Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) [CM]Crusher válasza hülyegyerek (#1450) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Vegyél Universal Retention kit-et, és akkor tudod rögzíteni 478-as beakasztós rögzítéssel.

(#1452) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Készült egy HTPC-s gép melyről csináltunk egy cikket.

CPU Hűtőnek: Scythe Orochi-t
Ventilátornak: Scythe S-Flex 800RPM-et
HDD Zajcsöndesítésnek: Scythe Quiet Drive-ot használtunk.

(#1453) gothic20 válasza [CM]Crusher (#1452) üzenetére


gothic20
aktív tag

Elég brutálisan néz ki. Az 1.2kg teher alatt nem hajlott meg az alaplap? Egyébként milyen AMD procit hűtött az apróság? :)

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1454) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1453) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egy kis fogyasztásu AMD Box A64 X2 4850e AM2 volt a gépben. Próbáltuk pár hete erősebb procival is, ott is szépen muzsikált.

(#1455) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Alapon 28-30 fokon tartotta, terhelve 33-35 fokon ezt a kis amd-t.

(#1456) kircipeti válasza [CM]Crusher (#1418) üzenetére


kircipeti
senior tag

Milyen hazikod van? Nagyon tetszetos.

[ Szerkesztve ]

(#1457) [CM]Crusher válasza kircipeti (#1456) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Cooler Master Stacker 832 ;)

(#1458) Csaba_20_ válasza [CM]Crusher (#1452) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hűtő lamelláira merőleges légmozgásnál - hátsó venti - nem lett volna célravezetőbb, ha az oldallapon keresztül áramoltatjátok a levegőt? Vagy ott is volt? :F

(#1459) [CM]Crusher válasza Csaba_20_ (#1458) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egy elől volt, egy pedig hátul és 1 a tápban. Végipróbáltuk az összes lehetőséget, a borda irányokat is és ez volt hőfokban a leghatékonyabb.

(#1460) aphra2 válasza [CM]Crusher (#1451) üzenetére


aphra2
aktív tag

Mivel szoktad kivágni a ház lemezét a ventiknek?

szerk: a kérdés az 1452-re szól.

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1461) [CM]Crusher válasza aphra2 (#1460) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Dremel-el szoktunk vágni házakat, venti helyeket.

(#1462) aphra2 válasza [CM]Crusher (#1461) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ok. köszi.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1463) [CM]Crusher válasza aphra2 (#1462) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs mit!

(#1464) Martin2004


Martin2004
tag

Összeállt a gépem az Orochival! A proci q6600-as (nem győztem kivárni a 9450-est) a ház CM Stacker 831. A venti a hűtő tetején van, és éppen befért. :) Oldalról nézve függőlegesen lett felrakva, így nem lóg be a ramok fölé, lehet majd cserélni őket..

Passzív adatokkal nem tudok szolgálni, mivel nem én szererltem össze a gépet, de itt ebben a katlanban (lehet vagy 30 fok ebben a panelben a 9. emeleten, a déli oldalon) kell is szerintem, főleg, hogy a hátsó házventit kikötöttem, mert zavart a zaj. :-)

100%-os terhelésnél (25-session-ös Oracle insert tesztnél) 3200-on ment a poroci nyitott házzal, a legmelegebb mag ekkor 68 fokos volt. (vissza kellett vennem 3333-ról, mert akkor fagyott. Most viszont 2 magos kihasználtságú 7-zipes tömörítésnél max 65 fok, méghozzá az eredeti (értsd: 3333-as) órajelen.

Ha valaki meg tudja vanni az ehhez a hűtőhöz szükséges házat (ugye, a nagy házak nem olcsók), akkor ne sajnáljon rá még néhán ezrest (mármint a többiekhez képest), mert hangtalanul lehet vele komolyan tuningolni.

[ Szerkesztve ]

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#1465) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nekem is egy Scythe Ninjám van, és szintén passzív. Nagyon nagyon elégedett vagyok vele. A tuningolt X2 ellen jó alapfeszen. :D Akárhogy öldöklik egymást a piacon a többiek, a Scythe a király. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1466) aphra2 válasza 04ahgy (#1465) üzenetére


aphra2
aktív tag

"A tuningolt X2 ellen jó alapfeszen"

Terhelve mit produkál ( C°?) ha mind a két mag 100%-on megy?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#1467) 04ahgy válasza aphra2 (#1466) üzenetére


04ahgy
nagyúr

50-52°C 100%-os terhelésnél. A hűtő passzívban van ugyan, de a táp pont fölötte szív, a ház hátsó végében meg egy GlacialTech venti fúj be, de ez 6-7cm-re van a Ninjától. Tehát légáramlás valamennyi van, de messze nem olyan számottevő, mintha a hűtőn magán lenne egy fújó ventillátor.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1468) mc-4


mc-4
aktív tag

Szasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a Ninja Plus vagy a Scythe Mugen a hatékonyabb.
A kető közül nem tudom melyiket válasszam.

(#1469) [CM]Crusher válasza mc-4 (#1468) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Ha passzív hűtőt szeretnél akkor Ninja, ha mindenképp ventilátorost szeretnél használni akkor Mugen. :)

(#1470) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Én ezt a Scythe terméket ajánlom, innen.

Így 0 dBA a hang.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1471) rénszarvas válasza mc-4 (#1468) üzenetére


rénszarvas
csendes tag

Szia
Én is a Ninjat ajálom ha hangtalan gépet akarsz össze rakni és passzívan is egészen jól müködik de ha melegszik akkor feltudod tenni a gyári ventijét és midjárt hűti is.

(#1472) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Szia
Egy kérdésem lenne evvel kapcsolatosan Scythe Fan Clip hogy hány rögzítő található a csomagban.

(#1473) [CM]Crusher válasza rénszarvas (#1472) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

2db van a csomiban, ami elég 1 ventihez.

(#1474) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Scythe NINJA Copper-t keresek, van valakinek ötlete honnan lehetne beszerezni?
Köszi!

(#1475) smiti válasza mc-4 (#1474) üzenetére


smiti
addikt

(#1476) mc-4 válasza smiti (#1475) üzenetére


mc-4
aktív tag

Hali!

Sajna nem beszerezhető nálluk :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#1477) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Tudnátok mondani olyan helyet, ahol beszerezhető (Magyarországon) a Scythe Universal Retention Kit? A ComputerMode most felejtős, mert 06. 14-ig zárva lesznek :(, TTS-t pedig azért mellőzném inkább, mert
1. szerintem most nekik sincs :DDD
2. nem rendelni szeretném, hanem megvenni, és használni :P (persze ha minden kötél szakad, akkor muszáj lesz tőlük rendelnem).
Nem ismertek valamilyen üzletet, ahol még esetleg kapható? :F Én sajnos nem találtam egyet se :(.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#1478) [CM]Crusher válasza bteebi (#1477) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ment PÜ!

(#1479) bteebi válasza [CM]Crusher (#1478) üzenetére


bteebi
veterán

Köszönöm a választ!

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#1480) [CM]Crusher válasza bteebi (#1479) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

:R

(#1481) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Aki még nem olvasott róla annak: Scythe Ninja: A második hullám!

(#1482) CséZé válasza [CM]Crusher (#1481) üzenetére


CséZé
őstag

Mikor lesz kapható? Elég jónak tűnik :K

(#1483) [CM]Crusher válasza CséZé (#1482) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Pontosan nem tudni, de elméletileg hamarosan már csak ez lesz. Valószínű amint elfogyott a központi raktárba a régi akkor ontják az újjat. Ha megjön majd jelzek. Aztán ki tudja, lehet pár hét de lehet hónapok mire lesz.

(#1484) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Szemezgetek egy Scythe Mugen CPU hűtővel. Jól látom, hogy nem adnak hozzá hátlapi merevítőt? Ha ez tényleg "nem jár", akkor kiegészítésként vásárolható hozzá?

Előre is köszönöm a választ!

(#1485) [CM]Crusher válasza #72042496 (#1484) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem adnak hozzá, ha mindenképp szeretnél akkor ez jelentheti a megoldást: Scythe, Universal Retention Kit

(#1486) #72042496 válasza [CM]Crusher (#1485) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm! Ezt láttam már korábban is, de biztos fel lehet szerelni vele a Mugent egy S775-ös lapra? Fontos lenne a tehermentesítés, mégiscsak nagy az a hűtő.

A Ninja Rev.2-ről mi a helyzet, nem érkezett még meg? Ventilátorral szerelve a Mugenhez képest milyen teljesítmény várható? Annak is ez a bepattintós lefogatása van gyárilag, vagy adnak hozzá backplate-et?

(#1487) [CM]Crusher válasza #72042496 (#1486) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

775-re is kompatibilis.

Pontos infót akkor tudok majd ha itt lesz. A héten már nem lesz az már biztos. Külföldi hírek szerint passzív módban egyész sokat javult. Ventis módot nem tudom, de ott is javulnia kell.

(#1488) #72042496 válasza [CM]Crusher (#1487) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm, akkor még megvárom az új Ninjával kapcsolatos tapasztalatokat is, aztán döntök. :)

(#1489) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Akinek van Scythe Kaze Master ventivezérlő panleja, és nem használja a hozzáadott hőmérő kábeleket, az légyszi jelezzen, és szívesen megvenném őket!

Köszi :R

ImI

(#1490) waverider


waverider
senior tag

hi!

tud erről a 30 cm Scythe fanról valaki?
[link]
tavaly volt a computexen kiállítva, de azóta sem láttam megjelenni.

ha más gyártótól de hasonló méretű ventit tudna valaki, az is érdekelne!

köszönöm! :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#1491) [CM]Crusher válasza waverider (#1490) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Ez egy prototípus volt, tömeggyártásban még nincs a scythe-nak.

Aerocool illetve sharkoon gyártóknál keress, talán ott találsz ilyen nagyot.

(#1492) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Van itt valakinek Kaze Master-je?
Rákerestem a topikban, de alig adott ki valamit, user tapasztalalat meg semmi.
Vennék egy 5,25ös-et, de nem tudom, hogy jó lesz-e. Elég drága (11-12 rugó), és nem akarnék befürödni vele. Ami kifejezetten érdekl, hogy nem zúgnak-e vele a ventik, mert a gagyibb paneleknél szokott ilyen lenni. Meg elég hosszúak-e a kábelek, és a mőmérők mérnek-e rendesen ?

Akinek van ilyene, az légyszi írjon pár sort! :K

Köszi :R

(#1493) S.Y.S. válasza ImI87 (#1492) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Nekem a 3,5-es van, S-Flex ventikkel semmi zúgás.
0-12V-ig lehet szabályozni, ha túl alacsonyra van szabályozva és nem indulnak el a ventik, akkor sipol, hogy gáz van.
A hőmérőkről nem tudok nyilatkozni, nincs viszonyitási alapom. Mérni mérnek, de hogy pontosak-e. Vezetékek elég hosszúak egy átlagos házhoz.

(#1494) ImI87 válasza S.Y.S. (#1493) üzenetére


ImI87
őstag

köszi szépen az infókat ! :R

(#1495) ImI87 válasza S.Y.S. (#1493) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Meg is vettem a Scythe Kaze Master-t a sráctól, akinek a hírdetését küldted. Nagyon szép, remélem jó is lesz. Jövő héten jön meg az új házam, abba lesz beszerelve, addig még nem tudok mondani semmi konkrétat.......... :U

(#1496) S.Y.S. válasza ImI87 (#1495) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

:C Várjuk a tapasztalatokat.

(#1497) rénszarvas


rénszarvas
csendes tag

Sziasztok most bővültem újabb Scythe termékkel egy KamaMeter-rel és eddig nagyon jól müködik amit kipróbáltam, tudom másnak is ajánlani akinek bőven elég 4 ventit szabályozni és háttérszíneket is könnyű kezelni úgy tényleg nagyon jó. :C :))

(#1498) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali! Úgy gondoltam, hogy vennék egy Ninját! Abban kérném a segítségeteket, hogy melyik változat lenne a legmegfelelőbb:

Alap, első szériás Ninja. Tetszik a felfogatás rendszere, csak nem tudom mennyire jó. Pozitív, hogy nincs hozzá venti, olyat veszek, amilyet akarok.

Ninja Plus. Megváltozott a felfogatás, ez már annyira nem tetszik, és jár hozzá egy 12-es venti.

Ninja copper. Már csont réz, rohadt drága, és nem igazán lehet kapni.

Melyik lenne a megfelelő? Nekem tökéletesen megfelelne az első változat, de ha valamelyik jobb, akkor inkább az, mert +2K-ért nem akarok fél év múlva megint hűtőt venni...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1499) [CM]Crusher válasza TazLeacher (#1498) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Alap, első szériás Ninja: Ilyet már csak használtpiacon fogsz kapni.

Ninja Plus: Ez az ami gyártás alatt van, ha a pedig a felfogatója nem jön be akkor Scythe Universal Retention Kit a megoldás.

Ninja Copper: Mivel ez limitált példányszámban jött az országba (20 db) így ezt már csak szintén valakitől használtan tudod megszerezni.

(#1500) TazLeacher válasza [CM]Crusher (#1499) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha jobban meggondolom azt hiszem megfelelő lesz a Plus változat! :D

Köszönöm a választ! :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.