Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mcwolf79 válasza Haart (#100) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát sztem ez házfüggő.Azon a linken amit elküldtem Neked láthatod,hogy a lap hátsó részére is az alátétek darabszáma változó lehet.A képen is 7 alátétet(+gumialátét) látható.
Az enyémet még nem raktam fel,mert tegnap este kicsit sok sört ittam,és nem akartam úgy nekikezdeni este 11-kor,így ma fogom a gyári rögzítéssel felrakni,aztán meglátom mennyire hűti le a 3,06-on ketyegő C2D-mat..Sztem az a legtisztább,ha leméred,hogy mennyi hely van az alaplap és a bordák között,hogy milyen hosszú csvar fér bele.Ugye néhány milimétert a lap hátulján is tudsz nyerni.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#102) Achill3uS válasza Haart (#100) üzenetére


Achill3uS
veterán

ki kell mérni a csavar helyét h mekkora kell bele, amugy nem nagy költség, bármelyik barkácsboltban megkaphatóak az alkatrészek hozzá.. én meg akartam csinálni, csak aztán azóta eladtam :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#103) Haart válasza mcwolf79 (#101) üzenetére


Haart
addikt

Ja csak most azért nincs kedvem leszedni a prociról hogy megmérjem mekkora a luk és mekkora méretű csavar megy bele. De sztem egyenlőre hagyom jó lesz ez igy és ha majd nem lesz elég akkor csere lesz.

(#104) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na,és is feloperáltam az Infinity-m.
Hát mit mondjak,így lapon még brutálabb :Y
VISZONT:
a proci és a hátsó csatlakozók közötti kondik(vagy mik) miatt alig tudtam ráerőszakolni a procira.Csináltam képet azokról a kondikról,de lusta vagyok feltölteni,gondolom el tudjátok képzelni,mikről beszélek.Már komolyan aggódtam,hogy addig erősködöm,hogy kárt teszek a lapban.De csak rágyömöszöltem,és műxik.
Eddig a 9500-ös zalmihoz képest cirka 12 fokkal hűsebb :C :C :C .Azzal orthos alatt 1800-as RPM-en 60 fok körül tartottam a procit,az INFINITYvel 1250-es RPM-en 49 fok :C :C
GRATULÁLOK SCYTHE! SZÉP VOLT!!!
Ja,és a felfogatás stabil,nem észleltem bizonytalanságot a rögzítésben :DD


[Szerkesztve]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#105) Haart válasza mcwolf79 (#104) üzenetére


Haart
addikt

Így is van én is kicsit közelinek találtam a kondikat. Remélem vertikálisan tetted fel nem horizontálisan. Tehát függőlegesen van hosszában. Tehát ez a helytelen a képen!
[link]

[Szerkesztve]

(#106) mcwolf79 válasza Haart (#105) üzenetére


mcwolf79
veterán

Persze,hogy nem a képen látható módon raktam fel :)) .Hagy fújja csak kifelé a meleg levegőt a házból. Még mögé megy majd egy 120-as venti,és sztem nem lesznek hőmérséklet gondjaim,még nyáron sem :C :C :C
Jó kis Infinity,nem csalódtam benne.Nem bántam meg,hogy Ninja helyett ezt vettem.
Még kicsit tovább emelem a proci sebességét.Meglátom mit lehet kihozni belőle ;)

Bár sztem a képen látható módszer sem lenne rossz,ha a táp alján van venti.De csak így az igazi(mármint ahogy beszéltük).

[Szerkesztve]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#107) Haart válasza mcwolf79 (#106) üzenetére


Haart
addikt

Ezt nézd majd meg :D
[link]
Na mivel hütenek a kis japcsik? :C

[Szerkesztve]

(#108) mcwolf79 válasza Haart (#107) üzenetére


mcwolf79
veterán

Hát igen :C
Tudják mi a yó :DD

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#109) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!

Scythe S-Flex ventit ki használ ?
1600 at pörgő változatról szeretnék némi infót kapni.
Mikkora fordulatszámra lehet lassítani ezeket a ventiket potival vagy spedfannal?
800-t pörgő változatot csak alig lehet visszafogni. 600rpm alatt már megáll...

VLaci

(#110) Haart válasza vlaci79 (#109) üzenetére


Haart
addikt

Igazából még nem volt s-flexem de ahogy én olvasgattam kb a legkisebb fordulatáig lehet leszabályozni potival a nagyot.

(#111) vlaci79 válasza Haart (#110) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Köszi! Ez eddig jó hír :D
Azért még várok egy két tapasztalt felhasználót.
VLaci

(#112) Ősember válasza vlaci79 (#109) üzenetére


Ősember
őstag

miért akarod a 8.7db-es ventit visszafogni? :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#113) Ribi válasza Ősember (#112) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ugye te sem gondolod, hogy egy 1600-at forgo ventinek 8.7dB a hangja. Talan 5V-on annyi de meg az sem biztos.

(#114) vlaci79 válasza Ősember (#112) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!

800-as S-flex van most a ház hátuljában, arról van tapasztalat, hogy alig lehet visszafogni.
1600-t pörgő S-Flex venti adatai: Zajszint: 28.0dBA Légszállítás: 63.7CFM
Nos a cél az, hogy a tápban és a ház hátuljában lévő 12-es ventiket kicseréljem
(gyári elkezdet morogni) 1-1 S-Flex 1600-as ventire.
1600-as fordulatszámról akarom 1200-ra visszafogni (Tápnak még elegendő a légáramlat)
Nyári kánikulába meg majd jól jön az 1600-as fortulat.
VGA-n HR-01 van venti nélkül (vga fölött van a borda), Procin Scythe Infinity van szintén venti nélkül.
Néhány légterelő müanyag lap elhelyézésével semmi gond a hőmérsékletekkel.
Vga 64fok terhelve idle 45fok.
Poci 1,1V-t kap így az sem melegszik, cpu magok hőmérséklete terhelve(mind a kettőt) 48fok idle 40fok.

VLaci


(#115) Ősember válasza vlaci79 (#114) üzenetére


Ősember
őstag

tul gyorsan olvastam a hozzászolásod és a 800 @ 600 ventire reagáltam. nem értettem azt minek kellene visszafogni, de már egyértelmü hogy 1600-as kell. :B amugy meg a passziv vga hütöböl itélve hangtalan rendszert akarsz, stimmt? akkor szerintem célszerübb több 800-ast venni :)) (szerintem)

Ribi: jolvanna, nem kell nekem esni :O

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#116) vlaci79 válasza Ősember (#115) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Sajna a tápba kevés a 800-t forgó venti :(
Most is 800as van hátul. Táp ventije ki van cserélve egy 1200-t pörgő ventire (coolermaster),
de az nagyon rezonál-remeg....
VLaci

(#117) Ősember válasza vlaci79 (#116) üzenetére


Ősember
őstag

milyen tápod van, hogy kevés bele a 800-as? :Y biztos vagy te ebben? csak nézd meg a légszállitását... elégnek kell lennie szinte mindenhez! :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#118) Haart válasza vlaci79 (#114) üzenetére


Haart
addikt

Gondolom ezt olvastad csak érdekesség képpen: [link]

(#119) vlaci79 válasza Ősember (#117) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Szépek az adatok, de kézzel nem is érezni , a 800-as venti által kinyomott levegőt.
E miatt érdekel, hogy mennyire lehet visszafogni az 1600-t pörgő S-Flex ventit.
De úgy néz ki én leszek a tapasztalatszerő emberke.
VLaci

(#120) Haart válasza vlaci79 (#119) üzenetére


Haart
addikt

Akkor miért nem veszel 1200-ast? S-flexből?

(#121) Ősember válasza Haart (#120) üzenetére


Ősember
őstag

már irta, nyáron fel akarja hangosiani a ventit, hogy sok levegöt mozgasson :))

vlaci79: amugy meg nem értem hogy miért modnod, hogy nem érezni a 800-as légszállitását, szerintem teljesen optimális és böségesen elegendö :F

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#122) Haart válasza Ősember (#121) üzenetére


Haart
addikt

Egyébként nemtudom mit aggódik, mert 1200-ra minimum le bírja húzni még legrosszabb esetben is. És az is nagyon halk.

(#123) ÉM válasza vlaci79 (#119) üzenetére


ÉM
tag

Nekem van 1200-as s-flex ventim és az 5V-on olyan 420-at pörög (szinte semmi a levegőszállítással). Szerintem 1600-ast is simán rálehet venni a jóval alacsonyabb fordulatra, ettől nem kell megijedni.

(#124) vlaci79 válasza ÉM (#123) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Köszi ez megnyugtató.
800 venti rossz tapasztalatai alapján merült fel a kérdés.
500 környéke volt a minimum de,ha ott megállítottam kézzel akkor el sem indult.

Ősember:
Szerintem nem,mások vagyunk :D

VLaci

(#125) Ősember válasza vlaci79 (#124) üzenetére


Ősember
őstag

igazábol én csak azt nem értem, hogy mi értelme az 1600-as s-flexnek. az igazi tudását pont hogy a 800-as mutatja meg. 1600-on már szélzaj van meg a motor is hangoskodik, ár/teljesitmény arányban ott már találni jobb megoldásokat, mint pl az arctic cooling pwm sorozata, persze ez megint csak amgánvélemény és teljesen igazat kell adjak, mások vagyunk :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#126) vlaci79 válasza Ősember (#125) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!

Arctic cooling pwm sorozatát még nem nagyon tudok szerezni rendelni.
Messze lakom Pestől :D
Még meggondolom mi legyen.
Most úgyis a vinyó zajcsökkentési project került előtérbe.
VLaci

(#127) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Megjött a Ninja.... hát egy fokkal nagyobbra számítottam :D :(
Vékonyak a lemezek benne, de sok a heatpipe :))

All Black...

(#128) Haart válasza Stalker-2572 (#127) üzenetére


Haart
addikt

Nagyobbra számítottál a hivatalos oldalon ottvannak a méretei, előveszel egy vonalzót és leméred mennyi lenne valójában. LOL :D

(#129) Stalker-2572 válasza Haart (#128) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Elsősorban a lemezek vastagságára értettem...


Az miért van, hogy a Scythe venti néha nem pörög fel, csak ha belököm :F

All Black...

(#130) Haart válasza Stalker-2572 (#129) üzenetére


Haart
addikt

Leszabályoztad? Mert akkor lehet nem elég neki az 5V.

(#131) Stalker-2572 válasza Haart (#130) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Leszabájoz magától... 700rpmen megy kb.

Amikor a CPU felmegy 70 fokra, nektek mennyire meleg a borda ventivel? Nálam semennyire szinte. :F

All Black...

(#132) Haart válasza Stalker-2572 (#131) üzenetére


Haart
addikt

Hát kapcsold ki a leszabályozást a biosban ha az a gond. 1200-on kéne mennie a ventinek.

(#133) Stalker-2572 válasza Haart (#132) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem akarom, hogy hanfos legyen... csak nem értettem miért nem akar néh beindulni...

All Black...

(#134) boba6 válasza Stalker-2572 (#133) üzenetére


boba6
aktív tag

hi
azért nem indul el mert annyira leszabályozza, hogy kevés a kakaó a felpörgéshez, ugyan ez a helyzet a 9.2-es Zalmi ventimnél
ha meg 70 fok a CPU és nem meleg a borda, akkor rosszul raktad fel, nem érintkezik elég hatékonyan a két felület

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#135) Haart


Haart
addikt

Így van. Kevés a kakajó nekije. De sztem a ninja hütöje full fordulaton sem hallat hangokat nagyon, max tényleg ha mindened passzív.

(#136) Stalker-2572 válasza boba6 (#134) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ok, kipróbálom visszaszabályozás nékül... azért meglep, hogy nem működik :F

Valóban nem értintkezik rendesen, a DS4 kondjua megbillenti a felfogatókeretet és csak félig ér oda a CPU-hoz :W leflexelek belőle :U

All Black...

(#137) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Kikapcsoltam a leszabályozást, így most 1200-on megy. Már elkezdtem tüsszögni, meg fázom is :DDD Hangjáról nem tudok nyilatkozni, mert egyelőre elnyomja a régi tápom (cserélve lesz). Nem hagyom kissebb feszen, mert egyszer úgymarad, nem indul be és leég / felforr a proci agyvize. Azért lehetne még ezen fejleszteni :U

All Black...

(#138) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#137) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Úgy néz ki tévedtem... a venti eddig mindig elindult, csak volt, hogy bekapcsolás után 10 másodperccel. Néha ezt csinálja 1200rmp-es beállítással is. :U

All Black...

(#139) Haart válasza Stalker-2572 (#138) üzenetére


Haart
addikt

LOL nálam ilyen még sohasem volt. :D Rögtön indul a venti a géppel együtt. Nemtudom mi lehet a bibi.

(#140) DeltaPower válasza Haart (#139) üzenetére


DeltaPower
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Scythe Katana s462-re szerelhető változatának milyen a felfogatása? konkrétan az érdekel, hogy leszorítófüles (hagyományos) vagy csavarokkal rögzül, mint a Zalmanok? Gigabyte GA-7N400-ba kellene, azon nincsenek furatok, Zalman hűtő nem ment bele, de vmi hasonlóan izmosra lenne szükség :)

kösz
DP

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#141) Balázs33


Balázs33
csendes tag

Sziasztok!


Egy kis segítséget kérnék! Szerintetek fel tudok rakni egy ninja-t erre a lapra???
ASUS P5AD2-E Delux

http://www.asus.com.tw/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=144&model=404&modelmenu=1

Köszi

Balázs

(#142) rup1u5


rup1u5
nagyúr

már nagyon várom z infinity-met :C az arctic silver 5 paszta már megvan hozzá.

meg tudná valaki mondani, hogy s939es kupaktalanított procira is rámegy rendesen vagy kell a keret hozzá?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#143) nTom


nTom
aktív tag

üdv

én is beszállok a táborba, még nem tudom melyik legyen, meg hola legolcsóbb, de ninja vagy infinitylesz.
http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=195

(#144) Ősember


Ősember
őstag

csak hogy ne teljesen pozitiv legyen a topik almondanám a tapasztalataim :D ninja hütöt használok és egy 6300-at 1.2v-on (!) nem tudott 90°C alatt tartani terhelés mellett, mig nem vittem fel rá pasztát, ami kicsivel többet, mint 30°C-ot segitett. most nehogy rám tereljétek a figyelmet és mondjátok hogy miért nem raktam rá eddig pasztát, mert itt most nem rolam van szo :B nagyon durván nem fekszik fel a hütö rendesen, ezért tudott tulmelegedni. van egy freezer 7-em, aminek az egyik lefogo lába félig törött és az is jobb eredményt hozott passzivan paszta nélkül :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#145) #96302336 válasza Ősember (#144) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem ezekben a hűtőkben az nem tetszik, hogy hasonló elven rögzítik, mint a gyári Intel hűtést. Egy rögzítőkeretes megoldás, ami a CPU alatt is szorít sokkal jobb, mert nem feszíti az alaplapot, hanem magára a CPU-ra szorul. Lásd pl. U8-120.
Volt rá példa, hogy egy CPU fel lett polírozva, aminek eredményeképpen a kupak tök sík lett, de sokkal rosszabb lett a hőátadás egy ninja felé. a gond az volt, hogy a homorú CPU kupakba kb. beleillett a domdorú aljú Ninja. Miután a hűtő is fel lett polírozva a két sík felület már jól érintkezett.

(#146) Ősember válasza #96302336 (#145) üzenetére


Ősember
őstag

igy van, most ezeket a pupokat meg miegymást tömitette ki a felvitt paszta, de akkor is szomoru, hogy alapfeszültségen nem birta el a procit :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#147) #96302336 válasza Ősember (#146) üzenetére


#96302336
törölt tag

Tömeggyártás.... :(

(#148) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hali!
Használ valaki Infinity-t Gigabyte DS4-ben? Ráfér egyáltalán?
Very THX :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#149) tts


tts
addikt

egy kis vérfrissítés a topicnak, hogy csak a hűtőkről szóljon [link] - töredelmesen bevallom, nem próbáltam még mivel ma futott be - de ami késik nem múlik, első blikkre nagyon atraktív - mint minden Scythe cucc általában - számomra sajnos nem nyújtja azt amit a Rheobus tudott (0-12V 4 csatornán), de igazából ez az összes többi szabályzóra is áll, talán a dizájn és a név kárpótolhat valamennyire

(#150) #96302336 válasza tts (#149) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nem rossz a cucc. A vol. gomb hangerőszabályzó lenne?

Kicsit off tudtok hozni HR-03 plusz hűtőt G80-ra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.