Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tts válasza #96302336 (#150) üzenetére


tts
addikt

méghozzá ha nem tévedek, akkor a ventik által keltett zajt szabályozza :C

köv. szállítmány - 2-3 hét - hosszú ünnepek jönnek

(#152) God Vazzeg válasza Ősember (#144) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem a 6300-at leszabályzott ventivel (650-670RPM) 2800MHz-en alapfeszen 30-33C között tartja, terhelés alatt 48C volt a max, magok 59C-ig mennek :U Szerintem nagyon baró hűtő ez :R

(#153) éN79


éN79
addikt

Sajnálattal tapasztaltam, hogy az ASUS M2N32 SLI kevésbé komptaibilis a Ninja-val. Persze korrekt a gyártó, erre ki is térnek a honlapjukon, de azért én reménykedtem, hátha a Rev. B, de nem. :(

(#154) Sdi válasza éN79 (#153) üzenetére


Sdi
addikt

Akkor szegény ember most mivel hűt ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#155) Sdi válasza Sdi (#154) üzenetére


Sdi
addikt

Már látom.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#156) éN79 válasza Sdi (#155) üzenetére


éN79
addikt

Azt nem állítom, hogy a TX sokkal rosszabb, de hát azért a Ninja méretei, meg úgy egyáltalán, szóval komolyabbnak tűnik (bár tényleg egész jó a TX is).

(#157) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Van egy eladó Scythe Quiet Driveom, sajnos meg kell válnom tőle. Elég ritka cucc, azért bátorkodtam megemlíteni itt :D Akit érdekel keressen meg.

(#158) gerjus


gerjus
aktív tag

Latom kicsit leult a topik gondoltam feldobom :DDD

Uj joveveny : [link]
Egy eredmeny vele : [link] :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#159) éN79 válasza gerjus (#158) üzenetére


éN79
addikt

Grat! Minden szempontból szép eremény.
Meg szabad kérdezni, hogy hol s mennyiért is? :U

(#160) Achill3uS válasza éN79 (#159) üzenetére


Achill3uS
veterán

együtt vettük PostIT-ban, 13.5k-ért gerjussal :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#161) gerjus válasza éN79 (#159) üzenetére


gerjus
aktív tag

Pontosan en sem tok tobbet mondani az elottem szolonal :)

A felfuggesztese klasszik inteles pattintos ami nekem fekszik , nem volt vele bajom sosem de nehanyan ezt nem szeretik ... de mindenesetre sokkal jobb mint a leszedhetetlen ragasztos ninja amihez volt szerencsem sajnos :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#162) éN79 válasza Achill3uS (#160) üzenetére


éN79
addikt

gerjusnak és neked is köszönöm! :R
Most azon filózok, hogy vajon felfér-e a lapomra, hiszen a Ninja nem volt hajlandó felkúszni rá, de ennem még utána kell néznem.

[Szerkesztve]

(#163) gerjus válasza éN79 (#162) üzenetére


gerjus
aktív tag

Post-it eknal nagyon rendesek en is bevittem a lapot raprobaltuk es ugy vittem el , van msn juk is ott ledumalhatod veluk. :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#164) éN79 válasza gerjus (#163) üzenetére


éN79
addikt

Egy linket tudnál adni hozzájuk? Vagy legyen google a legjobb barátom? :)

(#165) gerjus válasza éN79 (#164) üzenetére


gerjus
aktív tag

[link] :R

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#166) éN79 válasza gerjus (#165) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm! :R
Azt megkérdezhetem, hogy elötte milyen hűtőd volt, és ahhoz képest ez a mostani hogy teljesít?

(#167) gerjus válasza éN79 (#166) üzenetére


gerjus
aktív tag

Ellotte almam volt :D de azelott egy ninja + volt 6300 on ez annal sztem jobb picivel es lefele fuj tehat a kornyeket is huti az hatranya a ninjaknak meg az infinitinek is .
Szal szerintem jo valasztas mindenkeppen . :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#168) éN79 válasza gerjus (#167) üzenetére


éN79
addikt

Gyakorlatilag pont arra lettem volna kiváncsi, hogy Ninja-hoz képest hogy teljesít, de már az is nagy szám, ha legalább úgy hűtene, de ezekszerint legalább olyan jó. :R

(#169) Met


Met
nagyúr

Van valakinek Mine hűtője?
Ninját néztem ki de nincs túl sok helyem mert túl közel van a táp, a ventit fel se tudnám rakni max a vga felöli oldalra, a Mine picit kissebb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#170) norbi2k


norbi2k
csendes tag

S FLEX ventikkel valakinek tapasztalat? :) tényleg olyan halk és fasza?

(#171) ANT válasza norbi2k (#170) üzenetére


ANT
őstag

[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#172) Oakenfold


Oakenfold
csendes tag

Tudja valaki, hogy egy Ninja talpát (a kupakkal érintkező részt) hogy lehet leszedni? :F
A csavarokat kicsavartam, de nem jött le, feszegetni meg nem akartam...ragasztva lehet?
Fel szeretném polírozni, de böszme nagy, és nagyon nehéz egyenesben tartani, nem akarom, hogy domború legyen.
Másrészt a hőcsövek közé akarok pasztát tenni, ott ahol keresztezik egymást.Aztán körbeszigetelem valami hőálló szutyokkal, akkor nem folyik ki a paszta.
Ha valaki tudja a választ, ossza meg velem, akár privátban is!
Köci.

Nem írok alá semmit!!!

(#173) Met válasza Oakenfold (#172) üzenetére


Met
nagyúr

Miért kell elcseszni? Nem jól hűt?
A hőcsövek mellé pasztázás nem túl jó ötlet szerintem, mert a paszta hőelvonása bele fog kavarni a csövekben áramló gáz keringésébe.
Tehát, a polírozás szerintem felesleges, nem nyernél vele annyit amennyiért megérné szenvedni vele, a pasztázási ötlet meg baromság.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#174) ANT válasza Oakenfold (#172) üzenetére


ANT
őstag

Mi a baj a Ninja ''alapképességeivel''? Sztem a terved úgy felesleges, ahogy van! :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#175) Oakenfold válasza Met (#173) üzenetére


Oakenfold
csendes tag

Polír: a talp nem sík, hanem homorú, a proc kupak meg jó.
Pasztázás: a három alsó hőcsőből csak kettő érintkezik a hűtő talprészével, nesze neked hőátadás levegővel... :O

Nem írok alá semmit!!!

(#176) Met válasza Oakenfold (#175) üzenetére


Met
nagyúr

Nézd, még mindíg azon a véleményen vagyok, hogy többet ártana mint használna, soha senki (legalább is nem láttam) nem panaszkodott ilyenekre. Nyílván ha annyit számítana akkor nem lenne olyan jó a teljesítménye és gondolom azért meg is tervezték.
Vagy nálad nem hüt rendesen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#177) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!
Scythe KATANA Cu hűtőt fel lehet rakni (valahogy) am2-re? :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#178) Achill3uS válasza FireKeeper (#177) üzenetére


Achill3uS
veterán

nézd meg Scythe honlapján támogatja -é..

megint Infinity tulaj lettem egy pár hétre :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#179) God Vazzeg válasza Oakenfold (#172) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''Fel szeretném polírozni, de böszme nagy, és nagyon nehéz egyenesben tartani, nem akarom, hogy domború legyen.''
Esetleg ha nem a hűtőt mozgatnád, hanem a polírozó eszközt? Befogatod a hűtőt valahova (satu? :U) oszt rámész a polírozó géppel, vagy kézzel is neki eshetsz ;) Amúgy szerintem teljesen felesleges amit kitaláltál, de sok szerencsét hozzá :D

(#180) ANT válasza God Vazzeg (#179) üzenetére


ANT
őstag

A polírozást tök jól meg lehet csinálni a hűtő mozgatásával is! Asztallapra a csiszolópapír, arra pár csepp víz rácseppent, aztán ezen úgy mozgatni a hűtőt, hogy nyolcasokat írunk le vele. :) Nálam ez a módszer anno bevált!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#181) nándika válasza Achill3uS (#178) üzenetére


nándika
aktív tag

Nagy kérdésem van Infinity vs Ninja ?
Tapsztalatokból melyiket érdemes venni :))

A bárányok hallgatnak!

(#182) Oliverda válasza nándika (#181) üzenetére


Oliverda
félisten

Tt Typhoon -t. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#183) nándika válasza Oliverda (#182) üzenetére


nándika
aktív tag

nem-nem :D

A bárányok hallgatnak!

(#184) Oliverda válasza nándika (#183) üzenetére


Oliverda
félisten

naiv :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#185) ANT válasza nándika (#181) üzenetére


ANT
őstag

Egy szavazat a Ninjára. Kisebb a tömege, több hőcsöve van. Ja, és nálam passzívan 60 fok alatt tart egy 3,4-es Prescottot. :C

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#186) sss válasza ANT (#185) üzenetére


sss
senior tag

Van vmi venti azért a környékén?

(#187) nándika válasza Oliverda (#184) üzenetére


nándika
aktív tag

nem naiv most egy CM hyper TX hüti a procim !
Most pedig ninja -infinity között fogok dönteni !
ha nam jönbe amit kétlek majd eladom :D

A bárányok hallgatnak!

(#188) Achill3uS válasza nándika (#181) üzenetére


Achill3uS
veterán

passzív elképzelésekhez Ninja, teljesitményre/max kihajtáshoz viszont Infinity, 1 ventivel is erősebb a Ninja-nál vmivel, de 2-vel már elég sok kül van a 2 között.
(ha kell az enyim, 10k-ért viheted :D 1 hetes sincs, csak 1 tesztre kellett )

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#189) nándika válasza Achill3uS (#188) üzenetére


nándika
aktív tag

holnap beszélünk :))

A bárányok hallgatnak!

(#190) Oliverda


Oliverda
félisten

[kép]

[link] :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#191) ANT válasza sss (#186) üzenetére


ANT
őstag

4 házventi (2 be, 2 ki), plusz felette van a táp 12-es ventije is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#192) Oakenfold válasza ANT (#180) üzenetére


Oakenfold
csendes tag

Közben megoldottam, a hőcsöveket fogtam, úgy, hogy közben a lamellák alá nyúltam... élmény volt, de megérte : idle -5 C ; load -7 C , az alapállapothoz képest.
De az az egy cső még mindig idegesít... :W

Nem írok alá semmit!!!

(#193) sss válasza ANT (#191) üzenetére


sss
senior tag

Értem, most már csak az a gond, h ezek a hűtők nem mennek fel socket a-ra...

(#194) ANT válasza Oakenfold (#192) üzenetére


ANT
őstag

''De az az egy cső még mindig idegesít...''
Hagyd a fenébe! Vagy szobahőmérséklet alá akarod hűteni a procidat? :DDD

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#195) Oliverda válasza sss (#193) üzenetére


Oliverda
félisten

Tt Typhoon régebbi verziója felmegy, és ráadásul még kapható is, és ráadásul még jobban is hűt. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#196) sss válasza Oliverda (#195) üzenetére


sss
senior tag

Lehet marad a ht-101.

(#197) Sh4rk


Sh4rk
aktív tag

Sziasztok,

Hülye kérdés, de nem értek valamit. Tegnap vettem egy Ninja Plus B rev.-et.
Nagyon csalódott vagyok!!! Rosszabúl hűt mint a régi Freezer pro.
Előszőr majdnem elfüstöltem a cpumat. (6600 as conroe alapon) Mert Ő nagysága nem akart felfeküdni, pedig az összes talp a helyére volt ugorva. Ekkor mivel nem vettem észre, 3 órán keresztül ment a gép kb 100 fokos cpuval alapon. úgy hogy csak a windows futott.
Az everest, legújabb verzója van fent a 4-es. Az írta a 97 fokot, azt hittem nem műkszik a Vistával, ezért nem érdekelt a 97 fok. Na itt basztam el, ugyanis mikor kijöttem a mecsről, akkor még mindíg 97 fokos volt, de be volt lassúlva a gép nagyon. Levettem, a hűtőt, és akkor láttam a hűtőnek, csak a 1/10 e ért a procihoz, még csak nem lett pasztás sem.
Gondoltam, most jól elbasztam a procit, de szerencsére semmi baja. Feltettem újra a hűtőt, és most hűt, de nagyon rosszul sztem. 45 fok alap windows. Ha az everest CPU tesztjeit futtatom, akkor kb 1 sec alatt elkezd nyivákolni, az alaplap, mert 70 fok van beállítva, jelzésnek. Azért ez gáz nem? Valaki valami ötlet? Mit rontok el?

Üdv és előre is köszi
:R

(#198) ANT válasza Sh4rk (#197) üzenetére


ANT
őstag

Szemre mennyire sík felületű annak a hűtőnek a talpa? Gondolom, második összerakásnál sokkal több pasztát raktál rá, talán azért hűt valamelyest. De a sok paszta megint nem jó!

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#199) Oakenfold válasza ANT (#194) üzenetére


Oakenfold
csendes tag

''Hagyd a fenébe! Vagy szobahőmérséklet alá akarod hűteni a procidat? ''

Már gondoltam rá, hogy összeházasítsak egy Ninja-t egy peltierrel...
:Y :DDD :Y :DDD :Y

[Szerkesztve]

Nem írok alá semmit!!!

(#200) Sh4rk válasza ANT (#198) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Nem tettem több pasztát, csak megmozgattam, újra lenyomtam , aaz összes lefogatót,
de este megint szétszedem, mert ez így nem jó.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.