Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) EQ


EQ
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni pár dologban. Nézelődtem a topic-ok között és úgy ézem, hogy talán ez kapcsolódik a legjobban ahoz amit szeretnék. Ha nem illik ide akkor sry. :U
Meguntam, hogy olyan hangos a gépem és elhatároztam, hogy valahogy megpróbálom csökkenteni a hangosságot. Passzív hűtéssel szeretném megoldani a dolgot és ami ebben a pillanatban biztos, hogy a procimra ami egy 3200+ A64 (kicsit húzva) NINJA-t szeretnék tenni, lehetőleg venti nélkül. A NINJA meg tod birkozzni ezzel a procival passzívan?
A másik kérdésem pedig ami talán nem ide vág, a következő. Videó karira ami 7600GT és chipsetre(NF4) is teljesen passzí hűtést szeretnék. Meg lehet ezt oldani keringető ventik nélkül vagy elkerülhetetlen, hogy valami forgassa a levegöt? :F
Előre is köszi a válaszokat. :)

A számítógép jobb, mint a szex.

(#252) BioNiCMaN válasza EQ (#251) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A Nyinnya passzivan simán elviszi a A64-ed, ha húzod akkor is, bár a ventijének sincs hangja (tudom miről beszélek, ugyanilyen procim volt a Nyinnya alatt). A chipsetre HR-05-öt ajánlanám, a vidkarira meg valami NorthQ-t. Muszáj lesz valami ventit betenned, mert megáll a meleg levegő a házadban, így nem lesz hűtésed. Szerintem erre a feladatra simán megfelel a Nyinnya gyári hűtője.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#253) Sh4rk válasza EQ (#251) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

A ninja simán elviszi a cumod passzívan, de ha minden passzív, akkor kelleni fog egy 12 es venti minimum, ami kitolja vagy beszívja a friss levegőt.
Ha nem mozog a levegő, akkor a tápod kapja az összes hőt, és az nagyon megrövidíti az életét.(meleg levegő felszáll, és megreked, majd feltötlti az egész házat, és lesz egy jó kis katlan) Szal javallanám a ninja ventijét, ház elejébe szerelését(venti).

Üdv

(#254) EQ válasza Sh4rk (#253) üzenetére


EQ
tag

Olyan chieftec tápom van amibe 12cm venti van. Az szív vagy fúj? Esetleg az nem mozgatja meg a levegőt eléggé?

Üdv: EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

(#255) valentinho válasza EQ (#254) üzenetére


valentinho
aktív tag

De...A tápban igen! :DDD

http://soundcloud.com/tinnyo

(#256) ANT válasza EQ (#254) üzenetére


ANT
őstag

Az is mozgatja a levegőt, de nem helyettesítheti a házhűtést!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#257) EQ


EQ
tag

Sziasztok!
Megvettem ma ezt a harcművész remekművet és 20 perce fel is szereltem. Sajna elég nehezen ment rá a hütő a lapra (MSI NEO4-f). Egy kondi hozzáér 2 pipe-hoz és olyan fél cm-re elfeszíti az eredeti elyétől. Lehet ebból probléma?

Üdv.:EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

(#258) EQ válasza EQ (#257) üzenetére


EQ
tag

Sziasztok ismét!
Bocs, hogy új postot írok, de csak most tudtam pár képet csinálni. Bocs a képek minőségéért, de igen nehéz még szabad szemmel is benézni, nemhogy egy bazi nagy fényképező géppel. A képen sztem elég jól látszik, hogy az a kondi kicsit kilóg, mivel feszítik a hőcsövek. A kérdés továbbra is adott lehet baja a lapnak, hoggy az a kondi kicsit nyomorgatva van? Lehet abból baj, hogy a hőcsövek melegednek és melegítik azt a kondit? Nem nagyon értek a heatpipe technológiához...sajna.

A képek:
[link]
[link]
[link]

Üdv.:EQ

[Szerkesztve]

A számítógép jobb, mint a szex.

(#259) robekri válasza #64791808 (#246) üzenetére


robekri
addikt

Azt elfelejtetted leírni, hogy hogy odabaxott a z9500 a hűtődnek!

Mivel eggyütt teszteltük a lecsóóót!

u.i.: Most már nálam is melegebb van!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#260) gPoint


gPoint
tag

Sziasztok,

hűtővásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni meyliket vegyem. Tudna valaki segíteni ebben illetve még egy olyan kérdés merült fel hogy az Abit IC7-es lapomra felmennek-e ezek a hűtők:
Scythe mindegyik

Ninja Plus
Andy Samurai Master
Infinity Heatpipe

ahogy elnézem a Samurai Master felmegy mindenképpen de a másik kettőnél a hőcsövek vajon nincsenek útban?
Ja, a noth bidge-n egy zalman passzív hűtő van fent (ZM-NBF47) ez bezavarhat?

Köszi a választ :R

(#261) gPoint válasza gPoint (#260) üzenetére


gPoint
tag

hm :(
Infinity lett :C

(#262) Daert


Daert
őstag

Hali!
Olvasgattam a topikot,de sajna az általam kiszemelt hűtőről nem találtam hozzászólást:MINE!!
Valakinek van esetleg róla tapasztalata?Most még egy Prescottra menne,milyen a hűtési teljesítménye?
Esetleg linket valaki?
:R
:R

(#263) TEK válasza Daert (#262) üzenetére


TEK
csendes tag

Nem veletlen, hogy mindenki a Ninja es Infinity hutokrol beszel. En is ezeken gondolkodtam, de Andy Samurai Master lett belole. Egy Zalman 7700cu-t valtott le, es nagyon meg vagyok elegedve a teljesitmenyevel. Sokkal halkabb, raadasul jobban is hut.

Itt egy teszt a Mine-rol:
[link]

(#264) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv, az Infinity-hez jár ventilátor, vagy külön kell venni hozzá, mint a Ninja-nál?

(#265) Oakenfold válasza DrGonzo22 (#264) üzenetére


Oakenfold
csendes tag

Igen, az Infinity-hez jár venti.
A Ninja-hoz is, a Rev.B-hez.

Nem írok alá semmit!!!

(#266) Daert válasza TEK (#263) üzenetére


Daert
őstag

Kösz,bár nem értek sokat angolul,de 1-2 dolgot kisilabizáltam a cikkből.Az nagyon + hogy a rezes zalmit veri.Ezek a régi zalmanok valahogy nem nagyon akarnak olcsóbbak lenni,szerintem is gyakran csak a nevet fizeti az ember. :(

(#267) Daert válasza Oakenfold (#265) üzenetére


Daert
őstag

Jó tudni,köszi!

(#268) DrGonzo22 válasza Oakenfold (#265) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi, ez jó hír:)

(#269) subaruwrc


subaruwrc
félisten

sziasztok. az infinity ugye nem lóg le az alaplapról? tudom h láma kérdés csak nem vagyok biztos benne és elég nagyvas :DDD köszi :R :R :R :R

(#270) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hát mostmár menthetetlenül belépek a klubba holnap úgyh mind1 h lelóg-e vagy nem.de nem mert utána olvastam.

(#271) subaruwrc válasza subaruwrc (#270) üzenetére


subaruwrc
félisten

beléptem a klubba. bőven elfér a hűtő csak nem tud érvényesülni szegényke mert kiszáradt a rohadt hűtőzsír és nincs itthon több :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#272) TEK válasza subaruwrc (#271) üzenetére


TEK
csendes tag

Nem adtak a hutohoz? Nezd meg jobban a kellekeket. Ott kell lennie.

(#273) subaruwrc válasza TEK (#272) üzenetére


subaruwrc
félisten

de gyárilag igen csak én használtan vettem itt a ph-n és első használatkor az elfogyott.nekem meg nincs itthon.....

(#274) Shodan


Shodan
addikt

faszom, mi ez már :Y [link]
[link]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#275) subaruwrc válasza Shodan (#274) üzenetére


subaruwrc
félisten

grillsütő :DDD :DDD

(#276) Shodan válasza subaruwrc (#275) üzenetére


Shodan
addikt

ja, 12 személyes :DDD

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#277) subaruwrc válasza Shodan (#276) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát minek aprózni :DDD

(#278) szucsinka válasza Shodan (#274) üzenetére


szucsinka
őstag

ilyet még nem b.szt.am
csak faszén ke alá oszt kész a haszelás :Y

(#279) question man


question man
tag

nekem bejönne szuperül nézne ki a plexi ablakon át bár nem szívesen cserélém le a ninját mert nagyon megszoktam és szuper kis cucc de ez inkább alaplap gyilkos széria már mint proci hűtő :DDD :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#280) tts válasza Shodan (#274) üzenetére


tts
addikt

vazze - ez tényleg nem semmi - lehet valami új hibrid teherautó hűtője? :DD

azért tiszta beszarás :C

(#281) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Hali!

Nemrég csatlakoztam a Scythe tulajok büszke táborához. :DDD Szoros szimbiózusban elék a következő cumókkal: Ninja, 2db S-Flex, Kama Connect és Quiet Drive. :DD Maga a megtestesült kánaán. Ha valakinek kételye lenne bármelyik cuccal kapcsolatban, szívesen segítek eloszlatni. :))
Még valami, nagy riszpekt a Scythe-nak :R :R :R és akik életben tartják a topicot.

(#282) bandus


bandus
veterán

Hali tulajok!
A ninja milyen módon fogatható fel socket 478-as foglalatra?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#283) EQ válasza bandus (#282) üzenetére


EQ
tag

Szia!

Minden foglalathoz, így 478-hoz is van van egy külön keret, amit 4 csavarral kell felszerelni és már kész is. :)

Üdv.:EQ

A számítógép jobb, mint a szex.

(#284) bandus válasza EQ (#283) üzenetére


bandus
veterán

A minden foglalatba beletartozik a socket a is? :B hűtőt kéne cserélnem a 2400+-omon, de ha rá lehet ezt applikálni, akkor sztem összegyűjtöm rá a pénzt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#285) tts válasza bandus (#284) üzenetére


tts
addikt

arra igazi luxus lenne egy Ninja

(#286) bandus válasza tts (#285) üzenetére


bandus
veterán

de fel lehet rá rakni? :) vagy mint a hűtések mestere, létezik rá másmilyen jó passzív megoldás? nálad is csak ventis cuccokat látok, és jó lenne hangtalanul járatni. tudom, hogy nem mai darab, és talán a ninja is többet ér már nála, de nincs igényem nagyobb procira :) majd egykét év múlva váltok core2 duora :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#287) tts válasza bandus (#286) üzenetére


tts
addikt

szerény tudomásom szerint nem szerelhető rá - azt hiszem a legjobb ami szerelhető rá az a SI-97 - ezt már mérete miatt is meg szabad próbálni venti nélkül, de talán fölösleges - egy nagyon halk 92-es ventivel tuti tökéletes és hangtalan is

(#288) Achill3uS válasza Shodan (#274) üzenetére


Achill3uS
veterán

hűűű egy ilyet szereznem kell :C

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#289) Overlocker válasza Achill3uS (#288) üzenetére


Overlocker
veterán

jah, 2-t, úgy olcsóbb,asszem tudom honnan hozhatnánk.. igényfelmérést nálam lehet! :DD

(#290) Szenti1 válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Szenti1
csendes tag

Ki tudna nekem olcsón szerezni ninja plus hűtőt??? Nagyon fontos lenne. 10-fölött ne írjatok és csak privit pls. Köszi: Szenti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#291) Achill3uS válasza Szenti1 (#290) üzenetére


Achill3uS
veterán

tudom ajánlani az aprohidetéseket :U :D ha ott nincs max boltba kapsz..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#292) Overlocker válasza Overlocker (#289) üzenetére


Overlocker
veterán

kiderült hogy ez még csak prototípus :(

(#293) subaruwrc


subaruwrc
félisten

hát marha sokat számít a jó hűtőpaszta. :Y a régivel miután megszáradt..... everest stabilitásteszt sorra kidobott újraindulással most 63fok max 10perc után....... mondjuk ez nem kicsit az infinity érdeme is. :C :C

(#294) Daert


Daert
őstag

Üdv mindenkinek!!
Tag lettem a mai naptól fogva,egy Ninja boldog tulaja vagyok!! :)) :DD

(#295) pyo


pyo
csendes tag

Hali!
Hogy ne csak a szép oldala lássék...
Én is tag voltam. De sajna csupa rossz élmény. c2d e6400 2,4-en (300 fsb, vicc) chieftec középtoronyban, ventivel + házventivel 55-60 fok. A lamellák hidegek maradtak a hőcsövekkel együtt. A frezer 7 pro 25 fokot vert rá. gondolom gyári hibás volt. A kisker nem volt hajlandó kicserélni, mert üzemi hőfokon belül tartotta a procit. Ennyi. Tudom, hogy a világ egyik legjobb hűtője, de nekem egy selejt jutott.
Bemutattam a kukának, azóta ott lakik.
ha újra lesz ponya 10k-m, zalmant veszek. hangosabb és gyengébb is, tudom. De az biztosabb!
Jó szelet, mázlisták :D

(x+a)^n=∑_(k=0)^n=n¦k) x^k a^(n-k)

(#296) subaruwrc válasza pyo (#295) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem lehet h a pasztád volt ratyi? nekem újrapaszta előtt dettó hideg maradt amikor alatta 70fokos volt a procc utána viszont melegszenek a hőcsövek rendesen. :R

(#297) tlac válasza pyo (#295) üzenetére


tlac
nagyúr

elküldhetnéd nekem azt a szemetet ;)

(#298) Boboka


Boboka
tag

Sziasztok! Meg szeretném csinálni a infinity modot... hogy ne azok a műanyag semmik tartsák... azt szeretném megkérdezni hogy hol lehet ezeket az alkatrészeket beszerezni??
csavar rúgó stb... :R :R :R

(#299) S.Y.S. válasza pyo (#295) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Azt a ''szemetet'' szívesen alávetném egy tesztenek. :DDD

(#300) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hi Scythe fan-ek!

E6400as 3400MHz, 8x425, Scythe Ninja Plus 12cmes ventivel, és egy 7cmessel a ház hátuljában, kifelé nyomja a levegőt.
Fesz: 1.5V
ICHIO: 1.35V
75-77 fok everesttel mérve.
Hogy lehet még jobban hűteni? Nyitva van a ház oldala és azon a 7centis Coolink-en gondolkozom, hogy mit tudnék csinálni hogy ne legyen már 77 fokos? Vagy ez már a max? :F

Pls help.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.