Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#848) üzenetére


subaruwrc
félisten

kis winrar
everest
24/7es beállítás.

(#852) fejescsv


fejescsv
csendes tag

Hali tulajok!
Rendeltem egy Scythe ninja rev B-t

Olvasgattam a topicot és találtam 1-2 hsz-t ami a ninja levételéről szólt és nem éppen jókat írtak rólla.

Azért írok hogy hátha tud vki segíteni nekem abban hogy ha majd felrakom a ninja-mat milyen dolgokra figylejek oda,miylen hibákat ne kövessek el.Pontos leírás-ról esetleg vmilyen link vagy csak 1 pár tanács jól jönne. Azért is írtam mert olyan hsz-t is olvastam amelyikben azt írták h ezt a nehéz leszedést el lehet kerülni hogyha még a felrakásnál nem szedünk le vmi tapadófóliát vagy mit....ha vki tud segíteni bármiben ninjával 1.sorban a felhelyezésével kapcsolatban az légyszives írjon ide vagy pm-et nekem.

Előre is THX

(#853) [CM]Crusher válasza subaruwrc (#851) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Overclock 102% és Everestben is közel a 11.000 olvasásban, szép eredmény. :R

(#854) [CM]Crusher válasza fejescsv (#852) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Ninja felszereléskor értelem szerűen először kiválasztod a megfelelő lefogatót. Majd az adott lefogatót 4 kis csavar segítségével felcsavarozod a hűtő aljára. Utána jöhet a felhelyezés, ami előtt mindenképpen tisztítsd meg a processzor felületét, majd a hűtőzsírt szép egyenletesen, nem túl vastagon elkened/elegyengeted. Miután ez megvan akkor a borda alján lévő fóliát távolítsd el (ez a fólia védi a borda alját a karcolódástól és oxidálódástól). Ha ezekkel megvagy, akkor LGA775 és P4-es felfogatók esetében mindig célszerű átlósan bepattintani/beakasztani a fülecskéket, AMD esetében mivel 2 fül van csak, így egyik oldal után másik oldal. Felhelyezéskor ügyelj arra, hogy ne mozogjon el a hűtő, vagyis fogd le miközben rögzíted, így nem fog elcsúszni, billegni. Egy jó és rossz felhelyezés között akár tízen fokok is lehetnek, így célszerű, ha nagyon melegedne a CPU egy újbóli felrakást. Ez persze minden hűtőre igaz. És sok múlik a zsíron is. :)

(#855) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#853) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K és még van a cuccban csak nem volt több időm. stabilitásra mentem. M3KK szúrja a szemem úgyh 11k fölé akarok menni ;] :R

(#856) fejescsv válasza [CM]Crusher (#854) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Köszi a leírást!!!

(#857) [CM]Crusher válasza fejescsv (#856) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nagyon szívesen :R

(#858) zee74


zee74
csendes tag

Sziasztok!
Mini Ninja szerintetek elég lenne passzívan egy E4300-as alap procihoz?
Valakinek van tapasztalata esetleg a kistestvérrel kapcsolatban?
Sajna a nagyobb verzió nem fér be a házba. :(

(#859) [CM]Crusher válasza zee74 (#858) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia! Már több visszajelzést kaptam Mini Ninjaval kapcsolatban, hogy HTPC-ben is elvisz passzívan procikat. Persze akkor, ha szellőzik a házad. :)

(#860) subaruwrc


subaruwrc
félisten

reggel alkottam.
everest
winrar

(#861) zee74 válasza [CM]Crusher (#859) üzenetére


zee74
csendes tag

Köszönöm, akkor lehet hogy én is kipróbálom. :R

(#862) dim69


dim69
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy NCU-2005-öt és egy S-FLEX 12cm 800 rpm-es légkavarót, most a kettőt együtt használom mert a házam eléggé rosszul szellőzik, de házváltás után az S-FLEX viszi majd a rendszert, az NCU pedig passzívban fog dolgozni. Most ráengedtem a Boinc-ot, majd megírom a tapasztalataimat, de úgy néz ki a cpu 57C fölé nem megy. (ja igen hozzá tartozik, hogy a cpu egy 2Ghz-es Northwood :DDD )
Örülök az NCU-nak már nem sok helyen lehet kapni :)

[ Szerkesztve ]

(#863) [CM]Crusher válasza subaruwrc (#860) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

11400 :R Elég menős a cucc :) Lesz még folytatás? :C

(#864) [CM]Crusher válasza dim69 (#862) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia, igen sajnos ő már a kifutó termékek közé tartozik, így már csak néhány darab van amit meg lehet szerezni. 57 meg nem olyan rossz NCU-tól, lehet zsirzással vagy újboli felrakással tudnál még pár fokot vadászni.

(#865) [CM]Crusher válasza zee74 (#861) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Aztán várjuk a tapasztalatokat. :R

(#866) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#863) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D eléggé. csak elfogy vmi a végén. amikor 5:6ban megy akkor elmegy 550ig fsb ben de 4:5ben előbb kifagy. 1260nál 10979et nyomott szóval ha megint sikerülne eltolni 1300ig vagy afölé akkor még a 12k is meglehetne. nemsokára cserélek tápot ami jobban bírja full gázon a hajlítást meglátjuk mi lesz :C

(#867) Krobi79 válasza fejescsv (#856) üzenetére


Krobi79
tag

Véletlenül nem az alaplap aljára rögzítendő fémlapon lévő "szivacsos" öntapis rétegre gondolsz. nekem mintha rémlene, hogy a régi ninjához adott fémlapon ilyen volt, és azt tényleg nehezen lehetett levakarni

(#868) [CM]Crusher válasza Krobi79 (#867) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, a leg első Ninjahoz és a Ninja Plus-hoz volt egy rögzítő keret és hozzá egy hátoldali merevítő panel amit ragasztani lehetett. Elég erős ragacs volt az, viszont ha rajtahagytad a fóliát akkor is tartott, elcsúszni meg nem csúszott el ha rögzítetted a másik oldalt a keretet hozzá. Viszont az újjakhoz már nincs keret és hátodlali panel sem, teljesen más a felfogatási módja.. :)

(#869) fejescsv válasza Krobi79 (#867) üzenetére


fejescsv
csendes tag

Igen arra gondoltam,de már rájöttem hogy ezen,(amit 1ébként tényleg egyszerűen fel lehet rakni),(már tul wok rajta :D és nagyon bejön) tehát az új ninja 1100 revB plus-on nincs semmiféle ilyen tapadós akármi....

[ Szerkesztve ]

(#870) [CM]Crusher válasza fejescsv (#869) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Mondtam én, hogy könnyű felrakni. :)

(#871) Krobi79 válasza fejescsv (#869) üzenetére


Krobi79
tag

és elég stabil úgy hogy nem rácsavarozós? Azért van súlya a hűtőnek, nem?

(#872) ANT válasza Krobi79 (#871) üzenetére


ANT
őstag

Teljesen stabil a nem rácsavarozós Ninja. Amúgy meg ha sokallod is a súlyát, azt se felejtsd el, hogy a súlypontja közel van az alaplaphoz. A lamellák pehelysúlyúak. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#873) [CM]Crusher válasza Krobi79 (#871) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

ANT-tól választ kaptál kérdésedre, teljes mértékben így gondolom én is. :)

(#874) bolvar


bolvar
senior tag

sziasztok
szerváltam egy dfi cfx3200 lapot és egy ninja hűtőt szeretnék venni.csak nemtudom elférne-e tőle mellette a ram.mert mind a 4-be lesz téve.valakinek netán van ilyen lapja és rajta egy ninja hűtő?:Delőre is köszi a helpet:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#875) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Na, most már van tapasztalatom az Ultra Kaze ventikről. 3000-es fordulatu elég komoly kis venti, egy ilyet egy Ninja-ra, Infinity-re aztán tuning ezerrel. :)

(#876) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#875) üzenetére


subaruwrc
félisten

mekkora hangereje van?

(#877) [CM]Crusher válasza subaruwrc (#876) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

3000-es hangos, cserébe viszont brutális légszállítás. Az 1000-es és 2000-es jó légszállítás mellet elég elfogadható, főleg az 1000-es. Hála a nagy lapátoknak. Hallottam már több ilyen vastag ventit, de ezek azonos illetve több légszállítás mellett halkabban bírnak dolgozni.

(#878) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#877) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor sejtem milyen. nekem egy 90es delta szerverventi van az infinityn a 120as gyári mellett. 38mm vastag a drága és 100% 6000rpm/270m3/h/60db :Y :Y
22% ra leszabályozva 2400at forog, hangtalan és 1.58 load alatt se megy 64fok fölé a proci maghő.... :C :C

(#879) [CM]Crusher válasza subaruwrc (#878) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem rossz a "kicsikéd" :C

Scythe Ultra Kaze ventik ezt tudják:

Model #:
DFS123812L-1000 (1000rpm version)
DFS123812L-2000 (2000rpm version)
DFS123812H-3000 (3000rpm version)

Specifications:
19.81dBA / 44.44CFM / DC12V / 0.25A (1000rpm version)
32.91dBA / 87.63CFM / DC12V / 0.25A (2000rpm version)
45.90dBA / 133.60CFM / DC12V / 0.60A (3000rpm version)

(#880) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#879) üzenetére


subaruwrc
félisten

60db/158cfm/1.1A :Y (6000rpm) ez így kb az enyém :DDD arról nem is beszélek hogy buzi nehéz :))

(#881) [CM]Crusher válasza subaruwrc (#880) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

3000-es Ultra Kaze nem is olyan rossz akkor ahogy nézem légszállításba a te 6000-hez képest.

(#882) quby


quby
őstag

Hali!

Valaki probálta már a ninja minit felrakni asus m2a-vm hdmi lapra?félek töle mert van a foglalathoz közel 1 borda. milyen magasna kezdödik a lamellasor? tehát ha monnyuk lerakom az asztalra a hütöfelülettel akkor milyen magasan lesz az elsö lamella? :F És tom hogy láma a kérdés, de hogy kell kiejteni azt hogy scythe?? :B

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#883) subaruwrc válasza [CM]Crusher (#881) üzenetére


subaruwrc
félisten

jaja és gondolom halkabb is úgyh az enyémet nem ajánlom :D

(#884) subaruwrc válasza quby (#882) üzenetére


subaruwrc
félisten

Hello.
a borda minden valószínűség szerint fel fog férni a lapodra.
amúgy szkájt szerintem.

(#885) quby válasza subaruwrc (#884) üzenetére


quby
őstag

:R :R Lehet vajon most kapni valamilyen boltban pesten? pénteken arra járok és ha lehet nem akarok postát fizezni :(

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#886) [CM]Crusher válasza quby (#885) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia! Lehet kapni: [link] :R

[ Szerkesztve ]

(#887) [CM]Crusher válasza quby (#885) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha gondolod félre is rakhatok neked egyet, írj egy privit a neveddel. :)

(#888) [CM]Crusher válasza quby (#882) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Megnéztem közben és megerősíthetem, hogy felmegy a lapodra a Scythe oldala szerint is. De ha gondolod le is mérheted :)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#889) quby válasza [CM]Crusher (#888) üzenetére


quby
őstag

bakker mitössze kerestem valami hasonló képet róla :R

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#890) [CM]Crusher válasza quby (#889) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ugyan! Nincs mit, csak kérni kell :R

(#891) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

"Sok szeretettel Japánból!"

[link]

(#892) Thomeee


Thomeee
tag

Jo estét! Nem akarok hülyegyereknek tünni de lenne egy problémám, végre felszereltem hetekkel ezelött megvett ninja rev B-met..... fehér pasztát használtam az ezüstöt letakaritottam ugyahogy a prociról, aztán mikor feltettem a fehéret igaz egy picit keveredett az ezüsttel ami igy rajtamaradt egy kicsike..... lehet ez az oka majd kiderül (nem használtam sokat tényleg csak annyit amennyi szükséges, nem elöszőr csinálom) . A lényeg hogy néztem Everestet és ugye kiirja az Érzékelőnél 1 CPU / 1.mag 25 fok
1 CPU / 2.mag 32fok szóval miert van ez a nagy eltérés.... és ez ilyen arányban változik.... tehát ha 1. 23 fok 2. 30fok ha 1.19 fok 2. 25 fok és nem értem miert van ez? Mikor gyári hütö volt rajta mind2nél 49 volt vagy 49-50 tulajdonképpen 1 fok eltérés volt álltalában.......
Lehet ez nem hiba, nem gond vagy másnak is ilyen de engem kicsit zavar...... Mit javasoltok vegyem le és ujra rakjam fel? Hmmm? A helpet előre is köszönöm! :R

"Thomeee felhasználónak 90 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" a régi rendszer szerint.

(#893) Egzee válasza quby (#882) üzenetére


Egzee
őstag

szkájt :D Így kell kiejteni!

[ Szerkesztve ]

(#894) Egzee válasza Thomeee (#892) üzenetére


Egzee
őstag

"Mikor gyári hütö volt rajta mind2nél 49 volt vagy 49-50 tulajdonképpen 1 fok eltérés volt álltalában......."

Úristen! :Y Tudtam, hogy az Intelek nagyon melegednek, és a gyári ref hűtők is egy rakás sz@rok, már bocsánat, de, hogy ennyire!!!

Nekem a 3800+-os AMD-m gyári hűtésével a procim 20-22 CPU | 1. mag 27-28 | 2. mag 23-24 fokos...

Jelenleg 1 Scythe termék büszke tulaja vagyok, ami egy KAMAKAZE!
Sokáig kerestem ledes ventillátort, ami halk is, de jó a légszállítása! 2800Ft-ért ami nem túl olcsó ahhoz viszonyítva, hogy csúszócsapágyas és egy olajnyomásos csapágyas sztem bűn ronda anti-modder noctua 3000Ft... De jól választottam! Ne haragudjanak meg a Noctua tulajok, de nem azért veszek egy jó ventit, hogy 800RPM-en pörgessem, mert olyan lassan forogva még egy olcsó kínai sz@r is halk... A kamakazém viszont tud 1600-on is pörögni, amivel azért nagyon jó kis légszállítást kapok, 31Dba mellett... 800RPM-en ez is 14dba, de 1200-nál kezd hangja lenni... Persze minimális... Most 1600-on megy :DDD Mert annyira hangos most a gép, hogy meg sem hallani mellette, ami csak átmeneti... Hát hűtenem kell az S3trio64v2-met wazze!!! XD 4cm es venti van rajta... Olyan hangos mitn egy repülő...

1 szó mint 100... A jövőben tervezem egy Ninja bevételezését, és arra lennék kíváncsi, hogy elvinne-e egy 6400-es AMD-t passzívan? :DDD :DDD :DDD A válasz tudom, hogy nemleges, esetleg a hozzá adott ventivel legalacsonyabban pörgetve?

Válaszaitokat várom, köszike!

(#895) JaniS


JaniS
senior tag

>Úristen! Tudtam, hogy az Intelek nagyon melegednek, és a gyári ref hűtők is egy rakás >sz@rok, már bocsánat, de, hogy ennyire!!!

Nem értünk egyet. Volt AMD-m és Intelem is, persze nem Pentium D, ha arra érted a meleget. De a C2D egyáltalán nem melegedős fajta. A Big Typhoon ventillátora el sem indul, ha nem terheli az ember a proccot rendesen :)

Hogy on-topic is legyen:

Scythe Quiet Drive tapasztalat:
Topicjában jól lehúzott (persze személyes tapasztalat nélkül) HDD zajcsökkentő. Mivel a 2. vinyóm egy Samsung HD501LJ lett és az itteni PH! teszt ellenére eléggé zajosra sikerült (nem seek-elés, nem is motor, hanem inkább sajnos rezonancia a házzal, úgy hogy ez nem mond ellent a PH! tesztnek) és jelen pillanatban ez volt a legzavaróbb zajforrás, ezért megpróbáltam csökkenteni a fentivel. Csak jót mondhatok róla, rezonancia megszűnt, sokkal halkabb, az alacsony frekvenciás zaj megmaradt, de ez várható volt. Hőmérsékletben szerencsére nem lett probléma, 39 fok egy 27 fokos szobában. Ajánlani tudom mindenkinek, aki halk gép felé tendál, van pénze rá és hajlandó is kifizetni érte.

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#896) [CM]Crusher válasza JaniS (#895) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nekem is Quiet Drive-ban vannak a merevlemezek, egymás fölött (4db), és így is hogy egymást melegítik, 40 foknál nincs több. Bátran merem ajánlani én is mindenkinek aki halk gép építésébe kezd.

(#897) Egzee válasza [CM]Crusher (#896) üzenetére


Egzee
őstag

Hát ezek elég elszomorító adatok... Nem tudom... Most alapjáraton 40, vagy nyúzva, Quiet Drive-al??? Mert nekem alapon QD nélkül 31fok... Előtte van a házban egy 12 centis Kamakaze 1600-on, és tökéletes... Bár én is gondolkodtam Quiet Drive-on, de ez olyan rohadt drága, hogy inkább a házamra költöm, vagy hardverre...

(#898) JaniS válasza Egzee (#897) üzenetére


JaniS
senior tag

Ja, ja, tényleg drága. Hőfok annyira nem gáz, elvégre a gyártó ha jól emlékszem valami 55-60 körüli értéket ad meg felső határnak, meg nem is olyan rég jelent meg arról egy cikkecske (nem a Kiskegyedben), hogy nem sikerült kimutatni, hogy a magasabb (nem 100 fok) hőmérséklet szignifikánsan csökkentené a HDD-k élettartamát. Persze akinek már besz*rt egy is emiatt, nyilván másképpen áll hozzá.

JaniS

Megtaláltam a linket is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#899) quby válasza Egzee (#894) üzenetére


quby
őstag

Nnna!

Ma lettem scythe ninja mini tulaj!1 3500+ sff ee procin van.Passzivan nyitott háznál 35-40 fokos folyamatos video tömörités mellett.Ha a házat bezárom elmegy 60-ig is, de: a ház 1 régi p1-es fekvö atx-bol alakitott htpc-ház (hómméd :DD )még nincs teljesen kész de per pillanat a legnagyobb lyuk rajta main bejuthat levegö, az a régi speakernek csinált perforáció :K azaz semmi és igy is elmenne passzzivan. most váltttam vizröl ugyhogy ez a 60 nem naon teccik, tehát le kell tornázzam 35-ig. :D . Majd raok képeket

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#900) Egzee válasza quby (#899) üzenetére


Egzee
őstag

Mit akarsz??? 60fok egy ilyen kis hűtőtől bcsületes egy ilyen hulladék házban!!! Ne vizezz... Pénkidobás! Ha 40fokot kapsz azzal, hogy a ház oldalába szerelsz valami halk 12cm-es ventit ami a procira fúj, akkor mit akarsz??? Legjobb!

Hogy egy bölcs PH!-s társunkat idézzem: A légáramlat meg a 4. dimenzióból fog jönni mi??? :D

A passzív cuccoknak pont az a lényegük, hogy ha jó a légáramlat a házban akkor tökéletesen hűtenek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.