, hogy nekem a keret a 478-as leszorítós féle ami 4 sarokban 4 fűllel rögzíthető, neked meg 2 oldalt középen beakasztós. Többek között ezért nem tudod azt a fajtát forgatni és ezért ér bele a műanyag keretbe. A másik, hogy neked a lapodon a keret mellett fekete nagy régi típusu kondi van, nem az új ezüst színű kicsi szilárd elektrolitos kondi, mondjuk az enyémen sem az új van, pedig az új szériásokon az van. Továbbra is azt látom, hogy a KN8 ultra és SLI közötti lapunk különbsége egyedűl a mi esetünkben az alaplapi gyári keret eltérése. Az én lapomhoz 4 füles P4 keret van, és azzal a rögzítővel amit mondtam és te is próbáltál. A tiédhez a 939-es középen beakasztós aminél a másik fajta rögzítőt kell használni. Ebből azt a következtetést vonom le, hogy ha tudnál szerezni egy 478-as keretet, akkor már eljátszható az elforgatós ninja alján lévő rögzítő technika, avagy rá kellene hogy menjen. Persze semmi sem 100% de más különbséget lapom és lapod között egyáltalán nem látni.

[ Szerkesztve ]

(#921) rup1u5 válasza SzutyokMatyi (#917) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem találom itt a lapodat.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#922) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Időközben kiszedtem a lapomat gépfejlesztés miatt és amit írtam hogy a 939-es keret ki lett cserélve 478-ra, azzal akkor a kondik és a heatpipe között van kb 3-4 mm rés. Úgy látszik KN8 esetében ez a keret trükk beválik. :)

(#923) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Annyi megjegyzés még, hogy a régi Ninjakhoz adott hátlapos merevítős 478-as keret volt fent.

(#924) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok

Nemrég vettem két új memóriát, és a régiekről nem tudom leszedni a hővezető lapokat, ami a Schyte Kama Wing memóriahűtő szárnyai alá valók. A csomagban volt még kettő vastag ,de azok nem jók. A 4 vékonyat meg elhasználtam.

Honnan tudok szerezni megfelelő vastagságú (bármilyen) hővezető lapot?

köszönetel

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#925) dikmen


dikmen
tag

Húha, gyerekek itt már nagy gond van.
Scythe Ninja E6300-at 2100-2400Mhz-n alapfeszen, alapjáraton 56fokosan tart!!!(magok) :Y

(#926) subaruwrc válasza dikmen (#925) üzenetére


subaruwrc
félisten

na vazzeg megint te :DDD mert szerintem az e6300nak ritka szar a kupakja.
hűtő fenntvan rendesen?

(#927) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Zsírzás is megvan rendesen? Házszellőztetést is rendben van? :)

(#928) dikmen válasza subaruwrc (#926) üzenetére


dikmen
tag

Persze, fentvan minden rendesen, paszta is meg szellőzik is...
Szerinted vízhűtéssel többre mennék vagy ha sz*r a kupak akkor mindegy?

(#929) subaruwrc válasza dikmen (#928) üzenetére


subaruwrc
félisten

kaki kupaknál még roszabb is lehet mert egyes vízhűtő blokkok gyárilag domborúak kicsit azt hiszem. topikomat ismered ugye? :D

(#930) [CM]Crusher válasza subaruwrc (#929) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Amúgy melyik a jobb megoldás ha pl felpolírozod, vagy ha maga a kupak elvan távolítva? Gondolom a kupak nélküli téma :)

(#931) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#930) üzenetére


subaruwrc
félisten

a polírozás is hozhat sokat ha nagyon szar a kupak. kupaktalanítást azért nem javaslom mert könyen a procid életébe kerülhet. amd-k-nél még az is alternatíva de c2dk nél max polír.

(#932) dikmen válasza subaruwrc (#931) üzenetére


dikmen
tag

Nem ismerem a totyikodat. :B
Már felpolíroztattam volna, de sajna azzal ugrik a gari. :O

(#933) subaruwrc válasza dikmen (#932) üzenetére


subaruwrc
félisten

topikom
gari? hehh mire mész vele? :DDD

(#934) DeltaPower


DeltaPower
őstag

üdv! az lenne a kérdésem, hogy a Katana vajon felmegy-e K8N Neo2 Platinára? az a gond, hogy a lap elrendezése, khm, hát nem a legjobb
ilyen a lap
jelenleg ilyesmi egy 7000es zalmannal
így fest rajta a 7700as zalman...

külön jó, hogy 4db hűtőbordás ram van benne, ami ismét csak lekorlátozza a helyet...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#935) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok

Nemrég vettem két új memóriát, és a régiekről nem tudom leszedni a hővezető lapokat, ami a Schyte Kama Wing memóriahűtő szárnyai alá valók. A csomagban volt még kettő vastag ,de azok nem jók. A 4 vékonyat meg elhasználtam.

Honnan tudok szerezni megfelelő vastagságú (bármilyen) hővezető lapot?

köszi.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#936) rol-and


rol-and
csendes tag

Hello.

Érdeklődnék, hogy a rev B-s NINJA felmegy-e a Gigabyte GA-M57SLI-S4-es alaplapra ???

Nézegetem a cpu körüli kondikat, és nekem bizony elég magasnak tünnek !

Valakinek van ez az összeállitás ?

Segitséget köszönöm !

üdv.: Roland

(#937) DeltaPower válasza oz82 (#935) üzenetére


DeltaPower
őstag

azt hiszem te ilyet keresel: [link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#938) dikmen válasza subaruwrc (#933) üzenetére


dikmen
tag

Hogyhogy mire megyek a garival? pl ha elromlik a proci kicserélik, nem? :U

(#939) oz82 válasza DeltaPower (#937) üzenetére


oz82
senior tag

kössz! :C

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#940) subaruwrc válasza dikmen (#938) üzenetére


subaruwrc
félisten

pl mitől romlik el? :D

(#941) tts válasza subaruwrc (#940) üzenetére


tts
addikt

pl. elolvassa mörfi törvénykönyvét és elromlik ;)

(#942) subaruwrc válasza tts (#941) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D ja értem. tied a 10 pont :R

[ Szerkesztve ]

(#943) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Réz Scythe Ninja :R

[link]

(#944) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Ma Veszprémben a Veszpkompnál érdeklődtem HDD zajcsökkentő doboz után, mire az eladó közli velem, hogy olyan nincs, mert vagy hűt, vagy hangot szigetel...

Mondom neki, hogy a Scythe gyárt olyat, ami egy doboz, és speciális többféle gumi bélése van, ami hűti is kellőképpen a HDD-t, és a hangját is tompítja, vagy majdnem megszünteti.

Erre, azt mondja az 'eladó' nem kell mindent elhinni, amit az interneten írnak...

Biztos nem látta a PH, és más oldalak Scythe ''quiet drive'' tesztjeit...
Nem látott még közelről Scythe ''quiet drive''-ot...

Mi a véleményetek?

Ezek szerint akkor az én teljesen passzív hűtőrendszerem sem létezik... :D

Pedig működik... :C

Veriakilis

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#945) [CM]Crusher válasza Veriakilis (#944) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na igen, nem egyszer találkozni ilyen esettel. Az a baj, hogy ha valaki nincs benne a témában, nem foglalkozik, tart ilyen dolgokat annak fogalma sincs ezekről. Na de majd csak megismeri ezeket idővel. :)

(#946) Cyno válasza rol-and (#936) üzenetére


Cyno
tag

Érdeklődnék, hogy azóta beszerezted-e a Ninja-t, és ha igen vannak-e gondok a felszereléssel? Köszi!

(#947) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Hi mindenkinek. A Ninja Rev.B-mhez adtak egy ventit meg 2db fémszálat. Ez eddig rendben. Namost ha én szeretnék plussz ventiket az oldalára rögzíteni akkor plussz rögzítő-fémszálakat kell vadásznom, vagy létezik vmi "házi sufnibarkács" technika is?
Köszi ha vki tájékoztatni tud

(#948) #56573440 válasza SzutyokMatyi (#947) üzenetére


#56573440
törölt tag

sufnibarkács mindig van, simán fel lehet gumizni még két ventit szerintem:D

(#949) SzutyokMatyi válasza #56573440 (#948) üzenetére


SzutyokMatyi
tag

Csak nem befőttesgumival? :D pls részleteket

(#950) #56573440 válasza SzutyokMatyi (#949) üzenetére


#56573440
törölt tag

akár azzal is lehet. ha fent meg lent körbe rányomsz egy befőttesgumit akkor az megfogja. de ha van meleg ragasztód, az a pisztolyos műanyagrudas faja akkor azzal is meg lehet küldeni és az fix hogy ott is marad amíg akarod, mondjuk később könnyen le ehet bontani. kétoldalas ragtapacs? nekem az tartja fent a falon a kulcstartót a konyhában, az is vagy fél kiló, vagy több, az nagy találmány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.