Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tegnapelőtt kint voltam a gyerekekkel a hóba/latyakba és tiszta sár lett a babakocsi kereke. Behoztam a lakásba a babakocsit és ott száradt meg és jött le róla a sár. Le kellett volna fotózni, a kerek nyoma sárból megvolt nem csak egy vékony rétegben, hanem több helyen vastagon, mint ahogy kint is megmarad a sár a keréknyomba. Ma délután elmentünk megint sétálni és elindítottam addig RoboRobi-t. (S8)
Max porszívózás, max intenzitás a felmosásnál(elővizezve) és nyomtalanul feltakarított mindent. Nagyon durva ez a cucc ajánlom, (küldöm mindenkinek) aki tökéletes robotporszívót keres. (Aki szereti.) :)

(#25052) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

A Dreame D10s Pro a szőnyeget felismeri és kihagyja a felmosásból, vagy a szőnyegfelismerést csak az L10s Pro verzió tudja?

(#25053) yetijetnyak


yetijetnyak
csendes tag

Tapasztalatok Aliexpresszes rendeléssel - Roborock S8+

Rendeltem aliról főkefét, mopot, szűrőket és porzsákot a géphez egy sok eladással, jó értékeléssel rendelkező bolttól (Roborock Official Store, 1000++ eladás, 4,9/5 értékelés, 160 értékelés).

A szűrők, porzsákok okésnak tűnnek, nyilván a szűrőhatás hatékonyságát majd menet közben lehet tesztelni.

Mop - nekem a sima mop kell, nem a dupla kivágású mop, szóval direkt olyat rendeltem, amin a sima mop volt a képen és a leírásnál, és külön írtam is az eladónak, hogy bár nem kell külön mondanom, de nekem a SIMA MOP kell, ami termék képén szerepel, nem a dupla mop. Visszaigazolták, hogy persze. Ennek ellenére persze, hogy a dupla mopot kaptam, fantasztikus, kuka.

Főkefe - elég sok eladót átnéztem az értékelésekkel együtt, egy boltnál láttam olyan értékelést, ahol azt írták, hogy a főkefék nem érnek össze (hézag van közöttük), és hogy a piros főkefénél az élek iránya rossz. Na én direkt nem innen rendeltem, hanem ebből az official store-ból, és én is ilyen hulladék főkefét kaptam, persze a termék képén nem ezek szerepeltek :D

Kértem refundot, meg beleálltam a sztoriba, aztán lesz ami lesz, meg rendeltem máshonnan is próba jelleggel, hátha, de lehet, hogy nem úszom meg, hogy magyar boltból rendeljek, mert ott legalább vissza tudom küldeni, ha hulladékot küldenek.

Y



(#25054) Apacs85


Apacs85
csendes tag

Sziasztok,
1 hónapja van nálunk szolgálatban egy Xiaomi Robotvacuum S10, az első konfigurálás óta lekopogom egyszer csapott egy érdekes "hisztit", hogy elfelejtette magát, és a Xiaomi Mi Home app-ban is úgy volt kiírva, hogy "Nem elérhető". Akkor egy újrakonfigurálás után megtalálta magát megint, és működött gondok nélkül.

Ma be akartuk ismét indítani, ahogy "visszapattintottam" a tartályát, egy kicsit meglöktem. Fel is villant egy pillanatra sárgán a két ikonja, aztán megint elaludt. Beléptem az alkalmazásba, és ugyanazt írta ki, hogy "Az eszköz nem csatlakozik". Gondoltam szuper, akkor megint kezdjük elölről.
Igenám, csak most az istennek nem akarta engedni, hogy konfiguráljam, ill. többször "Hálózati időtúllépést" produkált amikor csatlakoztatni akartam.
Routert (Vodafone, Commscope Docsis 3.1, az a szép nagy szürke kocka) újraindítottam, telefont újraindítottam, nem jártam sikerrel, ugyanúgy, ha felismerte a Wi-Fi-t, akkor csak az 5Ghz hálózatot látta, de a 2.4Ghz-t nem.

Végső ötletként a Router/Modem beállításaiban az 5Ghz-t átállítottam 802.11n-re (mixed 802.11n/ac-n volt). Ezután már sikerült a konfiguráció, és most már működött minden.

Viszont nem értem, hogy ezt miért, vagy hogyan sikerült előidézni? Akkorát nem hinném, hogy löktem rajta, hogy "kárt" okoztam(?)
Illetve, ha lenne tanácsotok, hogy mit lehetne tenni -nyilván ne lökdössük (kacc-kacc)-, hogy a jövőben megkíméljem magunkat a fent leírtaktól?

(#25055) Graphics válasza Apacs85 (#25054) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább a Wifi volt a gond, az sajnos összezavarja, ha mixeden van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25056) sonkamiki válasza JohnnyWeiss (#25052) üzenetére


sonkamiki
tag

A szőnyeget felismeri és porszívózásnál maxra kapcsol, de feltörlésnél autómatikusan nem hagyja ki, azt ki kell jelölni "no mop" zónával.

(#25057) tranceplanet válasza yetijetnyak (#25053) üzenetére


tranceplanet
addikt

Robrock&Mi Store -igen, hiányzik egy o betű

Mindenből annyit és azt, amit kértem és minden eredeti alkatrész.
Cserébe nem olcsó!

Vagy ők: [link]

Ami gyanúsan olcsó, ott gyanakodni is kell, valószínűleg silányabb utángyártottat kapsz. :K

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25058) yetijetnyak válasza tranceplanet (#25057) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Robrock&Mi Store - nekik mi a honlapjuk? A googli az https://mstore.hu/roborock-t dobja fel

Y

(#25059) tranceplanet válasza yetijetnyak (#25058) üzenetére


tranceplanet
addikt

Aliexpress, hiába linkelem nem fog menni:
[link]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25060) yetijetnyak válasza tranceplanet (#25059) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Köszi, meglesem. Az Aliexpresszel idáig tökjó tapasztalataim voltak, rengeteg dolgot rendeltem már onnan és nagyon minőségi dolgok jöttek, korrektül, leírásnak megfelelően.

Ezek a robotporszívós filléres cuccok azért nem tűnnek annyira bonyolultnak, hogy ennyire szórjon a minőség, ráadásul úgy, hogy funkcionálisan hibás a termék (pl. főkefék más méretűek). Ha más nincs, akkor megveszem drágán a hivatalos helyről, csak fura, hogy ilyen filléres cuccoknál pont az Ali nem működne :D

Y

(#25061) tranceplanet válasza yetijetnyak (#25060) üzenetére


tranceplanet
addikt

De pont ez az, hogy ezek nem filléres cumók, nézd meg a magyar webshopot, amit linkeltem! :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#25062) INGJOKE válasza yetijetnyak (#25060) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha találsz jó helyet s8-hoz engem is érdekelnek majd cuccok. :)

(#25063) Graphics válasza yetijetnyak (#25053) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kósza gondolat, de nem lehet szétszedni a piros gumis hengert, és megfordítani?

Nem lehet , hogy szarul rakták össze :D?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25064) yetijetnyak válasza Graphics (#25063) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Hát próbáltam a pirosat forgatni, de igazából az élek iránya nem fog változni, csak hogy merre fognak "emelni". A nagyobb probléma, hogy nem is érnek össze, szóval a szívóerő lehet mégjobban szétszalad a fojtás hiánya miatt. A kupakokat nem lehet egyébként sem felcserélni, mert csak egy irányban mennek rá a kefére.

Megnéztem most közelebbről a HEPA szűrőket is, de pl. a gyárinak a széle le van zárva gyantával, amíg az alisnak a széle nincs lezárva, mintha kis rés is lenne a szűrő és a műanyag ház között.. :((( A szűrővel viszont nem játszom, mert ha nem szűr rendesen, akkor tönkrevághatja a gépet is, szóval fogom ezt az egész csomit, és azzal a lendülettel kivágom a szemétbe, ahová való :D Viszont az oldalkefék legalább jónak tűnnek :D

Y

Kintről forognak befelé, hogy középen bekaparják a szmötyit a szívócsőhöz


Megfordítva csak az emelés iránya változik


A szűrők széle nyitva-lezárva (balra az alis, jobbra a gyári)

[ Szerkesztve ]

(#25065) Andras6800 válasza yetijetnyak (#25046) üzenetére


Andras6800
senior tag

Szia, Egy kérdés ami nem világos. S8+ szól ha tele a dokkban a porzsák? Vagy nekem kell figyelgetni? Mikor szoktad cserélni?

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#25066) yetijetnyak válasza Andras6800 (#25065) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Elviekben nem szól, szóval nézni kell. A leírás szerint 2-3 havonta telik meg használattól függően, én kb bő 1,5 hónapja használhatom rendszeres porszívózással (48nm, macska), és negyedéig sincs, szóval valószínűleg elég sokáig bírja.

Y

(#25067) ricogsm


ricogsm
őstag

lassan jön a finálé. :DD

Már csak egy dillema maradt! :) Szinte azonos a két gép. Egyik magyarországi 2 ev garanciával.
Az olcsóbbik geekbuyingos (Igaz a midea M7 is kintről rendeltem)
Dreamebot l10 ultra 270e
Roidmi EVA2023 214e

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25068) ricogsm válasza Silent77 (#25050) üzenetére


ricogsm
őstag

Nem sürgős.
Köszi. Januárban meg lehet 50% al lessz olcsóbb. :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25069) ricogsm válasza ricogsm (#25067) üzenetére


ricogsm
őstag

L10ultra az külön mosószer adagolós?
Rodmi Eva-ba csak sima vizet lehet tölteni?


Gondolom jobb a mosószeres lehetőség ha már felmosó funkciót tudó gépet vennék?

közben találtam a Roidmihez is tisztítószert
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25070) soldi3r válasza Graphics (#25042) üzenetére


soldi3r
veterán

Az egyik munkahoz, de a masik sem elhanyagolhato :)
Kozben a Q8Max-ot ki is huztam a listarol, ha mar 175-ot kifizetek, akkor lehet 194 is, az mar nem olyan nagy kulonbseg. Erre valamelyik hirdetes feldobta a Q7Max+-t a ketto kozotti aron. :)) Ahogy olvasom itt tobbek szerint nem hatrany az onurito funkcio.

E30 (oo=[][]=oo)

(#25071) ricogsm


ricogsm
őstag

EVA teszt. Hasonló a 2023 hoz. Gondolom a régebbi. És emiatt inkább nem használja a mop funkciót. Meg a padlója is foltos maradt. Érdekes módon csak neki , lehet ő egy őszinte Teszter man? Többi magyar tesztet nézve áradoznak róla.

Ki tapasztalt ilyet, hogy kifolyik a víz? Ha ilyen bugjai vannak akkor inkább Dreamebot l10 ultra melett tenném le a voksom.

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25072) ricogsm válasza Graphics (#25003) üzenetére


ricogsm
őstag

Tesztet olvasva nem értek valamit.

Ha porszívó és felmosás együtt megy akkor szőnyeget látva elkerüli az EVA.
Nem úgy van, hogy felemeli a mopot és szőnyegen nem mos fel?
(Dreamebot l10 ultra is elkerüli vagy mopot felemelve átmegy?)

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25073) macii97 válasza yetijetnyak (#25064) üzenetére


macii97
senior tag

Én másik robinál nagyon megszívtam az alis szűrővel, szét kellett bontani a gépet és kitakarítani mert egy az egybe átengedte a port, már nem jött ki levegő és visított a motor.
Szűrőből csak és kizárólag eredeti gyárit szabad használni. Többi alkatrész annyira nem para, maximum ilyen sz@r lesz, amit kaptál.

(#25074) yetijetnyak válasza macii97 (#25073) üzenetére


yetijetnyak
csendes tag

Jaja, a szűrő az nem játék, lehet a porzsákokat is kidobom, pedig azok így ránézésre nem tűnnek rossznak, de ki tudja, milyen anyagból vannak.

Y

(#25075) Graphics válasza ricogsm (#25072) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha emelős, de ha nem, akkor nem.

Én a Dreameeee voksolók emiatt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25076) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!
100-140000 Ft körüli áron melyik robotporszívót ajánlott venni? Kb 70m2 panel sok szőnyeg meg néhol járólap. Elég sok haj van. Xiaomi S10 vagy S10+? Vagy mi mas jobb ár érték arányban? Bútorok miatt nem egyenletesek a terek.

Üdv: Fishor

(#25077) ricogsm válasza Fishor (#25076) üzenetére


ricogsm
őstag

Ha fontos a felmosás akkor S10+ (én is ezt néztem először)
Ha nem akkor az utóbbi.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25078) Graphics válasza Fishor (#25076) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

S10 Viomi
S10+ Dreame.

Utóbbit venném.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25079) Fishor válasza Graphics (#25078) üzenetére


Fishor
senior tag

Az s10+ is xiaomi. Nem Dreame. Arra gondoltál?

(#25080) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Én is kérdezek.
Ismerős szeretne egy porszívót.
Feltörlést nem használná!
50m² vegyes burkolat, kutya macska nincs.
Ürítős dokkoló és hasonló extrák nem kellenek.
Esetében a belföldi beszerzés lenne ideális.
Mit ajánlotok Xiaomi, Roborock vonalon?

(#25081) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Melyik most a legjobb akkus kézi porszívó? Jelenleg egy Roborock H7-ünk van, és sokat használjuk, de váltanánk felfele, ha van hova.

Illetve ami előjött probléma, hogy a "fokozatállító" gomb az megadta magát, vagyis nem tudjuk állítani, hogy milyen fokozaton porszívozzon. Ennek a garanciális ügyintézése vajon mennyire lenne bonyolult? Valamelyik "kinai" oldalról lett rendelve, de nem a geekbuying (még keresem).

(#25082) Graphics válasza Fishor (#25079) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Xiaomi nem gyárt, hanem gyártanak neki.

Én a gyártókat írtam oda mellé

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25083) kirkri válasza laci06 (#25081) üzenetére


kirkri
addikt

Itt van a keresett topik.
Arra azért készülj fel, hogy bőven vannak a csoportban olyanok, akik szerint csak a Dyson az egyetlen opció. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#25084) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Roidmi EVA felhasználóktól kérdem: Regular cleaning-re be van állítva naponta pure sweep egy területre, mégis sweep&mop-al indul, a szőnyegeket ki is hagyja...

Másnak is van ilyen? Van erre megoldás?

BTW, ha elakad tisztítás közben és kiszabadítom, akkor is sweep&mop-al folytatja...elég idegesítő

(#25085) Fishor válasza Graphics (#25082) üzenetére


Fishor
senior tag

Ilyen elven van az l10 pro és d10s pro is hasonló árban meg a roidmi eve plus is. Ezek közül is az a10+ a legjobb?

(#25086) Graphics válasza Fishor (#25085) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Testvérmodellek igazából.

A Roidmi más gyártás.

Amelyik jobb árban van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25087) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Sziasztok!

2 modell között vacillálok. Dreame L10 Prime vs. Xiaomi X10+.
Van tapasztalatotok ezekkel a modellekkel?
Köszönöm minden észrevételt, tippet.

(#25088) Nikaré válasza Nikaré (#25080) üzenetére


Nikaré
őstag

Esetleg erre, nekem, tanács?
:B

(#25089) Graphics válasza Nikaré (#25088) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden ár kérdése.

Dreame összes, ( F9 helyett pl. F9 Pro ) D10 széria D10s széria, L széria
Xiaomi S10
Roborock Q7 Max

Ha lehet drágább, akkor persze S8 is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25090) Nikaré válasza Graphics (#25089) üzenetére


Nikaré
őstag

Ja, igen ezt az ár/Ft határt én sem kérdeztem tőle, de köszönöm az ajánlást!
:R

(#25091) rdi


rdi
veterán

Üdv, egy dolog aggaszt engem, hogy sehol nem találok szervízstatisztikákat, de lehet, hogy csak ügyetlenkedem.
Tudtok ilyenre linkeket?

Fej! Tor! Potroh!

(#25092) Graphics válasza rdi (#25091) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gondolom, hogy ilyet fogsz találni.

Meg ezt nem igazán lehetne nyomon követni, hisz számtalan forrásból vannak robotok.

Így hogyan gondolod, hogy lenne statisztika? Nincs megfelelő adat.

Mi az aggodalom oka?

Melyik szerviztől akarsz információt?

- Hivatalos forgalmazó ha van hivatalos szervizpartnere, de ilyen adatot nem fog kiadni
- Szürkeimportosok sem valószínűleg
- Külföldi oldalak sem.

Nincs egy nagy központi szerviz, ahogy szerintem egy Samsung tv szerviz sem ad ki ilyen adatokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25093) szőröscica


szőröscica
addikt

Nagyjabol korvonalazodik, hogy egy Roborock S8-at fogunk venni, a sima, dokkoloallomas nelkulit. Ket kerdesem lenne:
-milyen tartozekot kell hozza rendelni?
-azt irja a weboldalon, hogy 4mm vastag szonyeggel bir el a mop felemelesevel. Nekunk 13mm-es szonyegeink vannak, ez azt jelenti, hogy ezeket egyaltalan nem tudja kiporszivozni vagy csak azt, hogy ha esetleg a felmosast is hasznalnank, akkor osszevizezi a szonyeget? Mopolas nelkul megbirkozik veluk rendesen?

(#25094) Graphics válasza szőröscica (#25093) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt jelenti, amit leírtal.

Porszívózni tudja, de Mop emelést hiába tudja,osszevizezné.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25095) szőröscica válasza Graphics (#25094) üzenetére


szőröscica
addikt

Es lehet egyszeruen ugy programozni az appban, hogy mondjuk hetente egyszer felmosson, olyankor kerulje el a szonyegeket, es heti ket normal porszivozast csinaljon felmosas nelkul a szonyegeken is atmenve?

(#25096) INGJOKE válasza szőröscica (#25095) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen

(#25097) ricogsm válasza szőröscica (#25095) üzenetére


ricogsm
őstag

Ez ,hogy lehet beállítani? Érdekelne. Most érkezik Dreamebot L10 Ultra.
Mert nekünk is picit vastagabb szőnyeg mint amit tudna emelni a porszívó a mopon.
Heti 6 x takarítana és abból legyen. 3x felmosás szőnyeget elkerülve.
Üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#25098) Graphics válasza ricogsm (#25097) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tiéd Dreame, az övé Roborock.

Ha megérkezett utána majd ki kell kutatni.

De valahol linkeltem neked a termékoldalt is már.

De itt egy teszt akkor, hátha. ;) [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25099) kiborg


kiborg
aktív tag

Sziasztok!
Robotporszívó vásárlásán gondolkodom. Mindenképpen olyat,ami tudja magát üríteni.
Elsőnek a Xiaomi X10-et szemeltem ki, de bejöttek a képbe más típusok is. Segítenétek választani ?
Xiaomi Redroad G10, Xiaomi Deerma DEM-A10W, Xiaomi Dreame D10 Plus vagy Xiaomi Viomi Alpha 3.
Árban hasonló szinten mozognak, vagy ha tudtok jobbat ilyen árkategóriában, akkor azt is szívesen veszem. Laminált padló és csempe a fő csapás, szőnyeg szinte nincs. Előre is köszönöm.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#25100) Graphics válasza kiborg (#25099) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Néztem ezeket.

RedRoad G10 ránézésre Viomi gyártmány az Alpha 3-mal mutat rokonságot. Rezgő mopos cucc.

Deerma rejtély, és nem tudtam kideríteni egyelőre a gyártót se.

Dreame egyértelműen saját gyártmány.
Viomi Alpha 3 is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.