Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Olcsó megoldásra lenne szükségem WLAN jel erősítéshez. Adott egy ház, fent van egy router, lent a teraszon már alig van térerő a wifinek. Gondoltam repeaterre is, de ez csak átmeneti megoldás lesz a tulajnak, mert pár hónapon belül végig lesz kábelezve a ház utp-vel. Szóval emiatt inkább 1 másik ÓLCSÓ router lenne talán a célszerű, amit át tudunk addig rakni repeaterre módba. Később pedig lehetne routerként/switchként stb. használni. Open-WRT lesz gondolom a megoldás és ezt támogató eszköz. Esetleg van valami tényleg olcsó és jó Repeater vagy ilyen paraméterekkel milyen router játszik mostanában?

(#20152) kali válasza MajaG (#20151) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr743nd alapban is ap/client router, tehát még moddolt firmware sem kell rá, és már 5 - 6 e ft környékén is beszerezhető, vagy ha 300-as és mimo képes típus kell, akkor tl-wr843nd, ami 7 - 8 e ft.

[ Szerkesztve ]

(#20153) MajaG válasza kali (#20152) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

Még egy kérdés. Mi a pontos különbség a kimondott range externderek között és a repeat mód között?

[ Szerkesztve ]

(#20154) Gubek-Einste válasza MajaG (#20153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi, mind a kettő ugyan az a funkció.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20155) MajaG válasza Gubek-Einste (#20154) üzenetére


MajaG
senior tag

Tehát repeater funkciónál sem feleződik a sebesség, csak a wds-bridgenél?

(#20156) Gubek-Einste válasza MajaG (#20155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A repeater-nél feleződik a sebesség, a WDS az más tészta, elég eszköz/firmware függő dolog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20157) MajaG válasza Gubek-Einste (#20156) üzenetére


MajaG
senior tag

S akkor gondolom a Range E-knél is...mivel ahogy írtad, ugyanaz a kettő. :(

(#20158) Walackee


Walackee
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert google bácsi eddig nem sokat nyújtott. Leginkább dicsérik meg eladni akarják a lent említett routert, hibákról és megoldásokról nem nagyon írnak...

Szóval, van egy TP-LINK TL-MR3020-as mobilnetes szappantartó router, amit nem tudok működésre bírni. (Simán benne van, hogy nem értek hozzá.)

A következők voltak a tünetei eddig:

Egy darabig (mai napig) sikerült hadrendbe állítanom, DE amíg így működött, addig csak 4 eszközt tudott egyszerre kiszolgálni - a többit folyton ledobálta így randomra, illetve azokon, amelyeken szolgáltatott, ott is sokszor piros x-es jelzés mellett tette ezt, ami már önmagában is furcsa volt. Mivel egy irodában van használva, kicsit több eszközt is kéne kiszolgálnia... (elvileg bármennyit tud).

Ezt a helyzetet meguntam és arra gondoltam, hogy a hivatalos oldalról leszedem hozzá a legfrissebb firmware-t és frissítem, hátha ez megoldja a problémát. Ezt meg is tettem és azóta egyáltalán nem hajlandó normálisan működni.
A gép látja, ő is a gépet, bármikor lehet állítgatni a megfelelő oldalon, de olyan, mintha a sticket folyamatosan ledobálná (vagy fel sem engedné?). Szóval érti a PIN-kódot (természetesen a SIM kártya PIN-kódjáról van szó) meg minden, próbál csatlakozni, de nem igazán megy neki, aztán pár próbálkozás után újra üres a PIN-es mező, megint kéri és megint nem megy, egy szóval nem működik és nem tud csatlakozni.

Van egy olyan gyanúm, hogy Én nem értek hozzá, mert volt pár router (de nem mobilnetes), amit sikerült már normálisan beállítani, ez meg csak nem akarja az igazat... Szóval ezért fordultam hozzátok és bárkinek, bármilyen ötlete van, hogy mi lehet a baja, ne tartsa magában! Köszi! :)

(#20159) pekka93


pekka93
csendes tag

Sziasztok. Mai napon vettem egy Linksys e900-as routert, a gondom az lenne, hogy wifin iszonyat lassú viszont kábellel semmi gondja (torrentek kábelen 2,5 mb/s-el jönnek wifin 200-300kb-al) előző Tp-Linkemmel sosem volt ilyen gond valami beállítási gebasz lehet vagy szar az antenna?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#20160) Intruder2k5 válasza pekka93 (#20159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kérnénk egy inSSIDer képet, ha lehet!
http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20161) pekka93 válasza Intruder2k5 (#20160) üzenetére


pekka93
csendes tag

ez jólesz?

[ Szerkesztve ]

(#20162) Intruder2k5 válasza pekka93 (#20161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát itt meglehetősen sok wifi hálózat van, bár szerencse a szerencsétlenségben, hogy viszonylag jól szabadon hagyták neked az egyes csatornát!

Torrent kliensben mennyi a maximális slotszám, ami engedélyezve van?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20163) pekka93 válasza Intruder2k5 (#20162) üzenetére


pekka93
csendes tag

A klienssel nincs baj szerintem mert szűk 2 napja még a régi routeremel tökéletesen ment és nem csak a torrent letöltések lassúltak hanem az összes :/ kicsit el is vagyok keseredve Linksys-ről nagyon jókat hallottam :(

(#20164) pekka93 válasza Intruder2k5 (#20162) üzenetére


pekka93
csendes tag

Közben megindult! Nemtudom mitől de magától utána megint visszaesett érdekes

(#20165) Intruder2k5 válasza pekka93 (#20164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gondolod tegyél rá egy Tomato firmware-t, hátha észhez téríti!

A csatorna fixen 1-esre van állítva benne? Ha nem így lenne, akkor állítsd be! Channel Width legyen 20MHz, ilyen zsúfolt környezetben az szerencsésebb!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20166) pekka93 válasza Intruder2k5 (#20165) üzenetére


pekka93
csendes tag

Beállítottam így se:/ még előlről megpróbálom reset és újra az egész hátha

(#20167) pekka93


pekka93
csendes tag

nem jött össze:/

(#20168) Intruder2k5 válasza pekka93 (#20167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Marad a Tomato, vagy viheted vissza!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20169) pekka93 válasza Intruder2k5 (#20168) üzenetére


pekka93
csendes tag

http://tomato.groov.pl/?page_id=164 esetleg ezek közül melyiket érdemes?

(#20170) jeanpiere


jeanpiere
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus RT-N15U routerem tomato-val, kíválóan működik, de szeretném a wifi hatótávolságát megnövelni. Van ehhez egy Dlink GO-RT-N300 routerem ami képes repeater módra is elvileg. Az a gondom, hogy a dlink-en keresztül nem tudok netezni, tehát a laptop kapcsolódik hozzá, de nincs net.
Mi lehet a gond?
Erre a dlink-re nincs valami 'okosabb' firmware?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv jeanpiere

(#20171) Intruder2k5 válasza pekka93 (#20169) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dedikált E900 buildet!

tomato-E900-NVRAM64K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-117-Max.bin

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20172) pekka93 válasza Intruder2k5 (#20171) üzenetére


pekka93
csendes tag

Köszi a linket egyenlőre ezzel jó bár nyugtával dicsérd a napot! :D
Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#20173) Shepherdke


Shepherdke
tag

Sziasztok!
Van nekem a kedves szolgáltatótól egy thomson-alcatel speedtouch716wl HGW-m.
Rá van kötve egy számítógép és egy Asus RT-N12E router.
Van egy kis gondom a Port nyitással.
Na most pár online játékhoz szeretnék portot nyitni. A első kérdésem az lenne, hogy a router-en és a speedtouch-on is meg kell nyitnom ugyan azokat a portokat? Vagy elég az egyiken?

(#20174) andronymus


andronymus
tag

bocsi kétszer ment el!

[ Szerkesztve ]

(#20175) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek az alábbi problémában.

Van egy Linksys WRT54GL v1.1-es típusú routerem.
Szoftver verzió: v4.30.16.

A problémám az vele, hogy egyes oldalakt nem hajlandó betölteni pl. argep.hu DE pingelni és tracert megy.
Biztos a routerrel van a gond mivel ha kikötöm és közvetlen modemről megy akkor betölt az oldal.
A router beállításaiban a router jelszavát, wi-fi jelszót és a router tartományát változtattam meg a többi default. Már volt hardreset is nem egyszer és a beállítási felületen is volt factory reset.

A probléma más gépeken is fenn áll Wi-Fi-vel vagy kábelon keresztül is.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20176) Intruder2k5 válasza Shepherdke (#20173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindkettőn meg kell nyitnod! A HGW-n az ASUS WAN IP címére, amit a Thomson-tól kapott, az ASUS-ban pedig a kliens gép IP címére, amin a szerver fut! Másik megoldás, hogy a Thomson-ban DMZ-be teszed az ASUS IP címét, így az minden bejövő kérést továbbítani fog az ASUS felé, tehát csak ez utóbbiban kell portot nyitnod majd!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20177) Intruder2k5 válasza andronymus (#20175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Állíts be egyedi DNS szervert, akár a routerben, akár a klienseken! Mondjuk a Google DNS is megteszi!

8.8.8.8
8.8.4.4

Ezen kívül tehetsz a routerre 3rd party firmware-t is!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20178) andronymus válasza Intruder2k5 (#20177) üzenetére


andronymus
tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ!
Beállítom. Kérdésem az lenne hogy mi okozhatja ezt ha tényleg szinte gyári a beállítás vagy ez így passz?

(#20179) Intruder2k5 válasza andronymus (#20178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos az ilyen régebbi routerekkel már megesik, hogy nem teljesen értik meg egymást a szolgáltatók eszközeivel, és firmware frissítés ezekre már esélytelen a gyártótól! Nem régi történet az is, amikor egyik napról a másikra sok ASUS WL-520gC tulajdonos jött ide, hogy UPC-sek, és a router nem kommunikál a DNS szerverrel! A megoldás ott is a DD-WRT firmware feltétele volt! Ezért javasoltam neked is, hogy esetleg gondolkodj a Tomato-n, ha ilyen gondok lesznek! Tartalékban nekem is van egy WRT54GL-em az ASUS RT-N66U mellett, azon is Tomato van, bár mondom, az nincs napi használatban!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20180) andronymus válasza Intruder2k5 (#20177) üzenetére


andronymus
tag

Sajnos a google DNS kiszolgálói se segítettek ezen. :W
Őszinte leszek szeretném elkerülni egy okosított rendszer feltelepítését. A család nem értékelné. Persze végső megoldás lehet ez lesz :)

UPDATE:

Akkor régi router a gond értem. Tomato kellően stabil mert ez a router 0-24 megy és elég komoly adatforgalom megy rajta keresztül.
De lehet megsürgetem a mikrotik beszerzését :C

[ Szerkesztve ]

(#20181) Intruder2k5 válasza andronymus (#20180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hova írtad be a DNS szervereket?

update
Szerintem kellően stabil, igen!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20182) andronymus válasza Intruder2k5 (#20181) üzenetére


andronymus
tag

Setup fül--> Basic Setup és ott alul Static DNS 1, Static DNS 2
[link]KÉP

[ Szerkesztve ]

(#20183) Intruder2k5 válasza andronymus (#20182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! A klienseket újra csatlakoztattad utána?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20184) andronymus válasza Intruder2k5 (#20183) üzenetére


andronymus
tag

Gépen tiltottam az adaptert és utána engedélyeztem újra.

[ Szerkesztve ]

(#20185) Intruder2k5 válasza andronymus (#20184) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK!, Hát akkor marad a szoftver csere, egyéb ötletem nincs!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20186) andronymus válasza Intruder2k5 (#20185) üzenetére


andronymus
tag

Még lehet egy downgrade-el bepróbálkozok pcforumon olvastam valahol hogy valakinek segített bár az egy 2012-es beszélgetés volt. Vagy véleményed szerint esélytelen?

(#20187) Intruder2k5 válasza andronymus (#20186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi sem esélytelen, de én inkább előrefelé haladnék, mint vissza! Mondjuk ez legyen az én bajom! :)

Amennyiben úgy döntesz, hogy megpróbálod a Tomato-t, akkor segítség ITT! Annyi változott azóta, hogy a harmadik pontban szereplő 116-os fw helyett jött már ki újabb, inkább azt használd, mert ebben már javítva van az SSL hiba!

tomato-ND-1.28.5x-117-VPN.trx

Én meg mentem lassan aludni! Bye!

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#20188) andronymus válasza Intruder2k5 (#20187) üzenetére


andronymus
tag

Hát én is előre haladnék. Néztem macerás megoldani a downgrade-et. Szerintem tomato lesz. Esetleg vélemény az openWRT-ről vagy ez ugyan olyan mint a tomato? Nem volt dolgom még velük. :)
Nagyon köszönöm a linket és a segítséget ezen a késői órán! Jó éjt !

(#20189) Shepherdke válasza Intruder2k5 (#20176) üzenetére


Shepherdke
tag

Köszi a segítséget.
Viszont lenne még egy problémám. Számomra annyira kaotikus ennek a Thomson-nak a werbes felülete, hogy nem találom a DMZ-részt.
Tudsz esetleg ebben segíteni?

(#20190) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Adott egy N12d1 tomatoval. Hogyan tudnam ravenni hogy a nason a torrent ne prioritas legyen vagyis ha megy más pl bongeszo vmelyik másik eszkozon akkor az legyen a prioritás?

(#20191) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

az mért van hogy elkezdek letölteni egy torrente szinte max sebességgel utána meg vissza esik a letöltés 9.6ra és szinte alig megy?? ez lehet router hibája (tp link wdr3600)?

(#20192) Gubek-Einste válasza bigdady (#20190) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20193) Gubek-Einste válasza baandii (#20191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kicsit részletesebben mond el a gondodat és ad meg használ net kapcsoltat/torrent kliens adatait is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20194) baandii válasza Gubek-Einste (#20193) üzenetére


baandii
senior tag

A kliens utorrent 3.2.2, a net pedig upc-s és a legnagyobb szinte. A probléma úgy néz ki hogy elindítom a torrent klienset elkezdi tölteni az adott torrentet 1-2 megával majd egy pár pásodperc elteltével vissza esik a letöltés 8-9 kilobájtosra és nem is nő, újra indítom a gépet az utorrentet megint rendesen tölt majd megint vissza esik annyira hogy alig tölt szinte.

Köszi a segítséget!

(#20195) Gubek-Einste válasza baandii (#20194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többen panaszkodtak már a uTorrent 3.0-re, próbál ki egy 2.x verziót vagy másik klienst. Van elég seeder az adott torrent-hez?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20196) baandii válasza Gubek-Einste (#20195) üzenetére


baandii
senior tag

van seeder bőven, leszedtem a 2.x-es verziót de annál is fent áll az előbb leírt gond :F

(#20197) Gubek-Einste válasza baandii (#20196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többen ajánlják a Deluge klienst, tegyél azzal is próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20198) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, beirnam ide is a kinom, talan tobben ovlassak a topikot, mint a UPC-st.

Van a kovetkezo eszkozpark
UPC Horizon HD Box, 200mbit d/l. B/G/N modot tud, 2,4Ghz only. UPC-s FW,Samsung SMT-G7400
a marka/tipus, all-in-one megoldas.

Latutide E6430 Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6205 Intel szerint 300MBit N-t tudja,
Pavilion DV6 Broadcom 4313 802.11b/g/n -al szinten N-es (azt nem tudom, hgoy 150 v 300mbit)
Nexus 7 (2012) Tegra3 SoC, N-es wifivel
HTC ONE (M7) a/ac/b/g/n-val (snapdragon 600 Soc)
SGS III, szinten b/g/n-es wifivel

Mindenhol van halistennek net, de mindegyik eszkoz (akar egyszerre, akar kulon kulon) csak G-n csatlakozik.

Router admin reszen hiaba probalok B/G/N-t, G/N-t, N only-t, mindig csak N, sot, G/N vagy N only modban egyik wifis eszkoz sem bir csatlakozni.

Annyit tudok, hogy ha van egy mixed mod 2,4ghz-es wifi halo, akkor mindig a leglassab eszkoz a szuk keresztmetszet, tehat ha az N-es halon mondjuk 2x N-es eszkoz mellett van 1xG-s, akkor mind a 3 csak G-n fog (ha nem tobbsavos a router persze).

Merre induljak el szerintetek? Halistennek eddig minden muxik (bar a tv-t, a NAS-t, meg a ps3-at nem probaltam), de ba++a az agyam, hogy miert nem megy az N-es wifi.

Koszi (es bocs, ha hosszu lett)

udv
B

szerk: eloszor a HP Lapos Boarcommjara gyanakodtam, megneztem, legfrisebb w7-es driver van fenn, van olyan az adapter beallitasaiban, hogy Preamble mode (ekkor megy fel 54Mbit-en) ill. Greenfield mod, akkor viszont 11mbit/B a plafon. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20199) kali válasza baandii (#20191) üzenetére


kali
legenda

szia,

kábelen vagy wifi útján kapcsolódik a munkaállomás a routerhez?

(#20200) baandii válasza kali (#20199) üzenetére


baandii
senior tag

wifin (tp link wdr3600)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.