Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) subaruwrc válasza Speed® (#700) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja sajna máshogy nem fér el.....

sajnálom :((( :DDD :DDD

(#702) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Asus P5K Deluxe-ra felmegy az Infinity?

(#703) Oibacsi válasza Hulk24 (#702) üzenetére


Oibacsi
őstag

ennyit találtam hirtelen:
[link]

(#704) Guszti


Guszti
aktív tag

Hali!

Talalkozott mar valaki olyannal, h szar egy venti?
Vettem 2 S-FLEX-et 1200-on porgot, kibontottam, radugtam a csatit, elkezdte porgetni, ment 3 fordulatot, majd leallt, es azota nem csinal semmit. Eleg nagyot neztem, mert nem nagyon lattam meg olyat, h egy ventillator nemmegy, max ha annyira poros mar akkor a chipsethutom esetleg beragad. Aztan fogtam kibontottam a masikat, es azzal is ugyanez tortent. Valakinek valami otlete, hogy mi lehet vele? Jah, es ha radugom akkor hallani egy nagyon pici kattanast a ventinel, ha odateszem a fulemhez, es nagyon figyelek.

Elore is ksozi mindenkitol a segitseget!

(#705) Oibacsi válasza Guszti (#704) üzenetére


Oibacsi
őstag

Biztos hogy jó a csatlakozó? nekem ment már tönkre ventitől...

(#706) Guszti válasza Oibacsi (#705) üzenetére


Guszti
aktív tag

Jonak kell lenni, mer masik ventit rarakok, akkor megy, meg van ugye atalakito molexrol, es onnan se megy... :(

(#707) Oibacsi válasza Guszti (#706) üzenetére


Oibacsi
őstag

mindkettő ugyanúgy kattan?

(#708) Hulk24 válasza Oibacsi (#705) üzenetére


Hulk24
aktív tag

THX Oibacsi, de inkább a Thermalright Ultra 120 Extreme mellett döntök! :R

(#709) Oibacsi válasza Hulk24 (#708) üzenetére


Oibacsi
őstag

ezt nem értem mire mondod...és amúgysem scythe topikba kéne

(#710) Oibacsi válasza Oibacsi (#709) üzenetére


Oibacsi
őstag

ja megvan csak a 705 miatt zavart meg

(#711) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a 6300 @2800-om egy Scyte Katana II-vel egy-másfél hétig 39-41 fokot (magok 45-46 fokon) produkált, aztán tegnap bekapcsoltam, és 51 fok körül értéket mértem állandóan (magokat nem mértem, de valszeg ilyen mértékben azoknak is emelkedett a hőfoka)?

Nem hinném, hogy rosszul pasztáztam volna be, de ha mégis erre gyanakodnátok, akkor elmondanátok, hogyan kell jól megcsinálni a dolgot?

(#712) Michell


Michell
tag

Üdv!

Magam is Ninja tulaj vagyok vagy másfél hónapja, pár szubjektív tapasztalat.

Én is belefutottam abba a problémába, hogy alaplapomon a RAM túl közel van. Ha optimálisan rakom fel a Ninja-ra a ventit (előre) akkor teljesen elzárja a légmozgást 2 RAM slottól is. Így alúlra lett feltéve.

Igazából egy (S939) A64 3000+/Zalman AlCu7000 párost cseréltem A64 4000+/Sc Ninja -ra. Alapvetően elégedett vagyok, de azért pár apróság.

Egy félórában kipróbáltam a hűtőt ventilátor nélkül (csak két Scythe 12cm-es házventi-vel + az Antec tápventi dolgozott a Sonata II házban). Az A64 3000+ -ra, elvileg 65W, elég lett volna, viszont a 4000+ (89W) így 56-58 fokos lett különösebb terhelés nélkül, amit hosszabb távra én inkább nem vállaltam. Főleg a mostani kánikulában.

(Kipróbáltam fordítva is, hogy a házventiket húztam le, de hasonlóan melegedett, illetve én ettől nem hallottam csendesebbnek a gépem.) Azt még megjegyezném, hogy a tápventi(k) hangja is alig hallható nálam - az összhanghoz képest.

A kiinduláshoz képest - idle 31 terhelve 45 fok, a mostani idle 35 terhelve 52 fok nem olyan rossz a melegebb processzorral, főleg hogy így érzékelhetően csendesebb a gép normál munkánál, pedig a passzív Ga gf6600Gt is lecseréltem egy Asus EAX1950Pro-256 aktív hűtésű videokártyára.

Azért a gép hangjával sem vagyok maradéktalanul elégedett - egyszerűen házba beszerelve megközelíti a zavaró szintet, pedig asztalon majdnem hangtalan, lényegesen csendesebb. Viszont az AlCu7000 - Ninja csere tapasztalatai alapján vissza kell vonnom azt a régebbi állításomat, hogy a házra átterjedő diszk rezgések a fő felelősek a konfig zajongásért, hiszen észrevehetően csendesedett.
Azért gondoltam annó ezt mert a Zalman hangja asztalon jellegzetes (sivító ? ciripelő) volt, míg a konfig jóval mélyebb hangszínt produkált, ráadásul egy kicsit lebegés szerűen.

Még annyit, hogy a mostani összeállítás csendesebb a másik általam használt gépnél is - E6420/CM Hyper TX - CM Mystique alu ház a gyári 2x12cm-es ventivel + Antec Smartpower2 táppal + Leadtek 7950GT VGA-val - némiképp.


[Szerkesztve]

(#713) HarryDEC


HarryDEC
tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék vásárolni egy Asus p5kc alaplapot és egy Scythe infinity-t. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valaki aki ilyen lappal használja ezt a hűtőt? Felment rá viszonylag ''símán''?

Korán keltem, hol az arany?

(#714) subaruwrc válasza HarryDEC (#713) üzenetére


subaruwrc
félisten

hello.
én p5k-n használom és nemtudom a c-n mennyire másak a kondik de p5k-n ha vízszintesen rakod föl akkor felfekszik egy kicsit egy feszszabályzó bigyóra és kicsit nyom egy kondit de ha függőlegesen rakod akkor elfér mindenhol. ;)

(#715) HarryDEC válasza subaruwrc (#714) üzenetére


HarryDEC
tag

Hello!
Összehasonlítom a két lapot, remélem elfér rajta rendesen.

Korán keltem, hol az arany?

(#716) HarryDEC válasza subaruwrc (#714) üzenetére


HarryDEC
tag

Szia!
[link]
Erről a képről meg tudnád mondani, hogy miken fekszik fel?


[Szerkesztve]

Korán keltem, hol az arany?

(#717) Stili válasza HarryDEC (#713) üzenetére


Stili
csendes tag

Hali!

Nekem simán felment rá. Csak azért nem használom, mert a gépház oldalsó ventije miatt nem fér el.

- Stiletto

(#718) HarryDEC válasza Stili (#717) üzenetére


HarryDEC
tag

Hello!
Érdekes, hogy mindenki mást ír... :W . Az alaplapokról (P5K és C) készült képeket nézegetve, a proci foglalat körül lévő kütyük szinte teljesen megegyeznek. Subaruwrc (és még páran) azt írják, hogy elforgatva tudják csak feltenni. Te (és még mások) azt írod, hogy simán felmegy. Most, akkor nem értem, nem egyformák a cuccok :F

Korán keltem, hol az arany?

(#719) subaruwrc válasza HarryDEC (#716) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja a baloldali ,a lap alján lévő fekete bigyóra.
mod: mindkét módon felmegy csak így felfekszik és nem tuti h teljesen érvényesül. de egyébként nem tapasztaltam azonos feszen és frekin hőmérsékletkülönbséget a két állapot között úgyh nem vészes



[Szerkesztve]

(#720) HarryDEC válasza subaruwrc (#719) üzenetére


HarryDEC
tag

Köszi a gyos választ.
[link] Felülről a harmadik képen egymás mellet van a két lap. Mintha ikrek lennének :(( a proci körül meg főleg.

Azthiszem megrendelem a hűtőt, aztán majd kiderül :)

[Szerkesztve]

Korán keltem, hol az arany?

(#721) subaruwrc válasza HarryDEC (#720) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát nem teljesen de az a bogyó pont ott van ezen a deszkán is úgyh mind. de mondom h nem vészes a felfekvés. megfelelő pasztázással nem lesz gond. még arra figyelj h a deszka felső szélén lévő egyedülálló kondit is elnyomja picit. úgyh óvatosan. ;)

(#722) HarryDEC válasza subaruwrc (#721) üzenetére


HarryDEC
tag

Mire megkapom az összes cuccost az kb másfél hét. Addig izgulok, utána meg ovatoskodok :P .

Korán keltem, hol az arany?

(#723) subaruwrc válasza HarryDEC (#722) üzenetére


subaruwrc
félisten

jólvan.izgulj csak :P

[Szerkesztve]

(#724) Fboy


Fboy
aktív tag

Hello!

Valaki hűt itt prescott-t infinity-vel?

(#725) floxet


floxet
tag

hi
vettem egy ninját. kérdésem, hogy hogyan lehet rá tenni még egy 12cm-es hűtőt? csak mert amit adtak azon is valami fémszarság van amivel ráakasztom. Na meg ha szembe fújok a 2db 12cm-essel az értelmes úgy???
ja és még annyit kérdeznék, hogy a ház oldalán van 2 ventinek hely. Ott fújni kell a procira a levegőt, vagy pedig elszívni kell a meleget?

(#726) subaruwrc válasza floxet (#725) üzenetére


subaruwrc
félisten

hi.
úgy irányítsd a levegő áramlást h elölről szívja hátulra fújja. tehát a ninjára a vincsik felöli oldalra rakd és hátrafele fújjon. másik ventit befőttes vagy egyéb gumival nagyon pöpecen lehet rögzíteni :DDD rezgés sincs stb. ne egymásfelé fújjon mert akkor rontják egymás hatásfokát. a másik is hátrafelé tolja ki a levegőt. a ház oldalán lévő ventik pedig befele toljanak.

ui: nekem is korán volt. sorry ;)

(#727) floxet válasza subaruwrc (#726) üzenetére


floxet
tag

ez most meglepett....óriási vagy:D de komolyan... minden elismerésem, mert ez nekem sosem jutott volna eszembe. Ez így marha jó megoldás. Vettem hozzá még egy 12cm-es ventit azóta. gyárilag amit adtak az 1200rpm és vettem egy 1600rpm-eset. Szóval akkor úgy fogom csinálni, hogy rárakom a 12cm-es 1600rpm-eset ami a ház segge felé fog nézni, ahol egy 12cm-es viszi ki a levegőt a házból. És akkor arra az oldalára rakom a másikat ami csak 1200rpm és az pedig szívni fogja belőle, illetve ugyan abba az irányba fog nézni.
tényleg köszi!!!!

(#728) floxet


floxet
tag

na öcsém megőrült és kicsit hajlítgatta a bordákat:D
a legalsó borda az egyik oldalon asszem kicsit levált az egyik ilyen hőcsőről. ha valóban így van az nagy baj? vagy én érzem rosszűl és nem vált le? hogy van ez? a hőcsövek köré van öntve a lamella? ebben az esetben ha a legalsó egyik lamella a 4-ből az egyik ilyen csövön kicsit levált az nagy gond????vagy lényegtelen?

(#729) subaruwrc válasza floxet (#728) üzenetére


subaruwrc
félisten

egészségére :D szerintem nem tud leválni mert forrasztva van bár nem ismerem az öcsédet.gyúr? :DDD akkor lehet h leszedte de nemhiszem vagy ha mégis akkor lényegtelen.

(#730) tytyty


tytyty
tag

Üdv! Most szeretnék uj bordát venni 478ra,de olyan kell ami rámegy 775re is majd. Infinityit akartam,de itt elég sok problémát olvastam rola, 478as felfogatásra az a bepatintos akármi elég viccesnek tünik. Nem rajongok thermaltakért ,de ugylátom big typhonn jobb véltel. Azon a forumon mindenki elégedett, ittmeg sok a panasz, illetve trükkök,hogy miként gyárcsak házilag lefogatot egy 10k-s bordára, ami elég nevetséges sztem.Enyiért akár adhatnának müködö felfogatást is.Nem ismerem a bordát, és ezt nem is kötözködésnek szánom,csak leirtam amit olvastam. Mindezt azért ,hogy hátha megcáfoljátok. Nem szeretnék befürödni a bordával. Várom a véleményetek. Köszi

(#731) subaruwrc válasza tytyty (#730) üzenetére


subaruwrc
félisten

Üdv.
tőlem elfogult választ fogsz kapni előre leszögezem :D
tt-t nem ismerem de szerintem ez a kis barkáscsolás nem nagy ügy és azt mondod most 478ra kell. az ahhoz való lefogatók masszívak(infinityről beszélünk) nincs velük semmi gond. szóval személyes vélemény szerint ninjával vagy infinityvel jól járnál és kezdeben barkácsolni se kell. ;)

(#732) tytyty válasza subaruwrc (#731) üzenetére


tytyty
tag

775re majd kell barkácsolnom?:)

(#733) HarryDEC válasza tytyty (#732) üzenetére


HarryDEC
tag

Milyen alaplapod lesz?

Korán keltem, hol az arany?

(#734) subaruwrc válasza tytyty (#732) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát mondjuk h igen.csak csavarozni de az nem gáz.

(#735) hehehehe


hehehehe
tag

hali,
infinityt szeretnenk venni egy haverommal mindketten es nezegettuk a teszteket meg minden, es hat be kell valljam oszinten eleg megyozo viszont ha jol lattam nincs hatso merevites az alaplap mogott...nah most ez a cucc majdnem 1 kilo.nem szakad ki? lehet ezt egyaltalan allo hazban hasznalni? ha mozgatom a gepet gondolom ki kell szedni...nem mernem ezzel egyutt elvinni valahova...

par tulaj tapasztalata erdekelne :R

(#736) subaruwrc válasza hehehehe (#735) üzenetére


subaruwrc
félisten

igaz nincs hátsó merevítő de biztosan nem szakad ki és át kell csavarozni utána rallyzni is lehet vele :DDD :DDD

(#737) floxet


floxet
tag

wááá borzalmas. ennek a ninjának ilyen 4 pontos lepattintom szarsága van.
Valakinek van ilyen batár hűtője? Megkérdezném tőle neki mit csinál. Én ha megnyomogatom akkor minimálisan mozog. Kicsit az alja is tojásos asszem.
Kedvencem mikor mozog:D:D:D Ha balra nyomom, akkor a magok 82 82 78 78. Ha jobbra dööntöm 81 81 79 79 :D
Szóval normi, hogy ez kicsit mozog? Akinek ilyene van annak is ezt csinálja?

(#738) hehehehe válasza floxet (#737) üzenetére


hehehehe
tag

sztem teljesen normalis hogy mozog, de mi lenne ha inkabb beken hagynad es nem nyomogatnad(kisebb esellyel torned le ;) )? meg ne stresszelj mar ennyit azokon a hulye hofokokon, hasznald es elvezd hogy van 4 magod :R

(#739) floxet válasza hehehehe (#738) üzenetére


floxet
tag

nem lehet.
idegbetegnek születtem:D
kicsit maximalista vagyok meg cuppanós fajta, ha valami van, odaragadok:D
kivéve a csajok, azt leshetik, hogy behódoljak nekik. Egy hordó sört azonban szívesen ölelgetek éjszaka:D

(#740) Zé_Mester válasza floxet (#737) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nekem is volt egy minimális mozgása, igaz nekem socket478-ra volt felszerelve.
meg én azért vettem ilyet hogy hűtsön, nem pedig hogy nyomogassam meg bökdössem :DDD :)) :DDD :)) :DDD
egy minimális mozgása sztem mindig lesz.
am a proci sapkája lehet hogy púpos egy kicsit, és azért mozog neked annyira.
ezt csak azért mondom mert a hűtő talapzata teljesen fényesre van csiszolva így annak az esélye hogy az az egyenetlen, elég kicsi.

sztem próbáld meg felpolírozni a procit és akkor eltűnik a mozgás, és a hűtés is hatékonyabb lesz, mert sztem a 80 fok alapfeszen hmmm.... kicsit magas :U

(#741) subaruwrc válasza Zé_Mester (#740) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D :D de ő idegbeteg had nyomkodja meg bökdösse :D :D
nekem nem mozog ;] ;]
(mondjuk az becseszne ha a csavarok engednék elmozdulni :DDD :DDD )

(#742) Zé_Mester válasza subaruwrc (#741) üzenetére


Zé_Mester
őstag

:DDD :)) :DDD
na most én is megbökdöstem a cuccot, és az a helyzet hogy nem mozog egy kicsit se. (Gigabyte P35 DQ6-on van most).
úgyhogy marad az a változat hogy van egy pupli/hupli a procin :DD . de ezt a polírral meg lehet oldani :C

(#743) subaruwrc válasza Zé_Mester (#742) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D :D ez van hagyjuk kibontakozni :D :D
most majd kiélheti magát nyomkodás ügyileg. procit a polírpapírra :C :C

(#744) ANT válasza floxet (#737) üzenetére


ANT
őstag

Azt könnyen ellenőrizheted, hogy tényleg ''tojásos''-e az alja. Szedd ki a cuccot, proci a kezedbe, ráteszed a hűtőt. Aztán szemmagasságba tartva csekkold le, hogy van-e hézag a két felület között. Nálam pl. nem volt. De amúgy ez a mozgás nem csak a lamellákra vonatkozik? Az ugyanis kevéssé hihető, hogy a procira felfekvő, leszorított hűtőtalp mozogna. Vagy szarul rögzítetted. Sztem.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#745) Laraxior


Laraxior
titán

Üdv Szájt tulajok! Vásárolnék egy ninja rev b hűtőt,csak nem vagyok benne biztos hogy a DS4 lapomra rámegy-e a körben húzódó silent pipe miatt,valakinek tapasztalat? :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#746) dikmen


dikmen
tag

Hello!
Nagyot csalódtam a ninjában! :O
E6300@2100Mhz alapfeszen alapjáraton 38fok de a magok 51fokosak!!!

(#747) hehehehe válasza Laraxior (#745) üzenetére


hehehehe
tag

sztem ramegy..mintha lattam volna valahol a neten rola egy kepet.minnya megkeresem adj 10 percet:)

szerk: megis van nem kellett 10 perc

[kép]
[kép]

[Szerkesztve]

(#748) subaruwrc válasza dikmen (#746) üzenetére


subaruwrc
félisten

paszta? passzívban tolod? ház szellőzés? proci kupakja?

(#749) HarryDEC válasza dikmen (#746) üzenetére


HarryDEC
tag

Nekem is Ninja van, most passívan az e6750@3200 -őn. Nem tudom a szobában hány fok van, de mindkét magot 32 fokosan tartja.

Korán keltem, hol az arany?

(#750) _core válasza hehehehe (#735) üzenetére


_core
aktív tag

Mivel en allo hazban hasznalom a hutot ezert gyartottam kimaradt alaktreszekbol egy ''biztonsagi'' tartot az Infinity-hez.Nem szeretnem ha az ido folyaman eldeformalna az alaplapomat vagy valami hasonlot muvelne vele es ezert talatam ki (vagy inkabb csak a lelkem megnyugtatasara).Itt a ganyolasom: [link] Nem rohogni :DD A huto merete itt latszik csak igazan: [link]

megj: En szemely szerint csak ugy tudnam levenni ezt a bazi nagy hutot biztonsagosan ha kiszerelnem az alaplapot eppen ezert ha szallitani kellene a gepet akkor inkabb csak az oldalara fektetnem :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.