Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) kali válasza martinkahhw (#20650) üzenetére


kali
legenda

szia,

manuálisan is próbáld ki minden csatornán, és tapasztald ki a gyakorlatban a legjobbat, mert szélsőséges esetben nem feltétlenül az üres csatorna a legjobb, ha egy szomszédoson sokkal nagyobb forgalom zajlik, mint az eggyel távolabbin.

(#20652) Gubek-Einste válasza akos86 (#20643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A beltéri eléréshez kell majd egy újabb eszköz, pl egy AP módba állított wifi router.
Minkét oldalra kell majd egy-egy ajánlott eszköz az épületek közötti kapcsolat felépítéséhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20653) Pycee


Pycee
tag

Ezek közül melyiket kell kivenni ill. kijelölni? Jól van ez így?

Már nem tudom mivel próbálkozzak!

Pycee

(#20656) LámaZ válasza Claude Leon (#20649) üzenetére


LámaZ
addikt

Huawei E5830 wifi hotspot
Nincsenek illúzióim, és ahhoz képest jó.
Több mint egy éve szolgál hűségesen (10+100 GB/6k ft/hó), meg vagyok vele elégedve egyébként.

Amúgy megtaláltam a DSCP-értékeket itt.

A μtorrentnek 18-as, a Skype-nak pl. 28-as értéket adtam meg.
A böngészőnek még semmit, de szerintem őkelme is 28-ast kap.
Majd meglátjuk...

Legyen minden jó!

(#20657) LámaZ válasza LámaZ (#20656) üzenetére


LámaZ
addikt

És működik!!!
:C :DD

Legyen minden jó!

(#20658) LámaZ válasza Pycee (#20653) üzenetére


LámaZ
addikt

A WAN blocking-tól szedd ki a pipát. IMHO.

Legyen minden jó!

(#20659) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Az mi az istenért van, hogy vissza akarom tenni a gyári firmwaret a routerre, de amikor elvégzi a folyamatot és újraindítom a routert, akkor marad a mostani?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#20660) Gubek-Einste válasza bisiz (#20659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről van szó?
Milyen firmware van most rajta?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20661) szunyog199


szunyog199
tag

Sziasztok!

Korábban kaptam egy ZTE routert a T-Hometól. A WIFI-je viszont eléggé gyengének mondható, a kert végébe már nem látni. Jó, mondom egy egy antennás kis vacaktól ne várjak csodát. Akkor beruháztam egy 3 antennás 300Mbps Acces Pointra, mondván ezzel biztos frankó lesz minden, és majd nyugodtan használhatom a netet a kert végében is. Igenám, csak jött a meglepődés amikor kipróbáltam. A WIFI jel szinte ugyanaddig elég, mint a T-s router WIFI-je, sőőt inSSID-er szerint pár századdal még rosszabb is. Most nem tudom eldönteni, hogy az AP xar hogy semmivel sem erősebb, mint a T-s eszközé?! Az eszköz típusa: D-Link DAP-1353. Alapból elég drága egy ilyen eszköz, 25e újonnan. Próbáltam játszogatni a csatornával, de az sem segített, szóval várom az ötleteket. :) Köszi.

(#20662) szunyog199 válasza szunyog199 (#20661) üzenetére


szunyog199
tag

At alsó a Dlink, felső a T-s router.

[ Szerkesztve ]

(#20663) bisiz válasza Gubek-Einste (#20660) üzenetére


bisiz
tag

ASUS RT-N53 router és a legfrissebb firmware van rajta, de a gyárival sokkal jobb volt.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#20664) LámaZ válasza szunyog199 (#20661) üzenetére


LámaZ
addikt

Szééles sávra tedd, ne szűkre.

Legyen minden jó!

(#20665) szunyog199 válasza LámaZ (#20664) üzenetére


szunyog199
tag

20Mhz-et és Auto 20/40Mhz-et enged csak, most az Auto 20/40-en van.

(#20666) LámaZ válasza szunyog199 (#20665) üzenetére


LámaZ
addikt

Az Auto okés.
Szerintem azok az antennák csak dísznek vannak.
Bosszankodás helyett videózz egyet, vagy guglizz. ☺

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#20667) szunyog199 válasza LámaZ (#20666) üzenetére


szunyog199
tag

Ha leszerelem őket akkor még jobban romlik a jel, szol nem hiszem h csak dísznek lenne.

(#20668) Gubek-Einste válasza bisiz (#20663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miből van fent a legfrissebb firmware?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20669) bisiz válasza Gubek-Einste (#20668) üzenetére


bisiz
tag

ASUSnak a hivatalos oldaláról szedtem le a legfrissebbet.

Most gondolkodom, hogy megpróbálkozom a tomatoval, mert azt írják az gyorsabb és stabilabb is.

Ennél még a gyári is jobb volt tényleg.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#20670) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó topicba írok.
Adott egy 30/5-ös t-home internet. Kb 4-5 éve ment rendesen (természetesen az elején csak 15/1-es volt), de az utóbbi 1 hétben nagyon sokat szakadozott a net. Volt olyan óra, hogy 10-szer szakadt, de volt olyan is, hogy 2 órát ment hiba nélkül. Először a routerre gyanakodtam, mert nem először ment már tönkre router itthon. Meg is néztem a log-ját, és pppoe error-t írt awan portra. Gondoltam haldoklik, így kikötöttem a láncból, és elkezdtem használni a t-home által adott készüléket nem csak modemként, hanem routerként is. A típusa zte zxdsl 941VII.
Beállítottam és ment minden szépen. Ma reggel (06.06.) megnéztem a logot és találtam egy ilyen errort:

2014-06-06T03:53:15 [Error] |igmp_proxy_mgr| This WAN is not for igmp-proxy

Mivel ircen benn voltam, ezért logolta is, hogy ott szétkapcsolt és újracsatlakozott, így biztos, hogy ehhez az errorhoz van köze.

Ma délelőtt ugyancsak volt két netszakadás, és ebben az időben ugyan ez az error jelenik meg a logban.

Szóval lehet, hogy mégsem a router volt a rossz (ami egyébként egy tplink 941nd v7.2).
Hívjam a t-home-ot, hogy kellene egy cserekészülék, vagy még van esetleg olyan dolog amit kipróbálhatok mielőtt hívom őket?

Kb 2-3 éves a készülék, de éjjel-nappal megy.

Előre is köszönöm a választ.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20671) Krissz5435 válasza Krissz5435 (#20670) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Elírtam az egybe routermodem nevét:
ZTE ZXDSL 931VII
Pontosabban ez:

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20672) Gubek-Einste válasza bisiz (#20669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az Asus oldaláról szedted le a firmware akkor az gyári. Ha a régi verzió jobb volt akkor tedd vissza azt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20673) Gubek-Einste válasza Krissz5435 (#20670) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy hívást mindenképpen megér a dolog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20674) Krissz5435 válasza Gubek-Einste (#20673) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Köszi, akkor megejtem, egyénként a hibaüzenet mit jelent?
Angolul értek, csak routerül nem. :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20675) bisiz válasza Gubek-Einste (#20672) üzenetére


bisiz
tag

Nekem is az a célom, hogy visszategyem, csak elindul a firmware upgrade és végigmegy minden faszán, ahogy szokott, 100%-nál kíírja, hogy rebootoljak manuálisan, de mégis fent marad a mostani.

Lehet, hogy megpróbálom az ASUS firmware visszaállító progiját, bár úgy tudom az nem működik win7-en, de biztosan kell lennie olyannak, ami működik.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#20676) Gubek-Einste válasza bisiz (#20675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben az lehet a gond forrása, hogy mivel újabb verzió van fent így el sem végzi a firmware frissítés a router, megoldás lehet egy custom firmware telepítése majd a régi gyári felrakása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20677) martines010 válasza Gubek-Einste (#20676) üzenetére


martines010
újonc

Hali, nekem is tudnál segíteni? Nálam az a hiba, hogy állandóan elmegy a net, egy nap 4x kb, van amikor 5, van amikor 10 percekre. Ez a online játékoknál elég idegesítő amikor letiltanak, a routerem a következő típus: Wireless Router TL-WR841N

(#20678) Gubek-Einste válasza martines010 (#20677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net szakad meg vagy a router döglik ki? Router nélkül is van szakadás?
Köthető valamihez a jelenség (idő/tevékenység/csatlakozott eszköz)?
Milyen szolgáltatónál vagy/csomagod van? Milyen szolgáltatói eszközön jön a net?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20679) martines010 válasza Gubek-Einste (#20678) üzenetére


martines010
újonc

Hát szerintem a net szakad meg, TARR kft-nél vagyok, a csomag nemtudom, de ha fontos utánnanézek, nem köthető tevékenységhez sem, sem időhöz, de lehet, hogy a router döglik, nemtudom... Router nélkül nemtudom, hogy van -e szakadás mert, nincs kábeles netem. És amikor elmegy a net jelzi, hogy van jel. Tehát szerintem van amikor router döglik meg van amikor a net, nemtudom.

(#20680) Gubek-Einste válasza martines010 (#20679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kellene próbálni router nélkül.
Nézd meg a modem jelszintjeit (192.168.100.1 oldalon), másold be a képernyő mentést róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20681) martines010 válasza Gubek-Einste (#20680) üzenetére


martines010
újonc

Router nélkül, hogy érted, hogy próbáljam ki? Nincs kábelem hozzá, amivel bekötném. http://prohardver.hu/dl/upc/2014-06/07/499794_oy0k0zmwxhaiexhh_nevtelen.jpg itt vannak a jelszintek

(#20682) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. A problémám a következő:
Adott egy router, amire van kötve lan kábellel egy nas, valamint egy dlna képes tv(nem smart). Vezeték nélkül kapcsolódik hozzá egy laptop, valamint egy nyomtató, +okostelefonok.
A nyomtató, a laptop, valamint a telefonok is wifi-n keresztül elérik a routert, van internetkapcsolat, viszont a nas-t már nem látom. Egyik napról a másikra történt ez a dolog.
Adalék infó: a router szerintem "öregszik", néha elszáll a netkapcsolat, ilyenkor áramból ki, majd vissza, utána működik megint. Channelt is váltottam már, de úgy is ezt produkálta.
Nas, valamint router reset is megvolt, de semmi.

ipconfig :
Wireless LAN adapter Helyi kapcsolat* 4:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Ethernet adapter Bluetooth hálózati kapcsolat:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Helyi kapcsolat* 1:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::4549:8c03:2b54:8190%4
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.102
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Tunnel adapter isatap.{9353AF10-EC23-4923-99B9-991691177BA2}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:3c5b:a6:3f57:fe99
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3c5b:a6:3f57:fe99%7
Default Gateway . . . . . . . . . : ::

gondolom a media disconnected nem valami egészséges :F
Esetleg valakinek ötlet?

(#20683) Pityke85


Pityke85
csendes tag

Sziasztok.

A minap vettem egy Tp-link WDR4300-as routert szépen muzsikál, meg vagyok elégedve vele. Ezzel a lépéssel lecseréltem a régi de bevált és mai napig működő WRT54GL típusú routerem. Viszont szeretném odaadni a szomszédnak a WRT54GL-t és szeretném megosztani vele a netemet is, de nála már 2 emelettel feljebb nem elég erős a jel a laptopjának, ezért hatótáv növelő berendezésként szeretném használni a WRT54GL-t, ami felerősítené a WDR4300 jelét és nagyobb lenne a jelerősség a szomszéd laptopján.. Olvasgattam utána és valami WDS-t kellene bekapcsolnom a WRT54GL-en, de a menüben nem találtam ilyen lehetőséget.
Gyári Linksys firmware van rajta. Pontosabban ez a verzió.: 04/08/2013 Ver.4.30.16 (Build 6).

A kérdésem az lenne, hogy meg tudom-e a jelenlegi firmware-el vagy esetleg másikkal oldani a WDS bekapcsolását, és fog e működni ez a hatótáv növeléses dolog?

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

(#20684) Gubek-Einste válasza martines010 (#20681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami most a router-be megy kábel azt kellene bedugni a gépbe.
Nem a router status lapja kell, hanem a modemé (192.168.100.1 címen érhető el).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20685) Gubek-Einste válasza kozicsd (#20682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről és NAS-ról van szó?
Semmilyen módon nem tudod elérni a NAS (web/FTP/stb)?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20686) Gubek-Einste válasza Pityke85 (#20683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem lehet ezt megoldani.
WDS használata elég képlékeny dolog, általában csak azonos gyártó azonos eszközei között működik, mivel nem szabványos így gyártónként eltér az értelmezése.
Valamilyen custon firmware-t kell rátenned, verziótól függően többféle is van ha támogatott a tied.
Mivel ez egy G-s eszköz így repeater módban max kb 10 Mbps lesz ami összejöhet így érdemesebb valamilyen más eszközt használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20687) kozicsd válasza Gubek-Einste (#20685) üzenetére


kozicsd
tag

TP-Link WR741N a router, és Zyxel NSA310 a nas.
Ami még poén, hogy a laptop is működik vezetékkel, és a tv-t is látom a hálózaton. A nas viszont elérhetetlen :F

(#20688) kozicsd válasza kozicsd (#20687) üzenetére


kozicsd
tag

Megint vannak fejlemények: A router összes hátsó portjára rádugtam a nas-t, próba szerencse alapon, és néha sikerült látnom a hálózaton, de csak kb 2 percig, mikor azt hittem már meg van oldva a probléma, megint "eltűnt", mintha nem is lenne a routerhez csatlakoztatva.
Most akkor elbizonytalanodtam, hogy ez vajon router, vagy nas hiba :F

(#20689) Dodeszh


Dodeszh
tag

Sziasztok!
Egy TP-Link TL-WR941ND (V2) routerrel van gondom. A wireless az adminfelület szerint engedélyezve van, de sem a routeren nem világít a megfelelő led, sem pedig más eszközzel nem látszik a wifi háló. Frissítve lett a firmware, minden gyári állapotban van. Próbáltam régebbi firmware-rel is, de úgy sem ment.
Vezetéken tökéletesen működik, teszi a dolgát, csak a wifit nem tudom működésre bírni.
Van valakinek ötlete?

(#20690) tatu9 válasza guftabi96 (#19458) üzenetére


tatu9
tag

Szia!

A családba is egy ugyanilyen zyxxel csoda van, én csak egy eszközzel tudok a wlan-jára csatlakozni. Az is lassú mint a dög. Az az érdekes, hogy egy darabig tudott több eszköz is rácsatlakozni. Hiába, óccssóóó vacak ez. Invitelt fel fogom hívni, adjanak normális eszközt, ha már elkérik a pénzt a szolgáltatásért akkor szolgáltassanak is.

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#20691) quailstorm válasza tatu9 (#20690) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor én még örüljek hogy D-link (360r), Huawei (DSL ez is) és Alcatel-Lucent (optikai) az eddigi lista?
Első 5-6 év után meghótt. Huawei meg le lett váltva.
Optikai Invitel csodanet meg nagyon jó.

(#20692) Jedster válasza Dodeszh (#20689) üzenetére


Jedster
tag

Ha garanciális, akkor vidd vissza. Ha nem az, akkor lehet, hogy meghalt a wifi. Először próbálj egy hard resetet. Nyomd be a reset gombot, és tartsd úgy fél percig. Majd húzd ki a tápot (még mindig nyomod a resetet). Fél perc után dugd vissza, majd újabb fél perc után engedd el a resetet. Ha így sem javul, akkor tegyél rá DD-WRT-t. Várj 5 percet a frissítés befejezése után, és csak utána próbáld újra elérni a routert. Ha nem éred el, akkor 15 perc után hard reseteld és próbáld újra. Frissíteni csak vezetéken, gyári állapotú beállításokkal, 1 gép csatlakozással (WAN port maradjon üres).

Ha ezután sem megy DD-WRT alól a wifi, akkor van egy vezetékes routered. ;)

(#20693) Dodeszh válasza Jedster (#20692) üzenetére


Dodeszh
tag

Köszönöm! :R
Felment a DD-WRT, de az adminban hiányzik a második, Wireless tab. Így egyáltalán nem férek hozzá a DD-WRT-ben a wifi beállításokhoz.
Ennek lehet az az oka, h elszállt a router wifi része? Olyan, mintha hardveresen ki lenne kapcsolva a wifi a routeren (ez nyilván hülyeség, de olybá tűnik). A gyári fw legalább mutatta a beállításokat, csak nem volt hatása, ha valamit állítottam. :( Jó a vezetékes router is, csak kellene a wifi is. :U

[ Szerkesztve ]

(#20694) Jedster válasza Dodeszh (#20693) üzenetére


Jedster
tag

5 év garit adtak rá. Már lejárt? Ha van még, akkor a dd-wrt oldalán van visszaállító firmware. Visszateszed az eredetit, és legariztatod.
Ha már nincs rajt gari, akkor sajnos valószínű tönkrement a wifije. Vagy megjavítod, vagy vezetékes router marad. Esetleg megtámogatod egy access pointtal, hogy legyen wifi.

(#20695) Dodeszh válasza Jedster (#20694) üzenetére


Dodeszh
tag

Köszi!
Ha volt is garis, már nem tudom, hol vannak a papírjai, de mindegy is.
Viszont a DD-WRT visszaállítójával downgradeltem a gyári firmware-re, és működik minden, a wifi is. Nem tudom, mi volt a baj, miért nem ment korábban a wifi, de a lényeg, hogy most megy minden. :))

(#20696) Jedster válasza Dodeszh (#20695) üzenetére


Jedster
tag

Érdekes. Előtte próbáltad hard resettel?

(#20697) Dodeszh válasza Jedster (#20696) üzenetére


Dodeszh
tag

Persze, de nem volt eredménye. Mindegy, a lényeg, hogy működik.
Köszönöm a segítséget!!

(#20698) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Egy Linksys WRT54GL routert használok 1.28-as Tomato fw-vel. A problémám az, hogy ha megy a uTorrent, semmi más feladatnak nem ad sávszélességet, gyakorlatilag megszűnik a netkapcsolat. Hiába állítok be le, vagy feltöltési korlátot, ugyanúgy nem működik mellette a böngészés, még akkor se, ha 0k a le és feltöltési sebesség.
Valahogy be lehet állítani, hogy a torrent ne foglalja le az egészet ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#20699) Gubek-Einste válasza hülyegyerek (#20698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt kapcsolat számot is korlátozni kellene mivel főleg az eszi a router erőforrását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20700) hülyegyerek válasza Gubek-Einste (#20699) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi a választ, azt hol tudom beállítani ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.