Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Henk válasza S.Y.S. (#1550) üzenetére


Henk
veterán

A ninja felfogatására gondoltam,hogy olyan bepattintós mint a gyári intel,nekem ez nem volt szimpatikus,vennem kellett volna hozzá olyan lefogató kit-et.Meg jó széles a ninja nem tudom mennyire fért volna el a házamban.A TR-on a venti nagyon közel van a ramokhoz pedig jóval keskenyebb a ninja-nal.Ezért is nem mertem megvenni,pedig nagy dilemma volt. :)

(#1552) Gorneck válasza zsák (#1547) üzenetére


Gorneck
titán

Grrrr...2 WDm-ből aszhem egyik se fog belekerülni egy ilyenbe...az ára miatt nem merek bevállalni egyet... :( No meg a hőfok is elég aggasztó lenne nálam...

Gorneck#1239

(#1553) zsák válasza Gorneck (#1552) üzenetére


zsák
tag

Hát ha 10000rpm-es RAPTOR, akkor még véletlenül sem lehet belerakni, de ha csak 7200-as, akkor belerakhatod, hőfoktól meg ne félj, mert rossz esetben is ráraksz egy 120-as ventit a tetejére, és terrosztáttal odaragasztod, mint a gépemen is a kábelek azzal vannak a házhoz ragazgatva, meg a ventit is az tartja a ház alján.
/Terrosztát: gyurma állagú; hőre lágyuló; ragadós; áramot nem vezeti; hogy hol kapni? = jó kérdés, nekem 10éve megvan már egy tömb, de nagyon hasznos :) /
De ez csak saját vélemény ne halgass rám! :DDD

"Várd meg" Chrusert, majd ő ad pontos választ, hogy belerakhatod-e vagy nem!!! :B

(#1554) Gorneck válasza zsák (#1553) üzenetére


Gorneck
titán

Egy raptor és egy 1-2 fokkal hűvösebb hdd-ről van szó...szal inkább jobb a béke...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1555) zsák


zsák
tag

Na asszem ez már tulzás a Scythe-tól! :Y :Y :Y

[link]Scythe GIANT Ninja

20 Hőcső megy bele a "kicsikébe". :R /be kell hódolni ennek/

(#1556) Henk válasza zsák (#1555) üzenetére


Henk
veterán

Ehhez már gyárthatnak majd házakat is amiben elfér normálisan.Amúgy nem vagyok benne bizos,hogy annyival jobban hűt mint amennyivel nagyobb egy sima Ninja-nal.
De tény,hogy mutatós darab. :K

(#1557) rup1u5 válasza Gorneck (#1554) üzenetére


rup1u5
nagyúr

dzsíízasz!! :Y
több mint 33K hsz 1600 nap alatt!
van neked életed ember?! :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1558) Henk válasza rup1u5 (#1557) üzenetére


Henk
veterán

Persze,hogy van élete,csak éppen ő jómunkásember.Néha odatéved a gép elé. :DDD

(#1559) rup1u5 válasza Henk (#1558) üzenetére


rup1u5
nagyúr

az biztos, hogy a ph-n ez egyedülálló teljesítmény!
több mint napi 22 hsz már a "nemnormális" kategória
:DDD

on
lehet tudni bővebbet a scythe musashi-ról? tesztek? egyáltalán kapható már valahol?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1560) Gorneck válasza rup1u5 (#1557) üzenetére


Gorneck
titán

Bááázzz....4 éve olyan melóm van ahol 8ból 8 órát a gép előtt semmit teszek...így nem nehéz...úgy gondolom...tehát van bőven elég magánéletem...sőt túl sok is néha...

Gorneck#1239

(#1561) rup1u5 válasza Gorneck (#1560) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nahát! kísértetiesen hasonlít a munkánk :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1562) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Bocsi srácok, hogy ha valakinek nem válaszoltam a napokban, de nyaralok, majd csak jövő héttől leszek ismét. Addig is egy kis hír.

[link]

(#1563) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok

Megérkezett az új Scythe hűtőm 2db S-FLEX venti társaságában :D ( [link] ).

Lenne 2 hülye kérdésem :

1.: A cpu-ról az előző hűtő pasztát milyen anyaggal tudom eltávolítani.
2.: A hűtőhöz adott paszta helyett érdemes más fajtát használni? Pl: Ac MX-2

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1564) d@minator


d@minator
addikt

Légyszi segítsetek! A tápomba szeretnék egy új ventit. Jelenleg ez van benne:
YATE LOON 88CFM - 40dB - 2510RPM
Amiket kinéztem helyette:
a.Scythe Slip stream 88CFM - 33dB - 1600RPM
b.Scythe S-Flex 75CFM - 35dB - 1900RPM
c.Scythe Ultra Kaze 38mm 88CFM - 33dB - 2000RPM

Na most több dolgot nem értek.
1. A Scythe az S-Flexet(b), mint a legcsendesebb SONY-tól átvett hiper szuper technológiákat alkalmazó ventit hírdeti.
"A ventilátorok csapágyazása az egyedi, SONY corporation álatal kifejlesztett S-FDB (Sony Fluid Dynamic Bearing) technológiával készül, ami hatalmas áttörés a ventilátorok által keltett zaj csökkentésében és az élettartamuk növelésében. Ez a megoldás jelentosen csökkenti a súrlódást a csapágyban, így az emberi fül számára hallható szint alá szorítja a zajkibocsátást. Egy plusz beépített mágnes gondoskodik a mágneses mezo tökéletes egyensúlyáról, hogy a rotor egyenletesen forogjon, így még tovább csökkentve a felesleges zajokat. A ventilátorok új ún. Linear drive áramkörrel is fel vannak szerelve, amely minimálisra csökkenti az elektromágneses zajt."
Akkor miért kevesebb a légszállítása, nagyobb a zaja és a fordulatszáma, mint a fele annyiba kerülő SlipStreamnek(a)? :F

2. Az Ultra Kaze(c) már nem 25mm hanem 38mm vastag. Én azt gondolom(-nám), hogy elég neki kisebb fordulat ugyanakkora légszállításhoz. Ez mégis 2000-en pörög a 88CFM-hez a Slip stream 1600-on tudja ugyanezt.

Valaki meg tudná ezt nekem magyarázni?

Típusok:
a.Slip stream SY1225SL12H
b.S-Flex SFF21G
c.Ultra Kaze DFS123812L

(#1565) gothic20 válasza d@minator (#1564) üzenetére


gothic20
aktív tag

Ez jó kérdés.
Azért figyelembe kel venni a 3 venti közti élettartam béli különbséget.

ULTRA KAZE 30,000 óra

SLIP STREAM 30,000 óra

S-FLEX 150,000 óra

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1566) Henk válasza d@minator (#1564) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom pontosan,hogyan néz ki a 3 venti,de lehet az s-flex attól hangosabb,hogy magasabb fordulaton megy vagy más a lapát szöge vagy alakja és az általa keltett szélzaj miatt is lehet hangosabb.A különböző légszállítás is lehet ennek az oka.De ez csak egy tipp lehet,hogy nem ez az oka.Amúgy én azt vettem észre,hogy a gyártó honlapján feltüntetett értékek gyakran nem fedik a valóságot,főleg ami ahangra vonatkozik.

(#1567) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1563) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én speciel az arctic cooling pasztalemosót ajánlanám, eddig amikkel találkoztam azok közül ez vált be a legjobban. Még a gyári rózsaszín rágógumihoz hasonló hővezetőt is le lehet vele szedni.

(#1568) [CM]Crusher válasza d@minator (#1564) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ventit ha veszel, mindenképp javaslom, hogy előtte hallgasd meg mindet, mert ahogyan azt más is mondta, nem minden a ráírt szám. Fülednek higgy ne a számoknak.

(#1569) d@minator válasza [CM]Crusher (#1567) üzenetére


d@minator
addikt

Szia.
Valahol olvastam, hogy te már raktál kisebb légszállítású ventit a tápodba. Szerinted egy S-Flex SFF21F csendesebbé tenné a Chieftec-emet? Vagy vegyek inkább egy csendes tápot? (Nexus NX-8050)

(#1570) [CM]Crusher válasza d@minator (#1569) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Ventilátor csere a leg olcsóbb megoldás, egyetlen hátránya az esetleges garancia elvesztése. Ha viszont csendes tápot akarsz venni akkor inkább ajánlanám neked a Seasonic S12 II-es sorozatú tápokat.

Ha venti csere mellett döntesz akkor 12cm-es tápok esetében 2 variációt javaslok. Vagy egy 800-as S-Flex venti pl direktbe 12V-ra kötve (mert ha tápba beforrasztod a régi venti helyére és ha vezérli a táp, akkor a 800-as nem mindig indul el, persze ha melegszik akkor a feszültség is nőni fog és el fog indulni a venti, de azért egy gyárilag nem passzív tápba nem biztos hogy jó hogy egy félig passzív tápot csinálunk :) ) Vagy a másik variáció, hogy egy 1200-as S-Flex-et kötsz be, azt viszont nyugodtan lehet a régi helyére kötni és vezérlőssé tenni, mert ez levezérelve sem fog megállni. Légszállítása mind a 2 ventinek bőven elegendő. Sokan sajnos badarságokat írnak, túlzásokba esnek a tápokba rakandó ventilátorral kapcsolatban (fordulatszám, légszállítást illetően).

(#1571) S.Y.S. válasza d@minator (#1569) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Hali!
Nekem az 1200-as S-Flex volt a 400-as tápomban, csöndben és hiba nélkül tette a dolgát.

(#1572) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az új hűtőmmel (Ninja cu). A problémám pedig a következő:
Passzív módban akartam használni de nem sikerült 60 fok fölé melegedet és ezt a prcim nem kedveli. Terheletlenül nem volt semmi baj 41-43 fok elindítottam a prime95-öt kb 2 perc alt elérte a 60 fokot és lefagyott a gép. Most ventivel megy 38-39 fok terhelve 51-52. A proci 2.4Ghz megy.
A gépházban hátul egy 12 cm-es Scythe SFF21F, elől egy 10 cm-es Scythe, a gépház tetején egy 8 cm-es venti van a ház pedig egy Colors-It G8015C-C49. Haverom unszolására pedig AC MX-2 pasztát használtam. Elméletileg vinnie kéne passzívban is valamelyik hszben azt olvastam ,hogy egy q6600-ast vitt tuningolva passzív módban. Tehát a probléma mért nem bír el passzívban egy AMD Phenom 9750 míg egy Q6600-ast simán elbír ennyivel csak nem melegedhet jobb az AMD proci.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1573) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1572) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Legelőszőr is azt nézd meg, hogy ha a procid 60 fokos akkor a bordának is elég forrónak kell lennie. Ha a borda mondjuk langyos akkor az azt jelenti, hogy nem adja át a hőt ami lehet vagy zsír, vagy felrakási gond. Egy le és újból felszerelést megejthetsz ha van időd és türelmed. Egyébként 60 fok terhelve passzívan nem sok, tekintettel arra, hogy egyre melegebb az idő megint. Biosban nézd meg, nem e az van beállítva, hogy 60-65 foknál lőjje ki a gépet. Ha igen, vedd fel 80-85-re és ne foglalkozz azzal, hogy 60 fok. Meglátod, amint nem lesz ilyen nagy meleg, ősziesedni fog az idő akkor minimum 5-10 fokkal fog csökkenni a cpu hőmérséklete is. Egy nyári meleg nap illetve egy őszies, télies idő között passzív módban iszonyat nagy különbségek vannak. Ez alatt 10-20 fokot is értek.

(#1574) gothic20 válasza [CM]Crusher (#1573) üzenetére


gothic20
aktív tag

Köszi a választ. Megnéztem hát melegnek meleg de nem tűnt 60 foknak inkább 45-50 nek.
Akkor felrakási gond lehet. Mindegy hogy melyik irányba rakom fel ? Meg hallottam valami olyasmit, hogy a pasztának kel egy kis idő még eléri a maximális hő átadó képességét. Ez igaz?
Bár lehet hogy csak én vártam túl sokat ettől az 1 kilós réz szörnytől. :F

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1575) S.Y.S. válasza gothic20 (#1574) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ventiket milyen fordulaton üzemelteted?

(#1576) gothic20 válasza S.Y.S. (#1575) üzenetére


gothic20
aktív tag

Procin: 800
hátsót venti 1600
elülső :1200
felső: azt passzolóm közvetlen 12V megy nincs szenzora de kb úgy 800-1000 fordulat
oldalsó venti nincs nem fért be a hűtőtől

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1577) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Akit érdekel egy nem hivatalos, de premier előtti Ninja teszt, katt ide :)

(#1578) S.Y.S. válasza gothic20 (#1576) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Hmmm, ez teljesen rendben van, nálam még ennyi huzat sincs, bár a lentebb linkelt tesztből fény derült 1-2 turpisságra.
Az első venti mintha ott se lenne, legalábbis a röpke teszt alatt ez jött át, fönt is van egy venti ami kifele fúj, ez meg még rontott is a helyzeten. :(
A végére járok milyen elrendezés lenne a legjobb, mert ez így nem maradhat, dolgozom a megoldáson.

(#1579) d@minator válasza [CM]Crusher (#1570) üzenetére


d@minator
addikt

A tápom már 2 vagy 2,5 éves ezért garancia nem számít. Különben is már két vezeték rá van kókányolva a venti veztékére, mert mértem rajta üzem közben a feszeket. :) Persze sok értelme nem volt a mérésnek inkább légszállítást kellett volni mérni de azt nem tudok.
(IDLE 6,5V terhelve 9V).

Amire te gondolsz az a Scythe SFF21E venti ugynolyan "hangos",mint az F változat 51CFM-nél (23dB) az F annyival több, hogy 70CFM-et tud.(silentpcreview.com) De ha szerinted és S.Y.S. szerint elég az E akkor az lesz benne.
Azért fontolóra vettem egy új táp vásáslását is (SeasonicS12II, Corsair VX450, Nexus 8050, Enermax Modu82+) az enyém már öregecske nem tudom még meddig húzza.

(#1580) gothic20 válasza S.Y.S. (#1578) üzenetére


gothic20
aktív tag

Köszi!
Egész jól sikerült írás csak így tovább.
Bár szerintem a felső venti nem ronthat olyan sokat a keringésen ha jól láttam a képeken nálad a táp alul van ez más levegő áramlás eredményez. Én valahogy így képzelem nálam a gépházban az áramlást [link] + olda .

Amúgy lenne egy kérdésem: szerinted befolyásolja valamiben az alsó bordák állása a hő leadást úgy értem mindegy, hogy felfele vagy előre néznek?

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1581) S.Y.S. válasza gothic20 (#1580) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Köszi :R , igyekszem hozni egy szintet.
Nálam ugyanez lenne az elméleti légmozgás, lehet a képen nem látszik, de a Ninja fölött van venti ami csak a teszt alatt ment, amúgy nem üzemel.

Úgy fordítottam, hogy a hátsó venti át tudja szellőzteteni az alsó/belső bordát/vizszintesen állnak a lamellái/.

[ Szerkesztve ]

(#1582) gothic20 válasza S.Y.S. (#1581) üzenetére


gothic20
aktív tag

THX!

Kipróbálom én is, hogy a belső bordák előre nézzenek kíváncsi leszek változik-e valami..Na holnap újra pasztázom és fordíttok rajta. Amúgy előröl tényleg nem áram lik annyira a levegő elég minimális ara gondoltam,hogy kivágom a fém rácsot akkor talán jobb lenne a levegő mozgása talán a szél zaj is csökkenne.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1583) S.Y.S. válasza gothic20 (#1582) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az összes régebbi házamnál elvégeztem a rácskivágást, nem bántam meg. Sajna a mostaninál elmaradt és lehet e miatt nem teljesít az elvárásaimnak megfelelően.
Amúgy a ventitől is sok függ, lehet sok levegőt szállít csak éppen nem akkora távra, mint amit elvárnánk tőle/venti tesztemben ez előjött/.

(#1584) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Ajánlom mindenki figyelmébe a következő linket. Én biztosan rákattintanák. Nyugi nem xxx link :C Csak Scythe meglepi.

(#1585) gothic20


gothic20
aktív tag

Magyar Scythe web oldal! + árcsökkenés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tiszta karácsony.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1586) zsák válasza gothic20 (#1572) üzenetére


zsák
tag

gothic20: /Nekem is Réz NINJA-m van./
Nekem is q6600 procim van, és mit ne mondjak, a legforrófejűbb proci ami létezik, és 4 magos. Nekem volt húzva 3GHz-re, de amikor 28 fok volt a szobába juniusba, azt mondtam visszahúzom, mert forró volt a gép, pedig S-Flex-ek dolgoztak 1600-on.
Szóval passzívba biztos nem megy q6600 réz NINJA-val !!!

/Ki mit ért passzív alatt: én azt, ha nincs venti a házba, se a hűtőn, csak max a tápban./

Pont ma "este" néztem /2:00/ ugy akartam hagyni a gépet estére, mondom nézzük meg passzívan. Mindent kikapcsoltam, Scythe Quiet Drive odabaszott a csendnek. Lényeg: 2 perc után odamentem, hogy ellenőrizzem a gépet IDLE állapotban. Az a töménytelen hő ami áramlott a CM AMMO házból, mint a szauna, és a táp, meg kb 50 fokos levegőt fújt ki. Hőket néztem, és meglepődtem: 63-59-58-63°C CPUmag; 44°C HDD; 45 LAP
/25°C szobahőnél/
Amugy idle állapotban most: 44-39-37-44°C CPUmag; 42°C HDD; 37°C LAP

Ja és ne hidd el, hogy a CPU 28°C-fok, mert az everest a cpu hőnél ful gáz értéket jelez, a magokat kell nézni!

Amugy lassan elkészítem a fotókat a Scythe gépemről, mármint benne a hűtés csak Scythe. :D "káming szóóón"

(#1587) gothic20 válasza zsák (#1586) üzenetére


gothic20
aktív tag

Köszi a választ!
Azt hogy q6600 procit elvisz passzívban itt olvastam valahol a fórumban.
Nálam a passzív működés 1 S-FLEX 1600-as vent hátul, elől 10 cm-es scyth venti + tápban lévő de így se :(
Akkor kicsit túlbecsültem ezt a hűtőt …. de legalább rohadt jól néz ki:)
Nálam idle állapotban: cpu 41 magok: 38,38,38,38 ventivel. Venti nélkül kb 45-46 szobában kb 27 fokvan.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1588) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1587) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én megerősíteni tudom csak azt, hogy a Q6600 elmegy passzívan még tuningolva is. Példa erre a saját gépem is.

[link]

Azóta már Ninja2-m van a gépben, és a hőfokok még alacsonyabbak lettek passzív módban.

(#1589) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Olvastam egyik hsz-ben korábban, hogy raptort nem merné berakni az egyik fórumozó quiet drive-ba. Az előző hsz-ben található linken látszik a gépem. Azóta 2 változás történt. Ninja 2 lett a Ninja Plus Rev B. óta illetve most már 3 quiet drive van a gépemben. Egy 500gb-s samsung illetve 2db 74gb-os ADFD-s Raptor Raid 0-ba kötve. Teljes terhelés mellett, használat után 40 fok körül ugrál +-2fok (mostani nagy melegben) a samsung pedig 32-34 fok körül van. És mind ez úgy hogy elől nekem nincs venti, csak ahogyan azt korábban is írtam hátul 1db 800-as s-flex + a Seasonic táp ventije.

(#1590) gothic20 válasza [CM]Crusher (#1588) üzenetére


gothic20
aktív tag

Akkor esetleg vegyek egy jobban szellőző gépházat? A hűtőt újra felraktam ahogy tanácsoltad de semmi váltózás. Én arra gondoltam megvárom az új 45nm gyártott Phenom procikat azok elvben kevésbé melegednek majd.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1591) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1590) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Az biztos segítene, de nem biztos hogy megéri rááldozni, max. hosszú távon. Próbáld ki először is egy bios frissítést, hátha félre mér egy kicsit.

(#1592) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1590) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egyébként venti nélkül 45-46 fokot miért sokallod, jut eszembe.

(#1593) gothic20 válasza [CM]Crusher (#1592) üzenetére


gothic20
aktív tag

Bios-ból F6 van fent ami a legujabb. 45-46 fokot nem sokkalom csak terhelve 60fölé megy és fagyás hiába állítom be biosban, hogy 80 foknál lője ki a procit nem ér semmit. Max 61 fok és fagyás.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1594) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1589) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát nem is...főleg nem annyi pénzért és főleg nem ezeken a hőfokokon...jó lenne vmi felvétel amit meg lehet hallgatni, mert ez ugye elmarad a legtöbb tesztben...kíváncsi lennék valóban mit tud kezdeni egy Raptorral...

Gorneck#1239

(#1595) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1594) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Sajnos hangfelvétellel, nem tudok szolgálni. Ami biztos, hogy üresjáratban nincs hangja, terhelve mikor "rág" hallani, tompán. (mindenkinek más a hangos illetve csendes gép fogalma) De ez a gépem esetében, megint nem mérvadó neked, mert raid 0-ban használom, így nekem egy időben 2 raptor is "rág", így a zajszint nálam magasabb mint azoknál akik 1 raptort használnak.

Ami egy jó megfogalmazás volt ezekre a dobozokra és hűtőkre az a következő volt egy cikkben:

"Végszóként tehát a következőket írhatom le: Ha hűteni akarunk hűtést vegyünk, ha csendesíteni, akkor erre való eszközt. Triviális kijelentés, de igaz. Senki ne higgyen abban, hogy a csendesítésre vásárolt eszköz olyan hűtést nyújt, mint egy aktív hűtés, sőt, legyen mindenki tisztában azzal, hogy a csendesítés a merevlemezünk melegedésével fog járni. Ez a melegedés persze nem borzasztó, a használhatóság rovására nem fog menni."

[link]

(#1596) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1595) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig az lenne az igazi...

Nálam a hangszigetelés, az 5db 12es AC és 1 AC turbo modul mellett lehúzva a vinyókat szinte nulla hangja van a gépemnek és a hőfokok is rendben vannak...pedig már költöztek is a vinyák...ide...jó eredménnyel, de még mindig nem az igazi...

Olvastam a cikket...

Egyébként mennyit számít egy kis légmozgás a Quiet Drive-nak?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1597) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Még valami eszembe jutott. Egyik ismerősnek ugyan ilyen háza van mint nekem, annyi difivel, hogy neki 1 raptor van a gépében, quiet drival szintén. Neki is olyan 40 fok körül volt a hőmérséklet. Viszont ő vett még a gépébe egy Kama Bay-t és bele rakott egy 800-as S-Flex-et.Elhelyezte a quiet drive elé és a hőmérséklet lecsökkent 32-35 fok-ra. Ha más nem akkor egy + csendes venti elé megoldás lehet arra hogy ne 40 fok legyen.

(#1598) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1596) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Látom írtál közben :) Hsz-ben ott a válasz a + légmozgásra is ha quiet drive-ot fújatod.

(#1599) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1596) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Látom a képet, nem rossz ötlet, viszont ilyenkor csak a rezgést csillapítod, de sok háznál már ez is sokat segít a zajcsökkentésben.

(#1600) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

Szerintetek megéri a felárat a 800-as Slpistreamhez képest a 800-as S-FLEX? 2x annyiba kerül... :Y Gyári adatuk 10,5 ill. 8,7 dB (6 méterről? :F )

Köszi :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.