Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) ent válasza [CM]Crusher (#1700) üzenetére


ent
őstag

Raktáron van, rendelhető hétfőre a kis jószágok?

szerk: a hőfok különbség kinek a javára?

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1702) [CM]Crusher válasza ent (#1701) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Vannak jelenleg is! Viszont ha futárt kérsz akkor az keddre van ott.

Himuro ami pár fokkal jobb.

(#1703) ent válasza [CM]Crusher (#1700) üzenetére


ent
őstag

Még egy kicsit győzködj a réz memóbordáról.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1704) zsák válasza ent (#1703) üzenetére


zsák
tag

Hát az alaplapod réz bordáihoz jól menne a réz, de a NINJA miatt sokkal jobban mutatna az alu KAMA WING, márha azok a cuccok vannak neked, amit az adatlapodon olvastam.

Én anno így döntöttem, hogy a réz NINJA-hoz réz KAMA WING kellett, mert elég ekén nézett volna ki az alu, így meg most szép!

Ha megteheted, akkor gyorsan lecsapnék a helyedben még egy RÉZ NINJA-ra, és egy réz KAMA WING-re, és akkor igazán passzolna az alaplapodhoz a réz színe. :B :DDD

(#1705) ent válasza zsák (#1704) üzenetére


ent
őstag

Igen aktuális az adatlapom...

Melyik egyébként ami hatásosabb? A réz vgy az alu? Vmelyik jobb hőleadásban, vmelyik jobb hőfelvételben. Mintha a NINJA-mnál réz lenne belső rész és alu a lamellák. Jobb lenne ha teljesen réz lenne?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1706) zsák válasza ent (#1705) üzenetére


zsák
tag

Igazábol van egy teszt--> [link] , és az alu jobb hőleadásban, és a réz jobb a hőfelvételben.
Szerintem ahogy a tesztből is kiderül, a NINJA rev.b-t veri rendesen a NINJA COPPER, és én is ezt mondhatom az életben is nagyon jól hűt. De most nyáron nekem kellett azért az S-FLEX-eket 1600-on járatni, télen elég a 800rpm is. /120mm fan, és elég kicsi a házam, szoval sok minden összejátszik!/

(#1707) zsák


zsák
tag

Még mindig nincs hír a Scythe vga hűtőjéről?

(#1708) [CM]Crusher válasza zsák (#1707) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs, egyenlőre közeljövőben nem várható.

(#1709) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Néhány Scythe újdonság hamarosan:

[link]

(#1710) zsák


zsák
tag

Csak vga hűtő lenne már mire megveszem az új karit! :O :O :O
De addig nem lesz vga, még nincs Gigabyte HD4870-es Miskolcon.

Amúgy ezt a 140mm-es ventit nem értem. Hogy fér be egy 120mm-es helyre, ha ott csak 120x120-as venti fér be? Azért mert a csavarok a 120-as helyén vannak, attól az átmérője ugyan úgy 140mm. Szélességében, meg magasságában, akkor hogy fér be?
Elnézést kérek, ha fogyatékosnak tünik a kérdés. :DDD :B

(#1711) [CM]Crusher válasza zsák (#1710) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem véletlenül írják azt hogy meg kell mérni hogy befér-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#1712) kircipeti


kircipeti
senior tag

Crusher!

Scythe Hard Disk Stabilizer 2-est is lehet majd kapni a boltban a 4-essel egyutt?

(#1713) [CM]Crusher válasza kircipeti (#1712) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Holnap utánanézek, de szerintem azt váltja le a 4-es és a 2-es meg EOL-es termék lesz.

(#1714) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Egy kicsit újítottam, váltottam a Ninja-ról Orochi-ra. Izibe csináltam is pár képet nektek most este.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Továbbra is egyetlen egy rendszer hűtő 800-as S-Flex van a gép hátuljában.

Egyéb ventilátor: Táp (Seasonic S12 II 500W) és VGA

Egy röpke teszt sem maradhatott el:

2 óra használat után asztalon, terheletlenül:

CPU/MAG1: 32 C
CPU/MAG2: 30 C
CPU/MAG3: 33 C
CPU/MAG4: 31 C

4db CPU Burn, 1 óra után (100% CPU):

CPU/MAG1: 60 C
CPU/MAG2: 58 C
CPU/MAG3: 60 C
CPU/MAG4: 59 C

Egyéb hőmérsékletek:

WD Raptorok (RAID0): 38-39 C
Samsung SATA2 250GB: 34 C

Konfig:

Ház: Stacker 832
Alaplap: Abit X38 Quad Gt
Cpu: Q6000 @ 3150MHz
RAM: Kingmax 1066MHz 1gb * 4db
VGA: Gainward 8800GT 512MB
Hang: X-Fi Extreme Music
HDD: Raptor 74GB ADFD * 2db (RAID0)
HDD2: Samsung SATA2 250GB

Hűtők:

Scythe Orochi
Scythe Kama Wing CU
Scythe S-Flex

Merevlemez zajcsökkentő:

Scythe Quiet Drive * 3db

[ Szerkesztve ]

(#1715) ent válasza [CM]Crusher (#1714) üzenetére


ent
őstag

Kíváncsi lennék egy mem temp mérésre. Wing nélkül gyárilag és winggel. Hab a tortán lenne ha alu és réz összehasonlítás is lenne.

Konfigod nem árulod? :D

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1716) [CM]Crusher válasza ent (#1715) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egyenlőre nem, mert nem látom értelmét a fejlesztésnek. Elmegy minden maxon szerencsére. :DDD

(#1717) [CM]Crusher válasza kircipeti (#1712) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Utánanéztem, és közeljövőben biztosan nem lesz 2-es, de 4-es a héten megjön elvileg.

(#1718) zsák válasza [CM]Crusher (#1714) üzenetére


zsák
tag

Úr isten, erre nincsennek szavak. ;)
Modjuk én egy ekkora háztol valószínűleg megilyednék este, de nagyon szép, és tényleg minden nagy benne, még a hűtő is. ;] Bár én a KAMA Wing-eket lecserélném alura, nem tetszetős a réz a nagy Orochi mellett.
Csak legyen meg az új vga, belevetem én is magam a moddolásba, de nem a szokvanyos anyagokból, hanem lego-ból, márha ezt anyagilag is fogom bírni. :D /cooming soon 2009/

(#1719) ent válasza [CM]Crusher (#1714) üzenetére


ent
őstag

Ez a hasznalt orochi mennyibe kerul? Megvennem!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1720) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1714) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Ez szebb, mint gondoltam! :C

Mennyivel lóg kintebb a gépből a Ninja 2-höz képest?

Jól látom, hogy nincs 5mm a heatpipe vége és a vga között?
és azt jól látom, hogy nincs kivágva a rács a házon? :DDD

(#1721) [CM]Crusher válasza ent (#1719) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem használt, zsír új, ha venni akarsz akkor: [link]

(#1722) [CM]Crusher válasza S.Y.S. (#1720) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ninja 2 mérete: 116 x 116 x 152mm
Orochi mérete: 120 x 194 x 155mm

Azaz 3mm-el :DDD

Távolságot jól látod, oda lett kitalálva, de szerencsére ha nem is fért volna el akkor van még 2 slot alatta, úgy hogy nem estem kétségbe, de így tökéletes ;]

Na igen a rács :B Tudod van az a mondás, hogy másnak egyből megcsinálod és tanácsolod is mint első lépés, de a saját gépen nem mindig jön össze, na de ami késik nem múlik. Majd még amit szeretnék, amit mindenképp megpróbálok, hogy megfordítom mindegyik quiet drive-ot és akkor a kábelek a ház elejénél lesznek, nem az alaplap felé, így csökkentve az amúgy sem sok kábelt a gép belsejében.

(#1723) ent válasza [CM]Crusher (#1721) üzenetére


ent
őstag

Dehát vót má gébbe! :DDD

xls árlista mikor lesz frissítve? itt munkahelyen nem tölti le az egész termékpalettát, csak első 5 öt.

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1724) [CM]Crusher válasza ent (#1723) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ja, vágom :DDD XLS-el kapcsolatban majd intézkedek :)

(#1725) ent válasza [CM]Crusher (#1714) üzenetére


ent
őstag

Lehet hülye kérdés, de nem egyértelmű. Előre leszögezem, hogy én lehúzom.
Van a quiet drive-ban két gumilap, amin mindkét oldalán fólia. Ugy ezeket le kell húzni?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1726) S.Y.S. válasza ent (#1725) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Igen! Csak azért van rajta, hogy ne ragadjanak össze.

(#1727) [CM]Crusher válasza ent (#1725) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Persze, azokat mindenképp húzd le használat előtt. Különben nem fogja átadni a hőt normálisan.

(#1728) ent


ent
őstag

Még egy bugyuta kérdés! Cpu bordák hűtésére vonatkozik. Mi a jobb hatásfok, a lamellák átfújása a ramok felöl vagy a lamellákból való ház mögé kiszívás?

Elméletileg van egy 3. is, a kettő kombinálása: a ház hátulján lévő 120mm es venti házból szívás, a másik venti a mem flöl a bordák fújása. Vagy ez nem jó, visszakanyarodva leső bekezdéshez?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1729) [CM]Crusher válasza ent (#1728) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hatékonyságba a legjobb ha van egy hátul ami szívja ki és egy ami fújja a ram bordák felől. De ha a csendes gépre gyúrsz akkor a megfelelő bordával ellátott gépben elég egy hátul is, ahogyan én is használom a hűtőt.

(#1730) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Egy kis előzetes info Musashi-ról (Zsák ajánlásával)

(#1731) zsák válasza [CM]Crusher (#1730) üzenetére


zsák
tag

Japán nyelvtudás kötelező! :DDD
Én a képre mentem! :DDD

(#1732) [CM]Crusher válasza zsák (#1731) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na, közben válaszoltak is a Scythe-tól. Október elejétől lesz Európában.

[ Szerkesztve ]

(#1733) zsák válasza [CM]Crusher (#1732) üzenetére


zsák
tag

:Y :Y :Y Megvárom a drágaságot!!! :C :C :C
Most lenne távkapcsom, akkor asszem oktober 8 lenne egy gombnyomásra. :DDD

(#1734) ent válasza [CM]Crusher (#1730) üzenetére


ent
őstag

Olyan Chili-s, remélem ára kevesebb lesz. Előrendelés?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1735) [CM]Crusher válasza ent (#1734) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Várhatólag 9-10.000 között lesz, ha az euro árfolyam nem változik nagy mértékben. Rendelni majd rá érsz ha megjön.

(#1736) ent


ent
őstag

Elég korrekt spec erre a kis vga hűtésre

50$ külhonba, tehát 8500Ft+ az itteni hason és a vám/fuvar díj. Saccolok 10k lesz:(

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1737) [CM]Crusher válasza ent (#1736) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Azt mindig kalkuláld bele, hogy a kinti dollár átszámítás mindig netto + az szállítás meg ilyenek, de ha visszaolvasol akkor már írtam várható árat. :)

(#1738) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Egy haverom fog hamarosan az én ajánlásomra belépni a klubba egy Ninja2-vel. Jelenleg egy E8200-as procija van, amit alapon passzívan akar hüteni egy CM Centurion534-es házban (elöl-hátul a ház gyári 12-es halk ventijei + az FSP táp 12-es ventije gondolom elég lesz ehhez). Tervben van majd valamikor (talán még nem is jövöre, csak 2 év múlva) egy quad beszerzése, gondolom, hogy azzal sem lesz túl hangos a hütö.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1739) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1738) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Előre is üdvözöljük a klubba! Biztosan el fog menni a felsorolt ventikkel passzívan is. Hisz az én házamban is passzívan ment a Quad Ninja-val és most orochival. Ráadásul nekem csak hátul és a tápban van ventilátor.

(#1740) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1739) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi!
A procira elöször CM Z600-at akartunk, de kicsit megijedtem a venti nélküli 1045g-os súlytól. A Ninja2 ugye csak 705g, +115g a venti.
Meg egyébként is felénk (Debrecenben) ahol lehet kapni, még olcsóbb is, mint a Z600 venti nélkül (10.4k vs. 11.1k).

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1741) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1740) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ráadásul passzív módban alul is marad a Z600.

(#1742) sNORh válasza elfelejtette (#1740) üzenetére


sNORh
addikt

énis mavettem a MMTowerben egy Mugen-t de nagyonkomoly..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1743) [CM]Crusher válasza sNORh (#1742) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Üdv a családban :DDD

(#1744) sNORh válasza [CM]Crusher (#1743) üzenetére


sNORh
addikt

köff :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1745) S.Y.S. válasza elfelejtette (#1738) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Üdv a Klubban!
Ha bizonyíték kell nem ígéret. micsoda marketing duma :D

(#1746) elfelejtette válasza S.Y.S. (#1745) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Köszi, ez tényleg bizonyíték! :DDD Hehe.
sNORh:
Nagyon állat ez a Mugen is. Ez ugye az átkeresztelt Infinity?
Én is a MMTowerben szoktam mostanában rendelni, mivel még Chester sem tud mindent megszerezni.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1747) turorudi


turorudi
aktív tag

Egy Orochit tervezek venni q6600 fölé, de érdekelne a véleményetek.
FSP Zen passzív táp van egy olyan házban, aminek az oldalán egy 25cm venti pörög. A táp szépen üzemel, de a jelenlegi proc. hűtőnek (coolink U8-92) mégis, mintha átadna egy kis langymeleget. Így a legmelegebb első mag 42C idle (a procc. nincs húzva).
Ahogy számolgatom a méreteket, az Orochi teteje 1-2cm közelbe kerülne az oldalsó nagy ventihez, aminél nem is szeretnék több ventit pörgetni. Szerintetek lehet a passzív táp mellett ilyen felállásban használni az Orochit? Vagy lehet, hogy a táp (ami a házban felül van) visszamelegítené kissé a procit az Orochin keresztül?
Köszönöm, sziasztok

(#1748) elfelejtette válasza S.Y.S. (#1745) üzenetére


elfelejtette
veterán

Amúgy lehet,hogy én is csinálok majd egy kis házi tesztet az E8200-as procival: gyári hütö vs. Ninja passzívan vs. Ninja 5V-on vs. Ninja 12V-on. Mindezt alapon, és húzva is. Valamint zárt házban (CM Centurion534) müködö és kikapcsolt házventikkel is.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1749) S.Y.S. válasza elfelejtette (#1748) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Várjuk a teszt eredményeit, mert a ventis teszt nálam elmaradt. :C

turorudi - Egy ventit még hátra be kellene tenni, ami szivja ki a felmelegitett levegőt, mert az szép és jó, hogy bejuttatod a 'hideg' levegőt, de a 'meleg' megreked, ha nincs huzat a házban.

[ Szerkesztve ]

(#1750) ent válasza turorudi (#1747) üzenetére


ent
őstag

Azért lesz jó az Orochi, mert a vga-t is lehet egyúttal hűteni vele! :DDD

Egyébként én meg most cserélném le Ninja Rev. B fél éves cpu blokkot egy rezes Ninjára.
Szentem teljesen elég egy lightuninger-nek, aki meg űbersuperpituninger, annak elkerülhetetlen a vétele.
Nem árulom, de ha kell vkinek szóljon. :DDD Ócsójé odaadom.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.