Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) KisBundi válasza Graphics (#25250) üzenetére


KisBundi
őstag

A 200-as keretbe még pont belefér az S8. Mennyire jó választás ez az általad felsorolt többi géppel szemben? Van amiben esetleg rosszabb?

(#25252) Graphics válasza KisBundi (#25251) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen azt is akartam írni, csak nem tudtam hol jár az ára.

Annyi hogy az rezgőmopos és DuoRoller kefe van.
L10s Pro-t raknám mellé, az meg forgómopos , mindkettő tudja emelni szőnyegen a mopot

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25253) Fisha


Fisha
őstag

No hát 2 napig voltam felhőtlenül boldog a Roborock Q Revoval. Ma elkezdte hajtogatni, hogy lidar sensor error. Látszólag nincs sehol kosz egyik sensor előtt se. A Lidart meg tudom kézzel forgatni. Próbáltam ki/bekapcsolni, dockkolóra tenni. Van valami extra trükk vagy vihetem gariztatni?

(#25254) miroon válasza sonkamiki (#25237) üzenetére


miroon
aktív tag

Szia!

Köszi :R Ránéztem, szimpatikusnak tűnik ez is. Azt még megtudod mondani,hogy milyen app-al megy androidon? Köszi!

iPhone 13 Midnight Black

(#25255) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#25247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is ezt nézegetem... Első robot lesz, nem akarunk túl sokat invesztálni bele, ez a 60k-s ára szimpatikus.

(#25256) Dwatti


Dwatti
addikt

Sziasztok !
Ha jól értelmezem az itt olvasottakat a Xiaomi logó alatt általában Átcímkézett Dreame robotok vannak ?
PL: Xiaomi S10 + egyenlő lenne a Dreame Bot L10s Pro-val ?
X S10+ megfelelne de dokkolóval ,van hasonló tudású ajánlott típus ?

Ezt néztem ki :
Dreame D10s Plus van valakinek róla tapasztalata?
Alkatrész beszerzés mennyire macerás ?

(#25257) Graphics válasza Dwatti (#25256) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Két Viomi az E10 és az S10
A többi Dreame kisebb nagyobb módosításai

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25258) o_pegazus_o válasza Fisha (#25253) üzenetére


o_pegazus_o
tag

A Lidart meg tudom kézzel forgatni.
Hát ez elég nagy baj. Feltételezem, hogy a műanyag keretre gondolsz a robot tetején. Ha igen akkor valahogyan elszabadult a helyéről. Szervíz fogja megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#25259) Fisha válasza o_pegazus_o (#25258) üzenetére


Fisha
őstag

Jaa, nem az egészet, csak a belső részét természetesen. Közben sikerült valahogy újra munkára bírni végtelen ki-bekapcsolással, tisztogatással, töltéssel, dokkolóra rakással. De nem tudom végül mi volt a hasfájása.

(#25260) Apacs85 válasza Lasersailing (#25200) üzenetére


Apacs85
csendes tag

Jól megkésve, de válaszolok:
Vodafone router/modem-en azt hinné az ember, hogy belenyúlhat az ilyen konfigurációkba, hát nem. Elvileg "admin" vagyok, de még is ki van szürkítve... egyem a zúzájukat.

Van egy olyan érzésem, hogy azáltal oldódik meg ilyenkor a probléma, hogy amikor állítok valamit a Wi-Fi beállításokban, reseteli a modem-nél, és attól javul meg... de a sima router/modem reset meg úgy tűnik nem elég.

(#25261) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na elkelt a Dreame D9, jöhet a nagy robotvadászat :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25262) zeon.hu válasza Graphics (#25261) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az ember azt hinné, hogy ilyen felkészülten már régóta tudod, mit veszel... :D

#?*@&!

(#25263) Graphics válasza zeon.hu (#25262) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát látod .
Dreame L10 Ultra lett volna, de 430 lett, és 300 körül vennék valamit.

Roborock Q Revo van még tervben, illetve kis érdekesség a Dreame W10.

Vagy ideiglenesen használjuk anyós F9-esét, vagy veszek egy L10s Pro-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25264) o_pegazus_o


o_pegazus_o
tag

Roborock Q Revo tulajdonosoknak jó hír:
Innen rendeltem meg a Color: O csomagot november végén(ma érkezett meg). Közben rendeltem eredeti roborock alkatrészeket is nagyon sok pénzért itthon. 2db gyári gumihenger majd 2 hét múlva érkezik... Bevásároltam pár évre... :DD
Vélmény:
- 3 ágú kefe teljesen megegyezik a gyárival
- mop vékonyabb anyag, de minőséginek tűnik
- Hepa filter szinte teljesen megegyezik a gyárival (mindkét oldalon ott van a fekete tömítés is)
- Gumihenger talán leheletnyit keményebb és nem lehet teljesen szétszedni mintt a gyárit, de kiválóan használható, minőségi darab.

Porzsákot eredetit vettem, arról nem tudok véleményt mondani. Viszont ezt az utángyártottat nyugodt szívvel ajánlom.

(#25265) Zsiráfapu válasza rdi (#24700) üzenetére


Zsiráfapu
csendes tag

Tudom, hogy nem ma kérdezted, de hátha valakinek jól jön az infó.

Csak felcímkézett gép. Itthon a CHS forgalmazza.

Találtam pár gépet, amiket megnézve, vagy képek alapján elég közeli rokonságban van:

Rowenta X-plorer S75s+
Philips XU3110/2
TP-Link Tapo RV30 Plus
360 S8 Plus
Honor Choice R2

Ma vettünk egy ilyet, a kiállítottat lealkudtuk a MediaMarktban 80 ezerre. :) Pár nap múlva tudok róla tapasztalatokat írni.

Not trying, is lost by default.

(#25266) Graphics válasza Zsiráfapu (#25265) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor megfejtettük, igen sok hasonló masina van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25267) kirkri válasza o_pegazus_o (#25264) üzenetére


kirkri
addikt

Geekbuyingól rendeltem a Roborock S8-as robotot november végén. A robot Csehországból jött, három nap alatt ideért, de a rendeléshez tartozott ingyen tartozék is, amit Kínából küldtek. Tegnap meghozta a postás a csomagot, volt benne 12 oldalkefe, 12 HEPA filter, 2x2 hengerkefe, 24 mop :Y . Eredetinek tűnnek a tartozékok.

Úgy érzem nem kell tartozékot vennem azalatt a két év alatt, amennyi időre tervezek ezzel a robottal. :DD

21 éve a Prohardveren! ™

(#25268) o_pegazus_o válasza kirkri (#25267) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Ez valóban a bőség zavara. Az én gépem hazai 3 év garis. Ehhez nincs bőséghalmaz, de ha el akarom majd adni akkor remélhetően számítani fog a 3 év Magyar gari.
Másrészről hajlamos vagyok a saját nyugodságom érdekében tűlbiztosítani magam... :DD

(#25269) kisgyerek21 válasza csikaszka35 (#25232) üzenetére


kisgyerek21
csendes tag

Ahogy nézem Alza egy kicsit olcsóbb és ezek is eredetik, bár mondjuk S8 szűrőt pont nem találtam, de a többi tartozék elérhető.
[link]

(#25270) KisBundi válasza kirkri (#25267) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha jól láttam itt van az a szett külön amiről beszélsz. :U

(#25271) kirkri válasza KisBundi (#25270) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, ez az egyik része, a másik a hengerkefe. Mindkettőt duplán küldték, de nem tévedésből, mert eleve úgy volt feltüntetve a rendelésnél.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#25272) yetijetnyak válasza o_pegazus_o (#25264) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Na nekem ők küldtek a mopon és a három ágú oldalkefén kívül kb mindenből ipari hulladékot, örülök, hogy neked nagyobb szerencséd volt velük

Y

(#25273) Fisha


Fisha
őstag

Két dologra vágynék a Q Revo-val, amit edig nem sikerült megoldanom:

1. Úgy elindítani, hogy végigmenjen egyszer egy porszívózással, utána egy felmosással. A kombinált opció egyszerre csinálja a kettőt, ami nekem kicsit fura.

2. Úgy elindítani egy teljes szint felmosását, hogy bizonyos területeken több időt töltsön. tipikusan a bejáratnál több a kosz. Azt tudom, hogy lehet zónát takaríttatni vele, meg megnyomni a home gombot hosszan az adott körben erősebb takarításhoz. De nelehet ezt valahogy előre beállítani egy szobára mondjuk?

Van ezekre megoldás vagy ezek mind hülyeségek, és totál nem így kéne használnom a gépet. :)

(#25274) yetijetnyak válasza Fisha (#25273) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

1. Úgy elindítani, hogy végigmenjen egyszer egy porszívózással, utána egy felmosással. A kombinált opció egyszerre csinálja a kettőt, ami nekem kicsit fura.

A Q Revo-nál nem lehet kiválasztani, hogy only vacuum vagy only mop legyen? Ha igen (elvileg lehet), akkor rutint készíteni két lépéssel: (1) full - vacuum only, (2) full - mop only. A kombinált opció szerintem nem jó, mert nagyobb eséllyel szív fel nedves szmötyit.

2. Úgy elindítani egy teljes szint felmosását, hogy bizonyos területeken több időt töltsön. tipikusan a bejáratnál több a kosz. Azt tudom, hogy lehet zónát takaríttatni vele, meg megnyomni a home gombot hosszan az adott körben erősebb takarításhoz. De nelehet ezt valahogy előre beállítani egy szobára mondjuk?

Érdemes egy rutint készíteni, ahol két lépés van: (1) a nagyobb szennyezettségű területre egy külön zónát készítesz, és (2) utána egy full takarítás az egész szintre, így a frekventáltabb területet kétszer takarítja a gép.

Nálam van egy ilyen rutin a macskaalom területére, mert ott szanaszét dobálja a macska az almot, és az első porszívózási körnél még minimális alom maradhat kint, mert az oldalkefével néha kiüti a porszívó az almot arra a területre, ahol már járt.

Y

[ Szerkesztve ]

(#25275) BUZZLGHTYR válasza kirkri (#25271) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Nemakarom elrontani a kedved, nekemis megjottek a tartozekok, de a hepa szuro az kuka, hacsak nincs a szele korberagasztva!
1-2 hete volt itt tema, megolheti a gepet.
En valoszinuleg kidobom, a tobbi alkatresszel nincs gond.

(#25276) kirkri válasza BUZZLGHTYR (#25275) üzenetére


kirkri
addikt

Olvastam anno a posztot, de én nem általánosítanék a ragasztó hiánya miatt. Ha a szűrő rögzítése a házhoz megfelelő, (nincs rés, ahol a légáramlat kikerülheti a szűrőt) akkor nincs probléma. Ha kikerüli a légáramlat a szűrőt, az látszik a szűrő felületén, mert a lamellák között nincs por. Az ilyen filter egyértelműen kuka.
Nyilván gyárt ilyen tartozékot boldog-boldogtalan Kínában, de vannak minőségi utángyártott alkatrészek is. Én anno az S7-hez használtam utángyártott HEPA filtert, nem tapasztaltam semmi problémát.

Természetesen nem akarom senki elhatározását megváltoztatni, ez mindössze a saját véleményem. :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#25277) yetijetnyak válasza kirkri (#25276) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Én a saját esetemben nem lennék benne biztos, hogy szemrevételezéssel észlelni tudnám, ha nem jó a szűrő, mert igazából nem tudom, hogy milyen méretű por átengedése károsíthatja a motort, illetve az látható-e egyáltalán a szűrt oldalon.

A HEPA szűrőknél az oldalak zárása nálam azért kizáró tényező, mert az általam ismert szűrőknél (pl. olaj, levegőszűrő) is gyantával vagy más anyaggal lezárják az oldalát, különben az egész szűrő nem ér semmit. Nem hiába ilyen a gyári Roborock szűrő is, illetve Aliexpresszen több gyártó is így reklámozza magát, hogy az ő szűrőjüknek a széle le van zárva más szűrőkhöz képest.

Side-Sealed Filters For Roborock S8 / S8+ / S8 Pro Ultra Washable Hepa Filter Accessories Robot Vacuum Cleaner Spare parts - AliExpress

De ez csak az én véleményem, én is szeretnék normális áron minőségi utángyártott cuccokat venni, csak mindig ott lebeg a bizonytalanság, hogy a többszázezres, több évig használni kíván gépembe bele merem-e tenni a pár ezer forinttal olcsóbb, láthatóan nem minőségi dolgokat. HEPA szűrőt elvileg 6-12 havonta szükséges cserélni, szóval a párezer forintos felár is erre az időszakra oszlik el.

Y



(#25278) Fisha válasza yetijetnyak (#25274) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi a részletes választ.
Van vacum only meg mop only. Azt nem teljesen értem, hogy mit értesz _rutin_ alatt. Én látok schedule-t, de ott nem látok ilyesmit, hogy be lehetne állítani, csak azt, hogy mikor min mivel menjen végig egyszer. Illetve sequence-t, de ahogy érzem az se erre való, hanem arra, hogy milyen sorrendben haladjon a szobákon, amikor fullt nyomok a szintre.
A schedule-lal persze lehetne ügyeskedni, hogy lemérem, hogy kb menyi idő, és vacum után elcsúsztatva indítok egy mopot kb jó időpontban, de ez elég bénán hangzik, nomeg jó lenne kézi indítási lehetőséget is meghagyni.

Én bénázok? :)

(#25279) yetijetnyak válasza Fisha (#25278) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Nem, szerencsére erre van célfunkció :)

A rutin az egy előre beállított egy vagy több lépéses utasításcsomag, amit kiválasztva a robot mindent megcsinál úgy, ahogy a lépésekben szerepel, így nem kell mindig mindent külön beállítani, illetve, ha több lépéses a takarítás, nem kell mindig külön rányomni a következő lépésre.

Pl. nekem a legalaposabb rutinom, ahol a gép az egész lakást felporszívózza, a macskaalom területét duplán, utána az egész lakást fel is mossa, a mop előnedvesítésével:

1. Vacuum only - Zona - Macskaalom környékét "előporszívozza", zónaként megjelölve a térkéépen
2. Vacuum only - Full - az egész lakást felporszívozza

(a lenti képen a fenti 2 lépéses rutin)

3. Mop only - Zona - A térképen egy kb 1m2 területű zónát felmosatok a géppel, hogy előnedvesítse a mopot
4. Mop only - Full - Az egész lakást felmossa a már nedves moppal

Y

[ Szerkesztve ]

(#25280) Gyarmati_ válasza yetijetnyak (#25279) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Aztán a pálinkát is szokta vinni?

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#25281) Fisha válasza yetijetnyak (#25279) üzenetére


Fisha
őstag

Óóó basszus, hát kint a főmenüben (a robotot még ki sem választva) nem kerestem. Bár gondolom logikus is lehet hogy ott van, ha esetleg több robotot is lehet egy rutin alá behúzni. Ezer köszi. Megsasolom.

(#25282) Graphics válasza yetijetnyak (#25279) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezeket lehet időben is automatizálni?
Illetve szobákra külön szívóerőt állítani pl.?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25283) Fisha


Fisha
őstag

Még egy kérdés, aztán talán már mindent tudok az egyhetes Q Revomról. :)
Van valami bevált tisztítószer, amit használtok? Csak a gyári? Vagy bármi alternatíva, ami nem árt neki, és jól tisztít?

(#25284) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Bevásároltunk, végül az E10 helyett egy S10 lett. Kérdésem, hogy ez mop nélkül sehogy sem hajlandó működni? Igazából vizes feltörlésre perpillanat nem fogjuk használni, csak a vákum menne, viszont néha az ajtók előtt magával húzza a lábtörlőket, mert azok összetapadnak moppal. Ha leveszem róla az egész mop panelt, akkor pofázik és nem hajlandó dolgozni. Mondjuk ha más nem, akkor lehet csak a tépőzáras mopot fogom levenni róla, a panelt leragasztom valami fóliával, úgy csúszósabb lesz, és remélhetőleg nem lopja majd a lábtörlőket.

(#25285) Graphics válasza Intruder2k5 (#25284) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De működik anélkül is.

Van csak portartálya a dobozban, nekem úgy rémlik. Azt kellene beletenni, legalábbis a Mop P-nek volt, hacsak itt nem módosítottak.

Kell működnie Mop nélkül is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25286) Intruder2k5 válasza Graphics (#25285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Uhhh, hát nekem nem rémlik, hogy bármi maradt volna a dobozban, de biztos ami biztos, akkor majd megnézem. :R

(#25287) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A doboz sajnos üres, nincs benne ilyen, de helye sincs neki. Azt hittem valahol az alkalmazásban le lehet tiltani, hogy keresse, de sajnos nem. Akkor lehet marad a becsomagolás.

(#25288) Graphics válasza Intruder2k5 (#25287) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennek kéne működnie mindenféle leragasztás nélkül.

De lehet variáltak az S10-nel ezen, de ha nincs fent a mopos tartály ennek mennie kéne anélkül is.

Ha leveszed a tartály appban mit mutat?

Tudnia kell, a leírás szerint is. [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25289) Intruder2k5 válasza Graphics (#25288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fejlemény van, most levettem újra a mopot, de asszony épp facebook-olt a tabletjén (arra van telepítve az app), így nem akartam kivenni a kezéből, hát elindítottam a gombbal a tetején, és szó nélkül ment mop nélkül is. Azt hiszem ezt még tesztelni kell...

Azért köszi az ezt is! :R

(#25290) Graphics válasza Intruder2k5 (#25289) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szívesen, ennél akkor már nincs külön Mopos tartály, réginek volt egy nagyobb portartálya.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25291) yetijetnyak válasza Graphics (#25282) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Persze, a rutinokat is lehet schedule-ozni, meg a különböző lépéseknél szobánként bármit is beállítani.

Én az elején a legvadabb szívóerőt állítottam (max+), mert azt olvastam, hogy az S8-nak nem annyira acélos a szívóereje a nagyobb duplakefés nyílás miatt, viszont mostanában a sima Turbon használom Carpet Boost-al, és ugyanúgy felkap mindent, az akksi is jobban bírja.

Pár napja elindítottam, aztán nagyon csörgött benne valami, megnéztem, egy 10 Ft érmét felkapott aztán ott pattogott a kefék mögött a műanyag részen, szóval szerintem nem rossz.

Y

(#25292) Graphics válasza yetijetnyak (#25291) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Komoly, hát én Q Revo-ra megyek rá, most már eldőlt.
Csak valami akciót kéne kifogni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25293) runnner válasza Intruder2k5 (#25289) üzenetére


runnner
csendes tag

Szia!
ha nincs fenn a mop a gépen , de takarításnál az alkalmazásban vacum+mop van kiválasztva a csak vacum helyett,akkor reklamál

[ Szerkesztve ]

RunnneR

(#25294) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#25284) üzenetére


nrg_52
addikt

Jól tetted, én is azt akartam, de nem volt kedvem az asszonnyal vitatkozni.:))Nem mintha nem felelne meg a célnak tökéletesen, csak én egy fokkal okosabbat akartam.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#25295) sonkamiki válasza miroon (#25254) üzenetére


sonkamiki
tag

Szia! Dreame-nek van appja (DREAMEHOME) külön vagy akár xiaomi applikációba is be tudod illeszteni.

(#25296) kovi6327


kovi6327
csendes tag

Sziasztok,

Xiaomi Vacuum Mop Pro (STYJ02YM ) gépen feltörlő funkciója megadta magát, szinte semmi vizet nem ad ki magából. Kipróbáltam egy szinte új 2-in-1 tartállyal is, de a jelenség ugyanaz.

Van ötletetek mit nézzek meg?
Esetleg rendeljek új szenzort és cseréljem? Erre gondoltam:
[link]

(#25297) Graphics válasza kovi6327 (#25296) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen víz volt a tartályokban eddig?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25298) kovi6327 válasza Graphics (#25297) üzenetére


kovi6327
csendes tag

A kölcsöntartály szinte új. Az enyémben vegyesen, desztillált / csapvíz
De igazából ellenőriztem, csöpög ahogy kell, nincs dugulás/vízkő, mindkettő egyformán csöpög.

(#25299) Graphics válasza kovi6327 (#25298) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csapvizet nem szabad ezekbe tenni, tönkreteszi.

Az új tartállyal nem valószínű, hogy ez a gond, de lehet levegős esetleg

Próbáljátok, hátha.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25300) kovi6327 válasza Graphics (#25299) üzenetére


kovi6327
csendes tag

tudom, pont a trehányságom miatt szereztem egy kölcsöntartályt.. de mivel ugyanaz a tünet egy szinte új tartállyal is, ezért gondoltam a link-elt kapcsoló hibára..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.