Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) God Vazzeg válasza dbius (#50) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Így gondoltam én is :D

(#52) Bibor válasza God Vazzeg (#51) üzenetére


Bibor
csendes tag

Mire leszedtem a Thermaltake Big Typhoon hűtőt a lap kinyiffant de gariba kicserélték
semmilyen ragacs nem látszot az alaplapon pedig jól körbenézték a boltban :D

(#53) ÉM válasza God Vazzeg (#49) üzenetére


ÉM
tag

Végülis a simson is egy hasonló precíz szerkezet :DDD :DDD, ha neki jó volt, jó lesz a lapnak is! :D

Nem kell aggódni, a ragacs szerencsére nem hagy nyomot.

(#54) Bibor


Bibor
csendes tag

Erről mi a véleményetek Noctua Cooler NH-U 12F ?

(#55) God Vazzeg válasza ÉM (#53) üzenetére


God Vazzeg
veterán

''hasonló precíz szerkezet''
Az az :D :R

(#56) tts válasza Bibor (#54) üzenetére


tts
addikt

Csak én nem találom a Scythe honlapján? - Noctua Cooler NH-U 12F-t meg a Thermaltake Big Typhoon-t ;)

(#57) Achill3uS válasza tts (#26) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt nem szükségeltetik kitesztelni, ami egy durva hütövel se megy alapfeszen load 50C alá az passzivan soha nem fog elmenni.. ezért maximum egy E6300-at tudnék elképzelni 1.2v-on 2ghz körül, de loadban azis felmenne lazán 60 fölé..
ja télleg buék :D


[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#58) tts válasza Achill3uS (#57) üzenetére


tts
addikt

nemtom mondták-e már, nem csak EXXXX procik léteznek a világon :DD - ergo szvsz nagyin is érdekes lenne passzív teszt, akkor is ha nem feltétlenúl egy húzott E6600 az alany - a userek döntő többsége nem tuningol, de hűtőt mindenki használ ;) - de ezen természetesen nem veszünk össze, hisz mindenkinek más az érdekes :R

(#59) Achill3uS válasza tts (#58) üzenetére


Achill3uS
veterán

:DDD ez igy van, viszont most már annyit forszíroztuk a dolgot, hogy valahogy ki kéne próbálni a dolgot, mert tényleg érdekel :) Infinity szted mennyire alkalmas ilyesmire?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#60) tts válasza Achill3uS (#59) üzenetére


tts
addikt

szvsz (habár q...ván nem szeretek ránézésre nyilatkozni) ő nem erre készült sűrűbb, masszívabb mint a Ninja, biztos vagyok benne hogy őt ventis üzemmódra tervezték

ha egy megbízható Úriember úgy gondolná, hogy szívesen elszórakozna vele, sőt erős késztetést érezne rá :D - kerülne:
- NCU 2004
- Thermalright HR-01
- Scythe Ninja
- ZEROtherm BTF95 CU - ez így gondolom nem sokat mond, róla van szó - [link]

(#61) gerjus válasza tts (#60) üzenetére


gerjus
aktív tag

En erzek csak a notiba nehez belepreselni :DDD

Amugy pedig az az utolso nemtom mit tud de legalabb tenyleg szep ... :C

[Szerkesztve]

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#62) tts válasza gerjus (#61) üzenetére


tts
addikt

segítsek? - hátha ketten bele tudjuk :DD

úgyvan - és az, hogy legalább szép, már több mint a semmi :DDD

(#63) Achill3uS válasza tts (#60) üzenetére


Achill3uS
veterán

naja, ezeket nem lenne rossz összevetni (hajrá:D), a ZT-re különösen kiváncsi lennék, nagyon jókat olvastam róla ventivel is.. na mind1, délután megnézem az Infinity-t passzivan mit kezd egy 6600-al alapfeszen meg alatta, de nem sok reményt füzök a dologhoz..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#64) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Még Ninja teszt, ha valakinek kevés lenne, ami az 1.hszban van: [link] és [link]

All Black...

(#65) gerjus válasza Achill3uS (#63) üzenetére


gerjus
aktív tag

Na arra kivancsi leszek ... de mostmar tenyleg valaki rendet rakhatna itten a passziv temaban akinek van ra lehetosege ... :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#66) éN79


éN79
addikt

Na, csak tagja lettem én is egy Ninja-nak, ezúton is köszönet Ste-nek.
Először kissé leízzadtam, amikor némi erőlködés árán sikerült csak ráaplikálni az AM2-es keretre, de azóta kiválóan megállja a helyét. Majd megnézem, hogy nálam a 3600-as AM2-vel hogy fog megbírkózni passzívban, bár tudom hogy titeket a C2D-s eredmények érdekelnének inkább. ;]

(#67) Soak válasza éN79 (#66) üzenetére


Soak
veterán

Üdv :) , szerintem el fogja vinni passzivan egy jól szelöző házban, de mi ez a nagy passziv mánia mostanában ?:DDD , egy jobb venti, pl a SilenX-em itt megy a fejem melett fullon ,ház nélkül és nem hallom :D

(#68) afterburner_


afterburner_
őstag

12 cm-es aranylag halk ventit, vagy fordulatszamszabalyzos is jo lenne de ami tud 60 cfm-et lehet valahol mo-n kapni barati aron, kettot szeretnek ra, vagy mondjuk a mostanihoz egyet hogy rendesen legyen legaram a bordak kozt a ninja plusomon:)

koszi ha tud valaki segiteni!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#69) éN79 válasza Soak (#67) üzenetére


éN79
addikt

Nem panaszkodok, a gyári ventije se éppen hangos, főleg nem 600 RPM-en. :) De gondoltam ha már egy ilyen kis proci van alatta, talán megbírkózik vele úgy is. Hang szempontjából amúgy mindegy, mert a két 12-es házventi egy picit hangosabb a Scythe-nél, bár azok is le vannak csavarintva.

SilenX : impozáns :C , az ára is, sajna.

(#70) Soak válasza éN79 (#69) üzenetére


Soak
veterán

Igen ,sajnos , de a kedvenc alkatrészem a gépben :))

(#71) rob5


rob5
aktív tag

Üdv Scythe tulajok!
Vízhűtést szerettem volna a gépembe a g-power helyett , de nem költök annyit hűtésre . A kis összetákolt rendszerek nem érdekelnek a komolyabb rendszer 50 környékén lett volna.
Na, de egy kis eredmény Scythe Infinity-ről (ha lég hát legyen a legjobbak egyike)
g-power x2 3800 @2730 mhz 1.5volt orthos 9 prioritás blend teszt 65-67fok 1500rpm artic fan 12 rámodolva házban elől hátul 12cm fan (artic 12 1500rpm hátul és coolink 1200rpm elől) oldalt vidkari magasságában (coolink 800rpm ), táp cooler master 12fan.
Scythe minden változatlan a fent leírtakon , eredeti hűtő helyett megint csak 1500rpm artic fan 12 rámoddolva, plussz leszorítás egy 2 db alátét segítségével megerősítve(bizt. kedvéért kidrótozva házhoz).
X2 3800@2730 1.52volt 52-54 fok,
jelenleg x2 3800@2800 1,56 volt 58-61 fok között, természetesen maghőmérséklet coretemp, külső 52-54 fok környékén.
Szvsz nagyon brutál ez a hűtő (conroe 6600 sem lesz gond 3700mhz környékén) most olvastam az x2 topicban idézet
''Nu beszereltem egy TT bigwater-t a gépbe, de nem tom elégedett legyek e.Sztetek(a gyári ventijét lecseréltem egy revoltek 1200-on pörgö ventivel(gyáriak 1300on volt hangja) és 1 X2 3800+-ost 2550-re húzva (1,425 v-on) 100% terhelésnél everest egyik magra 65 másik magra 55 fokot ir, össz höfokra meg 50-et.''
Bocs ha hosszú voltam.

(#72) Soak válasza rob5 (#71) üzenetére


Soak
veterán

Szvsz nagyon brutál ez a hűtő (conroe 6600 sem lesz gond 3700mhz környékén)

Én is azthittem :)...

(#73) rob5 válasza Soak (#72) üzenetére


rob5
aktív tag

És röviden mi volt vele a gond, látom most ninja van ?

(#74) Soak válasza rob5 (#73) üzenetére


Soak
veterán

Ninja kicsit gyengébb (1-2fok) , egyszerűen azt nem birja kezelni, mondjuk a polirtól még sokat várok, 3,7-et akkor érhetsz el, ha kifogsz egy olyan procit ami kevés fesszel tudja ezt

(#75) rob5 válasza Soak (#74) üzenetére


rob5
aktív tag

Én is valahogy így gondolnám ha egyszer váltás lesz, polírozás és csavaros rögzítés.
Egy tesztet láttam valahol 6600@3600mhz 1.49volt 68fokos volt alatta, de majd meglátjuk vagyis tapasztaljuk egyszer.

(#76) XaraX válasza rob5 (#75) üzenetére


XaraX
addikt

Nálam az eredeti venti van az infinity-n,nincs csavarozva,polirozva,és így alakulnak a hőmérsékletek:[link]

(#77) rob5 válasza XaraX (#76) üzenetére


rob5
aktív tag

Köszönöm megnyugtattál akkor jól láttam én a teszt hőmérsékletértékeit, tehát akkor megvalósítható ez a projekt.
A hőtermelése az x2 nagyobb mint a tiednek ezek szerint, hány watt lehet kb. a hőtermelése egy x2 3800@2800mhz 1.56 -nak nincs valami infód?

(#78) XaraX válasza rob5 (#77) üzenetére


XaraX
addikt

Ezelőtt am2 x2 4000+-om volt,ami 1,47v-al 3000 mhz-en terhelve nem ment 44 fok fölé ezzel a hűtővel.

(#79) Soak válasza XaraX (#76) üzenetére


Soak
veterán

Indits el egy small fft-s tesztet .... ;) :)

(#80) rob5 válasza Soak (#79) üzenetére


rob5
aktív tag

CM stacker ház ha jól látom,oké-oké de orthos alatt ez kicsit meleg szerintem. :) vagy a hőmérséklet értékkel volt valami bibi.
Rob210 -nek vízzel (nem tákolt szar) volt 39-40 közti érték ilyen tuningnál.

[Szerkesztve]

(#81) Soak válasza rob5 (#80) üzenetére


Soak
veterán

Nekem small fft-nél kevés kicsit a hűtő, blendnél nekem is olyan 57-59 fok, igaz nekem nincs házam, ha a szóban forgó tesztet inditom (small fft) akkor 71 fok - 72

(#82) XaraX válasza XaraX (#78) üzenetére


XaraX
addikt

Nem 44 hanem 47 fok volt,bocs. :B
[link]

(#83) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

scythe ninja (LGA775) kéne sürgősen eladó
hétfőn mennék pestre!!!! :))

Life is Short... Ride Hard!!!

(#84) XaraX válasza Soak (#79) üzenetére


XaraX
addikt

Ok,mindjárt.
Úgy némileg több lesz,úgy emlékszem. :)

(#85) XaraX válasza rob5 (#80) üzenetére


XaraX
addikt

Stacker valóban,de most a T01-ben lakom,nem a 830-ben.
A lap evga 680i,nem tudom,mennyire mérnek a progik rendesen,ezt mutatják.

(#86) XaraX válasza Soak (#81) üzenetére


XaraX
addikt

Na,itt van.
Igaz,most 3400-on megy csak,de a fesz ugyanannyi.
Itt stagnált a hómérséklet emelkedés.
[link]
Ja,és minden venti 5v-on megy a házban,lehet,ezért is tűnhet magasnak,ha sokknak találjátok.

[Szerkesztve]

(#87) Soak válasza XaraX (#86) üzenetére


Soak
veterán

hmm akkor ugy néz ki ,hogy jó lesz, csak a pasztám szar, mert nekem 70-71fok, 1,375 (mondjuk a lap kicsit fölé feszel) , 3,4ghz-n

[Szerkesztve]

(#88) rob5 válasza XaraX (#82) üzenetére


rob5
aktív tag

Oké ez nem maghő ha jól látom, külső nekem is 48-50 között mozog én végig coretempről beszélek vagyis külsőket is írtam.
Nincs coretempről fotód, az hogyan alakult ?
Milyen pasztával dolgozol általában?

[Szerkesztve]

(#89) XaraX válasza rob5 (#88) üzenetére


XaraX
addikt

Na,am2 esetén az asus lapban ez érdekesen alakult.
Nincs konkrétan ezzel a hűtővel ilyen képem,amit linkelek,az még egy asus chilly vent lux hűtővel volt,1,260 v-al 2700-on.
De az arányok ugyanilyen modon alakultak utánna is,amikor az infinity volt rajta.
Furcsáltam és még most sem értem.
[link]
Sima normál fehér paszta,amit bárhol lehet kapni

[Szerkesztve]

(#90) rob5 válasza XaraX (#89) üzenetére


rob5
aktív tag

Köszi XaraX, nem elhanyagolható hogy az a proci még 1.26 v is 2700 tekert valami csökkentett vcore kiadáű EE proci volt ha jól gondolom.
Ahány proci annyi hőmérséklet lehet hogy a kupak alatt az enyém szarul van pasztázva , ha dobálóznék a pénzel megpróbálnám a kupaktalanítást legszívesebben.

(#91) XaraX válasza rob5 (#90) üzenetére


XaraX
addikt

Normál 4000+ volt,de ritka jól ment.

(#92) Overlocker válasza gerjus (#65) üzenetére


Overlocker
veterán

Tévhitek eloszlatása, tesztalany TT Sonic Tower volt. Majd achi-tól kölcsönkérem a Scythe-t is és megnézzük mi helyzet,de sztem nem fog menni passzívan.
[link]

[Szerkesztve]

(#93) gerjus válasza Overlocker (#92) üzenetére


gerjus
aktív tag

Hat igen ez elegge bearnyekolja az eselyeket szerintem is ... de hatha a Scythe megtaltosodik ;]

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#94) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Na kérem néhányan nagyot fognak nézni szerintem a következő mondatoktól ;]

E6400 1,248V loaddal 3200Mhz-en zárt házban passzív módban :C
Orthos smallfft teszt alatt 70 fok max! Én is alig akartam elhinni. :D Van hátul egy házventi, meg a tápventi de a bordán nincs!
Idleben 45-50 között ingadozik. :R

Ninja forevör! :DDD

[Szerkesztve]

(#95) tlac


tlac
nagyúr

Infinity-n miért béna műanyag pöckös felfogatás van, miközben majdnem 1 kiló? Ellégé visszatartó erő, hogy ilyen hűtőt vegyek. Utálom ezt a hülye rögzítést.

(#96) éN79 válasza Pietrosz (#94) üzenetére


éN79
addikt

Na ehhez képest az én AM2 X2 3600 (EE (@2200Mhz 1.2V)) passzív módban szintúgy Orthos egy óra stressz max. 54 fok (melegebbik magon) idle. 31-33 körül szinte kismiska. Grat, tudtam én hogy jó ez a Ninja.

(#97) trassher


trassher
addikt

hi
van valakinek tapasztalata ezzel a vezérlővel? itt egy teszt [link] de érdekelne olyasvalaki véleménye is akinek van vagy már találkozott vele

Redmi Note 7

(#98) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na,mától Én is Infinity tulaj lettem.Az olvasottak alapján a gyári felfogatás felejtős,inkább barkácsolok hozzá én is csavaros megoldást.
Kicsit ami ''meglepett'',hogy a pasztát milyen primitív módon mellékelték.Persze nem szépségverseny,nade mégis. A zalmi 9500-hoz adtak rendes tubust,ennél meg nejlontasak,oszt ennyi.
Kíváncsi leszek,hogy a 3,06-ra húzott 6600-os Conroe-val mit fog alakítani.1800 RPM környékén a zalmi is 60 fok alatt tudta tartani a CPU-t,meglátjuk ezzel mit produkál.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#99) Haart


Haart
addikt

No ma tettem fel az infinitymet én is. Tapasztalatom a felfogatással eddig nem rossz. Úgy szorul a lapra mintha muszáj vóna. Nem is birom kicsavarni a pöcköket, de most még nem is kell :D 805-öm van tudni kell és hát idle höm a vindowsban 40 fok ha nem csinálok semmit.(Proci huzva vagyon 3.1-re és alapfeszen van.) Orthossal terheltem fél órát a procit és 56 foknál nem ment feljebb. 2x12cm-es házhütöm van(TT Soprano), valamint ugye az enermax liberty-m 12-es ventije ami a hötö fölött van. Másik dolog hogy ki kellett vennem az oldalsó ventit a 9cm-est mert nemtudtam rátenni a ház oldalát a hütö miatt, mert hiányzott 3mm. Eddig ennyi. Ja és ha valakit a súlya taszítana sztem nem nagy bumm. Alaplapot 7-8 csavar tartja és mivel 2 közvetlenül a proci foglalt 2 oldalán van ezért nemhiszem hogy bármi probléma is lehet.

[Szerkesztve]

(#100) Haart


Haart
addikt

Ki csináta már meg az infinityjét csavaros megoldással? Mekkora méretű és milyen hosszú csavar kell hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.