Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) [CM]Crusher válasza Satan_Claus (#1600) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Slip Stream meglepően halk, így az egyik legjobb olcsó kategóriás ventilátor. Ami hátrány lehet az élettartam, a csúszó csapágynak köszönhetően. Míg az s-flex hosszú távon is hozza a gyári csendességet. Illetve a motor csapágyazása miatt rezonancia sincs.

(#1602) Satan_Claus válasza [CM]Crusher (#1601) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát, akkor fizetnem kell, ezek a qrva actic coolig 12025L ventik berregnek meg rezonálnak, mint öreganyám centrifugája. :W

Kösz az infót :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1603) [CM]Crusher válasza Satan_Claus (#1602) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs mit, ha gondolod és eljössz hozzám a boltba akkor megmutatom működés közben is.

(#1604) szacsee válasza Satan_Claus (#1600) üzenetére


szacsee
nagyúr

800-as alacsony fordulaton morrogó hangot ad ki, de az 1200-es nem , az lesz a Te barátod. :K

(#1605) [CM]Crusher válasza szacsee (#1604) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

S-Flex 800-as? 12V-on? Egy ilyennel sem találkoztam :) 1200-as S-Flex-nek már halható a motor hangja.

(#1606) Satan_Claus válasza szacsee (#1604) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Morrogó? :DDD

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1607) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1599) üzenetére


Gorneck
titán

Jajaja...tudom... :D Rezgés csillapítás volt az elsődleges...lehet bepróbálok majd egy drive-ot...csak előtte még egyszer körbejárom, hogy valóban a HDD-k e a ludasak...de lehet kiköltöznek a házból ezek a dögök...
Jelenleg a motorhang eltüntetése a lényeg számomra...mert az sokkal hangosabb, mint 6db venti...

Gorneck#1239

(#1608) Gorneck válasza Satan_Claus (#1602) üzenetére


Gorneck
titán

Berregnek? Rezonálnak? Hány volton?

7V-on nem hallom őket ki a házból és nekem sok van...

Gorneck#1239

(#1609) Satan_Claus válasza Gorneck (#1608) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát 12 Volton. Azért vettem alacsony fordulatszámút, hogy ne kelljen szabályozni, de elég fos széria. Mondjuk próbáltam egyszer 5 Volton is az egyiket, ugyanolyan f@s volt, csak lassabban adta elő. 3 van egyébként a gépemben.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1610) Gorneck válasza Satan_Claus (#1609) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem meg 4db L-es és egy PWM-es.
1000en vagy afölött pörögő ventiknél nem kell csodálkozni...gumibakok/tartók vannak? Ez alap ilyen rpm mellett...no meg a házadnál...
700-800 környéki maxos ventit kellett volna venned ha nem akartad szabályozni...1000 az sok és zavaró már csak a komoly szélzaj miatt is...
Nekem 600-700 környékén mennek...hangjuk nulla, rezonancia nulla (még ha fixre vannak csavarozva)...5V meg nem elég...mivel kevés nekik az a fesz...nálam el sem indulnak annyin...

Gorneck#1239

(#1611) Satan_Claus válasza Gorneck (#1610) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Rájöttem, azért nézek körül 800-on :D

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#1612) szacsee válasza [CM]Crusher (#1605) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alacsony fordulaton 5V környékén...amúgy ami nálatok abszolút halk, nálam még lehet hangos, ugyanis passzív vízhűtésem van...ebből eredendően háklis vagyok a legkisebb zajra.

(#1613) szacsee válasza Satan_Claus (#1611) üzenetére


szacsee
nagyúr

Olcsó húsnak ált. híg a leve..nem véletlen. S-Flex 1200-as tökéletes, bár nem olcsó, de nem is kell cserélni évente és ajánlott 5V-on üzemeltetni. :)

(#1614) [CM]Crusher válasza szacsee (#1612) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hangra elég érzékeny vagyok én is, pláne hogy melómból adódóan ezzel foglalkozunk nap mint nap. Levezérelve a legtöbb venti nem reagál túl jól. Ezért érdemes egy alacsony fordulatszámút venni és azt 12V-on járatni...

(#1615) [CM]Crusher válasza szacsee (#1613) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Rengeteg embernél kipróbáltuk már, hogy melyik a jobb zajcsökkentés szempontjából, S-Flex 800 12V-on vagy 1200-as 5V-on. Kivétel nélkül mindig a 800-ast vitték el.

Gondolom akkor minden apróságot megtettél már a zajcsökkentést illetően, pl venti rács kivágás stb. Ha van kedved linkelhetnél képet a gépedről.

(#1616) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1607) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Húzd le a wincsiket aztán indítsd el a gépet, egyből kiderül mi a helyzet. :)

(#1617) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1616) üzenetére


Gorneck
titán

Himuro-val mizu? Van már vmi tapasztalat vele? Vki már nézte a fórumon, de eléggé lehangolóan nyilatkozott róla!

Gorneck#1239

(#1618) Gorneck válasza Satan_Claus (#1611) üzenetére


Gorneck
titán

Olcsóbb lenne pár gumirögzítés és egy szabályzó... ;)

Gorneck#1239

(#1619) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1617) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Zajcsökkentés olcsóbban és gyengébben. Quiet drive-nál olcsóbb de viszont zajcsökkentésben nem hozza annak a szintjét.

(#1620) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1617) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egy másik topikból Himuro tapasztalat.

[link]

(#1621) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1619) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom a belső szigetelés nem olyan jó...lehet bevállalok egyet...persze előtte csekkolom ismét a vinyákat...

Gorneck#1239

(#1622) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1621) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jól gondold meg, mert hőfokban nem sokat nyersz, sőt, viszont zajcsökkentésben tényleg nem egy quiet drive szint.

(#1623) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1622) üzenetére


Gorneck
titán

Quiet-re gondoltam...szal arra nevezek lehet be...

Gorneck#1239

(#1624) S.Y.S. válasza Gorneck (#1608) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

AC nálam is érdekesen szólt, egy napig volt nálam és egy percet se a házban.

5 venti, nem hiszem el, hogy nem hallani belőlük semmit, + a táp venti és az S1-en lévők :W

A QD-ba volt 400-as WD, 250-es Samu azok zavartak, menniük kellett, valószínű nem egy a 'fájdalomküszöbünk' :D

[ Szerkesztve ]

(#1625) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1623) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jól van, már azt hittem Himurora gyúrsz :)

(#1626) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1624) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Épp a mai napon akartam mutatni egyik emberkének a Ninja 2 tesztedet, de az alján csomó kép nem jelenik meg. Meghegeszted? :)

(#1627) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1584) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Fajin az oldal, remélem folyamatosan frissülni fog. :)
Ninja 2 teszt van már készülőben? Esetleg Orochi vs. Ninja/2, Cu/

Nézem, kösz, hogy szóltál! :D

[ Szerkesztve ]

(#1628) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1627) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Frissítjük ahogy csak tudjuk, örülök hogy tetszik a Scythe oldal.

Egyenlőre még nincs tesztre leadva, de ami késik nem múlik, de addig is ott a te teszted :)

(#1629) Gorneck válasza S.Y.S. (#1624) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon háklis vagyok a hangra...mint írtam másik topikba sok ventim volt (Scythe, Noctua, Silentmaxx, AC, Coolink, Papst, Panaflo)...még a szabályzó is számít...sokat számít...

No meg azt se feledd, hogy hangszigetelt a házam...szal kintre nem sok minden hang ér...

Gorneck#1239

(#1630) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1629) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na igen, azok a jó kis sípolós, gerjedős.... vezérlők. :)

(#1631) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1630) üzenetére


Gorneck
titán

Az még egy dolog...de az milyen mikor a venti morogni kezd bizonyos fesz tartományban pl 5-8V, másik szabályzóval meg semmi... :D Akkor b.ssza szét az ideg az embert... ;] :W

Gorneck#1239

(#1632) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1631) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na igen, ismerős a szitu :DDD

(#1633) szacsee válasza Gorneck (#1631) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik szabályozó gerjed, most fogok venni ezt-azt nem akarok belefutni valami szarba..
MFC2 milyen háklis nagyon? Scythe 1200-es lenne melllé de lehet Noctua, de akkor meg nem MFC2....gondok nem kicsik.. ;]

[CM]Crusher: Képeket majd tolok felfelé, bár ez még korántsem a végleges állapot (ehh inkább a másik topikból átcopy-zom a linket.

(#1634) szacsee válasza szacsee (#1633) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt vannak a képek, bár ez kezdetleges állapot még, no meg az itthon fellelhető ventiket toltam bele még csak. :B

(#1635) S.Y.S. válasza Gorneck (#1629) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az enyém is hangszigetelt, mégis kihallani a ventiket.

(#1636) [CM]Crusher válasza szacsee (#1634) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Köszi a képet! Jó cucc!

(#1637) [CM]Crusher válasza szacsee (#1633) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Pl revoltec vezérlők. MFC 2-vel olyan tapasztalatom van, hogy egyik ügyfelünk mfc2-t s-flex-el használta és arra panaszkodott, hogy állandóan ugrál a fordulatszám, viszonylag nagy mértékben. Majd lecserélte Kaze Master-re, azóta elégedett nagyon vele.

Scythe Kaze Master 3.5" Fan Controller


Scythe Kaze Master 5.25" Fan Controller

(#1638) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1635) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hangszigeteltnek úgy lenne főleg értelme, ha nem lennének venti nyílások, mert ugye ott kihallatszanak a hangok. Az ilyen jellegű teljesen zárt házat meg nehéz megoldani.

(#1639) szacsee válasza [CM]Crusher (#1637) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Kaze Master milyen ventillátorokra háklis?
Pl Noctua, Noisebloker ventik..
Nemtudom kinek van ilyen ketyeréje, de mennyire nyúlnak ki a gombok, mert teccik naon, csak a chifi házam ugyebár ajtós és be is kellene időnként csukni.
Ez a cuccos potméter elven műkszik és a fordszámot csak kijelzi, nem úgy mint az MFC2 ha jól tudom, mert ott a fordulatszámhoz a ketyere állítja a feszt, vagy nemtom.. ;]

(#1640) [CM]Crusher válasza szacsee (#1639) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Így van, jó a megfogalmazás :) meg ugye ami különleges, hogy 0-12V között állítod. 300-as fordulatszám alá meg ha lecsökken akkor jelez. Eddig még nem volt olyan venti amit ne szeretett volna. Majd ma még írok mérettel kapcsolatban, megmérem neked.

(#1641) szacsee válasza [CM]Crusher (#1640) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, akkor ez is egy alternatíva lehet, sőt.. :)

(#1642) zsák


zsák
tag

Ahogy ígértem a képek:
Elöl
Oldalt
Téli
Nyári
Oldalt
Utólsó kép csak az atom"erőmű" jelzés miatt. :DDD

Crusher neked hogy a rákba olyan alacsonyak a hőfokok? :F :F :F
Jelenleg nekem most:
Szoba: 25°C
Alaplap: 36 °C
CPU: 26 °C
1. CPU / 1. mag: 43 °C
1. CPU / 2. mag: 36 °C
1. CPU / 3. mag: 38 °C
1. CPU / 4. mag: 43 °C
SAMSUNG HD160JJ: 42 °C
Mind a két S-FLEX 1600 befele fúj!

(#1643) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1638) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Elvileg teli ajtós a ház és az ajtóban is van szigetelés, de szerintem másban keresendő a zaj forrása/nálam/.

(#1644) S.Y.S. válasza szacsee (#1639) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Az a baj nincs időm feltenni a tesztet amit csináltam :W , pont a Noctua-val volt egy kis bibi, a hétvégén remélem sikerül. Szabályozni szabályozta rendesen, csak egy bizonyos fordulat alatt nem mért és elkezdett sipákolni a KM. Asszem 780rmp alatt már nem jelzett, de a venti forgott rendesen. Itt látszik, hogy 0 a Noctua, pedig pörög.

(#1645) zsák


zsák
tag

Jut eszembe a NINJA-m rohad vagy mi. :DDD
Képen nem látszik, de egy két helyen ilyen foltok jöttek ki rajta, méghozzá ilyen sárgás. Szerintettek mi lehet, és hogyan lehetne leszedni? Ja és a WING-en is vannak ilyenek. Próbáltam lekaparni de nem jött le, szoval otthagytam. :DDD

De látszik, a középső kivágott kör mellett, de a képen ilyen szürkés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1646) [CM]Crusher válasza szacsee (#1641) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Megmértem: 1,2cm-re lóg ki a potméter. ;)

(#1647) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1643) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egyesével lehúzogatsz, lefogsz mindent és egyből választ kapsz, mi a hangos a gépben.

(#1648) Gorneck válasza S.Y.S. (#1635) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor lehet nem jól...:D

Gorneck#1239

(#1649) [CM]Crusher válasza zsák (#1642) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ház felépítésére gondolok, mert nekem azért jóval nagyobb és szellősebb mint az ammo. Meg még talán a zsír, én Arctic Silver 5-öt használok.

(#1650) [CM]Crusher válasza zsák (#1645) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Biztos oxidálódik, akkor ha más nem veszel szidolt és azzal átdörzsölöd. Nekem csak a wing-ek rezek de azon egyenlőre nem volt semmi ilyen. (Lehet izzadt volt a kezed mikor tapiztad :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.