Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) smiti válasza smiti (#1800) üzenetére


smiti
addikt

Ezt olvastam a magyar Scythe oldalon:

A mellékelt ventilátor felfogató patentekkel bármilyen 120mm-es ventilátor felszerelhető a Zipangra.

nekem sehogy sem akart sikerülni :(

(#1802) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

mindenkinek köszi, Scythe S-FLEX 800 RPM fogok venni
:R

(#1803) [CM]Crusher válasza smiti (#1801) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Rá kellene mennie. Itt egy cikk/kép a 120-as rögzítésről. Nézd meg hátha segít.

(#1804) smiti válasza [CM]Crusher (#1803) üzenetére


smiti
addikt

Nem is tudom :( Úgy is gondolkodom a retention kit beszerzésén és akkor már jöhet a 120 mm-es venti felfogató is ;)

(#1805) joshua7


joshua7
veterán

Kéne egy kis segítség: van egy 120-as Kamakaze ventim. Van hozzá egy tekergetős fordulatszám-szabályzó meg egy hátlapi lemezke. Namost az a gondom, h a szabályzó nem passzol a lemezbe, túl nagy. Máshogy meg nem tudom rögzíteni. Hol van a poén? :)

katt

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#1806) Gorneck válasza joshua7 (#1805) üzenetére


Gorneck
titán

Amit csavargatsz azt le kell húzni szvsz...utána már adja magát...

Gorneck#1239

(#1807) joshua7 válasza Gorneck (#1806) üzenetére


joshua7
veterán

Pontosan így van. :K :B

Semper Fi

(#1808) turorudi


turorudi
aktív tag

Hol lehet mostanság Ninja2-t vásárolni? Meghoztátok hozzá a kedvemet. Esetleg Orochit?
Nem találok sehol. P. a Birdben jelzik, hogy van, aztán még sincs. Köszi

(#1809) Henk válasza turorudi (#1808) üzenetére


Henk
veterán

Computermode-nál van mindkettő szerintem.De nézz jobban körül,azért árulják pár helyen. :K

(#1810) smiti válasza turorudi (#1808) üzenetére


smiti
addikt

Egy jó kis alternatíva lehet neked a Zipang is :K

(#1811) turorudi válasza smiti (#1810) üzenetére


turorudi
aktív tag

Köszi mindenkinek.
Smiti, a Zipang miben jó? Mert teccik ám!
A ház oldalában van egy 25cm-es venti, és lehet, hogy a Zipangra akkor nem is kellene a sajátja?

(#1812) smiti válasza turorudi (#1811) üzenetére


smiti
addikt

A Zipang mindenben jó :C Nem túl nagy ( mint az Orochi ) csendes, nagyon jól hűt, de nem csak a procit hanem mindent ami körülötte van :K

(#1813) Henk válasza smiti (#1812) üzenetére


Henk
veterán

Az Orochiba pont az a jó,hogy nagy.Legalábbis én csak azért akarom megvenni. :DDD

(#1814) smiti válasza Henk (#1813) üzenetére


smiti
addikt

Nekem pont ezért nem jönnek be az ilyen hűtők, mert kiflibe hajlítják az alaplapot :O

(#1815) [CM]Crusher válasza smiti (#1814) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

A nagyobb hűtőkhöz kapsz hátlapi merevítőt és máris nem lesz kifli, illetve az alaplap becsavarozásakor úgy is eltűnik az az esetleges pár mm-es görbeség. Szóval nem kell aggódni :) Nekem mindig is nagy hűtőm volt/van és lesz. Mint most az Orochi és sosem volt gond velük.

Vagy Retention kit és máris van hátlapi merevítőd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1816) Henk válasza smiti (#1814) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem tudom,nekem még nem volt problémám abból,hogy nagy a hűtő.Igaz a komolyabbakhoz adnak hátlapi merevítőt. :K

(#1817) elfelejtette válasza Henk (#1816) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Hát sajna a Ninja2-höz pont nem adtak hátlapi merevítőt. :((( Igaz, hogy csak 705g, mivel a ventit nem tettük fel, és így nem nagyon hajlítja a lapot, de azért nem bántam volna, ha benne lett volna a csomagban.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1818) Henk válasza elfelejtette (#1817) üzenetére


Henk
veterán

Annak idején emiatt nem a ninja-t vettem.Mert a gyári bepattintós felfogatást utálom és egyből egy kit-et is vennem kellett volna mellé(+2k).Inkább olyat választottam ami eleve csavaros felfogatású és ahhoz van hátlapi merevítő.

(#1819) sNORh válasza Henk (#1818) üzenetére


sNORh
addikt

jajah ezabaj ezekkel a hűtőkkel, merevítős emgoldást nemártot volna már rájukrakni..
pl az enyém szószerint 1x használatos..

oda istennekse tudsz benyulni, venti le.. de még akkorsem..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1820) Henk válasza sNORh (#1819) üzenetére


Henk
veterán

Bizony a nagy méretnek is megvan a hátránya. :K
Mondjuk levenni én is csak úgy tudom az enyémet,hogy a ventit leveszem elötte mert az egyik csavarhoz csak úgy férek hozzá.Mondjuk szerencsére olyan gyakran nem kell leszednem.
A szépsége az egésznek,hogy a ventit kábel kötegelővel tettem fel mert ezek a gyári clip-ek nagy sz@rok.Az egyik simán elhajlott az első felszerelésnél,teljesen rugalmatlan.A kötegelő meg szintén egyszer használatos.
Igaz ha nem a nyári meleg van akkor passzívan használom. :D

(#1821) sNORh válasza Henk (#1820) üzenetére


sNORh
addikt

jóó hát neked Termálrájtod van.. az kicsit durvább kategória :D
De az enyém is elhűti passzívba 45 fokon alap 55-65 terhelve E8500-at..
megvárom az új tápot, és leis veszem.. csak addig nemveszem le, a voltingadozás miatt.. azis hoz rajta majd egy pár fokot tuti..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1822) ent válasza [CM]Crusher (#1790) üzenetére


ent
őstag

Tudnál mondani egy hőfokot? HDSentinellel vagy everesttel? Vettem egy 150es raptort és aggódom picit, hogy ha beteszem QDba.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1823) [CM]Crusher válasza ent (#1822) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Persze! Itt egy korábbi kommentem, ott benne vannak a quiet drive-os merevlemezek értékei is. Annyi hogy nekem 2db 74-es raptor van RAID0-ba.

(#1824) Aygor válasza ent (#1822) üzenetére


Aygor
tag

Most olvastam valamerre h a google szerverparkjának tapasztalatai szerint a legjobban a 30-45 fok közötti vinyók bírták a kiképzést (utolsó 5 év tapasztalata)

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#1825) Aygor válasza Aygor (#1824) üzenetére


Aygor
tag

Ezt az értéket meg sztem hozni fogja. És legalább hűs lesz...
Én sajna nem tudok segíteni... mert nekem víz alatt van hasonló boxban a 150-es raptor meg az 1 tb os samu.
Megéri mert nem lehet hallani :)

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#1826) [CM]Crusher válasza Aygor (#1824) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, ezt már én is olvastam régebben több helyen, hogy bebizonyították, hogy az optimális hőmérséklet ezen értékek között mozog, így ebben a tartományban van a legkevesebb meghibásodási százalék. És sokan ezt nem tudják és mindent megtesznek azért hogy 25 foknál ne legyen melegebb a merevlemezük.

(#1827) ent


ent
őstag

Akkor a 2db Seagate 250Gb 34° és 500Gb 38° elég korrekt a SQD-ben? Nem magas értékek?

Ha már itt vagyunk, szentetek háznál mi a jobb?
1. fújni 2db oldalsó 80mm ventivel a két Quite Drive-ot és 120mm venti ház hátulján szív.
2. fújni 2db oldalsó 80mm ventivel a két Quite Drive-ot és szembe a másik oldalon lévő perforált lukakon kiengedni levegőt + 120mm hátul szív.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1828) [CM]Crusher válasza ent (#1827) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hőmérsékletileg teljesen optimálisak ezek az értékek.

Ha csöndre törekszel és megoldható akkor 120-ban kellene gondolkodni nem 8-ba. Megoldható?

(#1829) ent válasza [CM]Crusher (#1828) üzenetére


ent
őstag

Tőled van összes 80as és 120 as is. Mind ultra halkak. :K Csak a perforált lukak kifúrása a kérdés. Hátha optimálisabb lenne, scak kíváncsiságból.

Gépben max a 260gtx et hallom amikor gémelek! Egyébként egyáltalán nincs hang!!!!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1830) MR. Anderson


MR. Anderson
tag

sziasztok
szeretnék venni egy Scythe Kama Cross SCKC-1000 hűtőt és szeretném ha mondana valaki pár szót mert erről a tipusról már mindenfélét hallottam. köszönöm :R

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#1831) j.la


j.la
tag

Sziasztok! Szerintetek egy Zipang jó megoldás egy c2d 6420 tuningjához? Ha lehet olyan max 3,8GHz-n szeretném járatni és halk üzemmódban, nem fontos a passzivitás, csak legyen halk. Várom az ötleteket! Köszi

(#1832) smiti válasza j.la (#1831) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Nagyon jó választás a Zipang! Én egy E8500-at járatok 3800 MHz-en és a Zipangom alapon 36-38 fokon tartja, és teljes terhelés alatt sem ment 59 fok fölé :C És mindezen teljesítmény mellett még halk is :R

(#1833) gothic20 válasza MR. Anderson (#1830) üzenetére


gothic20
aktív tag

Hali
Akkor pár szóban össze foglalom a tapasztalatomat a Kama Cross-ról : Én egy Phenom 9750-et hűtöttem vele 2.8 Ghz ment a proci. Hangja egész tűrhető a gyári 10 cm-es venti kicserélhető 12 centisre ha szűkséges. 7500 ft-ért egész jó kis hűtő bár ha teheted inkább egy Ninja 2-t vegyél az is 10ezer alatt van és azt passzívban is tudod használni.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1834) MR. Anderson válasza gothic20 (#1833) üzenetére


MR. Anderson
tag

köszi utánanéztem a ninja2 tényleg jobb választás
köszi :R

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#1835) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Melyik a legjobb Scythe hűtő passzív használatra? Egy E8400-at tervezek, 3 - 3,6 GHz-es tartományban gondolkodom egyelőre. Ha nem elég hűvös, rakok rá egy ventit...

(#1836) sNORh válasza Mauzes (#1835) üzenetére


sNORh
addikt

hát az passzívba nemnagyon fog menni 3,6-on..
de Alapórajelen szépen meghűti egy Infinity :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1837) Henk válasza sNORh (#1836) üzenetére


Henk
veterán

Én 3,6-on használtam passzívan egy TR HR-01 hűtővel.Most pedig rendeltem egy Orochi-t,ezzel szintén passzívan fogok próbálkozni. :K

(#1838) sNORh válasza Henk (#1837) üzenetére


sNORh
addikt

hmm.. :U
nag arra befizetek :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1839) [CM]Crusher válasza sNORh (#1838) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem kell befizetni :DDD Nekem a Ninja 2 és most az Orochi is elviszi a 6600-os Quadom 3,6 Ghz-en.

(#1840) sNORh válasza [CM]Crusher (#1839) üzenetére


sNORh
addikt

de a kvad hűvös :P

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1841) [CM]Crusher válasza sNORh (#1840) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Azt mondod? :)

Q6600 2.40 GHz 95 W (65nm)(G0)
E8400 3.00 GHz 65 W (45nm)

és nem mind1, hogy 1200MHz-t vagy 600-at húzol. :DDD

(#1842) sNORh válasza [CM]Crusher (#1841) üzenetére


sNORh
addikt

nekem alapon a kvad hüvösebb volt.. :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1843) [CM]Crusher válasza sNORh (#1842) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Vannak mindig érdekes dolgok az életben :D

(#1844) Henk válasza sNORh (#1842) üzenetére


Henk
veterán

Pedig simán vitte passzívan.Amúgy a quad mindig jobban melegszik mint a 45nm-es E8400.Legalábbis szerintem,meg a gyakorlat is ezt mutatja amikről eddig olvastam.
Amúgy az sem mindegy,hogy milyen a ház szellőzése.Ez is nagyban befolyásolja,hogy elviszi passzívan is a hűtő.Nálam 3db 12cm és 1db 20cm venti van a házban,az meg kielégítő légmozgást csinál már.

(#1845) sNORh válasza Henk (#1844) üzenetére


sNORh
addikt

Az a baj én tapasztalatból beszélek, mivel nekem egy AC Freezer 7-es volt a 6600-on, de most a 8500-on alapon, melegebbvolt mint a kvad 3000-en..
Najó az én Infinitim is elviszi passzívan alapon :B csak nem merem lövetni játék közbe..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1846) zsák válasza [CM]Crusher (#1841) üzenetére


zsák
tag

Alátámasztom, hogy a Q6600-osnál nem nagyon van forróbb proci manapság az Intelnél.
Nekem csak 3,2 GHz-en fut, de nyáron kénytelen vagyok visszavenni 2,4-re, mert nincs klíma, és megsülne.

(#1847) elfelejtette válasza Mauzes (#1835) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ezt láttad? Passzívan most 3.5GHz-en 39 fokos a proci, a szobában azóta megy a fűtés, 24 fok van.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1848) fekeandras


fekeandras
őstag

Hello.Celeron 440 -re kéne nekem megfizethető passzív hűtés vagy valami extra halk aktív.Ki mit ajánl?Tapasztalat esetleg?Netezős gépbe kell nem kell, hogy brutálisan hűtsön sosem lesz terhelve a proci.
Ez a hűtő elbírná a kis cerkát passzívan?Azt olvastam, hogy az alig-alig melegszik.

elfelejtette (#1847): Az szép :K .Csak ne lenne olyan "drága" a Ninja2.
Az én gépemre nem érné meg ilyet venni.Bár a 0dB zaj elég csábítóan hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#1849) rénszarvas válasza fekeandras (#1848) üzenetére


rénszarvas
csendes tag

Hello
Szeritem bőven elég ez a hűtő amire godoltál mert ha játszol is vagy komolyabban terheled a gépet még akkor vígan el viszi és ennél tudod nyugodtan használni passzívan mert elbírja de ha nagyon melegszi akkor feldobod a gyári ventiját és kész.
Egyik ismerösöm full passzívan hassználja ház hűtés nélkül és amikor terheli akkor a hütőn tojástlehet sütni.
:))

(#1850) Fel


Fel
addikt

Sziasztok!

Annyit szeretnék kérdezni, hogy az alábbi alaplapokkal lehet használni a Ninja 2-t gond nélkül: Asus P5Q Pro, P5Q-E és Gigabyte EP45-DS3P?
A Scythe európai fórumán szétnéztem, és ott a Ninja Plus Rev B kompatibilitási listájában benne van a P5Q-E és a topikot igazgazgató emberke pedig egy P5Q Pro-val használja. A Gigáról nem találtam semmit. Az apróban viszont korábban találtam egy Ninja 2 hírdetést, és ott úgy emlékszem a tulaj azért akart meegválni tőle, mert nem tudta feltenni a P5Q-E lapjára.
...egy kicsit tanácstalan vagyok :B Ha tud valaki valamilyen infóval szolgálni, azt megköszönném :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.