Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) sNORh válasza elfelejtette (#1746) üzenetére


sNORh
addikt

jajah Infinity :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1752) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Készült egy kis bemutató Musashi-ról. Most már nem kell Japán nyelvtudás :DDD

(#1753) zsák válasza [CM]Crusher (#1752) üzenetére


zsák
tag

Zsírfeka ez a hűtő!
Mikor lesz a Scythe-nál újra évforduló, mert ezt rézből is el tudnám nagyon fogadni! :DDD

(#1754) Henk válasza [CM]Crusher (#1714) üzenetére


Henk
veterán

Állat nagy ez a hűtő.Én is nézegettem egy időben,de úgy voltam vele,hogy hiába hatalmas ha a hőt a talpától a bordák végéig úgysem szállítja el.Úgy vettem ki a tesztekből,hogy a jóval kissebb társai is közel ilyen értékekre képesek.Hogy érzed megérte a váltás a ninja-ról?

(#1755) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Egyértelműen! Passzív hűtőkből nem találkoztam még olyannal ami ilyen hőfokot produkál tuning mellett is 100% terhelés alatt, egy ilyen procival. Így hasonlítani sem nagyon lehet a többihez. És ahogy látod, a házba egyetlen 1db 800-as venti van, amit nagyobbra cserélve, vagy berakva még 1-et előre pl, még pár hőfokot le lehet belőle faragni.

(#1756) [CM]Crusher válasza Henk (#1754) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hőelvezetés-t jól megcsinálták, mert a sok heatpipe-nak köszönhetően mikor megfogom passzív üzem mellett a bordát akkor mindenütt egyenletesen meleg. Annyit még tesztelgettem azóta hogy elforgattam és most úgy áll, hogy a ramok fölé lóg be, azaz vízszintesen áll. Így sikerült passzív üzem mellett még pár fokot lefaragni.

(#1757) gothic20


gothic20
aktív tag

Találtam egy tesztet a Scythe Musashi-ról német nyelvű. Egy 8800 gts hűtenek vele annyi kiderült számomra a tesztből, hogy jobb mint a GFX Chilla. [link]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1758) Henk válasza [CM]Crusher (#1756) üzenetére


Henk
veterán

Akkor tényleg jó.Én gondolkodtam,hogy lecserélem a TR HR-01 Plus-ot erre,bár gyakorlati haszna nem nagyon lenne szerintem mert egy E8400-em van és ezzel sem melegszik egyáltalán még passzívan sem.De nagyon mutatós az Orochi azért is merült fel a csere gondolata.De csak emiatt kiadni érte ennyi pénzt nem tudom mennyire ésszerű. :D
Mondjuk nekem a házban van 3db S-flex meg a gyári 20cm-es így a szellőzéssel nem lenne gond.Amúgy én is úgy raknám fel,hogy a ramok fölé lógjon be,persze ha elférne. :U
Úgy tudom ehhez adnak valami ventit gyárilag,vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1759) [CM]Crusher válasza Henk (#1758) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Igen, adnak! Kaze Maru 14-es ventit ami 500rpm-es. De ha gondolod akkor vehetsz rá pl Kaze Maru 1900-et is :DDD

(#1760) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1757) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na, köszi a linket! Jó kis teszt és a képek és nagyon komolyak. Tesztekben is jól szerepel ahogy látom, mert sok olyan hűtőt is elver ami jóval drágább nála.

(#1761) zsák


zsák
tag

Hoppá! Ahogy nézegettem a képeket rájöttem valamire! Azok semmiképp ne vagyék meg a Musashi-t, akiknek a videókártyán nincs elfektetve a 6pin illetve 8pin-es tápcsatlakozó, mert nem tudják majd beledugni a kábelt a hatalmas hűtőfelület miatt! :U :U

(#1762) gothic20 válasza [CM]Crusher (#1760) üzenetére


gothic20
aktív tag

Tényleg jó teszt csak azt bánom, hogy nem egy ATI 4870-en próbálták ki.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1763) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1760) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Láttam te írtad régebben, hogy létezik univerzális felfogató szett Scythe hütökhöz. Van esély, hogy valaki itt Debrecenben tudjon nekem ilyet szerezni? Boltos ismerösöket hova küldjem? Ha ök hozatnák el Peströl, akkor megspórolnám a postaköltséget. :DDD Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1764) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1763) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Hozzám küld és akkor egyeztetek velük. :)

(#1765) [CM]Crusher válasza gothic20 (#1762) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ami késik, nem múlik :DDD

(#1766) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1764) üzenetére


elfelejtette
veterán

Amúgy kemény magyar valutában mennyi az ára egy ilyen kit-nek?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1767) elfelejtette válasza elfelejtette (#1766) üzenetére


elfelejtette
veterán

Közben most beszéltem a CTS-sel, azt mondták, hogy pár száz forintos tétel, van is nekik készleten, csak adjam meg a hütö méretét. Akkor most nem egyféle szabvány méret van?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1768) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1767) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Egy féle kit van a Scythe-nak. Nem tudom mit akarnak a hűtő méretével, nincs benne semmi logika. Szerintem azok kevernek valamit. Mindenesetre az oldalukon semmi ilyesmit nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#1769) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1768) üzenetére


elfelejtette
veterán

Úgy gondolom, hogy ök valószinüleg a Back Plate-re, tehát csak a hátoldali tartóra gondoltak. Csakhát azzal nem érek semmit, mert nincs mit hozzáfogatni. Ehhez kell a kitböl a 478-as lefogató két rögzítöje, amit hozzácsavarozok, és azzal rögzítem a hütöt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1770) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1769) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ráadásul ha 775-re rakod a keretet akkor még kell az a réz lap is ami megy a CPU és hűtő közé.

(#1771) zsák


zsák
tag

Crusher lécc majd ha lesz Scythe MUSASHI, akkor dobj már egy privit, mert itt van már a gépben a HD4870-es, csak az a problem, hogy idle-ben 76°C-os a GPU. :O
Remélem kb minusz 30-35 fokot esni fog az új hűtővel. :U
Előre is köszi a privit majd! :R

Amugy lehet addig tervezek egy grillezést nem ugrotok át Scythe csapat? :DDD

(#1772) [CM]Crusher válasza zsák (#1771) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Küldök privit mindenképpen, amint lesz.

Grillezéshez nincsen már kicsit hideg? :DDD

(#1773) zsák válasza [CM]Crusher (#1772) üzenetére


zsák
tag

Ezzel a kártyával még a jégkorszakot is túlélnéd, csak be kéne kötni 4-et crossfire-ba, és máris megvan az elektormos kazán! :D:D:D
Amugy ha most rádobnék egy tojást a nyákra, asszem meglenne a főtt tojás. :D:D:D

(#1774) Gorneck


Gorneck
titán

Meg van a quiet drive...kíváncsi vagyok rá...mármint nem csak itt az asztalomon heverve...este be is szerelem...Raptornak már nem kell...SSD lett helyette... :D Szal egy sima 250es vinyát kell megfojtania... :D

Gorneck#1239

(#1775) ent


ent
őstag

cs.

Megjöttek Wing ek (fekete) és a 40mm venti rá. Hatalmas ötlet volt tőlem, hogy rakjak rá egyet. Még az NB hőfoka is csökkent 4-5 fokot. Valeszeg még egyet rendelek majd tőled, és állat lesz.

260gtx er az az új VGA hűtőrenszer kompatibilis?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1776) [CM]Crusher válasza ent (#1775) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

260-280-al jelen adatok szerint nem kompatibilis.

Kép a ventis kama wing-ről? Érdekelne! :DDD

(#1777) Gorneck válasza Gorneck (#1774) üzenetére


Gorneck
titán

Amire ki lett találva annak megfelel...33idle lett a vinya hőfoka...amit kicsit sokallok, de a nulla hang az kárpótol érte...
6,5k-ért jó választás volt...

Gorneck#1239

(#1778) [CM]Crusher válasza Gorneck (#1777) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Örülök, hogy azért végül is elégedett vagy vele, ami a zajszintet illeti. Ha nyúzod akkor mennyire melegszik fel? 38-40?

(#1779) Gorneck válasza [CM]Crusher (#1778) üzenetére


Gorneck
titán

Főleg az ára miatt...ami teljesen jó...

34-35 fok fölé nem nagyon ment...küldtem rá egy kis defragot...persze 1-2 óra alatt lehet simán felmenne annyira...

Gorneck#1239

(#1780) ent válasza [CM]Crusher (#1776) üzenetére


ent
őstag

:DDD

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1781) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

A héten visszatérek a klub-ba egy Zipang tulajdonosaként :K A legnagyobb tévedésem az volt amikor eladtam az Infinity-m :B

(#1782) [CM]Crusher válasza ent (#1780) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Látom úgy raktad, hogy szívja róla. Próbáltad fordítva, hogy fújja a bordát, és akkor lehet jobb lenne a hűtése? Amúgy zsír nagyon :DDD

(#1783) [CM]Crusher válasza smiti (#1781) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Várjuk a tapasztalatokat! :)

(#1784) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Tapasztalatok a Ninja 2-vel.

Ahova került:
Cooler Master 534-es ház
Gigabyte EP35C-DS3R lap
Intel C2D E8200-as proci
(VID: 1.225V, FPO: Q814A022)
FSP Green Power 400W
Galaxy GF9600GT
(A 9600GT ventije fix 30%-on pörgött, höfoka terheletlenül 37 fok, tehát a méréseket nem nagyon befolyásolta.)

A szoba hömérséklete 22 fok volt, a höfokot Real Temp progival mértük.

A processzor magok gyári hütövel:
2.66GHz idle: 29 fok
2.66GHz terhelve: 36 fok
3.5GHz terhelve: 56 fok
(Tuningban a lap nem kicsit droppol, ha a CPU-Z-nek hinni lehet, mivel a 3.5GHz-es órajelhez a biosban beállított 1.35V-ot terheletlenül 1.312V-nak, terhelve pedig 1.28V-nak írta.)

A processzor magokat a Ninja 2-vel csak 3.5GHz-en néztük, mivel ehhez lett megvéve:
3.5GHz idle: 29 fok
3.5GHz terhelve, a venti direkt 12V-ra kötve: 31 fok
3.5GHz terhelve, a venti direkt 5V-ra kötve: 32 fok
3.5GHz terhelve, venti nélkül: 36 fok
Ez a minimális eltérés föleg annak köszönhetö, hogy a hütö fölött 3cm-re van a táp ventije, mögötte 2cm-re pedig a hátsó házventi. De gyári hütöhöz képest a 20 fokos hömérséklet csökkenés még így is szép eredmény, föleg annak tükrében, hogy egy zajforrás ki lett iktatva a gépböl.

Talán nemsokára csinálok egy tesztet, ahol megkeresem a proci végét, vagy legalább is megpróbálom elérni a 4GHz-et passzív üzemmódban, illetve megpróbálom a passzív módot úgy, hogy kiiktatom a hátsó házventit.

Kiegészítés:
Megnéztem, hogy a húzás hatására hogy alakul az alapórajeles 9600GT teljesítménye 3dmark pontszámokban mérve. A GPU höfoka a fix 30%-os fordulatszámon terhelve sem érte el az 50 fokot.

3dmark05@2.66GHz: 16961 pont
3dmark05@3.5GHz: 20066 pont

3dmark06@2.66GHz: 10180 pont
SM2.0: 4714 pont
SM3.0: 4464 pont
CPU: 2486 pont
3dmark06@3.5GHz: 10891 pont
SM2.0: 4769 pont
SM3.0: 4499 pont
CPU: 3252 pont

Ez szerintem elég egyértelmü.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1785) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#1784) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jó teszt és jó tapasztalatok! Ez kell a népnek! :DDD :C

(#1786) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#1785) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszönöm! :R Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1787) ent válasza [CM]Crusher (#1782) üzenetére


ent
őstag

Beszerzek munkahelyről egy lézeres hőmérőt és kipróbálom fordítva is. thx, nagy meló volt :DDD .

Egyet árulj el, a wing csomagban volt egy gumi lap is memóriánként. Az mihez, hova kell? Mert a két vékony (szentem nem gumi ) lapot az a memó csippekre tettem, az ok. De a másikat hova? :DDD

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1788) [CM]Crusher válasza ent (#1787) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

A vastag akkor kell ha a ramod 1 oldalas és akkor a vastagat betéve kitölti a nagy helyet azon az oldalon ahol nincs chip.

(#1789) ent válasza [CM]Crusher (#1788) üzenetére


ent
őstag

:R . Nagyon jó hatásfokkal üzemel Wing. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Ha egy raptort teszek Q.Driveba, nem lesz vele gondom?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1790) [CM]Crusher válasza ent (#1789) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nekem 2db 74-es van Quiet Drive-ban Raid 0-ban és nincs gond.

(#1791) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Elkészült a Scythe Ninja vs. Scythe Ninja 2 teszt is. Jó olvasgatást.

[ Szerkesztve ]

(#1792) S.Y.S. válasza [CM]Crusher (#1791) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Kísértetiesen hasonló eredmények, mint a saját tesztemben, mondhatni papírforma. :D
Ezek szerint az oldal tesztjeinek hihetünk. :C

(#1793) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Cooler Master Elite 331 házamba szeretnék egy Scythe ventit, ami kihúzza a levegőt
Scythe S-FLEX 800 RPM
Scythe S-FLEX 1200 RPM
Scythe S-FLEX 1600 RPM
melyik legyen?fontos h halk legyen, a 800PRM szinte hangtalan, én erre tippelnék, elég lesz ez a fordulat a ház hűtésére?vagy vegyem az 1200PRMet?

(#1794) Márton


Márton
nagyúr

srácok, tudjátok hogy a ninja (1 v. 2) elfér egy asrock conroe 865PE-ben?
E2160-at akarom passzívan hajtani tuning nélkül.

visszakerestem de nem találtam, köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1795) ent válasza ProEvoFan (#1793) üzenetére


ent
őstag

Símán elég. cuccaimat nézd meg!

Márton: Símán elfér, mind2

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1796) Henk válasza ProEvoFan (#1793) üzenetére


Henk
veterán

Nekem is 800-asok vannak,az egyik leghalkabb.Nagyon megvagyok vele elégedve.

(#1797) [CM]Crusher válasza ProEvoFan (#1793) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

800-as mellett voksolnék én is.

(#1798) Márton válasza ent (#1795) üzenetére


Márton
nagyúr

ent:
köszi ez remek hír!
Már írok is a Jézuskának! :)

Overclock és fesz.emelés nélkül fogja bírni passzívan ugye?
(render az azért gyakran megy)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1799) ent válasza Márton (#1798) üzenetére


ent
őstag

simán viszi passzívan...

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1800) smiti válasza [CM]Crusher (#1783) üzenetére


smiti
addikt

Hello!

Megjött ma a hűtőm :C Az első tapasztalatok azt mutatják, hogy ismét nagyot alakított a Schyte! :K
A talp polirozása I. osztályú, a venti szinte hallhatatlan , a gyári intel felfogatással megint meggyűlt a bajom, ki kellett az alaplapot szerelnem, hogy a hűtő teljesen a helyére kerüljön, de ez az egyetlen negatívum amit el tudok róla mondani!
Most kb. egy órája fut a Prime95 és a proci hőmérséklete nem ment 50 fok felé ( a gyári hűtővel ilyenkor már közel 70 fokos volt )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.