Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) [CM]Crusher válasza {Zodiac} (#3000) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Most fordítsd meg, nézd meg úgy változik-e a hőfok :D

(#3002) {Zodiac} válasza [CM]Crusher (#3001) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

miért, úgy kellett volna? vagy ponthogy tökmindegy? :D
mindenesetre gyárival alapon 48 volt, terhelve 68-ig ment, shurikennel alapon 30 (!?) terhelve 54... ugyan azzal mértem. igaz most 22 fok van a szobában, amikor gyárival mértem akkor 26 volt

ígymarad. :) jók ezek az értékek, nem? (nekem tetszik) :)

Öntörvényű Sünmalac

(#3003) [CM]Crusher válasza {Zodiac} (#3002) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Maradhat persze, csak egy tesztnek jó lett volna, hogy van-e jelentősége a forgatásnak.

(#3004) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok tudtok ajánlani egy jó hütöt amit 9800gt-re tennék de később nagyobb vga-kra is rá lehet tenni? gtx+ vagy gtx260 lenne a következő
használt is jó vagy olyan link ahol ár is van
köszönöm

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3005) gothic20


gothic20
aktív tag

A ChouRiki tápokat mikor érkeznek meg Magyarországra nem tudja véletlen valaki?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#3006) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!
P4 3 GHz Prescottra milyen passzív hűtést javasoltok, ami nem horror áron van?

(#3007) [CM]Crusher válasza aram01 (#3004) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Az a baj, hogy ami pl gtx 260-ra jó az másra nem és fordítva. 260-280 eléggé kívül eső széria már ami a kompatibilitási listákat illeti.

(#3008) [CM]Crusher válasza medium84 (#3006) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Attól függ mi a horror ár neked. Egy jól szellőző ház + Scythe Ninja 2 jó párosítás.

(#3009) [CM]Crusher válasza gothic20 (#3005) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Közeljövőben sajnos nem várható az érkezése.

(#3010) aram01 válasza [CM]Crusher (#3007) üzenetére


aram01
nagyúr

igen akkor most kell mérlegelnem hogy marad a kari+kemény hütő vagy eladóm és veszek egy nagyobb kártyát? :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3011) [CM]Crusher válasza aram01 (#3010) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Vegyél egy 4890-et és arra rakhatsz musashi-t :)

(#3012) aram01 válasza [CM]Crusher (#3011) üzenetére


aram01
nagyúr

nem vagyok elfogult de nv-t szeretnék

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3013) medium84 válasza [CM]Crusher (#3008) üzenetére


medium84
aktív tag

Utóbbi belefér.
Viszont honnan tudjam hogy jól szellőző házam van-e?

(#3014) [CM]Crusher válasza medium84 (#3013) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Pl 12cm-es rendszerhűtő a ház hátuljában, esetleg 12cm-es ventivel ellátott táp az alaplap fölött.

(#3015) Lajkó válasza [CM]Crusher (#3014) üzenetére


Lajkó
őstag

Szia. :)
Chieftec GPS 550AB-A tápban szeretnék ventrit cserélni. Talán rá is akadtam AZ alanyra, de azt hallottam, hogy ez a ventri nem nagyon használható fektetve.
Vélemény???
THX! :R

(#3016) jenei92 válasza Lajkó (#3015) üzenetére


jenei92
senior tag

elég egy 1200as is szeintem.. :K

(#3017) [CM]Crusher válasza Lajkó (#3015) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ha a tápban ventit akarsz cserélni akkor gondolom a csöndesítés miatt teszed. Ez esetben max 1200-as fordulat kell. Én is 1200 és 800-as ventiket rakok tápokba. Hűtés igényt ezek is bőven kiszolgálják.

(#3018) bezgo


bezgo
csendes tag

Szia Crusher,

nálam épp aktuális a tápventi csere, egy Chieftec gps450a-ban pörög 2. éve egy Yate loon D12SH-12. Annyira hangossá vált az elmúlt 1 hónapban, lassan nem hallom a szomszéd benzines fűnyíróját működés közben... :D
Nézegettem az adatait, 2200-at pörög, 88-as CFM-mel. Szerinted elég lenne egy 1200-as Kaze Jyuni 68-as CFM-mel?
A ház mellesleg remekül szellőzik, elöl 2db 92es Kama-Flex tolja be-, hátul 1db 120-as S-flex szívja ki a levegőt, plusz egy Noctua NF-P12 hűti a procit és Musashi a VGA-t.
Cseppet csipázom a Scythe ventiket... :C
Szóval szted elég lenne?

Köszi, bezgo

mod: tépventi :D

[ Szerkesztve ]

mitmikókivelhova

(#3019) [CM]Crusher válasza bezgo (#3018) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Szia!

Elég bőven az 1200-as is. De még a 800-as típusban is elgondolkodhatsz. Annyi hogy ha a 800-as típust bekötöd és vezérli a tápod akkor nem biztos hogy indításkor elindul, csak pár perc múlva ha a tápod melegszik kicsit. Amolyan passzív / aktív tápot tudsz csinálni. Vagy bekötöd fix 12V-ra és akkor mindig 800. Vagy 1200-es és akkor biztosan elindul indításkor is ha vezérli a táp a ventit. Egyébként nincs gond ha nem indul el az elején, pár perc múlva úgy is elindul és akkor már nem áll meg.

(#3020) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Jött egy pár Scythe újdonság.

(#3021) Henk válasza [CM]Crusher (#3019) üzenetére


Henk
veterán

Egy Chieftec tápnak ami melegszik mint a barom azért is pörgeti annyira a ventit(amibe a gyártó egy 88cfm légszállítású ventit álmodott meg) elég egy 800-as venti ami meg szállít vagy 33cfm-et?Vajon terhelve mekkora fordulaton fog menni benne az a venti és meddig bírja majd az a táp?Vagy csak tartaléknak tesznek bele akkora légszállítású ventit gyárilag? :U

(#3022) jenei92 válasza Henk (#3021) üzenetére


jenei92
senior tag

Nekem volt csifi 450-es tápom.2200prm yate loon venti volt benne de biztos hogy 1400-1600nál többet max terhelésnél sem pörög,amikor ventit cseréltem kipróbáltam 12v-n a yate loont felszállt a földről kb úgy tekert..annyit biztos nem ment tápban...

(#3023) elfelejtette válasza jenei92 (#3022) üzenetére


elfelejtette
veterán

Yate Loon D12SH-12 venti van benne, tehát ugyanaz, ami az FSP-350PNF tápokban is van. Azokban sem teker még fél fordulaton sem, még nagy terhelésnél sem...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3024) Henk válasza jenei92 (#3022) üzenetére


Henk
veterán

Nekem is volt 450 meg 560-as Chieftec-em is.Nem tudom mennyin ment benne a venti de még terheletlenül is nagyon hangos volt,biztos vagyok benne,hogy nem 1000rpm körül ment ilyenkor.De legyen úgy ahogy mondod pörögjön 1400-1600-ot terhelve.Ha ezt lecserélnéd egy 800-ra akkor az mennyivel kevesebb levegőt szállítana hiszen 800-nál többet nem tud menni ha megszakad sem,durván a felét mint az eredeti venti.Megközelítőleg fele annyi levegőt szállít majd mint a gyári.Az vajon elég lesz,akkor minek raknak bele gyárilag ilyen nagy fordulatú ventit? :U

(#3025) Lajkó


Lajkó
őstag

Na, rajtatok igazodjon el az ember! :F

(#3026) Henk válasza Lajkó (#3025) üzenetére


Henk
veterán

Én amiket eddig olvastam erről a tápventi cseréről abban ilyen nagy mértékű teljesítmény(légszállítás) csökkenést nem javasoltak.Általában 10%-ról beszélnek.De lehet,hogy mindez nem reális azért is kérdeztem meg tőlük,hogy szerintük vajon mekkora venti szerelhető a gyári helyére.

(#3027) bezgo válasza Henk (#3024) üzenetére


bezgo
csendes tag

Namost aztán fel van adva a lecke :D
Mindenesetre megpróbálom az 1200-as Slipstream-et 68as CFM-mel, úgyse volt a tápomon gari matrica, max becseréltetem, ha megadja magát... :DDD még vissza van a gariból 13 hónap.
De a 4 scythe + 1 noctua mellett ez a Yate loon egy üresjáratos rotakapa hangjával vetekszik :P

iüiü, bezgo

mitmikókivelhova

(#3028) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Akkor elmondom a több éves tapasztalataimat a táphalkítással kapcsolatban :)

Évekkel ezelőtt mikor még 8-as ventik voltak a tápokban, az ügyfeleknek kivétel nélkül egy 1500-as fordulatú ventit raktunk. Azokba a tápokba amikben 2db 8-as venti volt azokat is lebutítottuk 1db 8-as ventire. Azokban a tápokban ahol 12cm-es ventilátor van, ott kivétel nélkül mindig vagy 800 vagy 1200-as típust raktunk. (800 vagy 1200-as közti választást visszább kiveséztem.) Az elmúlt közel 4-5 év alatt egyetlen 1 táp sem jött vissza hogy túlmelegedett volna. Pedig pl.: 600-700-as zalman tápokban is 1200-as ventikre cseréltük a gyárit.

Illetve itt egy másik jó pl a scythe leendő új tápjairól:

[link]

Itt is tökéletesen látszanak a fordulatszámok, hogy még a maximális terhelés mellett is mennyire alacsonyak.

Nyilván van táp és táp közötti melegedési különbség de nem akkora hogy duplája legyen pl egy 800-1200-as típusnak.

Legtöbbször egyébként aki azt tapasztalja, hogy a gyári magas fordulatú ventivel is meleg levegő dől a tápból, annak gyakori gondja a nem megfelelő ház szellőztetés, ebből kifolyólag már a táp venti is meleg levegővel hűti magát, ami jóval melegebb hőmérsékletet okoz kifele fújva. Ezen lehet javítani a ház szellőztetésének javításával. Pl hátsó venti beépítése, így nem a pl.: CPU hűtő meleg levegőjét szívja be a táp teljes mértékben.

Saját gépem: Nekem egy Seasonic S12 II-es 500W-os tápom van. Gyárilag is kimondottan halknak mondható, de játék alatt, terhelés közben már felpörög és a gépem hangerejéhez képest hangos lesz (bár még ilyenkor is halk tápnak mondható a többihez képest). Cseréltem 800-as S-Flex-re aminek következtében nem megy az első pár percben, de aztán elindul és onnantól fogva már nem áll meg. Játék alatt értelem szerűen felveszi a fordulatát, így feltételezhetően maximumon hajthatja, viszont a tápból kijövő levegő langyos.

Ventilátorok között is lehet variálni: Pl.: Egy 800-as Slip Stream indító feszültsége kisebb mint az S-Flex-é ezért azok még a vezérlős tápokban is 99% hogy elindulnak.

Javaslatom a tapasztalatok alapján összefoglalva: Max 1200-as ventilátor a tápba, jó ház szellőzés mellett.

(#3029) bezgo válasza [CM]Crusher (#3028) üzenetére


bezgo
csendes tag

Gracias, senior! :R
Épp bent vagyok Budaörsön az irodánkban, mingyá' úgy kimegyek egy 1200as Slip stream-rt, hogy csak na! Ha jól látom, van az üzletben!?
Scythe tápokról van vmi info, hogy mikortól lesznek elérhetők?

mitmikókivelhova

(#3030) [CM]Crusher válasza bezgo (#3029) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Van persze! Tápokról nincs új infó. Volt egy korábbi időpont még márciusi, de aztán abból nem lett semmi, új dátum még nincs.

(#3031) Henk válasza [CM]Crusher (#3028) üzenetére


Henk
veterán

Ezzel teljesen egyetértek amit leírtál,de mint írtad is táp és táp között is van különbség.A modern 80+-os tápok valószínűleg nem fognak annyira melegedni mint egy régebbi model amiben esetleg a kondik sem bírják még olyan jól a magas hőt mint az újabb fejlesztésűek.Akkor ezekben a tápokban ennyire túlmérteznék a ventiket,hogy eleve ilyen nagy fordulaton mennek és emiatt hangosak?
Meg az a gond,hogy aki halkítani akarja a tápot az nem biztos,hogy fog + házhűtőket beszerelni pont a hang miatt.A múltkor botlottam egy ilyenbe,hogy azt mondta az illető inkább leveszi a ház oldalát és nem használ egy házhűtő ventit sem mert az felesleges és így sokkal jobb a szellőzése.Na és ilyennek nem tudod megmagyarázni,hogy csak akkor cserélje kissebb légszállítású ventire a tápban a régit ha jó a házszellőzés. :N

(#3032) [CM]Crusher válasza Henk (#3031) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Sajnos majdnem mindig túlméretezett. A legtöbb esetben általában nem az a cél a gyártóknak, hogy a leg optimálisabb ventilátor kerüljön a termékeikbe, hanem hogy mennyibe kerül az adott ventilátornak a világpiaci ára nagy mennyiségben és amellett döntenek. Ami ráadásul meg mindig túlméretezett. Felső kategóriában lévő tápokban már viszont átgondoltság van és oda legtöbb esetben olyan ventit raknak ami az optimális. Lásd pl: Zalman APS széria, Seasonic S12-es széria esetleg Corsair VX tápok.

Oldallap levétel meg változó mert van amikor egy hátsó ventivel ellátott ház ami zárt az jobb, mint egy nyitott oldalajtós a kereszthuzat miatt. Rendszerhűtő venti nélkül gépet építeni még vízhűtésnél is problémás.

(#3033) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok egy q6600-ra milyen hütöt ajánlanátok?
áras linket megköszönném :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3034) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Olvasgattam és láttam h a PC POWER márkájú tápot ha tehetem akkor cseréljem le.De nem is tudom h miért is cserélném le? Nekem 550w és semmi hangja nincsen kivállóan működik és zárlatos nem tesz tönkre semmit a gépembe.Tehát meg vagyok elégedve vele és a vételárával is ami nem több mint 9000ft volt!:))

(#3035) elfelejtette válasza kkrisi (#3034) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Az ilyen 'noname' tápokkal az a baj, hogy néha erőteljesen túlzóak a rájuk írt terhelhetőségi értékek. Tehát a te 550W-os 'tápod' lehet, hogy csak 300W-ot ad le úgy, hogy az ágankénti terhelhetősége nem igazán a mai modern gépek fogyasztásának, tehát nem nem eléggé izmos a 12V-os ága. Ráadásul ezek az 'ipari csodák' általában mindenfajta védelmet nélkülöznek, így használatuk leginkább az orosz ruletthez hasonlít, mivel ha megdöglik, nincs semmi garancia arra, hogy akár az egész gépet kinyírja. De volt olyan is az egyik fórumtagnál, hogy látszólag minden hiba nélkül üzemelt a gagyi tápja, de közben néhány hónap alatt 4 vagy 5 vinyót is kinyírt szépen csendben, mivel a hálózati feszültség ingadozásait egy-az-egyben átadta a gépnek, és a vinyók pedig eléggé érzékenyek az ilyesmire..
Ja és van még 1 ellenjavallat velük szemben, mégpedig a hatásfok. Mivel amíg egy gagyi táp <60% hatásfok mellett lead 240W-ot a konfig felé, addig a konnektor felől 400W-ot vesz fel. Ezzel szemben egy modern, 85%-os hatásfokkal bíró táp ugyanezt megoldja a konnektor felől 284W felvételével.A 116W különbség 9 óra alatt már 1kW, ez ugye jelenleg ~45 Ft, 365 nap alatt pedig 16000 Ft. Tehát ha kiszámolod, egy minőségi táp (Pl. Corsair CX400) akár 1 év alatt visszahozza az árát a villanyszámlán úgy, hogy közben megfelelő védelmet nyújt a gépnek, mindezt halkan, és még esztétikusabb is, az elkészítésénél pedig környezetbarátabb anyagokat használtak, mint a TE tápodnál.
Csak ennyit akartam elmondani.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3036) kkrisi válasza elfelejtette (#3035) üzenetére


kkrisi
senior tag

tehát azt mondod h a tápom ága nem 12v ad?

Én is gondolkoztam már egy corsair tápon de nincs most fölösleges 20000ft rá:(

(#3037) [CM]Crusher válasza aram01 (#3033) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Mi lenne a célod a 6600-al? Csendesítés minél inkább vagy teljesítmény kihozása belőle?

(#3038) aram01 válasza [CM]Crusher (#3037) üzenetére


aram01
nagyúr

az hogy is is az megoldható lenne? :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3039) Henk válasza kkrisi (#3036) üzenetére


Henk
veterán

Inkább arra gondolt,hogy a 12V-os ágon hány A-t tud leadni ami egy komolyabb vga esetében döntő lehet.Amúgy egy Corsair CX400 már 14k körül kapható.
aram01: minden megoldható csak pénz kérdése. ;)

(#3040) aram01 válasza Henk (#3039) üzenetére


aram01
nagyúr

15k annál többet nemtudok kiadni most rá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3041) elfelejtette válasza aram01 (#3040) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor a halksághoz egy Scythe Ninja2, a brutális teljesítményhez pedig egy Scythe Mugen lenne jó neked! E kettő közzül kellene választanod...
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3042) aram01 válasza elfelejtette (#3041) üzenetére


aram01
nagyúr

na most már végképp nemtudom a quadot 2,4-ről 3fölé szeretném terelni akkor a mugen
jobb lenne? bár megvallom öszintén a ninja jobban tetszik :B

ja és köszönöm a linkeket

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3043) elfelejtette válasza aram01 (#3042) üzenetére


elfelejtette
veterán

Jól szellőző házban ügyesen leszorított (értelmes szintű) fesszel a 3.2GHz simán mehet akár venti nélkül is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3044) aram01 válasza elfelejtette (#3043) üzenetére


aram01
nagyúr

most alapon gyári hütövel 38,38,39,42, everest szerint egy extra hütö van a házon akkor jó lenne a ninja is nem?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3045) elfelejtette válasza aram01 (#3044) üzenetére


elfelejtette
veterán

Valószínűleg elég lesz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3046) [CM]Crusher válasza elfelejtette (#3041) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Én is egy az egyben ezt javasoltam volna a két lehetőségre. :DDD

(#3047) elfelejtette válasza [CM]Crusher (#3046) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi a megerősítést... :R

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3048) aram01


aram01
nagyúr

köszi srácok :R
akkor nincs más hátra mint elöre,ninja...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3049) bezgo válasza [CM]Crusher (#3028) üzenetére


bezgo
csendes tag

Hal mindenkinek,

tegnap este megcsináltam a Chieftec GPS 450-es tápomban a venticserét.
Ugye ebben a szériában egy 2200as fordulatú Yate Loon (D12SH-12) venti pörög eredetileg, ami idővel igen zajossá válik (válhat).
Nos, yate loon röpül, leszedtem róla a duo csatit és felraktam a scythe-re (slip stream 800), a sárgáját meg feldobtam monitorozásra.
Amikor elindítottam a gépet, nem hittem a szememnek, 240-es rpm-en futott a venti!!!! Lazán elindult.
1 óra idle után 450 rpm körül jártunk és a kiáramló levegőt úgy tudnám jellemezni, hogy alulról súroltuk a langyost.
Most bekerült a gép a helyére (elég szűkösen van, lásd itt) 650 fölé még nem ment a fordulat. Majd riportolom a nyári melegekben mért értékeket is, de ezek után bátran ajánlom mindenkinek, hogy nyugodtan lehet kisebb cfm-es és sokkal csendesebb ventit berakni a YL helyére, no para. :C

Köszi a CM csapatának a bíztatást és a tanácsokat!

üdv, bezgo

mitmikókivelhova

(#3050) [CM]Crusher válasza bezgo (#3049) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nincs mit! Örülünk, hogy tudtunk segíteni! Megint csak bebizonyosodott, hogy maximum 1200-as ventilátor elég a tápba. (Jelen esetben 800-as) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.